bKp-LhW orth State Dr. Klasens over opgravingen in Egypte Demmenie van het draaiboek VAN MENS TOI MENS I.FIhSCHF COfTRANT ZATERDAG 8 JUNI 1957 In Rijksmuseum van Oudheden Succesvol Nederlands werk in Aboe-Roash De opgravingen stammen voornamelijk i uit de tijd van de eerste dynastie, de grondslagen werden gelegd v 1 pharaonistische beschaving De overgang van pre-dynastjsche tijd naar de eerste dynastie is nog duister, aldus spreker. Dr. Klasens gaf een beschrijving var het landschap in de omgeving van Aboe- Roash, dat genoemd werd naar een Mo hammedaanse heilige. Vóór 1924 werden door de Fransen reeds opgravingen ge daan. maar sindsdien stond het archeolo gisch onderzoek er stil. Op 22 januari arriveerde dr. Kla sens met zijn staf in Egypte en op 14 februari kon met het werk wor den begonnen. Reeds de eerste daj IN DE VOORDRACHTZAAL van het Rijksmuseum van Oudheden sprak gisteravond dr. A. Klasens, die in opdracht van het museum in het begin van het jaar de leiding van een expeditie naar Egypte op zich nam. over de Nederlandse opgravingen in Aboe-Roash. Eerst gaf spreker in het kort het verloop van de expeditie weer. werd een graf uit de eerste dynastie gevonden, en in de daaropvolgend^ dagen trof men ook graven uit een latere periode aan. De dertien graven uit het Oude Rijk bleken diepe, in de rots uitgehouwen put ten te zijn, met een zijkamertje, dat dooi een muurtje was afgescheiden. Eén ervar was leeggeroofd. De rovers hadden hun sporen achtergelaten in de vorm scherven, waarvan de randen warei gesleten doordat zij er het zand mee had den weggekrabd. Dank zij de voortreffelijke medewer king van de Egyptenaren konden goede resultaten worden geboekt. De Neder landse opgravingen richtten zich voorna melijk op het zuidelijk grafveld in de na bijheid van Aboe-Roash. Het bleek te zijr gebruikt voor de middenklasse van de bevolking uit die tijd. Een grote variatie in typen graven trof men er aan. De meest primitieve vorm is wel de matbegrafenis. waarbij de dode in bryonale houding in een mat werd r gelegd. Om het lichaam te beschermen bouwde men er soms aan één of twee ranten een muurtje omheen, van natuur- of kleisteen. een vorm die een beetje aan de hunnebedden doet denken. Spreker vroeg zich af of hier mis schien nog een overblijfsel uit de pre-dynastische tijd in gezien moet worden? Een stap verder naar de ontwikkeling van de pyramide is de kuil, uitgehouwen in de harde boven lag van een rots, met in de bodem ïn uitgehakte nis. Naast deze primitieve begravingen vond ien de architectonische vormen, die reeds bekend zijn uit het tijdvak van de dynastie. De eenvoudigste vorm is de rechthoekige houten kist met een hou- ïn muren van kleisteen, die re gelmatig werd ingevoegd en bepleisterd. Ook hier vindt men de dode in opgetrok ken houding, liggend op de linkerzijde met het hoofd in de richting noord-zuid en het gezicht naar het oosten. Een ontwikke lingsstadium verder is de toevoeging van één of twee muren, aan iedere kant van :t graf. Soms trof men grafgroepen aan, :cstaande uit aardewerk of stenen vaat werk. Ook werden enkele gebruiksvoor werpen en sieraden gevonden, waaronder amulet met de afbeelding van een baviaan: in Egypte de god van de wijs heid. Spreker liet na zijn lezing licht- en van deze opgravingen. In Leiden is nog werkgelegenheid te over Het aanbod (de arbeidsreserve) beliep op 1 Juni 175. Wijziging van enige bete kenis viel derhalve niet waar te nemen De werkgelegenheid kan nog steeds als litermate gunstig worden gekenschetst. Een vergelijking met de standcijfers van 1954 en 1955 wijst dit duidelijk uit. De Toordelige verschillen bedragen respec tievelijk 700 en 155. Wel dient te worden opgemerkt, dat het verschil ten opzichte vsn 1955 geleidelijk afneemt, hetgeei evenwel niet duidt op een dalende be hoefte aan personeel in de bedrijven li het rayon Lelden, doch op een toegeno men trek naar arbeidsplaatsen bulten Leiden. Een analyse van de arbeidsreserve naar vorm van werkloosheid geeft het vol gende beeld: wrijvingswerkloosheid 115. •eizoenwerkloosheid nihil en overige vormen van werkloosheid 60, onder wii 45 minder-validen. De vraag naar arbeidskrachten hand haafden zich op gelijk peil en bedroeg 740 geregistreerde aanvragen, waarva 260 betrekking hadden op jeugdigen van 15 tot en met 18 jaar. Verwacht kan worden, dat in de land bouwsector het tekort aan goede krach ten in de komende maanden in belang rijke mate zal toenemen. Het aanbod i6 thans reeds tot het nulpunt gedaald. Ook in de metaalindustrie en de textielindu strie zijn nog vele vacatures te vervul len, terwijl in de bouwsector ruime plaat- ilngsmogelijkheid aanwezig is. In nage noeg alle bedrijfstakken en beroepen kunnen jeugdigen een plaats vinden. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten beliep op 1 juni 35. De arbeids reserve van vrouwelijk personeel heeft een uitzonderlijk lage stand bereikt Het aantal plaatsingen bedroeg In mei niet minder dan 35. waaruit blijkt, dat 50 pet van het aantal ingeschrevenen aan een passende werkkring kon worden gehol pen. Wordt hierbij in aanmerking geno men. dat van de 70 ingeschrevenen per 1 mei zeker een 40-tal tot de categorie moeilijk plaatsbaren behoorde, gezien de leeftijd en het beroep van betrokke nen, dan mag van een zeer goed resultaat worden gesproken. De vraag onderging geen wijziging en bedroeg 280 geregistreerde aanvragen, waarvan 33 pet. betrekking had op jeug digen. In vrijwel alle bedrijfstakken be staat behoefte aan vrouwelijk personeel. In de textiel- en de confectie-industrie. de hotelbedrijven en de hulshouding be staat een tekort aan arbeidskrachten. Geveilde percelen notaris W. S. Jongs- Ledden zijn geveild: huls en erf 3, in bod: f3150, koper W. van den Berg te Leiden, q.q. voor f3250; huis en erf Oranjegrt 149, in bod: f2250, koper W. van den Berg te Leiden, q.q. voor f2325; werkplaats met bovenwoning Oude Singel 200, in bod: f5500, koper F. H. Kunst te De Bilt, q.q. voor f 7000; huis en erf Hoefstraat 57, uitkomende aan de Jan van Houtkade, in bod: f 7400, koper P. de Jongh te Leiden, q.q. voor f 8100. De percelen Lage Rijndijk 55 en Flores- straat 1/la, resp. in bod voor f19.200 en f 10.600 zijn niet verkocht. Ten overstaan van notaris J. A. Post te Leiden zijn gevestigd: huis en erf Da Costastraat 28. In bod: f4200, koper K. A. van Aller te Leiden, voor f 4310; huis en erf Oranjegracht 36. in bod: f3250, niet verkocht; huis en erf en tuin Hoge Rijn dijk 59. in bod: f 11.400, uit de hand ver kocht. Kerkdiensten I Geref. Gemeente in Nederland: 11.30 en 5.30 u. leesdienst in gebouw Hoge Rijndijk I 24; 2e Pd. 10 u. leesdienst Een dokter nodig? De zondagsdienst der huisartsen wordt Waargenomen door de dokters 's-Graven- sande, De Jong, Mastenbroek, Veldhuy- ten en Van Wingerden. Op tweede Pink sterdag hebben dienst de artsen De Jager Pieterse, Postel, Jansen en Langezaal. Welke apotheek? De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgcest worden tot zondagmorgen acht uur waargenomen door: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek. Lammen- schansweg 4, tel. 23553; Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. Zondag zijn alleen de Zuider-apotheek en apotheek Oegstgeest geopend. Op tweede Pinksterdag is van 's morgens echt uur af alleen geopend: apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. at waren ze er trots op in Den Haag. En terechtEen frisse wandeling, een prachtig uitzicht en met uw liefste meisje een consumptie in de zon. Dit alles bood de Pier, en't behoefde niet veel meer dan wat losse dubbeltjes te kosten! Kom daar nu eens om... Troost uSteek - net als toen op de Pier - een altijd verse North State op. U betaalt wel wat meer dan het kwartje van vroeger, maar toch blijft North State in kwaliteit en prijs uw allerbeste koop! Een slof verse North State sigaretten gratis Hebt u ook nog andere goede en interessante foto's uit de twintiger jaren? Zend ze inVermeld naam en adres (in blokletters) op de achterzijde van de foto. Adresseer aan North State, postbus N 3001, Amsterdam. Indien wij de foto geschikt achten en voor publikatie gebruiken, is een slof fabrieksverse North State sigaretten uw deel. Alle foto's, ook de gebruikte, worden teruggezonden. Tussen de bladzijden Alpenrozen Trlonan. Wie nog geen vastomlijnde vakatieplanen heeft, moet de film Als de alpenrozen bloeien, eens gaan zien. De Tirolse alpenweide, de hemelsblau' bergmeren en de vrolijke, romantische geest van de Oostenrijkers, wekken de lust op onmiddellijk naar dit land af reizen en zijn intrek te nemen in één v die prettige Gasthofen. waar men wijn drinkt en gebraden kip eet. Als de alpenrozen bloeien i6 een gezel lige film: weliswaar een beetje sentimen teel. maar dit past nu eeqmaal zo won derlijk goed in het kader van het land schap en van de mensen daar. Het verhaaltje stelt weinig voor. Eer rijk echtpaar heeft onenigheid en me' een verloofd paar is het al precies een der gesteld. Zij treffen elkaar in eer bergdorpje, waar alles weer in ord« komt door de activiteiten van een kleir (Ontspanninps/ilm met veel natuur schoon). Lent my Caution terug Casino. Eddie Constantlne. voort varend in vuist-, re/olver- en andere ge vechten en in de liefde, „spreekbuis" van geestige dialoogschrijvers. heeft In de Leidse bioscopen al vaak en met heel wat tegenstanders evengoed met zich zelf charmant de spot gedreven. 1 er weer eens, in „De terugkeer van Lem- my Caution". De inleidende beelden, waarin prachtige vondst in beeld- en geluidcom binatie is verwerkt, wekken de bei verwachtingen, maar hoewel Lemmy vi tegenstanders en (minder dan anders) glazen whisky achterover slaat, zich uit lastige parketten redt en hij behalve zijn gebit, ook zijn geestige sarcasme laa blik) eren. is Lemmy bij deze terugkee toch zelfs voor zijn meest maniakal* bewonderaars iets minder in „vorm' dan vroeger. Overigens zal Eddie (Lem my) Constantine wel niet voor de laatste keer zijn teruggekeerd. (Linke Lemmy laat liefhebbers lachen). Staatsvijand no. 11 Lldo. Een jongeman, die met goede bedoelingen alle flaters van zijn 1 t goed maken, raakt verwikkeld ln effectenzwendel. Het koste de bendi veel moeite hem wijs te maken, dat ien patrouille vormt van de gehei politie en manhaftig laat de jongeman zich zelfs tot langdurige tuchthuisstraf veroordelen, om zodoende „het recht t< Zijn levensbalans, zo rijkelijk gevuld iet rampspoed, wordt echter In e icht gehouden door een ondernemend leisje. dat er veel in hem ziet en hem ten slotte uit de penarie en ln het huwelijksbootje brengt. De film is met Amerikaanse royaliteit opgenomen en de ene lachbui volgt de inder in steeds sneller tempo op. De \merikaan6e grapjassen hebben zichzelf :o nu en dan overtroffen, want sommige icènes zijn kostelijk. De wijze, waarop de justitie de jonge dwaas uit de gevan- jenis laat ontsnappen, om op het spoor -an de bende te komen, verleidt de groot te nurks tot een lach en „Red Skelton" die ook al een gelegenheidsclown dreigt te worden, overtreft in deze film zichzelf. Vrolijkecharmante ontspanning). Het wonder der geboorte Lldo. De film Het wonder der ge boorte, waarin op subtiele wijze een voorbeeld wordt gegeven van een ont spanningsmethode, die ten doel heeft een bevalling met zo weinig mogelijk pijn te doen verlopen. Is geprolongeerd. Dage lijks zijn er uurvoorstellingen om 10.30. 1130 en 12.30 uur. Sisside jonge keizerin De slag om het vrouwen- fort Rcx. Het Is wonderlijk, dat Amerika zo dikwijls teruggrijpt op ten van de zwartste bladzijden uit zijn geschiedenis, waarbij men dan poogt de nobele blanken als de verdrukte onschuld voor te stellen. Onder het aanmoed send gejubel van de opgeschoten Rex-bezoekers worden de In dianen ook ditmaal met bosjes tegelijk neergeknald en deze "irheffende strijd wordt gestreden door vrouwen, die in een fort klem zijn geraakt. >r- en hartverdovend). TH. VAN DER HEIJDEN Rechtskundige HOGE RIJNDIJK 103a - LEIDEN TELEFOON 23405 Pacht- rechtszaken straat een onvermengde vreugde. Dit maal lachten w(j echter niet mee. Ook de heer niet, die van de gelegenheid dankbaar gebruikt maakte ongemerkt met zjjn boodschappen in de menigte te verdwijnen. Vertrek HET KLEUTERTJE begroette uitbundig de zon, toen zijn moeder hem zaterdagmiddag op het balkonnetje van de woonboot zette. En niet alleen kon hij de zon begroeten, doch ook enkele ondernemende knaapjes, die tus sen de struiken van de Zijlsingel waren doorgekropen om daar op plechtige wijze de opening van het hengelseizoen te vieren. Jongens van boven de vijf en beneden de vijftien weten niet precies, hoe zij de opgetogen kreetjes van een kleuter, die evenveel maanden telt, als zij ja ren, moeten beantwoorden, en daarom trokken de hengelende jongetjes een zeer gewichtig ge zicht en bleven strak op hun dob bertjes turen. Een kereltje van vijftien maan den verwacht reactie. Zijn gehele wereld is nog vervuld met vrien delijke mensen: zijn moeder knuf felt hem vertederd, als hij enkele wonderlijke kreetjes slaakt, zijn vader brengt hem in verrukking door hem met zijn pijp te omwol ken en die ene keer, toen hij een klap kreeg, nadat hij vol overgave de band van een kunstboek had gescheurd, beschouwt hij nog al tijd als een uiterst pijnlijke ver gissing. Daarom begon de kleuter op het woonboot-balkonnetje wat harder te kraaien en de jongens met de hengel gingen in gelijke mate nor ser kijken. Toen niets hielp, pakte de kleuter een blokje uit zijn speelgoedvoorraad en smeet dit juichend in het water. Nu móesten de vissertjes wel kijken; het blokje had de vissen tot in de verre omtrek tot voor zichtigheid gemaand. Met teleur gestelde blikken bekeken ze het nu tot uiterste geestdrift ge brachte kleutertje. Toen namen ze een manmoedig besluit: Ga mee ergens anders pissen.' zo beval de jongen, die het plekje bij de boot als zeer visrijk had aangewezen. Het kereltje op het balkonnetje bleef nog even juichen. Maar om dat zijn pas-verworven vriendjes sprakeloos vertrokken, zocht hij troost bij zijn moeder, die vol be langstelling zijn gestameld code bericht ontcijferde. Opgevist aan de Zijlsingel, waar de woonboten een kinderloze indruk maken, wierpen zij wederom hun dobbertjes in het water. De vissen schenen echter ge waarschuwd, want de uren verstreken en de dobbertjes wiegelden onberoerd op de trage golfjes van de afgetakte Oude Rijn. We zitten te veel aan de kant! zo oordeelde de leider deskundig. Droom beelden van een tot zinkens toe met v.s gevuld roeibootje kwamen hem realis tisch voor de geest Omdat de roeiboot een onbereikbaar ideaal was, bracht hij zijn dobbertje zo ver mogelijk het water in Een gealarmeerde voorbijganger kon hem enkele minuten later nog net grij pen, voordat hij voor de tweede maal onder de waterspiegel verdween. Toen zijn vriendjes hem heelhuids en luid-jammerend op de wal zagen staan, verdween de paniek uit hun ogen. Hun aandacht werd weer naar het water getrokken, dat nog hevig kolkte van de doorstane emotie We gaan maar weer ergens anders heen! zo klonk het berustend uit de mond van één der jongens, die onmid dellijk de leiding had overgenomen. Het druipende knaapje voelde, dat hij zijn leiderschap in het water van de Oude Rijn had verloren en rende be droefd langs de Zijlsingel om thuis de reacties van zijn moeder in ontvangst te nemen. Het kleutertje op het balkonnetje zag hem langs rennen en herkende hem onmiddellijk. Maar ook nu bleven zijn vreugdekreten onbeantwoord. CEN HEER IN de bloei van zqn leven liep woensdagmiddag door de Breestraat. toen de tas die hij in zijn hand hield, openschoot. De belangstel lende omstanders zagen daarop twee pakjes thee, een opengebarste zak sui ker, zeven closetrollen en een doosje schoencrème op de straatstenen schit teren; de vrolijkheid was algemeen. Dit plezier, dat voortspruit uit de heimelijke gedachte: Gelukkig, dat het mij niet overkomt, nam uitbundige vormen aan. toen de bebloste heer bij het voorover buigen, een busje schuur poeder uit zijn binnenzak verloor. Waren wij edelmoedig en hoog staand geweest, wij hadden ons neer gebogen om de heer in zijn nood bij te staan. In plaats daarvan mengde onze brede lach zich met het koor der omstanders en glunderend keken we elkaar over de gebogen heer aan. Doch dit was nog niet voldoende Terwijl wij verder liepen, bleef onze blik vol vermaak gevestigd op de pakjes, die haastig bijeen werden ge grabbeld. Totdat wU met een reuze klap werden herinnerd aan de plicht tot mededogen en naastenliefde, die iedere sterveling Is opgelegd Het paaltje, dat ons aan deze plicht her innerde. pleegt doorgaans slechts de mensheid de stopplaats van de tram indachtig te maken. Nu had het ons getroffen: midden op de llnker- J?EN BLONDE JONGEN met blauwe ogen, zo zei het meisje dromend en tientallen ondernemende jongelie den in haar omgeving bekeken hun haardos met sombere blikken en be gonnen gedichten te schrijven. Experimenteel werd de lof van en het verlangen naar het aardige meisje be zongen Met ernstige gezichten lazen ze eikaars ziele-uitingen Want mannen, die op hetzelfde meisje verliefd zijn voelen zich pas rivalen, wanneer één hunner wordt uitverkoren, anders zijn zjj bondgenoten. Omdat haar achttiende verjaardag ai angstwekkend dicht naderde, besloot het meisje zuchtend een concessie aan haar eisen te doen. De jongen, die van bondgenoot rivaal werd, had een onbe stendige haarkleur en ook de fint van zijn ogen week enigszins af van die der Cóte d'Azur. De overgebleven dichters sloten zich nóg nauwer aaneen en maakten een cyclus wan verzen zonder werkwoorden. Ter uitbreiding van algemene ont wikkeling en talenkennis besloten de ouders van het aardige meisje haar naar een familie in het zonnige zuiden te zenden en de minnende ridders, die een scheiding van vele maanden voor zagen, verdubbelden hun aantal bezoe ken aan het peinzende huis langs de binnen-Rjjn. Het meisje streed een moedig strijdje tussen belangstelling voor het onbeken de en weedom om het verlies van het bekende. En zoals dit een echte vrouw betaamt, won de nieuwsgierigheid dit gevecht en vol toekomstverwachtingen begon zij haar koffers te pakken. Tussen tien en elf uur vertrekt de auto. zo deelde z\j de door haar uitver koren ridder mee en 's avonds kwam zij stil naar huis, waar zelfs de gefor ceerde grapjes van een zich uitslovende vader geen glimlach vermochten te brengen. Precies twaalf minuten over tien kwam de benijde jongeman het huis aan de Rijn binnenstuiven. Toen was het meisje net zeven minuten geleden vertrokken. Slechts een paar natte stip jes op de stoep vertelden hem van de smart, die zjj door zijn te late komst had geleden. De bondgenoten, die reeds uren te voren het huis hadden bevolkt, bekeken hem als een merkwaardige verschijning tiif een griezelverhaal. Maar 's avonds hielden zij trouw de wacht langs de waterkant van de Rijn om de ongeluk- bovi ontstond er op de Bree- Vissen, Iet op uw saeck. Dichten TAIE AVOND, toen de scheiding nog zo zwaar werd gevoeld, hebben we bij de dichtende riddertjes doorge bracht. De brief, die zij gezamenlijk hebben geschreven, zijn we mee gaan posten, maar behalve een glimlach heeft deze avond ons nog iets meer gegeven. Het is nog niet zo heel erg lang ge leden. dat wij zelf zeventien waren en gedichten schreven voor een onbereik baar meisje. Maar wij deden dit anders. Wij schreven brandend van liefde onze sonnetten en borgen de verzen veilig weg in de diepste lade van ons bureau: Voor het nageslacht, als we over enkele weken aan liefdessmart zijn gestorven, zo dachten we opgewekt. En dan ver gaten we de hartekreet. omdat we er zeer vele schreven. Als het „over" was, gaven we ons bureau een goede beurt, verbrandden alle verzen en vertelden onszelf, dat we door het leed waren ge rijpt. Totdat we enkele weken later het blanke papier wederom met hartebloed beschreven. De liefdesdichters van deze tijd doen het anders misschien eerlijker. Zij laten hun gedichten niet slechts aan elkaar, maar ook aan buitenstaanders lezen. Hoewel zij weten, dat vooral bui tenstaanders deze creaties niet kritiek loos aanvaarden. Dit maakt hen niet kwaad, noch demonstreren zij een superioriteitsge voel. Zij zijn bereid erover te praten. Wij waren enkele Jaren geleden nog conservatief, toen wij dichtten: Oh meisje, met je zwarte haar, met ogen die mij lachen doen Zij schrijven: Geen barsdoorbroken bomenschor» mijn hart doorkerft verloren sterf Wij sloten onze gedichten weg. om dat we ons feitelijk een beetje schaam den voor dat woordje „wenen". Zij laten hun verzen aan anderen lezen en praten over gedachten, waaraan wij vroeger nauwelijks durfden denken Zij pogen ernstig en voor buitenstaanders ontroerend eerlijk te zijn; scherp zelf- analyserend. En zij zoeken naar nieu we wegen. De vorm is ons. die goed tien jaren geleden zelf ons eerste gedicht schre ven, vreemd. De inhoud maakt ons jaloers; wij waren op die leeftijd nog niet zo eerlijk. Maar ook niet zo ver wachtingsloos. De werkeloze verzen schijnen soms een aanklacht, omdat er geen enkele illusie een plaatsje in vindt. Hoe zullen de jonge dichters van nu dichten, als zij dertig Jaar zijn? En hoe zullen zij dan schrijven ovet de jongste dichters van dan? Madelieven DU vis-aelzoen, zo zegt een made. Berokkent onze stand veel schade Maar dat verdriet vergeet je b|J De aanblik van een groene wei Met (la het om ons te gerieven?) Weer hele vlakten madelieven. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie INZAMELING HUISVUIL Op 2e Pinksterdag zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per celen, welke gewoonlijk op maandag wor den bediend, zal nu plaats vinden op donderdag 13 juni e.k. De directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienat AGENDA VOOR LEIDEN Zaterdag Oegstgeest Paulu&kerk, 8 uur: Pinkster bijeenkomst. Maandag Papengracht, 's morgens 7 uur: excursie afdeling Leiden N.C.R.(ei6)V. naar Vlaan- Pomonaterreinen aan de Nachtegaallaan: iportdag Leidso C. J. M. V.- en Jongens werk. Oegstgeest, zijzaal Willem de Zwijger- kerk 8 uur: samenkomst uitgaande van de Baptisten Gemeente Leiden. De heer H. Schouten jr. spreekt over Het Goddelijke antwoord. t Dinsdag Zaal van Wijk, Hogewoerd 106, 2.305 uur: receptie zuster Gerritsen, die veer tig Jaar kraamverpleegster ls. Woensdag Levendaal, 8 uur: excursie van K. en O. naar de synagoge. Oud-Hortuszicht, 8 uur: Concert Leldi Politie Muziekgezelschap. Tentoonstellingen Prentenkabinet Leidse universiteit. 13 mei tot 15 juni van 2 tot 5 uur: „Vier gra fici". Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 oktober: tentoonstelling „Mens in minia tuur? De wereld van het poppenspel". Universiteitsbibliotheek Rapenburg tot en met 15 juni: tentoonstelling over Lin- De Lakenhal, van 9 Juni tot 8 juli: Moderne kunst in Groningen. De Lakenhal, van 8 juni af: Shakespearo op het Engelse toneel. Geestdriftig slot Avondvierdaagse Met bloemen en applaus la gisteren een dnde gekomen aan de Avondvierdaagse roor Lelden en omstreken. Vijftienhon derd wandellustlgen. van wie 475 uit Lel len, hebben vier avonden frisse lucht en oem gehaald langs de Zuidhollandso vegen. Het enthousiasme, waarmee a(j gisteravond werden binnengehaald deed ims denken aan de grote Nijmeegse Vier- lagse. Opvallend groot is de jeugddeelnemlng geweest, hetgeen uit de groepsprijzen dui delijk blijkt. Deze werden uitgereikt aan: groep E. Stokman, Lisse; Rondom de Wa tertoreen; Leidse Houtschool I en III; Schoolgroep Wassenaar; Jeugdgroep D.S. B Militaire Kokschool I, II en III. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johannee Jacobus, zn van J Slerat en J de la Rie; Hanny, dr van L Koster en J Brouwer; Cornelia, dr van W Boon en H M van Putten; Wiihelmlna Cornelia Catharina, dr van J A Groene- wegen en H A T Onderwater; Liliane, dr van M van der Meer en D A v d Linden; Geetruida Catharine Margaretha, dr van J G H Boon en A J Marijt; Hubertina Elisabeth Maria, dr van C Melcherts en A G Eusterbrock; Winny, dr v H Schou- M Wesenhagen; Bertha Johanna, dr i T J Hal J C Marlnus Jacobus, zn van H Janzen en C Honsbeek; Martine, dr vao W Kool en A Haring; Wiihelmlna Johanna Maria, dr C W M van den Assem en H Vree burg; Johanna, dr van B Velthutjzen en J Waasink: Titia Alexandra Christine, dr in J K Platteechor en T J Verdoorn. ONDERTROUWD: R Porthelne en S M D Metsers; D van der Voort en T van Oosten: J J van Kruijsscn en B Korpers- hoek; W J Noest en A M de Jong; J C der Tas en M P Kühler; P B van >en en P van den Berg; W Slooe en J Overdijk. GEHUWD: J G v» der Oort en C M an Delft; J Schouten en M Kesseboom. OVERLEDEN: C Straathof, 79 Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3