Noordwijks gezin door woningnood op straat GEMEENTEWERKEN KATWIJK Irissen behoeven dit jaar niet gekookt te worden In stadscentra moet men alleen kort parkeren VISSERIJ# EN MARKTNIEUWS Koerier fflEnrF. LEIPSCHE COURVNT 7 DINSDAG 18 JUNI 1957 Veertig woningzoekenden moeten elk jaar zomerhuizen ontruimen ZODRA HET ZOMER WORDT, komen veertig gezinnen in Noordwijk aan Zee in een uiterst moeilijke situatie te verkeren. Zij moeten dan namelijk de zomerhuisjes, die zij van hulpvaardige dorpsgenoten tijdelijk hebben mogen betrekken, ontruimen, omdat de badgasten voor de deur staan en de hoofdbewoners het zomerverblijf je zelf moeten betrekken. Soms weten de door de woningnood bezochte gezinnen gedurende de zomermaanden één of andere oplossing te vinden door bijvoorbeeld bij de ouders in te trekken, maar dit blijkt natuurlijk lang niet altijd mogelijk. De heer L. Oranje uit de Piet Heinstraai heeft gisteren de knoop doorgehakt. Dezer dagen zijn de gasten van de hoofdbewo ner te verwachten en in een poging de toewijzing van een onderkomen te force ren, heeft hij met zijn vrouw, die een kleintje verwacht, en twee kinderen van (Advertentie) Het bureau van gemeentewerken en de gemeentewerf zullen WOENSDAG 19 |UNI A.S. de gehele dag gesloten zijn. de inwoners van Katwijk aan den wordt er op gewezen dat het huis vuil Ipv. woensdag 19 juni op zaterdag 22 juni zal worden opgehaald. jaar en vijf maanden de hele dag op at doorgebracht. Vrouw en kinderen zijn ten slotte gisteravond laat bij om wonenden ondergebracht, maar de heer Oranje heeft zijn post niet verlaten en zat vanmorgen nog heel kalm bij zijn meubeltjes op wacht. Het echtpaar heeft voorheen bij de we derzijdse ouders ingewoond, maar dezen kunnen het groeiende gezin nu ook niet herbergen. Vurige KATWIJK AAN ZEE ;e ovens in de Chr. technische school Ondanks de hitte, die de brandende vuren uitstraalden in het praktijklokaal van de smeden in de Chr. Technische school aan de Noordstraat, was een groot aantal toekomstige smeden en machine bankwerkers met lust aan de arbeid, en hamerden zij er, ter gelegenheid van de openbare les, lustig op los. Ook zij, die bezig waren met autogenisch of elektrisch lassen trotseerden de warmte en waren met animo aan het werk. Aan de andere zijde van het gebouw vonden we de aanstaande machinebankwerkers aan de arbeid. Een gedeelte van de aanwezige jonge lui stond aan de banken en hanteerde allerlei instrumenten, terwijl al of niet deskundige ouders de verrichtingen hun zonen gadesloegen. Het bedrijfsleven vraagt behalve arbeid met de handen, ook en vooral vaardigheid in het bedienen van alle mogelijke machines. De Chr Technische school heeft zich daar volkomèn bij aangepast. Er was een groot aantal leerlingen bezig aan de draaibanken, freesbanken en slijp machines. Op de bovenverdieping, de timmer - afdeling, werd ijverig gezaagd, geschaafd en gehamerd aan de verschillende werk stukken, terwijl ook daar, onder het vak kundig toezicht van de leraren de jongelui aan de zaag en andere machines stonden. Het viel ons op, dat de tijd gaat dringen voor een nieuwe school, daar de ruimte inderdaad een probleem wordt. Reeds enkele jaren hoorden van plannen tot bouw van een ni school aan de Nieuwe Duinweg in Kat wijk aan den Rijn, maar nog steeds is er niets, dat wijst op realisering daarvan. Spreekbeurt Morgenavond spreekt in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente, om half acht. ds. Hegeman te Genemuiden Hoog en laag water Woensdag; hoog water 7.35 en 20.01 uur, laag water 3.14 en 15.31 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Opening winkel Gisteren opende de heer J. H. Zee, juni 1957. Wie helpt ons t Oploop Vanzelfsprekend trok het min of meer demonstratieve optreden grote belang stelling. Tot laat in de avond stonden d« snsen de kwestie druk te bespreken er orbijkomende buitenlanders sloegen het niet alledaagse, schrijnende tafereel met erwondering gade. De woningnood schtynt in de bloe- menbadplaats thans zulke ernstige vormen te hebben aangenomen, dat het voor de gemeente ook haast geen doen meer is de weinige beschikbaar komende huizen te verdelen. De kri tiek van de bevolking is ongezouten, maar een goede oplossing is niet ge makkelijk te geven. Er moeten meer woningen worden gebouwd. In ieder geval klinkt het „Wie helpt ons aan een huis", dat op een tussen het meubilair geplaatst bord is te lezen, als de kreet van een roepende in de woestijn. Vanmorgen heeft zelfs een tweede gezin zijn woning aan de Huis ter Duinstraat eveneens moeten ontruimen. JAARVERGADERING TE LISSE Enkele jaren geleden, toen alle irissen door de hardnekkige aaltjesziekte be dreigd werden, moeste/i de kwekers alle irlsbollen eerst in de kookketel stoppen, voordat zij de markt op mochten. Dit radicale en impopulaire bestrijdingsmid del had succes en dit jaar zal men d< bollen niet behoeven te koken. De heei A. H. Bergman, voorzitter van de „Iris", die dit gisteren mededeelde, vertelde de vergadering echter tevens, dat dit niet- koken slechts voor één jaar geldt en als een soort experiment moet worden ge zien. Het resultaat van dit experiment zal de wetenschap gebruiken om de k< voor de toekomst te bepalen. Hoe deze koers ook zal zijn, vast staat reeds, dat men in 1958 alle irrissen weer zal moe ten koken. Eén groep zal ook dit jaar de kookketel ndet ongebruikt kunnen laten. De kwe kers van Engelse irissen zullen ook dit jaar hun bollen moeten koken. Na deze belangrijke mededelingen gaf de voorzitter een beknopt jaaroverzicht; hij memoreerde de slechte bloei van de Wedgwood en de maatregelen, die daar- Nieuws van en voor Noordwijk Jacoba van Beyeren was bij de zilverlingen Voorafgegaan door het keurig geüni formeerde muziekkorps „Excelsior" en be geleid door ruiters van de landelijke rij- verenlglng „Norhtgo", trokken gister avond Jacoba van Beyeren en haar ge maal Frank van Borsselen. door de straten van Noordwijk. Het doel van de tocht was het Palace- Hotel waar 140 zilveren jubilarissen van de N.V. „Hema", aanzaten aan een diner, hun door de directie aangeboden. Deze jubilarissen, in de wandeling „de zilver lingen" genoemd, krijgen elk jaar een gezellige dag. Met de komst van Jacoba van Beyeren, had de organisator van deze tochten, de heer A. de Raay, wel midden in de roos geschoten. De hoge vrouwe, voorafgegaan en aan gekondigd door herauten, werd verwel komd door de heer Hertz, die een wel komstgedicht voorlas. De gravin van Holland schetste in haar toespraak tot de feestgangers, de roe tijd waarin zij had geleefd', zodat het verademing was bij dit vreedzame feest tegenwoordig te mogen zijn. Zij liet door haar gemaal aan elk der aanzittenden. ditmaal geen kannetje, maar een fraai asbakje van Delfts blauw overhandigen. Mr. Hondius, de secretaris van de maat schappij voor Nijverheid en Handel, zat mede aan het diner aan. Tevoren hadden de „Zilverlingen" een tocht gemaakt op de Maas, waarna te denstand bestond veel belangstelling. DeNoordwijk op het strand vermaak gezocht voorzitter van de Chr. middenstandsver eniging, de heer T. den Duik. wenste de heer Van Maanen geluk met de opening van dit nieuwe winkelpand. Verschillen de inwoners en vele cliënten kwamen eveneens de heer Van Maanen geluk- Om negen uur werden de bussen opgezocht om de deelnemers, die uit vele plaatsen van ons land kwamen, weer hun woningen terug te brengen. Vermelden we nog dat de rollen jacoba van Beyeren en Frank van Bors- N.V. SLAVENBURG'S BANK Gevestigd te Rotterdam DEPOSITO'S OP AANTREKKELIJKE VOORWAARDEN Nieuws van en voor Voorschoten Beheer sportterreinen Nu binnen afzienbare tijd het gehele sportte rreinencomplex in gebruik zal zijn genomen, is ook de tijd daar, dat er een beslissing moet worden genomen ten aanzien van het beheer van dit complex. B. en W. achten het voorals nog niet gewenst mede met het oog op de belangrijke bedragen die ge ïnvesteerd zijn de beslissing omtrent beheerszaken uit handen te geven. Uit eindelijk is het college tot het nu inge diende voorstel gekomen om de plaatse lijke Sportraad in te schakelen. B. en W. zijn ervan overtuigd, van deze sport raad waardevolle adviezen te zullen ontvangen en dat de sportraad ook In vloed en gezag zal hebben om bij de ge bruikers begrip te verkrijgen voor mo gelijk voor hen minder aangename be slissingen. Geldlening Kortgeleden besloot de raad tot aan koop van de coöp. Raiffeisenbank van het pand Leidseweg 97 voor de prijs van f 30.00d'. Voor de financiering van deze koop is de bank bereid een vaste lening te verstrekken tot hetzelfde be drag tegen 4^4 pet., looptijd tien jaren. Lichtreclame B. en W. stellen de raad voor, onder bepaalde voorwaarden, -o.m. wat betreft vorm, kleur en afmetingen, het dak van de watertoren aan de Papelaan voor mi nimaal 5 jaren te verhuren aan een N.V. om er een lichtreclame op te plaatsen. De huurprijs bedraagt f3000 per Jaar. Postduivenwedvlucht De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven van St. Quentin, afstand ongeveer 267.50 km. In concours 115 duiven, gelost 6 uur met n.o. wind. Aankomst le prijsduif 10.26 54 uur, snelheid 1001.80 meter per minuut. Laatstaankomende duif 11.19.30 uur, snel heid 836.88 m per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. d'Haens 1—4—11—12—20—23; P. van Kla veren 2; H. Schoo 3—7—8—16—18; F. C. van Heusden 5; M. Wolleswlnkel 621 22; P. N. van Wissen 9—13—14; F. Hen driks 10; J. van Ewljk 15; A. de Graaf 17; G. L. Schrijvers 19. Opbrengst De Rode Kruiscollecte verzorgd door de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, heeft f 1679.15 opgebracht. selen vertolkt werden door mevr. Lam- de heer Kan uit Utrecht, dit op werkelijk voortreffelijke wijze. Het schouwspel trok, uiteraard, zeer veel be- Noordwijk won in derby met 5-4 De voetbalvereniging „Noordwijk" or ganiseert elk jaar in de zomer wedstrij den, met als wisselprijs een zilveren doel. Dit jaar zijn deze wedstrijden om gezet in nederlaagwedstrijden, waarbij de club die „Noordwijk" de grootste nederlaag toebrengt, een aantal shirts en :n keeperstrui kan winnen. Het zilveren doel blijft als wisselprijs beschikbaar. Een achttal verenigingen nemen aan deze wedstrijden deel: de organiserende ereniging „Noordwijk", plaatsgenote SJC, TOG uit Amsterdam. VVSB Noord- wijkerhout, RVC Rijswijk, UVS uit Leiden, Rijnsburgse Boys en een nog nader be kend te maken club. De reeks werd geopend met de derby Noordwijk"SJC. Het was geen fraaie, maar wel een spannende wedstrijd, waarbij „Noord wijk" juist iets meer techniek demon streerde, zodat de 54 uitslag uiteindelijk wel bevredigend was. Vóór de rust ging de strijd vrij gelijk op. Het tekort aan technische vaardigheid werd door SJC gecompenseerd door groter enthousiasme, waardoor telkens de achter stand kon worden ingehaald. „Noordwijk" probeerde met succei enkele jonge spelers, waarbij vooral Kor- bée en Hazenoot goed voldeden. De tweede helft gaf een iets groter „Noordwük'-overwicht te zien, dat, als reeds gezegd, uiteindelijk resulteerde in een kleine, doch wel verdiende winning. Schietvereniging De wisselmedailles werden gewonnen door D. v. d. Hoonaard met 45 pnt. le klasse, C. Varkevisser met 42 pnt. In de 2e klasse; H. van 't Wout met 43 pnt. in de 3e klasse. Op 28 juni wordt de laatste schletavond gehouden. Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt ds. Jac. Vermkas uit Veenendaal voor de Hervormde Evangelisatie. NOORD WIJKERHOVT Avondvierdaagse De Ned. wandelsportbond houdt een avondvierdaagse alhier op 26, 27, 28 en 29 juni. De voorinschrijving heeft al aar dige resultaten opgeleverd. Tot 13 Jaar wandelt men viermaal 10 km, terwijl de ouderen driemaal 15 km en eenmaal 20 km lopen. Voor hen die zaterdagmiddag niet kunnen lopen, is de dinsdagavond ter beschikking. Woensdagavond wordt begonnen met een officiële opening. Ook de sluiting zal een feestelijk karakter dragen. Met een rondtocht door het dorp en met mede werking van De Harpe Davids en Jeanne d'Arc. Wie wenst deel te nemen moet zich opstellen op de Pilarenlaan. Men kan zich opgeven bij de volgende adressen: G. van Basten. Beatrlxstraat 1, L. Beniers, Ha vendwarsstraat 21, en C. Broug, Ko ninginneweg 43. Gemeenteraad De raad van Noordwijkerhout komt maandag om 7 uur bijeen ter behandeling van onder meer de volgende punten: overdracht van grond aan de besturen van de RK jongensschool in de Boekhorst, de Ireneschool en de R.K. meisjesschool in De Zilk, voorstel tot het aangaan van een geldlening bij de Bank van Ned. Ge meenten te Den Haag tot een bedrag van f56.200 met een looptijd van 30 Jaar en het aangaan van een geldlening met de rijkspostspaarbank te Amsterdam tot een bedrag van f250.000. tegen naar aanleiding van laborato riumonderzoek waren genomen. De secretaris vertelde, dat 1956 sloot met een batig saldo van 700 en dat de reserve thans aangegroeid is tot 25.000. De heer F. Limburg, directeur va keuringsdienst, vertelde, dat zowel de aaltjes- als de virusziekten dit jaar der teruggedrongen waren. Over de zui verheid van de irissen was de heer Lim burg minder goed te spreken. Om de be langstelling voor selectiekeuringen te animeren zal de prijs per monster 5 worden gebracht op 3. De vergadering besloot van goedge keurde partijen geen keuringsrapport meer te laten opmaken, wat de keurings dienst enorm veel werk bespaart. Bij de bestuursverkiezing kwam in de plaats van de heer J. Timmer de heer G Timmer uit Anna Paulowna achter de groene tafel; de plaats van de heer A. Moolenaar zal worden ingenomen door de heer P. A. de Groot uit Breezand; die van de heer G. Aten door de heer N. P. A. van Eden Noordwijkerhout en die van de heer A. Nijssen door de heer A. Kooi man, Andijk. Tijdens de rondvraag werd overwogen of de vereniging broeiproeven zal gaan m met gele irissen. De voorzitter waarschuwde ervoor, dat kwalificatie bepaalde soorten automatisch dis kwalificatie van andere soorten inhoudt, Hert bestuur besloot deze zaak nog eens in overweging te zullen nemen. Morgenavond 8 uur wordt in De Witte Zwaan een evangelisatiebijeen- t gehouden, waarin de heer Dikkes uit Leiden spreekt. De heer Dikkes spreekt du6 naet in de tentsamenkomst te Hillegom. Dr. Fenchtinger op gemeentencongres: hebben de deelnemers aan het 13de internationale gemeenteneon- gres gisteren de discussies over het rapport van mr. dr. ing. M. E. Feuchtinger (Ulm) over de verkeers- congestie in de binnenstad beëin digd. De rapportér kwam na de beoordeling van de nationale rap porten en de te Scheveningen ge houden discussies tot enkele con clusies. Zo stelde hij, dat niet naar een volle dige afsluiting van bepaalde stadscenti voor het particuliere gemotoriseerde ve keer dient te worden gestreefd. Daaren tegen zijn gedeeltelijke afsluitingen afzonderlijke kwartieren of rijen stra ten, zowel als tijdelijke of permanente afsluitingen voor bepaalde categorieën van verkeer, bruikbare hulpmiddelen voor de ontlasting van stadscentra. Voor kleinere steden zijn omgaande wegen buiten het stadsgebied toereikend. In grotere steden zijn er behalve deze gen nog omleggingen in de stad zelf noodzakelijk. Men denke hierbij aan ringwegen om de stadskern, die het niet voor de „city" bedoelde verkeer buiten het centrum houden. In'landen met zeer veel gemotoriseerd verkeer verkrijgen Spaarcijfers over mei Bi] de spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse spaarbankbond. werd in mei gespaard 6.683.090. Inleg en terugbeta ling beliepen resp. f 88.191.585 81.508.495. De niet aangesloten algemene spaarbanken behaalden in mei een nade lig spaarsaldo van 13.309 De inleg droeg 117.868 en de terugbetaling 131.177. Ook bij de bankspaarbanken vond een ontsparing plaats van 341.791. Inleg en terugbetaling beliepen hier resp. 5.689.405 en 6.031.196. Zes middelbare scholieren wegens diefstal aangehouden Voor de tweede maal ln veertien dagen heeft de Haarlemse politie een aantal leerlingen van middelbare scholen aan gehouden. Het zijn zes jongens van 17 en 18 jaar, die verdacht worden van dief stal van grammofoonplaten en benzine. Vorige keer zijn twaalf jongens en meisjes aangehouden, die betrokken wa ren bij diefstal van bromfietsen, fietsen D. Manassen, oud-journalist en oud- raadelid in Amsterdam, ls zaterdag op l-jarige leeftijd overleden. Woensdag om »n uur wordt hij ter aarde besteld op Zorgvlied in de hoofdstad. Nieuws van en voor Warmond Geen snelle boten meer in Warmond? De laatste tijd hebben het gemeente bestuur herhaaldelijk klachten bereikt de grote snelheden, waarmee met sommige motorvaartuigen gevaren werdt binnen de grenzen van de gemeente. Bovendien ondervinden, met name de bewoners van de percelen langs de War- iderleede en de veehouders in de om geving van de Kaagsociëteit last van race- boten en dergelijke vaartuigen. Aan de raad wordt voorgesteld een ver- od uit te vaardigen voor race-boten, speedboten en glijboten of een ander soortig snelvarend schip binnen de ge meentegrenzen. Presentiegelden Het gemeentebestuur stelt de raad voor aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland te verzoeken goedkeuring te ver lenen. dat de presentiegelden van de raadsleden worden verhoogd voor een bij gewoonde raadsvergadering tot 8 gulden en tot 4 gulden voor een commis vergadering. Bejaardenwoningen Burgemeester en wethouders stellen de raad voor definitief vast te stellen het grond- en bouwvoorschot en het verstrek ken van een aanvullend renteloos voor schot voor de door de woningstichting Warmunda gebouwde acht woningwet woningen voor de huisvesting van beja; den. Deze huizen staan aan de Scheep- makersdam. Raadsagenda De gemeenteraad van Warmond komt dinsdag 25 Juni om 8 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen De 18 punten tellende agenda vermeldt onder meer voorstellen tot verhoging de presentiegelden voor de raadsleden, een pensioenregeling voor de wethouders, wijziging van het uitbreidingsplan, het verbod om met snel varende boten ir binnen de gemeente gelegen wateren t< varen, subsidie voor de V.V.V., begro tingswijziging 1957 en de gebruikelijke voorschotten. Betegeling trottoir Bij de Ingekomen raadstukken bevindt zich een schrijven van het gemeentebe stuur, waarin meegedeeld wordt dat me' de betegeling van het trottoir langs de Teijlingerkade van gemeentewege een aanvang zal worden gemaakt. Slechts de heer C. Vreeken betaalde 25 gulden, die inmiddels aan hem zijn gerestitueerd. Geslaagd Aan het Rooms-katholieke lyceum voor meisjes „Sint Magdalena Sophia" te Vaals slaagde onze plaatsgenote Jkvr. M. L. B. von Fisenne. Tevens behaalde zij aan dezelfde school het godsdienst-diploma. Leerzame avond Vanavond om acht uur komt de Her vormde vrouwengroep „Stille kracht" in 't Trefpunt bijeen om te luisteren naar mevrouw Tulp, die enkele bijzonderhe den over Huize Doorn, het verblijf van wijlen de Duitse keizer Wilhelm zal ver tellen. Bovendien zal mevrouw Valper- poort, de afgetreden presidente van de provinciale commissie van de H.V.G., iets vertellen over 't werk onder de Indische Nederlanders. Voor de poliopatiënten De dames Nypels-Kamerlingh Onnes en Tutedn Nolthenius hebben op Dorpsstraat zelfgemaakte schilderijen tentoonge steld met de bedoeling deze te verkopen bate van het Prinses Beatrixfonds. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij mevr. Nypels, Herenweg 52. Pop 5 De bijna zesjarige Cora Ouwenhand uit de Julianastraat, die op éénjarige leef tijd door kinderverlamming werd getrof fen, mocht gisteren een prachtige pop ontvangen uit de collectie poppen, die op de slotavond van de Goed-Zo-Actie aan Johan Bodegraven voor de poliopatiënten 'erd aangeboden. ileggingen in de stad zelf vaak van stedelijke snelverkeerswe- gen zonder kruisingen, waarbij ook de parkeerruimten horen. Het grote gebrek aan parkeerruimte maakt het noodzakelijk, aldus een ande re conclusie van de heer Feuchtinger, dat in de .landen met veel gemotoriseerd verkeer de parkeerruimten in hef stads centrum voorbehouden moeten blijven aan hen, die slechts kort parkeren. Par- keermeters zijn daarbij geschikte hulp middelen om de overschrijding van de beperkte parkeerruimte vast te stellen. „Verzustering" van dc Benelux-hoofdsteden In de trouwzaal van het Brusselse stad huis hebben dezer dagen burgemeester Cooremans van Brussel, burgemeester Hamillus van Luxemburg en de Amster damse wethouder Van Wijck de Bene- lux-hoofdsteden pleohtig „verzusterd". Na zijn collega's te hebben bedankt omdat zij aan dit Brusselse Initiatief ge volg gegeven hebben, sprak burgemees ter Cooremans over de taak van de ge meenten bij de eenmaking van Europa, dat alles te verliezen zou hebben door een buitensporige centralisatie. Burgemeester Cooremans las vervolgens de verzusteringsakte voor, waarbij de drie steden zich verbinden, „onderling duurzame banden te smeden en op elk gebied de onderlinge uitwisseling van Inwoners te bevorderen om door een beter wederzijds begrip het levendig ge voel van de Europese broederschap te versterken". PRISMA jeunesse ÈJS5SSS Voor de teenager y bi'w* een elegant doublé 1 Q I a——horloge voor een 13—17, postelein 37, stoofsla 10—13. 10.50. boapeen 7—39. tersclie 2. radijs 24. selderij 8. LEIDEN. 18 Junj. - Vette varkensmar Aanvoer 175 vette varkens. Notering per kg 1 gew.: lichte varkens 1.67—1.70. slagersvark. 1.70-1.74. zeueen 1.50-1.53. Handel hauw, BODEGRAVEN. 18 juni Kaasmarkt. A gevoerd 133 partijen. Notering eerst ekwal. 2.3> i 7—29, sjalotten 14- 8.80—9.20. i 5—21. selderie 6 •abarber 31—37. Esther Re: Gladiolen 90—100. Bniidsanjers 3—12. Duizend schoon 5—10. Campanula 1035. Wlrrals Supreme 30—78, Violieren 40—50. Lathyrus 3—8 Arciè anjers 37. Lelies 1820. regale 46 per stuk ROELOFARENDSVEEN, 17 'juni. Groente vulling: aardbeien 2 ons doos 51—77. afw, 36—49, kropsla 724. andijvie 7—8, bospcen 1939. breekpeen 1841. bloemkool 1022. tomaten 97—117. peulen I 48—83. II 33—53. dik 38—45, doperwten 46—57. capucljnert 45—55. tuinbonen 33—39. kassnijbonen 105—125. stek 65—85 per 100 kg. ROTTERDAM. 18 juni. 5441 dieren, n. 608 gebruiksv 538 3.10—3,35. 2.75—3. 2.60— 8w.) 1.78. 1.75, 1.72. slacht- 10. vette kalveren 2.50—2.60, ren 62. 55. 45. big- 90 80. weide- en en melkkoeien 1.190, lager. Graskalve week, handel ven groter, handel slecht, prij; tn: aanvoer groter, handel kalm nderd. Slachtpaar als vorige week. Vaarz radijs 2.20—7.40, kro 17.20. kriel 27.60—32.40. 610, bonenkruid 7Hl, selderij 8, uien 4—7, sla 13—13.80, uien 15 per bospcen 3235. •0-100. st 40—52. n 32—45. rabarber 40—42. 100—140. B 100—HlO. C 90—100. CC 40—100. andijvie 7—19. spitskool 12H7, postelein 1623, spinazie 815. wanpeen 34, II 19. komkommers stek 8—20. alles per kg; sla A 112.8024.90, B 4—IQ, alles per 100 stuks; bloemkool A 16—26, B 13117. C 10—11. kom kommers A 43—56, B 27—43. C 20-31, stek 918. alles per stuk; bospeen 29—39, B 10—16, radijs 45. bo»jalotten J13. alles per bos; aardbeien 6080 per doosje. KATWIJK AAN ZEE. 16 juni. Vangat be richten uit volk zee: Adeko: KW 2—7, 5—2. 7—7, 9—82. 23—13. 25—14. 138—7; Hapa: KW 16— 86—5 37-6. H30 g HO—1. Gemiddelde kantjes. KATWIJK AAN ZEE. 18 Juni. A slag: KW 87—127. 135—68 kantjes. Prijze 55—86, groot 134—167, klein 56—57.50, steurttarmg 64. SCHEVENINGEN. 18 juni. Vangsrbericht van hedenmorgen uk volle zee: SCH 634. 64— 30. 66—4, 81—25, 97—12, M6—2 .123—6. 124—8, 160—20. 275—55. 3 g.v.. 47 idem. 302 idem. 24 idem, 325 idem, 333 idem, 2 idem, 15—2, 258, 301, 35 w.v„ 37 idem, 45 idem. 87 idem. 130 l.v., 201—3. 264—3. 181—7. i615 229 g.v., 105—2, 339—10. SCHEVENINGEN. 16 juni. - 2.57—3 prijzen per 6.40—9, middelkabeljauw 323—34. I 24.: —25.20. II 17—18, middelkoolvis 14—15. kooivis I 13—13.0, stijve kabeljauw per vijf stuks: 29.50— 35; prijzen per 100 kilogram: Ijskabeljauw 74.50— 77. grote kooivis 32,90—40. gr. leng 32—34.50; prijzen per 50 kilogram: verse haring M—22. ma kreel 10—20. Aangevoerd 544 kantjes maatjes haring. Notering: maatjesharing jong en klein 108—165. jong en groot 70-85. zout en klein 65—78. zout en groot 55.10-62, alles per kantje. Verwachte aanvoer voor woensdagmorgen 8 tot 125. SL 16—420. VLAARDINGEN. 18 juni. Visserijbericht: VL 70 g.v.. 78 idem, 85 idem. 172 idem. 203 3.20-2.30. 3.30—3.10. 1.95—1.60; VUQr ■HM 18.60— M, makreel 14.20—10. schar. 128. bot 12-8. 30, poontjes 11, horsmakreel 8. W. kooivis 16—13, wit 20—17.50, ld. rode poon II 17; per 1(25 kg: gr. kabeljauw 2.48—54, gr. kooivis zw. 45—39, wit 51—49. gr. leng 39—31. gr. wolf 67—61. Aanvoer 2270 kisten. TJMUTDEN, 18 Juni. Besommingen: log gers: KW 136—12.900. 87— 1Q.2O0. IJM 11—8500. Personeel gevraagd 0 Bijverdienste. Gratis inl. Postbus 36. Dordrecht, f» In Rusthuis Zonneweelde wordt per 1 juli gevr. Hulp. Intern. Aanm. Oranjelean 2, Oegstgeest.. Te koop gevraagd 0 Bremmcr vraagt te koop: antieke meubelen. ronde tafel-, bronzen cn kop: en beelden, pendulestellen, kris tallen kronen, goud. zilver, dekenkisten, koperen voor werpen, Perzen, enz. Brem- mer. Morsstraat 41. tel. 26918. Goegerrltsteeg 1, telef. 22791. Te koop aangeb. 0 15 Armstoelen voor café of zaal 50. 4 stoelen met 2 fauteuils, mooi stel 50. schrijfbureau 45, vaste wastafel, heel f 27.50. eiken urtechuiftafel f 22 50. eiken keukentafeltje f 7.50, heren- kostuums 10. F. v. d. Pluym. Janvossenst. 51- 0 Hele party overgordijnen 7-50 p. stuk. 3-delig 2 pers. kapok bedstel 22.50, boe kenkast 25, rooktafel met garnituur 22.50, theemeu bel 10. nieuw vloerkleed 50. vloerkleed 2", flinke uitschuiftafel 17.50. uit schuif taf el 10. F. v. d. Pluym. Jarrvossenet. 51. 0 Motor weekend-boot (dieselmotor), ook geschikt voor permanent verblijf. Mtihrino, K 1800—44719. 0 Stalen motorkruiser, 12 m. Luxueus gebouwd zee waardig «talen RORC- zeiljacht. hulpmotor. Müh- rlne K 1800—44719. Orgel» van 75 tot 650. bespeeld, doch a'.s nieuw. In huurkoop v.a. 7.50 p. m. W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oegstgeest. Raamhor. afm. 147 x 65. deurhor. In midden omklap- baar, afm. 200 x 72. slechts f 10.— samen. Adres: Rand weg 31, Katwijk aan Zee. D;versen Woensdag Markt. Pracht dames fantasie ondergoed m kanten b h -vorm. t m. 46. van ƒ2.25 nu ƒ1.98. Hoek Stadhuisplein. Japle. 0 Turbulent wasmachine, wast veilig en voorzichtig, geen bewegende delen in de kuip. Sop- en spoelwater wordt door het wasgoed ge perst, regelbaar. Ingebouw de verwarming. Vrijblijven de demonstratie aan huis Oude Singel 206, Leiden. Tel. 30372. 0 Wasmachines 125, grote maat 175, langzaamwassers f 259.50. droog-centrifuges f 140.50. Oude Singel 206. Tel >0372. 0 Sleutels bijmaken Llps, Yale, auto-contact, voordeur- sleutels Klaar terwijl u wachtTuinbanken, tuin stoelen. tuintafels, ijskasten en baden en alles voor uw tuin. A. J. Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 7-9-4, Leiden. Telefoon 26627. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver e juwelen. Grote keus in verl' vingsringen. gouden, zilver» en verzilverde artikelen. H adres voor alle reparati' en uurwerken. Steenstraat telefoon 26854 WASMACHINES 395.— met sneldroger, merk ALBA I.IEN onverwoest- Enkele beschadigde ma chines belangrijk goedko per. Ook op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. FIRMA DUSOSWA TURFMARKT 2 te Lelden Kerkstraat 48. Noordwijk Zeeweg 1 te Katwijk Zee Woensdag Markt Mooi Super herensportgoed. ook J.-aluiting. Alle maten 1,79. Grote sortering baddoeken, lakens, slopen. Hk Stadhuis plein. Japie. H.M.W. dubbel-zlt brom flets met dubbele veer-ele- menten. De enige bromfiets geschikt voor 2 personen nrlis f 725 Gebr Hulsman "'TT"'o»rH 66—68. 0 Autorijschool Beatrix geeft les met de nieuwste Ford Taunus Lesuur 6 Theoretische lessen m film Beatrlxstraat 4. Telef. 30319. 0 Solex Standaard f 349.50, p.m. f 17.50, Solex de Luxe f 395. p.m. f 20.24, inclusief all risk verzekering. Ser vice station. Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668. tel. 31292. 0 Berini M. 21. De werker onder de bromfietsen, reeds vanaf 408. Gemakkelijke betaling. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295. Korevaar- str. 6. De zaak met service. 0 Solex. Alle modellen voorradig Prijzen vanaf f 34950. Gemakkelijke beta- lung. Van Zijp, Haarlemmer straat 295, Korevaarstraat 6. De zaak met service. 0 Hondebrood, Kattebrood, P. Sluis' vogelzaden, zang zaad, opfokvoer, krachtvoer kuikenzaad. ochtendvoer, ge mengd graan voor kippen turfmolm, tuingereedschap pen, naaimachines, kippen gaas. Draad. touw. klompen, tuinslang. Delft.se Zaadhan- del. Geversstraat 65, Oegst geest, telefoon 25494. Vakkundig uw bed c trekken met een nieuwe da mast, gebeurt alleen bij ons- 1-pers. vanaf 19.50, 2-pers. vanaf 26.50. Tn één dag ge reed. De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51, Leiden. Oud goud en zilver ti verkopen Het Rlngenhuis is het adres waartoe u zich kunt wenden. Ook voor bril jant en antieke voorwerpen. J. Hoogervorst, Morsstraat 9, Telefoon 24920. Alvorens waar ook, een auto te kopen of te verko pen. hezoekt éérst een E.N.A V.O. AUTOVEILING. Iedere woensdag Houtrust. Den Haag. Inbrengen v.a. 9 uur v m Veilen 2—5 en 7—9 uur. Inl. financ., garantie, koerslijsten: Leuvensestraat 88. tel 540397, Scheveningen. r Krap by kas? Toch een regenjas, jack, suède jasjes, d.- en herenpant., motor-, bromfiets- en kinderkleding, dank zij onze krediet-service Van Delft, Steenstraat 45 Een zonnig humeur door een goed bed! 1-pers. 58.50, 2-pers. f 78 88. Auptng, Pull man, Epeda, schuimrubber, kapok. U vindt ze bij De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51. 0 Naaimachines, zowel ln hand als elektr.. ook Zig-Zap in elke uitvoering De Naai machine Specialist Dernee Haven 7. Telefoon 25365. 0 Meisje zoekt leuke cor- resp. vriend, leeftijd pl m. 22 jaar. Brieven onder no 9501 aan het bur. van dit blad. Stevig metalen schepje met drie zandvormpjes op kaart 0.25, strooien zonne hoeden f 0.65, 0.85, 1,00. linnen zonnepetten 0.65. Rubber stofbrillen 0,25. Zonnckleppen 010. Linnen strand vlaggen 0.35. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. KINDERRIJWIELEN 25.goedkoper Door aankoop van een enorme restant party kin derrijwielen, jongens en meisje», met remnaaf, ln 5 kleuren gaan deze weg f 25.- goedkoper ONDER VOLLE GARANTIE Thans f 56 alleen contant FIRMA DUSOSWA TURFMARKT 2 te Lelden Kerkstraat 48. Noordwijk Zeeweg 1 te Katwijk Zee 0 Hang- en legkast, bad, ladenkastjes, Frans mahonie bankstel, zware Mechelse en andere soorten bewerkte ta fels, bureau ministre. fraaie oude kachels met figuren, radio, rundclubs. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9. t-o.v. V. en D. Let op Tel. 23261. 0 Wilt U trouwen. Hier is uw woning. Betrouwbaar ijzer jacht. 3 afdelingen, grote glazen verranda. Hier mee kunt u liggen waar u wilt. Tel. 21830 Lelden. Prijs f 3000 0 Vakantie. Meisje 26 jaar zoekt voor haar vakantie vriendin P-G. Omgeving Kat wijk. Br. No. 9502 Bur. Blad. 0 Woensdagmarkt. Leuke kinder petty-coat® en onder- jurkjes. tegen spotprijzen. Dames nylon onderjurken van 12.98 nu f 7 98. Hoek Stadhuisplein. Japle. "•V-»ntif»-»cfressen Prima pension aangeboden te midden prachtige onge repte natuur. In Christelijk gezin Tot 8 Juli en na 1 sept Vrije zit- en slaapkamer. - f 7.- p. d. Droog. Lawijcker- hof 6. Wolfheze. Plaats een 't is dè manier

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7