Nooit medewerken aan de glijdende werkweek THEO D'OR VOOR MYRA WARD LOUIS" VOOR KO VAN DIJK Herbegrafenis mr. Rost van Tonninven voor Raad v. State Prot. kerken in Europa gaan nauwer samenwerken A vond vierdaa gse begon goed JjDftöi de Boer's Graszoden KÖHLEÏ'S DE NIEUWF LEIDSCHE LEVENSMIDDELEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 WOENSDAG 5 JUNI 19S7 Voorzitter Chr. nietaalbedrijfsbond Geen gewin boven Gods gebod (Van onze sociale redacteur) In aanwezigheid van honderden afgevaardigden uit alle delen van het land is de Christelijke Metaal- bedrijfsbond vanmorgen in Musis Sacrum te Arnhem zijn tweedaagse algemene vergadering begonnen. Het 'is voor de eerste maal dat de bond als Metaalbedrijfsbond bijeenkomt, nadat op de vorige algemene ver gadering in 1955 tot naamswijziging werd besloten en op 1 januari van het vorige jaar in het kader van de bedrijfstaksgewijze organisatie meer dan 2700 beambten van de Neder landse Christelijke beambtenbond overgingen naar de Metaalbedrijfs bond. De voorzitter van de C.M.B., de heer H. Peters, wijdde hieraan vanmorgen in zijn openingsrede speciale aandacht en hij gewaagde met grote dankbaarheid van het 6terk gestegen ledental. Want be halve het genoemde aantal beambten breidde het ledental van de C.M.B. met nog 3676 leden uit. zodat eind 1956 een totaal was bereikt van 32.205 leden. Hier toe behoorden ruim 4000 beambten. Opmerkelijk is dat het jaar 1956, het jaar was van belangrijke successen voor wat betreft de arbeidsvoorwaarden en dat in dit jaar ook de ledenwinst verre weg het grootst i6 geweest. Er zijn er dus nog velen", die eerst re sultaten en liefet klinkende, willen zien en dan pas lid worden. De heer Peters kon er dan ook begrip voor hebben, dat er leden zjjn, die vragen om het verplichte lidmaatschap. Toch wees hjj dit af. omdat de jarenlange praktijk bewezen heeft, dat de geesteljjk- tedelijke argumenten, die gebruikt wor den om de mens in vrijheid tot de vak organisatie te doen ingaan, van veel gro- Wijzend op dc vele successen die de afgelopen jaren op sociaal terrein be reikt konden worden, wilde de voorzitter niet ontkennen, dat er ook vandaag nog gezinnen zijn, die het moeilijk hebben. Opvoering van de algemene welstands- grens, niet in het minst voor de laag6t bezoldigden, blijft zeker één van de doel stellingen. Op het ogenblik laat het zich aanzien, dat de jaren 1957 en 1958 vooral ten aan zien van de lonen jaren van stabilisatie zullen zijn. Wil men straks er in slagen de collectieve arbeidsovereenkomsten op nieuw te verbeteren dan zal opvoering van de produktiviteit nodig zijn. Erkente- LISSE Prettige sportdag bJ.o.-seholen Op het gemeentelijk sportpark werden gisteren sportwedstrijden gehouden tus sen b.l.o -scholen uit Haarlem, Leiden en Lisse. Dank zij de goede medewerking van de sportstichting Lisse en de terrein beheerder, hadden de wedstrijden, geor ganiseerd door de heer Van Niel uit Lei den, een vlot verloop. Na interessante krachtsinspanningen ging Leiden met de wisselbeker strijken Haarlem kreeg de tweede prijs, een lau wertak. en Lisse ontving als troostprijs eveneens een lauwertak. De heer Paardekoper. die de prijzen uit reikte, dankte allen, die aan de dag hun medewerking hadden verleend en maaktP zich een tolk van de jongens door zijn enthousiasme uit te spreken over het ge zellige verloop van de wedstrijden Philatelica vergaderde Voorzitter G. A. Gehrels kon gister- ivond bij de opening van de vergadering 'an de postzegelverzamelaars constateren, dat steeds meer Lissenaren hun zegeltjes in clubverband willen vergaren. Dat dit ook in andere plaatsen het geval is, blijkt uit het stijgende ledental van de lande lijke organisatie. Momenteel zijn 3.500 ver. zamelaars aangesloten, verenigd in 34 af delingen. De voorzitter vestigde er de aandacht op. dat volgens de statuten alleen inter lokaal rondzend verkeer is toegestaan. In dit Interlokale verkeer neemt Lisse een aanzienlijke plaats in; in één jaar werd door de Lissese verzamelaars voor niet minder dan 1000 aan postzegels uit d« zendingen gekocht. Een verloting van een prachtige collec tie had goede aftrek en ook de daarop vol gende velling. die o.m. zegels van 40 on der de hamer bracht, had ieders dacht. Op 2 juli zal de laatste vergadering dit seizoen gehouden. lijk toonde de heer Peters zich voor de volledige compensatie van de huurverho ging, al betreurde hij het, dat het ge meenteklasse-verschil met ongeveer twee cent zal worden vergroot Voor wat be treft de toekomst zal de aandacht van het bondsbestuur vooral gericht zijn op de voortgaande invoering van de werkclas- 6ificatie, op goede tariefstellingen, op het vraagstuk van de winstdeling efi de be zitsvorming, de invoering van de onder nemingsraden en het tot stand komen van een publiekrechtelijk bedrijfsorgaan voor de metaalindustrie. Een bijzonder duidelijk principieel ge luld liet de heer Peters horen met be trekking tot de thans vooral in West- Duitsland actueel geworden kwestie van de glijdende werkweek. De heer Peters verklaarde: Nooit mogen wij er ook maar aan meewerken, dat terwHle van de auto matisering en verkorting van de arbeids tijd. de zondag in de glijdende werkweek gelijk wordt gemaakt aan de werkdagen, omisch gewin mag nimmer gaan bo- Gods gebod, afgezien dan nog van de sociale ontreddering die daardoor zou Tenslotte besteedde de voorzitter van de C.M.B. nog uitvoerige aandacht aan de samenwerking in Europees verband en hij schaarde zich aan de zijde van hen, die optimistisch zijn in hun venvachtin- ;n van de Euromarkt voor Nederland. Plechtig werden alle leden herdacht die gedurende de afgelopen verslagperio de zijn weggevallen. Met name werd het verscheiden gememoreerd van de ere voorzitter de heer Gijsbert Hordijk, die in september 1955 op 72-jarige leeftijd overleed. Gedurende dertig jaar was hij gesalarieerd bestuurder. 9? DE THEO D'OR, de jaarlijkse toneelonderscheiding voor de beste actrice van het jaar is voor het seizoen '56'57 ten deel gevallen aan Myra Ward van de Haagsche Comedie. De Louis d'Or ging ditmaal naar Ko van Dijk van de Nederlandse Comedie, aldus heeft de jury, be staande uit de heren A. der Hertog W. Ph. Pos en dr. P. H. Schroder. Dinsdagavond, vond onder regie van Johan Bodegraven in het Utrechts stadion de eerste vol ledige zij het besloten voor stelling plaats van het 14e eeuwse toernooi Het Gouden Draadspel, waarvan de officiële opvoering is vastgesteld op vrij dag a.sook in het Utrechtse stadion. Twee middeleeuwse rid ders ziet u op de foto. De een moet de moorkop op de houten paal verdedigen, terwijl de ander er juist in slaagt de kop van de paal te stoten. Op een bijeenkomst van de Israëlische vereniging van gemeentebesturen in Tel Aviv, is besloten géén afvaardiging te zenden naar het Congres van de inter nationale vereniging van gemeentebestu ren. dat van 12 tot 18 juni in Den Haag zal worden gehouden. Gelijk met hen werden dezer dagen in Breda aan het einde van de vergadering van de Ver. van Ned. Schouwburg- en Concertzaaldirecties, vier andere acteurs gehuldigd. Ten aanzien van Myra Ward besliste de (Advertentie) Dames en Heren Wij maken U er even op attent dat onze salons wegens vakantie zijn GESLOTEN van 24 tot en met 29 juni. DAMES- EN HERENKAPPER M. DE MOL Secr. Varkevisserstraat 203 Katwijk aan Zee. Ingang damessalon Schoolstraat. Katwijkse bejaarden maakten een prettig uitstapje Vier bussen en acht personenauto's startten gistermorgen met 175 ouden van dagen, die al dagen tevoren hadden ge luisterd, of het weerbericht voor hun jaar lijkse uitgaansdag wel gunstig zou luiden. De burgemeester en zijn echtgenote, be nevens ds. F. Pijlman hadden een plaatsje gezocht tussen hun feestvierende plaats genoten en een voorspoedige tocht bracht het gezelschap naar Oud-Valkenveen, waar de eerste rust werd gehouden. Nadat met een flinke wandeling de eet lust was opgewekt, werd de lunch ge bruikt, waarna de spijsvertering op schommels en glijbanen kor worden aan gemoedigd. Met een grote lus reed de stoet enkele uren later via Baarn en Soest naar Alphen aan den Rijn, waar ln Avi fauna werd gedineerd. In Katwijk aan Zee stonden bij het vallen van de duisternis vele honderden belangstellenden de auto-karavaan op te wachten. UNI, die de wachttijd klankvol had bekort, begeleidde de auto's met een De heer Roels vertrekt naar St. Maartensdijk De heer P. A. Roels, werkzaam bij het openbaar lager onderwijs in Lisserbroek is met ingang van 1 september benoemd tot leraar aan de school voor algemeen vormend onderwijs in Sint Maartensdijk op Tholen. Deze gemeentelijke technische school is nog in aanbouw en wordt één de fraaiste ln Nederland. De heer Roels was onder meer voorzitter van de Jonge Kerk in Lisse. Bloedtransfusie De halfjaarlijkse bloedtransfusie avonden van het Rode Kruis worden vandaag en morgen gehouden. Nieuwe donors kunnen zich ook op deze avonden melden. Evangelisatie Morgen wordt ln Contact aan de Lis- serdijk een evangelisatieavond gehouden, uitgaande van de Chr. Geref. kerk Postduiven-wedvlucht De duiven van de vereniging De Lucht- klievers hebben deelgenomen aan een vlucht vanuit Corbeil, 432 kilometer. Er werd om 6.15 uur gelost en er vlogen 98 duiven mee. De eerste duif kwam om 12.43 uur aan. De uitslagen luiden: P. Ber- see 1.8; A. H. Holl 2, 4 11, 14; B. Rijgers- berg 3, 15; W. van Drlel 5, 7, 12. 19, 22; H. v. d. Meer 6; P. v. d. Zwet 9; G. Deg- ger 10, 13; J. van Diest 16; H. van Diest 17; J. van Es 18. 20; G. Paardekoper 21. 24; T. Visser 23. (Van een onzer verslaggevers) De Raad van State heeft zich vanmor gen bezig gehouden met het beroep van mevrouw de weduwe F. S. Rost van Ton- ningen-Heuvcl te Velp tegen een beslis sing van de Haagse burgemeester waarbij afwijzend werd beschikt op het verzoek om de stoffelijke resten van wijlen mr. M. M. Rost van Tonningen, één der voor mannen van de vroegere N.S.B.. te laten herbegraven. Tijdens een vanmorgen gehouden open bare zitting van de Raad van State deelde mevrouw Rost van Tonningen mede. dat zij precies weet waar haar rrian is begra ven, ondanks het feit. dat zij persoonlijk niet bij deze begrafenis aanwezig was geweest. Een vroegere oppasser van de Algemene begraafplaats aan de Kerkhof laan in Den Haag had haar verteld, dat haar man ln een normaal graf was ter •arde besteld, nl ln 'n graf van vier maal vier graven. Nadat de directeur van de Scheveningse gevangenis aanvankelijk de begrafeniskosten had betaald, waren deze kosten later aan haar doorberekend. Mede in verband met een suggestie van het col lege van Ged. Staten om mevrouw Rost van Tonningen aanwezig te doen zijn, wanneer het massagraf geruimd zou wor den, opdat zij dan de stoffelijke resten van haar man zou kunnen identificeren, vroeg mevrouw Rost van Tonningen haar hierin ter wille te zijn. De vertegenwoordiger van de Haagse burgemeester, mr. P. C. Breedveld, ver zette zich hiertegen, omdat het massa graf in gedeelten wordt geruimd. Op een vraag van staatsraad mr. dr. J. M. R. van Angeren deelde zij mede, dat zij na de dood van haar man geen papieren had gekregen. „Ik heb zelfs geen overlijdensakte ontvangen. In wezen be hoeft mijn man niet eens dood te zijn", aldus mevrouw Ro6t van Tonningen. De Raad van State zal later advies aan de Koningin uitbrengen. pittige mars naar het Jeugdhuis, waar de heer D. A. Hazenbroek namens het co mité de bejaarden toesprak. Grote waar dering had deze voor het medeleven van de burgemeester en mevrouw Duiker, voor de aanwezigheid van ds. Pijlman en voor de bereidwilligheid van de auto bezitters. Tevens bracht hij dank aan de organisatoren en allen, die met bijdra gen deze tocht mogelijk hadden gemaakt. Burgemeester Duiker -dankte namens de ouden van dagen het comité voor zijn vele werkzaamheden en hij verklaarde, dat hij een heerlijke dag had gehad temidden van de oudste zijn gemeente. KATWIJK AAN ZEE Postduiven-wedvlucht De postduivenclub De Rijcmondere is uitgekomen in een wedvlucht vanuit Que- vrain met een groep oude duiven. Af stand 205 km. In concours waren 11! vogels, die om 12.15 uur werden gelost bij zwakke zuidoostenwind. De eerste duif werd geklokt om 15.34.04 uur, gemiddelde snelheid 1029,1 meter per minuut. De uit slag luidt: A Grimbergen 1; L. Noort 2 20; gebr. Pauw 3. 12 en 17; C. Plug 4; J. Heemskerk 5: Kr. Schaap 6. 10. 14. 15 en 25: Th. van Essen 7. 18 en 24; C. Duijn 8; C. Kraayenoord 9; E. van Hooff 11; A. J Hus 13 en 28; J. Parle- vliet 16; J. Winters 19; J. Vlanen 21; Jungeriu6 22, 23 en 27 L. van der Plas Spreekbeurt Vanavond om half acht zal ds. L. Kie- boom uit Lisse in het kerkgebouw var de Gereformeerde Gemeente een spreek beurt vervullen. Hoog en laag water Donderdag 6 juni: hoog water 9.30 er 22.08 uur; laag water 4.51 en 17.29 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank in Katwijk aan den Rijn werd ln mei 25.019.42 in gelegd en 23.465.09 terugbetaald. Voetbalflitsen Op het terrein van VFC in Vlaardingen wordt zaterdag het jaarlijkse Bondentoer- nooi om de KNVB-zaterdagbeker gehou den. Na loting is het volgende programma vastgesteld: 15 uur Gouda—Rotterdam; 16.30 uur RotterdamDen Haag; 18 uui Den HaagGouda. Rotterdam moet de wisselbeker verdedigen. Rapid JC heeft gisteravond in Nijme gen een wedstrijd gespeeld tegen Monaco, dat in de Franse competitie speelt. Nadat de rust met 11 was ingegaan, verloren de Nederlanders met 2—1. Fortuna '54 heeft gisteren in Geleen een wedstrijd gespeeld tegen de Brazi liaanse voetbalclub Recife, Bij rust had den de Nederlanders een 10 voorsprong; de wedstrijd eindigde gelijk (1—1). Het Ned. B-elftal, dat op 12 juni tegen het Noorse B-elftal uitkomt, heeft gisteren in Boxtel een oefenwedstrijd gespeeld tegen BW. De Nederlandse reserves won nen met 52, nadat de rust met 30 wai ingegaan. Het Ned. B-elftal zal pas in Noorwegen definitief worden samenge steld. Gisteren speelde het in de volgende opstelling: doel: Van Dijk (Sparta); ach ter: Walhout (NOAD) en Kraay (DOS); midden: Koning (Sparta), Anderiessen (AJax) en Kruyver (KFC); voor: Coenen (MW), Dahrs (Blauw Wit), Tol (Volen- dam), Koopal (Willem II) en Louer (Noad) Nederlan d-W est-lndië Op donderdag 27 juni zal op het terrein van Rood en Wit in Haarlem de cricket wedstrijd Nederland—West-Indië worden gespeeld. CONFERENTIE IN DENEMARKEN jury, dat zij voor de Theo d'Or in aan merking kwam wegens de grote veel zijdigheid van deze door haar direktheid aansprekende èn overtuigende actrice wier rollen, uiteenlopend van aard. over eenstemmen in intuïtie, innigheid en tref zekerheid. in karakterisering zowel als in typering. Bij de acteur Ko van Dijk heeft de jury zich laten leiden door haar overtuiging, dat de grote verdiensten van deze acteur de Nederlandse toneelspeelkunst alsnog niet op het gebied der tragi sche en heroïsche propagonisten liggen doch veeleer op het terrein der onmid dellijk herkenbare en direkte sentimen ten. Het was voor de eerste maal dat de verenigde theaterdirecteuren bovendien twee zilveren en twee bronzen Bouw meester-medailles toekenden. Cees La- seur was de eerste, die een zilveren me daille ten deel viel. De jury uitte in haar rapport haar bewondering voor de wijze waarop Laseur de gedetailleerde en her kenbare regie van Sharoff in „Het Hu- Van 28—31 mei is in de volkshogeschool te Liselund bij Slagelse (Denemarken) de „Brusselere conferentie september 1955" voortgezet waarop de wenselijkheid, werd besproken van een nauwere oecu menische samenwerking der Europese kerken van protestants karakter. Was in Brussel slechts een beperkt aan tal kerken vertegenwoordigd, hoofdzake lijk uit Duitsland. Frankrijk, België en Nederland het gezelschap dat in Dene marken bijeenkwam was veel groter: ongeveer 75 vertegenwoordigers van een 30-tal kerken uit Denemarken. Frankrijk. Duitsland. België, Zwitserland. Italië en Griekenland, zomede afgevaardigden van kerken in Polen, Zuid-Slavië, Hongarije. Tsjeehoslowakije, Estland en Letland, kerken van Hervormde (presbyteriale) en Lutherse structuur. Methodisten, Oud- Katholieken, zomede de Archimandriet van de Orthodoxe Kerken in de Benelux- landen (onder het patriarchaat van Kon- stantinopel). Uit Nederland was een delegatie van 8 personen aanwezig van de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van dr. E. Emmen. terw(jl van de Gereformeerde Kerken prof. dr. J. Nauta en dr. H. W. H. van Andel de besprekingen als waarnemers bljw rnden. De conferentie werd beurtelings gepre- Vierhonderd wandelaars trotseerden slecht weer pISTERAVOND is b(j Oud Hortuszlcht de Avondvierdaagse begonnen. D« wandelsportkring Celden en omstrëker kan er tevreden over z(jn. Qe start Is uit stekend verlopen. Meer dan 400 tippelaar! trotseerden het slechte weer en bcgonner welgemoed aan hun diverse afstanden. Vijf groepen militairen van de mili taire koksschool nemen deel en verder de D.SB.-jeugd, de „Watertoren"-jeugd, twee groepen van de Leidse Houtschool de C.J.M.V.-Wassenaar, de Stopman- groep uit Lisse, de Ireneschool, de J Made-school en verder vele individuële tippelaars. Alle deelnemers volbrachten hun tocht. Vandaag zijn de afstanden en 15 kilometer. Beide routes voe deelnemers vandaag langs Leiden doorheen. Start bij Oud Hortuszicht. Ver volgens loopt men langs Lammenschans- weg, Kanaalweg. Veilingkade. Zoeter- woudseweg. Da Costastraat, Hoge Mors- weg en Rijnzichtbrug naar het beginpunt terug. Avondvierdaagse met hindernissen Gisteren startten 165 wandelaars voor het eerste parcours van de avondvier daagse, die door de wandelspo' vereni ging De Zwervers wordt gehouden De deelneming had groter kunnen zijn. doch ten eerste was het weer niet di rect ideaal en bovendien zijn er moei lijkheden met één van de wandelsport- organisaties, die een groot aantal belang stellenden niet toestond aan de marsen deel te nemen. Waterpolo De Zijl won van drie wedstrijden maar één "\7"AN DE VIER eerste competltiewed- strijden, die De ZJJ1 gisteren speelde, werd er slechts één gewonnen, hetgeen maar een matig succes moet worden ge noemd. Van Donk werd met 4—2 verloren. In een wedstrijd, die niet uitblonk door goed spelpeil, nam de thuisclub al spoedig de leiding 1—0, maar De Zijl kwam snel weer opzetten en Van Tol schoot goed in 11. Nog voor rust nam Donk de leiding opnieuw 21. Ook in de tweede helft beet De Zijl flink van zich af en hoewel Donk een voorsprong van 31 kreeg, Van Tol wist toch tegen te scoren 3—2. Hier na werd een speler van De Zijl naar de kant verwezen. Donk voerde de eind stand nu op tot 42. De Zijl II verloor met 01 van GZC 4 De Leidse reserves deden het lang niet slecht. Nadat beide partijen enkele kan sen hadden gemist, scoorde De Boer 0—1 Kort voor rust ging ook In deze wedstrijd een De Zijl-speler naar de kant, maar indanks het numerieke verschil bleef de ■.tand ongewijzigd. De Zijl III leed een zware 0—7 neder laag tegen WZC 2. Al bij de rust was de «tand 03. De adspiranten van De Zijl wonnen met 3—1 van AZC's adspiranten. De Jeugd deed het best. Van Mijgaarden en Snel maakten de doelpunten. Mevrouw G. WJJsmulIer—Meyer te Am sterdam is gisteren door de Westduitse consul-generaal het kruis van verdienste van het Duitse Rode Kruis uitgereikt, als dank voor haar werk tot redding van Duitse kinderen, wier ouders onder het nazi-geweld zijn omgekomen. sideerd door dr. Emmen, secr.-gen. van de Ned. Herv. Kerk en door praeses Wilm van de Duitse Evangelische Kerk in Westfalen. Er werd besloten tot voortzetting van de gelegde contacten in een „Werkge meenschap van Kerken in Europa" onder een voorlopig bestuur, waarin ook dr. Emmen zitting heeft, terwijl het voor lopig secretariaat in Nederland gevestigd zal worden. Jachten voor Engeland van start gegaan Voor de zogenaamde adnbrengwedstrijd over 105 mijl van de Noorderpier b(j Hoek van Holland naar Harwich, zijn gister avond omstreeks acht uur twaalf zeegaan de jachten uit de Berghaven van Hoek van Holland vertrokken. De ranke jachten zeilden over de denk beeldige startlijn tussen het Noorderhoofd het als startschip fungerende marine- rtuig, dat ongeveer een mijl van de pier lag. Scherp op de wind liggend verdween de vloot al spoedig in het duister voor een :eker niet gemakkelijke overtocht, gezien de niet bepaald gunstige weersomstandig- HZPC won van De Robben Voor de zomercompetitie van de Kon. Ned. Zwem Bond is gisteravond in de hoofdklasse heren de polowedstrijd tussen H.Z.P.C. (Den Haag) en De Robben (Hil versum) gespeeld. De Hagenaars wonnen verdiend met 52. Het IJHaarlem voor de heren hoofd klasse werd door het IJ met 80 gewon nen. In de eerste klasse B heren eindigde de wedstrijd MerwedeUZSC in een gelijk spel. MYRA WARD (Requiem for a nun)veelzijdig welijk" heeft weten te combineren n zijn eigen bijzondere aanleg voor per soonlijk gekleurde blijspel-figuren. Elise Hoomans kreeg eveneens een zil veren Bouwmeester-medaille, voor haai rol van Mary in „De tocht naar he' duister". De twee bronzen Bouwmeester-medail les waren bestemd voor Johan Fiolet als de oude Lebedjew in „Iwanoff' en voo: Mimi Boesnach als mrs. Cooper in „Apar te Tafels". Markt- en vïssertjberlchten KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 juni. Groen- levelling, bloemkool 5.50—14. bospeen 61—65. waspcen 45—75, radijs 5—8.40, sla 9.70—17.70, spinazie 5—10, peterselie 8.30—8.50, prei 11—21. L ElDSCHENDAM, 4 Juni. - Groenteveiling: rijen komkommers A 46—56. B 42—52. C 39—42. urom per kg 76-93; tomaten per bak van 5 kg A 9.80—10.20. B 9.30—9 70. C 9.80—10.60. sla A 10—15. B 47. stoofsla 13—26. andijvie 38 45, spinazie 1016. bloemkool A 18—21, B 12— 16. posteiein 1218. bospeen 5364. WOERDEN. 5 juni. - Kaasmarkt. Aangevoerd 147 partijen. Notering eerste kwal. 2.33—2.39. tweede kwal. 2.25—2.J2, extra kwal. tot 2.60. WOERDEN. 5 juni. Biggen- cvoerd 88 biggen. kwaliteit 55—65, 134 lammeren, notering 60—85. Handel matig. KATWIJK AAN ZEE. 5 juni. Vangstberkb- ten uit volle zee: Hapa: 19—2, 168—17, 170-17; Adexo: 5—7 7—20. 9—25 23—20, 25—24, 138— 12. 147—40. IJM 75—12, 283—20; Inpa: 22—5. 45—::. 127—5, 175—30, 163—35; Dupa; 18—40. 4S—H'. 67—45 86—6, 37—7, 95—14, Kennemer- ;and: 20—2, 29—10, 39—35, 40—5. 41—7; Rijn stroom ouwehand: 15—3, 43-38. 44-26, 85—14, 5u5. Gemiddelde: 18. Geen afslag. SCHEVEN1NGEN, 5 juni. VisserijbericM. Vangslbe richt van hedenmorgen uit volle zee; SCli 64—8, 66-15 72—15 73—14, 81—40, 97—25, 116—5, 123—10, 160—6, 180-47 nog 40 netten, 242—10, 14—20, 47—50 nog 20 netten th.M.. 121—12, 302—12. 24-25 325—i, 195—22, g.v., 342—20 402—34 412—13 2—25 5—17, 15 160 mijl afgelegd. 19—16, 30—6, 35—11. 87— 9. 84—10, 236—t, 250 g.v., 297—20. 310-3, 39925. 32—38, 40—24, 49 g.v.. 99—10, 132—24, SCH 4—640, 68—550, 10- 765. SCHEVENINGEN, 4 Juni. Aangevoerd 173 kg garnalon. Notering handelsgarnalen 1.821.93 per kilogram. 3.89. kim. 3.29—3.32. I 2.50—2.60, II 2.10—2.29. tarbot I 2—2.08, II 1.50—1.60, III 1.25—1.35. IV 1.10—1.20. griet I 1.30—1.50, U 1.101.15; prijzen per 40 kilgram: gr. schol 27—32, middel 28—30.80, kl. 24— 27.40. pieterman 42J6. rode poon 1 27.80—36. II 16.50—24. schar 17.40—19. Voorts werden aangevoerd achttien kantjes maatjesharing, notering maatjes jong en klein 95—96 per kanlie. Verwachte aanvoer voor donderdagmorgen acht tot 115 120 mijl afgelegd. 142—2 190—6. 199—8. 61—15, 71—5 naar huis, 83—23, 166—5, 14—0. 56-7, 89—7, 1-12 IJMUIDEN, 4 juni. Prijzen per kg: heilbot 290—210. gr. tong 370350, grm. 370, kim. 370 -350. Id. I 280—260, II 225 —210, tarbot I 200—160; per 50 kg: tongschar 82. HBPHL kl. I 17—8, II 14—10. 17—12, gr. gul 33—22, midd. 25—15, kl. 17—8, kl. haai 22—19, kl. wolf 34—32, poontjes 10—8, kl. koolvis zw. 20—17, wit 22—20; per 125 kg: gr. kabeljauw 172—50, gr. koolvis zw. 4811. wit 55—57, gr. leng 42—36, gr. wolf 66—60. Aanvoer 4630 kisten. IJMUIDEN, 5 juni. Prijzen per kg: heilbot 300—230, gr. tong 400—370. grm. 410—360, kim. 410370. kl. I 350—2S0. II 300—225. tarbot I 220—180. zalm 750; per 50 kg: tarbot II 114, IV 57—56. gr. schol 39—36, grm. 38—36, kim. 34—32, kl. I 38—33, II 35—13, schar 26—8, verse haring 27—15, makreel 22—11, gr. sohelvis 32—25, grm. IJMUIDEN. 5 juni. - Ier—16.500, IJM 18—9950. K W24—6500. 3900. RO 29—1920, KW 35—970, 56-850, 63— 3460. IJM 59—3650. Rusland waarschuwt Turkije Het orgaan van het Russische leger, de Rode Ster, heeft Turkije vandaag ge waarschuwd, dat het voorgenomen be zoek van een Brits marine eskader en de marine-manoeuvres in de Zwarte Zee een 6lechte uitwerking zullen hebben op de Turks-Russische betrekkingen. «HAARLEMMERSTRAAT164-166 RIJNSBURG - VLIET 77 MACARONI 500 gram ^KUCHTEN'GRIES WIT BLOEM KOFFIEMELK bekende merkt 56 - 55 - 49 en GbSN. ZOETZUUR literpot van 69 NU SLASAUS bekende fles SPECULAAS pak met 500 gram BAK-ROZ1JNEN 500 gram SUIKER kilogram MARGARINE 3 pak NU GEHAKT, kant en klaar, gr. blik KERSEN o. de grote pot SLAOLIE. n p. II. CO ML 59 65 69 72 82 89 93 .119 HULL. BK. BONEN, de beste die er xUn, OQ 500 gram NU WITTE BONEN 0 0 500 gram 49 en 00 SPERCIEBONEN CQ grote pot DOPERWTEN m H CQ literblik NU SPERCIEBONEN OQ literblik 99 89 en 95 ADVOCAAT de grote fles 253 Aan de CA8SA bij 3.00 Limonadesiroop BAKFI ETSEN TE KOOP TE HUUR G. A. DE GRAAF Tel. 30636 Haarlemmertrekvaart 11 Oegatgeest NIEUWE AUTO's zonder chauffeur GARAGEBEDRIJF MaredlJk 34 A - Lelden Telefoon 32735 WONINGRUIL Aangeboden: CROOT HERENHUIS in binnenstad bevattende 5 grote kamers (5x5) en 2 klei ne kamers, keuken en grote, brede gang, tegen een huisje ln zuidelijk deel van Lelden, bevattende kamer en suite, 3 slaapkamers en klein tuin tje. Brieven no. 9447 Blad. Leerling-elektricien VOOR HET HELE CEZIN Reine Claude Pruimen 1 liter flacon HAWAII ANANAS. 1 Mik- Ink 4 *-4.Ken VOORJAARSPUODING, met diverse vruchten Een zeer speciale smaak. 200 gram „DECORO" vruchtenwijn, de heerlijke zoete kerecnükeur. Per flee THEE, een Ceylon-Chdna-melange Uitstekende kwaliteit 200 gr. KO'C'CRONEN, onze bekend Guatemala melange 250 gram Chocolade Rumstaafjes, een t/r&ctatie bij de thee. NOISETTES. een moccakoekje gevuld met noot jee 250 gram Choco iade Hagelslag, meMc of puur Onze betere verpakte kwaliteit. Ir»h 200 gram Per zakje Eegoke Coromek, chocolade. De zachte t roomemaak. Choeotode Proline Corre's, met een heerlijke vulling 250 gram Anonospwrtjes met en zonder chocolade, I» ttete tW .ltfld wrtkom 1.49 0.46 1.15 1.49 1.58 0.49 0.49 0.49 0.49 0.85 0.52 Ome wekelijkse LUNCHSCHOTEl gekookte Caeeeierrlb Argent, corned beef Gerookt procurcur«neIi 1.25 Afe extra aanbieding: 1 Wik ZALM, n Q Inhoud 235 gram 0.84 VHOON a l)REEhll4IYl« ADVERTEERT in de Nieuwe Leidsche Courant

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9