NIEUWS ^SLEUTELSTAD Deuren van Lakenhal gaan weer open Ouderavond van Oranjeschool Toestemming tot bouw van 10 woningen ..Ouderling" ging kerken langs en nam collectes mee ïB Gemeente Katwijk Gemeente Katwijk GEMEENTE KATWIJK OPHALEN HUISVUIL een fijn stukje kaas DE LANDBOUWER I NIEUWE LEIDSCHE COURAiNT 11 ZATERDAG 8 JUNI 1937 Wewo&ï w Shakespeare en Groningers BEWAPEND MET EEN UITNODIGING gingen we gistermiddag naar de Lakenhal, die haar deuren weer, zij het voorlopig nog niet wijd, voor het publiek gaat openzetten. De trouwe lezers van de agenda weten, dat vanmiddag in dit Leidse museum twee tentoonstellingen geopend zijn. Eén over „Moderne kunst in Groningen" en een ander over „Shakespeare op het Engelse toneel". Over deze opening zult u volgende week kunnen lezen. We trokken er heen voor de voorbe- j zichtiging. om u speciaal over de Shake- I speare-tentoonstelling uitvoeriger in te I lichten Helaas lezers, het heeft niet zo mogen zijn. De heer Van Wessem is een uitste kend gastheer en hij ontving zijn gasten hartelijk, maar het voornaamste, dat wat tentoongesteld moest worden, was nog niet te zien Schilderijen o.a. van Jan Wiegers, Johan Dijkstra en Jan Jordens om even een paar „Jannen" te noemen hingen aan de wand en gaven een summier beeld van het Gro nings expressionisme met ter afwisseling hier en daar wat abstracts. Dat was alle maal in orde. Onze medewerkster voor schilderkunst en aanverwante zaken hoopt u daar volgende week over te ver tellen. Maar waar was Shakespeare? Nog in kisten. Dagen hebben de heer Van Wessem en zijn helpers in angst ge zeten en knopen geteld: het komt wel. het komt nietMaar het kwam. Eindelijk Dat kwam zo: de inhoud van deze kisten is al ten toongesteld geweest in Stock- holm, Parijs en Lissabon. En nu is de zeereis van deze laatste plaats naar Rot terdam niet zo vlot gegaan. In Antwer pen had men grote moeite met het char teren van een sleepboot. En de zaak kwam zó laat aan, dat er bij de voorbezichtiging nog niets te bezichtigen was, maar nog net op tijd, om, zij het met veel moedte, de tentoonstelling op tijd te kunnen openen. En zo komt het ook dat we er nog niets over kunnen schrijven, maar het komt naar we hopen volgende week. U behoeft echter niet zo lang te wach ten met het gaan bekijken van de ten toonstelling. want één van de heren var ..The British Counsel" heeft er wel zo veel van verteld, dat we ervan overtuigd zijn, dat er voor liefhebbers van het toneel en zijn geschiedenis, interessante dingen te zien zijn. Tot volgende week dus. i A. C. Bouwman KOUDEKERK A. D. RIJN Christen-vrouwen gingen een 'dagje uit Met vier personenwagens en een autobus trokken gistermorgen de leden van d> Christen Vrouwenbond Koudekerk uit on in de provincie Utrecht het jaarlijkse uit stapje te maken. Na een bezoek aan d« Solafabrieken te Zeist, waar de dame; allen een lepeltje als aandenken ont vingen, bezichtigde men Doorn. Vooral het verblijf van de Duitse keizer trok belang- Op de terugreis naar Koudekerk, waar ien eerst om tien uur 's avonds arriveer de, bleven de dames nog geruime tijd toe- »n in een speeltuin. Vallende betonmolen Op het terrein van de fa. Van Aalst is gisteravond een rijdende betonmolen ge kanteld. Omdat men vreesde, dat de In houd hard zou worden, werd de brand- om assistentie verzooht. Deze spoot de tank leeg en een kraanwagen zétte de gevallen molen weer overeind. Be jaarden-uitstap je Donderdag zullen de ouden van dagen hun jaarlijkse uitstapje maken. Voor de Openbare school is het 9 uur gens verzamelen geblazen. ALPHEN AAN DEN RIJN TN GEBOUW CONCORDIA is gisteren de ouderavond gehouden van de Oranjeschool. De belangstelling was zeer groot en hoewel het wat laat geworden is, vooral voor de kinderen, ging vrijwel niemand voor de slui ting naar huis, want het programma was zeer aantrekkelijk. De voorzitter van de Geref. schoolver- I Maarten Mounik 53 j. en Aagje Borsje eniging, waarvan deze school voor g.l.o 41 j.; Hendrik van der Horst 25 j. en litgaat. de heer E. van der Pol. opende I Babje Verkade 23 j.; Nicolaas J de Graaf VISSERIJGOLF De schepen stoomden heen en weer op zoek naar haring Het is met de vangsten ook in de af- 20 kilo zijn verkocht tegen 12,50 tot RIJNSBURG Overzicht Flora Neen, men kreeg ook de afgelopen week de bloemen niet voor een prikje. Welis waar deed de warmte vooral maandag de prjjzen van de Irissen flink zakken, maar deze bloemen lagen al geruime tUd op zo'n hoog niveau, dat daar best wat af kon. Van goedkoop is echter geen sprake geweest en van een gering aanbod ook niet. Het zijn nu de margrieten, de koren bloemen en de bossen duizendschoon, die ep de velling domineren. Naar witte lelies bestond veel vraag. Daar het aanbod klein bleef, kocht men de beste partijen niet beneden f0,25 per kelk. Lilium Regale bracht uiteraard minder op: van f9 tot f 11 per 100 kelken Van gladiolen was het aanbod wat ruimei dan tot nu toe het geval is geweest. We zagen mooie Johann Strauss verkopen voor f 28 per 100, Sneeuwprinses voor Gold Dust voor f23, Allard Pierson f 15 tot f 18 en Maria Gorebti voor f 21 per 100. Van de kleinbloemige gladiolen deed Peach Blossom tot f 14 en Nyrnph tot f 20. Over irissen gesproken: Golden Har vest veranderde van eigenaar voor f 0,55 en f 0,60 per bos, Van Vliet voor f 0.40 tot f0.50, de oude, maar nog altijd zeer ge wilde Imperator voor f 0.65 tot f 0.70, Jeanne d'Arc noteerde de zeer vriende lijke prijs van f 0,70 tot f 0,80 en prof. Blaauw qua kleur moeilijk te overtref fen; maar voor de rest kleven er aan deze iris enkele minder feestelijke gebreken! - ging weg voor zeer hoge prijzen: tot 11.25 per bos toe! Grootbloemige papa vers bleven op een zeer hoog niveau: van 113 tot f 15 per 100. Late pioenen kreeg men evenmin cadeau. Duchesse de Ne mours werd afgedrukt op f 15 en f 16 per 100 en Sarah Bernhardt in het vroeg bloeiende rose genre nog altijd niet over troffen als snijsoort verkreeg tot f23 per 100. Lathyrus draaide voor f 0,50 tot f 0.75 per bosje, Colvillei's voor f 8 tot f 10 per 100. margrieten brachten in prima kwali teit van f 2.50 tot f 3 per 100 op en als men mooie kwaliteit violieren aan te bie den had, kreeg men daar van f 18 tot f 20 per 100 voor. gelopen week weer niet meegevallen. Waren zaterdag de berichten van de 59' N.B. beter, zodat bijna alle schepen naar deze breedte opstoomden, maandag was het op die plaats niets gedaan er werd weer haring gevangen om de 57' 40'. Nauwelijks waren deze berichten op- ivangen of de schepen stoomden terug. Woensdag werd haring gevangen de 56° 30'. Vrijdag waren de vangsten echter teruggelopen tot 3 4 kant jes per schip. Om de 58° werd toen wat gevangen. Al met al kan dus gezegd worden, dat het in deze week een heen en weer stomen is geweest, een zoeken naar geschikte vangplaatsen. De gemid delde vangsten kwamen niet boven de 20 kantjes. De prijzen van de haring bleven vast door de kleine aanvoeren. Voor de groene haring werd ƒ124 tot ƒ210 betaald per kantje; voor kleine maatjes ƒ90 tot voor grote ƒ65 tot ƒ113 en voor steur- haring ƒ45 tot 97. De afslag te Katwijk aan Zee was in de afgelopen week 3126 kantjes. Vrijdagse aanvoeren Er verschenen gisteren in totaal 32 sche- pjen aan de Jlmuidense markt, die teza men 2300 klisten aanbrachten, 770 met schelvis, 525 met makreel, 65 met haring, 145 kleine kisten haring, 45 wij ting, 120 gul en kabeljauw, 100 kool. 300 stuks stijve kabeljauwen, alsmede 10.000 kilo tongen en 200 kisten schol. Van de Postboy stonden er 800 kisten vis, waarvan 360 schelvis, 100 kabeljauw, gul en kool, 160 dichte en 110 gestripte makreel, 65 haring, 145'kleine'kisten ha ring en 150 stijve kabeljauwen en de HD 79 had 430 kisten in totaal, w makreel, 170 schelvis, 30 varia en 150 stuks stijve. Voor het buitenland De «xport-markt nam de tong en de ka beljauw af en beitaalde voor de regels grote kabeljauwen van 68 tot 58 voor de kleine 42 tot 39, terwijl de grote tong 3,50 tot 3.70 per kilo op leverde. De grootmiddel deed eenzelfde bedrag. De kleinmiddel deed 3,10 tol f 2,80 en de tong I haalde 2,65 tot f 2,90 met 2,10 tot 2.40 voor de twee tjes. Binnenlandse verkoop De binnenlandse handel haalde de rest eg en gaf voor de kisten kleine kabel- .auwen 77 tot 64 en voor de grove gullen 28 tot 22, terwij! de middelgul f 20 18 haalde en de borgul 10 f 8. Zwarte kool is gegaan tegen 58 60 en de witte maakte 68, terwijl de leng voor 51 van de hand ging. De grove schelvis is van de hand gegaan 21 tot 16 en de grootmiddel no teerde 18 tot 12 met 18 tot 11 voor de kleinmiddel, 18 tot 9 voor de' pennen en 13 tot 10 voor de braadjes. De makrelen zijn gegaan tegen 12 20 en de wijtingen haalden 16 tot 14 met 17 tot 38 voor de schol III en 46 50 voor de kisten schol IL Haring haalde 26 tot 31. De kleine kisten (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen - Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg NOORDWIJ K Aanbesteding B. en W. hebben op het raadhuis open baar aanbesteed: het bouwen van 16 eta- gewonlngen, 38 eengezinswoningen en 54 schuurtjes in 5 blokken, op terreinen te Noordwijk Binnen; het bouwen van 40 etagewoningen, 9 bejaardenwoningen en 40 schuurtjes, in 5 blokken, op terreinen 'e Noordwijk aan Zee. Voorts beide groe- Pen in massa. Er waren 9 inschrijvers, de hoogste was firma J. Vink en Zn. te Noordwijk met f 1712.000 (in massa), de laagste de firma Verdoes en Vooy6 te Katwijk aan Zee. met f 1-654.000 (in massa). De gunning is aan gehouden. De bouw geschiedt onder ar chitectuur van architect Th. N. J. Geels •e Leiden. Geslaagd Mej. Ria de Groot alhier 6laagde in Den Haag voor het onderwijzersexamen. Zondagsdienst Op beide Pinksterdagen wordt de dok- I 'eredienst waargenomen door dokter Van Hes. telef. 2405. Benoeming De heer B. J. H. Boers alhier ontving een benoeming tot leraar lichamelijke °efen:cg aan de uitgebreid technische *chool in Den Haag. 13. De Postboy zag heel wat van zijn schel vis, die te slecht van kwaliteit voor d« consumptie was, ophouden. Vandaag De zaterdagse aanvoer had onder meei de Claesje met 400 kisten, waaronder 180 schelvis, 100 makreel, 40 gul, 20 kool, 30 wijting, 30 varia en 160 stuks stijve kabel- jouwen. Van de Shamrock stonden morgen 375 kisten, waarvan 120 met schel vis, 240 makreel, 15 wijting 20 stijve kabeljauwen. De VL 121 had 560 kisten vis bij zich Iets betere visserij De visserij om de Noord wordt beter: 120 tot 200 manden per etmaal trawlers, hoofdzakelijk makreel, haring kool met nogal wat schelvis. De SCH 171 had een trek van 40 manden grote makreel en 20 haring. Op 't Zand blijft het zuinig met 50 tot 60 manden hoops 25 stuks kabeljauwen. Langs de kust werd door de loggers en kotters 50 tot 60 kilo tong en 10 tot 12 manden vis gevangen. LEIDERDORP Leger des Hells Op tweede Pinksterdag komt het Leger des Heils uit Leiden naar Leiderdorp. In de dorpskom wordt een openluchtsamen komst gehouden. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokterJ. Hoefman, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Burgerlijke stand GEBOREN: Willempje dr v J. v. d. Luit en M. A. de Mooij. ONDERTROUWD: S. Tjalsma, 27 jr. te 's-Gravenhage en A. Schneider, 29 jr.; J. Kerkhof, 31 jr. en A. Bergers, 28 jr.; H. G. J. Hendriks. 29 jr. en C. M. Disseldorp 30 jr. de avond en het eerste deel was toen 'rijwel gelijk aan de enkele weken ge leden gehouden ouderavond van de J W. Hoornenborgschool. Dat wil dan zeg gen, dat ook hier als spreker optrad de heer H. G. Wijmans, tot vorige week hoofd van de school voor buitengewoon lager onderwijs alhier, nu te Amsterdam, e sprak over deze onderwijsvormen x>r het minder begaafde kind. Misschien is dit laatste niet eens he lemaal juist, want spr. wees erop, dat het de ouders zélf zijn, die zoveel vra gen van de lagere school, dat eigenlijk alléén de goeden maar mee kunnen ko men. Voor de anderen, de matigen, ont breekt de tijd. En zo worden de scholep voor het b.l.o. óók bevolkt met de de bielen, die toch heel goed in staat zijn. een positie in het maatschappelijk beste) En verder is het programma verzorgd o.l.v. het hoofd, de heer H. H. Keizer, met medewerking van het personeel. De kinderen hebben uitstekend hun best gedaan, van de eerste klassers tot die van de hoogste, de zesde. Het blokflui ten en de voordrachten, het kwam er alles prettig en goed uit. Voor de pauze werden vele harten vertederd door de opvoering van het spel „Sneeuwwitje" door peuters van de klassen 1 en 2. Na de pauze bracht klas 5 ..De slapende koning". De aankleding hierbij, o.a. van de kabouters was heel leuk. En de ouders maakten hierbij ook kennis met de nieu we onderwijsmethodiek. Al met al voor allen een prettige en leerzame avond. Straatprediking Hedenavond wordt voor het eerst weer straatprediking gehouden, op het plein bij de Jan NieuwenhudzenstraatGoeman Borgesiusstraat. aanvang 8 uur. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Albert Cornells, zn v C. Bal- tes en E van Doorn; Dirk Johannes, z G. Lagerweij en J Meerveld; Johannes Maria, z v J C Schild en M B van Deu ren; Neeltje Johanna, d v M Schenkel ei J van Leeuwen; Hermanus, z v H Bos man en C P van Katwijk; Gerrit, z v E van Harten en A de Kleer; Bernardus Johannes Petrus, z v J J J VerkleiJ M A Capteijn; Johannes Hendrikus, S Overes en J T van Leeuwen; Jacob, P Breedveld en B K Borreman; Maria Cornelia, d v P C Verkerk en T H Cou- vee; Ida Catharina Maria, d v J W A van Niekerk en I J M Kortman; Jozina Hele na, d v J Hulsoher en A Slagter. ONDERTROUWD: Johannes Verhage 35 j. en Johanna Jacoba de Heij 34 j.; Elisabeth Horsman GEHUWD: Johannes Kooij 25 j. en Geertrui S J Batelaan 25 j.; Comelis La gerweij 22 j. en Hemderika Lage 23 j.; Andries Boekhout 24 j. en Johanna H Klomp 24 j. OVERLEDEN Maria Ohr. Meeuw sen 80 j. weduwe van P J Otten; Berend F G Sporman 64 j. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Plattescher, Julianastraat 46. tel. 2858. Op tweede Pinksterdag heeft dokter Van Kooten, Wilhelminalaan 36. tel. 2079, dienst. Rapport Marcinelle is gereed In Brussel is officieel bekendgemaakt, dat het rapport van de commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naa oorzaken van de mijnramp te Marcinelle, die vorig jaar augustus het leven 263 mijnwerkers heeft geëist, gisteren aan de Belgisdhe regering Is overhan digd. Een regeringsverklaring over di' rapport zal nog vóór het zomerreces ir het parlement worden afgelegd. Op eer latere datum zal het rapport openbaai worden gemaakt HAZERSWOUDE Vogelvreugd vergaderde Op de vergadering van Vogelvrèugd, die gisteravond in Ruimzicht werd ge houden, is besloten, dat men voortaan iedere eerste donderdag van de maand zal bijeenkomen. Tijdens de vergadering gaven zich nog enkele nieuwe leden op. ALKEMADE Zondagsdienst De beide Pinksterdagen wordt de dok- Grafmonument gemeentesecretaris Onder voorzitterschap van burgemees- r E. M. J. Kolfschoten is een comité gevormd, dat wil komen tot het plaatsen ren eenvoudig monument op het graf de deze week plotseling overleden gemeente-secretaris W. A. Harteveld. Tot 20 juni bestaat gelegenheid bijdra gen hiervoor te storten. Raad van Rijnsaterivoude Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidsche" er in I OEGSTGEEST Voor rondrit ouden van dagen wordt gewerkt Het comité rondrit ouden van dagen kwam deze week in vergadering bijeen. Uit alles bleek, dat alle burgers 0egstgee6t zich voor het doel var comité interesseren. De opbrengst va collecte was zeer groot, terwijl zich ook reeds vele dames en heren automobilist» hebben gemeld. Ieder, die de leeftijd vs 65 jaar bereikt heeft, kan zich tot 10 juni opgeven bij mejuffrouw C. Vrij, Terwee- weg 65. Dit geldt ook voor degenen, die vorig jaar reeds mee zijn geweest. Bekertje wisselen Om de Oegstgëester Courant-wissel beker wordt 2e Pinksterdag om 2 uur eer wedstrijd gespeeld tussen het pa6 naai de KNVB gepromoveerde „Oegstgeest" er „UDO". .Oegstgeest" heeft deze wisselbeker reed6 vier keer gewonnen. Mocht deze club maandag weer winnen, dan komt de beker definitief in haar bezit. Collecte kinderbescherming Volgende week vrijdag en zaterdag wordt in onze gemeente een collecte ge houden voor de kinderbescherming. Deze collecte gaat uit van 55 samenwerkende -erenigingen van alle gezindten op het gebied van de kinderbescherming, de SAKOR. Voetbal voor goed „doel" De veteranen van de voetbalverenigin gen „Oegstgeest" en „UDO" zullen a.s. dinsdag om 8 uur een wedstrijd spelen. van de entreegelden afgedragen worden aan het comité rondrit ouden dagen. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein tegenover de Laan van Al- Zondagsdienst De dienst der huisartsen wordt beide Pinksterdagen waargenomen door dokter D. Held, Marelaan 36. Aan het begin van de raadsvergadering maakte burgemeester Kammenga gister avond bekend, dat van het ministerie toestemming is gekregen tot de bouw var woningwetwoningen. Omdat daar geld nodig is, machtigde de raad het college van B. en W. kasgeldleningen aan te gaan tot een bedrag van f 200.000. De heer Donker adviseerde tot de uiterste zuinigheid en wilde iedere raadsvergade ring een overzicht van de vlottende schuld hebben, hetgeen door de voorzit ter werd toegezegd. De moeilijkheden betreffende het ex ploitatie-tekort van de te bouwen burge meesterewoning zijn nog niet volledig opgelost. De mogelijkheid bestaat, dat Nieuwveen niet zal willen bijdragen in de opheffing van dit tekort, wanneer de wo ning niet in deze plaat6 wordt gebouwd. Leimuiden heeft zich inmiddels bereid verklaard de Helft van het exploitatie tekort te dragen, ongeacht de plaats, waar de woning komt. De heer Leijstra VOORSCHOTEN Slot Avondvierdaagse Gisteren hebben tientallen wandelaars uit Voorschoten aan het slot van Avondvierdaagse hun insigne gekregen. Zonder èèn uitvaller hebben zij vier avon den lang door weer en wind gewandeld, en dit was voor de muziekverenigingen van Voorschoten aanleiding om het einde van deze prestatie ccn klankvolle omlijs ting te geven. Zonnehuis-collect* Van 17 tot 22 juni wordt in Voorschoten een collecte gehouden voor de vereniging Het Zonnehuis. Zondagsdienst Op 1ste Pinksterdag wordt de dokters- dienst waargenomen door dokter Tonino. tel. 2493; op de 2de Pinksterdag neemt dokter Thies, tel. 2520, waar. Voor ver pleeghulp: Gezondheidscentrum, tel. 2177. HILLEGOM Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. SASSENHEIM Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen in Sassenheim. Voorhout en Warmond wordt waargenomen door de dokters Kwint te Sassenheim en Bots te Voor hout. vond, dat Rijnsaterwoude hetzelfde dient te doen. Nadat de heer Donker een omslag pei inwoner had voorgesteld, hetgeen de bur. gemeester ontraadde, werd besloten de helft van het exploitatie-tekort door Rijn- saterwoude te laten dragen. raad ging voorts akkoord met een subsidieverlening van f 90 aan de com missie voor huishoudelijke voorlichting, die drie cursussen, verdeeld over 36 avon den, wil geven. De tweede helft van de aangevraagde subsidie zal door Leimui den worden betaald. De Vebo te Leiden krijgt wederom eer garantie van Wi cent per inwoner, be en medaille; ondanks de beden kingen van de heer Broekhuijzen, dit meende, dat de Vebo te gemakkelijk mei het geld van anderen omspringt. .NIEUWVEEN Vliegtuig-bespuiting Voor het eerst in de geschiedenis var de gemeente Nieuwveen. heeft een vlieg tuig bij tal van landbouwers het te velde staande karwijzaad bespoten met een pre paraat ter verdelging van bepaalde insec- Het desbetreffende vliegtuig, afkom- ult Hazerswoude, vloog zeer laag over de akkers. Duidelijk was een soort van motregen te zien. Er was veel belangstel ling. TER AAR Burgerlijke stand GEBOREN: Arend zn v B. H. Wester- veld en W. H. Ormel; Adrianus P. Th. P. Verlaan en G. P. Honout; Elisa beth J. M. dr v J. T. Wouters en W. J. M. Brouwer; Gerritje dr v G. v. Dam en M. d. Ent. ONDERTROUWD: H. J. C. Koeleman, 31 jr. en A. J. Mank, 27 jr.; Th. P. G. Hoogervorst en A. M. M. Koeleman, bei den 25 jr. GEHUWD: M. J. Osterkamp, 29 jr. en J. M. Versluis, 23 jr.; C. den Hertog, 25 jr. i C. A. v. Leeuwen, 20 jr. LEIMUIDEN Burgerlijke stand GEBOREN: Geertruida Catharina d v P L Pijnacker en Th. J de Koning; Jan Frans, z v A C v d Hoek en H A de Roo. ONDERTROUWD: George Th Verdel 24 j. en Henny A G van Immerseel 20 j; Pieter v d Linden 27 j. en Mattje Voge laar 22 j. „Geraffineerd, laf en In-gemeen", zo schetste de president van de Haagse recht bank de manier waarop een Haagse betonwerker diefstallen had gepleegd in diverse kerkgebouwen. De officier van justitie vond het een voldoening, dat het de politie gelukt deze man te vatten en hij eiste tegen deze „geraffineerde cn gewetenloze een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek. tijdens de Paasdagen uitgegaan. Wat er nog over was had hij verstopt achter een spiegel op zijn kamer in Den Haag. Toen de verdachte vertelde dat hij vroeger werkelijk ouderling was geweest van de Pinkstergemeente, veronderstelde de president dat dit dan in een grijs ver leden was geweest, want verdachte is in middels al tienmaal voor diefstal ver oordeeld, De officier van Justitie was zeer veront waardigd over de wijze waarop verdach te met een stortvloed van vrome praatjes binnen was gedrongen in omgevingen waar men hem niet kende en waar hij dan, nadat hij de moeizaam voor liefda dige doeleinden gespaarde gelden had buitgemaakt, als een schaduw weer ver dween. In diverse Zuidhollandse kerken had verdachte collectebussen gelicht. Hij be kende in het begin van dit jaar drie deze diefstallen kort achter elkaar te heb ben gepleegd. Zo had hij zich op 20 april Berkel en Rodenrijs begeven, hij zich bij de kosteres van de Geref. kerk voordeed als ouderling van de Geref. kerk in Den Haag, die graag de sleutel de kerk had om het Berkelse kerk gebouw van binnen te kunnen bezichtigen. De kosteres geloofde dit verhaal, waar op de betonwerker rustig in de kerk de sloten van de collectebussen .verbrak om de inhoud in zijn zak te laten glijden. In Sassenheim vertelde hij de koster van de Ned. Herv. kerk dat hij iemand was van „Monumentenzorg", die belang stelde in het interieur van de kerk. De verdachte had ook een offerblok ge licht in de R.K. kerk te Stompwijk op 7 april en van het gestolen geld was hij KATWIJK Lasexamens aan Chr. techn. avondschool In tegenwoordigheid van een gedelegeer- s van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek (NVL) zijn aan de Christelijke technische avondschool lasexamens gehou den. namen van de geslaagden luiden: Autogeen Beginners: P. Bogaards, Kat wijk-Rijn, C. J. van Graas, Noordwijk, J. Klinkenberg (NoordwijlO, J.E.F. Polman, Marine Vliegkamp, L. Zonneveld. Marlné Vliegkamp. Autogeen Gevorderden: C. Ouwehand Katwijk-Z., A. Verhoef, Katwijk-Rijn, C. w. Zwaan, Katwijk-Z. Afgewezen: 2 leer lingen. Elektrisch Beginners: W. J. Buur meester. Marine Vliegkamp, F. den Haas, Katwijk-Z.. P v. d. LiDpe. Noordwijk-Z. J. de Mooij, Rijnsburg, J. A. Schaap, Kat wijk-Z.. T Schaap, Katwijk-Z., B. Varke- r. Katwijk-Z., H. J. van 't Wout, Noordwijk-Z. D. van 'l Zelfde, Kat- wiik-Z. L. Zonneveld, Marine Vliegkamp. Elektrisch Gevorderden: J. Drieber gen, Rijnsburg, J. Guyt, Katwijk-Z., N. A. Guyt Katwijk-Z., J. D. Kuyt, Katwijk-Z. A. de Mol. Katwijk-Z. Collecte kinderverzorging De volgende week wordt gecollecteerd voor de verzorging van 75.000 kinderen in 65 tehuizen, die uitgaan van samen werkende prot.-chr. en algemene kinder beschermingsorganisaties. KATWIJK AAN ZEE Jongen van 18 jaar bij logger verdronken De 18-jarige H. Krijgsman uit de Adrianastraat verrichtte gistermiddag sohilderswerkzaamheden aan de in het P.H.-kanaal liggende logger KW 210, eigenaar M. van der Plas. Op een gegeven ogenblik miste men hem en een ongeluk vrezend, ging men over tot het afdreggen van de onmiddellijke omgeving va logger. Omstreeks vier uur vond inderdaad het ontzielde lichaam. Men vermoedt, dat het slachtoffer naast het schip liggende vlot of bij het verhalen van het vlot te water is geraakt met het vermelde noodlottige gevolg. te vluchtelingenkampen zullen, zodra zijn ontruimd worden vernietigd, dus de Hoge Commissaris voor de vluchte lingen, Auguste Lindt. „Wanneer kamp ontruimd is, is de enige oplossing e verwoesten, anders trekken andere vluchtelingen er in." wegens vakantie CESLOTEN H. BEDEKER Dames- en Herenkapper Voorstraat 73 Tel. 2584 KatwUk aan Zee. (Advertentie) OP REIS ZI|NDE zult U uw geld, sieraden en andere kost baarheden veilig willen opbergen in een SAFE-LOKET Wendt U zich tot de CO A a OP RAIFFEISEN - BANK Voorstraat 50 Elke werkdag van 9—12.30 uur v.m. Het mooiste cadeau voor vader Is een electr. scheerapparaat vanaf 34.75. Braun, Philips, Remington Onze apparaten zijn gratis all-risk ver zekerd. Dagelijks demonstraties alleen bij H. BEDEKER (Advertentie) Maandag 2e Pinksterdag spreekt in de kapel Ds. P. J. Monster van Gouda. Aanvang 7.30 uur. (A dvertentie Examens Bij de door de afdeling kusttelegrafi der PTT te 's-Gravenhage afgenomen examens voor radiotelefonist zijn ge slaagd: A. Barnhoorn (binnenvaart) en C van Duyn Mzn in militaire dienst. Bij de door de rijkscommissie voor de machinis tenexamens afgenomen examens motordrijver zijn geslaagd: A. R. Hartog uit Doesburg; L. C. Oomen, vliegkamp Valkenburg en D. Schaap alhier. Bij de door de rijkscommissie voor de stuurlie denexamens afgenomen examens in ken nis der bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee en de toepassing daar van ls geslaagd Hammert van Dieremen van de KW 6, wonende te Spakenburg. Alle geslaagden werden opgeleid aan de visserijschool alhier. Nieuwe fotozaak geopend Gistermiddag heeft te Katwijk aan Zee de opening plaats gehad van de nieu- fotohandel en het atelier van de heer 'an Duyn. In het pand aan de Prince- straat, waar deze zaak is gevestigd, kwa- velen gelukwensen aanbieden. Ate- ïti winkel hadden een feestelijk aan- door de bloemen, die familie en re laties hadden gezonden. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Lodder, An- dreaspledn 2. Op tweede Pinksterdag remt dokter Borleffs, Voorstraat 85. Hoog en laag water Zondag: hoog water 0.23 en 12.57 uur; laag water 8.23 en 21.04 uur. Maandag: hoog water .1.22 en 13.52 uur; laag water 9.18 en 21.59 uur. Werk veilig in BEVAvakkleding De man van het vak herkent U aan zijn Beva-pak, de veilige vakkleding. extra ver sterkt. Neem geen risico's maar doe uw keus uit de royale collectie welke U in onze zaak vindt. Verkrijgbaar bij: J. PLANJE NOORDEINDE 4 Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge artikel 3 der Wederopbouwwet ter openbare kennis dat vanaf 10 juni 1957 tot en met 8 juni 1957 ter gemeentesecretarie (afd. algeme- zaken) voor een ieder ter inzage ligt ontwerp-besluit tot herziening van .Bebouwingsvoorschriften wederop- bouwplan Katwijk aan Zee", een en ander beogende de toegestane maximale opper vlakte en -hoogte van de zgn. bijgebou wen in de zin dier voorschriften te ver groten. Gedurende genoemde termijn kan een ieder tegen vorenbedoeld ontwerp schriftelijke bezwaren bij de gemeente raad indienen. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge de artikelen 37, vierde lid en 43 der Woningwet ter open bare kennis dat vanaf 10 Juni 1957 tot en met 8 juli 1957 ter gemeentesecretarie (afd. algemene zaken) voor een ieder ter inzage liggen ontwerp-besluiten tot her- a. de „Bebouwingsvoorschriften bebouw de kom der gemeente Katwijk"; b. 'de „Bebouwingsvoorschriften Plan in onderdelen Katwijk"; c. de bebouwingsvoorschriften, deel uit makende van het „Uitbreidingsplan Koestal en Overduin"; d. de bebouwingsvoorschriften, deel uit makende van het „Uitbreidingsplan Nieuw-Zuld", een en ander beogende, de toegestane maximale oppervlakte en -hoogte van de zgn. bijgebouwen in de zin dier voor schriften. te vergroten. Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden tegen vorenbedoelde ont werpen bezwaren bij de gemeenteraad indienen. KATWIJK AAN DEN RIJN Wijziging predikbeurten In tegenstelling met wat vermeld staat onder de predikbeurten preekt morgen ochtend om half elf in de school Narcis- straat niet dr. Nolle van Leiden, maar ds. De Ru uit Zandvoort. Zondagsdienst Voorzover het de patiënten betreft van de huisartsen Van der Laan te Rijnsburg en J. Bergman wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel, 2102. Tandartsen De zondagsdienst der tandartsen wordt waargenomen door dokter Van der Mast, Boulevard 100, tel. 2537. (Advertentie) BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouw- ret verguning te verlenen tot de bouw en schuur aan de Parklaan, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A, no. 13234; *n garage aan de Nieuwe Duinweg 25, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie B nr. 4267 ged; en garage aan de Nieuwe Duinweg, ka dastraal bekend gemeente Katwijk, sectie B nr. 5098; een schuur aan de Parklaan 26, kadas traal bekend gemeente Katwijk, sectiê A nr. 13148. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 15 juni a.s. in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoel de vergunningen schriftelijk bij hen in te De directeur van gemeentewerken Kat wijk maakt bekend dat op maandag 10 Juni geen huisvuil zal worden opge haald. Men wordt verzocht het huisvuil te bewa ren en af te geven op donderdag 13 juni daaraanvolgende. WILT U Probeert het dan eens bij Schele juffrouw danst op Leidseplein Op vrijwel iedere vaderlandse kermis traden koorddansers op. die hun draad spanden van „de top van de kerktoren tot de nok van het stadhuis" Zo stond lange tijd geleden op het Leidseplein in Amster dam de koorddaaserstent van de „Scheele Juffrouw", die de hele stad liet genieten haar evenwichtstoeren op het slappe koord, terwijl een Engelsman uit haar gezelschap zijn talent den volke toonde sn vrijstaande ladder Uit deze groepen van kermisgasten, die door heel Europa trokken onstonden lang zaam maar zeker grote circussen als Sarrasani. Strassburger. Renz. Carré en later zelfs The greatest Show on Earth van Barnum 8t Bailey. Maak de groei van het circus mee vanaf de alleroudste tijden Lees over beroemde clown» als Olschansky Auriol. dompteurs als Martin, dres- p» als Astley circusfamilies met eeuwenoude traditie. In het prachtige circusalbum „De Bonte Droom van het Circus" ontrolt zich voor uw ogen het mee9t fantastische panorama van circussen en artiesten, die met roem overladen, door de wereld zwierven. Een boenend en afwisselend verhaal met tal loze pentekeningen en vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J van Doveren en Fred Thomas Voor slechts f 2.50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancier of rechtstreeks be stellen per brief of briefkaart bij Kantoor ..Roomboteralbum". Postbus 47. "s-Gra venhage. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u grati» voor rijksbotermerken. merk op elk pakje room- U vindt boter. pakje extra voor de zondag!

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 11