vcv -ers voetbalden in Rotterdam en Zwolle I] Dapper Excelsior won van Ter Leede: 2-4 CJ.M.V. in Leiden had weer zijn Pinkster-sportdag Ziekenhuis in Alphen is een gerechtvaardigde wens MKLWt LE1USCHE CO LI KAM 4 DINSDAG 11 JUNI 195 Zivart Wit (R'dam) behoudt beker TXJEN GISTEREN de voorzitter der organiserende vereniging „WIA", de heer Reitsma, de bondsdag van het Verbond van Christelijke Voet balverenigingen in Rotterdam opende, waren de weersomstandigheden wellicht een tikje somber. Dit neemt overigens niet weg, dat de schare voetbal-enthousiasten, die op dat ogenblik al was gearriveerd, popelde om zo snel mogelijk de strijd in de verschillende klassen aan te vangen. Het enkele regenbuitje, dat in de loop van de dag de speelvelden verfriste, vormde geen enkel beletsel en zo kon het programma op normale wijze worden afgewerkt. Op het sportcomplex aan de Gordel- weg te Rotterdaip, werd op niet minder dan acht velden," heftig, doch volkomen sportief gestreden om de beschikbaar gi stedile prijzen. Hoewel vooral de hoofd klas, waar de „ROTTERDAMMERS wissétbeker de inzet was, een grote be langstelling trok. waren ook langs de overige terreinen vele supporters aam zig. die hun favorieten luidkeels aanm digden. De sfeer was hier uitstekend zo heerste er overal grote vrolijkheid, die de stemming een ouderwets gezellig ka rakter gaf. De organisatoren hadden ongetwijfeld eer van hun werk, aangezien het pro gramma volkomen volgens de plannen kon worden afgewerkt. Na de middag was er wat tekening gekomen in de strijd op alle velden, zodat zich de finalisten begonnen aan te dienen. In de hoofdklas moest het Rotterdamse „Zwart-Wit" de wisselbeker verdedigen, waarbij men van af het begin al direct grote tegenstand te overwinnen had. Bij de junioren kwam verleden jaar „Oranje-Wit" uit Dordrecht in het bezit van de wisselprijs. een zilveren bal, en ook dit elftal moast alle zeilen bijzetten Nu was het aantal juniorelftallen, dat was ingeschreven, zeer groot. S.H.O. geen kans Als finalisten tn de hoofdklas kwamen „Zwart-Wit", Rotterdam en „SHO", Oud- Beijerland uit de bus, zodat eerstgenoem de dus opnieuw de kans kreeg beslag te leggen op de Rotterdammerbeker. De strijd was fel tussen deze twee oude ri valen, maar de bekerhouder toonde toch wel onomstotelijk aan, dat men de meeste rechten op de beker kon laten gelden. Hel viel dan ook niet te verwonderen, dat ten slotte „SHO" met 30 werd geklopt. In de hoofdklus der junioren ging ev eens de strijd tussen vertegenwoordigers van beide bovengenoemde clubs, waarbij ook „CSCA" uit Amstelveen nog een rol speelde. Hier waren het de Beljerlanders die als winnaar uit de bus kwamen, ter wijl „Zwart-Wit" zich met de 2de prijs moest tevreden stellen. Precies op de hiervoor aangegeven tijd, kon de voorzitter van het Verbond van Chr. Voetbalverenigingen, de heer J. van der Meijde uit Rotterdam, de bondsdag sluiten en vervolgens de vele prijzen uit reiken. De Westelijke Bondsdag van het „VCV" was volledig geslaagd en behoorde weer tot het verleden. Sparta winnaar In Zwolle was de vereniging „Be Quick" de organisatrice van een „VCV"-Bonds- dag, waarvoor niet minder dan 98 elf tallen hadden ingeschreven. De heer F. Remmers te Zwolle, opende 's morgens om 9 uur. terwijl de heer J Meere uit Enschede namens het hoofd bestuur van het „VCV" 's avonds de slui ting en prijsuitreiking verrichtte. De belangstelling was buitengewoon groot, hetgeen niet te verwonderen viel met een zo groot aantal deelnemende elf tallen. De „TROUWD"-wisselbeker ging in andere handen over, daar de finale tus sen Sparta (Enschede) en Oranje Blauw (Nijmegen) door de eerstgenoemde met 32 gewonnen werd. De overige prijswinnaars in de resp. klassen waren: Klasse I, afd. rood: Sparta (Enschede), Oranje Nassau (Groningen) Apeldoorn; afd. wit: Oranje Blauw (Nijmegen), VVS (Oostwold), Urk. Klasse II: Juliana (Hengelo), WZC (Wa penveld), Sparta 2 (Enschede); Fit Bóys (Bellen). Klasse III: afd. rood: Lycurgus (Gro ningen), Rust Roest (Eindhoven), SSS (Zutphen); afd. wit: Juliana (Hengelo), Leeuwarder Zwaluwen, Oranje Nassau, (Almelo); afd. blauw: Oranje Blauw (Nij megen), WZC (Wapenveld) SSS (Zutphen). JUNIOREN Klasse I, afd. rood: Blauw Wit (Leeu warden), Oranje Nasau (Groningen), ACV (Assen), WZC (Wapenveld); afd. wit: Oranje Nassau (Sneek), Apeldoorn TOG (Rotterdam), Rust Roest (Eindhoven). Klasse II: Sparta (Enschede), Oranje Nassau (Sneek). TOG (Rotterdam). Klasse III: Sparta (Enschede), Be Quick (Zwolle), Apeldoorn, Be Quick (Zwolle). HAZERSWOVDE Filmavond In samenwerking met de plaatselijke af delingen van de N.P.B. en de C.B.P.B. geven de Van Houtens chocoladefabrieken donderdag een filmvoorstelling in zaal Timmermans. Aanvang half acht, toegang De geruchtmakende zaak-Montesi be hoort nog niet geheel tot het verleden Wilma's oom, Giuseppe Montesi, door de Italiaanse pers „oom Jo" gedoopt, is thans gearresteerd op beschuldiging van laster, gebaseerd op verklaringen, die Giuseppe zou hebben afgelegd over voormalige col lega's. die op de staatsdrukkerij te Rome werken. Sassenheimse verdediging had een volslagen offday Langs de rand van de smetteloze Sassenheimse grasmat stond Tony Kante- been, de trainer van Ter Leede, en schudde meewarig het hoofd. En met reden. De roodgele defensie, die niet ten onrechte de naam heeft een pant ser te zijn, liet keer op keer steken vallen en acht minuten voor tijd kwam dat de Sassenheimers op een nederlaag te staan. Zo juist had Piet Nieu- wenhuis de achterstand teruggebracht tot 2-3 en wès er in theorie nog een kansje, dat voetbal-Sassenheim ook deze ronde van de bekercompetitie zou overleven. Maar juist in deze fase, toen half Excelsior M voor het doel van Van der Gaag aan het verdedigen was, bezat het strijdvaardige team uit Maassluis nog het vermogen een juweel van een aanval tevoorschijn te toveren. Met een crosspass ging de bal naar rechtsbuiten Van 't Hof en voor de zoveelste keer reageerde de Ter Leede-defensie onverklaarbaar mat. Van 't Hof gleed zo gemakkelijk het doelgebied binnen, dat hij'een haast niet te missen kans kreeg, die hij dan ook beheei'st gebruikte: 2-4- Zo schakelde dus de kampioen van de derde klasse de kampioen van de tweede klasse uit voor de beker. En Ter Leede modht dan als excuus aanvoeren, dat men niet de beschikking had over K. Molenaar de bekende kanthali Tljssen, van Maas- ise kant moest men het stellen zonder de steunpilaar Paalvast in de achterhoede terwijl bovendien de complete ldnkerwlng Hartog en Verhaas niet beschikbaar was Voor de thee was het een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd, waarin Ter Leede ;n wat hoger toerental draaide, maar TVTEE, EEN STRALENDE DAG was het bepaald niet, maar reden om te klagen was er ook niet, want pas om een uur of vijf vielen de eerste zware druppels, maar toen hadden de 300 deelnemers aan het sportfestijn van het C.J.M.V. en het jeugdwerk in Leiden het zwaarste al achter de rug; ze hadden achter de voetbal aangehold, met veel moeite en veel zweet de marathon uitgelopen, de bal meters ver gegooid en elkaar met touw trekken uit de vaste posities getrokken. Toen de voorzitter van de sportcommis- Irene en J. Ligthart; atletiek: Irene, K. en G-, Ontmoeting; voetbal: Ontmoeting, Jan Ligthart en Eendracht. Jongens van 12 tot 14 jaar: 80 m. hard lopen: W. de Roode, C. Holwerda en J. Verhoeven; estafette: Phebe. Eendracht en Rehoboth. Jongens van 1416 jaar, 80 m. hardlopen: L. van Klaveren, G. van der Kwaak en H. Eling; 400 m. hardlopen: G. van der Kwaak, L. van Klaveren en J. Selier; estafette: Rehoboth en Phebe. Jongens van 12 tot 16 jaar: balwerpen: J. Koorn en G. van der Kwaak; atletiek: Eendracht, Phebe en Ontmoeting; voetbal: Phebe, Rehoboth en J. Ligthart; touwtrek ken: Rehoboth en J. Ligthart. Jongens boven de 16 jaar: 100 m. hard lopen: H. Kluts. H. van der Kwaak en G. Kramer; marathon: K. Segaar, G. Kramer en H. Kluts; estafette: Rehoboth en Pre diker; balwerpen: G. Kramer, F. Bink en K. Sjardljn; atletiek: Rehoboth, Prediker en K. en G.; voetbal: Jan Ligthart, K. en G. en Prediker; touwtrekken: Rehoboth, K. en G. en Jan Ligthart sie, de heer C. Vermeer, die met de heren J. de Groot en R. Breedveld deze dag zo voortreffelijk had voorbereid, allen een sportieve strijd toewenste, was er al een strijd beslecht Een mijnheer meende de komst van 300 fietsers nar het veld, gewa pend met nummertjes, te moeten uitbui ten. Toen hij in de gaten kreeg, dat de deelnemers de wettigheid van zijn aan wezigheid betwijfelden, probeerde hij door het hek te sluiten zijn zaak te redden. Een stormaanval verdreef hem uit zijn vesting. Het was een goede dag, die 's avonds werd besloten met een schertsvoetbalwed- strijd tussen de winnende ploegen (Jan Ligthart en K. en G.) en de leiders. Toen regende het wel, maar deze regen werd vergeten door de prijzenregen die toen volgde, en waarin deelden: Jongens beneden de 12 jaar: balwerpen: F. de Reede, J. Llgtvoet en N. van der Reyden; 66 m. hardlopen: J. van der Ark, J. Corts en J. Rietkerk; touwtrekken: Irene en K. en G.; estafette: Eendracht, waarin Excelsior M de passes beter plaat- Ter Leede nam na zes minuten de lei ding toen niets erop leek, dat Harskamp die zwaar gehinderd werd door spil Goos, zou schieten. Hij deed het wel en v. d. Gaag werd zo volkomen door het puntje verrast, dat hij pas reageerde, toen het leer langs zlln „verkeerde" voet in het net ging: 1—0. Voetbal-Sassenlheim zeitte zich toen goed recht, want alles leek erop, dat Ter Lee de metéén zou gaan doordrukken. Hei tempo werd nog wat opgevoerd en de Maassluise verdediging kreeg drukke be zigheden. Ten Broek en invaller v. d. Pol verloren echter geen ogenblik hun stijl, en hun allure en in het centrum vreesde stopper Goos Harskamp niet. De knap olaatsende kanithalfs zorgden telkens weer voor soulaas en invaller linksbuiten Strijen kreeg enkele prima kansen zr groot als granaatappelen, die hij onge bruikt Liet. Excelsior kwam toch nogvoor de rust volkomen verdiend tussen twee haakjes aan de gelijkhiaker. Dat was toen rechtsbinnen Vink een voorzet van links zo hard inknalde, dat er geen hou- 1—1. Benauwd Direct na het begin van de tweede helft kreeg Excelsior M het even benauwd. Een schot van Nieuwenhuis werd door Ten Broek van de lijn gehaald én Harskamp, die de bal opnieuw inzette, wist wel v. d, Gaag te passeren, maar opnieuw dook er een Maassluise verdediger als reddende engel op. Bot hierop volgde 'n schot van C. Molenaar, dat op een haar na het doe) miste. Intussen was wel gebleken, dat de Sassenheimse verdediging haar dag niet had en dat vooral Huybregtse de kleine, maar snelle Van 't Hof veel te veel de ruimte gaf. Na een kwartier spelen greep Huybregtse mis op een center van Jordaan en had van 't Hof eenvoudig de rechte weg naar het doel te kiezen en te scoren: 1—2. Vijftien minuten voor tijd registreerde men de zoveelste fout in de Sassenheimse ver dediging. was de anders altijd zo vurige en attente doelman Dc Vries zó mat en zó loom, dat linksbinnen Pleizier eenvoudig niet kón missen: 1—3. de strijd al beslist. Weliswaar wist Nieuwenhuis, nadat de andere kanit Vink nog een keer tegen de Sassenheimse deklat had geschoten, nog met een bekeken hoog schot, de ach terstand te verkleinen en trok Ter Leede fel ten aanval, maar Excelsior trok op •oor het doel van Var liet de tegenstande: drie man na alles der Gaag terug e rustig komen. Eindsprint Terwijl'alles er op leek, dat Ter Leede in de eindsprint dan tóch nog het onge looflijke zou gaan presteren het zou waarempel de eerste keer niet zijn, dat de Sassenheimers een tegenstander in de laatste minuten met hun hoge tempo en hun felle charges volkomen „dol" speel den toen haalde Excelsior uit voor de beslissende slag met een beheerst doel punt van Van 't Hof. Een vrije trap even buiten het strafschopgebied werd door een verbitterde Harskamp keihard tegen de lat geknald en dat was tevens het wapen feit van Sassenheimse kant. Het leek eri sterk op, dat Ter Leede hard aan een rustperiode toe is. ILPHEN AAN DEN RIJN wil gaai een centrale plaats in de Rijnstreek inemen. In de loop der jaren zijn hler- s tal i i plai op onderwijsgebied werden belangrijke vorderingen gemaakt. Er zijn natuurlijk ook nog onvervulde wensen, zoals het verlangen naar een medisch centrum, zo mogelijk een ziekenhuis. In de oorlogs jaren was er een noodziekenhuis In de burgemeesterswoning aan het Burgemees- Visserpark. dat werd geleid door dok ter L. W. Hildernisse. De opzet daarvan echter niet van dien aard, dat dit blij vend in stand kon worden gehouden. Op de verlanglijsten, ieder jaar bij de behandeling van de gemeentebegroting in gediend, komt steevast een ziekenhuis begrijpelijk. In Leiden en Gouda verblijven wekelijks tientallen plaatsgenoten en niet zo urgente gevallen wachten soms weken om te kunnen wor den opgenomen. Vaak hoort men de op- mertking, dat, als het veel kleinere Woer- dan één ziekenhuis kan be schikken, een gemeente als Alphen toch ook niet zonder recht en reden naar een dergelijk bezit uitziet. Bij de behandeling van de begroting m dit jaar was burgemeester BTUins Slot hoewel pas in functie, allesbehalve een toehoorder. En toen het medisch-centrum werd genoemd, was hij het. die de Alphense verlangens naar een ziekenhuis volkomen begreep en een mogelijkheid zag. Hij zei er toen niet bij, bestuurslid te zijn van een vereniging voor zleken- verplegihg, die reeds in tal van plaatsen land protestantse ziekenhuizen heeft gesbioht en die gevestigd is te Amerstfoort. Hoewel de aanduiding Gere formeerd in de naam van de vereniging voorkomt, is zij interkerkelijk. In de laatstgehouden geheime raads vergadering schijnj de burgemeester te hebben verteld, dat genoemde ver eniging het plan heeft opgevat in Al phen een ziekenhuis met 120 bedden te bouwen. En daar zij de kosten zelf wil dragen, ls er een redelijke kans van slagen. Wij hebben v week reeds in gemaakt. Door ei richt voor de les gevallen. Intussen kan raad spoedig deze plannen vorige ze stadseditie melding misverstand is het be- s in de Rijnstreek uit- 'orden verwacht, dat de voorstel te behandelen krijgt voor grondreservering aan de Lage Zijde in het complex Nabij. Sportdag C.J.M.Y. Gisteren is op het IJsolubterrein e sportdag gehouden van de ring Alpjren omstreken van het CJMV. Na eerst de dienst in de grote kerk te hebben bijge woond, begaven de deelnemers ui' Alphen, Koudekerk, Leiderdorp en Zoe- termeer zich naar het sportterrein. Het programma kon in vlot tempo wor den afgewerkt. Het werd een paar maal onderbroken, o.a. voor een gezamenlijke broodmaaltijd. De uitslagen van de ge houden wedstrijden luiden: 100 meter hardlop'en: 1. Pim Rijswijk (Rijnkanters), 2. C. Stroo (Koudekerk). Estafette 4 x 100 m.: 1. Rijnkanters (P. Rijswijk en J. Groenheide), 2. Koude kerk (J. Rijswijk en J. Rijnsburger). Hoogspringen: heren: T. Horder (Jona than); dames: Ella Zuidam (Jonathan). Ringsteken: 1. P. Rijswijk (Rijnkanters), 2. J. Kastal (Leiderdorp). Balspel voor dames: 1. mevr. W. Pont. Afvalrace: 1. Rijnkanters. Volleybal: l.Jonathain I, 2.Zoeterwoude. Eerste dienst in nog niet geheel gerestaureerde kerk Hoewel de restauratiewerkzaam heden aan de Oudshoomse Hervorm de kerk nog niet zijn voltooidwaren deze werkzaamheden toch wel zover gevorderd, dut er zondagmorgen een dienst kon worden gehouden. Dat de Gemeente dankbaar was, ,ien we te mogen afleiden uit de grote opkomst. Vanwege het Pinkstergebeu ren eti de bevestiging van nieuwe lid maten had de dienst iets. feestelijks. Waar het nog geen officiële ingebruik neming van het kerkgebouw betrof, wa: de prediking geheel op genoemde feiten afgestemd. Terloops sprak ds G. Cadee er evenwel zijn blijdschap over uit, dat deze dienst in het eigen kerkgebouw kon worden gehouden en dat de belofte aan de nieuwe lidmaten gedaan zodoen de kon worden nagekomen. De predikant bracht; dank aan i die zich in de afgelopen week hadden belast met het schoonmaken van het kerkgebouw. Of de Gemeente de volgen de zondag op dezelfde plaats zou kunnen samenkomen, kon hij gelet op de nog te verrichten werkzaamheden tot zijn spijt niet zeggen. Zondagsschooljeugd vierde Pinksteren Onder grote belangstelling, mede van de zijde der ouders, is zondag middag in de Grote Kerk aan de Ju,- Lianastraat een pinksterbijeenkomst gehouden voor de circa duizend kin deren van de vijf Hervormde zon dagsscholen. Er werd een liturgie (uitgave N.Z.V.) gevolgd. Het thema hiervan was: Wij bidden U eerbiedig Here, maak ons vol van Uwe heilige Gee9tl Rinus Hogenes had de leiding van de liturgie. De zang werd begeleid door hei kerkorgel, bespeeld door de heer H. Pfauth en door de muziek van blokflui ten, triangels en tamboerijnen. Het muziekclubje speelde alleraardigst onder leiding van mejufrouw G. Tolk. De Pinkstergeschiedenis werd verteld door jeugdouderling J. C. de Geus en jeugdouderling C. Otto vertelde een vrij verhaal. Een viertal kinderen declameer- Activiteiten van natuurvrienden De Alphense aquarium- en terrarium- vereniging De natuur In huls, heeft een behoorlijk aantal leden, maar het ls ook hier helaas niet zo, dat ze allen meeleven en meewerken. Het vergaderingbezoek en het onderlinge contact laten te WOVBRVGGE Dertienjarige jongeni De Does verdronken Gistermiddag om 3 uur is de 13-jat Robert Slager uit Den Haag bij het zwi men in De Doe6 te Hoogmade Terwijl zijn vader ter hoogte van r.k. sphool aan het vissen was, zwom# jongen naar de ovenkant. Op de terug^ verdween hij plotseling in de diep Hoewel omwonenden talrijke mai doken, gelukte het niet de drenkeling inden. Pas na twee uur slaagde n» erin de jongen,met een sloothaak op t droge te brengen. De noodzaak in de dorpskom van Hoo, made deugdelijk reddingsmateriaal aj te brengen, is ook nu weer duidelijk ji bleken. BENTHUIZEN Spreekbeurt Woensdagavond om half adht spreei ds. Kieboom uit Lisse voor de -Gerefo; meerde Gemeente. Om een en ander te animeren en stimuleren, zijn enkele leden en bestuur, leden tot adviseur aangesteld. Het z§ de heren N. Ruijssenaars voor het ge deelte lage zijde ziudelijkvan de Vï Boetzelaerstraat; J. M. Wijsman, delijk van genoemde straat; H. Hoogt? dijk voor de hoge zijde noordelijk het Burgemeester Visserpark en Kleijnjan, zuidelijk hiervan. Secretaris M. Wijsman zal geassisteerd worden doa de heer J. H. Kleijnjan en de penning, meester zal worden bijgestaan door heer H. C. Verwoerd. Op de donderdag in Centraal te houde vergadering zal de heer C. Slegtenhorc uit Leiden spreken over Vissen en h Alphense Vriendenclub Zaterdag werd deelgenomen aan de w coursvlucht van Noyon, 308 km. De dfU'iven werden gelost om 11.30 uur n zuidwesten wind. Aankomst om 2.25.54 uur; laatste prijswinnaar oe 3.10.10 uur. 1, 9, 21 A. Dissel; 2, 6, 14 D. Verkap 3,5 H. van Es; 4, 10, 18 D. Jac. Verkade; 8 J. Rooda; 11, 12, 19 A Groenendijk; 13 E. van Wilgen; 15, 20 C Verdel; 16 Th. v. d. Elshout; 17 W. Tromp Nieuivs van en Opdracht tot bouw van twintig huizen De woningbouw in Voorhout draait momenteel op volle toeren. Nadat vo rige week zeven gezinnen de sleutel van hun eigen huis in ontvangst mochten nemen de eerste zeven van de zeventien, wier woning prak tisch klaar is kon burgemeester Smolders zaterdagmorgen medede len, dat hij in Den Haag de monde linge toestemming had ontvangen voor het bouwen van twintig wonin gen. De besprekingen over dit nieuwe pro ject, die reeds geruime tijd zijn gevoerd, konden zaterdag nog besloten worden met een opdracht aan aannemer Van der Pol uit Heemstede, die deze week met de uit voering zal beginnen. Deze twintig hui- Vlugger voor Voorhout zen, die aan de Julianalaan (15) en aan de Beatrixsfcraat (5) gebouwd worden, zui len waarschijnlijk nog dit jaar worden afgeleverd, althans dit zal het streven van aannemer Van der Pol zijn. Als dus alles volgens wens verloopt, zullen zeer binnenkort nog Wen mensen de sleutel ontvangen voor de woningen, waaraan momenteel de laatste hand wordt gelegd, en vóór Kerstmis zullen nog twin tig gezinnen in het bezit van een nieuwe woning zijn. Burgemeester afwezig Het spreekuur van burgemeester Smol ders zal op 14 en 21 juni a.s. wegens afwe zigheid van de burgemeester komen te vervallen. TER AAR Koster Treur nam afscheid Na de morgendienst op de eerste Pink sterdag richtte ds. Van Amstel zich in de Hervormde kerk tot de scheidende koster, de heer A. J. Treur. Hij memoreerde, dat Treur 38 jaar koster is geweest als opvol ger van zijn moeder. Het kosterschap brengt veel werk met zich. De predikant bracht de heer Treur dank voor alles wat hij voor de kerk heeft gedaan. Met een hartelijke wens besloot ds. Van Amstel j zijn toespraak. Ds. Van Amstel sprak ook de nieuwe koster, de heer J. v. d. Bosch, toe. Hij hoopte, dat hij zijn werk als koster met liefde en toewijding zal verrichten. In rook gestikt. De 52-jarlge machinist N. W. J. Wintjeck ls dezer dagen in zijn kamer in Rotterdam door rookverstikking om het leven gekomen. MACOMA 7 v MER WELLOYD 7 Manlsei

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4