iosm 33f doet is we! 1 Bekers melk maakten tongen Kalwijkse raadsleden los van Wat G zo goed 9.95 2.88 1.38 1.18 2.98 1.88 9.95 1.95 0.98 2.50 1.58 8.95 1 goemaat Ned. dames in Wimbledon eveneens uitgeschakeld Waterpolo Voorschotense ouden van dagen hadden autotocht ENSTREEK NIEUWE LEIDSCHE COURANT 13 VRIJDAG 28 JUNI 1957 Meer lapvergunningen Maar scholen die niet meedoen mogen niet gedwongen worden avond, in de openbare raadsvergadering van Katwijk, de heren raads leden nogal belangrijk achtten. Er dienden zich tenminste verscheidene sprekers aan, die zonder uitzondering de verstrekking van melk 's morgens om 10 uur zeer belangrijk vonden. De heer N. Ouwehand (c.h.) sprak als eerste er zijn blijdsohap over uit, dat de sohoolmelkvoorziening een feit zou worden. Spreker was echter teleurgesteld, dat zoveel scholen geen medewerking wilden verlenen. De heer D. Nasveld (arb.) informeerde naar de bezwaren van die scholen en stelde voorts de vraag, of die scholen niet gedwongen kunnen worden. vreugde aanvaard. De heer H. Haasnoot had echter wel bezwaren tegen de ma ar ohitectenkeuze. De heer A. Pronk was van mening, dat in de toekomst de scholen, die nu nog achterblijven heus wel zullen meedoen. De heer Jac. van der Plas (arb.) verheug de zich ook daar over. dat bepaalde scho len wel medewerking verlenen, waarvan men het eigentijk niet verwachtte; ter wijl andere, die men zeer zeker op de lijst had verwacht, ontbraken. Spr. doel de hier op de openbare school, en dacht dat op deze school toch wel in sterke, mate invloed wa6 uit te oefenen. Mr. J. van der Plas (a.r.) betoogde, dat van dwang geen sprake mag zijn. De ouders zijn In de eerste plaats verant woordelijk; deze hebben In eerste In stantie te beslissen. Overigens, doelende op wat de heer Jac. van der Plas had gezegd, Is bet zo, dat de progressiviteit van zijn groep (de Gereformeerde scho len) wel eens verkeerd wordt beoordeeld. De heer G. W. Overdijkink (c.h.) ont hulde, dat in de betrokken commissie de leden één van zin waren geweest over deze materie, verwachtte dat, nu één schaap over de dam was, er wel meer dere zullen volgen. Wethouder D. C. van Leeuwen be toogde in zjjn antwoord, dat de ouders in de allereerste plaats vr(j zijn al of niet mede te werken en de mensen van het onderwijs in tweede instantie evenzo. In deze zaak dient overleg gepleegd te worden met de ouders. De burgemeester zeide dank baar te zijn maar niet voldaan. Spr. hoopte, dat in de toekomst het insti tuut der schoolmelkvoorziening zich zal uitbreiden. Schermutseling Hierna lieten de fractieleden var. de P.v.d.A-, in het bijzonder de heren Jac. van der Plas en H. Haasnoot, zich uit hun tent lokken. Er ontspon zich een politieke schermutseling, waarbij eerst- genoemden het wapen der interruptie vlijtig hanteerden. Het voorstel werd zon der hoofdelijke stemming aanvaard. De kwestie der tapvergunningen werd. naar aanleiding van het adres van mevr. Wouters-Varkevisser uit de Tulpstraat, door dr. Overdijkink in algemene zin in discussie gebracht. Spr. wa6 van mening, dat Katwijk aan den Rijn met 3 tapver gunningen ten opzichte van Katwijk aan Zee met 21 vergunningen stiefmoederlijk werd behandeld. Mr. J. van der Plas sprak dit tegen. Het voorstel tot het overnemen van enkele straten in de Noord van de Kat- wijkse Bouwvereniging bracht de heer H. Haasnoot tot de opmerking, dat het wat bevreemdend was dat enkele stra ten aan die vereniging behoorden. De heer A. Pronk adviseerde het inpandige terrein in dat gebied ook over te nemen en er een zandbak voor de jeugd te maken. Dit laatste zullen B. en W. over wegen. Het voorstel werd aanvaard. Voorschotten Het voorstel tot het verlenen van gron den en bouwvoorschotten aan de twee bouwverenigingen in Katwijk om 116 wo ningen te kunnen stichten werd met Burgemeester Koomans verwelkomde in n openingswoord de inspecteurs van het lager onderwijs en de lichamelijke op voeding, de gemeente-secretaris, de raad, de Hervormde predikanten, hoofden van scholen en de gemeente-architect, de heer Trampert. In zijn openingstoespraak zei Rijnsburgs eerste burger, dat hij dank baar was voor de totstandkoming van deze school. Dankbaar was hij ook voor aam „Prins Bernhard", die aan de school gegeven is. Met de woorden dat vrijmoedig van God verwacht kan wor den dat Hij aan dit gebouw Zijn zegen ichenkt, opende de heer Koomans de school. RIJWIELEN BURGERS E.N.R. - LOCOMOTIEF UNION - TEECO - MAGNEET Rjjwiel- en Bromfletshandel P. ZUYDERDUYN VOORSTRAAT 31 Katwijk aan Zee Telefoon 2954 KATWIJK AAN ZEE Geslaagd De heer I. J. W. Schoonenberg slaagde te Leiden medicijnen. Voetbalwedstrijd De voetbalwedstrijd BodegravenKat wijk wordt morgenmiddag om kwart over 4 op het RCL-terrein te Leiderdorp ge speeld. Zoals bekend is de uitslag van deze wedstrijd van groot belang. De inzet is degradatie vi talten. Hoog en laag Zaterdag: hoog water 3.57 en 16.28 (springvloed); laag water 12.09 uur. het kandidaatsexamen één der elf- VISSERIJGOLFJES Kotters en kleine vaart Het was maar een stille donderdag- markt met alleen de kotters Mercator er Limanda plus de kleine vaart als aan voerders: in totaal stonden er 400 kisten schelvis, 80 radio en 70 gul plus kabel jauw, 65 makreel. 200 varia en 3000 kilo tongen met 200 kisten schol aan de afslag. Prijzen Hiervan ging de tong naar het buiten land voor f4,20 tot 14,60 wat de grote betreft, f4,— tot f3,15 voor de grootmid del, f 3,— tot f 3,10 voor de enen en f 2,60 f 2,70,voor de tweetjes. De grote gul werd door het binnenland gekocht, dat er van f 50 tot f 44 voor taalde, en de middel haalde f 25 tot met f 12,50 tot f 10 voor de torren. Grote schelvis haalde f37 tot f26 en grootmid del f 31 tot 'f 27. terwijl voor de pennen f32 tot f26 kwam en voor de braadjes 122 k 115. Wijting boekte van f27 tot f22 en kreel f 35 tot f 32 met f 48 tot f 53 voo: schol II en f 29 a f 35 voor de drietjei Komende schepen De Amsterdam loste vanmorgen kisten vis en de KW 54 werd vannacht verwacht met 110 ton ijsharing. Zaterdag volgt dan de Herman met 575 kisten i SCH 153 en 135 zijn eveneens stomend voor morgen. Spr. vroeg de toezegging, dat zo wel de bouwverenigingen als het ge meentebestuur in de toekomst op eigen terrein zouden werkzaam zijn. Wat betreft dit laatste, beloofde de voorzitter dit met de wethouders te bespreken. Een compliment richtte spr. aan het adres van de Katwijkse bouwvereniging voor de wijze, waar op deze de bouwvereniging Te Brit tenburg was tegemoetgekomen. De voorzitter hoopte, dat deze samen werking in het belang van de woning bouw bestendigd zal blijven. Verkeer De vereohillende voorgestelde verkeers. maatregelen werden aanvaard. „Een ern stig pogen, ongelukken ln Katwijks stra ten te beperken." noemde de heer H. Haasnoot het voorgestelde. Evenals mr. J. van der Plas benadrukte de burge meester het werk van de verkeerecom- De verordening op de heffing van schoolgeld voor het kleuteronderwijs bracht slechts een paar informaties ter tafel. De heer A. P. Dijksman kreeg zijn ge vraagde perceel grond aan de Sportlaan; de beslissing op de vaststelling van de ontwerpuifcbreidingsplannen „Koestal en Overduin" en „Nieuw Zuid" werd 3 maanden verdaagd en de gemeentebe groting 1957 gewijzigd. De vergadering werd niet bijgewoond door de heren C. van Beelen en L. Borleffls. Gymnastieklokaal in Rijnsburg Burgemeester Koomans opende nieuwe openbare school PISTERMIDDAG werd de openbare lagere school, annex gymnastiek- lokaal officieel door burgemeester B. H. Koomans geopend. Nu deze opening ook heeft plaatsgehad, heeft Rijnsburg een aantal scholen ge kregen, dat wat bouw en vormgeving betreft, ver aan de spits staat, vergeleken met nabuurgemeenten. Ook zal nu op alle scholen gymnastiek les gegeven kunnen worden; een speciale leraar zal er tot dit doel worden benoemd. Sprekers Een lange rij sprekers voerde daarop het woord. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden, de heer Machielsen, wekte in zijn gelukwens de ouders op, schoolverzuim zo veel mo gelijk tegen te gaan. Met zo'n mooie school is daar ook geen enkele reden voor. Inspecteur Roggeveen dacht dat Rijns burg wat de gymnastieklessen betreft voortaan voorop zal staan, nu een der gelijk fraaie turnzaal bij de school is ge bouwd. De heer C. de Koning, voorzitter van de gymnastiekvereniging DWS beloofde dat zijn vereniging uiterst zorgvuldig met de nieuwe toestellen zal omgaan. De heer Trampert, die door de burge- meester tot „moeder van de school" werd verklaard, dankte voor het in hem ge- stelde vertrouwen, maar dacht dat het nadeel zou z(jn, dat door gebrek aan bouwgrond de scholen zo dicht bij elkaar Voorzichtigheid Het hoofd van de school, de heer P. J- :ul, was blij met deze royale opzet voor ;n tweemansschool. Ondanks de gebre ken, dacht hij altijd met plezier terug aan de oude school. Mede namens het perso neel zegde hij toe de grootste voorzichtig heid te betrachten bij de ingebruikname. Namens de schoolhoofden sprak de heer Groeneveld, hoofd van de Bea- trixschool, waarna de oudste leider van D.W.S., de heer W. L. van der Gugten het woord voerde. Felicita ties werden nog aangeboden door oud-burgemeester Höweler cn de heer Collée, oud-hoofd van de open bare school. Burgemeester Koomans, die de oude school als „Onverklaarbaar be woond" meende te kunnen kwalifice ren, dacht dat door de bouw van het gymnastieklokaal, de overbodige ex pansiedrift kan worden afgereageerd. Hij prees de bijzondere scholen voor de samenwerking bij de gymnastiek- lokaalbouw. Bijzonder verheugd spr. dat de padvinders, Rijnsburgse Boys, D.W.S. en vele verenigingen nu op één of andere wijze een goed en mooi onderkomen hebben. In het kin derrijke dorp is het wellicht mogelijk, dat er een tweede gymnastieklokaal nodig wordt. Ter gelegenheid van de opening va school, maakte de vereniging DWS •s avonds een rondgang door het dorp. Chr. Hist, sport avonden Nu de vergaderingen weer achter de rug zijn bij de CHJG-ers van Rijnsburg, besloot men in de zomermaanden toch contact met elkaar te houden. Voor deze maanden werden vier sportavonden ge organiseerd, waarvan de eerste woens dag is gehouden. Men begon om 7.30 uur met een hand balwedstrijd. waarbij de gebr De Mooy aanvoerders waren; als scheidsrechter trad op Wim Leeuwenburg. De tos gewonnen door P- de Mooy. Direct stond er een levendig spel. waarin de ploeg van J. de Mooy bijzonder uitstak; met de rust was de stand 62. Na de rusl was de ploeg van P. de Mooy enigszins gewijzigd, wat inderdaad een verbete ring bleek. Doelverdediger G. Groene- woud was in prima vorm. De uitslag 11—7. N. Binnendijk als scheidsrechter op aanvoerders waren G. Groènewoud i Henk van Klaveren, De ploeg van Groenewoud eindigde als nummer 1. Ingekomen en vertrokken Ingekomen: E van Hal, echtg. van v d Meij, van Leiden n Hofstraat 36; M P Steenvoorden, echtg v W van Egmond. van Noordwijk n Koestraat 5. Vertrokken: J van Delft van Herenweg 37 n Los Angeles; E Hirsdhfeld, v Hof straat 40 n Leiden. Burgerlijke stand Ondertrouwd: C P van Veen, 25 J, Leidschendam en P M C Zandbergen. 25 j, Kwakersteegl; P de Koning, 30 j, Oegstgeesterweg 9 en H de Mooij, 28 j, Langevaart 18. Getrouwd: Th. Verhave, Katwijkerweg' 16 en C J Glasbergen, Moleneind 35; W Slootweg. Valkenburg Z.-H. en A Maat. Bar. van Wassenaaretraat 17. Swan badlaken 100 x 150 met kleine foutjes waarde 14.50, nu Swan baddoeken zware kwaliteit kleine foutjes waarde 4.95 □u uitzoeken Baddoeken Jaquard geweven groen - rose - bleu 50 x 100, grote maat waarde 1.95, nu Badstof koukendoeken in groen, rood frisse ruiten waarde 1.49, nu Ontbijtlaken 120 x 150 frisse dessins, prima kwaliteit waarde 4.95. nu Slopen onze bekende „Dorma" kwaliteit grote maat. flinke sluiting waarde 2 60. nu Coupons graslinnen prima Twentse kwaliteit coupon voor 2 lakens 4.80 m., 150 cm breed 9.95 180 cm breed 11.95 Westend overhemden gevoerde borst dubbele manchetten prima poplin waarde 12.95. nu Nylon Heren Mousse ankiets practische zomer- dracht waarde 2.75, nu Dames slips prima interlock solide kwaliteit diverse maten Succes nylons geheel geminderd zomerkleuren, nu Jaegerwol krimpvrije natuurwol 100 gram nu Juno overhemd blouses niet strijken kwal. in wit en diverse modetinten Meisjesjurken serieprijzen leuke nieuwe modellen - mooie dessins Reeds nu serieprijzen voor de helft waarde 9.95 tot 21.- Nu: 6 7 8 9 10 5^95 6.45 6.95 L45 7.95 11 12 13 14 jaar MT 8.95 9.45 9.95 Zuiver wollen van Wijk dekens Wij kochten expositie en irregulars dekens van Wijk. Deze dekens verkopen wij nu: DE TWEEDE VAN WIJK DEKEN VOOR DE HALVE PRIJS 1 katwijk-rijnsburg 1 Ook de Nederlandse dames zijn thans in Wimbledon uitgeschakeld. In het dames-enkelspel kwam onze landgenote mevrouw Thunig uit tegen de Californische Darlene Hard, die in deze derde ronde mevrouw Thung een duidelijke nederlaag toebracht (6-1, 6-1). De Californische, die als op de ranglijst is geplaatst, had slechts 35 minuten voor haar overwinning nodig. Darlene Hard was in alle onderdelen van Spel van korf en hal PERNIX (LEIDEN)-D.K.O.D. (HEELSUM) OM HET C.K.B.-KAMPIOENSCHAP het spel haar tegenstandster de baas. Haar harde drives werden door mevr. Thung iet goed behandeld. Het Nederlandse dames dubbel, r Thung en mevr. Van der Storm speelden eerste- partij en wel Sheila Arm- strond (Engeland) en Margaret Hellyer (Australië). Het werd een 64 en 108 nederlaag voor de Nederlandse dames, zo- rel door eigen fouten als door het sterke anvalsspel van de jongere tegenstand- ters. Onze landgenoten hadden een prach tige kans om de tweede set te winnen. zij met 76 voor stonden en mevrouw Van der Storm moest serveren. Beiden misten echter hun kansen door ballen, die uit zouden gaan, toch terug te slaan Deze kwamen dan in het net terecht. Overigens werd gisteren het oorspron kelijke aantal van 128 spelers gereduceerd tot zestien, terwijl bij de dames nog maar Morgen wordt een aanvang ge maakt met de wedstrijden om het kampioenschap van de C.K.B. tussen Pernrix (Leiden) en D.K.O.D. (Heel- sum). Pemix heeft deze competitie goede wed strijden afgewisseld met minder goede. - er wel blijk van gegeven over een prima schot de beschikking te hebben. De Heelsummers hebben het voordeel, dat zij ditmaal in de gewone competitie meer tegenstand hebben ondervonden dan in het voorgaande jaar het geval was. De kans bestaat derhalve, dat het in staat zal zijn Pemix geduchte tegenstand te bieden. Of dit echter voldoende zal zijn Pemix een nederlaag toe te brengen en te zorgen, dat de titel terecht komt bij een niet-westelijk twaalftal moet worden be twijfeld. Veeleer houden wij het erop, dat de Leidse oranje-kragen gaan winnen met enige doelpunten verschil. In de strijd, om twee plaatsen ln de Hoofdklasse-west komen zaterdag D.V.O. en Tonego tegen elkaar in het veld. De ploeg uit Wassenaar kan zich door gelijk spel reeds in de hoofdklasse spelen en dat is het minste wat wij van Tonego verwachten In de eerste klas B is de beslissing ten aanzien van de bezetting van de voorlaat ste plaats nog niet gevallen. Mocht Snel verliezen van de reserves van Vrienden schaar, hetgeen in de lijn der verwachting ligt, dan spelen Excelsior 2 en Snel een extra wedstrijd om uit te maken, wie van de twee zal degraderen. Voor de gecombineerde tweede klas moet Excelsior 3 in staat zijn Fiks 2 een nederlaag toe te brengen. In de wedstrijd DES 4Excelsior 5 verwachten wij een zege voor DES. Verder organiseert VES zaterdag junio renwedstrijden, waaraan wordt deelgeno men door 24 twaalftallen. Deze zijn onder gebracht in zes groepen van vier. De wed strijden worden gespeeld op het terrein van VES aan de Meppelweg in Den Haag en vangen om kwart over twee aan. In het Wertbroekpark in Den Haag wor den de jaarlijkse junioren-korfbalwedstrij den gehouden, die worden georganiseerd door KVS. Het zijn geen bestaande ver enigingen, die men hiervoor uitnodigt, maar ploegen van scholen, die hun krach ten meten. Het is op 29 juni altijd heel gezellig op het KVS-veld, waarop dit jaar geen uitzondering zal maken. Programma Kampioenschap CKB: PemixDKOD. Ie kl. B: Snel—Vriendenschaar 2. Promotie hoofdklasse: DVOTonego. 2e kl.: Fiks 2—Excelsior 3; 4e kl. B: DES 4Excelsior 5. Juniorenwedstrijden VES: Terrein Mep pelweg, Den Haag. Jeugdwedstrijden KVS: Speelweide WestbroekpBrk. Den Haag. Verder wordt er nog maar weinig ge speeld Voor de gecombineerde tweede klasse kan Excelsior 3 winnen van Fiks 2 Bij de junioren gaat Fluks b winnen van SVOW. Fluks aVelocitas a is een wed strijd, die door de ploeg uit Noordwijk kan worden gewonnen. Het Haagse VES organiseert junioren- edstrijden ter gelegenheid van zijn vijf endertigjarig bestaan. Fiks a en b, Per en b, en Warmond nemen deel en zijn als volgt ingedeeld. Afd. A: DES (Delft), Fiks (Oegstgeest), Tonego (Wasse naar), VES b (Den Haag). Afd. B: VES Den Haag), ODO (Maasland). Pernix (Lei den), De Ijsvogels (Den Haag); Afd. E ASSO (Schipluiden), DES c, Pernix b, VEOb (Voorburg); Afd. F: Fiks b, Tone go b. VESd, Warmond (Warmond). Voetbalprogramma Hoewel de zomersporten reeds ln volle gang z(jn. worden morgen nog enkele voetbalwedstrijden gespeeld, die de aan dacht vragen. Zo bijvoorbeeld de strijd tussen Bodegraven en Katwijk. Deze clubs zijn gelijk geëindigd en moeten terdag uitmaken wie het volgend seizoen in de afdeling Leiden zal uitkomen. De wedstrijd wordt op het RCL-terrein ge speeld en vangt om kwart over vier aan Het Is moeilijk een voorspelling te doen In de Haagse voetbalafdeling komen Wassenaar 2 en Schevendngen HS 4 tegen elkaar uit om het kampioenschap va 3e klasse B/C/D. Indien Wassenaar 2 wtnt Is de ploeg kampioen. In 4F is de besflissing inzake het kam pioenschap nog ndet gevallen. Maasdijk 4, een der gegadigden, treedt zaterdag in het veld tegen DUNO 3 en zal wel zege- Programma Het programma voor zaterdag luidt: Kwart-finale bekerwedstrijden: VRC— Si zo; Blauw Wit '34—SVZW. Beslissingswedstrijd 4e klasse A: Bode gravenKatwijk. npioenschap 3 B/C/D Haagse afdeling: Wassenaar 2—Schevendngen HS 4. Competitie 4e klasse F: Maasdijk 4Du- d 3; Duinoord 8SVGT 6. LEIDERDORP Kosteloze vaccinatie Woensdagmiddag om half drie is in ge bouw Hoofdstraat 8 gelegenheid zich kosteloos te laten inenten of herinenten tegen pokken. Bijbelwagen Op maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 Juli zal ln onze gemeente een bijbel wagen zijn gestationeerd. De wagen gaat uit van bet Ned. Bijbel-Genootschap. Er zijn mensen nodig die bereid» zijn enkele uren' per dag bijbete ten verkoop ai bieden en mensen die twee heren het N.B.G. logies wilen verschaffen. Men kan zich opgeven bij de heer P. var Kwaak. Hoofdstraat 7 of aan een pastorieën. van de oorspronkelijke acht geplaat ste speelsters in de wedstrijd zijn. Titelhouder Lew Hoad had meer dan een uur nodig, voor hij de Amerikaan John Lesch had verslagen met 63, 9—7 en 64. Zijn landgenoot Fraser, als vijfde geplaatst had vijf sets nodig om de Bril Davies uit te schakelen. Fraser won mei 6—2, 6—3, 6—1, 1—6 en 6—2. De twee over gebleven Amerikaanse spelers Seixas en Flam konden zich eveneens handhaven. Davidson (Zweden) en Rose (Australië) be reikten zonder moeilijkheden de volgende Sleutelstad—De Zijl (jongens A) 2—6 Door betere schotvaardigheid won De Zijl verdiend. P. Onvlee en H. Snel brachten de stand spoedig op 02, waarna De Zijl ln eigen doel schoot, 12. J. van Meygaarden en H. Snel wisten nog voor rust de stand tot 1—4 op te voeren waartegen SI stad slechts één doelpunt kon noteren. 24. Ook na rust bleef De Zijl sterker en met doel- ounten van van Poelgeest en H. Snel werd het 2—6. Sleutelstad—De Zjjl (dames) 1—1. BeiHe n'op«en hebben elkaar weinig kansen geboden en tot rust bleef de stand 0—0. Eindlijk wist Coby Feyn de stand op 01 te brengen, waarna Sleu telstad uit een strafworp gelijk kon maken. 1—1. Nadat een SUtad-speelster fc,»» M'9-tpr )iad moeten verlaten schoot De ZH1 bar slecht en bleef de stand on veranderd. Sl.stad I—V.Z.C. I (Vlaardingen) 6—1 Direct pakte VZC de zaken flink aan Binc zijn talenten tonen om een hard schot te keen Het overwicht was slechts kort. want spoedig wist N. Brouwer met twee goede schoten de stand op 3o te brengen. N. van Berkel kon deze avond zijn draai niet krijgen en alleen voor de keener faalde hij. Nog voor de rust zorgde W. van Diik eveneens met 'wee treffers voor 4—0 In de tweede helft was het spel meer verdeeld en pas na een corner kon N. «roiiwêr de stand tot 50 opvoeren. V7.C hield moedig vol en kreeg een verdiend tegenpunt. waarna W van '.lil de eindstand op 61 bracht. A.Z.C. II—L.W.V. II 1—6 Een spannende strijd, waarin LWV tegen het einde goed op schot kwam en daardoor een grote overwinning wist te behalen. he'H kanten vertoond Na 2 minuten kon Van der Wilk het eerste succes boeken, n1. Spoedig hierna werd het door een dekklngsfout 1—1 Voor de rust werd daarna niet meer gedoelpunt. Aanvankelijk gaf de tweede helft een relfde spelbeeld te zien. maar allengs kwamen de LWV-ers er beter ln- Het werd 1—2 door Van der Wilk. gevolgd door een goed schot van Dool. 13. AZC kon hiertegen niet meer op en Van der Wilk (2 x) en Jonreleen. zorg den voor een 16 eindstand. A..C.—L.W.V. (adsplranten) 37. Ook hier zorgden de LWV-ieucd voor een goede overwinning. AZC nam de leiding. 1—0. maar De Hoed maakte vlug gelijk. 11. LWV werd sterker en door C. Waasdorp en De Hoed (3 x) we-d het 1—5. Na rust deed LWV het wat rustiger nan en ACZ kon met twee doelpunten de achterstand tot 3—5 terugbrengen. Maar LWV herstelde zich en met forse schoten va-n De Hoed kwam de stand Programma: 1 juli: LGB I—LWV I. 3 juli: LWV— AZC (adsp), LWV II—BZ en PC II. LWV I— BZ en PC I; aanvang der wed strijden 7.15 uur. TER AAR Schoolreisje De kinderen van de Hervormde school maakten gisteren het jaarlijkse uitstapje met twee bussen. De eerste stopplaats de Gtrebbeberg, waar een bezoek werd gebracht aan de begraafplaats. In Arnhem werd het dierenpark aangedaan. De boottocht naar de Westerbouwing was aangename afwisseling. Men ver maakte zich ook op de pyramide van Aus- terlitz. mORDWIJK Uitstapje De leerlingen van de laagste klassen van de Dr. de Visserschool hebben een uitstapje naar Scheveningen. Westland en Rotterdam gemaakt. In deze stad bezoch ten zij de diergaarde Blijdorp. Sportmiddag Ter gelegenheid van de verjaardag van de Prins worden zaterdagmiddag ln Noordwijk op het sportpark wedstrijden gehouden, georganiseerd door de Oranje vereniging Noordwijk-Binnen. Er wordt hardgelopen over 60. 80, 600, 1000 en meter; er zijn schoolestafettes voor scholen; estafettes voor dames en heren en de plaatselijke gymnastiekverenigin gen DOS en MSV treden op. Ook is ei nog een voetbalwedstrijd van de vetera nen tussen S.J.C. en Noordwijk. Geslaagd Aan de stichting Klinisch Hoger onder wijs te Rotterdam slaagde onze plaatsge noot F. A. van Spanje voor het arts examen eerste gedeelte. RIJN- EN V ALPHEJS AAIS DEIS RIJK Dood langs de weg Een inwoner van Alphen trof gister avond de 48-jarlge mevrouw M. J. Blit- te re wijkTreur uit Gouda levenloos langs het Goudse Rijpad, zij lag naast eer nieuwe bromfiets. Een onmiddellijk ge waarschuwde arts kon 9lechts de dood constateren. De dame was aan een her senbloeding overleden. Geen succes voor A.Z.C. In het zwembad zijn gisteravond wee twee polowedstrijden gespeeld. Twee A.Z.C.-zeventallen kwamen uit tegen van L.W.V. uit Leiden, die beide de winst namen. De eerste wedstrijd ging tus- de adspiranten. De Leidse jongens en sterker en wonnen met 73. A.Z.C. i L.W.V. 1 (heren) gaven een aardige partij te zien, met wisselende kansen. Aan de Alphense kant had men echter met zware pech te kampen en palen en lat waren trouwe helpers van de doelman der gasten. En toen ln de tweede helft de scheidsrechter enkele malen in het nadeel van de thuisclub blunderde, draaide het nog op een dikke 5—1 nederlaag uit, nadat met 11 gewisseld was. 40-jarig jubileum De heer P. Kruit is zaterdag 40 jaar ver bonden aan de Chr. school voor u.l.o. al- Geslaagden Chr. lyceum De vlag wapperde gisteren van het Chr. lyceum, want alle kandidaten die opkwa men voor het examen H.B.S. A slaagden. Het zijn Mieke Coté en J. J. van Noort te Alphen a. d. Rijn; Els Erkelens en C. H. Meyer te Boskoop; D. J. Dee, W. G. F. de Die en A. de Vries te Leiden; Iny ten Haken en Els» Vos te Woerden; Ena Has- sefras te Hazerswoude. HAZERSWOVDE Bed rij fs vakanties De bakkers hebben onderling de vol gende vakantieregeling vastgesteld: Van de volgende week tot en met 18 septem ber zullen zij iedere woensdag wegens vakantie gesloten zijn. Iedere woensdag zal echter bij toerbeurt één bakkerij ge- Es |~NE 22STE AUTOTOCHT, georganiseerd door het Voorschotense comité Autotocht Ouden van Dagen, is uitstekend geslaagd. De deelnemers (sters) hebben mede dank zij het ideale weer bijzonder genoten. Ook de organisatie liep vlot; in tegenstelling tot de veelal gevolgde methode om in file te rijden, startte men nu in groepen van tien wagens. De door de heer B. Zwart uitgestippelde route werd zeer gewaardeerd. Deze voer de namelijk via Overveen en Bloemen- daai met als eindpunt Velserend. Hier werden verfrissingen gebruikt en werd gewandeld langs het fraaie natuurbad Verder voerde de tocht langs de boule vard van Zandvoort naar Bennebroek. waar een bezoek werd gebracht aan de Linnaeushof. Om kwart voor zeven startte men voor de rit naar huis. Via Hillegom, LIsse en Sassenheim ging het; de stoet arriveerde om half 8 aan de Rijndijk en werd door de bedde muziekkorpsen feestelijk inge haald. Bij „Het wapen van Voorschoten" sprak burgemeester Van der Hoeven, die de tocht ook had meegemaakt, het comité en de bejaarden toe. Hij had veel waar dering voor de betoonde burgerzin. Dokter Van der Stoel memoreerde in t kort de belevenissen van deze dag deelde verder mede, dat drie bestuurs leden uit het comité waren getreden om plaats te maken voor Jongeren. Dit waren freule Schimmelpenninck van der Oye en de heren Chr. Eggink Sr. en W. Meijer. Van de oprichting van het comité af zijn zij lid geweest. Een driewerf hoera was een bewijs van waardering. Het comité is inmiddels aangevuld met mevr. Krol en de heren Chr. Eggink Jr., M. Meijer, B. Hoogwerf Kroon c Paanakker. Dokter Van der Stoel dankte allen, die op enigerlei wijze aan het wel slagen van deze tocht hadden medege werkt. Namens de bejaarden bedankte de neer D J. Brink» Aan de toch werfl deelgenomen dooi 134 bejaarden, ln 58 auto's. opend zijn. Er wordt op die dagen echter niet thuisbezorgd. De kappers hebben eenzelfde soort re geling getroffen. Zij zulen de volgen de week tot en met 2 september iedere dinsdag gesloten zijn. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand Geboren: Jan, z. v. J. Elshout en M. Beerendonk; Willem Pieter, z. v. P. Kolle en M. Doelman; Aart, z. v. K. Markus en N. J. Verhoef; Marinus, z. v. F. Nieuwen- huijse en M. P. Reijnders; Jan, z. v. H. Bouterse en M. Versluis; Catharina Cor nelia Maria, d. v. G. A. Straathof en J. M. van der Eist; Robert, z. v. J. P. M. Swlnkels en E. J. Mulder; Dirk, z. v. K. Millenaar en M. E. Meijer; Eduard Peter, z. v. W. C. Barendregt en T. Feenstra; Anna Maria, d. v. L. W. Kok en M. M. Bakker; Johan, z. v. A. Onkenhout en B. J. Houweling; Johannes Hendricus Ja cobus Maria, z. v. J. A. Morsch en J. Glorie; Metha Wllhelmina, d. v. A. Loef en G. J. Eenlnk; Astrid Johanna, d. v. H. Mesman en H. E. Otten; Wilhelmina Elizabeth, d. v. J. Strijker en C. Boer; Paulus Cornelis Maria, z. v. N. J. van der Tol en B. T. A. Bos; Mieke, d. v. B. G. J. Dousi en A. M. Bronkhorst; Jo hannes, z. v. P. Versteeg en W. van Dig- Ondertrouwd: Laurentius Hendricus Bosman 27 Jr. en Maria Johanna Adilia Kloes 24 Jr.; Cornelis Jan Groen 30 jr. en Pieternella Adriana de Koning 23 jr. Gehuwd: Adrlaan Jan Filius en Maria Geertruida Eilander; Teunls Schalk en Lamberta Johanna Bouwman; Jan Moes en Matje Grosscurt; Jan Schalk en Trijn tje de Koker. Overleden: Antonie Johannes van Bracht 80 jr., geh. gew. met C. Cardol; Teunls de Vlaming 80 jr., wedn. van A. Schreuder; Pieter de Waal 78 Jr., e. v. W. van de Laar; Lljpje Jooren 73 jr., e. v. D. Hofman. NIELWVEEN Hervormde vrouwen maakten uitstapje De Herv. vrouwengroep van Nieuw- veen heeft onder leiding van mevrouw M. Baas—Zekveld het jaarlijkse uitstapje gemaakt. De tocht ging langs kasteel Oud-Wassendar naar Scheveningen. waar de koffie werd gebruikt Vandaar begaf het gezelschap zich naar Rotterdam. 's Middags brachten de dames een be zoek aan een tapijtenfabriek in Moor drecht In Gouda werd gewinkeld, waar na ln Haastrecht een speeltuin werd be zocht Daar gebruikte men ook de warme maaltijd. IT'OCBRIJGGE Gaande komende i Ingekomen: J. M. C. M. van Schagcn, Wisch; A. van der Meer, Den Haag; J. A. van der Meer. Alphen a. d. Rijn; J. L. Geerling, Alkmaar; C. J. M. van der Geest, Warmond. Vertrokken: Th. I. M. Thomassen, Oranjelaan 24. Soest; P. M. Zwetsloot, C. J. Zwetsloot, H. Zwetsloot. H. T. Zwet sloot, allen Hoge Rijndijk 83, Zoeterwou- de; T. T. Hillenaar, Spoorstraat 7, Alkc- made; A. van Ravenhorst, Berkensteinse- laan 25, Amersfoort; G. C. van der Meer, Heeswijkstr. 89. Voorburg; C. H. Kraan, Voorweg 109. Alkemade; T. W. G. Zand bergen, Rijndijk 52, Voorscl o'en; A H. J. Kapteyn. Oude Raadhuisstraat 1, Leid- schendam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9