BRYLCREEM {pcpMilms Leidse padvinders wonen in afbraak en vuil VAN MENS TOT MENS BRYLC RE E M NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 22 JUNI 1957 Troephuizen-stertocht met niets dan misère Oudercommissie kan kwestie zo niet langer aanzien VOOR HET AANTREKKEN van vreemdelingen is het hebben van een middeleeuwse gevangenis in een stad altijd erg interessant en winst gevend gebleken. Het is nu weer de tijd, dat voor de Gevangenpoort in Den Haag, de Tower in Londen, de onderaardse gewelven van St. Michel in Normandië en de gevangenis in Regensburg honderden mensen staan te wachten om te griezelen in de vochtige, stenen gewelven, waar oudtijds de misdadigers werden opgeborgen. Wie van dergelijke excursies houdt, kan gerust ook in Leiden terecht. Hij make een rondgang door de padvinders- tehuizen van 1957, waar gemeentebestuur en burgers tolereren, dat een deel van Leidens jeugd de vrije tijd in verblijven doorbrengt, middeleeuws misdadiger zich bevoorrecht zou gevoelen. Vanzelfsprekend is het in Leiden niet bij iedereen bekend zelfs bij de ouders veelal niet met welke gebrekkige mid delen de padvinders moeten werken. De leiding van het district Rijnland weet he echter heel goed. evenals de oudercom missie. Gelukkig kwam er enkele jarer geleden een rapport uiterst geheim ge houden op de tafel van B en W. Maar omdat de voetballerij geld opbrengt, werd krediet na krediet gegeven voor betering van sportvelden, maar padvinders gold. met een variatii vooroorlogse slagzin: Geen huis bezighouden met het onderkomen va _dverenigingen. Een stichting Dat wil dus zeggen: stichtingsakte, vergaderingen, secties, onderzoekingen, rapporten, refe raten, enzovoort, enzovoort. Inmiddels echter stelt het Leid: oudercomité de vraag aan zijn stad genoten: „Acht u het werkelijik ver antwoord, dat een groot deel van de toekomstige burgers, in hun vrije tijd opgroeien en worden gevormd in een milieu, dat een veearts voor varkens nog ongeschikt zou vinden?" De lieer T. J. Belt was vijftigduizendste bij bevolkingsonderzoek Gisteravond begon het omstreeks kwart •oor negen te spannen op het bureau van het bevolkingsonderzoek op tuberculose. Elk moment kon men namelijk in het weeshuis aan de Hooglandsekerkgracht in Leiden de 50.000ste Lcidenaar verw ten. om zich te laten doorlichten. De bedrijven waren deze avond aan de beurt, maar tussen de personeelsleden var een groot bedrijf, kwam ook een parti culier binnen Het was de 61-jarige hee T. J. Belt. stratenmaker in dienst van ge meentewerken. Toen hij bij de numme ringsmachine kwam. weigerde dit appa raat van schrik over te springen op hel getal 50 000. Deze nalatigheid van het stempel kon echter niet verhinderen dat de heer Belt werkelijk degene was de vijftigduizend volmaakte. Dr. D. de Ruiter, directeur van het Con sultatiebureau, bood in zijn functie ah medisch adviseur van het comité bevol kingsonderzoek. de verbijsterde straten maker een grote fruitmand aan. Ten einde raad heeft dc plaatselijke commissie onder leiding van de heer L. Questroo besloten, dc gruwelijke situatie openbaar te maken. Dat zal ongetwijfeld gevolgen hebben. Want elke brandweerdcskundige zal direct de troephulzen afkeuren, die wij in de Leidse binnenstad zagen. En dat wa- wel Wie deze excursie met de padvinders- leiding in Leiden, onder wie de heren A. Valkenburgh. J W. Cornelisse. Ques troo en Kosten, en vanzelfsprekend oubaas A. Beekes heeft meegemaakt, kan na af loop moeilijk een relaas geven. Het is al les even somber en droevig en de pad vindersleiding moet wel heel veel van dit werk houden. Iemand zonder liefde zou het er al lang bij hebben neergegooid. Zeeverkenners Zo gaan de Leidse zeeverkenners haar hun troephuis in de Harten- steeg. Door dit nauwe gat van de tweede naar de eerste verdieping zouden ze bij brand het gebouw met dertig man moeten verlaten. komen gevonden. Er zijn wel geen trap pen in het gebouw, maar dat hebben de jongens verholpen door een scheepstrap. Leuk en aardig verzonnen, maar eigenlijk uiterst gevaarlijk. De heer Kosten, lid van de oudercommissie van de padvinderij, en brandweerofficier, weet dat het beste van 'Hen en hij houdt zijn hart vast bij de gedachte, dat hier ooit eer.s wat zou ge beuren. Overigens is er in de Hartensteeg nergens een toilet te vinden. Zelfs niet dat wat in oude huizen ervoor doorgaat. Op de Hooglandse Kerkgracht is een pijpenlaatje van 6 bij 2.75 meter. In feite is dit het tehuis van de districtsleiding, maar het huisje is nu afgestaan aan een groep van 40 jongens iets te doen, blijft er jimte Het i Buitenlucht t curieuze en voor de V.V.V. seker als advertentieobject te gebruiken, 1» het troephuis aan de Middelstegracht. Hier behoorde vroeger een parapluie tot de gangbare uitrusting van de padvinders. Gemeentewerken wist hiervoor wel een oplossing enbrak het gehele dak weg. De elektrische leiding, die de jongens zelf voor 180 kochten, hangt nu triest aan de muur. Het huis zelf is van de binnenplaats af bereikbaar zonder een deur te passeren. Het is blijkbaar vredig wonen aan de Middelstegracht; „onbevoegden" komen 'r niet, Of misschien, dat men bij de ge wone burgerman meer respect vindt voor de padvinders dan op het stadhuis, waar de tafels doorbuigen van rapporten over de jeugdcriminaliteit. Specifiek Het troephuis aan de Oude Herengracht heeft ook weer iets specifieks. Het ver haal zou anders eentonig worden. Hier eist het naar boven gaan bijzondere vaar digheid door het ontbreken of kapot zijn van de traptreden. Het lijkt wel leuk voor de Jongens, maar hoe gaat dat 's winters, wanneer er een kachel brandt? Beter niet aan denken, zo zeggen de leiders en het stadhuis zegt hen dit na. Het huis aan de Voorste Zandstraat wordt van een particulier gehuurd. Wat dit op het maandelijkse budget betekent, weet de plaatselijke commissie maar al te goed. Maar beter een oud pakhuis, dan de openlucht. Alleen kost een kamertje in de nieuwe flats van de 'te creëren stu dentenwijk, meer dan de restauratie van alle padvindershuizen samen. Afbraak Men moet werkelijk het pad vinden naar het huis in de Sionssteeg. anders zou men denken in een opslagplaats van oud- materiaal te dwalen. Dwars door hopen steen, oude rommel en vuiligheid komt men dan toch nog in een gebouwtje, waar het interieur zo goed als het ging. is her schapen in een draaglijk verblijf. Hulde voor de welpenleiding, maar moet het toi let een stapel afbraakstenen zijn? Ging dat werkelijk te duur kosten? Langebrug-troephuis. Zelfde misère, zelfde verhaal. Dit was dan ook maar een bloemlezing van deze troephuizen-ster- tocht. Geen enkele goede V.V.V. laat haar gasten alles ineens zien. Waarom heeft de oudercommissie deze narigheid? Om het gemeentebestuur tot daden aan te sporen? Ook dat natuurlijk, want nu wordt werkelijk niets anders •wacht, dan een resoluut ingrijpen van hoger hand. Als de brandweer de troephuizen af keurt, dan, zo zei de heer Questroo, komen zeker 500 Leidse jongens van de N.P.V. op straat te staan. Bü de meisjes is het geen zier beter en bü de andere groepen evenmin, zodat men rustig kan stellen, dat heel binnen kort 1500 Leidse jongeren 's zaterdag- middags op de Beestenmarkt gaan bi vakkeren. Als het moet, dan doen we het, want het is beestachtig, zo merkte de heer Beekes op. Stichting heer Questroo had nog één licht puntje. Er komt nu een stichting, startend met tienduizend gulden, die zich gaa Dit plekje zou bij een puzzeltocht door Leiden nooit worden gevonden, of men zou denken dat het in scène was gezet. Dat is niet het geval en het betreft ook geen historische plaats. Het is een doodgewone W.C. voor de padvinders in Leiden. Maar beter is niet te klagen, want er zijn troephuizen zónder toilet en een kinderhand is gauw gevuld. Win een reis-voor-twee naar zonnig Italië! VAKANTIEPAKKET geeft u Ziet u uzelf al in een gondel, onder dc palmen, aan de eeuwig-blauwe zee? Wat een zorgeloze vakantie als u een van de droomreizen wint! Doe mee: de prijsvraag-kaart bevindt zich op ieder Brylcreem vakantiepakket. En dat pakket hebt u tóch nodig! Twee grote tubes Brylcreem om deze zomer geen „haar-zorgen" te hebben. Ook in zon, zand en zee blijft uw haar glanzend en gezond met Brylcreem. Dubbelop zorgeloze vakantie! Voor f 3.70 twee grote tubes BRYLCREEM in hei leuke vakantie-pakket met gratis kans op 4 sprookjesachtige vakantiereizen. Haal 't meteen! rébbu re«!7lTfsSOVE/ L lOTEMA!?^1 TKe perfect hairdressing Beecham (Nederland) N.V. - Voor engros: Jacq. Mot N.V. - Amsterdam Een dokter nodig? Dc zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dokters Gaasbeek, Hartman, Stoffers, Wydicks en Verhoef. Welke apotheek? Zaterdagmiddag, 's avonds en *s nachts zijn geopend voor het klaarmaken van spoed recepten: apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 20552; Havenapotheek, Ha- 18. tel. 20085; apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag zijn alleen geopend de Haven apotheek en apotheek Oegstgeest. Voor vervolg stads nieuws zie pagina 4 Tussen de bladzijden Enrico Caruso Casino. Een sterk geromantiseerd verhaal over het leven van de tenor Enrico Caruso wordt in de film van die naam op verdienstelijke wijze verbeeld. De geschiedenis op zichzelf is typisch Italiaans: een mengeling van melo-drama- tiek, romantiek en humor. Het eerste is soms hinderlijk, het tweede werkt een beetje op de lachspieren, maar het laatste doet zeer weldadig aan. Mario del Monaco vertolkt op klank- olie wijze tal van opera-fragmenten, /aardoor de rolprent een bezoek ten volle /aard is. Dat men geen waarheidsge- Warm DN TOEN het van de week zo heel warm was, lagen wij lang-uit In een luie ligstoel in een beloverd voor tuintje, waar we een prachtig gezicht hadden op de zwoegende mensheid, die zich naar strand en zee spoedde. Er had ik weet niet wat kunnen gebeu ren, zonder dat wij tot hogere activi teit waren gekomen dan een lome greep naar een schuimend glas, dat op gezette tijden door een zorgzaam handje werd gevuld. Nagenoeg alles is echter voor een journalist minder irriterend, dan het ophangen van een bulletin. En dit ge beurde op een winkelruit precies te genover het voortuintje, waar wij de hitte aan ons voorbij poogden te laten Léat er nu oorlog zijn uitgebroken, zo susten wij onszelf, wat heb je er dan nog mee te maken? Dit hielp heel even, maar toen kwam 'n gestoofd heertje langs lopen, dat vol belangstelling voor 't bulletin bleef staan. Vanuit onze linker-oog- hoek begluurden we zijn reacties. Als het heel erg is. komen ze je wel halen. Zo spraken we tot de hinderlijke stem in ons binnenste. En toen kwamen twee meisjes langs, die het aankijken meer dan waard waren. Ook zij bleven geïnteresseerd voor het bulletin staan. Nadat nbg een oud vrouwtje, twee jongens en een melkboer-met-vakan tie het bulletin hadden bestudeerd, stonden we nonchalant op en slenter den op onze sloffen met een grote boog naar de overkant. Als verrast bleven we voor de win kel staan en lazen onder het vet-ge- drukte „Bulletin": In verband met het 616-jarig bestaan van de kleiklein- kunstclub „Kneed maar" zal er een tentoonstelling worden gehouden in.. Toen we waren téruggeslenterd, zei den we neutraal: Het blijft maar warm hè. Wat was het nu?, zo klonk het van de overkant van de tafel. Wat?, zo probeerden we nog, maar lachende pret-oogjes vertelden, dat onze list had gefaald. Rust TV/TAAR TERWIJL wij in de luie stoel lagen, waren duizenden Nederlaii- dertjes genoodzaakt uit te rekenen hoeveel water er in een vat van 3,73 meter hoog en 6.37 meter doorsnede achterblijft, wanneer een kraan hal' opengezet, een kwartier lang het wa ter had laten weglopen met een straal die op volle toeren in staat zou zijr een bak van 7,31 x 4,26 x 2,17 meter in 59,53 uur voor 13/35 vol te laten lopen Deze en dergelijke hindernisser vormen nu eenmaal de noodzakelijl geachte rijstebrelberg tot de eerst< klasen van h.b.s. en gymnasium, al thans, dat houdt de toelatingsexamen commissie al jarenlang vol. Omdat dit examen dus alle energli van de kandidaatjes vergt, had een zorgzame moeder haar zoon op het hart gedrukt tijdens het toelatings examen iedere ijdele inspanning te vermijden. Nu was het een heel knap zoontje en zo geschiedde het, dat hij zich de eerste dag reeds door al zijn opgaven had heengeworsteld, toen zijn vriend jes nog drie benarde uren voor de boeg hadden. Daar er echter nog een exa mendag zou volgen, was het knappe knaapje de raad zijner moeder in dachtig en hij stapte op de leraar af, die toezag, dat het Europese ideaal van een vruchtbare samenwerking niet in het examenlokaal zou worden verwezenlijkt. Natuurlijk, jongen, zo sprak de leraar met de bedriegelijke voorko mendheid, die iedere examinator eigen is, natuurlijk kun je naar huis gaan, als je klaar bent. Doch dit was niet de enige wens van de zich sparende examinandus: Ik zou graag hebben, meneer, zo sprak hij beleefd, dat u even een taxi voor mij belde. De jongen behoefde niet eens erg hard te lopen om In zeven minuten thuis te zijn en de leraar kon zijn voorkomendheid niet zover opvoeren, dat hij begrip kreeg voor de taxi. Het Leids Studenten Corps heeft al van het geval gehoord en het kan de zes jaren, die moeten verlopen, voor dat het knaapje zijn eindexamen zal doen, bijna niet afwachten. Hem zal op de Leidse Alma Mater in de toe komst een indrukwekkende ontvangst worden bereid. Sfeer TYTI7 NIET, dat ze in Vlissingen met taxi's voorrijden om de eindexamen-kandidaten van de rijks-h.b.s. naar huis te brengen, maar toen wij daar enkele weken geleden een kijkje in de examen zaal namen, werden we toch ge troffen door de sfeer, die tot top prestaties verleidde. Terwijl een jeugdig exacticus de mogelijkheden van een ortho- gonaal viervlak bekeek, waarvan hij de lichaamsdiagonaal moest berekenen, stak hij bespiegelend een klein sigaartje op en turend door de uitgepufte kringetjes kreeg het viervlak vaste vormen. En terwijl hij de derde wortel t,rok uit een ingewikkelde functie kwam een voorzichtige dame het lokaal binnensluipen, die grote bladen met dampende kopjes koffie torste; een tweede dame vormde met een schaal koekjes de achterhoede. De directeur van de h.b.s. te Vlissingen is van mening, dat de kandidaten niet nodeloos in een ongunstiger sfeer behoeven te werken, dan zij doorgaans zijn ge wend. Daarom acht hij het on juist, dat een jongen, die door gaans tot scheikundige oplossin gen wordt geïnspireerd door het roken van een sigaret, op het examen van dit aanmoedigende attribuut blijft verstoken. Als jullie zelf voor asbakken zorgt, kun je je gang gaan, zo heeft hij gezegd en tezamen met het oudercomité heeft hij enkele moeders bereid gevonden tijdens het examen voor koffie en thee te zorgen. Bij de eindexamens h.b.s. en gymnasium komen vakr ken op het programma voor, die de kandidaten drie uren aan één stuk in het examenlokaal vast houden. alle spanningen, die een nu eenmaal onvermijde lijk met zich brengt, wordt de onthouding van een sigaret, een kopje koffie of thee voor de jonge lui een extra en nodeloze ver zwaring. Met uitgedroogde Nederland laafden, zijn voor vele zandkastelen te Noordwijk en Katwijk de ondergang geworden. Genadeloos werden zij door het water weggespoeld, mar het kasteel van de heer J. van Leeuwen heeft de stormen weerstaan. De heer Van Leeuwen heeft dan ook niet op zand gebouwd, maar achter zijn huis aan de Druckerstraat 24, waar de afgelopen maanden het Mui- derslot in miniatuurvorm is verrezen. De verrassingen beginnen al, al6 men de woning van de heer Van Leeuwen binnenkomt. Niemand zou aan de kale voorkant van de Druckerstraat zulke gezellige tuintjes aan de achterzijde bevroeden. Toen het ijs nog op de ruiten stond en de tuintjes een zeer eenzame in druk maakten, besloot de heer Van Leeuwen zijn erfje een gevuld aanzien te geven. Hij had een verzameling za den en planten kunnen kopen, doch toen in maart de eerste voorjaarsdag tot nadenken noopte, lag in de huis kamer van de heer Van Leeuwen een gedetailleerd bouwplan gereed. Van cement en kleursel werden de steen tjes gesneden, die het verweerde uiter lijk van oude burchten kregen. Toen begon de bouw. Ho' heeft drie maanden geduurd maar nu zijn de ruim tiendduizend steentjes een com pleet kasteel gaan vormen, met loden regenpijpjes, ophaalbruggetjes, ven sterluikjes en een slotgracht. Bewonderend blikken de buurtge noten over de lage schuttinkjes, maar erg verbaasd zijn zij niet. De heer Van Leeuwen heeft meer sterke staaltjes op zijn naam staan. In de Lakenhal behaalde hij in 1947 op een schilde rijententoonstelling voor amateurs de eerste prijs met een treffend stilleven. En mevrouw Van Leeuwen weet niet goed meer, waar zij al de schilderstuk ken van haar kunstzinnige echtgenoot moet hangen. De heer Van Leeuwen is amateur gebleven; als gespecialiseerd monteur bij de Royal Typewriters verdient hij zijn boterham en zijn kunst heeft hij bewaard voor zijn vrije tijd. Nog iede re dag gaan nieuwe werelden voor op een Leidse parkeerplaats de auto's bewaart. Geef mij maar die goeie voororlogse tijd, zo sprak hij zuinig, terwijl hij peinzend zijn geheel ge vulde parkeerplaats overzag. Maar waarom dan toch zo, infor meerden wij verbaasd, voor de oorlog log reden er toch veel minder auto's? Dat wel, zo gaf hij ruiterlijk toe, trouwe biografie van Caruso krijgt, moet daarbij dan maar op de koop worden toegenomen. (Romantisch verhaal met goede opera- i die open Verlangen Een burcht, die de stormen weerstond. yELE MENSEN, die zo naarstig te rugverlangen naar „de goede ouwe tijd", maken een kleine denkfout. Schrijvertjes-derde-klasse ten depar- temente bejubelen de gouden ridder tijd en stellen zichzelf voor op een briezend paard met als decoratieve achtergrond een stralende jonk- Zij vergeten echter, dat ook in die tijd het merendeel der mensheid niet te paard zat, en dat zij een royale kans zouden hebben gehad om lijfeigene te zijn met als dagelijkse attractie twin tig stokslagen. Zo ook de minnaars van die genoeg- ijke vorige eeuw, die zich zo gezel lig in open landauers naar hun bui tenhuizen langs de Vecht zien rijden, en die vergeten, dat negennegentig mensen achttien uren per dag in don kere schuren moesten werken om één man zo'n tocht te laten maken. Maar nu het mannetje, dat zo trouw nog r Calypso ll/TEN KAN er bij wenen en men kan hoera roepen, maar één ding is zeker: de rock-and-roll- rage is aan het luwen en zal zeer binnenkort geheel hebben afge daan. Voor de wenenden hebben wij echter een tranenwissende troost en dat is „calypso", het nieuwe element in de wereld van de amusementsmuziek, waarover een'ieder zich straks weer eens heerlijk druk kan maken. Het is eigenlijk allemaal nog geheim, want niemand weet pre cies, hoe de vork aan de muzikale steel zit, maar een kniesoor, die hieraan aanstoot neemt. Wel kun nen wij u alvast vertellen, dat het enige instrument, dat in dit muzi kale spel een belangrijke stem vervult het onstuimig rinkelende kasregister is. Maar dit wordt dan ook op meesterlijke wijze be speeld. Er is niets nieuws onder de zon en dus ook calypso niet. Enkele eeuwen geleden werden de Carin- Indianen door de Spaanse vloot overmeesterd en uit dankbaarheid voor deze opofferende daad en vriendelijke geste leerden zij de soldaten en zeelieden hun inheem se muziek. Het is een ontroerende gedach te, dat wij, mensen van het atoom tijdperk, hiervan uiteindelijk nog de vruchten mogen plukken en het zou dan ook buitengewoon on dankbaar zijn als niet een ieder zich tot het uiterste inspande de calypso ingang te doen vinden. Zo erg moeilijk zal dit overigens niet zijn. Het tempo kan variëren van tergend langzaam tot komeet achtig snel, zodat jong en oud aan hun trekken komen. Het tijd schrift voor Nederlandse amuse mentsmuziek deelt -dit allemaal mee en het is er rotsvast van over tuigd, dat calypso in Nederland een goede kans maakt. Bijzonder prettig is, dat het Trianon-theater heeft gemeend Leiden en wijde -omgeving nu reeds een zoet voorproefje van dit goudmakende ritme te moeten geven. Een snoodaard, die deze werkelijk unieke kans voorbij laat gaan. Yrouicenclub Lldo. Als niemand andere verstaan de Fransen de kunst sociale problemen op een alleroharmantste manier op te lossen, althans op heit witte doek. In de film Vrouwenclub, is het vraagstuk van de studentenhuisvesting in Parijs aan de or de gesteld. De aan de Sorbonne etude- rende jongelui zien zich voor een ontzag lijke kamernood geplaatst. Maar zesen twintig meisjes hebben een zeer effectie ve manier gekozen om uit de moeilijk heden te geraken. Op illegale wijze be trekken zij een leegstaande kast van een huis ln een buitenwijk. Natuurlijk doen zioh allerlei verwikke lingen voor, ook op het gebied van de liefde. Want de kordate „directrice" duldt geen mannen in de club, hoewel het een enkele niettemin lukt tot de lieftallige studentjes door te dringen. Echt lelijk gaat het er pas uitzien, als het huis door een grote maatschappij wordt gekocht en de meisjes het dus moeten ontruimen. Maar moeilijkheden en onverwaohte wendingen ten spijt: het loopt allemaal beet af. (Luchtig Frans gevalletje). Calypso-Joe Trisnon. Van Strawinski wordt ver teld. dat hij eens met een van zijn com posities bij een produktie-leider kwam, die hem vertelde, dat hij de muziek wel kon gebruiken, wanneer deze maar zou worden omgewerkt. Strawinski pakte zijn map onder de arm en verdween, maar Verdi en andere groten kunnen thans niet lorkomen .dat hun muziek wordt ngeerd". En daarom grijpen de Amerikaanse geldmakers gretig naar oude erken om nieuwe vlagen de bezieling te geven, die zij nu eenmaal missen. Calypso is na de rock and roll het goud- i/ntje, dat door gramofoonplaatfabri- kanten is aangeboord; hoewel het in Ame rika reeds ouderwets is, komt het oude Europa, dat zo graag nog echt mee wil doen, er thans hijgend mee aanlopen. De film in Trianon demonstreert dan deze nieuwe rage, maar zelfs de meest „vooruitstrevende" amusementszoekers, zich gisteravond te vervelen. Het i ook wel zeldzaam, hoe volkomen zouteloos men de omlijsting van de Ca- lypso-muziek heeft gekozen. Een lang dradig en geesteloos liefdesverhaaltje, :orgvuldig iedere originaliteit is geweerd, wordt bij tijden tot leven ge bracht door een huppelende band, die iets ten gehore brengt dat vroeger door India, en moet zijn gespeeld. Die Indianen kun- *n zich toch niet meer verdedigen! (Kleurloos verhaal met luidruchtige intermezzi). Odongo ex. De film Odongo Is er het 9toere genre. Wilderr dodelijke situaties worden door een vrouw, die bemint, en een man. die gaat beminnen. i vrouwelijke dokter komt in de rim boe haar praktijk uitoefenen en een ge harde woudloper vindt, dat zij wel erg ver is afgedwaald. Hij poogt haar via een barre jachtpartij op het goede spoor te brengen, maar op die jacht raakt hij het spoor zelf bijster en wordt verliefd op de kordate jongedame. Dan zien ze In, dat ze beiden erg goed in de rimboe thuis horen en ze beginnen (Spannende ontspam ng). Sisside jonge keizerin Lnxor. De bekoorlijke ontspannigs- fiim Sissi, de Jonge keizerin, gaat de vijfde en laatste week in. TH. VAN DER HEIJDEN Rechtskundige HOGE RIJNDIJK 103a - LEIDEN TELEFOON 23195 Pacht- rechts/aken en incasso'a. Demmenie

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3