Nederland veroverde gisteren plaats in eindstrijd Bijna gehele brandweerkorps werd gediplomeerd Agenda voor Leiden Verdiend gelijkspel van Nederlandse voetballers NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 27 JUNI 1957 Om de Europese politie-voetbaltitel Weinig verheffend voetbal bij Oostenrijk-Zwitserland FjAT POLITIE7VOETBAL tamelijk hard is, wisten we reeds langer dan gisteren. Maar wat we gisteravond van Oostenrijk en Zwitserland te zien kregen, ging toch wel alle perken te buiten. De heren waren blijk baar van mening, dat alles geoorloofd was en dat niets moest worden na gelaten om de tegenstander letsel toe te brengen. Welnu, ze hebben wat bereikt. Gludovatz, de rechtsbinnen van het Oostenrijkse team, mag eerst daags met een gebroken kaak naar huis en de Zwitserse rechtsbuiten had ongeveer de gehele inhoud van een E.H.B.O.-kistje nodig om de gevolgen van een trap tegen zijn rechterknie enigszins te boven te komen. Beiden verdwenen van het veld en eerst daarna koelden de verhitte gemoederen wat af, hoewel het gevaar voor meer letsel niet denkbeeldig was. Er is gelukkig ook goed nieuws van de tweede wedstrijdavond, die rond 2500 bezoekers trok, te brengen. Het Nederlandse team won met 2-0 van Denemarken en werd daardoor de eerste finalist Toen bekend werd, dat de blessure van de Bdauw-Witter Frederiks ernstiger was dan aanvankelijk was vermoed een gescheurde dijspier sloeg men de kan sen van onze landgenoten niet zo erg hoog aan. Tegen Frankrijk was namelijk zonneklaar gebleken, dat Frederiks de „motor" van de aanval was en boven dien had men met een tegenstander te maken, die nog niet in het veld was geweest. Het is gelukkig meegevallen. O, zeker, de Nederlandse aanval liep minder „ge smeerd" dan dinsdagavond en de A.P.G.S.-er v. d. Seis kon Frederiks geen ogenblik doen vergeten. Maar met het vorderen van de tijd werd toch wel dui delijk, dat Nederland Denemarken wel kon „hebben". Lastig Ook in deze wedstrijd was het niet alles vriendelijkheid en hartelijkheid wat de klok sloeg. De Deen H. Nielsen was er kennelijk op uit om doelman Kok (ADO), het spelen zo zuur mogelijk te maken. De Hagenaar mocht en zou blijkbaar niet een keer de bal ongehinderd wegtrappen. Dit leidde tot een trapje tegen een broek- Je hier en een stevig duwtje daar, maar dank zij ook de straffe hand van de heer Aalbrecht, bleef het geheel tot een bin nen redelijke grenzen blijvend „onder onsje" beperkt Een doelpunt-met-het-handje van de Denen kon natuurlijk in de ogen van de scheidsrechter geen genade vinden. Daar voor was het ook al te welluidend. Onverwacht nam Nederland, dat het meest In de aanval was. de lei ding. Op de linkervleugel opereerde de Amsterdamse lichtgewicht Evert iend i een uitstekende voorzet van hem In het Deense doelgebied belandde, was v. d. Seist op itJn post. Hard en laag Joeg h(| de bal achter Petersen: 10. Direct na het doelwisselen rust kent men in deze wedstrijden niet kwam er meer vaart in de Nederlandse voorhoede. Naast Evertsen kwam nu ook rechtsbui ten Van Knijft van HRC uit Den Helder, prima op dreef en linksback Berthelsen had daarvan niet terug. Ticeede treffer Na 10 minuten resulteerde dit in de tweede treffer, Evertsen had zich weer eens vrijgespeeld en een voorzet gelan ceerd. En nu was het Van Knijft die toe- stormde. Met een snoekduik wierp hij zich in de baan van de bal, een welge richte kopstoot volgde en Petersen was onhoudbaar gepasseerd. Een buitenge woon mooi doelpunt: 20. Daarna werd het slechts een kwestie van hoe hoog de score zou worden. Maar het viel mee voor de Denen. Evertsen en Van Knijft hadden geen greintje geluk meer. Een prachtig schot van eerstge noemde vond de kruising van paal en lat op zijn weg. enz. Tussen de bedrijven door kwam Dene marken een keer dicht bij een tegenpunt. Op dat moment echter was de zelfbeheer sing zoek en dan blijft succes uit. Zoals we reeds schreven, werd Neder land door deze overwinning eerste in zijn poule. De stand is hier: Ponle B. 1. Nederland 2 2 - - 4 63 2. Frankrijk 1 - - 1 0 3—4 3. Denemarken 1 - - 1 0 0—2 België-Noorwegen duitsers. Moreel gesteund door de Fran- die zich op de bankjes van de spelers zeer bedrijvig toonden en o a. schone fluitconcerten aanhieven als scheidsrechter Arkenbout naar hun me ning niet de juiste beslissing nam, kwa- ze tot redelijke prestaties. Niettemin moesten ze toch na 8 minuten tegen een achterstand aankijken. Rechtsbinnen Haanskus tracteerde toen doelman Genus op een hard laag schot, dat laatst genoemde niet klemvast kon krijgen. De bal stuitte voor de voeten van de schiet grage midvoor Stene en het was 01. Prompt hadden de Belgen het antwoord gereed. Via rechts werd de bal naar het doelgebied gedirigeerd en L. Everaert zorgde voor de juiste afwerking van de ival: 1—1. Nederland in actie tegen Dene marken. Van der Seis vierde van links) tracht met gesloten ogen, Petersen (derde van rechts) te verschalken. Geheel links Van Onselen, de enige speler3 die ook in 1947 van de partij was. lijkmaker. En Genus moest eens snel ichter elkaar wonderlijke sprongen ma ten om zijn doel bij een serie schoten schoon te houden. Het lukte en het bleef dus 2—1. Een gelijk spel zou echter de erhouding beter hebben weergegeven. Hier is de situatie momenteel als volgt: Poule C: West-Duiitefland 1 1 - - 2 10 België 2 1-12 2—2 3. Noorwegen 1 - - 1 0 1—2 Oostenrijk-Zwitserland Over deze wedstrijd, die het sluitstuk ran de tweede wedstrijdavond vormde, hebben we in de aanhef reeds een en an- vermeld. We zullen er slechts weinig toevoegen. In deze gooi- en smijt partij, de enige van dit toernooi naar we hopen, werd niet gescoord. Hier la de stand: Poule A: 1. Zweden 1 1 - - 2 4—1 Zwitserland 1-1-1 0-0 Oostenrijk 2-111 14 Beleg Na het doelwisselen sloegen de Noren ;n waar beleg voor de Belgische veste Zonder succes evenwel. En toen de Belgen ?ens met een snelle uitval probeer den. was het meteen raak. In het straf schopgebied beging één der Noren een overtreding, de bal verhuisde naar de beruchte witte stip en tegen het schot L. Everaert was geen keeperskruid gewassen: 21. De overtredende partij mocht in zoverre met reden mopperen, dat scheidsrechter Arkenbout een aantal minuten daarvoor een soortgelijk geval in het Belgische strafschopgebied met ?n vrije trap had bestraft Met elan vochten de Noren voor de ge- Voor vanavond Voor hedenavond staan de volgende belangrijke wedstrij den op het programma: 17.45 uur: ZwedenZwitserland. 18.55 uur: FrankrijkDenemarken. 2005 uur: DuitslandNoorwegen. Dit keer is het L.F.C.-terrein aan de Boshuizerkade het ter rein van de strijd. Tuchthuisboefjes voor de rechter Twee Amsterdamse jongens, de negen tienjarige J. V. en zijn vriend A. V. (eveneens 19), die op zeetien februari een roofoverval hebben gepleegd op de fi liaalchef van een supermarkt (buit f3200) zijn gisteren door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot resp. drie jaar jeugdgevangenis en drie jaar gewone ge vangenisstraf met aftrek. C. R. (18), de derde verdachte, die het wapen had ge maakt, waarmee de filiaalhouder is neer geslagen, werd teruggewezen naar de rechter-commissaris voor een rapport. De drie jongens hadden elkaar in de tucht school leren kennen. VOORHOUT Vergadering Morgenavond om kwart voor acht houdt de afdeling Voorhout van de NCVB in de Christelijke school een ledenvergadering. Ds. Kalkman zal spreken over: Geloof traditie. Commissie benoemd In hot gemeentehuis is een plaatselijke commissie van het Bouwfonds Nederland se Gemeenten geïnstalleerd. Voorzitter is de heer W. Borst; secretaris de heer H G. Philipsen; leden de heren J. G. van den Wereld en J. v. d. Blom. LISSE Agenda gemeenteraad Morgenavond gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: voorstel tot het aan gaan van een geldlening; subsidievoor- stel ten behoeve van de tuinbouwschool te Noordwijkerhout; voorstel tot verlen ging van de ontruimingstermijn van enkele onbewoonbaarverklaarde wonin gen; voorstel tot invoering van een nieu we subsidie-regeling voor het Kruiswerk; voorstel tot verhoging van het maximum bedrag der garantie van de door de N V Elektriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sas- senheim aan te gane leningen; verslag van de commissie ad hoe betreffende het onderzoek van de klacht van de heer A. G. Schalk terzake van het niet-toe- kennen van een DU W-premie; voorstel betreffende het afleggen van een verkla ring. dat de vaststelling van een uit breidingsplan in voorbereiding Is; mede deling terzake van ter visielegging be scheiden betreffende vaststelling regeling bebouwde kom; wijziging bedrijfs- en ge meentebegrotingen. Nieuws van en voor Noordwijk V.G.L 0. ontvin; nieuw gebouw De R.K.-V.G.L.O. betrok in de School straat het geheel gerestaureerde oude ge bouw van de Chr. Mulo. In tegenwoordigheid van het college van B. en W. en diverse hoofden van scholen verrichtte deken J. P. Brinkman de opening. Van de inspecteur van het L.O. te Lei den, de heer Machielsen, was een schrif telijke gelukwens ingekomen. Het woord werd gevoerd door de burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel namens het ge meentebestuur, de heer G. H. IJkel na mens de collega's schoolhoofden en de heer S. W. Neefjes. De spreker roemde het fraaie interieur, ontworpen door het architectenbureau Paardekoper en Barnhoorn en prezen de goede onderlinge verhouding tussen de diverse scholen. Voorschoten Gisteravond reikte burgemeester Van der Hoeven aan een 15-tal leden van de Voorsehotense vrijwillige brandweer het diploma brandwacht 2e klas uit. Aangezien hiermede bijna het gehele korps gediplomeerd is, heeft dit korps, dat „maar" vrijwillig is, getoond ter zake kundig te zijn. Dat deze resultaten bereikt zijn, is niet in de laatste plaats te danken aan de voor treffelijke korpsgeest en de enthousiaste leiding van commandant Lekker- kerker. riteiten. Van de raadsleden was alleen de heer Pels aanwezig. De burgemeester deze examens van harte toe te juichen, omdat hij het van belang achtte dat brandweerman goed wordt opgeleid. Bij zonder respect had spr. voor commandant Lekkerkerker, die zich ook aan het men had onderworpen Hij sprak de hoop uit, dat de brandwachten met het geleerde hun winst zouden doen. Namens de brandwachten van het korps Wassenaar dankte de heer Bloem voc genoten gastvrijheid om mét de Voor schotenaren de cursus te kunnen volgen. Namens de examencommissie verklaar de de heer Priester, met genoegen het examen te hebben afgenomen, omdat ge bleken was, dat de cursus met veel am bitie is gevolgd. De instructeur, de heer Nauta, zei bij zonder prettig les te hebben gegeven en wekte op met dit resultaat niet tevreden te zijn, maar zich te gaan bekwamen voor brandwacht le klas. Ook de heer Wijnamds, van de examencommissie, moedigde aan tot de tweede stap op de brandweer- Lang niet De commandant van de brandweer, de heer Lekkerkerker, bleek, ondanks het succes, zeer nuchter te zijn gebleven door te verklaren, dat het korps er nog lang niet Is. Overigens was hij natuurlijk bij zonder ingenomen met het succes. Namens de cursisten bood hij instruc teur Nauta als blijk van waardering een boekwerk en een zilveren asbak met inscriptie aan. De heer Pels verklaarde, als „stem uit de burgerij", dat de waardering voor de brandweer niet altijd op het niveau stond, dat zij verdient. Hij was trots op dit stukje „geestelijke bezitsvorming". (Cambridge-u-eek en Europees politievoetbal) Donderdag Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam ridge-week Schouwburg, 8 uur: opvoering doo Marlowe Society van ,.As you like it" var W Shakespeare, in kader van Cambridge week. Pieterskerk, 8 uur. gecombineerd cert door de Cambridge Madrigal Society o.l.v. Boris Ord, het Ned. Madrigaal Kooi o.l.v Willem Mizee, organist Eric Fletchei (Engeland) en organist Adriaan Blanken- stein (Leiden), t.g.v. Cambridge-week Gebouw Chr.-soclale belangen.. Oude Singel 236, 8 tot 9.30 uur: afd. Lelden Chr bedrijfsgroepencentrale, receptie ter ge legenheid van 40-jarig bestaan. Het Gulden Vlies. 8 uur: afdeling Lei den en omstreken comité Week van de Fotografie, gezellige avond voor hen wier foto werd bekroond In de wedstrijd ..Fotografeer veilig verkeer". Terrein L.F.C. Boshuizerkade, 5.45, 6.55 en 8.05 uur: Europees politie-voetbalkam- pioenschap. voorronden Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniging „Rijnland", mej dra. N. Croin over: „Met een biologe de duinen in". Antonius-clubhuis, 7.30 uur: afdeling Leiden E.H.B.O., feestavond ter gelegen heid van uitreiking van diploma's. Vrijdag Gymnasium, 7.30 uur: oudercommissie openb. school weeshuis Rodenburger straat. feestavond. UVS-terrein 2 uur: voetbalwedstrijd koksschool t.g.v. 7-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam bridge-week. Station, 10 uur: Europees polltie-voet- balkampioenschap. wandeling door Lelden. Terrein U.V.S Wassenaarseweg, 5.45, 6-55 en 8.05 uur: Europees politie-voetbal- kampioenschap, wedstrijden om le, 2e, 3e. 4e, 5e en 6e plaats. Grote zaal Den Burcht, 7.45 uur: afde ling Leiden Chr. bedrijfsgroepencentrale, feestavond t.g.v 40-jarig bestaan. Zaterdag Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam brtdge-week. Foyer stadsgehoorzaalcabaret-avond Cambridge-week. Terrein Leidse Hout, 2.30, 3 40, 4.50 en 6 uur: Europees politle-voetbalkampioen- schap, voorronden, winnaars- en troost- ronde, aanwijzing der winnaars. Den Burcht, 9 u n.m.: Europees polltie- voetbalkampioenschap, gezellige bijeen komst met uitreiking der prijzen. Spanjaardsbrug, 2 uur: afdeling Leiden Ned Chr. Reis-verenlging. fietstocht door Station. UI uur: afdeling Lelden Kon Ned. Natuurhirt. Vereniging, vertrek per trein voor excursie naar Thijsse's Hof te Bloemendaal Station Leiden. 2.45 uur: afdeling Lelden Kon. Ned. Vereniging Tuinbouw en Plant kunde, vertrek voor excursie naar cactus^ kwekerij Mantel te Aalsmeer Recreatiezaal H.C.W. en N.E.M., 2 tot 3 uur: start wandeltochten De Stalen Band. Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo- :heken te Leiden en Oegstgeesi word; waargenomen door apotheek Boekwijt. Breestraat 74. tel. 20552. de Haven-apo theek. Haven 18 tel. 20085 en de apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274 Tentoonstellingen Prentenkabinet Leidse universiteit. 13 mei tot 15 juni van 2 tot 5 uur: „Vier gra fici" Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 ikfober: tentoonstelling „Mens in minia tuur. De wereld van het poppenspel" Universiteitsbibliotheek Rapenburg tot en met 15 juni: tentoonstelling over Lin- De Lakenhal, tot 8 juli: Moderne kunst in Groningen. De Lakenhal, tot 8 juli: Shakespeare ip het Engelse toneel. De Lakenhal: tentoonstelling „Van St Jacobsgasthuls tot Lodewijkskerk", tof 25 juni. „De Hofstee". Haagweg: tentoonstel ling Ned. Exllbriskring, tot 30 juni. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 10 tot 17 uur: tentoonstelling van Japanse presi de ïkte burgemeester Van der Hoeven de diplo ma's uit aan de heren: J. Lekkerkerker, D. Yperlaan, ondercommandant, W. J. Oorschot, Th. F. Oorschot, P. J. v. d. Peet, J. M. de Ruiter, H. F. C. v. d. Burg, J. M. Niersman, H. Duneux, H. v. Mulligen, H. P. Niersman, C. Stolk, J. J. Planje, D. H. Bakker en J. van Beveren MATIG RESULTAAT VERKEER SEX AMEN De uitslag van het verkeersexamen wijst uit, dat de wegvaardigheid van de Voor sehotense jeugd nogal wat te wensen over laat. Het aantal kandidaten, dat afgewezen moest worden, was groter dan ooit te voren. Het aantal fouten bij het schrifte lijk gedeelte bedroeg gemiddeld negen en bij het mondeling gedeelte gemiddeld Van de 200 kandidaten werden er 84 af gewezen; er slaagde dus slechts 58 /oHet aantal geslaagden aan de diverse scholen bedroeg: Ds. Fortgensschool 18 van de 25: Hervormde school 23 van de 36; Parkschool 27 van de 41; R.K. meisjesschool 17 van de 31; R.K. jongensschool 14 van de 33. De uitreiking van de diploma's zal ver moedelijk woensdag 10 juli plaats hebben. Anneke Zwolsman won in Utrecht Het concours hlpplque in Utrecht heeft een overwinning voor mejuffi neke Zwolsman uit Scheveningen. In het springconcours voor de jeugd tot 18 jaar hadden zich acht deelnemers van de bar rage geplaatst. Het parcours was 280 m lang met zes hindernissen die een maxi mum hoogte van 1.20 meter hadden. Mej. Zwolsman werd op „Prosper" eerste met 0 fouten in 32.8 sec. Mej. R. Zwolsman uit Scheveningen werd vierde op „Marsh Mallow" met 4 fouten in 32.6 „Blijft voor 't land" De wisselmedailles werden gewonnen door: L. Wassing met 43 pnt in de le klasse; A. v. d. Loo met 39 pnt in de 2e klasse; H. van T Wout met 35 pnt in de 3e klasse. In de 3e klasse behaalde H. van 't Wout en B van Doorn beiden 35 pnt. Het beste laagste sohot besliste. De laatste sehietavond wordt gehouden op vrijdag 5 juli in „De Beurs". Jeugdkampioenschappen De vereniging T.O.V. organiseert op 1 en 2 juli de jeugdkampioenschappen tafeltennis van Noordwijk in het Juve- Personen beneden de 17 jaar kunnen zich hiervoor opgeven tot 29 juni bij P. J. v. d. Ploeg, v. Limburg Stirumsfcraat 44a. Alle deelnemers ontvangen een leuke Hyacintha wandelde De Noordwijkse wandelclub „Hyacin tha" nam deel aan een Rode Kruis wan deltocht met 25 junioren. Het was een prettige tocht en zij verwierven een groepsmedadlle. Gevonden vooirwerpen Bij de politie zijn als gevonden aange geven de volgende voorwerpen: Dames- parapluie; medisch leerboek; witte strandschoen; kinderleesbril, gele parasol; broche met donkere steen; jongensblouse; 2 baddoeken; molton onderlegger; zonne bril; koperen sierspeld; blauwe badhand doek; zilverkleurige armband, shawl; uitlaatpijp bromfietsvoetbalschoen en 2 zwart-witte kousen; damespolshorloge; lederen handschoen, sleutel met goud kleurig vulpotlood, zwembroekje; lees bril; 72 kopjes; grijs damesvest; bruine kinderschoen; bruinlederen herenhand schoen; rozenkrans; zijden doek; ring met i sleutels; blauwe zwembroek; rood-witte katoenen handdoek, zwarte dameshand schoen; badhanddoek; badschoentje; bril met licht montuur; grijze sok, rozenkrans, doublé armband, wit kindersokje, gele handschoen, lipsleutel no. 200; jongens- kiel, contactsleuteltje, portemonnaie met Engels geld; Belgische herder; rood kindervestje; onderjurk; bruine kinder schoen; zwart plastic portefeuille; elas tiekje met 4 sleutels; zwart damesvest; zwarte schoenen; kinderbril; grijs dames vest, grijze driekwart jas; bril met voor- zet-zonneglazen; monogram in étuin. Inlichtingen uitsluitend woensdag er zaterdag tussen 2 en 3 uur, aan het poli tiebureau Oude Zeeweg 10. Noordwqk voetbalt Zaterdagavond speelt Noordwijk om uur een wedstrijd tegen een U.V.S.-com- binatie uit Leiden. Casa-Cara-toernooi Het Casa-Caratoernooi is bijna achte de rug. Morgenavond wordt de laatat ronde gespeeld en zal dus bekend zijt wie de beker krijgt. Houder is J. die nu, met nog één ronde in 't schiet, op de tweede plaats staat acht® W. G. Demmendal. De stand is als volgt 1. W. G. Demmendal 5 punten; 2. J. \Vz p.; 3. Th. van den Oord 4 p.; J. Tuit Jr. 3; C. Barnhoorn 2Vz\ F. Teleng M. J. Goudriaan en D. Hoek, elk lVz Gisteravond werd een aantal afgebro ken partijen uitgespeeld Deze hadden d volgende resultaten: D. HoekJ. Be 0—1; W. G. DennmendaalJ. Turk Ji' 10; C. Barnhoorn—W. G. Demmendi Vz—Vz\ M. J. Goudriaan—D. Hoek 0-1 Bij toernooi: de laatste ronde van toernooi had de volgende uitslag: Groep I: R. C. Bakhuyzen va BrinkA. C. Berkhev Sr. VzVfe, H. Bin nenidijkD. Ouwersloo. 10; groep II H. van DijkB. Bavelaar VzVz, M. D EtmansA. G. Verkuyl 10; groep III A. C. Berkhey Jr.H. Ouwersloot 1—0 J. de JongA. Imthorn 10: groep IV D. HazebroekH Slegtenhorst 10, J. van ItersonL. Noort 10; groep V: A. van der MeydeJ. de Mol 10. HouwaardJ. Reitsema VzVz. Aan de winnaars In dit toernooi vt den de prijzen uitgereikt Morgenavond, ook in „De Roskam' volgt nog de finale. Sportflitsen De Sowjetunie en Bulgarije zijn tol dusverre de enige ongeslagen ploegen it het toernooi om het Europees basketbal n kampioenschap in Sofia. Zij zullen 1 schijnlijk elkaar de titel in de finale be.*" twisten. Gisteravond versloeg Rusland J®1 Tsjechoslowakije. In de wedstrijden i de negende tot twaalfde plaats verslotjL] Finland, België; Oostenrijk, Schotlani f Turkije, West-Duitsland en Italië, Al 'r banië. In nationale estafettewedstrijden t ia Rotterdam heeft „Thor" uit Roosendas het nationale record 4 maal 1500 meter dat op naam stond van Vlug en Lenig u. Den Haag, verbeterd en gebracht op 11cc min. 18.2 sec. V. en L. uit Den Haag wen ijl vierde in de tijd van 16 min. 57.6 sec Zowel de 4 maal 200 meter dames als di Zweedse estafette werd een overwinnini 01 voor Olympia '48 uit Den Haaag. H1LLEGOM Benoeming Ir. M. P. Breedvelt. in 1912 te Hillego geboren, is benoemd tot hoogleraar ae de Technische Hogeschool in Delft. H zal onderwijs geven in de elektronika. Nieuws van en Gevonden voorwerpen In Katwijk werd op straat gevonden zijden damessjaal, wit wollen broekje, blauwe gymnastiekschoenen, muntbiljet van f 2,50, bruine damesportemonnaie met inhoud, een autoped, windjack, grijze jongens windjack, zonnebril in étui. blau' kindervest, groene bal. strandschep, zoc nebril, rode brillenhoes, blauwe alpino pet, babyschoentje, sjaal, zwarte poedel, grijsbruine kous, portemonnaie met in houd, kerkboekje, grijze vingerwant. bruine kinderschoen, bruine mantel, pad- vlndersrlem. dames-polshorloge, kinder bril, badhanddoek, rood étuitje met In houd, kinderschoentjes, veilingkist, rode slipover, gebreide pop, sportkousje, groen jongensjasje, groene capuchon, grijze pull over, rood kinder vest knot zwarte wol, Het bestuur van de Westduitse voet balbond besloot, dat West-Duitsland niet zal deelnemen aan het toernooi om dt Europese voetbalbeker. In zwemwedstrijden in Brno (Tsjecho slowakije) heeft onze landgenote Mary Kok de beste prestatie geleverd door de 400 meter vrije slag in 5 min. 11.2 se Weinig succes in Wimbledon voor Ned. tennisspelers Nel van der Storm, de Nederland se tennisspeelster, die in de eerste ronde van het tennistoernooi in Wim bledon een fraaie overwinning had behaald, is in de tweede ronde door de Engelse mej. F. M. Cox uitgescha keld met 7-5, 3-6 en 6-2. Onze landgenote miste in deze wed strijd vele kansen. Haar eerste esrvice mislukte vaak en op beslissende ten in de laatste set maakte zij vele dub- belfouten. Toen mej. Cox de eerste met 7-5 had gewonnen, nam Nel van Storm de leiding in de volgende set de stand eerst gelijk te hebben gemaakt (3-3). In de derde set werd zij en vergiste zich herhaaldelijk, waardoor het voor het Engelse meisje niet moeilijk meer was de partij in haar voordeel te beëindigen Het Nederlandse duo Dehnert en Dalsum, dat in de eerste ronde vai heren-dubbelspel niemand minder di Amerikaan Flam en de Zuidafrikaai gal tegenover zich had. w< West-Duitsland-Oost-Nederland 2-2 Het Oostnederlandse voetbalelftal heeft gisteravond in de Duitse stad Mflnster een 22 gelijk spel op het Westduitse elftal bevochten. In de eerste helft hadden onze landgenoten een licht overwicht, dat slechts In één doelpunt werd uitgedrukt. Rechtsbinnen Voges (8.C. Enschede) apeelde, enigszins teruggetrokken, een uitsteken de party. Hoewel aan Duitse zijde goed werd ge combineerd, had de aanval weinig stuw kracht. Na een goede Nederlandse en een evengoede Duitse kans op een doelpunt, wisten onze landgenoten pas in de 39ste minuut te doelpunten toen Schatorije (Vi- ■esse) udt een voorzet van Meyers (De Graafschap) de bal in het net wist te opstelling. Reeds ln de negende minuut had dit succes, toen Derwall een niet te missen kans benutte In de 21ste mi nuut maakte een Nederlander hands' in 't strafschopgebied; de toegekende penal ty werd door Islacker benut (21). Fetld- man (SC Enschede), die deze hands had veroorzaakt, kon even later zijn fout goed maken, hetgeen hij prompt deed met een hard schot, dat doel trof. waardoor de plaatsen. {Nederlanders een verdiend gelijk spel be- Si de rust wijzigden de Duitser? huz'reilrten' voor verdere deelneming uitgeschakeld. Dehnert en Van Dalsum werden in hun strijd gadegeslagen door een grote me nigte. Door de krachtige slagen van Flam en Segal werd het 6-2 ln de eerste set. De tweede set hadden de tegenstanders van de Nederlanders spoedig een voorsprong. Daarna volgden enkele knap pe wisselingen, maar door het grote actievermogen van Segal werd de strijd steeds weer in het nadeel van onze land genoten beslist. Zowel de tweede als di derde set verloren zij met 6-3 In een demonstratie van krachtig be heerst spel heeft voorts de Australische kampioen Ashley Cooper de Egyptenaar Drobny in slechts 62 minuten verslagen. In geen jaren was er in Wimbledon een speler, die zo tot de verbeelding sprak als Drobny, die thans met 6-1, 6-3 6-3 zijn meerdere moest erkennen ln 15 jaar jongere Australische tegenstander. Cooper zal in de finale waarschijnlijk uit komen tegen de titelhouder, zijn landge noot Lew Hoad, die overigens gemakke lijk zegevierde over de Zuidafrikaan Tre vor Fancutt, waartegen hij ook het vorige jaar in de tweede ronde heeft gespeeld. De Amerikaanse herenploeg, die in de eerste ronde Richardson had verloren, was in de tweede ronde bijna zijn t de man, Herbie Flam kwijt geraakt Flam heeft twee uur moeten vechten tegen de kampioen van India, Krishnan. die hij ten slotte met 36. 62. 75 en 6—2 versloeg. Een verrassing van gisteren was de overwinning van de Zweed Ulf Schmidt, op de kleine Chileense kampioen Ayala, die in de eerste ronde Richardson had uit geschakeld. Een ander onverwacht rcsul- aat was de nederlaag van de Zuid- frikaan Abe Segal tegen de Fransman Haillet. Waterpolo LWV II-AZC III2-0 Reeds dadelijk bleek de thuisclub ster ker en spoedig wist J. Bakker de stand op 10 te brengen. Ondanks vele aan vallen van de thuisclub werd er voor rust niet meer gedoelpunt. Ook in de tweede helft was het een strijd met wisselende kansen, totdat J. Bakker nogmaals raak schoot, 20. AZC zette alles op alles, door stug verdedigen van de thuis- j club bleef de stand ongewijzigd voor Katwijk bruine linkerschoen, kinderportemonnail rechter-dameshandschoen, muntbiljet vai Z. f 2,50, kindertasje, witte dameshandschoen a zonnepakje, plastic regenjas, kinderbril, bankbiljet van f 100, plastic portemon naie met inhoud, geruite tas met inhoi gouden schakelarmband, plastic knip- portemonnaie, rode sjaal, linker-gymnas-l tiekschoen, portemonnaie met inhoud,n' doosje met brilleglazen, polshorloge, grtf kindervest, damesvest, witte badi en zwempak, sleutelring met sleutelii plastic portemonnaie autoped, wit strand^ hoedje, gymnastiekschoen, rechter bruine schoen, twee rode kinderbadpakjes, oranje bal, Lipssluetel, kinderbril, plastic tai met inhoud, kinderschoen, nikkelen da mespolshorloge, baby-schoentje, kindei badschoentje, zilveren ringetje, parkiet, zwarte portemonnaie met inhoud, opvouw- bare dames parapluie, speelgoed beertje, Ta kinderschoentje, rood portemonnaietje] met inhoud, doublé armband, sigaretten aansteker, sleutelring met sleutels, broekje, portemonnaie met inhoud, pop met blauw jurkje, linker badschoentje, vierkant mandje, 1 pr. witte kinder schoentjes, sleutels aan ring, dames por temonnaie met inhoud, bril, grijs wind jack, omslag met luchtpostpapier, mid denstand leerboek, leeg melkkrat, streni kralen, jonge herdershond, baby-schoen tje, wit hondje, autoped, kinderjasjn, witte sok, broche, sjaal, koperen gewicht kinderschoentje, grote plastic bal, tam; me kraai, grijs jongensjasje. Inlichtingen op woensdagmiddag tussen 2 en 3 uur aan het bureau van politie t« Katwijk aan Zee. KATWIJK AAK ZEE Wandelmars werd een groot succes De wandelmars, die gisteravond werd gehouden onder auspiciën van de C.J.M.V.- wandelsportvereniging „Steeds Voor waarts". is een groot succes geworden. Vijfhonderd wandelaars namen deel aan deze tocht, die om zes uur bij de Oranje school in de Secr. Varkevisserstraat be gon. Op het appèl verschenen behal- groot aantal individuele deelnemers d« verenigingen T.O.P. uit Noordwijk, citia. Steeds Voorwaarts en de m vereniging „Vergeet mij niet". Het parcours was uitgestippeld door de gemeente. Via Boslaan en Nieuwe Duin weg werd naar Katwijk aan den Rijn gewandeld en men kwam langs Kanaal dijk, Provinciale Weg. nogmaals Kanaal dijk en Boulevard terug. Met het CJ. M.V tamboer- en pijperkorps DVS. lustij spelend voorop liepen alle groepen de Sportlaan via de Wethouder Ouwe- handstraat naar het station. Picknick-middag Getrouw aan een schone traditie hebben de collectanten van de Vijf-cents-actie hun jaarlijkse picknick-middag in het Panbos gehouden. Op de renbaan werden spelletjes gedaan Het was een gezellige boel. Geslaagd Aan de Nederlandse Economische Hoge school te Rotterdam slaagde onze dorps genoot J. J. de Kort voor het doctoraal examen economische wetenschappen. Hoog en laag Vrijdag: hoog water 3.15 en 15.44 u laag water 11.26 en 23.50 uur. ALTIJD VERS CEBAKKEN VIS! VISHANDEL P. V. d. PLAS

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4