Speeltuin Bloemhof te Alphen opende haar clubgebouw Quick Boys II legde weer beslag op bronzen Zwaluw Personeelsvereniging paleis „Soestdijk kwam op bezoek Oriënterende vergadering van sectie betaald voetbal Nog drie kandidaten voor het prov. damkampioenschap R.D.G. boekte tweede zeg* voor Ned. clubdamtitel NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 24 JUNI 1957 Droom werd werkelijkheid Obligaties De oud-penningmeester, de heer L. Kalshoven, die uit de wijk verhuis de, rei, dat met dit gebouw een droom van 25 jaar werkelijkheid werd. Onder ap plaus overhandigde hij het bestuur twee obligatiee, als eerste aflossing voor het Namens de speeltuinvereniging „Ons Eiland" te Leiden, waarmee men vriend schappelijke banden heeft, sprak de heer Landman; hij mocht een ets aanbieden van de Leidse academie. Voor het dames comité van dezelfde vereniging voerde mevrouw Broers het woord, die haar wel zeer bemoedigende woorden vergezeld deed gaan van de aanbieding van fraai bloemstukje. Zij sprak de hoop uit, dat men de Alphenaren spoedig in Lei den zal zien voor een zelfde doel bij „Ons Eiland". De heer Wijnan<js feliciteerde namens de commissie uit de vijf speeltuinver enigingen alhier. De heer P. Hoogendijk, directeur van de Nutsspaarbank, wist van, de dubbeltjes die voor dit doel een rol gespeeld hebben, en zei tot het gemeentebestuur: Stimuleer deze initiatieven. Hij had alle respect voor dit voorbeeld van goede burgerzin. Mevr. V. d. Kolk. hoofd van de Nuts- kleuterschool, maakte van deze gelegen heid gebruik het „Bloemhof-bestuur te danken voor de speelgelegenheid die „haar kinderen" steeds ontvangen, en bood een ping-pongspel aan. Gezelligheid Namens het actieve damescomité, dat deze vereniging rijk is, sprak De Witte heel gezellig. U had uw pro blemen, zei spr. tot het bestuur, wij ook, met ons eigen kasje. We kochten op het terrein der huiselijkheid 65 meter gezel ligheid. Dat waren de gordijnen, die al hingen en door de dames zelf zijn ge maakt. Om niet met lege handen komen, bood zij de betaalde rekeningen aan. Bij de gezelligheid hoorden ook aantal wandplantjes. Mevrouw Croon zei, dat al hadden niet alle leden meegewerkt aan de bouw, de belangstelling er toch wel was. Een rond gang leverde een mooi bedrag op, Dan sprak nog de bejaarde mevrouw De Graaf, ere-bestuurslid van Ooster kwartier te Leiden. En de heer C. L. d. Broek, voorheen gemeente-opzich- alhier, thans te Zoeterwoude, wiens im deze middag als ontwerper van het Met zulke mannen en vrouwen heeft Alphen zeker toekomst VOOR DE OPENING van het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Bloemhof" in Alphen aan den Rijn, bestond veel belangstelling. Met burgemeester Bruins Slot en wethouder G. Nijman, die het college verte genwoordigden, waren hierbij ook aanwezig de raadsleden H. Brokaar, H. Duin, W. Peerlof en Ph. Rogaar. De burgemeester, die de openings handeling heeft verricht, sprak eerst buiten een kort woord, waarin hij hulde bracht aan het Bloemhof-bestuur en de bouwers, die tot zo'n goed resultaat kwamen. Maar al te graag leunt men tegen de overheid aan; hier is het voorbeeld gegeven, hoe het moet gaan. Het particulier initiatief ga voorop! HIJ besloot met de wens, dat „Bloemhof' van dit fraaie gebouw veel genoegen zal mogen beleven. De burgemeester kreeg hierna een sleu tel aangeboden en opende hiermede de In het gebouw werden een groot aantal toespraken gehouden. De voorzitter van „Bloemhof", de heer W. Schouten, dankte de burgemeester voor de opening. Hij gaf de verzekering, dat deze middag een mijlpaal bereikt werd in de geschiedenis van „Bloemhof", die met gulden letters in de annalen op getekend zal worden. Spr. zou willen zeg gen; „Een droom werd werkelijkheid". Want met name de oud-voorzitter, de heer J P. de Witte, heeft er oog voor gehad, dat het werk van een speel tuinbestuur niet slechts bestaat in het verzorgen van schommels en een zandbak. Ook het club werk is van groot belang, omdat men daar leert de goede omgang met elkaar. De grote zorg was: hoe komen we aan geld?; toen dat eenmaal begon te vloeien: hoe kunnen we het voordeligste bouwen? Met eigen krachten en veel goede wenken en adviezen kwam alles tot stand- Spreker dankte alle medewerkenden en besloot met de wens, dat het gebouw vele jaren zal dienen voor spel en ontspanning Warme harten De heer H. Brokaar, die gedelegeerde van het gemeentebestuur Is in „Bloem hof", sprak met grote waardering over de activiteit van het bestuur. Hij zei de bouw met diep respect gevolgd te hebben. De centen en dubbeltjes, voor dit gebouw ge geven, zeggen hem meer dan de miljarden voor vernietigingsdoeleinden. Want de eerste spreken van warme harten! Met zulke mannen en vrouwen heeft Alphen zeker toekomst. Moge men hier, onder Gods zegen, vele Jaren werken in het be lang van de „Bloemhof-Jeugd en van de gehele Alphense gemeenschap. De heer D. Vljlbrief uit Leiden, be stuurslid van de landelijke speeltuinorga nisatie N.U.S.O., wees erop, dat een speeltuin geen kinderpakhuis is; men hoort daar ook de nodige ontploooingsruimte te hebben. Dit clubgebouw kan met de bes te in ons land wedijveren. Namens de NUSO werd een ingelijste foto van de stichter, vader Klaren, aangeboden. Ook de tweede voorzitter van de NUSO, de heer Van Oosterom uit Amsterdam, sprak een vriendelijk woord. Natuurlijk waren ook hier moeilijkheden en gebrek aan medewerking. Maar de voldoening mag des te groter zijn. Bouw uw tuin verder uit, aldus spr., want een vereni ging die niets te wensen heeft, is dood. Burgemeester Bruins Slot krijgt de sleutel van het Bloemhof-club gebouw aangeboden. Foto Laros gebouw menigmaal met ere werd ge noemd, zei met genoegen aan deze bouw te hebben medegewerkt. De dank was wederzijds. Voorzitter Schouten sprak ten slotte woorden van dank. Er waren ook bloem stukken ontvangen. Agenda gemeenteraad Vrijdagavond om half acht komt de ge meenteraad van Alphen aan den Rijn in operfbar© vergadering bijeen. agenda vermeldt onder meei volgende punten: voorstel inzake pachting van het jachtrecht op gronden de gemeente aan de heer P. wen; beschikbaar stellen van kre- voor het bouwrijpmaken van grond de bouw van 36 woningen ten ran de Willem de Zwijgerlaan i Oost); verpachting van de woning Hoorn aanhorigheden en land aan d< heer H. de Vor; verlenging van de ont ruimingstermijn van een aantal onbe woonbaar verklaardé woningen; het stellen van een besluit, waarbij wordt bepaald, dat partiële uitbreidingsplanner in onderdelen voor enkele delen van d< gemeente worden voorbereid; het aan gaan van een transactie tot ruiling var eigendommen met en verkoop van eigen dommen aan houthandel v/h Jacob Spreij; benoeming van een directeur van gemeentewerken. De aanbeveling luidt: 1. ir. N. Buijsert te Terneuzen; 2. W, Postema te Aal ten; voorstel inzake het geven van straatnamen; verlenen medewerking voor het aanschaffen meubilair ten behoeve van de bijzondere kleuterschool in de Gnephoekp verlen< medewerking voor het aanbreng» een naadloze vloerbedekking in e» lokaal van de bijzondere kleuterschool aan de Hooftstraat; verlenen van mede werking aan de stichting van een bij zondere kleuterschool aan de Van Nes straat door het r.k. schoolbestuur van d< parochie van de H. Bonifacius; verlener van voorschotten; benoeming personeel aan de gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes; verlenen van subsidie 1956 aan de diaconie van de Hervormde Gemeente te Alphen in de kosten een maatschappelijk werkster; voorstel tot het wijzigen van de algemene poli tieverordening; vaststellen van een ver ordening regelende de uitkering en he' pensioen voor gewezen wethouders, als mede het peneioen voor hun weduwen en wezen; goedkeuring van de rekenin, over 1955 van de gemeentelijke dien* voor sociale zaken; voorlopige vaststel ling van de rekeningen over 1955 water- en lichtbedrijven; het grondbe drijf; de vleeskeuringsdienst; gemeente- r de keurige verlichting werd gekocht, werken; de gemeente. Het nieuwe clubgebouw van de Alphense speeltuinvereniging Bloemhof. Links het gebouwtje, dat vroeger als zodanig dienst deed en nu zal worden gebruikt als keuken en bestuurskamer. Foto Laros Vader" van burgers en vader van kinderen Burgemeester Z. Bruins Slot heeft zich het halfjaar, dat hij nu in Alphen aar Rijn is,«een goed burgervader getoond. Hij leeft mee met alles en allen. Dat blijkt steeds opnieuw. Maar de burgemeester heeft niet alleen de Alphense gemeen schap om belangstelling .voor te tonen Hij heeft ook nog een vrouw en zever kinderen, die hem graag eens in hun piid- den hebben. nu zijn er de laatste tijd nogal wat plechtigheden op zaterdagmiddag gehou- waarvoor een beroep op de burge meester werd gedaan. Op oen plechtig heid in „Bloemhof" heeft de burgemeester gevraagd, of hij op' zaterdagmiddag wat kan worden ontzien en aar gezin kan worden overgelaten. Of de gemeente de soeve „reinlgingstijd" vai het gezin wat meer kan eerbiedigen, zou ien we hieraan nog willen toevoegen. Onbewoonbare buizen Op 4 februari 1955 heeft de gemeente raad van Alphen besloten tot onbewoon baarverklaring van twaalf woningen. Van deze huizen is thans alleen het pand Dorpsstraat 83 nog niet ontruimd. De ont ruimingstermijn eindigt 30 juni. Naar het zich eehter laat aanzien, zal de ontrui ming vóór die datum niet kunnen plaats hebben, zodat het noodzakelijk is op nieuw tot verlenging van de ontruimings termijn over te gaan. Bij besluit van 10 juli 1956 werden de panden Vlnkebuurt 16, 18, ?0, 22, 24 en 26 onbewoonbaar verklaard. De termijn van ontruiming is op 11 juni verstreken, ter wijl alleen de bewoning van nummer 20 inmiddels is geëindigd. en W. geven de raad nu in over weging de onbruimdngstermijn van de betrokken woningen te verlengen tot en met 31 december 1957. W'OIIBRUGGE Het WoUbrugse E.H.B.O.-team, dat za terdagmiddag in hotel Centraal te Alphen aan den Rijn deelnam aan E.H.B.O.-kring- wedstrijden, heeft de derde prijs, een bronzen medaille, gewonnen. Het team werd gevormd door de dames Van Raad. leidster. Sillevis en Treuren. LEIMUIDEM Jongetje verdronken Gisteravond Is de vierjarige Jan dc Jong van het Noordeinde In een onbe waakt ogenblik met zijn autoped In de Vaarsloot geraaMt en verdronken. KOUDEKERK A. D. RIJK Overleden 14 dagen na ongeluk De 80-jarige heer Abr. van Elswijk uit et verpleeghuis alhier, is zaterdag in het Academisch ziekenhuis te Leiden overleden aan de gevolgen van een on geluk, dat hem 14 dagen geleden over kwam bij het oversteken van de ver keersweg aan de Rijndijk, bij de Brugge- straat. Hij werd toen door een motorrij der aangereden Paardensport Op het land van de heer A. Jon-ger- bloed is zaterdagmiddag aan paarden sport gedaan. Het streékverband Rijn mond van de Kon. Ned. rijverenigingen le gast bij de Rijnruiters van Koude kerk aan den Rijn. Zestien ruiters na- en aan de wedstrijden deel. De uitslagen: klasse A: 1. mevr. V. d. Marei-Van Zijverden 6.64 (Kon. Emma- iters); 2. mej. E. Oet. 6.50 (Kon. Emrna- iters); 3. mej. C. Wassenaar 6.21 (Nort- ghoruiters); 4. mevr. Sohalkoord-Graves 5.85 (Paiesteijnruitere). Klasse B: 1. J. Hooijmans 98% (Kon. Emmaruiter6); 2. J. Keldwisch 96% (Pa iesteijnruitere); 3. mej. A. Barnhoom 83% (Nortghoruiters). Spring- en dressuurproef: 1. mevr. V. d. Marei 6.75 (Kon. Emmaruiters); 2. mevT. Hooijmans 6.25 (Kon. Emmaruiters); 3. van An del 6 (Ireneruitere); 4. J. Veld- wisch 6.75 (Palestedjnruiters); 5. A. gerbloed 6.50 (Rijpruiters). De meniproef werd alleen verrdoht door mevrouw Schalkoord van de Palesteijn ruitere. De jury waardeerde haar pres taties boven het gemiddelde. De jeug dige ruiter V. d. Lely ontving het blauwe lint voor zijn prestaties bij het rijden de G-proef. Geslaagd Onze plaatsgenote, mejuffrouw G. der Marei heeft de akte onderwijzeres behaald. Mejuffrouw Ella Boer slaagde voor het examen h.b.s.-B. Na-competitie reserve-elftallen Huizen II werd in de eindstrijd met 5-2 verslagen D° ,OOR MET 5—2 te wirine n van Huizen II, hebben de reserves van Quick Boys weer beslag gelegd op de Bronzen Zwaluw, de wisselprijs van de na-competitie voor reserveteams uit de KNVB. Het was een pittige en prettige eindstrijd, waarin nauwelijks sprake was van enig krachtsverschil. Tegen de betere techniek van de Kat- wijkers stond in dit treffen het weldadig aandoend enthousiasme van de Huize- naren, die ook bij het groter worden van hun achterstand geen moment de hoop op een gunstiger resultaat lieten varen. Hoewel Huizen in de eerste 30 minuten iets sterker was, kreeg hij geen loon naar werken. Integendeel. Uit een vrije trap bezorgde De Haas Quick Boys de leiding en tien minuten later was het linkshalf A. v. d. Plas, die het tweede Katwijkse doelpunt voor zijn rekening nam. Huizen kwam nog voor de rust op 21. echter niet door eigen toedoen. Stoppér Wassenaar van Quick Boys kreeg name lijk bij een aanval der gasten de bal ver keerd op zijn schoen en scoorde onhoud baar in eigen doel. I\og beter Was het spelpeil in de eerste helft reeds goed te noemen, daarna werd het nog op gevoerd. De partijen waren nu even sterk. In schotvaardighedd was Quick Boys zijn tegenstander echter verre de baas. Vooral De Haas had er zin in. Een kwartder voor het einde had hij de blauwwitten door twee keurige doelpunten aan een veilige voorsprong (41) geholpen. In Ter Aar viste men f 144 voor ouden van dagen bij elkaar Zaterdagmiddag organiseerde de hengelsportveremgiiiig „De Brasem" in Ter Aar een viswedstrijd teneinde de ufbgaanskas van de ouden van da gen een meer gevuld aanzien te ge ven. Van heinde en ver waren 154 personen met hengels ter 'vangst ge komen, maar slechts 53 visjes lieten zich verschalken. „De Brasem" deed haar naam geen eer aan, want er werd geen enkele brasem gevangen, zodat de wisselbeker, bestemd voor de grootste brasem, niet kon worden uitgereikt. De vele andere prijzen, door burgers en firma's ter beschik king gestéld, vonden echter wej af nemers; 32 deelnemers bleken na af loop een of meer visjes te hebben ge vangen. HAZERSWOVDE Chr. nationale school ging uit De leerlingen van de Ohr. nat. school aan de Rijndijk, 130 in getal, maakten in drie bussen een uitstapje. Om acht uur vertrok men naar Arnhem, waar de vis vijver van de Ned. Heidemaatschappij werd bezichtigd. Enkele handige jongens wisten hier met de blote hand een visje te verschalken, hetgeen door het perso neel een zeldzaamheid werd genoemd. In park Rozendaal genoot men van ket tingbrug en bedriegertjes. Na een rond rit via de Rijnbrug trok men naar de Wes- terbouwing en' tenslotte vertoefde men nog geruime tijd In Ouwehands dieren park bij de Grebbeberg. Daarna reed men naar huis terug. Wandel-succes Met 21 deelnemers heeft „De Kievit" deeLgenomen aan de avondvierdaagse te Gouda en 21 leden ontvingen na afloop de medaille. Voorts bracht de vereniging voor de vierde maal een groepsprijs van de avondvierdaagse naar huis. Op de slot- avond had de Harmonie van Hazerswoude zich onder de achttien andere korpsen ge schaard om de ruim 5.000 deelnemers (sters) een klankvolle ontvangst te berei- Na bezichtiging werf en fabriek van D. en Joh. Boot N.V. werd gevoetbald DE CONTACTDAG tussen de personeelsverenigingen van de scheeps werven en de motorenfabriek D. en Joh. Boot N.V. en de zusterver eniging van het paleis Soestdijk is van zeer prettige aard geweest. In de morgenuren jl. zaterdag arriveerden de Soestdijkers bij de motorenfabriek. Ze werden in de kantine verwelkomd door de voorzitter van de Perso neelsvereniging Boot, de heer C. H. v. d. Wolf, die hen dankte voor de be reidwilligheid naar Alphen te komen voor het spelen van een voetbalwed strijd, waaraan tevens een bezichtiging van de bedrijven verbonden was. Spr. bracht de directie, de heren ir. D. Boot, L. Boot en W. Boot, dank voor de medewerking. De chef van de tekenkamer, de heer A. T. van Weeren, gaf hierna een verhan deling over wat in de verschillende be drijven van de N.V. Boot vervaardigd wordt op het gebied van de scheepsbouw. Op het terrein van de voetbalvereniging Alphen is 's middags de voetbalwedstrijd gespeeld, waarvoor de belangstelling be vredigend was. De baten zijn, zoals ge meld, voor het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding. De beide elftallen betraden het veld door een erehaag van „Alphen"-adspiranten en „Crescendo", dat muzikale medewerking verleende, speelde het Wilhelmus. Het is een aardige partij voetbal ge weest waarin het Boot-elftal het beste spel te zien gaf en dan ook een 42 overwin ning behaalde. Wel nam Soestdijk na 20 minuten de leiding door linksbuiten Ferin- ga, maar enkele minuten later maakte Koopman gelijk uit een voorzet van v. d. Nagel. Zelfzuchtig spel van de midvoor, de A.R.C.-er Bos en goed werk van doel man Koedam waren oorzaak dat succes sen voor Boot uitbleven tot vlak voor de rust toen Bos 2—1 maakte. In de tweede helft was het weldra 22 door een blunder van doelman Verkleij, maar het offensief van de Soestdijkers liep spoedig dood op stopper Boot en linksach ter Mooij. Groene veld maakte na 15 minu ten 3—2 voor de gastheren, waarbij de overigens subliem spelende Koedam, die- menigmaal een open doekje kreeg, niet vrijuit ging. Eerst 10 minuten voor het einde stelde Bos, die steeds stopper Duiser op zijn weg vond, bij een goede aanval de overwinning vast door met een goed schot 42 te maken. Scheidsrechter Dusee, bijgestaan door twee neutrale grensrechters, had het niet moeilijk met de sportieve strijd. Na afloop heeft de heer Van der Wolf alle medewerkenden dank gebracht. De luit. ter zee eerste klasse W. van Rossum, adjudant van Prins Bernhard, die het Soestdijker gezelschap begeleidde, reikte de door de paleisvereniging beschikbaar gestelde beker uit aan aanvoerder J. v. d. Linden. Het Boot-elftal had z.i. verdiend gewonnen. Dank werd gebracht voor de prettige sfeer in Alphen gevonden en er werd uitgenodigd tot een spoedig tegen- Voordat de voorzitter van „De Brasem de heer G- J- Wijzenbroek, tot de prijs uitreiking overging, sprak hij woorden van dank tot al degenen, die aan het wel slagen van deze hengelpartij hadden me degewerkt. Al wie twee of meer vissen had gevangen, viel in de prijzen, die als volgt verdeeld werden: 1. L. Hulsman, Hillegom; 2. J G Wansink. Leiden; 3. M. Roggeveen, Alphen aan den Rijn; 4. D. Boon, Leiden; 5. F. IJzerman, Lelden; 6. L. Hourweling, Alphen; 7. W. de Neut, Al phen; 8. C. Schouten, Lelden; 9. A. H. Leurink, Leiden; 10. K. Heijnen, Alphen; 11. D. v. Leeuwen, Alphen; 12. C. v. As. Vooschoten; 13. J. Arnoldus. Leiden; 14. L. Waltman, Voorschoten; 15. J. J. de Groot, Leiden. Omdat na deze uitreiking nog prij zen overbleven, kregen ook de andere (loze) vissertjes een troostprijs. Vier da mes. die meegevist hadden, kregen als extra prijs een bos anjers. Tijdens deze prijzenstroom had men het financiële resultaat van de middag uitgerekend en het bleek, dat na af trek van kosten aan de ouden van da- gen-kas 144 konden worden toege voegd, die het comité te pas zuHen komen, wanneer op 4 juli de bussen met de ouden van dagen uit Ter Aar zullen vertrekken. Autobotsing Een uit Amsterdam afkomstige perso nenauto is zaterdagavond om elf uur achter deHervormde kerk uit de bocht gevlogen. De wagen botste tegen een boom en werd flink beschadigd. De drie inzittenden liepen ernstflge snijwonden op. Huizen dacht er niet aan zich gewon nen te geven. Verwoede aanvallen resul teerden in een tweede tegenpunt. Tijd om hieruit nog meer inspiratie te putten, kreeg de bezoekende club niet, want met een beheerst schot maakte de schotvaar- diige De Haas aan alle onzekerheid reso luut een einde: 52. Na afloop werden de Katwijkers ge huldigd en ontvingen ze de Bronzen Zwaluw. Nat. zwemwedstrijden in Delft In Delft zijn zaterdagmiddag nationale zwemwedstrijden gehouden. De belangrijkste resultaten waren: 100 Meter schoolslag dames: 1. Corrie Horns (RDZ) 1 min. 26.6 sec., 2. mej. A. Mol (Merwede) 1.30.3, 3. Corrie Plak (DVZ) 1.31.0. 100 Meter rugslag heren: 1. Jiskoot (Merwede) 1.08.3, 2. Leenards (Zian) 1.10.6 3. Arons (VZC) 1.11.9. 200 Meter schoolslag heren: 1. Mensoni- des (Zian) 2.50.5, 2. Van der Hoeven (Mer- 2.57.8. wede) 2.55.5; 3. Timmermans (Merwede) 100 Meter vrije "slag dames: 1. mej. A. Boer (Merwede) 1.14.6; 2. mej. B. Klazin- ga (Zian) 1.15.2; 3. mej. R. Vermaat (VZC) -. 15.3. 100 Meter vrije slag heern: 1. Delwel (RCZ) 59,9 sec.; 2. Bleeker (DVZ) 1.01.9: 3. Van der Zwan (DVZ) 1.03.2. 100 Meter rugslag dames: 1. Ria var Velzen (Zian) 1.17.2; 2. mej. A. Vermeer (RDZ) 1.21; 3. mej. W. Plomp (VCZ) 1.21.8. 100 Meter vlinderslag heren: 1. Jiskoot (Merwede) 1.12.6; 2. Schlingermann (HZ en PC) 1.16.0; 3. Leonards (Zdan) 1.16.4. C. Ruys uit Delf sabel kampioen 2 klasse Z.-Hollam Op de terreinen van „Clubhuis Werve" in Rijswijk is zaterdagmiddag! sabelkampioenschap 2c klas van het d trict Zuid-Holland van de K.N.A.S.B. vi schermd. Een 37-tal schermers had voor deze strijd aangemeld en werdi door wedstrijdleider E. Wolthuis inp deeid in 3 poules van 9 en 1 poule y 10 deelnemers, waarvan 16 schermers demi-finale zouden vormen om ten sle te komen tot een finale van 8 scherme In deze finale bleken twee scherr met vijf parijtei) gelijk te staan, nl. heren C. Ruys en dr. H. Eckstein, zot barrage noodzakelijk was. In deze bi rage sloeg Ruys zijn rivaal Eckstein n 43, waardoor eerstgenoemde het kas pioenschap veroverde. De derde pla; was voor de Rotterdammer A. Ha er Deze drie schermers promoveerden hie mede naar de le klas van het distii Zuid-Holland. Tijdens deze wedstrijd, waaraan r jonge schermers deelnamen, bleek vooral bij deze jeugdige deelnemers h schermpeil stijgende is. De Centrale 0 leiding, die door de K.N.A.S.B. steld voor de jeugd, die daarvoor sp ciaal getraind wordt op het C.I.O.S. Overveen, blijkt dus effectief te Na afloop van d*e wedstrijd werden prijzen uitgereikt door de voorzitter v het district Zuid-Holland, dr. H. Eckstei De volledige uitslag luidt: 1. en kampioen: C. Ruys (N.K.F., Del 5 gewonnen (na barrage); 2. dr. H. Ed stein (Athos, Voorburg) 5 gew. (dden 3. A. Haenen (Zaal Vandervoodt, R'dai 4 gew.; 4. W. Kleijn (N.K.F., Delft) 4 ge* 5. dr. J. Verhoeve. (TeWe), Den Haag) gew.; 6. P. de Koning (Athos, Voorbui 3 gew.; 7. A. Lamens (N.K.F., Delft) gew.; 8. ir. M. Hugenholtz (TeWe, Haag) 1 gew. Bij een gelijk aantal gewonnen partij besliste het aantal treffers. Staking helikopterpiloten in België geëindigd De staking van helikopterpiloten i de Belgische luchtvaartmaatschappij bena, is achter de rug. De diensten j vandaag normaal hervat, daar ee eenstemmdng is bereikt tussen de Sabei en vertegenwoordigers van de stakers. Vervanging van doelman en veldspeler? OP DE ZATERDAG gehouden ver gadering van de sectie Be taald Voetbal van de KNVB, die een oriënterend karakter droeg, is lang durig gesproken over de transferre geling van prof-voetballers. Voorzitter A. H. Martens sneed in zijn openingswoord enkele „nare gevallen" aan, zoals de kwestie Kruin (gaat deze spelen voor Elipkwijk of Blauw Wit), de zaak Hoolboom-Pellikaan (keuzecommis- sle) en het geval Ajax-Sal (hééft Sal voor Ajax of Amsterdam gecontracteerd). De voorzitter van Ajax legde hierna een ver klaring af, waarin hij zeide, dat Ajax ook op andere wijze buiten de bond recht heeft De premie voor „clubtrouw" kwam even eens ter sprake, alsmede de jeugdcompe- titie. Het ligt in de bedoeling het komen de seizoen geselecteerde jeugdcompetities in te stellen, waartoe een commissie Is benoemd. Spelers van 16 tot 18 jaar zou- IJET TOERNOOI am het persoonlijk damkampioenschap van Zuid-Holland verloopt dit jaar verre van vlot. Vrijwel iedere ronde brengt een aantal uitgestelde partijen. In de voorlaatste ronde, die zaterdag in de Maasstad werd gespeeld, konden slechts twee partijen doorgang vinden. Voor de bezetting van de bovenste plaats waren deze echter van het meeste belang. Leider De Vries kwam uit tegen Bom. terwijl Gordijn de Alblasserdammer Mudde moest bekampen. Hoewel de Rot terdammer tegen Bom met een beschei den remise genoegen moest nemen, werd zijn positie op de ranglijst niet aangetast, daar ook Gordijn niet verder kwam dan een puntenverdeling. De Vries bereikte zijn remise in een partij, waarin Bom vrij wel permanent de gunstigste papieren be zat. In het middenspel kon de Rotterdam- de balans in evenwicht houden door schijfoffer. Maar niettemin verkreeg de Hagenaar geholpen door een minder solide verdediging van De Vries tegen het eindspel wederom voordeel. Voldoen de voor de winst bleek dit echter niet. De Alblasserdammer Mudde gaat met het vorderen van het toernooi steeds beter spelen. Tegen Gordijn speelde hij onbe vangen, plaatste reeds tijdig een voorpost en hoe de oud-nationale kampioen ook manoeuvreerde, tot voordeel kwam hÖ niet. Toen Gordijn vechtend voor zijn laatste kansen een directe remise variant verwierp, kwam Mudde zelfs in de gunstigste positie en moest de Hage naar zich met een geforceerde puntenver deling tevreden stellen. Door deze uitslagen behoudt De Vries zijn twee punten voorsprong op Gordijn aannemende, dat deze laatste zijn hang- partij tegen v. d. Starre zal winnen, wat vrij zeker het geval zal zijn. De „big- match" uit de slotronde tussen De Vries en Gordijn zal dan de beslissing moeten brengen. Bij een remise gaat de titel naar Rotterdam. Wint Gordijn, dan bestaat de mogelijkheid, dat drie spelers gelijk ein- Ook de Hagenaar kinnegen Is nl. nog in de running. Deze won een achterstallige partij tegen zijn stadgenoot Kaïn en heeft bovendien een op winst staande hangpartij tegen v. d. Starre. Daar vóór de slotronde de nog achter stallige partijen en hangpartijen moeten zijn beslist, zal deze laatste ronde vermoe delijk uitgesteld worden tot zaterdag 6 juli Gespeeld zal dan worden in het Hof van Holland in Den Haag. De laatste uitslagen A. J. Bom—J. J. de Vries 1—1; F. Gordijn— G. Mudde 1—1. Inhaalpartijen: H. F. J. Kinnegen—L. P. Kaïn 20; Th. ZwetslootJ. H. de Kluy- ver 0—2. De stand is nu: 1. De Vries 16 uit 10; 2. Gordijn 12 (9); 3. De Kluyver 11 (9); 4. Bom 11 (10); 5. Kinnegen 10 (8); 6. Mudde 10 (10); 7. Kaïn 9 (9); 8. Zwetsloot 7 (8); 9. v. d. Doe 6 (8); 10. v. Dam 6 (9);, 11. v. d. Starre 4 (6); 12. Overes 2 (8). den dan uitkomen in een distriots-comp title met promotie en degradatie. t ziet ernaar uit, dat de invallersh paling in het betaalde voetbal zó den gewijzigd, dat een doelman gedurende de gehele wedstrijd zal mo® worden vervangen en een veldspeler tot 44ste- minuut. Er kwamen radicale stemmen om alle et vervangen van een doelman toe staan, niet van een speler, doch de orië ide stemming leverde het bestuur voorstel 35 stemmen op. Het tegenvoorst alleen vervanging van de doelm kreeg 14 stemmen. Bij de rondvraag werd de vraag geste hoe het staat met de pogingen om volger voor bondsvoorzitter ir. H. F. Ho te vinden. Voorzitter Martens ai woordde, dat contact was opgenomen in de heer H. J. P. van Heek, textielfab: kant ln Losser. Uit een gesprek met de heer Van He gebleken, dat deze nog steeds geen sluit heeft genomen. Hij wilde zich ei beraden over de vraag, of hij naast drukke werkzaamheden voldoende tijd schikbaar heeft om de functie van V.B.-voorzitter goed te vervullen. Interacademiale militaire atletiekwedstrij den De tweedaagse interacademiale mi! taire atletiekwedstrijden, waara ploegen uit België, Engeland, Frankri (2) en Nederland is deelgenomen, zijn terdag in Breda geëindigd. Het team Engeland werd winnaar. Het eindklassement luidt: 1. Engelai 223 pt.; 2. België 199 pt.; 3. Nederland pt.4. Frankrijk (1) 146 pt.; 5. Frankri (2) 142 pt. Arabier gedood. Een Israëlische trouille heeft bij de nederzetting Uri dicht bij de grens met Gaza een Arabi doodgeschoten, die met een tweede tract te Israël binnen te komen. HET RESIDENTIE-DAMGENOOTSCHAP leverde zaterdag in het Na Schaakgebouw een unieke prestatie door in de finale om het clul kampioenschap van Nederland het Utrechtse „Ons Genoegen" een tuigend 173 nederlaag te bezorgen. Nauwelijks was de wedstrijd begonnen of Brabers opende de score door zijn tegenstanders met een overbekende openingsslagzet te verrassen. Huisman bracht de score op 40 toen de Utrechtse kopman zijn bedenktijd overschreed. Nadat Mulder en Van Mill de stand op 80 hadden gebracht redde Leyte voor „Ons Genoegen" de eer door een goede overwinning op Van Rooy, die een kans rijke voortzetting verzuimde. Met de regelmaat van de klok voerden de R.D.G.-ers daarna hun voorsprong op, waarbij alleen Fisser zich een zekere winst liet ontglippen. De volledige uitslag was: W. Huisman (R.D.G.)H. J. Hofman (O.G.) 2—0; H. F. J. Kinnegen—A. Kooy- mans 2—0; A. JIvensA. v. Rees 2—0; W. C. v. Rooy—R. K. Leyte 0—2; R. v. d KllftA. Lekkerkerker 20; J. H. Brabers J. W. v. Arkel 2—0; J. v. Mill—D. de Zwart 2—0; Ch. A. Mulder—L. Bergveld Jr. 2—0; P. M. v. Oosten—L. Dekker 2—0; G. R. E. FisserH. v. Beusekom 11. Uitslag 17—3. In Amsterdam won Jozef Blankenaar met 137 van het Rotterdamse Constant. De' stand ln deze competitie ls nu: 1. en 2. R.D.G. en Jozef Blankenaar elk 4 p.; 3. en 4. Constant en Ons Genoegen 10de ronde:elk 0 p. Zaterdag wordt in Utrecht de slotroni gespeeld, waarbij de wedstrijd R.D.G. en Jozef Blankenaar beslissei kan zijn voor de titel. Jongen bedolven onder zandhoop De 15-jarige R. Brouwenstijn uit D! Haag is gistermiddag, toen hij probeer» een „hol" in een duintop van het terre van Meyendel rond Wassenaar binnen kruipen, onder neerstortend zand bede ven en gestikt. De knaap speelde met 16-jarige vriend in het voor het publi» afgesloten duinterrein. Ondanks waa schuwingen van zijn metgezel kroop hij het gat. Een kwartierlang trachtte i vriend hem tevergeefs te bereiken i sloeg alarm. Politie en personeel van i gemeentewerken groeven het lichaam ui Drie artsen probeerden nog geruime tij de levensgeesten op te wekken, e tevergeefs. Nicaragua en Honduras zijn overeeng! komen hun grensgeschil aan het Interni tionale hof van justitie in Den Haag te leggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6