Ongehuwde moeders-in-nood moeten geholpen Cambridge-tentoonstelling van sfeer en techniek een Agenda voor Leiden Dubbeklekstele v isiebu s kwam 12 uur in Leiden Gevestigde en vertrokken personen MEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 24 JUNI 1957 Deze week in Stadsgehoorzaal Leiden is met één slag duizend buitenlanders rijker geworden of meer internationaal karakter, deze week zal men, gaande door de straten, bij wijze van spreken het Nederlands slechts nu en dan kunnen beluisteren, tussen het sappige Vlaam, het harde Waals, het welluidende Frans, het knauwerige Deens, het zelfbewuste Duits, het hakkerige Zweeds, het koele Noors en het zangerige Oostenrijks. Immers, deze week is de week van Cambridge-Leiden èn van het Europese Politie-Voetbalkam- pioenschap. Met één slag is onze stad een dikke duizend buitenlanders rijker geworden en het is haar een eer als gastvrouwe te mogen optreden. De „Cambridge-Leiden-week" is van daag gestart met de opening van een ten toonstelling in de Stadsgehoorzaal, een tentoonstelling, die de trotse naam draagt: „Cambridge, centrum van wetenschap en wetenschappelijk onderzoek". Wanneer de bezoeker de grote zaal van de Stadsgehoorzaal binnenkomt, gaat hij onwillekeurig op zijn tenen lopen en dempt hij zijn stem, want met enkele stap pen is hij van de nerveuze. 20ste-eeuwse Breestraat terecht gekomen in een milieu, waarop oudheid en waardigheid nadruk kelijk hun stempel hebben gelegd. Zijn oog wordt onmiddellijk getroffen door een stuk oude muur met poort en de enorme brokken zandsteen vertellen hem, dat hij zijn gedachten wereld een eeuw ol zeven-acht moet terugzetten. Bedeesd na derend, passeert hij een professor van de Cambridge University, gekleed in rode toga, die in een diepzinnig gesprek wikkeld met enkele studenten, eveneens in toga, zoals aan de overzijde Kanaal de gewoonte is. De bezoeker weet niet, gesprek gaat wellicht over de aanstaan de promotie van het meisjesstudentje, dat Toelatingsexamen Chr. lyceum Leiden Voor het toelatingsexamen van het CJit. lyceum te Leiden zijn geslaagd: Thomas Admiraal. Karei v. Ark. Ge- rard Bassie, Hans Bijleveld, Tjapke Broe- kema. Hans de Bruyne, Peter Buitenhuis. Marianne Dam. Piet v. d. Deyl, Emma v. d. Eijkel, Wim Eradus. Maarten Foe- ken, Geertruida Gilhuis, Jenny v. Gin- hoven. Jan-Dik de Graaf, Pieter GuyL Jaap Haasnoot, Elly Hendriks, Els Hey- mans, Cornelis Horsman, Paulus v. d. Horst, Donald t. Hooven, Sam Karstens. Fred Kiel, Angenita Klein, Piet Kranen burg, Johanna Kreft, Alida Kromhout. Dirk Kromhout, Floor Kromhout. Hans Kroon. Rudolf v. d. Lip, Paul Mekking. Leen Molenaar. Piet Mooienaar. Bram Mulder, Géri Natzijl, Rudolf Niéuwen- huis, Marie-Louise Otto, Piet Parlevliet. Frits Pasma. Kees Passchier. Adriaan v d. Plas. Cornelis Pleijsier, Harm Poort. Dian Rooderiburg, Grieta de Ru, Mein- dert Scheffer. Fokkelien Schram, Tordis de Sitter, Machteld Slappende], Harmjan Smid. Kobie Spierenburg, Hugo v. Sprang, Ineke v. Spronsen, Steef Stolp, Joop v, Strien, Jaap Stuiver, Pieter Turennout. Bram de Vente, Agnes Verweij, Ton Vis ser. Ide Vos. Jan Vos. Jacob de Vreugd Anneke Westerink. Afgewezen 13. Met een aantal kandidaten wordt het examen voortgezet. Avond in de Burcht In de grote zaal van de Burcht werd zaterdag een cabaretavond gegeven door de klaverja6vereniging van het Leldsche klucht- en revue-gezelschap. De titel van het ontspanningsprogramma was: „Geef mij maar plezier". Fred Sachs bracht enige (nummers uit het repertoire, waarmee hij enige tijd geleden de Ma- rlnabeker in de wacht sleepte. De drie zingende cowboys schiepen in de zaal de sfeer van het wilde westen, Johan de Bey vertegenwoordigde de operette, de 16-jarige George van den Heuvel liet hen wat hij op goochelgebied presteert en de Goana Hawaiiars vergasten de sanwezigen op een reisje naar Suriname en Hawaii. Na de pauze stond het pro gramma in het teken van Johnny Jor- rig vol respect naar zijne hooggeleerde luis tert maar wèl weet hij, dat hij zich thans bevindt op een der beroemdste, oudste en schoonste plekjes van de versiteit: het Trinity college. Het is er slechts een hoekje van, want de Stadsgehoorzaal is maar klein, verge leken met hetgeen de Cambridge-mensen aan wil om te tonen en aan materiaal hebben meegebracht. Maar dit kleine hoekje licht een tipje van de sluier op van de totale schoonheid en uitgestrekt heid van deze beroemde universiteit, waarin zo'n 7000 studenten leven en werken. Techniek De rest van de tentoonstelling in de grote zaal is goeddeels van technische aard en moeilijk te beschrijven. Laten wij volstaan met u erop te wijzen, dat er de nieuwste snufjes op het gebied van techniek te zien zijn, evenals in de klei nere zalen van het gebouw. Veel deugd zal de gemiddelde Leidenaar hebben maar niet minder de gemiddel de student van de „pub", die i foyer is ingericht. Een „pub" (afkorting van „public house") is een typische En gelse „inn" (kroeg); in de foyer dan kan de bezoeker met zo'n instelling kennis maken. Er zijn kleine raampjes en ouc Engelse stoelen en tafeltjes. Aan de mi ren hangen wat antieke platen en watei verven en zelfs is het „dartboard" niet vergeten, waarop de klanten met pijltjes hun trefzekerheid kunnen testen. In deze „pub" kan men kennismaken met de befaamde Engelse „ale" (een bier soort, die tamelijk zoet is maar ook tame lijk koppig) en met de niet minder be roemde Cambridge-jam. Het is er goed en gezellig zitten in de kleine, knusse „pub"; wie moe is van het bezoek aan de vele technische stands kan daar heer lijk een ogenblik uitblazen. Opening GEMEENTE LEIDEN Officiële publikalie UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 2c juni 1957 tot en met 23 jul! 1957 ter ge meentesecretarie, afdeling Openbare Wer ken, (stadhuis, kamer 111)) voor een ieder, in ontwerp, ter inzage zal üggen een plan van uitbreiding met betrekking tot gron den, gelegen ten zuiden van de Slaagh of Stinksloot, ten westen van de Zijl, ten den van de Timorstraat en de Ring- kade, ten noorden van de Lage Rijndijk, de Herensingel en de Maresingel en ten n van de verbindingsspoorweg naar de Gasfabriek (partieel uitbreidingsplan .Leiden-noord"), met bijbehorende be bouwingsvoorschriften, een en ander vast te stellen met intrekking van het partiele uitbreidingsplan „Leiden-noord", vastge steld bij raadsbesluit van 11 juli 1947, zo als dit is herzien bij raadsbesluit van 4 februari 1952 en van 3 november 1952. Leiden, 24 juni 1957. De Burgemeester voornoemd, De tentoonstelling, die de gehele week zal duren (intree een gulden), is vanmid dag tijdens een lunch in de foyer van de Stadsgehoorzaal min of meer plechtig ge opend. Met de nodige sprekers uiteraard. Nadat de voorzitter van het comité, de Earl of Bessborough, de gasten had ver welkomd, voerde allereerst de ambassa deur van Engeland. Sir Paul Mason, het woord, die sprak over „Leiden- de stad en de Universiteit". Hij bracht hierbij een toast uit op de schoonheid van de stad en de betekenis van haar vermaarde oude universiteit. De burgemeester van Leiden jhr. mr. F. H. van Kinschot, beantwoordde zijn rede en sprak er zijn verheugenis over uit, dat Leiden als gastvrouwe van de En gelse vrienden mocht optreden Vervolgens bracht de loco-burgemeester van Leiden, wethouder J. C. van Schaik. een toast uit op Cambridge als stad en universiteit, welk gebaar werd beant woord door de loco-burgemeester van Cambridge, councillor C E. Ridgeon. Ten slotte want men kan niet aan het toasten blijven hief de heer C. O. Stanley namens het Cambridge-comité het glas ter ere van alle aanwezigen, waarop een der adressanten dank bracht voor het unieke gebeuren, dat deze week in en om Leiden zal plaats hebben. (Cambridge-tceek en Europees politievoetbal) Wie een indruk wil krijgen van Cambridge als stad en als weten schapscentrum, ga deze week eens een kijkje nemen in de stadsge hoorzaal, waar behalve de echte Engelse „ale" de sfeer en de romantiek van Cambridge te proeven zijn Foto Bleuzé Christelijke Jeugdhulp Leiden Er is een grote behoefte aan goede pleegouders ONDANKS de verbeterde maatschappelijke omstandigheden, blijven de problemen van de ongehuwde moeder veelal dezelfde en vragen als: Waar moet zij heen met haar kind? Wie verschaft haar werk?, doen dan ook nog steeds opgeld. De vereniging Christelijke Jeugdhulp aan de Zoe- terwoudse Singel te Leiden tracht in deze geestelijke en materiële nnod hulp te bieden en de weg te wijzen aan haar. die in zo grote moeilijkheden verkeren. In het jaarverslag over 1956 geeft het bestuur uiting aan zijn vreugde, dat de noodzaak daarvan door steeds meerderen wordt ingezien. drie groepen: baby's onder leiding van kraamverzorgster mejuffrouw Veldhui zen en twee groepen kleuters van 16 jaar. onder leiding van de dames N. Bruin en A. van Meerveldt. Indeling tehuis waren verbonden. De geeste lijke verzorging was in handen van ds. D. J. Vossers. die onder meer en kele zeer gewaardeerde praatavonden hield en dr. H. J. Westerink. Het be stuurslid mevrouw A. M. H. Korff- Adrian moest haar werk om gezond heidsredenen beperken. Mevrouw Aldershoff heeft het vice-president- schap van haar overgenomen. Maandag Stadsgehoorzaal: tentoonstelling ter ge legenheid van de Cambridge-week. Stadhuis, 7.15 uur n.m.: défilé van de Leidse sportverenigingen voor het college van B en W. van Leiden ter gelegenheid van Europees politie-voetbalkampioen- schap 1957. Sportveld Zoeterwoudsesingel, 8.30 uur n.m.. vlaggenparade t.g.v. Europees politie- voetbalkampioenschap. gevolgd door turn- demonstratie om 9.15 uur. Burgerzaal stadhuis. 10 uur n.m.: offi ciële ontvangst deelnemers politie-voet- balkampioenschap door B. en W. Kagerstraat 1, 8 uur: ledenverg. vereni ging Chr. M. en V.H. Onderwijs. Njord-gebouw. 5 uur: roeiwedstrijd tus sen Lady Margaret Boat Crew en Njord. Oegstgeest: Oud-Poelgeest. in avonduren: excursie BB. Pieterskerk. 8.30 uur: Avondmuziek door Adriaan Blankenstein, orgel. Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam bridge-week. Burgerzaal stadhuis, 12 uur: receptie en wandelende lunch, aangeboden door col lege van B. en W. t.g.v. Cambridge-week. Schouwburg, 8 uur. opvoering door Marlowe Society van „As you like it" var W. Shakespeare, in kader van Cambridge- Sportterrein Leidse Hout, 5.45, 6.55 ei 8.05 uur: Europees politie-voetbalkam- pioenschap, voorronden. Tennisbanen „Casino" Noordwijk, 10 tot 5 uur: tenniswedstrijden t.g.v. Cambridgi week. Koffiekamer Den Burcht. 6 uur n.m N.V. Kon. Ned. Fabriek van wollen de kens voorheen J. C Zaalberg en Zn., hul diging van 5 jubilarissen. Station, 9 uur v.m.: afd. Leiden Ned Chr. Reisvereniging. excursie naar Persil- fabrieken te Jutfaas. Lakenhal. 10.30 uur: Vereniging van Ned. Gemeenten, studieconferentie in zake onderwijs aan kinderen uit sociaal- zwakke gezinnen, 1 tot 2.30 uur middag pauze, 2.30 uur voortzetting van confe rentie, 5 u. sluiting. Ho I tot 8 i avondgebed. Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam bridge-week. Schouwburg, 8 uur: opvoering door Marlowe Society van „As you like it" van W. Shakespeare, in kader van Cambridge- Beestenmarkt, 10 uur n.m.: vuurwerk, ;.v. Cambridge-week. Emplacement N.Z.H.VM. Stationsplein, 30 uur v.m.: uitstapje deelnemers Euro- *s politie-voetbalkampioenschap Noordwijk. Terrein U.V.S. Wassenaarseweg, 55 en 8.05 uur: Europees politie-voetbal kampioenschap. voorronden. Lodewijkskerk Steenschuur, 7.30 vereniging Oud-Leiden, excursie. De kleine Burcht. 8 uur: Leidse in postzegelverzamelaars, laatste verg. Oegstgeest: Koninginnelaan r. Hendriklaan, 8 uur: openluchtsamen komst Baptisten Gemeente Leiden. Donderdag Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam- bridge-wcek. 't afgelopen jaar werden 21 moeders (2185 verpleegdagen), en 47 kinderen (10760 verpleegdagen) verpleegd. Heel wat hiervan werden geplaatst door gemeen telijke diensten, enkelen door de vereni ging Kinderzorg. sommigen kwamen ticulier en ook door de kinderrechter werd in een enkel geval een meisje ge plaatst. In het tehuis ls ruimte voor 7 moeders, 3 werkende moeders en 30 kinderen 06 jaar. De kinderen zijn verdeeld in Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Marian José dr van J. Ligtvoet en H. M. A. Heinen; Marianne ér van J. J. van der Reijden en G. J. Nieuwenhuysen; Hendrikus Nicolaas Pe ter Helena Laurentrius zn van P. M. Pc- pels en H. J. Eijmerr Willem zn van W van den Oord en C. Krassemburg; Geert Jan zn van H. H. Frese en A. C. van der Meulen; Willem Frederik zn van W t. Laman en H. M. Zwart; Leonardus Gerardus zn van G. C. van der Zalm en K. J. van Gent; Isabella dr van E. de Vos en G. Adams. GEHUWD: R. Forthelne en S. M D Metsers. Opening Cambridge-week scheen 99- Minerva" onberoerd te laten In Londen is het een alledaags schijnsel, maar in Nederland brengt het nogal wat moeilijkheden met zich ei dubbeldeks-bus, die vanmorgen rond elf voor de eerste maal van het Haagse Korte Voorhout naar Leiden vertrok, had :eer merkwaardige route moeten kie- >m alle bruggen en viadukten te ver mijden. Vanochtend startte dus de eerste dubbel deks-bus met televisiebeveiliging, die zich op de Westeuropese wegen waagt. Behalve het televisieschermpje voor de chauffeur, die daarop precies kan zien, wat er achter hem gebeurt, is er in de bus nog een tweede scherm aangebracht, dat de passa giers gedurende de rit aangenaam kan ?zighouden. Als televisie-ster treedt Rita de Boer op, die de inzittenden vertelt over de •gelijkheden van de bus o m., een mo bilofoonverbinding met Leiden en de cties van de Cambridge-week in de Sleutelstad. Eén van deze attracties is een zekere meneer Jonathan Rough, die de t zonderlinge grapjes, pleegt uit te halen. In Engeland heeft hij a) eens een poging ondernomen de Towerbridge af te breken en het ligt dus helemaal niet bui ten de -mogelijkheden, dat hij deze w van Den Burcht een hockyveld probeert te maken. Deze Jonathan Rough is gister avond in Leiden aangekomen met eer oude Londense taxi, die volgekrast is me" duizenden handtekeningen Het ligt in de bedoeling, dat deie taxi op het eind van de week de prae- ses van het Leids Studenten-Corps wordt aangeboden. Deze zal van dit zonderlinge voertuig gebruik maken, wanneer hU optreedt In zUn fnnctie van pracses. Het volgende jaar bij de bestuurswisseling zal hij het vehikel aan zijn opvolger overdragen. Rond twaalf uur kwam de dubbeldeks bus in Leiden aan en op de Breestraat stonden vele mensen de aankomst vat zonderlinge gevaarte af te wachten. Op hetzelfde moment, dat de bus de Stadsgehoorzaal naderde, kwam de taxi van Jonathan de Breestraat afrijden en op sprekende wijze werd daar het „stu deren" met het „student-zijn" verenigd. De Leidse studenten, die toch een centrale rol in deze Cambrldge-week behoren te spelen, schitterden echter door afwezig heid. Minerva maakte een doodse indruk en slechts een enkele toekomstige in- openstaande ramen geslenterd om de tellectueel kwam sloom naar de opwinding buiten te begrijnzen op een wijze, die niet veel van het opge dane intellect verried. Eindexamen gymnasium Van de groepen BI en BII van de eindexamen-kandidaten van het gymna sium zijn geslaagd de dames A. Majolée en T. Zunderman, beiden te Leiden, en C. Pieper te Lisse en de heren A. Tie- leman en D. M. van Weerlee, beiden te Leiden, G. C. Cadée te Alphen a/d Rijn en C. Fasseur en A. A. van Ooy. beiden te Oegstgeest. Met 1 kandidaat van groep B II wordt et examen voortgezet. Eén kandidaat werd afgewezen. Van groep AII is nog geslaagd de heer J. E. van Dam te Lei- De kleutergroepen zijn verticaal Inge deeld, dat wil zeggen, dat in elke groep kinderen van 1—6 jaar voorkomen. Vroe ger waren ze verdeeld naar leeftijd, maar de nieuwe indeling heeft het voordeel, dat zo toch altijd nog iets meer van het echte gezin wordt benaderd en dat broer tjes en zusjes bij elkaar blijven. Over het algemeen moeten de kin deren. wanneer te de leerplichtigs leeftijd hebben bereikt, het huis ver laten. Dit Is voor hen dikwijls een moeilijke overgang. Het beste Is. dat ze bij de eigen moeder komen of In een goed pleeggezin. In dit verband vestigt de vereniging er de aandacht op. dat er grote behoefte aan goede pleeggezinnen bstaat. vooral aan ge zinnen, die het contact met de eigen moeder willen laten behouden. Aan de percelen Zoeterwoudse Singel 98—99 werden de meest noodzakelijke reparaties verricht, terwijl in september werd overgegaan tol het ombou- de centrale verwarming tot oliestook. Tevens werd ook de zolderverdieping, die tot nog toe onverwarmd was, aange sloten. Om dit te kunnen financi moest de vereniging 'n tweede hypotheek ad f 5000 op genoemde percelen opne men in tien jaar af te lossen. Financiën Wat de financiën betreft, deelt de eniging mee. dat door de gestegen lasten in het tweede halfjaar een ongedekt te kort van f 2584,27 is ontstaan. Men ver wacht een deel van dit tekort te kunnen wegwerken door rijkssubsidie. De steeds stijgende lonen en kosten van levens onderhoud hebben het echter ja genoeg noodzakelijk gemaakt, dat ingang van 1 januari 1957 de verpleeg- prijzen zijn verhoogd. Met dankbaarheid wordt verder ge wag gemaakt van de prettige samen werking met de afgevaardigden van de Hervormde en Gereformeerde diaconieën, de medewerking van de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest en Rijnsburg voor het houden van de jaarlijkse collecten,, de gift van de diaconie van de Leidse Her vormde Gemeente, de activiteiten van het Linnenfonds en die van tal van particulieren. De leiding van het tehuis was ook dit jaar in handen van mejuffrouw A. M. Boeke. In juni kwam mejuffrouw G. Voorhoeve haar als adjunct voor halve gen assisteren. Daardoor kreeg mejuf frouw Boeke meer tijd voor de nazorg, noodzakelijk is. Mejuffrouw Terheide is hoofd van de huishouding n om een betere arbeidsverdeling te Tijgen, kwam mejuffrouw Van Tonge en 's avonds oppassen, waardoor de late lie-nst kon vervallen. De medische verzorging was in han den van dokter Peiter en mejuffrouw dokter H. A. Posthuma, terwijl dr. Mastenbroek en mevrouw Wiegman Foyer gehoorzaal, 3 uur: judo-demon stratie t.g.v, Cambridge-week. Schouwburg, 8 uur: opvoering door Marlowe Society van „As you like it" van W. Shakespeare, in kader van Cambridge- week. Pieterskerk, 8 uur. gecombineerd con cert door de Cambridge Madrigal Society o.l.v. Boris Ord, het Ned. Madrigaal Koor o.I.v. Willem Mizee, organist Eric Fletcher (Engeland) en organist Adriaan Blanken stein (Leiden), t.g.v. Cambridge-week. Gebouw Chr-sociale belangen. Oude Singel 236. 8 tot 9 30 uur: afd. Leiden Chr. bedrijfsgroepencentrale, receptie ter ge legenheid van 40-jarig bestaan. Middelstegracht. 2.30 uur: opening nieu we pand Druco-drukkerijbedrijven. Het Gulder) Vlies, 8 uur: afdeling Lei den en omstreken comité Week van de Fotografie, gezellige avond voor hen wier foto werd bekroond in de wedstrijd ..Fotografeer veilig verkeer". Turfmarkt. 9 uur: Europees politie- voetbalkampioenschap. boottocht naar Kager- en Brasemermeer Terrein L F C. Boehuizerkade. 5 45. 6.55 en 8 05 uur: Europees politie-voetbalkam. pioenschap, voorronden. Zomerzorg, 8 uur: kynologenverenlgtng ..Rijnland", mej. dra. N. Croin over: „Met een biologe de duinen in". Antonius-clubhuis. 7 30 uur: afdeling Leiden E.H.BO., feestavond ter gelegen heid van uitreiking van diploma's. Vrijdag UVS-terrein 2 uur: voetbalwedstrijd kokssehool t.g.v. 7-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam bridge-week. Station, 10 uur: Europees politie-voet balkampioenschap. wandeling door Lelden. n U.V.S. Wassenaarseweg, 5.45, 1.05 uur: Europees politie-voetbal kampioenschap. wedstrijden om le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e plaats. Grote zaal Den Burcht, 7.45 uur: afde ling Leiden Chr. bedrijfsgroepencentrale, feestavond t.g.v. 40-jarig bestaan. Zaterdag Stadsgehoorzaal: tentoonstelling Cam brldge-week. Foyer stadsgehoorzaal: cabaret-avond Cambridge-week. Terrein Leidse Hout, 2.30, 3.40, 4.50 en 8 jr: Europees politie-voetbalkampioen schap, voorronden, winnaars- en troost- ronde, aanwijzing der winnaars. Den Burcht, 9 u. n.m.: Europees politie- voetbalkampioenschap, gezellige bijeen komst met uitreiking der prijzen. Spanjaardsbrug, 2 uur: afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-vereniging, fietstocht door de polder. Station, 1.51 uur: afdeling Leiden Kon. Ned. Natuurhist Vereniging, vertrek per trein voor excursie naar Thijsse's Hof te Bloemendaal. Station Leiden, 2.45 uur: afdeling Leiden Kon. Ned. Vereniging Tuinbouw en Plant kunde, vertrek voor excursie naar cactus- kwekerij Mantel te Aalsmeer. Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. de Haven-apo theek. Haven 18 tel. 20085 en de apotheek Oegstgeest,Wilhelminapark 8. tel. 26274. Tentoonstellingen Prentenkabinet Leidse universiteit, 11 mei tot 15 juni van 2 tot S uur: „Vier gra fici". Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 ikfober- tentoonstelling „Mens in minia tuur. De wereld van het poppenspel". Universiteitsbibliotheek Rapenburg tot met 15 juni: tentoonstelling over Lln- De Lakenhal, tot 8 Juli: Moderne kunst in Groningen. De Lakenhal, tot 8 juli: Shakespeare op het Engelse toneel. De Lakenhal: tentoonstelling „Van St. Jacobsgasthuis tot Lodewijkskerk", tot 25 juni. „De Hofstee". Haagweg: tentoonstel ling Ned. Exlibriskring. tot 30 juni. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 10 tot uur: tentoonstelling van Japanse pren ten, tot 1 oktober. Academische Leiden en de here itrictx en H. i. Schreurs t In de week van 13 tot en met 19 juni Te Leiden vestigden zloh F. H. Grosokopf en fam, Bilderdijkstr. 4 H. v. Helden en fam., adj. inspecteur verz Herensingel 31; L. Koster en fam suikerwerker. Drie Octoberstr. 25; G. N van Baarlen en fam.. verkoper. P. J. Blok- straat 13; C. P. Schouten en fam.. bouwk tekenaar op zichter. Kaiserstraat 2a; P Thönes en fam.. rijksambtenaar. Morsweg 90; J. E. T. Jenissen. verpl.. Rijnsbur- gerweg 10; H. G. M. de Heiden, verkoper. Haarlemmerstr. 268a; G. de Bolster geb Van Gog. Rijnsburgerweg 93; M F Michel, arts. Plantsoen 97; W A. J. Wem- mers. huisschilder, Hansenstr. 10; A F. Eikelenberg. eoc. werkster. Morssingel S. Huitema. onderwijzeres. De Sitter- laan 41; W. P Bottenberg, metselaar. Ja cob Catslaan 107; J. v. d Laken, boekhou der. Musschenbroekstraat 11a; H. L. Ron- kes. 11. elek. lasser, De MeiJ v. Streefkerk- straat 12; I. E. Volke, h. i.d. huish Doe- 43; J. C. M. Jurgens, Boerhaaveln. T. Bos Levendaal 82; C. J. v. d. Meer, h. In de huish.. Haarlemmerstr J. P. v. Kralingen, beeldhouwer. Gasthui9hof 16; H. J. KJanert. stof- erver, Lindestr. 8; H. J. M. Wolfs, boekverkoper. De Laat de Kanterstr. 28b; J. B. Tebrugge. auto-monteur. Nieuwe als psychiater en psychologe aan het1 Brugsteeg la; P. Piket geb. Duijndam. Ch. de Bourbonhof 30; P. A. de V: relstr. 38; A. R. Miedema, Hoge Morsweg 150; J. Wobma, verpl., Fagelstraat 26; J Blom. 11 verpleegster, Groenhovenstr. 5 E. F J. Zweegman geb Velderman. Oude Vest 223; J. H. Blanken geb Hombuorg. groenteschoonmaakster. Beschuitsteeg 1; A. E. Haarsma. verpleeghulp. Rijnsbur- gerweg 10; H. Meins. weefster. Uiterste- graoht 34 Uit Leiden vertrokken J. v. d. Reest en fam. Kanaalweg 173, Rijswijk, Gen. Vetterstr. 32; B. W. Gijs man en fam., Pioenstr. 40. Vlaardingen, Joh. de Wittstr. 39b; W. J Schenkeveld en fam Bronkhorststr. 13a. Canada; W. B. ten Cate Brouwer en fam.. Utr. Jaag pad 17a, Voorschoten. Veurseweg 28; J. Vrijenhoek en fam., Haarlemmerstr. 119, Oegstgeest, Rhijngeestcrstr.w. 98; L. H. de Jong en fam P J. Blokstr. 13. De Bilt. Julianalaan 227; B van Dam en fam.. Roodenburgstr. 26. N.O.P., Raamstraat 2; J. P. N. Bodrij en fam. Marijkestr. 4. avenhage, Remmersteinstr. 69; M. J. E. Tijdhof, Noordednde 50. Oegstgeest. testr. 92. Voorhout. Boerhaavestr 7; J. A Philippo geb. Raaijmakers. Hoge Rijn dijk 40. Canada; H. Hoogenhout. Zoeterw. ngel 30, Delft, Oostsingel 28; J. L. Brons- geest, Zeemanlaan 57, Voorschoten, Pr. Margrietln 28; G. J. Zwarts, Frandhimont- 50. Assen. Witterstraat 128, G. Phi lippo. Seringenstr. 16a. Canada; L. Grij- en. geb van Vliet. Herenstr 10. Canada; K. S. van Heuven Goedhart. Groenho- •enstr 6. Amsterdam. Berthelotstr. 6 III; l B Brouwer. Coornhertstr 45. 's-Gra- enhage. Valkenboskade 4; P. M. M. Kap- teijn geb. Oortmeijer, Dijkstr. 10, Leid- hendam. Oude Raadhuisatr. 2; L. Olijer- hoek. Herengracht 108. Leidschendam. Venesir. 134; W. E. v. Delden, Burggra- enlsan 226. 's-Gravenhage, Anna Pau- lownapl. 6; V. C. Groenendijk, Lorentz- kade 11. Warmond, Sweilandstr. 8; O. I. Donders, Witte Singel 70, Warmond. Swei landstr. 8, S M. Seriier, Waardgracht 51, Alphen a d. Rijn. W. de Wittstr. 34; M. J. Broekema, Pieterskerkgrt. 26. Wassenaar. Laan v. Koot 9; N. M. Hempenlus. Vedam- straat 40, 's-Gravenhage, Kiplaan 1; P. J. Schrama, Bos en Gasth. polder 3, Zoeter» woude, Vlietweg 23; B. Quist, Hoge Mors weg 154, 's-Gravenhage, Wcesperstr. 69; G. M Baardwijk, Rijnsburgerweg 10. Rot terdam, St. Hoogendijkstr. 5«b; W. T. Dormaar, Nachtegsallaan 5. Utrecht. Fred. Hendrikstr. 124; P. G B. Groenewegen, Oude Rijn 94a, 's-Gravenhage. Vlamdng- straat 1517; D van Dijlen. Vestestr. 118. Leidschendam, Pr. Bernhardln. 21; A. M. H. van der Loo, Haarlemmerweg 32, Z. Afrika; H. van Till, Burggravenlaan 12, 's-Gravenhage, 2e Schuytstr. 155; S. J. Oudshoorn, Julianastr. 8a, 's-Gravenhage, Sonoystr. 109; G Burgersdijk, Plantsoen 71. Oegstgeest, Piet Heinln. 28; N. O. F. Vorstman. Vreewijkstr 17. Amsterdam. Scheldertr 25 III; J. Altena, Storm Buy- singstr. 40. Oldenbroek, Pr. Margrietln. 24'og; G. v d Meyden, Rijnsburgerweg 18, Nijmegen, Ger Noodstr. 42a; J. E. G. P. Schumacher, Rijnsburgerweg 10, Leid schendam, Veureestraatweg 181; J. v. d. Velden, Rijnstourgereingcl 4. Gouda, Kar- nemelksloot 32; E. van Hal. Uiterstegracht 50. Rijnstourg, Hofstr. 36; G. Gijzenij, Lage Rijndijk 3a, Oegstgeest. Hoge Morsweg 17; K. Kuisen. Os en Paardeln. 24. Zwitser land; L. E. Felix, Gasstr. 18, 's-Gravenha ge. v d. Heinstr 68: R. Kelian. Meerhof 23. 's-Gravenhage, Halle-rtr. 24

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3