Heer, zakenman, 46 jaar, zoekt kennismaking met... Iets uit de tragiek van zich eenzaam voelende vrouwen Bond Chr. Geref. vrouwen groeit voortdurend Bij ontzegging rijbewijs NIET óók intrekking ervan Zes maanden geëist voor Willemstadse knoeierijen HONIG kippensoep Monopolie kolenimport uit de Roer gebroken 11 VRIJDAG 28 JUNI 1957 „Langs deze onsympathieke weg...'' (Van een speciale verslaggever) ENIGE TIJD GELEDEN verscheen er in een van de dagbladen een huwe lijksadvertentiewaarin een bemiddeld heer" zijn verlangen naar contact met een eveneens bemiddelde dame kenbaar maakte. De bemid delde heer" ontving er tientallen brieven op. Na kennisneming van de in houd. viel zijn keus op de brief van een 72-jarige dame van goeden huize, die over enkele tonnen bleek te beschikken en wat aanhankelijkheid zocht in haar eenzaam bestaan. Hij schreef haar dus en in minder dan geen tijd had hij haar vertrouwen gewonnen. Want zijn „vermogen van vier ton" zou haar toevallenwanneer hij plotseling zou komen te overlijden, vertelde hij. Het was reeds notarieel vastgelegd.... Zóveel sympathiebetuiging was de oude dame genoeg om haar „beschermheer", die zich beursspecialist noemde, weldra om een betere belegging voor haar geld te zoeken. Bovendien verstrekte ze hem een aanzienlijke som voor een eerste be taling van een glanzende auto van 43.000,—. De man was uiteraard een oplichter, een zwendelaar, die geraffineerd specu leerde op het verlangen van een zich een zaam voelende vrouw, naar wat meer levensgeluk. Een groet met de claxon En zijn was waarlijk niet zijn eerste slachtoffer, want toen hij nog werkzaam was als garagebediende. had hij eens keimis gemaakt met de echtgenote van een der stallingklanten. Toevallig kwam deze autobezitter wegens smokkel in de cel terecht, van welke omstandigheid de charmeur handig gebruik maakte door avond aan avond met de dure Mercedes van mijnheer te gaan rondtoeren. Hij deed dit niet alleen, doch in gezelschap van de vrouw, die de wens had geuit, haar man af en toe via de claxon een Bij donker weer filmen AGFA ISOPAN ISS smalfilms. groet te brengen. Maar na dit liefdes signaal zocht men wat afleiding, wat de vrouw in korte tijd alle contanten kostte, die zij in huis had en waarmee haar man straks weer zaken had moeten doen. Weer een ander avontuur beleefde de garagebediende met een K.L.M.-stewar desje, dat hem zó innemend vond. dat het meisje hem bij haar ouders in Den Haag introduceerde. Omdat hij een esculaap- teken had gevonden, gaf hij zich vanaf dat ogenblik uit voor arts. Dit spel voerde hij zó ver door. dat hij zich ten huize van zijn „verloofde" door een agent van politie liet oproepen voor een met name genoemd academisch ziekenhuis zoge naamd voor het verrichten van een spoed operatie. Kort te voren had hij echter van een telefooncel uit, de politie gesug gereerd, dat bedoeld ziekenhuis de bood schap doorgegeven wilde hebben En op deze manier maakte hij nog aller lei andere vrouwen het hoofd op hol. louter met de bedoeling, zich van haar bezittingen meester te maken. Ten slotte kwam echter al 's mans be drog aan het licht, doordat hij chantage wilde plegen, en .toen iemand trof, die naar de politie stapteToen hij een maal goed aan de tand gevoeld was, bleef er van zijn grootheidswaan niet veel over. Slechts de huwelijkszwendelaar bleef in de verdachtenbank overeind staan. Omdat de ..liefde" blind maakt HuwelijkszwendelEr gaat haast geen maand voorbij, of de politie slaagt erin, een of andere „keurig geklede heer, hoffelijk en welgemanierd in zijn optre den", te ontmaskeren als een louche type, dat met trouwbeloften »bak verscheiden» dames tegelijk grote geldbedragen weet te ontfutselen. „Het is onbegrijpelijk", verzuchtte laatst de president van een rechtbank, „dat nog alitijd vrouwen worden gevonden, die zich zo gemakkelijk voor duizenden guldens laten oplichten". Wie nuchter het welgeordende fel tenmateriaal onder ogen krijgt, kan gemakkelijk zo'n verzuchting slaken. Maar wanneer een vrouw het erop heeft gezet, een vertrouwde zellige levenspartner te kiezen, komt vaak die oude waarheid om de hoek kijken, dat „liefde" blind maakt. En er bestaat nu eenmaal een bepaald soort mannen, dat daarvan op schan delijke wijze misbruik maakt. Commissaris Dijkstra van de hoofdste delijke recherche, die al tal van jaren strijd voert tegen deze gevaarlijke ele menten, kan er een boekje over open doen. „Wij hebben lieden gearresteerd, die over veel meer dan honderd brieven var trouwlustige dames bleken te beschik ken. Door middel van huwelijksadver tenties waren ze in het bezit gekomer van dit adresscnmateriaal. Ze hadder het keurig geordend in een karthothcek. en nauwkeurig de welstand geregistreerd van degenen, die schriftelijk naar hun vriendschap hadden gedongen." Hoe men aan deze financiële gegevens gekomen was? De dames zelf berichtten het uitvoerig. Het was toch door de huwe lijkskandidaat gevraagd: „Heer. zaken man, 46 jaar. wenst langs deze onsympa thieke weg in contact te komen met degelijke jonge vrouw, liefst met enig kapitaal." Welnu, wanneer niet reeds direct het nodige vertrouwen werd gegeven, kon bij voorbaat verwacht worden, dat men kansloos was. „En daarom aarzelen vele vrouwen niet, reeds in de ee brief aan de reflectant breedvoerig uit de doeken te doen in welke morele, ook in welke financiële omstandig heden ze verkeren," aldus deze ervaren politieman. Vrouwen uit alle milieus „Als men deze brieven leest, wordt ;t een mens vaak wee om het hart, vanwege de tragiek, die er achter schuilgaat. Of het nu gescheiden vrou- zijn, of vrouwen, die nooit ge trouwd waren, er is altijd die tragiek de eenzaamheid. Men vindt haar niet alleen onder de eeruvoudigen, maar ook onder de zeer gegoede en zeer ont wikkelde vrouwen. En langs deze zo lak als onsympathiek gekenschetste eg wenst men die eenzaamheid te ont vluchten. De manier, waarop het contact tot stand komt, is altijd ongeveer gelijk. Nadat de correspondentie een paar weken op gang Is, volgt de afspraak voor de eerste ontmoeting op een paald caféterrasje. Meestal is de sle indruk, die de vrouw daarbij de man krijgt, niet ongunstig. Hij verseert gemakkelijk, doet gemoede lijk, ziet er verzorgd uit en al gauw verdwijnt bij haar die spanning, waar mee ze deze eerste ontmoeting had afgewacht. Het vage, onberedeneerde wantrouwen tegen de vreemde, die zo plotseling in haar leven opdook, smelt langzaam maar zeker weg onder d< milde zon van zijn charme, welke in allerlei kleine trekjes tot uiting komt. )e eerste ontmoeting wordt weldra gevolgd door een tweede en een d vertelt over zijn zaken, die hem 1 ver van huis brengen. En zij, gaat steeds meer geloven aan een toekomst zonder eenzame avonden en lege week- Niet zelden komt dan op een verstil lend ogenblik „de lastige compagnon" ;er sprake. Wanneer hij die man nu naar uit zijn omgeving zou kunnen ban nen, dan was hij klaar. Maar ja, daar :ijn te grote bedragen mee gemoeid. Dat zal dus waarschijnlijk wel een ijde- e wensdroom blijvenEn rustig kab belt het gesprek voort. Een nieuw on derwerp wordt aangesneden met de lucht hartigheid van de ervaren zakenman, zijn moeilijkheden als een kereJ „Nare compagnon" keert terug Maar bij een volgende ontmoeting komt de „nare compagnon" wéér om de hoek kijken. De vrouw zint op een oplossing. Hoeveel geld zou er mee gemoeid zijn? Zij heeft toch nog een aardig spaarpotje. Doch als zij zich aldus uitspreekt, wordt deze moge lijkheid natuurlijk verontwaardigd van de hand gewezen. Daar is hij de man niet naar....! Met dat al verstevigt zulk een ver ontwaardiging' slechts haar geloof in de eerzame bedoelingen van haar aanstaande, ja doet haar laatste restje wantrouwen tegen hem ver dwijnen. En de afwerking van de affaire is dan nog slechts een kwestie van tijd. Deze tijd weet de welgemanierde heer uitstekend te gebruiken. Want tien tegen één, dat hij ter zelfder tijd met nog en kele trouwlustige, maar altijd welbemid- delde dames elders in het land soort gelijke gesprekken voert. Misschien heb ben zij hem zelfs al geld geleend om zijn „zakenreis" te betalen, daar hij bij het schielijk van huis gaan zijn por tefeuille vergat. Hoe het ook zij. altijd heeft dit soort lieden weer een ander geloofwaardig verhaal klaar, waarmee ze hun argelo ze slachtoffers om de tuin weten te lei den, en het geld.uit de zak te kloppen. „Die politie is gek laars per jaar gegrepen en veroor deeld, ofschoon het vaak moeilijk is. hun oplichting ten laste te leggen. Veel al werd hun het geld immers geleend tegen een behoorlijke schuldbeken-te- En bovendien willen de slachtof- maar al te vaak niet geloven, dat hun galante vriend, met wie ze dik wijls al spoedig intieme relaties aan knoopten. ook haar de dupe lieten wor- •an haar begeerte naar een weder helft. Zulke vrouwen doen vaak nog al het mogelijke, om haar „vriend" uit handen van do politie te houdendaar bij soms haar ware beschermers d« scherpste verwijten naar het hoofd slingerend. „Die politie is gek.. Tot dat haar alle feiten langzaam maar zeker worden onthuld en de ogen vol tranen schieten» Waarom moesten zU zich zulke teleur stelling op de hals halen? Waarom In formeerden zij niet direct naar zo'n man, met wie zij in zee wilden gaan? De wei nige gegevens, zoals naam, adres en functie, waarover men na het eerste schriftelijke contact beschikt, zijn voor een betrouwbaar informatie- en/of re cherchebureau voldoende, om na te gaan of de man is. wie hij zegt te zijn. Een dergelijke eenvoudige informatie kost misschien een tientje. Voor uitvoe riger rapporten betaalt men een paar tientjes meer. Maar met het offer deze beperkte bedragen redt men vaak duizenden. De waarlijk betrouwbare huwelijks kandidaat zal zo hij er al achter komt, dat zijn aanstaande een informa tie op hem trok deze zakelijkheid niet als een ongeoorloofd wantrouwer uitleggen. De man met verkeerde be doelingen natuurlijk wel. Maar met hem kan men beter ook niet in zee gaan. Niet te schuw met hartsgeheimen Of de politie niet de nodige inlich tingen kan geven? Nee. dat kan niet. De politie verstrekt geen persoon lijke informaties aan particulieren De verstandige vrouwen, die de poli tie advies vragen, worden veelal ver wezen naar te goeder naam en faam bekend staande informatiebureaus. Want de ervaringen van zulke bu reaus staan er borg voor, dat tal van vrouwen veel leed bespaard kan worden. Het enige wat nodig is, is even afstand doen van de schuwheid, die menige vrouw is aangeboren, wanneer het hartsaangelegenheden betreft, jrd-Hollandschc Hypotheekbank. Rentevergoeding 5 en 5,5 pet. schuldbrie- 1,75 pet., betaalbaar 1-7, op basis var 3.5 pet. over 1957 Pangledjar. Tot directeur -benoemd fir ma H. G. Th. Crone i.p.v. J. C. Pfeif fer. die commissaris wordt. Omdat het nu al zomer is dan „koel" gekleed wilt zijn Profiteer van deze bij'zondere aanbieding: heerlijk „Itoele" zomerkostuums in zuiver wollen kamgaren F 109.- F 129.- t zit goed bij j ttiku&C/'Heren- en Jongenskleding raat (t.o. Stadhuis), Leiden Miljoenen dode vissen in Arabische zee In de Arabische zee drijven grote scholen dode vissen, die voldoende zou- zijn om Jarenlang in de wereld behoefte aan vis te voorzien. Een Rus- isch geleerde heeft dit bericht gemeld an de Verenigde Naties. Volgens zijn rapport drijven twintig jiljoen dode vissen, gemiddeld twintig tot 25 centimeter lang. aan de opper vlakte van de zee. van de zuidelijke punt van India tot het westen van de Golf van Aden. Men vindt in een gebied van 100.000 vierkante km- ongeveer tien vis- ien per vierkante meter. De FAO heeft meegedeeld, dat de oor- :aak van de ramp waarschijnlijk is ge legen in de omstandigheid, dat een gun- trige stroming grote hoeveelheden plank ton heeft aangevoerd, waardoor veel vis werd aangetrokken. Later hebben andere ïingen zuurstofarm water aange voerd. zodat de vis omkwam. (Advertentie) Bang voor de zomer Zomer betekent warmte, warmte betekent transpiratie, transpiratie kan lichaams- reuk veroorzaken! ledereen verheugt zich. wanneer de zon weer schijnt Alleen Waarom bang zijn? Er is toch Bac-stift! Doet als zovele anderen, voor wie de warme zomerdagen ook geen onverdeeld genoegen waren, totdat zij Bac-sUft ont dekten! Een paar keren per dag een enkel streekje met deze desodoriserende stift in de okselhet zal ook U vele uren heerlijk fris houden! Lichaamsreuk krijgt zelfs geen katis om te ontstaan, hoe beweeglijk U ook bentl In practische houder: 2.15 en 3.60; voor heren Bac- stift forte. Liturgisch besef noodzakelijk (Van een onzer gTEEDS GROTER slaggeefsters rdt de Bond van Gereformeerde urouioenuerenl- gingen in Nederland. Het laatste jaar zijn weer enkele verenigingen toegetreden, zo dat er nu in totaal 101 clubs zijn. Dat was één van de opgewekte mede delingen die mevrouw A. Maris-van der Vegt gisteren deed, toen zij in dc Her vormde kerk aan de Kerkbrink te Hilver sum, de negende bondsdag opende. Op deze dag werd verder ook het bondslied ingewijd, dat geschreven werd door me vrouw T. v. d. Reder-de Bruin en getoon zet door de heer Y. Visser. Het jaarverslag van de secretaresse-pen- ningmeesteresse mevrouw A. P. de Ridd» Verdam maakte melding van een batig saldo. Over het vervaardigen van eigen bondsspeldjes zal men zich nog nader be raden. Traditiegetrouw verzond men nu een telegram aan de Koningin. De heer H. P. Wansink zong enige liederen en het slot van deze morgenvergadering sprak mevrouw A. Dam-Martena ovei onderwerp: „Karaktervorming". De beeltenis van het volmaakte karakter van Christus moet ons bij de opvoeding steeds voor ogen staan. De karakters onze kinderen worden zo vaak bedorven door het opvangen van verkeerde woorden, zei spreekster. Wij moeten er dan ook op toezien met welke vrienden onze kinderen omgaan. En vier punten dienen bij de Automatisme verwerpelijk (Vai De minister van verkeer en waterstaat heeft aangekondigd, op korte termijn een wetsontwerp bij de Kamers in te dienen, waarvan de strekking zal zijn, dat men, indien ontzegging van rijbevoegdheid door de rechter wordt opgelegd, de intrek king van het rijbewijs onder het oog zal moeten worden gezien, hetgeen opnieuw examen doen met zich i Opnieuw heeft de A.N.W.B. in een brief aan dc betrokken minister en met afschriften aan zijn ambtgenoten van binnenlandse zaken en justitie, zich hiertegen teweer gesteld. De strafmaat, zegt de bond, wordt in vele gevallen bepaald door de gevolgen van een gemaakte fout, maar bovendien zal ook een ernstige beoordelingsfout onder invloed van allerlei incidentele omstandigheden kunnen worden gemaakt door iemand, die uitstekend kan rijden en de verkeersregels goed kent. 16 het voornemen om een dergelijk wetsontwerp in te dienen, vraagt de A.N.W.B., ge toetst aan het oordeel van de verkeers- deskundigen en dat van de verenigingen. rs) die de verkeersveiligheid tot hun werk- rrein mogen rekenen? Daar komt bij, dat een rechter in vele gevallen een ontzegging niet zal opleggen hoewel die op zichzelf wenselijk wordt geacht omdat hij het automatisme van de intrekking niet wenst te aanvaarden. De maatregel heeft naar het oordeel :ebrengt. vaR de bon(j jjan ook geen enkel nuttig effect met betrekking tot de heropvoe ding of de verkeersveiligheid. De bond verzoekt de minister ten slotte dan ook met klem, de voorgenomen indiening v het wetsontwerp achterwege te laten. Verduisteringen na ramp 1953 i oude zaak. die dateert van de wa- oodramp 1953, diende gisteren de dag voor de Bredase rechtbank, aannemer H. uit Willemstad werd trdeeld lol zes maanden gevangenis- een soep voor fijnproevers straf omdat hij voor f 105.000 verduisterd hebben door het Invullen van valse staten, knoeien met uren en uurlo- het in rekening brengen van zand zakken, die hem niet toebehoorden en het knoeien met vrachtauto's. Bovendien had hij zijn mede-verdachte bewogen een hogere rekening in te die nen voor het restaureren van het Bel gische monument in Willemstad. De offi cier van justitie hield bij de eis van een jaar gevangenisstraf rekening met de spanningen, waarin verdachte in de tijd van het vooronderzoek had verkeerd en bovendien met zijn houding gedurende de watersnood. Mr. Boekwinkel uit Rotter dam voerde het pleidooi en zei dat H moest dienen als de bok. die de woestijn ingestuurd was. Hij noemde de Grontmij. de allesbeheersende figuur in deze zaak. Deze voerde de administratie, waarvan H. geen verstand had. met te onervaren en jonge krachten. Pleiter wilde de volg orde der aansprakelijkheid vaststellen e noemde eer6t de Grontmij., daarna de gi meente Willemstad en tenslotte een groep uitvoerende organen rond de H. De uitspraak werd aan het einde de zitting bepaald- De medeverdachte, de technisch be ambte V., in dienst van de Grontmj kreeg wegens valsheid in geschrifte f 301 boete, subsidiair 60 dagen, evenals ver dachte B., die een aandeel in het verval see van loonstaten zou hebben gehad De vierde verdachte K„ tegen wie f 100 boete was geëist, werd vrijgesproken. Zijn raadsman, mr. M. Thoolen uit Den Haag. had vrijspraak gevraagd. karaktervorming speciaal de aandacht te hebben: het (goede) voorbeeld, de wenning" (het aankweken van goede woonten), tucht en vrijheid. De bondsleden, die deze toogdag niet konden meemaken .hoorden 's middags rer de radio toch enkele flitsen. D in Smeden hield daarbij een referaat 'er „In die heilige gebouwen". Het streven naar vernieuwing in de liturgie zal in de eerste plaats moeten zijn het opnieuw willen beleven van de ere dienst, zei de predikant. Zelfs de rijkst versierde eredienst kan een sleur worden, wanneer men niet begrijpt wat er eigen lijk gebeurt. Nodig is daarom zich te bezinnen op de gang van zaken in onze diensten, e logische orde ervan in te zien. Het gaat niet in de eerste plaats om liturpische nieuwing. maar om liturgisch besef. Pas op bij ELK kruispunt Het Is de A.N.W.B. gebleken, dat de be tekenis van 't bord „Attentie-kruispunt!" nog lang niet tot elke weggebruiker vol doende Is doorgedrongen. Dit bord bete kent: u kruist een weg. waarop het ver keer géén voorrang heeft. Zulke borden staan op voorrangskruls- punten, namelijk aan de kant van het verkeer dat voorrang heeft, en óók op bekende Vraag: u rijdt op een welke Is aangeduid door vierkante oranje bordje, en u ziet In de berm bovenvermeld bord. Hoe is uw re actie daarop? Antwoord: Ik nader een gevaarlijk kruispunt dus moet ik snelheid vermin deren en het kruispunt voorzichtig pas seren! zo zegt de A.N.W.B. Dus: niet met dezelfde snelheid doorrijden, omdat u immers voorrang hebt en ook niet met half gesloten ogen 't kruispunt passeren, want het kan best zijn dat Iemand dat bord „nadering voorrangsweg, -kruising •splitsing" niet heeft gezien. ATTENTIE: KRUISPUNT Hoge Autoriteit beslist: DE Steenkolen Handelsvereniging te Rotterdam heeft niet langer het monopolie voor de invoer van Roerkolen in Nederland. Dit heeft de vice-president van de gemeenschappelijke vergadering van de E.G.K.S., welke te Straatsburg bijeen is, de Duitser F. Etzel gisteren bekendgemaakt. Volgens de nieuwe regeling kunnen alle Nederlandse handelaren, die per jaar duizend, ton omzetten, waarvan veertigduizend ton uit de landen van de Gemeenschap, voortaan rechtstreeks hun kolen in het Roergebied kopen. Voordien was de voorwaarde, dat de handelaren slechts rechtstreeks uit het Roergebied kolen konden betrekken, in dien zij 12.500 ton reeds uit dit gebied betrokken. Daar in Nederland echter een alleenvertegenwoordiging voor de im port van Roerkolen bestond, kon behalve de Steenkolen Handelsvereniging te Rot terdam hieraan geen enkele firma vol- Vijfdaagse werkweek De Nederlandse afgevaardigde Hazen- bosch (christen-democraat) kreeg gisteren in de vergadering te Straatsburg van de Hoge Autoriteit antwoord op zijn schrifte lijke vraag, welke invloed verwacht moet worden van de integrale invoering van de vijfdaagse werkweek van veertig uur. In het antwoord werd uitgegaan van een verkorting van de werktijd, zonder dat de installaties stopgezet zouden wor- Staande voor een enorme afbeelding van de „Verolme United Ship yards" begroette de heer C. Verolme gisteren de vele genodigden, die de opening van de nieuwe scheepswerf in het Botlekgebied op het eiland Rozenburg bijwoonden n teruglopen, wat echter gepaard gaat I een verminderd verbruik. De terug- g in de produktie wordt geschat op zes procent. Op de lange termijn wordt een itijging van de produktie verwacht, daar iet ongeregeld verzuim der arbeiderbij een kortere werkweek geacht wordt terug te lopen. kortere werkweek zou in de kolen- •n investeringen op lange termijn .daar de ondergrondse werkzaam heden niet overal op een snellere wisseling der diensten zijn ingesteld. ien de verkorte werkweek in de ge hele gemeenschap wordt toegepast, zullen zich geen belangrijke wijzigingen in de mcurrentiepositie van de gemeenschap pelijke markt voordoen. Slechts voor lan den met een ongunstige betalingsbalans kan op korte termijn een probleem ont staan door de verkorting der werktijden. De aanpassingstijd voor de kolenindu- strie wordt geschat op één tot twee jaar. Voor de ijzer- en staalindustrie ligt de aanpassing op het terrein der werving het personeel en de opleiding. Bestedingsbeperking en woningbouw (Van onze pa riementsredactie) Een groot gedeelte van de werknemers, die bij wegenbouwwerken te werk wor den gesteOd. wordt telkens voor een be paald werk in dienst genomen en na de voltooiing van dat werk weer ontslagen. De omvang van de ontslagen, die op deze wijze zijn verleend, moet als normaal worden beschouwd. In tegenstelling tot de gewone gang van zaken, waarbij de ontslagenen binnen korte tijd weer op een ander, nieuw werk worden geplaatst, heeft de bestedingsbeperking ertoe ge leid. dat het aantal nieuwe werken, en daarmee de herplaatsingscapaciteit in de 'egenbouwsector. belangrijk is terugge lopen. Als gevolg hiervan moest een Utrechtse firma het aantal gewoonlijk bij haar in dienst zijnde werknemers ver minderen met 600 en verwacht werd, dat dit aantal nog tot 800 zou oplopen. Dit antwoord geven de ministers Al- gera. Struycken, Suurhoff en Zijlstra op de schriftelijke vraag van het Tweede- Kamerlid J. van Eibergen (a.r.), of het waar is, dat op grote schaal ontslag ia verleend aan werknemers in de wegen bouwsector. De ministers merken ook op, dat er geen aanleiding is voor de vrees, dat de uitvoering van ons bouwprogram ma en de toekomstige werkgelegenheid grote schade zouden ondervinden van eventuele tewerkstelling van produktie- middelen in het buitenland Meer advertenties Het aantal advertenties in de Neder landse bladen, afkomstig van landelijke en regionale adverteerders is belangrijk toegenomen blijkens door het centraal bureau voor courantenpubliciteit van de Nederlandse dagbladpers gepubliceerde cijfers. Het totaal aarvtal millimeters de zer advertenties voor 35 artikelen nam toe tot 312 miljoen in 1956 tegen 282 mriljoen in 1955 en 248 miljoen In 1954. Hierbij moet mep in het oog houden, dat het totaal aantal millimeters van landolijke, regio nale en locale adverteerders vele malen

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7