PHILIPS Zelfs cle wasdag wordt romance Van Wijk continueert stijgende lijn SECRETARESSE -Vakman in Leiden won Engels televisietoestel Gevestigde en vertrokken personen NIEUWE LEIDSCHE COURANT a MAANDAG 1 JULI 1957 Een lichte sluier van zoele zomerwarmte heeft ook Leiden omvangen. In de ban van de zon, die Nederland te veel ontberen moet, wordt de Hol landse tuin een lusthof van nieuwsgierig uitbottende bo men en overmoedige bloem pjes, die zon-dronken hun korte leven roekeloos leiden. En ook de mens in deze tuin vol zonnewarmte krijgt iets van de zorgeloosheid, die de bloemen zo kostelijk demon streren. De nuchtere alledag wordt een sprookje en zelfs de weke lijkse wasdag wordt een ro mance, waarin iedere sprook jesridder zich thuis zou voe len. En deze nijvere Leidse scho ne, die bloemige pracht als achtergrond van haar gezins- was gekozen heeft, begrijpt misschien niet, dat zij daar mede de laatste hand aan de zon-overgoten Hollandse tuin heeft gelegd: het prikkende prikkeldraad zo kenmer kend voor Nederland en de Nederlanders wordt mild verscholen achter hemdjes en broekjes en bloesjes. De zomerzon en Neder land een bruidspaar, dat altijd jong blijft. Nieuwe psalmberijming in Herv. kerkdienst Men schrijft ons: In de morgendienst van de Hervormde gemeente, die gisteren in de aula van de Hervormde ulo-school aan de Asserstraat werd gehouden en waarin ds. P. Kloek voorging, is een van de psalmen van de predikant-dichter W. Barnard te Amster dam, meer bekend onder het pseudoniem Guillaume van der Graft, gezongen en wel psalm 24. Ds Kloek gaf er een kleine toelichting bij en deelde mede, dat men met de be rijming van deze psalmen in een verge vorderd 6tadium is gekomen. Hij raadde aan, deze berijming, die voor de kerk- gangs was gestencild, thuis een te verge lijken met de traditionele berijming. Op voorstel van de heer Leenhouts. die de zang van de gemeente aan de piano begeleidt, zullen in de toekomst meerl psalmen naar de berijming van Guillau me van der Graft en eventueel ook an deren, worden gezongen. Leidse kampeerder in Noordwijk verdronken Zondagmorgen is de tienjarige Gerard Kradorfer uit Leiden in Noordwijk ter hoogte van het radiostation verdronken De jongen, die bij een groep behoorde van een kamp in het Langevcld liep met enkele kameraadjes voor de troep uit naar het strand. In afwachting van de anderen zijn er enkelen in zee gegaan, waarbij het slachtoffer zich te ver in het water begaf. De jongen die enig kind was, werd ter plaatse door dokter J. van Nes en de reddingsbrigade behandeld, echter tevergeefs. Directie verwacht, dat verlies op balans dit jaar verdwijnt Uit het jaarverslag der Leidse textielfabrieken Van Wijk en Co. N.V. te Leiden over 1956 blijkt duidelijk dat de stijgende lijn die deze onder neming de laatste twee jaar heeft getoond, is gecontinueerd. De resul tatenrekening over 1956 sluit met een winst van 512.912, tegenover 420.149 in 1955. De directie merkt hjerbij op, dat in tegenstelling tot 1955 in het huidige winstcijfer geen bijzondere baten zijn vervat, terwijl even min het winstsaldo is beïnvloed door het vrijvallen van reserves, zoals dit in 1955 wel het geval is geweest. Bejaarde dame door motor aangereden Gisteravond omstreeks half twaalf stak de 81-jarige mevrouw H. D. S. uit de Ni- :oiaas Beetslaan zonder op het verkeer te letten de Breestraat over. Zij werd door :en motor aangereden en liep een gecom pliceerde beenbreuk op. Overbrenging naar een ziekenhuis werd noodzakelijk ge acht. AGENDA VOOR LEIDEN Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Leidse militaire koksschool t.g.v. 7-jarig bestaan. Dinsdag Oegstgeest Het witte Huis. 8.30 tot 9 30 uur; receptie voetbalvereniging ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap eerste klasse K.N.V.B. afdeling Leiden zaterdagvoetbal, eerste elftal van Oegstgeest. Woensdag Hooglandse kerk. 7.30 tot 8 uur: avond stilte. Stadsgehoorzaal. 10 uur v.m.: Ring van Chr. zangverenigingen „Leiden en om streken". 25ste groot nationaal zangcon cours, opening door burgemeester jhr mr. F. H- van Kinschot. Sintelbaan Leidse Hout, 7 uur: wed strijden atletiekvereniging Holland. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Kon. ge nootschap „Mathesi-", diploma-uitreikinc; Oud-Hortuszicht. 7.30 uur: inschrijving deelnemers 3-oktober-optocht Grevenstraat, 8 uur: openluchtsam komst van de Baptisten Gemeente Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargencmen door de apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. de apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136 en de apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. tel. 26274. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot iktober tentoonstelling Mens in minta tuur De wereld van het poppenspel" De Lakenhal, tot 8 juli: Moderne kunst in Groningen. De Lakenhal, tot 8 juli: Shakespeare In zendingshogeschool J. van Leeuwen40 jaar in dienst, vanmorgen gehuldigd DE HEER J. VAN LEEUWEN'heeft vanmorgen op de Ned. Zendings hogeschool van de Ned. Herv. Kerk te Oegstgeest, zijn veertigjarig jubileum gevierd. De jubilaris heeft timmerlessen aan de cursisten van de hogeschool gegeven en vertegenwoordigde daarmee het enige nijverheids vak. dat. hier wordt geleerd. GerefKerk beroept mr. dr. J. Ozinga te Lunteren De Geref. kerkeraad heeft gisteravond een beroep uitgebracht op mr. dr. J. Ozinga, predikant te Lunteren. Sedert 3 januari 1954 is mr. dr. Ozinga in zijn tegen woordige Gemeente werkzaam. De predi kant werd in 1910 geboren. In het voormalige Ned.-Indië is ds. Ozinga gedurende 21 jaar bestuursamb tenaar geweest. Na de bevrijding wasi hij hoofd van de regeringsvoorlichtings-i dient te Batavia en een van de naaste j medewerkers van luitenant-gouverneur- generaal Van Mqok. Na zijn repatriëring was hij enige tijd lid van de directie van Zomer en Keuning, Op grond van artikel 8 van de Kerkenorde (singuliere gaven) werd hij tot de Evangeliebedie ning toegelaten. (Advertentie) Compl. 10 mnd. opleiding TYPEN. STENO (4 ialcn), BOEKH., CORRESP.: 4 TALEN SPAANS Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 •,Een vakman" die zijn leven vult met het collecteren van pen ningen, heeft zaterdag het hoogste aantal penningen gevonden en daarmede het televisietoestel gewonnen. De heer Wout Nagtegaal, bruggewachter aan de Beestenmarkt, heeft zaterdag kennelijk het klompje, waarmede hij dagelijks naar de tol vist, voor één dag in de steek gelaten, en is een ijverige speurtocht door de stad begonnen. Dit is geen ijdele tocht geworden, want toen hij tegen zes uur 's avonds zijn vangst telde, kwam hij aan 988 munten. Dit was precies genoeg om een uur later op de Beestenmarkt het hoogste aantal penningen te kunnen bieden voor het televisiètoestel, dat de organisatoren van de Cambridge Week ter beschikking hadden gesteld. In Leiden zal in ieder geval één man dagelijks met vreugde het resultaat van de Cambridge Week bezien. Foto N. van der Horst Namens de „oudjes" wenste de heer K. J. Brouwer oudzendings- directeur de heer van Leeuwen geluk met zijn veertig jarig jubileum. IC. en G. ontving bezoek eerste spreker, die de waardering de persoon en het werk van de heer Van Leeuwen vertolkte, was dt\ E. J. Jansen Schoonhoven, de rector van de hogeschool. Hij herinnerde eraan, dat de heer Van Leeuwen bij de Vereniging Ned. Zendingsschool te Rotterdam zijn werk zaamheden als timmerman begon en dat n het najaar van 1917 timmerlessen begon te geven. In 1948 ging hij met pensioen, maar zijn •ssen kon hij voortzetten. De recfor ees er in het bijzonder op. dat de ju bilaris veel contact met zijn leerlingen •ft gehad, ook van persoonlijke aard. Voor de toekomstige zendingspredikanten het leren van dit vak van groot be lang, ook al omdat ze bij de bouw van kerk op het zendingsveld meer dan als een „halve architect" moeten optreden. Aangeboden werd een vulpen. irmee hij het contact met zijn oud leerlingen voldoende kan onderhouden". Vriendschap Vervolgens sprak mr. C. C. W. Uffeli Zaterdag en zondag heeft het Chr. tam per- en pijperkorps „Kunst er\ Genoe gen" bezoek gehad van het korps „Tem- uit Gouda. Zaterdagmiddag trokken n G. en Jong-K. en G. het bezoekende korps tegemoet, waar aan de Hoge Rijn- aan de grens van onze stad de be groeting plaats vond. Gezamenlijk werd de tocht naar het wijkgebouw „Leven daal" gemaakt, waar alvorens aan een grote broodmaaltijd aan te zitten, de wijk- oredikant, ds. D. J. Vossers, een harte- 'ijk welkomstwoord sprak. Om 8 uur werd n de muziektent nabij het sportterrein aan de Zoeterwoudsesóngel een concert gegeven, dat door velen werd bijge- Op zondag werd in de Marekerk een leugddienst gehouden, waarin ds. Vos sers voorging. Deze dienst stond geheel m het teken van de jeugd; enkele jonge ren lazen de Schriftgedeelten, de pijpers bliezen enkele gezangen uit de bundel der Ned. Herv. Kerk en na de prediking brachten de organist Jan Henzen en de Goudse trompetblazer Geert Geukes en kele koralen ten gehore. Door het zeer warme weer enkele korpsleden uit Gouda lieten daardoor ook verstek gaan werd het middagprogram ma in de zemdfimgsschool afgelast. Tegen 7 uur kwamen allen weer bijeen in ge bouw Levendaal, waar na de broodmaal tijd een gezellige avond met medewer king van enkeile K. en G.-ers en de heer D. Stigter werd gehouden. Een geslaagde ontmoeting ondanks de grote hitte van beide bezoekdagen. K. en G. kan op een prettig contact met het Goudse korps te rugzien. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Cornelia .Alida Anna, dr v J. de Best en A. van Eijk; Wilhelmina Martha, dr van W. J. Mol en H. M. Hijla- ride6; Adrianu6 Johannes, zn van P. Ciere en C. G. den Hollander; Johannes Simon Gerardus, zn van C. H. Vernooij en C. H. M. van Diemen; Petrus Paulus, zn van J. C. de Kruiff en W. J. Koekkoek; Pan- cras Saronius Gerardus, zn van P. S. G. den Hollander en E. R. van der Linden; Wim Paul Johan, zn van W. C. Koreman en C. J. J. Annotee; Gerardus Hendrikus, zn van W. A. Tolboom en A. A. van Mook. GEHUWD: C. J. A. Roos en en E. M. Seger OVERLEDENG. Klein, 93 jr, wed. v. C. J. Rozier; G. Nijland, 2 maanden, zn; A. Hartevelt, 86 Jr. man. In de week van Te LHdcn vestigden zich A. J. N. Franke en fam., timmerman, Molensteeg 2; R. Schoonderbeek en fam., fmeester, Herenstr. 37a; A. Geugjes geb. Ossevoort en fam, Lusthoflaan 24; C. J. A. v. Laar geb. Groenendijk en fam., Wolmaranstr. 20; E. H. v. d. Weg en famtechn. employé, a.b. Haagweg t.o. 190; A Winkelman, apotheker, Leeuwe- rikstr. 3; M. Knibbe geb. Wiersma, War- monderweg 45; A. A. J. Nieuwenhuis. arts, Jan v. Goijenkade 44; S G. A Paul, Vcrdamstr.at 60; J. W. F. van Dam, Tomatenstraat 19; P. de Vet, mil. Meer burgerkade 7; G. C. Bos. rijksambtenaar, Bloemistenlaan 38; J. J. Vuijk. verkoop ster. Plantsoen 93; W v. d. Ley, mil., Kooigrt 51; A. G Ohr, Rijnkade 2; J, Ver kerk geb. van Klaveren, De Sitterlaan 66; H. Bakker, fabr. arb. vleesw. fabr.. Ho gewoerd 154: R. W. Besselink, H. verpl Witte Singel 29; J. Zeeman, Kanaalweg ,29; C. G. M. Blansjaar, verkoopster. Oost Havenstr. 4; F. van Saazen, Varkenmarkt 7; P. Oostveen, tekenaar, Levendaal 134a; T. H. Eimers, fabr. arb. cons, fabr., Kraaierstr. 6: A. G. v. Santen. Nieuwe Rijn 8; P. W. Rijsdam, dienstbode, Hooi gracht 1315; J. Overdijk, keukenmeisje Rijnsbufgerweg 10; E. Kappeé geb. Schui- lenburg a.b. Haarlemmertrekvaart; G. T H. Perk geb. Scholte, Gangetje 4; H. J van Hoorn. Merelstr. 39; E. Kleijn, ser veerster, Leliestr. 26; J. van Diggcle, hoofdboekhouder, Herensteeg 20; T. Krult, agent v. politie. F.vertsenstraat 52; A. Innemee, rijksambt., Van Oldebarne- veltstraat 32; M. M. Roskam geb. Leget, Plantage 3; C. C. Moerkerk, 11. verpl.. Hooigracht 15; P. Kruijer, hoofdtekenaar G.W., De Sitterlaan 44; T, Stam, zende ling, Rijnsburgerweg 18; E. M. Schoon fröbelonderwijzeres. Tib. Siegenbeekstr. 5; G. C. Michielse, 11. verpl Hooigracht 11—29; H. van "t Riet, 11. verpl.. Witte Sin gel 27; W. A. Boon, Oude Vest 85a; B, N. Reijdon, arts, Rapenburg 110; F. J. Linde, onderwijzer, Stadhoudersiaan 32; S. de Boer, betonwerker, Pasteurstr. 50; A. M. J. de Laat, kleermaker, Kapteijn- str. 39; H. v. d. Berg. banketbakker. Haven 7a; F. C. Hoogervorst, chauffeur, Lange- straat 51; W. J. van Dijk, slager, Hoge woerd 39; J. E P. Zuidhoff, Hooigracht 37; Van Echten geb. Sarinah. Muldersstr. 31 20 lot 26 juni 19; J. A. Lanz en fam., H. Rijndijk 76. De Bilt, Soestdijksestraatweg 87; W. J. de Graaf geb. de Klijn en fam., Beijerinck'n. 46,Veldhoven, De Jegerstr. 32; A. J. A. M. Warning en fam., Nieuwe Rijn 80a, Amsterdam, Aalbersestr. 58 III; J. Braaks- ma geb. de Lint en fam.. Maredijk 173; Spanje; J. M. Kuijl en fam,, Suringarstr. 7. Hilversum, v. d. Wall Bakelaan 2; A. Goudswaard en fam., Cobetetr. 19, Maarn, Tuindorpweg 30; A. G. v. d. Boog geb. van Velsen. Stadhouderslaan 28, Katwijk, J. Evertsendn. 17; J. C. Snijder, Rijnsb.weg 70. Texel. De Koog K 130; M. C. Zwikker, Rijnsb.weg 10, Heemstede, v. Merlenlaan 1; W. F. van Ingen Schenau, Aalmarkt 7. Apeldoorn, Klein Paradijs 40; M. N. de Vries. Zoeterw. singel 57b, Den Helder, Buitenhaven 5; C. G A. Welling, Melch. Treublaan 18. Ver. Staten; H. Scheurwa ter, Kersenstr. 5. Oegstgeest. Koningin- nelaan; J. Neuteboom. Oude Vest 97, 's-Gravenhage, Nw. Schoolstr. 15a; J. P. M. Kammann, Noordeinde 2a, Hilversum, Kolhornseweg 68; A. J. Pieters, Leven daal 95; Groot Brittannlë; J. M. van Rooljen, De M v. Streefkerkstr. 40, Rot terdam. Beukelsdijk 94a; A. C. M. Vermeij, Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest, Regen- tesselaan 4; W. H. A. Burgering. Mariën- poelstr. 19, Deurne, Stationslaan 1; E. M. Verstoegh geb. Jansen. Fagelstr, 48, Ver. Staten W. C. M. Rijkelijkhuizen geb. Ber- tels, Bocrhaavelaan 17, Oegstgeest, Karel- Doormanlaan 7; A. Hensen. Korte Mare 22, Amsterdam, Overtoom 1341; L. H. Schotel, Oude Vest 39, 2wijndrecht, Burg. de Bruinelaan 167; P. E. Bouman, Aal markt 11. Doornspijk. Eperweg 130; A. C. Nauta. Rapenburg 77. Rotterdam. Wil lemsplein 13a; A, C. v. Ginkel, Rapenburg 60, Turkije; M v Weeren. Lindestr. 30; Middelburg, Stationsstr. 22; B. A. Muusse, Nieuwe Rijn 54, Zuid Afrika; W. E. Bou man, Verdamstraat 22, Amsterdam, Vos- siusstr. 56; P. J. Weidner, Thorbeckestra.t 40, Oegstgeest, Julianalaan 12; C. Lamain, De Sitterlaan 88, Amsterdam. Nassaukade 166; W. J. P. Voskuil. Van 't Hoffstr. 42a, Alkemade. a.b. ws.; P. Vink. Voihngkade 48, Den Helder, Buitenhaven 5; E. Har kink. Damlaan 17. Utrecht. Scheldeslr. 24; O. E. P. van Someren. Morsstr. 62-64; Doornspijk, legerpl. 't Harde; J. H. W. v. Ballegooijen. Rijnsburgerw. 10, Utrecht, Catharijnesingel 101; B. J. L. Brussé, Mid delweg 32, Voorschoten, Veurseweg 124; M. J. C. Schamper. Hugo de Grootstr. 17, Purmerend, Emmakade 4; H P. A. van Berge Henegouwen, Aalmarkt 12, Oegst geest. Marelaan 10. F litsla nipjes vergroten (^j het jachtveld de g (3i Q. Düj Breng dit jaar de volle buit aar langer alleen buiten-in-de-zon en slecht weer! Met Philips flitslampie, dat overal komt vakantie-foto's mee terug. Kiek niet maar ook „onderdak'' of bij avond „Photoflux", het moderne, handige 'aar de zon niet komt. Steek enkele doosjes ..Photoflux' in uw bagage en ga flitsenfeilloos, goedkoop en gemakkelijk vakantie-camera

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3