Jiieuwc £riJtsri)e ÖTouroiit Rusland „wil vriendschap met Amerikaanse volk Ook Moskou wenst eerst een gedeeltelijke ontwapening Beslissende dag voor de poging van Pflimlin A merikaanse vrouwen kwamen naar Holland om te proeven Bourguiba wil Fransen uit Tunesië zenden Ernstig gewond bij aanslag MAANDAG 3 JUNI 1957 57 w BUREAUS: Steenstraat 37. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 38936. Achtenriertigate jaargang No. 10971 Directie: F. DitMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.; H. W. J. EN8ERINK CHRISTELIJKE AT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken StantvafUdi b «letlms my n fatrt ia Ugfrtnspott Sport en wedstrijden ZIE PAGINA 4 Pleidooi voor vreedzame samenwerking Iten rijke |"^E RUSSISCHE PARTIJSECRETARIS, Kroesjtsjef, heeft gisteravond in een gesprek voor de Amerikaanse televisie, dat een uur duurde, herhaaldelijk verzekerd, dat zijn land vriendschappelijke betrekkingen kil onderhouden met het Amerikaanse volk. Belangrijk was de mededeling van Kroesjtsjef, dat ook Rusland op het standpunt staat dat eerst een overeenkomst bereikt moet worden «ver een beperkte ontwapening. Daarna kan dan gepraat worden over len algemeen akkoord. Ook herhaalde de partijsecretaris, dat Rusland gereid is zijn troepen uit Oost-Duitsland, Polen, Hongarije en Roemenië terug te trekken, als het Westen zijn huidige bases zal ontruimen. zou. zo meende Kroesjtsjef, een ige regeling zijn om de goede wil be- )e beide partijen te toetsen, een regeling riële jie vriendschappelijke betrekkingen tus- t re- Ln Amerika en Rusland tengevolge kan >uwe iebben' De Columbia Broadcasting System had ket gesprek met Kroesjtsjef in zijn bureau bi het Kremlin opgenomen. Toen Kroesjtsjef werd gevraagd welki maatregelen Rusland zal nemen om d< hiternationale spanning te verminderen, gntwoordde hij: ,,Wij nemen voortdurend jergelijke maatregelen. Er zijn echter maatregelen nodig van de zijde vai yer. Staten, Engeland en Frankrijk. Wij telt pp te heffen, het ijzeren gordijn op halen en over te gaan tot een uitgebreid programma van culturele uitwisseling." Het contact tussen onze volkeren, ti de zakenlieden moet worden uitgebreid. Ik acht dit het belangrijkste. Rusland wil Ie westelijke diplomaten in Rusland i Vrijheid verlenen, als er wederzijds ontkende dat de satellietlanden het rijse (communisme in de steek zouden laten Can- afwezigheid van de Russische tro< rijfs" ^Ver een eventuele oorl°g zei hij, dat Keur Pe grondslag van elke Sowjetpolitiek niet ont- |(t geloof is. dat de Verenigde Sta' aan pen oorlog tegen Rusland voorbereid ideologische 6trijd tussen het kapita- het socialisme is niet hetzelfde orlog. Een oorlog zou een ver- kkelijke catastrofe zijn. zowel voor kapitalistische al6 voor de communis- iche landen. Wij moeten op onze pla- leet kunnen leven. „Wij willen geen oorlog," zei de Rus- lische partijleider. En hij waarschuwde: >u ons een oorlog kunnen Kroesjtsjef gaf toe, dat de verschillen- T_ de communistische landen van mening kunnen verschillen. Als voorbeeld noem de hij Rusland en communistisch China lang COM Ook Boelganin Ook Boelganin heeft zich laten inter viewen door Amerikaanse verslaggeve: en deze Russische leider was eveneei zeer vredelievend in zijn uitlatingen. „Ik meen, dat het de gehele wereld Expli Nieuwe proeven osies met weinig radio-activiteit Amerikaanse geleerden hebben gisteren honderden varkens, apen en muizen bloot gesteld aan de 6traling van een ontplof fend kernwapen. De bom, gemonteerd op een toren van 100 meter hoogte ln de woestijn van Nevada, explodeerde zon dagmiddag. Zowel bij de Amerikaanse reeks proef nemingen als bij die van de Engelsen •chijnt het nu vooral te gaan om het be palen van de radio-actieve stralingen en de uitwerking hiervan op levende wezens. Bij de laatste Britse H-bom explosie in de buurt van het eiland Malden is een naar verhouding uiterst geringe hoeveel heid radio-activiteit vrijgekomen. Naar («He waarschijnlijkheid is dit te danken aan de omstandigheid, dat de bom op zeer grote hoogte ontplofte. De vuurbal bereikte de oppervlakte van de zee niet. j*°dat geen grote hoeveelheden water en 'aste stoffen van de zeebodem werden 1 opgezogen. Ook bij de veel kleinere Amerikaanse IProef bleek het mogelijk, waarnemers op betrekkelijk korte afstand van de ont- Ploffingshaard te plaatsen. Er vlogen zelfs duidelijk moet zijn," aldus Boelganin. „dat de afgelopen oorlog te veel on gelukken en ongelu'. 'eigen op zijn ge weten heeft. Zeg tegen uw volk, dat Rusland tegen oorlog is en alles in het werk zal 6tellen om een oorlog te voorkomen. Wij 6treven niet naar wereldoverheersing. Dat is te gek om over te praten. Wij moeten vreedzaam naast elkaar leven, omdat wij bewo ners zijn van dezelfde planeet." Indonesiërs gepakt in Nieuw-Guinea Drie Indonesiërs in Nederlands Nieuw- Guinea hebben kans gezien met behulp van een Chinees in te breken in de po litiekazerne te Fak Fak en met medene ming van een aantal vuurwapens naa: binnenland te vluchten. Deze Indonesiërs hadden behoord tot een groep, die Neder lands Nieuw-Guinea was binnengedron gen, en vertoefden met beperkte bewe gingsvrijheid te Fak Fak in afwachting van hun terugzending naar Indonesië. De polibie begon onmiddellijk een ach tervolging, waarbij zij steun kreeg van de bevolking. De drie vluchtelingen kon den worden gearresteerd. Herstelbank. Dividend bepaald op 3% pet pref. aandelen B en 3,02 min aan delen A; commissie van advies van 2 op 3 tot 4 leden gebracht; jhr. mr. E. van Lennep herbenoemd tot lid van raad van Frans Beeren. Dividend bepaald op 8 pet; personeelsschaarste maakt aanschaf machines nodig, doch dit bemoeilijkt door fiscale maatregelen; gelijk resultaat ver- Voor de Franse kabinetsinformateur, Pierre Pflimlin, zou het vandaag een slissende dag zijn. De nationale raad de socialistische party zou beslissen qf de socialisten deel zouden nemen aan kabinet op brede basis zoals Pflimlin zich dit gedacht heeft. Een belangrijke spreker in deze verga dering zou de minister-resident van Alge rije, Robert Lacoste, zijn. Hij is de enige geweest, die Pflimlin gedurende het week einde ontvangen heeft. Twee uur lang K.A.B. tevreden over huurcompensatie In 1957 te veel hooi op de vork De thans door de regering gevonden op lossing voor het huurprobleem is het enig denkbare systeem, dat aan redelijke eisen voldoet, aldus de heer J. Middelhuis, voor zitter van de Katholieke arbeidersbewe ging op de verbondsraadsvergadering van zijn organisatie, die vandaag in Utrecht is begonnen. De K.A.B. is niet ontevreden, daar het primaire doel van de vakbewe ging, de volledige compensatie, in het al gemeen is bereikt. Minder tevreden was de heer Middel huis over de Stichting van den Aarbeid, zijn mening haar taak moet over dragen aan de S.E.R., wat de besluitvaar digheid van het bedrijfsleven slechts kan bevoredren en daardoor de noodzaak voor de overheid om beslissingen te nemen doet afnemen. Tevens verwachtte spreker een vermindering van de tegenstellingen. Sprekend over de betalingsbalans zeide de heer Middelhuis, dat deze nog steeds zorgen baart. Moeilijk kan worden ont kend, dat wij in 1957 wel een beetje te veel hooi op onze vork hebben genomen. In het jongste verelden heft de K.A.B. in ook zij het tevrgeefs gepleit oor een matiging van de huurverhoging 1 van het landbouwprogram. Het toekomstige beleid ddent er volgens de K.A.B.-voorzitter op gericht te zijn, de produktietoentming ter be schikking komt en niet nodig is voor de de normale bevolkingsgroei voort vloeiende behoeften primair te be6tem- r dekking van ons betalingsba lans-tekort. Dit behoort, zo zei de heer Middelhuis, allereerst tot de zorg en het beleid van de centrale overheid en van de lagere publiekrechtelijke organen, maar ook de organisaties van het bedrijfsleven dragen mede verantwoordelijkheid, met ne door het met kracht vasthouden i loon- en prijsstabilisatie. -3.P.M. Ir. J. C. G,.Boot draagt 1/6 werk- bemande vliegtuigen door de atoomwolk.] zaamheden van algemeen vertegenwoor- Kie zich tot 3000 meter hoogte verhief. dager te Djakarta over aan B. Scheffer. Bond Heemschut meent IN OUDE STADSKERNEN MOET OOK GEWOOND WORDEN p ZIJN REDE ter opening van de alge- j mene vergadering van de bond Heemschut, zaterdag in Amsterdam ge bonden. heeft de voorzitter, mr. S. P boron Bentinck, een lans gebroken voor bet herstel van een der oorspronkelijke fnnctics van de oude stadskernen, nl. de Woonfunctie, die onder meer tengevolge *»n de stadsuitbreidingen de laatste jaren neer en meer verloren is gegaan. Baron Bentinck zag een grote taak weg- gelegd voor de overheid ten aanzien van «lit „revalidatieproces" der oude stads kernen. Het is naar zijn mening zeer te betreuren, dat de bijdragen voor woning verbetering, die het rijk en de gemeenten aan particulieren beschikbaar stellen, ook niet worden verstrekt aan de gemeenten, waardoor het herstel van de woonfunctie zeker zou worden gediend. De bond, die zich ten doel stelt te waken voor de schoonheid van Nederland, maakt zich ernstig bezorgd over de gevaren van de bestedingsbeperking met betrekking tot de restauratiewerken, zo vermeldt het jaarverslag, dat door de secretaris, de heer T. Koot. werd uitgebracht. „Er is van enige royaliteit op het gebied van de res tauratiewerken nooit sprake geweest en met bezuinigingen op dit punt zou men het doel van de bestedingsbeperking voorbij- streva'dus het verslag. spraken zij samen over het programma voor Algerije, zoals Pflimlin dit ontwor pen heeft. De kabinetsinformateur is er veel aan gelegen, Lacoste in het kabinet te houden. Men neemt aan dat Lacoste's stem in de partijraad van groot gewicht is. Lacoste heeft zich echter in het geheel niet over zijn mening uit gelaten. Pflimlin heeft de partijen verzocht hem ruiterlijk ja of r.een te antwoorden op de vraag of zij bereid zijn in een kabinet De socialistische federatie van het departement Seine heeft zich uitgesproken tegen socialistische deelneming, doch de belangrijkste groep, waartoe ook Mollet behoort, de federatie van het noorden, heeft nog niets doen horen. Hoe dus de uitslag van de partijraad zal zijn, is nog niet te gissen. In Lyon heeft de onafhankelijke repu blikeinse partij een grote verkiezingsover winning behaald, doordat als opvolger van de onlangs overleden Eduard Herriot werd gekozen Roger Fulchiron. Hij haalde 109.128 stemmen, tegen de communistische kandidaat 60.095 en de socialistische 30.388 stémmen. In deze oude wonderschone stad aan het Züricher Meer klonk de allernieuwste elektronische mu ziek op het Wereldmuziekfeest. Oud en nieuw hebben hier dus elkaar de hand gereikt. Links de Grossmünster, rechts de Frau- miinster. Over dit muziekfeest zal onze kunstredacteur vanuit Ziirich enkele artikelen schrij ven. Zijn eerste brief vindt men vandaag op pagina 5. SUWITOWÊRTELT... De woordvoerder van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken te Dja karta, Suwito, heeft beweerd, dat het Ne derlands bestuur in Nederlands Nieuw- Guinea slechts op bajonetten zou steunen, aar aanleiding van de rede van gou- iur dr. J. van Baal. die zeade, dat d< bevolking van Nederland Nieuw-Guines opstand zou komen, als Nederland zich terugtrok. Suwito wist te vertellen, dat de bevolking in voortdurende opi tegen de onderdrukkers" verkeert ci dr. Van Baal alleen maar bang is zijn baantje te verliezen, hoewel er vele mo gelijkheden zijn om te werken in Neder- Vierling geboren in Londen Mevrouw Celia Philip te Londen, 21 aar oud heeft vandaag een vierling ge kregen. Moeder en kinderen vier meis- maken het goed. De vader is eer oepswedder. Het echtpaar heeft reeds i zoontje van twee jaar. De meisjes zijn Anita, Carol, Diane en Janet genoemd, zij wegen respectievelijk 1870, 1400, 1520 redacteuren) TJ77E ZEGT, dat Ameri- kanen lichtgelovig zijn en gauw iets voor wdar nemen, vindt het tegendeel bewezen in Mary Margaret McBride en Poppy Connon Deze twee kwamen name lijk heel naar Nederland proeven. Neen, niet te drin ken. Een aanmerkelijk ver- Mary Margaret heeft als dagelijkse taak interviews af te nemen voor de tele visie. Zij werkt voor stations. Poppy schrijft in de voornaamste damesbla den. speciaal over kook- en „eetkunst" Voor deze gelegenheid werkten de twee vriend! nen samen. Poppy beoor deelde de drank (zij gaat ook naar Schotland voor whisky en naar Portugal voor port) en Mary Mar garet besteedde al haar aandacht aan gebakjes. Ze zijn dan ook echt uit „t jes eten" geweest. V/aarbij zij gezien de grootte onze gebakjes en de ver scheidenheid in soort de gebakjes doorsneden om vooral genoeg te kunnen proeven. dat voor de oorlog hier de taartjes belangrijk groter waren. Ze bezocht ons land toen op een „ex-koningen tour", waar ze nu om lachen kan, maar die haar interessante reizen leverde Zij xbas in Doorn bij de houthakkende keizer, in Portugal bij de zijdenrup sen-kwekende ex-koning Carol en bij keizerin Zita. Poppy ging hier naar jeneverstokerijen en bier brouwerijen. Ze leerde van ..jong en oud" en „het bier is weer best". Bij een har tige dronk hoort een har tige hap en daarom gingen ze naar Alkmaar. Nu weet ze van Edammer. Goudse en Leidse kaas. en hoe dat alles te proeven. „Ik heb zoveel stof opge daan", vertelde ze, dat .k er wel twee jaar lang over schrijven kan". Natuurlijk verdeeld in stukjes en part jes, want de Amerikanen verlangen wel wat mééi dan alleen bier- en borrel verhaaltjes. UET klinkt allemaal wat luchtig, maar Mary Margaret en Poppy zijn hard werkende vrou De eerste zit al zo'n vijfen twintig jaar in de journa listiek en is nu een van de bekendste televisiemede werksters. Poppy heeft drie bijna volwassen kinderen Met haar man, een peda goog, heeft zij veel gereisd en bezocht ze o.a. Pakisti Twee jaar ge leden sti haar man en daarna ging zij weer geheel in haar oude vak (ze heeft al een paar kookboeken op haar naam staan). Deze week in Nederland hebben ze goed gebruikt. Tot en met de nieuwe haring heeft hun tong gestreeld. Margaret geen commentaar; Poppy, best genietbaar. Nu maar afwachten wat er in Ame rika over ons verteld wordt! Troepenverplaatsingen verboden rPUNESIË wil de Franse troepen kwijt. Dit, heeft premier Bourguiba onomwonden verklaard bij de begrafenis van de zes mannen, die in een gevecht met Franse militairen aan de Algerijnse grens werden gedood. De Tunesische premier zei,'dat zijn regering de Franse autoriteiten heeft gevraagd, onderhandelingen te openen over het terugtrekken van de Franse troepen uit Tunesië. Bourguiba zei verder, dat het in het vervolg de Franse troepen niet mee zijn toegestaan, zich op Tunesisch gebied tc verplaatsen indien tevoren geen stemming is gevraagd aan de Tunesische autoriteiten. „Ons leger en de nationale burgerwacht zijn in staat dergelijke troepenverplaat singen te verhinderen," zo vervolgde pre mier Bourguiba, „indien wij inderdaad zouden moeten ingrijpen, zal de interna tionale openbare mening oordelen." Wegen naar de Algerijnse grens waren zaterdag gebarricadeerd. Vrachtauto's met voorraden voor het Franse leger mochten passeren als de chauffeurs passen van lokale autoriteiten konden tonen. Alle 25.000 Franse militairen in Tu nesië zijn tot vanavond in hun kazer nes geconsigneerd om moeilijkheden te voorkomen. Namens de Franse am bassadeur werd echter meegedeeld, dat er geen sprake van kan zijn, dat de vrijheid van de Franse troepen aan banden wordt gelegd of dat troepen verplaatsingen worden onderworpen aan voorafgaande toestemming. „De Franse troepen in Tunesië koeste ren geen agressieve of onvriendelijke plannen jegens het Tunesische volk." al dus het communiqué van de ambassade Richtlijnen In Algerije hebben de Fransen dertig mannen gearresteerd, die hadden deel genomen aan de gruwelijke slachtpartij in het dorp Lakashba, waar meer 300 mannen en jongens werden vermoord. Onlangs hebben de Fransen documenten buitgemaakt, welke richtlijnen bevatten voor het doden van dorpelingen die Franse bescherming hebben verzocht. Ook moeten volgens deze richtlijden alle Algerijnse bestuurders, die nog functie zijn, worden vermoord, evenals die door drie Stassen stelt voor Luchtinspectie in Noordpoolgebied De Amerikaanse vertegenwoordiger in de ontwapeningscommissie van de Ver enigde Naties Stassen, zal de Noordpool als eerste gebied voor wederzijdse lucht inspectie voorstellen. Deze inspectiezone zal tevens het noordelijke deel van Alas ka, Canada, Groenland en het noorden in Skandinavië en Siberië omvatten. Fritz Ehler, de militaire deskundige an de Westduitse socialisten is mening, dat het veel belangrijker is inspectiezone voor ontwapening in Euro pa in te stellen dan in het Noordpool- gebied. In een radiorede zei hij, dat men daar moet beginnen, waar de spannin gen het grootst zijn. Omgekomen bij brand in zolderkamertje Bij een poging de brand te ontvluchten, die was uitgebroken in een zolderkamer tje aan de Amsterdamse Tweede Jan van der Heydenstraat, is zaterdagmiddag de 69-jarige J. Voogd om het leven gekomen. Volgens de brandweerlieden, die de vlam men met één straal doofden, is het slacht- offer gestikt door de rook. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND Zaterdag is brand ontstaan in de boer derijen van Kurvers. de weduwe Heut- makers en Alberts in Einighausen (Lim burg). De stallen en schuren met de ma chines en de opgestapelde vruchten wer den vernield. De schade wordt geschat op f 150.000 f 200.000. „geloofwaardige personen slecht worden beoordeeld." In kringen van de Algerijnse nationalis ten bestaat overigens de neiging, de ver antwoordelijkheid voor het bloedbad in Lakashba op de schouders van anderen af te wentelen. Zo beschuldigt de Alge rijnse nationale beweging het bevrijdings front van een „ongehoorde misdaad". De premier van Tunesië, Habib Bourguiba, de grote tegenspeler van Frankrijk. Aantal incidenten neemt weer toe in Gaza-strook Weer zijn in de Gaza6trook vier Israëli sche militairen gewond geraakt toen zij met een auto op een landmijn reden. Het aantal incidenten aan de grens in het ge bied van Gaza neemt steeds toe. „Egypte heeft de guerrilla tegen Israël hervat dit zou tot een toestand kunnen leiden, die het uitbreken van gewelddaden onvermij delijk maakt", aldus een woordvoerder vi het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken die tevens verklaarde dat vertegen woordigers van zijn land morgen hierovei in New York zullen spreken met secreta ris-generaal Hammarskjöld. Volgens de woordvoerder heeft Egypto een bataljon Soedanese troepen naar hei Gaza-gebied overgebracht. Binnenkort hervormde proefbundel psabnen Op vrij korte termijn, aldus ds. F. H. Landsman ln het weekblad De Hervorm de Kerk, komt er een proefbundel waarir behoorlijk aantal psalmberijmingen de hervormde commissie zal zijn op genomen. Het blijft een proefbundel ook al omdat de Interkerkelijke commissie deze en ander berijmingen nog moet toet- r ze al of niet gewijzigd in het interkerkelijk ontwerp kunnen komen. Ten aanzien van wijzigingen in het her vormde gezangenboek herinnert ds. Landsman aan het besluit van de alge- me synode in 1944 dat geen wijzigingen de gezangen zullen worden aangebracht voordat de nieuwe psalmberijming ge- Ds. Landsman verwacht dat het nog wel •ven jaar zal duren voor de nieuwe psalmberijming niet alleen gereed is, maar ook door de verschillende kerkgemeen schappen zal zijn aanvaard en aan de ge- zal zijn aangeboden. De 20-jarige molenaar B. Rutten te Op- loo (gemeente St. Antonis, N.B.) is zon dagmorgen het slachtoffer geworden van een moordaanslag. Hij werd getroffen door een schot uit een zware browning, afgevuurd door de 23-jarige H. C. Het drama speelde zich af op het erf van het slachtoffer. C. had een oogje la ten vallen op de zuster van Rutten. Hij liep het erf op en er ontstond een woor denwisseling en een handgemeen. C. trok zijn pistool en vuurde drie scho ten af, waarvan het tweede Rutten ln d« onderbuik trof. Het derde schot was ge richt op de zwager van het slachtoffer, die hem te hulp wilde komen. Deze werd echter niet getroffen. Het slachtoffer van de aanslag Is in het ziekenhuis te Boxmeer geopereerd. Zijn toestand is ernstig. De dader werd door de rijkspolitie gearresteerd. Hij had zich ver stopt op de vliering van zijn woning en bood geen tegenstand. Twee doden bij vliegsport De 15-jarige J. H. Kuysten uit Sprang- Kapelle is zaterdagavond op de vlieg basis Gilze Rijen onmiddellijk na een nor male start met zijn zweeftoestel te pletter gevallen. Hij was een leerling van de zweefvliegclub Gilze Rijen. In München-Gladbaeh is de sportvlie ger H. Jansen uit Venlo om het leven go- komen toen zijn vliegtuig brandend neer stortte. Jansen, die vijftig Jaar is gewor den, was een bekend sportvlieger, die al jaren zijn brevet had. Zijn zoon had voor het ongeluk gebeurde, enige uren met het /liegtuig geoefend in starten en landen. Mevrouw Schweitzer in Zürich overleden De echtgenote van dr. Albert Schweit- ler. mevrouw Helene Schweitzer, is za terdag in een ziekenhuis te Zürich over leden. Mevrouw Schweitzer was onge- een week geleden uit Lambarene in Afrika naar Zürich overgekomen. om haar enige dochter, mevrouw Rhena Eckert, te bezoeken. Kort na aankomst moest ze echter in het ziekenhuis worden opgenomen. Me- w Schweitzer was 79 jaar oud. Zij de dochter van de Duitse professor Breslau, die college gaf aan de universi- •it van Straatsburg, toen Albert Schwelt- >r in die stad medicijnen studeerde. Treinbotsing Bombay i 21 doden Een trein vol arbeiders, die op weg naar hun werk waren, is bij Bombay op een stil— ande trein gereden. Er kwamen 21 per- len om het leven en er werden er 73 wond. In totaal zaten 1500 mensen tn beide treinen. Nasution installeert nieuwe commandant De chef-staf van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasution, heeft te Ma kassar overste Andi Matelatta geïnstal leerd als commandant van het nieuwe militaire commando voor Zuid- en Zuid oost Celebes. De plechtigheid werd bij gewoond door overste Ventje Sumual. die de vorige week ontheven is van de func tie van waarnemend commandant van ge heel Oost-Indië. Matallata zal rechtstreeks onder het legerhoofdkwartrier te Djakarta staan. Advertent HET WEEF ns EtrKOPA is! MUnchen Zürich Oenève windstil windstil windstil WEERBERICHT Iels koeler r-'i De Bilt verwacht tot mor genavond: Iets koeler weer met plaat- 'Jr/s/HI selijk enkele regen- of on- 1A 1% weersbuien, maar morgen overdag vooral in de kust provincies ook zonnige perio den. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Dinsdag 4 juni: zon op 4.26, onder 20.55; aan op 11.32, onder 0.19.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1