W.-Duitsland Europees kampioen 1957 Competitie om Europese voetbalbeker ingesteld KATWIJK handhaafde zich in de vierde klasse Bodegraven werd - na verlenging - met 2-1 verslagen Vijftiende Rotterdammermars trok 3800 wandelaars U.V.S. was de roodbroeken verre de baas: 1-7 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 1 JULI 1957 Om de politie-voetbaltitel Nederland moest tweede plaats aan Zweden laten jP'VEN ZES UUR ZATERDAGAVOND weerklonk het „Deutschland, Deutschland über alles" door de Leidse Hout en werd de vlag van de Westduitse bondsrepubliek gehesen, als bewijs, dat onze Osoterburen winnaar waren geworden van de Europese politie-voetbalkampioenschap- pen 1957. Op het ereplatform stond de Duitse captain in het midden met rechts van hem de Zweedse aanvoerder en links Remmers, de captain van de Nederlandders. Zweden was dus tweede en Nederland derde geworden een o.i. goede volgorde. De vierde, vijfde en zesde plaats werden bezet door resp. Frankrijk, Zwitserland en België. Vóór er echter een streep onder deze voortreffelijk georganiseerde titelstrijd gezet kon worden, had zich op de snikhete slotmiddag nog heel wat afgespeeld. Allereerst was er diepe teleurstelling over de prestatie van de Nederlanders tegen de Zweden. Loom en sloom was het spel van onze landgenoten en het was dan ook niet verwonderlijk, dat de beter en feller spelende Zweden met 31 wonnen. Voorts was er haast ongelooflijk herstel van de Belgen te constateren. Ze hadden blijkbaar hun beste spel gereser veerd voor de strijd tegen de Fran sen en ze werden daarvoor beloond met een gelijk spel. Tenslotte was er het spannende treffen tussen de Nederlanders en de Duitsers, waarin onze landgenoten fel en onversaagd op winst speelden. Mede door een kapitale blunder van doelman Kok kwamen ze echter niet verder dan een verdeling der punten. Neder la n d-Z weden 't Begin waj zo veelbelovend voor de gastheren. Reeds In de tweede minuut konden ze de leiding nemen. Een der Zweedse verdedigers u-as namelijk zo vriendelijk in het strafschopgebied met de hand te spelen en het was toen Frede- riks, die met een laag, hard schot voor 10 zorgde. Helaas bleek Frederika. van wie het in onze aanval weer moest komen, niet ln staat zich tenvolle te geven. Hij kreeg weer last van zijn blessure, ging steeds meer hinken en zag geen kans zijn taak als binnenspeler goed te volbrengen. Acht minuten na het eerate doelpunt kwam de gelijkmaker. Een uitgekook te pass van Früden, de grote man bi) de Zweden, stelde Karlaon In staat om langs stopper v. d. Luyk te glip pen en de falende Rok te passeren. De Zweden gingen na dit gebeuren steeds beter spelen en de onzen zo mo gelijk nog trager In de 25ste minuut kropen de Nederlanders dorr showvoet bal van Karlson door het oog van de Wat vlotter Direct na de hervatting ging het wat vlotter in de Nederlandse gelederen. De Zweedse doelman kreeg druk werk en hij mocht niet mopperen, toen Evertsen de bal net iets te hoog mikte, waardoor het leder door de lat werd gekeerd. In de negende minuut maakten de Zweden weer hands In het strafschop gebied. Weer plaatste Frederiks zich achter de bal. maar dit keer was s(jn schot niet sulver gericht: vla de paal stuitte de bal het veld weer in. Daarna beslisten de betere Zweden de strijd snel in hun voordeel. Johanson en Karlson voerden de stand op tot 13 en daarbij bleef het. F rankrijk-België De Belgen kwamen In dit treffen uit stekend voor de dag Hun machteloos heid ln de voorgaande wedstrijden was verdwenen. Ze speelden alsof er een eerste plaats te verdienen was en ze voerden daardoor de praatzucht van de sympathieke Fransen tot grote hoogte op Doelpunten kwamen er niet. de ver twijfelde pogingen daartoe van belde par tijen ten spijt. Het publiek toonde zich dankbaar voor het gebodene en de Fran sen waren na afloop het meest voldaan, omdat deze draw voor hen de vierde plaats in de eindrangschikking betekende Nederland-IT .-Duitsl. Na een uur rust kwamen Je Nederlan der in oranjeshirts zich melden voor de strijd tegen de Westduilsers Zonder Fre deriks echter, voor wie V. d Seis (AGPSl meedeed, maar mèt een weldadig aan doend enthousiasme. Midvoor Van Onse- was nu rechtsbinnen, rechtsbinnen Veentjer was tot rechtsachter gebom bardeerd en rechtsachter Pothoven ope reerde als midvoor. 't Werd al spoedig duidelijk, dat de uitgeruste Duitsers de handen vol sou den krijgen aan onse landgenoten, die slch geen moment door het technisch betere spel van de groen-wltten lie ten Imponeren. Integendeel. Het wa ren de Nederlanders, die onrust saai den In de vijandelijke gelederen. En toen Pothoven, na een aanval over rechts de bal vla de paal achter Fel- genhauer Joeg. openden slch voor de oranjehemden schone perspectieven: 1—0. De onru9t ln de Duitse gelederen groei de met de minuut en het was maar goed, dat scheidsrechter Koos van Gel der veelvuldig Internationaal niet met zich liet spotten en de teugels strak hield. Gelijk Niet meer bourgeois Russen gaan tennissen Lange tijd hebben de Rusoen wil len beweren, dat tennds „bourgeois" was en dat deze sport daarom niet op het programma van Russische staaitssportslieden voorkwam. Zij blijken thans te zijn bekeerd. Zelfs is al een staatstrainer be noemd en deze heeft de vorige week met liefst zeventien assis tenten enkele dagen een bezoek ge bracht aan Wimbledon. Daar heb ben de Russen het verloop van de wedstrijden nauwgezet gadegesla gen en notities gemaakt, zoals over het aantal ballen jongens, dat in dienst is tot de duur van de rust. die de spelers tijdens een wedstrijd is toegestaan. Ook in de kleedka mers hebben zij rondgeneusd en zo hebben zij geleerd wat er voor een tennistoernooi te leren valt. De staatstrainer heeft bovendien medegedeeld, dat de Russen zich alle tijd gunnen zich voor te ba- relden op tenniswedstrijden als Wimbledon en Davis Cup. Zij zou den na ongeveer twee jaar hier voor klaar zijn. En om aan alle twijfel over de Russische ommezwaai Inzake de tennissport een einde te maken, verklaarde hij. dat de* Russische machtshebbers van tennis een mas- saspoTt in Rusland wilden maken. Er zijn thans al 40.000 spelers. Begin augustus wordt ln Moskou het eerste Internationale toernooi gehouden Zaterdagvoetbal Bodegraven naar afd. Leiden gedegradeerd Onder een tropische temperatuur is op het terrein van RCL in 4A de beslissings wedstrijd Bodegraven—Ratwijk gespeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel 1—1 Eerst in de vierde verlenging viel de beslissring ten gunste van Katwijk, zo dat Bodegraven naar de afdeling Leiden degradeert. Voorts werden voor de KNVB-beker nog twee wedstrijden gespeeld. VRC en SIZO deelden met 3—3 de punten, terwijl Blauw Wit 34 met 5—1 over SVZW zege- Eén der laatste Nederlandse aanvallen uit de wedstrijd tegen de Westduitsers. Zelfs aanvoerder Remmers (geheel rechts) is mee naar voren ge komen om de stootkracht te verhogen. Meyer, de succes volle linksbuiten der Duitsers (derde van links) is zijn ver dediging te hulp geschoten. Foto N. van der Horst lings over het Duitse doel gekopt, of de Duitsers maakten gelijk. Stopper Boh- man en linksbinnen Bohman vochten een duel uit, dat de laatste in zijn voordeel besliste. Dat zou echter nog niet verkeerd zijn uitgepakt, als Kok zich maar niet ver uit zijn doel had gewaagd. Nu wist Bohman de bal over Kok heen in het verlaten doel te lepelen en dat betekende 1—1. Alles op alles In de tweede helft zette Nederland al les op alles, Onder de bezielende leiding van aanvoerder Remmers (BW) werd aanval na aanval opgebouwd, maar hoe wel de Duitse defensie vaak stond te schudden op haar grondvesten, bleef suc ces uit Wel werd de strijd harder en de onrust onder de Duitse verdedigers, die elkaar herhaaldelijk minder vleiende woorden toevoegden, groter, maar een man, met een afmakend, keihard schot als Frederiks ln zijn linkerschoen heeft, ontbrak. Tijdrekken Naarmate de tijd verstreek gingen de Duitsers, die aan een gelijk spel voldoen de hadden om Europees politle-voetbal- kampioen 1957 te worden, tijdrekken. En ze waren o zo dankbaar, dat Van Gel der eindelijk voor de laatste keer in deze wedstrijd, en ook in dit toernooi, floot. Daarna volgde de reeds in de aanhef vermelde Cérémonie Protocolalre, waar bij West-Duitsland de ereprijs van H.M. de Koningin ontving, Zweden de ere prijs van prins Bernhard en Nederland die van prinses Beatrix. Lofwaardig De lof over de wijze, waarop de 30-jarige L.P.S.V., in samenwerking met de Sportstichting Leiden deze titelstrijd heeft georganiseerd, zal ongetwijfeld hierop neerkomen: het was af en navolgenswaardig! Europese Voetbal Unie bijeen Op het derde congres van de Europese Voetbal Unie. dat einde vorige week In Kopenhagen is gehouden en waaraan werd deelgenomen door 73 gedelegeerden uit 28 landen is gesproken over het hou den van een competitie voor landenploe gen om een Europese beker. Het voor stel om hiertoe te komen werd met 15 tegen 7 stemmen en 5 onthoudingen aan genomen. De competitie voor de Europese voet balbeker zal worden ingesteld onder voor waarde dat de landen, wier gedelegeerden hebben voorgestemd, aan de competitie deel zullen nemen. Deze landen zijn Frankrijk. Rusland, Roemenië, Grieken land, Oost-Duitsland. Denemarken. Luxemburg, Zwitserland. Tsjecho-Slowa- kije, Zuid Slavië, Polen, Hongarije. Portu gal, Spanje en Turkije. Tegen stemden West-Duitsland, Italië. Oostenrijk. Noor wegen, Finland, België en Nederland, ter- wel Zweden. Engeland, Schotland. Ierse Vrijstaat en Noord-Ierland zich van stem ming onthielden. Volgens het voorstel zal de competitie om de Europese voetbalbeker voor landen teams over twee jaar worden verdeeld. De wedstrijden voor de voorronde moeten worden gespeeld tussen augustus 1958 en maart 1959. Twee landen zullen ellvar slechts eenmaal ontmoeten. Er zal geen verdeling.zijn in geografische zones: het programma wordt vastgesteld door een normale loting. De eindstrijden worden ge speeld ln juni en iuli 1960. Ook is gesproken over het probleem van de gevluchte Honoaarse spelers. De meer derheid van de afgevaardigden was van oordeel, dat de Europese unie zich niet behoorde te bemoeien met de beslissingen van de FIFA. die hieromtrent reeds uitspraak heeft gedaan en schorsingen heeft opgelegd. De Zuidslavische gedelegeerde, die lid is van het FIFA-bestuur gaf een uiteenzet ting over de achtergrond van de besluiten. De afgevaardigden van de Hongaarse voet balbond deelde mede. dat ongeveer 200 Hongaarse spelers zijn betrokken bij de schorsingen en dat al de anderen met in gang van 1 juli weer mogen spelen. De Noorse afgevaardigde, die had voorgesteld een rapport op te stellen en een uitspraak hierover te doen. trok daarna zijn voor stel in. Inzake het internationale jeugdtoernool sprak het congres zich uit voor de instel ling van een fonds ten bate van de landen, die om financiële redenen niet aan het toernooi kunnen deelnemen. De afgevaardigden waren het er over eens, dat het aantal televisie-uitzendin gen van voetbalwedstrijden beperkt moet worden, doch zü gaven niet aan op welke w|Jze dit dient te geschieden. Voetbalvreugd en voetballeed TN EEN VOOR VOETBAL volkomen ongeschikte temperatuur hebben 1 Katwijk en Bodegraven op het R.C.L.-terrein bijna twee uur gestreden om het behoud van het 4e klasserschap. Na het verstrijken van de normale speeltijd was er nog geen beslissing verkregen, maar in de tweede minuut van de laatste verlenging was het de jeugdige rechtsbinnen Freeke van Katwijk, die het zo begeerde doelpunt scoorde. Zoals begrijpelijk, speel den de zenuwen in dit treffen een overheersende rol. Maar zelden zagen wij zo'n sportieve strijd, terwijl toch grote belangen op het spel stonden. Van enig krachtsverschil was nau UJks sprake, al kwam Katwijk door iets betere spelopvatting tot gevaarlijke aanvallen. Bodegraven leek aanvankelijk veel sterker en de lm de beginperiode nog onzeker spelende defensie vai kustbewoners kon zich slechts met de grootste inspanning staande houden. Het overwicht bleek echter vam korte duur. want hierna kreeg Katwijk door aardig spel vam Freeke en Spiering enkele be hoorlijke kansen en na een kwartier het Verdoes die. stevig doorzettend, vrij voor doelman Pul verscheen. Laatstge noemde zag zich het volgend moment ge passeerd: 10. Gelijk Hierna drong Bodegraven flink op, maar hoewel Vierbergem en Kememans het Katwijk-doel dicht benaderden, bleef door zwakke afwerking 9ucces voorlopig uit. Totdat ln de 31e minuut linksbuiten Zwanenburg bij een over de rechtervleu gel geleide aanval op de juiste plaats stond en met een mooi strak schot de gelijk maker kon scoren: 11. Een zeldzame kans om de leiding te hernemen, liet Verdoes van Katwijk hierna verloren gaan, toen hij zich, door te lang talmen, vrijwel op de doellijn staande, de bal door rechtsback Ooms Het ontnemen. Laag tempo HOE WARM HET WAS EN... HOE GEZELLIG Twee eerste prijzen naar Den Haag "W/"ARIV1 EN GEZELLIG waren de kenmerken van de vijftiende Rotter- dammer-mars, die zaterdag onder auspiciën van de Ned. Chr. Wandelsportbond in Rotterdam werd gehouden. De traditie wil, dat ons zusterblad „De Rotterdammer" altijd een zomerse dag voor zijn tochten blijkt uit te kiezen, maar zo warm als zaterdag is het nog nimmer tevoren geweest. De organisatie, even traditioneel door de Chr. vereniging voor lichamelijke opvoeding Rotterdam Zuid uitstekend verzorgd, draaide op volle toeren. Dat de organiserende vereniging er steeds voor heeft ge zorgd, dat de wandelaars voldaan huiswaarts zijn gekeerd, is zaterdag onomstotelijk bewezen, toen bleek, dat ondanks de hitte, precies en wel geteld 3800 wandelsportliefhebbers aan de start verschenen. Dit grote aantal vergt direct bij de start al veel van de capaciteiten der organi satoren, temeer omdat de wandelaars direct daarna voor het erecomité defi leerden. De directeur en de hoofdredac teur van De Rotterdammer, de heren J Groenewegen en dr. E. Diemer; de voor zitter van Rotterdam-zuid, de heer C. de Greef, diverse officials van de Ned. Chr. Wandelsportbond en verscheidene jury leden namen het défilé, dat een uur lang duurde, af. De wandelaars gingen vooraf door de band van Rotterdam-zuid, ter wijl tegenover het defileerpodium de band van „De Jonge Gardevrolijke mars muziek speelde. Ook de band van de Oranje Garde uit Schiedam verleende medewerking bij dc start, waarna de drie bands later op de middag voor een vro lijke thuiskomst van de wandelaars L*Vi De drie finalisten, met de aanvoerders voorop, op het ereplatform, tijdens het spelen van het Westduitse volkslied. V.l.n.r. Zweden, West-Duitsland en Nederland. Foto N. van der Horst Bestuursleden en leden van de Tech nische Advies Commissie van de N.C.W.B. oordeelden het niet nodig de parcoursen met het oog op de warmte in te doen korten en dat dit juist gezien was bleek hieruit, dat geen der groepen de groeps- prljs verspeelde. Het aantal uitvallers bedroeg slechts 33, hetgeen dus nog geen één procent betekent. Warm was het ongetwijfeld wel, maar ook gezellig. De wandelaars vertrokken in zuidelijke richling, doch de diverse parcoursen splitsten zich al spoedig. Hier door kon worden bereikt, dat de deel nemers aan de 18 km en aan de 25 en 31 km elkaar ln de omgeving van Baren- drccht tegemoet liepen. En later kwamen de wandelaars van de 12 en van de 18 km elkaar tegen. Het was zeker een organi satorisch kunststukje dit zodanig te vol brengen, dat nergens stagnatie optrad. Uiteraard verhoogde dit de gezelligheid en aangezien zeer vele bewoners va dorpen, die de wandelaars passeerden, emmers water (en een enkele keer zelfs limonade!) langs de weg hadden gezet, was het zeker geen van dorst smachtend leger, dat voorbij trok. Wel was het oog op de temperatuur de tijdslimiet voor binnenkomst vervallen, zodat ruimschoots tijd was om van de verfris singen te genieten. Veel belangstelling Het Rotterdammer-leger trok overal veel belangstelling. De aanmoedigingen waren niet van de lucht, de routecon troleurs kweten zich snel van hun taak, de parcoursen waren zeer duidelijk gegeven, kortom: de organisatie perfect en dat deed bij de warmte wel dadig aan. Voor het vertrek hadden de heren C de Greef. voorzitter van Rotterdam-zuid en P. Taekema, voorzitter van de NCWB de wandelaars kort toegesproken en welijks had het startschot geklonken of de wandelaars namen bezit van de wegen ten zuiden van Rotterdam. In totaal zwermden op de vier afstanden 159 wandelgroepen met in totaal 2913 leden alsmede 887 individuele wandelaars uit. Controlewagens en Juryauto's met het bekende groen-wlt-groen reden af en aan. En nauwelijks was de muziek van de bands, die de wandelaars uitgeleide had den gedaan, verstomd, of de muzikanten maakten zich gereed om de eerste wande laars, die van de 12 km, op welluidende wijze in te halen. De politie had voor een uitstekende afzetting gezorgd; de E.H.B.O. had iets meer werk dan normaal, doch kon het nog gemakkelijk af. Wellicht zijn er door medewerkers en wandelaars nim mer zoveel zweetdruppels in het zuiden van Rotterdam gelaten ftls Juist zaterdag tijdens de vijftiende Rotterdammer-mars, die weer een volledig succes is geworden. Na binnenkomst van de groepen van elke afstand reikte dc lieer De Greef ds prijzen uit. En aan het slot van de wan delmiddag en -avond werd voor de Vree- wjjksrhnol een taptoe g? 'azen. nadat dc laatste wandelaars tussen hagen van be- blnnen- langstellenden door gekomen. Prijswinnaars De prijswinnaars zijn: 12 km schoolgroepen: 1 Bethelschool, Rotterdam: 2 Geref. school, Pernis; 3 Adema van Scheltemaschool, Rotterdam; 4 Savornln Lohmanschool, Rotterdam en 5 Dr. de Visserschool I, Rotterdam. 12 km wandelgroepen: D.E.S. Moerwijk I, Den Haag; 2 Jong Krallngseveer A, Krallngseveer; 3 Marijke A, Barendrecht; 4 Jong Kralingseveer B, Kralingseveer; 5 De Meeuwen, Rotterdam; 6 Volharding, Overschie. 18 km groepen: 1 Marijke, Barendrecht; 2 Adema van Scheltema, Rotterdam; 3 Meisjesinternaat Vredestein, Rotterdam; 4 J.S.W., groep A, Rotterdam-Vreewijk. 25 km groepen: 1 D.S.O., Overschie; 2 Marijke, Barendrecht; 3 D.E.S., Den Haag. 35 km vrouwelijke militairen: Marva. Den Haag (wisselbeker). 35 km militairen: 1 Mariniersdetache ment, Rotterdam (wisselbeker); 2 Reserve gemeentepolitie, Rotterdam. 35 km burgergroepen: 1 De Waal, Rot terdam (wisselbeker); 2 De Kyvelanders, Maasoord. In Nieuwveen Ook in Nieuwveen is zaterdag onder auspiciën uan de NCWB gewandeld. Daa: werd de jaarlijkse Jong Geluid-tocht ge houden, waarvoor 307 wandelaars, onder wie 13 groepen en 50 individuelen, hadden Ingeschreven. Heel Nieuwveen toonde be langstelling voor dit wandelsportgebeuren. dat prettig verliep, ook doordat de nisatie uitstekend was verzorgd. De delgroep van de Idenburgschool uit sterdam behaalde een ereprijs met lo de jury. Verdere prijswinnaars ware de 10 km: 1. Fikon, Nieuwveen; 2. Het Hoefse clubje. Den Hoef. 15 km.: Techni sche school, Alphen aan den Rijn en 2i km: Steeds Voorwaarts, Nieuwveen. wikkeld, daalde na de hervatting nog ge ducht en het leek er op of beide partijen zich met een gelijk spel tevreden stelden. Soms werd de strijd wat enthousiaster, om daarna weer af te zakken naar vakantie voetbal. Zonder al te grote In spanningen bleven de verdedigingen de situaties meester. Enkele uiterst slappe schoten konden de doel verdedigers niet verontrusten en het was geheel in over eenstemming met de krachtsverhouding dat bij het eindsignaal de stand geen ver andering had ondergaan: 11. Reserve Na een kleine verfrissing verschenen de ploegen hierna weer in het strijdperk. Zoals wij ook wel hadden verwacht, ble ken de spelers nog over voldoende uit houdingsvermogen te beschikken en het spel was dan ook in deze periode aan trekkelijker. Katwjjk was het meest In de aan val, maar pas In de laatste verlenging kwam toch nog volkomen onverwacht het beslissende doelpunt. Uit een voor zet van linksbuiten Herberts schoot Freeke keurig ln en via de handen van doelman Pul, verdween de bal in het Bodegraven-doel. En terwijl de Bodegravemse ploeg teleurgesteld het veld verliet, verdwenen elf gelukkige Katwijkspelers al dansend en springend ln de kleedkamer. Voetbal vreugd en voetballeed dus. Hoe de voetbal rolde De uitslagen van de zaterdag gespeelde voet- balwedstrijden luiden: Om de KNVB-beker, kwartfinale: VRCSIZO 3—3. Blauw Wit 34—SVZW 5—1. 4e kias A: BodegravenKatwijk 1—2 (.ra verf. Bodegraven degradeert). Viermaal de TT Er zijn door de deelnemers aan de Rotterdammer-mars te voet meer kilometers afgelegd dan door de deelnemers aan de T.T.-race per motor. Beduidend meer zelfs, want als we zonder rekening te hou den met de uitvallers de kilo meteraantallen van de wandelaars ln Rotterdam en die van de motor rijders in Assen vergelijken, dan hebben de wandelaars bijna vier maal zoveel kilometers verslonden als het internationale gezelschap molrcracks. Er startten in Rotterdam 2300 deelnemers op de 12 km; 777 op de 18 km; 425 op de 25 km en 298 op de 35 km. Met elkaar hebben zij 62631 kilometer afgelegd, dat is ruim anderhalve maal de omtrek van de aarde. De motorrijders in Assen, die er de gehele zaterdag voor namen, brachten het met elkaar „slechts" tot 2130 ronden, hetgeen 16.410 kilo meter betekent. En dan te bedenken dat het aantal uitvallers bij de T.T. veel groter is geweest Koreaanse Marathonlopers. Het ls thans zeker, dat aan de internationale Mara thon die op zaterdag 17 augustus ln En schede zal worden gehouden, drie Ko reaanse marathonlopers zuiden deelnemen. Het zijn Lee Ohang Hoon, die vierde werd in Melbourne en voorts Lim Chong Ou en Han Sung Ohoul. Hun beste tijden va rieerden van 2 uur 28 min. 45 sec. tot 2 24 i 55 i BVC Amsterdam heeft zaterdag ln Koeln een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen FC Koeln gespeeld en met 5—1 verloren, nadat de Nederlanders met rust reeds een 21 achterstand hadden. Door Bulgarije in de finale te ver slaan heeft Rusland het Europees kam pioenschap basketbal, dat in Sofia is ge houden, gewonnen. Bulgarije werd twee de, Tsjeehoslowakije derde en Hongarije vierde. Nederlaagserie van Noordivijk jTNE NEDERLAAG WEDSTRIJDEN van Noord wijk gingen zaterdgg- middag pas goed aan hun naam beantwoorden, toen de thuisclub met 1—7 van het veld gespeeld werd door een vrijwel volledig U.V.S. We geloven niet dat het verstandig was een club als U.V.S. in deze reeks wedstrijden uit te nodigen; daarvoor is het krachtsverschil te groot. Het werd, vooral na de rust, een kat-en-muis-spelletje, waarbij de Noord- wijkse spelers van het kastje naar de muur werden gestuurd. De eerste helft was werkelijk aardig om te zien, weliswaar was UVS duidelijk in de meerderheid, maar de thuisclub gaf toch enig tegenspel te zien.. Na twintig minuten kwam UVS vrij fortuinlijk aan een doelpunt. De linksbuiten van de Lei- denaars nam een corner zó scherp, dat deze ..inswinger" via de paal in het doel verdween. Niet ontmoedigd poogde Noordwijk door enthousiasme goed te maken, wat het aan techniek tekort kwam en P. v. d. Llppe slaagde er zowaar in met een fraaie schuiver de stand gelijk te maken. Het was echter duidelijk, dat er een grote nederlaag op komst was, zó na drukkelijk sneden de Leidse voorwaart- sen door de toch niet zwakke Noordwijk- 9e verdediging. Vlak voor de ruet maakte Verhoekx en 1—2 van en een ogenblik later leken de Noordwijkers wel zout pilaren, toen een tweetal Leidse voor- ongehinderd al tik-takkend er 1—3 van maakte. Niet mooi meer Na de rust was het niet mooi m maar een eenzijdige vertoning van over wicht enerzijds en onmacht anderzijds. Het enige nut van een dergelijke demon stratie zien we In de omstandigheid, dat de tekortkomingen van het lagere voet bal zo genadeloos aan het licht worden gebracht. Geleidelijk werd de score opgevoerd tot 1—7, zonder dat de roodbroeken eraan te pas kwamen. In alle onderdelen het spel bleek de superioriteit van de gasten, die het na 1—7 welletjes vonden en al „showend"' de laatste minuten vol maakten. We geloven niet, dat „Noordwijk" met dergelijke ontmoetingen zijn spelers g. finatuurlijk veel dienst bewijst, al i e lere

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4