RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Hoofd van liuis Hannover weer Brits onderdaan I<s>C3 'ASPRO' Deltaplan stelt grote eisen aan de kerk TéhöVi BOUILLON Gemis aan bereidheid 0111 woningbouw te helpen NIEUWE LE1DSCHE COURANT DONDERDAG 27 JUNI 1957 Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken Nu ook weer in het Hogerhuis (Van onze correspondent te Bonn) „Ik ben helemaal niet van plan om mijn zetel in het Hogerhuis in te nemen voor het geval koningin Elizabeth van Engeland mijn ver zoek inwilligt om de titel hertog van Cumberland, hertog van Teviotdale en graaf van Armagh weer te mogen dragen". Aldus verklaarde hertog Ernst August, het huidige hoofd van het huis Hannover, aan het Westduitse dagblad die Welt. De hertog is bij besluit van het Brit se Hogerhuis sinds december van het vorige jaar ook weer Brits staatsburger. De volgens de hertog noodzakelijke consequentie daar van is, dat hij thans ook weer het recht krijgt om zijn Engelse adel lijke titels te dragen. Hij heeft door zijn Londense advo caat de petitie hiertoe bij koningin Elizabeth doen indienen. Onder de 956 leden van het Britse Hoger huis zou hertog Ernst August als de hertog van Cumberland zelfs op de 23e plaats komen te staan. De grootvader van de hertog, prins Ernst August van Hannover, was de laatste die de Britse adellijke titel heeft gedragen. Hij heeft ech ter op zijn zetel in het Hogerhuis nimmer aanspraak gemaakt. VALKENBURG Raad bijeen voor schoolbouw De raad kwam gisteravond in spoed eisende vergadering bijeen. De heren S M. Poot en Th. v d. Meij waren met kennisgeving afwezig. Als enige agenda punt was aangegeven: bouw nieuwe school. Na de gebruikelijke opening werd op voorstel van de voorzitter besloten het agendapunt allereerst in besloten zitting te behandelen. Na heropening werd voorgesteld het raadsbesluit van 31 mei. waarhij aan de heer P. Nell te Wassenaar opdracht werd gegeven voor de bouw van een nieuwe school voor een bedrag van 121.250 in te trekken wegens een foutieve bereke ning van de heer Nell. B. en W. stelden voor, de opdracht thans te verstrekken aan de heer Jac. Slootweg te Valkenburg voor het bedrag van 127.838. Met alge mene stemmen werd dit voorstel aan genomen. Rondgang In het kader van het 55-jarig bestaan van de Valkenburgse Harmonie zal mor genavond het tamboer- en pijperkorps DVS uit Katwijk aan Zee een rondgang maken met hier en daar een „show- Burgerlijke Stand Geboren: Catharine Johanna, dr van A. Koning en J. Plokker; Reindert, dr van C. de Winter en M. Visscher; Wilhelmina, dr van W. Salman en W. Mieloo. Ondertrouwd: M. H. J. de Rijk, 30 jaar en H. Peet, 24 jaar. Getrouwd: R. A. A. M. Cooijmans en A. M. Dubbelaar. Uitstapje Gisteren had het jaarlijkse uitstapje plaats van de Hervormde jeugdverenigin gen. Met 32 personen ging men per tou ringcar op reis met als eerste doel Mont- ferland. Ook werd volop genoten vai panorama's vanaf de Elterberg. Nadat ook vanaf de Posbank de vergezichten had bewonderd, maakte men bij Westerbou- wing een boottocht over de Rijn naar Arn hem. Over de Pyramide van Austerlit: keerde men in de beste stemming huis waarts. Een mooi succes Alle leerlingen van de Chr. school, die deelgenomen hebben aan het toelatings examen van het Rijnlands lyceum, de middelbare meisjesschool en de ambachts school zijn geslaagd. De hertogdommen Cumberland en Te viotdale werden met het graafschap Armgh in 1799 samengevoegd door de toenmalige Koning George III van Engeland, een der voorvaderen van de tegenwoordige Hannoveriaanse hertog. Zij waren bestemd voor des konings vijfde zoon. de betovergroot vader van hertog Ernst August. Na de eerste Wereldoorlog besliste in 1919 de toenmalige koning George V van Engeland, dat de toen al derde her tog van Cumberland de grootva der van hertog Ernst August van al zijn titels en rechten vervallen werd verklaard. Des hertogs grootpapa had voor keizer Wilhelm tegen koning George V ge vochten. De desbetreffende wet stel de echter tegelijkertijd vast, dat de nazaten van de derde hertog van Cum berland te allen tijde het recht zouden hebben om op titel en waardigheden weer aanspraken te doen gelden. De beslissing zou bij het Britse Hof be rusten. Van dit recht heeft hertog Ernst August thans gebruik gemaakt en zijn petitie ligt dus op de schrijf tafel van koningin Elizabeth. n Engeland schijnt men van mening te zijn, dat de koningin hem het recht zal verlenen om zijn Britse adellijke titels weer te voeren. Er zijn echter stemmen genoeg, die er op hebben gewezen, dat hertog Ernst August of ficier in de nazi-weermaclit is ge weest en dus precies zo tegen Enge land heeft gevochten als z\jn grootva der die daarom zijn Britse titels ver loor. ïr is in de Westduitse geïllustreerde tijdschriften op gezinspeeld, dat de 36- jarige broer van hertog Ernst August, prins Christian van Hannover, even tueel in aanmerking zou komen als gemaal van prinses Margaret. Prins Christian is dezer dagen met prins Philip, die in West-Duitsland Britse eenheden inspecteerde, naar Engeland teruggevlogen. WGUBRUGGE B.B. oefende Op het erf van de heer Rijlaarsdam hebben enkele afdelingen van de B B een oefening gehouden, die de werkelijkheid oveel mogelijk moest benaderen. Blok- brandweer, reddingsploeg en E.H.B.0 rukten uit om in te grijpen bij een denk beeldige bominslag, waarbij drie arbei ders ernstig waren gewond Later is de grote brandweer nog ter ssistentie opgeroepen. Op een afgezet leel van het ter, naast de woning, werd flink gespoten. De oefening stond onder leiding van ditsriotsinstructeur Snel uit Alphen a. d. Rijn. VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet ijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Argentina Star (2 juli); Australië: via Engeland (6 juli); Brazilië: Argentina Star (2 juli); Canada: ms Black Hawk (3 juli), ss Rijndam (4 juli). Statendam (6 juli); Chili: via New York (4 juli); Indonesië: ms Oranje (2 juli); Ned. Antillen: ms Oranjestad (2 juli); Ned. Nw Guinea: ms Oranje (2 juli); Nieuw Zeeland: via Engeland (6 juli); Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: ms Edinburgh Castle (6 juli): Brits-Oost-Afrika: via Frankrijk (6 juli). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. „Hc-hc Mams, mijn keelpijn is over' Mag ik Als de kinderen keelpijn of hoofdpijn krijgen en koortsig worden, geeft Mama ze meteen een ASPRO -tablet. Ook zu mogen 'ASPRO' zonder enig bezwaar innemen (maximaal een tablet per keer) 'ASPRO' werkt snel zonder de gezondheid te schaden. Ook 't kind is blij te kunnen zeggen: „Hè-hèl".e Aioeder vult aan. „dank zij ASPRO". In het Eykmanhuis te Driebergen DE (E GENERALE SYNODE van dt Ned. Herv. Kerk heeft zidh ir voortgezette zitting uitvoerig bezig gehouden met het rapport over he Deltaplan. Drs. P. de Jong. directeur van het Sociologisch Instituut, heeft dit rapport in de vergadering toege licht. Hij weer er o.m. op. dat met de afslui ting van de zeearmen in het Deltage bied ook een menselijk vraagstuk naar voren zal komen, om deze streek in aan sluiting zal komen njet de bevolking van de randstad Holland en er relatie met het Roergebied en België te verwachten is. In het recreatiegebied worden straks b.v. op 600.000 dagjesmensen en 100.000 va kantiegangers gerekend. Direct actueel Is de geestelijke verzorging van de dijkwer kers in deze gebieden. Daarnaast komen er allerlei nieuwe vestigingen. Industrialisatie, massarecreatie en ver stedelijking zullen hun stempel zetten op dit gebied. Hellevoetsluis b.v. kan een 75.000 inwoners krijgen De kerk moei klaar staan om deze problemen op te van gen. Direct, tijdens de werkzaamheden en over 25 jaar als het Deltaplan voltooid Is. Het rappoort geeft oriëntering t.a.v. de toekomstige taken. Een brede discussie ontspon zioh n.a.v. dit rapport. Besloten werd de rapporterende commissie op dracht te geven door te gaan met haar arbeid en verzocht werd de Synode gere geld op de hoogte houden. Vooraf had de Synode me tslechts en kele stemmen tegen de wijzigingen en toe voegingen van de kerkorde, voortvloeien de uit de aangegane consensus tussen de Hervormde en de Lutherse keric in tweede lezing aangenomen. Zodira de Eivang. Lutherse Kerk over eenkomstige bepalingen in haar kerkorde heeft opgenomen, zullen deze wijzigingen van kracht worden Ds. Kainama van de Prot. Kerken in Westelijk Indonesië te Djakarta deed een (Advertentie) Zwitserse tweeling helpt Nederlandse huisvrouw Sinds enige tijd brengt een beroemde Zwitserse tweeling prettige veranderin gen in vele Nederlandse keukens; zij demonstreren hoe men vlug en handig soep kan maken. Die veel en veel fijner Is van smaak! Slechts met behulp van wat kokend water bereidt deze tweeling een bouillon, die de ideale „basis" vormt voor alles wat fijn-pikant moet smaken. Dus ook sausen, ragouts, hachees >emt i tweeling?. de natuurlijk: Knorr Bouillon, len zij het dubbele tablet hele lite: bouillon kunt maken! Getrokken kostelijk rundvlees en uitgezochte groen ten: heerlijk licht met zout en kruiden afgemaakt. Dank zij de zorg en vakkun dige toewijding van de Zwitserse Knorr koks! Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk geïllustreerd boekje aan. met 17 handige vlug-klaar recepten: alle met die parelende Knorr bouillon als smaak- verfijner. U kur.t het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct., met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, te Am sterdam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. dringend beroep om de geestelijke zorging aldaar te blijven helpen meedra gen. Hij hoopte, dat er enige predikanten uit Nederland naar zijn kerken zouden overkomen. Wijkgemeente II van Amstelveen deed een beroep op de Synode om zich udt te spreken over de atoomwapens. Er if reeds een commissie ingesteld, die de Sy node van advies zal dienen. Het rapport van de Raad voor de Zaken van Kerk en Samenleving over het al coholvraagstuk werd in dank aanvaard. Uitvoerig werd stilgestaan bij het rap port over de Kunstmatige Inseminatie bij de mens. Binnen het huwelijk werd de k..i niet ongeoorloafd geacht; maar k.i. met sperma van derden werd veroordeeld. Het rapport werd aanvaard en er zal worden onderzocht of het wenselijk is k.i. vi derden bij de wet strafbaar te laten ste BENTHUIZEN Uitstapje E.H.B.O. De afdeling Benthuizen van de EHBO heeft gisteren voor de eerste maal zomeruitstapje gemaakt. In Aalsmeer werd de bloemenveiling bezichtigd, waar na het gezelschap zich naar Schiphol be gaf. Verder werd genoten van het natuur schoon in het Good en in Utrecht. Burgerlijke Stand Overleden: G. van Staalduinen, 63 jaar NIEUW VEEN Bejaarden krijgen aardige tocht De eerste woensdag in juli maken de ?jaarden van Nieuwveen hun jaarlijkse uitstapje, 's Morgens om acht uur v trekt het gezelschap van de Kerkstraat langs de Vecht naar Utrecht te rijden. Vandaar gaat het via Bilthoven nen, w »k aan een speeltuin bij de Pyramide van Austerlitz wordt de terug- .nvaard over Amersfoort en Hil- Om zeven uur worden de be jaarden dan bij de Kattenbrug verwacht De muziekvereniging uit Ter Aar zal vt klankvolle intocht zorgdragen, wai ti hotel Leliveld het avondmaal wo gebruikt Zaterdagavond om zeven uur spelen de eerste elftallen van Nic. Boys en TAW uit Ter Aar een voetbalwedstrijd op het Nic. Boys-terrein. De reectte komt ten goede aan de tocht voor de bejaarden. Ouders bezochten van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 ct per dubbel tablet V.S. wil Europa wel kernbrandstof sturen TNE VERENIGDE STATEN staan klaar om de landen van de O.E.E.S. op ba sis van bepaalde overeenkomsten kern brandstoffen te leveren. Zij eisen de ga rantie. dat deze brandstoffen nog niet voor militair gebruik worden bestemd en niet worden vervoerd bulten de juris dictie van de betrokken ontvanger. Bo vendien moet dit akkoord gaan met een beveiligings- en controlesysteem. Dit deelde de Amerikaan Clarck C Vo gel. adjunct-directeur van het bureau voor internationale betrekkingen van de commissie voor atoomenergie te Wash ington. gisteren in Amsterdam mede waar hij sprak op een voorlichtingscon- 'erenitie van de O.E.E.S. oveT kernener gie- Ventje Sumual werkt Overste Ventje Sumual, de afgezette commandant van Oost-Indonesië heeft te Gorontalo in Noord-Celebes een confe rentie van vooraanstaande personen van Noord-, Midden- en Zuid-Celebes belegd, welke besloot Oost-Indonesië in zes autonome provincies te verdelen, name lijk de drie bovengenoemde delen van Celebes, de Molukken. West-Irian (een klein gebied bij Nederlands Nieuw-Gui- nea), en de kleine Soenda-eilanden. De leden van de damesbuurtvereniging Toussaintkwartier hebben gisteren hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. In Eist werd koffie gedronken, waarna het gezelschap /ia Wageningen, Rhenen, De Grebbe- berg, Oosterbeek, Arnhem en Nijmegen Berg en Dal begaf. Daar werd de koffietafel gebruikt en een stevige wande ling door de bossen gemaakt. In Arnhem werd na de thee een uurtje gewinkeld, in Leersum dineerden de dames en in de Putkop bij Harmeien kre gen zij een verfrissing aangeboden. In Alphen werd het gezelschap opgewacht door de huisvaders, die de dag-zonder- •ouw goed waren doorgekomen. MOTOR SLIPTE Woensdagavond omstreeks 11.30 uur is de heer I. de Keijzer met zijn lichte motor fiets op de Verlengde Aarkade, ter hoogte de toegangsweg naar het oude zwem bad, komen te vallen. Hij liep een hersen schudding en een ernstige hoofdwond op. Dokter J. Veenendaal verleende eerste hulp. Het slachtoffer werd overgebracht het Academisch ziekenhuis te Leiden, motorrijder is vermoedelijk door onvoldoende verlichting op zijn voertuig uit de koers geraakt, tegen een rioolput an de kant van de weg gereden en ver- olgens geslipt. Hij werd door een brom fietser bewusteloos op de weg aangetrof fen. Martha-stichting Voorzitter „Groen van Prinsterer" constateert „FEN VAN DE OORZAKEN van de te- genwoordige moeilijkheden inzake het woningproblecm, is bet gemis aan bereidheid om financiële offers te bren gen In het belang van de opheffing van de woningnood", zozeide de Bussumse burgemeesters J. C. Haspels, toen hij gis teren te Zeist het tweedaags congres opende van de vereniging van Burge meesters, Wethouders en Gemeentesecre tarissen .Groen van Prinsterer". waar van h(j voorzitter Is. De heer Haspels constateerde, dat er een grote belangstel ling is voor bromfietsen, scooters, tele visietoestellen, auto's en reizen naar het buitenland. De welvaartsvermcerderlnc heeft echter op de gedragingen van de consumtenten niet in elk opzicht een ge lukkige invloed uitgeoefend. Dit blijkt o.m. uit het gemis aan beerldheid om de woningbouw financieel te helpen. Het dreigende gevaar van beperking van de woningbouw zou mogelijk kunnen worden afgewend, wanneer er meer be reidheid zou zijn om financieel te helpen en dat geldt voor alle lagen van de be volking waar in het klein of in meer betekenende mate zou kunnen worden gespaard, b.v. door inschrijving op een te openen grootboek voor woningbouw. Sprekend over de bestedingsbeperking, uitte de heer Haspels kritiek op de re gering, die ijverig in de gemeentelijke tuin wiedt en tegen de gemeenten zegt: „dek de kosten der loonstijgingen van 1957 door verlaging van andere uitgaven", maar die zelf erkent veel moeilijkheden te ervaren bij het nemen van bezuini gingsmaatregelen. Het is voor de ge meenten een bittere pil, dat zij na de welvaartsronde 1956 zonder huurverho ging, per 1 augustus 1957 een loonronde van 2 procent zullen moeten verwerken in verband met de huurverhoging, zonder dat zij voor deze loonronde compensatie zullen ontvangen. Inflatoire financiering wordt thans nog aanvaardbaar geacht. zij betrekking heeft op de wo- visserijberichten RIJNSBURG. 26 juni. - 912, bonertkniind 12 13, radijs 10.40, herebonen 135. sla 314. bes- prei 17. KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 juni. teveiling: bospeen 2842. 7—40, B 2026, C 9—Hl. selderie 8.60—10.50, peterselie 10.10—1190. aardbeien (per fcj) 1 46—1.64. sla 5—13, kroten 8—12, ~l^toj^to M10. andijvie o (per kg) 3.70, postelein 1», WmXommere xi. aardappelen (per 25 kg): eerstelingen 7.10—8.50, drielingen 5.10—7.60, kriel 4—4.80. LEIDEN, 26 juni. Groenteveiling: aardbeien lié5'190, andijvie 7—12. doperwten 39—45. peulen 33—129, snijbonen 65—125. stambonen 114—165, tuinbonen 20—23, spitskool 9—12, postelein 16— 35. rabarber 18—27, spinazie 2946. ningbouw. „De vraag mag gesteld worden tot welke grens wij daarmee kunnen doorgaan nu de vlottende schuld der ge meenten is gestegen tot rond 12 miljoen gulden. De heer Haspels hoopte, dat minister Hofstra's uitlating, dat dit eenvoudig nici doorgaan, beteeknt dat de regering andere wegen zoekt voor de financiering de woningbouw. De tegenwoordige toestande, waarbij de collectiviteit mid- i opneemt zonder volledig gebonder te zijn aan het renlegemme, terwijl elk< afwijking van dat programma leidde tot vernietiging van goedkeuringsbesluit! van Gedeputeerde Staten, is In de geor dende staat niet aanvaardbaar. „Wij aijn als gemeentebestuurders mede handha van het recht en wjj zijn ook zeer gc lig op dit punt in onze hoedanigheid bestuurden", zo betoogd de heer Haspels- Behalve over de woningbouw ei bestedingsbeperking sprak de heer Has pels ook over de zondagsrust en de nieu- Politiewet. Hij merkte op, dat de zon- in het publieke leven en soms ook in de sfeer der overheid hoe langer hoe bedreigd wordt. Spreker kon zich aan de indruk onttrekken, dat op dit gebied in ons gemengde kabinet niet steeds die voorzichtigheid in acht wordt genomen, die in het verleden vanzelf sprekend was. Scherpe kritiek had de heer Haspels op de onlangs door de Tweede Kamer aanvaarde Politiewet. De bepaling, dat plaatsing van ambtenaren bij onderdelei der gemeentepolitie, belast met recherche. kzaamheden en het toezicht op de vreemdelingen, niet dan na overleg de procureur-generaal geschiedt en deze laatste vervanging van een ambte naar kan eisen, noemde de heer Haspels in strijd met de verantwoordelijkheid de burgemeester voor een goede organd- atle. Het Eerste-Kamerlld prof. mr. I. A. Die. penhorst betoogde in een uitvoerig refe raat. dat de rechtsgelijkheid van Nederlandse burgers en de billijkheid eist. dat de niet-christeliike bevolkingsgroe pen zoals bjjv. de humanisten even- heidssubsidie als de kerken. Alleen wanneer het Humanistisch Ver bond onzedelijke of revolutionaire arbeid moeten weigeren. Spreker zou het ideaal zou verrichten, zou de overheid subsidie vinden, wanneer de kerken hun eigen geestelijke verzorgers van militairen zouden betalen en de overheid geen sub sidies zou geven aan enig kerkelijk of semi-fcerkelijk werk. zoals de bouw kerken en scholen, miltaire tehuizen allerlei sociale acties. Maar als ze dat wel doet voor de kerken, mag ze andere bevolkingsgroepen daarvan niet uitsluiten. 29—34. perziken 7—23, bloem 714. peterselie 6—9. selderij 37—45. blauwschokker stek 66—84 1.15. peuler 30—47, capdopper- 3—16. 26—38. postelein Hl—18. A 1.00. B 1.00. C 60—80. CC ipitskool 5tort Itt LTldljvl rabarber 2527. a A 7—11. B 3— I 18—25. C 13—16 alles St. Ursula Gisteren is in huize St. Ursula de jaar lijkse ouderdag gehouden. De ouders wer den door het onderwtJzend personeel ult- voeerig over de vorderingen van de kin deren ingelicht. Nadat in de aula koffie was gedronken, werden de bezoekers verwelkortid door de moeder-overste. Burgemeester Kammenga verklaarde, dat huize St. Uisula de volle belangstelling van het gemeentebestuur heeft Het hoofd der school dankte de burge meester voor diens waarderende woor den. waarna door de leerlingen spelletjes werden opgevoerd. sjalotten koel A 24—40. 29—37. bosuien 12—17. alles bos; stoof sla 40 per kist: aardbeien 2.20— per slof. idem 4046 per doosje; Bloemen: Supreme 2886, Esther Read 15—42. Duizendschoon 6—32, Oolvilleis 28—58. idem Spitfaire 4964, idem Nimph 7485, Py- lardia 24-26. Anjers M—19. lelie» wit 17—27 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 26 juni. Groent! veiling: aardbeien 38—63. afw. 1737 per 25 gram; kropsla 39, bospeen 16—36. breekpeen 140—145 per 100 kg. GOUDA. 27 jurü. - Kaasrr IC partijen. Notering: le kw irkt. Aangevoer I. 2.32—2.40, .41—2.72. hand. GOUDA, 27 juni. - kg 2.162.18. brut handel redelijk. ViVi/ms toor un van Alnhen a. d. Rijn Alpliense dames eën dagje er tussen uit de Unie van an de Kaapstad, i Heutaz, van op reis Op 12 oktober bestaat de Martha-Stich- ting 75 jaar. Wij komen daarop later nog wel terug. De verpleegden met de volle dige personeelsstaf hebben hier gisteren reeds de „voorpret" van gehad. Men is elkaar een dag uit geweest. Niet min der dan veertien grote bussen van Maarse Kroon waren nodig om het 600 koppen tellende gezelschap te vervoeren. Vooraf gegaan, tot de nieuwe weg in Bodegraven, door de Alphense motorpolitie, was het eerste doei het bekende Austerlitz waar zich enige tijd in de speeltuin heeft vermaakt. Vervolgens naar Arnhem, waar het doel Burgers dierenpark was, Toen daar de boterham gebruikte in de openlucht kwam er een hevige regenbui zodat men hals over kop beschut- moest zoeken. Gelukkig heeft dit niet TER AAR Afd. Veilig Verkeer opgericht Nadat voor enige weken door middel van een veilig-verkeersdag in Ter Aai belangstelling was gewekt voor het Ver bond voor Veilig Verkeer, en verschei dene personen zich in principe bereid had den verklaard lid te worden van het bond, werd nu in café Bos te Papenveer i vergadering gehouden om te komen definitieve oprichting van een afdeling Ter Aar. De opkomst was niet groot. Dit zal m groot gedeelte wel te verklaren zijn door de drukke werkzaamheden in de tuin derij. Het voorlopige comité wilde echter toch doorgaan, omdat het in dit naji klaar wil zijn om te gaan werken. De heer N. den Hollander, die als voi lopig voorzitter optrad, verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder de heer J. G Hooftman, districtsbestuurder van hel Verbond voor Veilig Verkeer. De heer Hooftman begon met vast te stellen, dat er nog zo vaak weinig aandacht wordt ge schonken aan veilig verkeer. Hij vertelde en ander over de organisatie e doelstelling van het verbond. Ter Aar be hoort tot Zuld-Holland-noord. De distric ten zijn ingesteld om de contacten tussen verbond en afdelingen te Intensiveren. Vragen over cursussen konden niet posi tief beantwoord worden, omdat dit zal af hangen van de inzichten van het te kiezen bestuur. De stemming had als uitslag dat het bestuur zal bestaan uit de volgende personen: mej. L. v. Tol, mej. Joh. den Haan en de heren N. den Hollander, A. W. v. d. Hoorn, K. Heijs, G. J. Wijzenbroek, C. Bol, Jac. v. Vliet en K. Goedhart. Dit bestuur werd gekozen voor de tijd van één jaar. Na de verkiezing vertoonde de heer Hooftman een paar filmpjes met betrek- ring tot veilig verkeer. Voor Rode Kruis Dank zij de medewerking van het Groene en Wi t-G e 1 e Kruis bracht de collecte voor het Rode Kruis in deze gemeente ƒ252.85 op. lang geduurd en had men verder de gehele dag prachtig weer. Nadat de dieren bekeken, werd de reis voortgezet het plaatsje Lent bij Nijmegen, de deelnemers zich tegoed gedaan hebben in een kersenboomgaard. In de zelfde plaats heeft men later gegeten op een grote boerderij, waar vrienden van de stichting wonen, die allen van heerlijke roep voorzagen. Omstreeks 7 uur werd de thuisreis aan vaard. Om half tien arriveerde men vol daan weer in Alphen. Naamgeving van nieuwe straten verband met de In aanboaw zijnde tachtig woningen ten westen van de Jan ieterszoon Coenlaan dienen namen te •orden gegeven aan dc laan, die ten •csten van en evenwijdig aan de Jan ieterszoon Coenlaan Is geprojecteerd en in de twee straten, die de beide ge- oemde lanen sullen verbinden. De laan. die ten weeten van de Jan Pieterszoon Coenlaan van de Hoorn af de Prinses Margrietlaan zal lopen, willen B: en W. vernoemen naar Pieter Stuyvesant, die van 16461666 directeur- generaal was van Nieuw Nederland. Beide straten tussen de Jan Pieterszoon Coenlaan en de Stuyvesantlaan wil men n naar Jan van Riebeek, eer ste gouverneur-generaal kolonie, grondlegger vai Zuid-Afrika en stichter x Generaal J. B. 19041909 gouverneur-generaal voormalige Nederlands-Indië. Bij raadsbesluit van 27 december 1938 de laan onmiddellijk ten westen van de nadien geprojecteerde Oranje Nas- igel, Remtorandtslngel genoemd. B. wensen deze naam te wijzigen in Rembrandtlaan. Nieuw adresboek De firma Teertvuis en Klinkenberg te Amstelveen bereidt de druk voor van een adresboek van de gemeente Al- pben. De laatst verschenen uitgave van dit boek dateert van januari 1955. Tenge volge van de grote activiteit op het ge bied van woningbouw en de daaruit voortvloeiende sterke bevolkingsaanwas, blijkt de bestaande uitgave die Inmid dels reeds lang i6 uitverkocht niet meer de betrouwbare gids en vraagbaak, dia de gewenste inlichtingen kan verstrek- De nieuwe druk zal. zowel uit- ais inwendig, aanmerkelijk verschillen van de tot nu toe verschenen uitgaven; het formaat wordt aanzienlijk groter, de in deling van de pagina's anders, en de gids zal verschijnen in een stevige, harde band. HAZERSWOUDE Bromfietser door auto geschept Gistermiddag omstreeks 5 uur wilde een bromfietser uit Rotterdam, komende uit de Bruggestraat de verkeersweg aan de Rijndijk oversteken. Hij lette blijkbaar onvoldoende op het verkeer, met het ge volg dat hij door een personenauto, ko mende uit de richting Alphen a. d. Rijn, werd geschept en op de weg bleef liggen. Op advies van een passerende arts uit Leiden, moest hij naar een der Leldse zie kenhuizen worden vervoerd. Bij onderzoek bleek het ongeval nog al goed afgelopen te zijn, daar alleen enkele bloeduitstortingen aan het rechterbeen en een paar lichte verwondingen aan het hoofd konden wor den geconstateerd. Auto en bromfiets wer den licht beschadigd. 283 idem; groep Hapa 70—5. 140 g.*.. 168 idem. 170—2; groep lopa KW 22—2. 45—5. 127 g.v. that.. 129 g.v 163—3. groep Dupa: KW 18—2, 48—3. 67—K 37—5. 95 g.v.. 130—3, 151—7; groep Kennemeriond KW 20—1. 29 g.v.. 39 idem th.st.. 40—1, 78 g.v.; groep RIJnslroom-Ouwehand: KW 43—1. 44—2. 85 g.v., 97 r karntje. 110—1. Gemiddelde - 1^4 33—4030, IJM 78—1630. 30—1430. 59—2240 Prijzen per kg; i 460—380, Urn. 400-320. r 37—8. bot 20- —26. grm. 34 wijting VLAARDINGEN. 27 jun laringviuerij VL 83—22 lai 5. 203 ot. 132 gisteer 10. 197—1, 199 nog 120 mijl, 61—16, 71—35. 4—1<2. 56—3, 89—40, 112—45. 102—12. Overige SCHEVEN INGEN. 27 juni. - Besommingen -280, 1-26—250. 10—545, til— -1570, 47— 390, 62—355, 44—340, 1—290, SL 1 Aangevoerd 8 kg garnalen. BARNEVELTL :'7°r,ïm i stuks, handel redelijk, prijzen ieren 57-60 gn -13.38, 63-69 gram 13.* BARNEVELD. 27 jur BARNEVELD, 27 juni. Prijsnotering Gelders- Overijsselse vereniging van Bierhandelaren: grote eieren 13-5014 25 gewicht 62-68 gram kleine eieren 1113 gewich 151-61 gram. heoneëeierer 910 gewicht 39-49 gram. BARNEVELD. 27 Jum. Phumveemarkt Aan gevoerd pl-m. 76.000 stuks, kalme handel. Prijzer slachtkippeu 1.70—1.75 oer kilo witte en licht* kippen 1.75—1 80 per kBo; slachtkuikeo 1.70—2 per kilo. zware kuikens 2—2.16 per Idk). BARNEVELD. 27 juni. - V-irkensmarkt Aan gevoerd 139 stuks, handel matig, prijzen biggei 52—64 pet «uk, drachtige zeugen 350—490. mru 75—130 per atuk. HOOGMADE Muzikale rondgang De muziekvereniging De Heerlijkheid Hoogmade maakt zaterdag een rondgang door het dorp, waarbij wordt gecollec teerd voor het Anjerfonds. KOUDEKERK a.d. RIJN Plattelan dsvr ouwen maakten boottocht In plaats van de jaarlijkse excursie per >us, namen de plattelandsvrouwen giste- en deel aan de boottocht ter gelegenheid 'an het 20-jarig bestaan van de provin ciale afdeling Zuid-Holland. De 700 deel- startten om 10 uur met twee moderne, grote boten van Rotterdam. De lucht was donker, en een fikse regenbui dreigde de tocht letterlijk in het water te doen vallen, maar nog nauwelijks waren de trossen losgegooid, of het weer klaarde op, en zelfs de zon liet geen verstek gaan. Langs de Noord en de Merwede werd een schitterende tocht naar GorCum ge maakt. Het was een aparte belevenis, het prachtige Hollandse landschap vanaf de rivier te zien. Dat er veel gelachen en gezongen, en ter ere van dit jubileum, veel getracteerd werd, valt niet te verwonderen. Onder de verschillende gasten, die de gehele tocht medemaakten, bevond zich de echtgenote van de minister van Land- evr. Mansholt. n rondwandeling door Gorcum. half drie de terugreis aanvaard, die zeer vlot verliep. Om 5 uur "s middags werd weer te Rot terdam aangelegd, waarna de leden van de afdeling Koudekerk de maaltijd gebruik ten. Zeer voldaan over dit reisje, keerden half negen in het dorp terug. de dames c 2.13—2.: Barocveld. 27 ju* LEIMUIDEN Onvergetelijke vakantie De kinderen van de vijfde en zesde klasse van de School met de Bijbel heb ben een driedaags vakantiereisje gemaakt naar Nunspeet. Ze vertrokken maandag morgen met een autobus naar de Am sterdamse haven en stapten daar over op een boot naar Harderwijk, waar dc reis weer per autobus werd voortgezet. Deze 25 Jongens en meisjes hebben in Nun speet met de drie leiders onvergetelijke dagen gehad. Ze zijn gisteravond in Lei- muiden teruggekeerd Burgemeester B. Kammenga kwam ze toespreken. De bur gemeester bedankte de leiders voor wat ze vrijwillig hadden gedaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7