IH0ED 20 21 Avonturen van Spekkie en Blekkie oefening in groot verband Veertien woningen aangesloten op de waterleiding Weinig belangstelling voor concert van drie zangkoren isi:ui!x Koerier MEL WE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 15 MEI 1957 W&u/o&li NIEUWS "'tdeSLEUTELSTAD Leidse vrouwen weten nu alles van kleuren De commissie voor huishoudelijke en getlnsvoorlichting te Lelden belegde gis teren. xowel 's middags als 's avonds, een voorlichtingsbijeenkomst, waar over de functionele kleuren in het interieur ge sproken werd. Omdat de huisvrouwen meestal niet weten, welke functies kleu ren ln het algemeen uitoefenen, was deie voorlichting van groot belang. De demonstratie werd gegeven door de heer J. Verhoeff van de N V. Schreuders Lakfabrieken. Kleuren verrichten een functie; de zo genaamde warme kleuren, rood geel en groen zijn geschikt voor de koude ka mers, die op het noorden liggen, terwijl de koude kleuren blauw en paars voor op het zuiden gelegen vertrekken gewenst zijn. Alle overige kleuren zijn een meng sel van deze primaire kleuren; ze zijn koud of warm. al naar gelang van de over heersende kleur. Behang heeft de vervelende eigenschap gauw te verschieten. In de moderne in terieurs heeft men het vervangen door pastelkleurig geverfde wanden. Voor hen, die hun woning willen moderniseren is een middel uitgevonden, namelijk behang- verf. Het is in alle kleuren te koop, maar de pieeste vrouwen durven niet goed tot behangverf te besluiten. Tijdens de demonstratie in het gebouw van de commissie kregen de honderd- zestig aanwezigen talrijke tips. De verf moet bijvoorbeeld tweemaal worden aan gebracht, wil het resultaat goed zijn. Men behoeft zich niet tot het behangsel alleen te bepalen; de verf kan evengoed oud behang, metsel- en pleisterwerk den gesmeerd. Ook kan 't gebruikt den op hard- en zachtboard, beton, tri plex en karton. Het is afneembaar met water en zeep, zonder af te geven. Zowel met kwast als met rolborstel is de verf aan te brengen. Men kan zijn keus maken uit een groot aantal pasteltinten Zelfs is het mogelijk twee of meer kleuren dooreen te mengen. Jaarvergadering van Uitvaartverzorging De coöperatieve vereniging voor ui vaartverzorging Leiden en Omstreken hield in de bovenzaal van de Harmon: haar jaarvergadering. Bij de opening herinnerde de voorzitter, de heer J. G van der Zeeuw, eraan, dat het op 28 de cember 1956 vijf Jaar geleden was. dat de vereniging werd opgericht; zij voorziet ln een behoefte. De Jaarverslagen den goedgekeurd. De aftredende leden werden herkozen. Het bestuur werd gemachtigd tot enkele grote uitgaven In verband met de ontwikkeling van de ver eniging. Leifis kantongerecht De kantonrechter te Leiden veroor deelde de Rijnsburgse tuinder, over wie wij gisteren schreven, alleen tot 150 boete of 50 dagen hechtenis, dus zonder intrekking van het rijbewijs. Geref. Gemeente in Nederland Ds. H. Ligtenberg van Rotterdam zal vrijdagavond half 8 in het gebouw Hoge Rijndijk 24 voor de Geref. Gemeente in Nederland een spreekbeurt vervullen. Ambon-avond met muziek en film Morgen wordt in de Jacoba-zaal van de Burcht een Ambon-avond voor jongeren gehouden. Er zal worden ge sproken door de heer Lokollo, minis ter van de republiek Zuid Molukken en door de heer Coenradi, voorzitter van de Stichting ..Door de eeuwen trouw". Voorts zal een Ambonfilm worden vertoond. Ambonese jongeren zullen muziek maken. De bedoeling van de avond is te komen tot de oprichting van een afde ling Leiden van de Jongerenorgani satie voor Ambon, die uitgaat van ge noemde Stichting. Het comité roept de jongeren op de samenkomst bij te wonen; bij het werk voor de vrijheids strijd der Ambonezen mogen zij niet ontbreken. De toegang is vrij. BEKENDMAKING De burgemeester van Alphen aan den VRIJDAG 17 MEI tussen 19-15 en 21.00 i 1 I mlng Bevolking een zaïl houden. Teneinde de werkelijkheid zoveel mogelijk te benaderen zullen daarbij enige brandstapels worden aangestoken, terwijl het begin van de oefening door knallen zal worden aangegeven. De burgerij wordt verzocht zich met te dicht bij de oefenterreinen op te houden zulks in het belang van eigen veiligheid en ter voorkoming van hinder bij de oelenwerkzaamheden. Waar nodig zal de politie het verkeer omleiden of langzaam doen rijden. kunnen geschiedei WOUBRUGGE GEMFFNTF i FIDEN Officiële publikalie» UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Sta ten der provincie Zuid-Holland bij be sluit van 29 april 1957, G S. no. 206. hebben goedgekeurd het bij raadsbesluit van 17 december 1956, no. 376. vastgestelde par tiële uitbreidingsplan „Leiden-Rodenbur gerpolder", met betrekking tot gronden, begrensd door het Rijn-Schiekanaal. de spoorbaan Lei den-Utrecht, een lijn ten oosten van de Van der Hoevenstraat. de Van de Sande Bakhuyzenlaan. de Lorentz- kade, de Du Dieustraat, een lijn ten zuid oosten van de De Mey van Streefkerk straat en van de Cobetatraat, de De Gijse- laarstraat, de Burggravenlaan, de Kern- straat, de Verdamstraat en een lijn ten zuiden van de Hartmanstraat, met bij behorende bebouwingsvoorschriften, zulks met intrekking van het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-Rodenburgerpolder". vastgesteld bij raadsbesluit van 24 oktober 1949 en van enkele nader aangegeven gedeelten van het uitbreidingsplan van 6 november 1933, sedert gewijzigd. Het goedgekeurde plan ligt met uit voerige kaarten c.a. voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111). Leiden, 14 mei 1957. De burgemeester voornoemd. F. H. van Kinschot den brengen ter openbare kennis, dat op- de secretarie dier gemeente, kamer 125. zijn nedergelegd ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden de volgende dooi de raad dier gemeente in zijn vergadering van 7 mei 1957 vastgestelde verordenin- 1. vakantieregeling aardappel-, groente en frudtwinkeliers; 2. vakantieregeling kruideniers- en melk- winkels 1957; 3. vakantieregeling slagerswinkels 1957. Koudekerk Opbrengst voor het Groene Kruis was dus ook maar matig TN HET HERVORMDE KERKGEBOUW werd gisteravond een concert gegeven door drie mannenkoren, namelijk Onderling Zanggenot te Koudekerk, Kunst na Arbeid en Inter Nos te Leiden, het geheel onder leiding van de heer Louis van Wijngaarden. Medewerking verleenden Belia Brussen-Keizeralt, Jac Vonk, orgel en H. van den Berg, orgelbe geleiding. Jammer was het dat het kerkgebouw bijna meer bezet was met uitvoerendendan door publiek. Dinsdagavond om zeven uur kwamen autoriteiten uit Woubrugge en Rijnsater- woude met nog enkele belanghebbenden bijeen op de Woudsedijk, precies op de grens van deze beide gemeenten, om ge tuige te zijn van de ingebruikstelling van het waterleidingnet aan de Woudsedijk Aanwezig waren onder anderen de beide burgemeesters Van Wageningen en Kam- menga, wethouder B. Heenk uit Wou brugge. gemeentesecretaris H. Hoogen- boom en ontvanger J. van Rcenen. als mede de wethouders S. Visser en A. di Knijf uit Rqnsaterwoude. Burgemeester Van Wageningen vai Woubrugge memoreerde de lange voor geschiedenis van de totstandkoming vai deze waterleiding, bijna drie jaar. Er moesten zoveel tegenstanden worden dat de betrokkenen menig maal bijna de moed opgaven. Vooral de financiële bijdragen der diverse instan ties vormden nogal eens een struikelblok Thans mogen wij echter juist op de grens van de twee gemeenten het heug lijke feit vieren, dat 14 woningen ln onrendabele gebied. 8 in Woubrugge 6 ln Rijneaterwoude, worden aangesloten, aldus de burgemeester. Spreker bracht dank aan de fa. Algera voor de aanleg aan Ir. Wit van het Instituut voor Duin- ening en aan de stichting De Het concert was echter best de moeite waard en, gezien het gebodene was zeker een vol kerkgebouw op zijn plaats ge weest. Afgezien nog van het doel. want De heer M. H. Noteboom De voorzitter van de woningbouwver eniging „Ons Doel", de heer M. H. Note boom. hoopt op 27 mei te herdenken, dal hij dertig jaar geleden tot bestuurslid van „Ons Doel" werd gekozen. Op die dag wordt van 7 tot 8 uur in de Turk een receptee gehouden. Getuigschriften van C.N.V.-cursus De volgende leden van het C. N. V. in ie omgeving van Leiden hebben een ge tuigschrift ontvangen na een C.N.V.-cur sus over arbeidsrecht e.a. te hebben ge volgd- Noordwijik: D. Berkheij, E. J. van Dron- gelen, J. Oosting, J. Reijerkerk en P. J Edelenbos; Rijnsburg: G Heemskerk, N van Egmond en W. van Egmond; Sassen- heim: K. Eikelenboom, J. Eikelenboom en J. van der Niet; Lisse: H. Verdel, H Gort en P Heuseveldt. De getuigschriften werden uitgereikt door de heer C. J. van Mastrlgt, namens het hoofdbestuur van het C.N.V. ook voor het Groene Krui6 bleef de op komst ver beneden de verwachting. De heer P. Boer. secretaris van de plaatse lijke G.K.-afdeling prees aan het eind van de avond, de geste van de concerte renden. Hij bracht de dank van het be stuur over; „de mens van nu gebruikt liever de middelen van de twintigste eeuw. maar vanavond i6 weer bewezen dat er niets boven de natuur gaat." al- Het massale koor. samen ongeveer 70 zanglustigen, zong onder meer Domine. non 6um dignus. Popule meus. Wehmut en Isten alld mega a Maggyart. Vooral het Te Deum laudamu6 kwamen leiding en zangeres tot hoge prestaties. De heer Vonk 6peelde Andantino Prière a Nptre Dame, waarna nv Brussen-Keizer met begeleiding Loui6 van Wijngaarden Aus Angst und Not en Herr nun ich Dir, zong. Het was een prachtige avond en h te hopen dat de heer Van Wijngaarden op deze weg doorgaat, zodat de Koude- kerkse gemeenschap nog eens een derge lijke culturele avond zal meemaken. 65 JAAR GETROUWD Op 18 mei zal het echtpaar Quirinus Molenkamp en Clasina Molenkamp ge boren Molenkamp, wonende Stuyvesant- plein 2, 65 Jaar getrouwd zijn. HAZERSWOUDE Gouden eeuw voor de vogels is begonnen Gisteravond werd in lunchroom Ruim zicht een vergadering gehouden om tot de oprichting van een vogelvereniging te ge raken. De Alphense kanarie- en volière- vereniging „De vogelvriend" verleende hierbij bemiddeling. De vogelvereniging Koudekerk-Hazers- woude werd opgericht* onder de naan vogelvreugd". Men besloot onder zich aan te sluiten bij de Alg. Ned. bond van vogelliefhebbers. De heer J. Broek huizen hield een causerie over het doel en streven van deze organisatie. Tevens werden enkele kleurendia's getoond de verzorging en huisvesting van vogels. Het voorlopige bestuur werd samenge steld uit de heren C. Geerlof, voorzitter, J. van der Velden, secretaris en P. Ho- genes, penningmeester. Werken in Engeland Onder voorzitterschap van de heer C. Noondam vergaderde de jongerenorgani satie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw in het Oude Raadhuis. Twee iongedames, die enige maanden in Enge land hebben vertoefd, vertelden, hoe men 'n dat land leeft en werkt. Zij raadden de meisjes aan niet alleen weg te gaan mhar bijvoorbeeld met een vriendin. Dan heb je een beetje steun aan elkaar, het geen vooral van belang is bij de vrijetijds besteding. Een van de andere leden gaf een uit eenzetting van de volkshogeschool. C.B.P.B.-vergadering De afdeling Hazerswoude van de C.B.P.B. vergadert morgenavond om half acht in het lokaal achter de Geref. kerk. Mejuf frouw H. Tol. journaliste, spreekt over: De Amerikaanse vrouw van de wieg tot het graf. Drie Gemeenten, de heer Rijkse. Mogen de gezinnen en de bedrijven van de be langhebbenden hier veel voordeel van hebben- opende de burgemeester een op symbolische wijze de ope- deze waterleiding aan te geven Burgemeester Kammenga sprak eveneens woorden van dankbaarheid over deze aansluiting. Hij bracht hulde aan al de' genen. d:e hadden medegewerkt Namens de stichting De Drie Gemeenten sprak nog de heer René, administrateur na- het Rijksinstituut de heer Wit en is de belangstellenden de heer L. Donker. ROELOF ARENDS VEEIS Motorfiets reed zo maar in het water Gistermiddag gebeurde er iets heel vreemds bij de vaart langs het Westeinde. Een uitvoerder van de fa. Van der Hoe ven, bezig met de aanleg van d rijksweg bij Alkemade. parkeerde zijn Arielmotor aan de vaartkant. Enkele ogenblikken later kwam hij terug, maai de motor was verdwenen. Schoolkinderer hebben hem ten slotte over de verblijf plaats ingelicht, namelijk het water. Het voertuig werd met enkele mannen op het droge gebracht, waar een vrachtwagen voor vervoer naar de garage zorgde. De waterschade betekent voor de eigenaar een flinke schadepost Ballet der Lage Landen Het Ballet der Lage Landen brengt woensdagavond 22mei in K. en Haag zijn laatste voorstelling Het programma omvat: Kaleidoscoop, Brahms/Walter Gore; Pavana Internum pida, Granados'Jack Carter; Impromptu for twelve, Rossini/Carter; Sonatina. Gretehaninoff/Pieter v. d. Sloot en De Kennismaking, Duke Ellington/Netty v. d. Valk. Woensdagavond 3 juli gaat het Ballet der Lage Landen zijn tienjarig bestaan K. en W. vieren. Nederlandsche Opera met La Forza del 'Destino Als laatste voorstelling in dit seizoer brengt De Nederlandsche Opera La Forzt del Destino op 20 mei in K. cn W. Den Haag. Rolverdeling: Mimi Aarden, Maria Dongen, Jo van de Meent, Jean Alofs. Henk Angenent, Paolo Gorin, Guus Hoek-, man, Fritz Ollendorff, Gee Smith. Chris van Woerkom, Johan van der Zalm. Diri gent: Arrigo Guarnieri. De Westduitee minister van economi sche zaken Erhard heeft op het congres van de Christen-democraten te Hamburg een plan aangekondigd om de eigendom van de produktiemiddelen te spreiden, der meer door overdracht van openbaar eigendom aan particulieren. De Christen-democraten hebben reeds beloofd een wetsontwerp in te dienen on de volkswagenfabriek tot een naamlozi vennootschap te maken met aandelen aai toonder van 50 mark. Dit ontwerp is af komstig van Erhard. ALPHEN AAN DEIS RIJN Grote oefening van de B.B. De kring Zuid-Holland 3 van de Be scherming Bevolking houdt vrijdagavond in onze gemeente een grote oefening on der de naam „Trefpunt". Het doel van de oefening is: het opvoeren van de paraat heid van alle bij de oefening betrokken diensten. De oefening begint om 19.15 uur; dit wordt aangegeven met knalsignalen. Deelnemers zijn: de volledige staf van de K.H.B.B. en van de P.H.B.B.. de voltallige 1 verbindingsdienst, met gebruikmaking van o.a. twee mobilofoons. 8 brandweer eenheden. nl. 2 uit Alphen a. d. Rijn en voorts uit Leimuiden. Woubrugge, Hazers woude, Boskoop, Nieuwkoop en Leider dorp, een groot deel van het beroeps- en reserve-politiekorps uit Alphen aan den Rijn, de geneeskundige dienst. 2 mobiele teams (een uit Alphen a. .d. Rijn en een uit Zoetermeer) en 1 mobiele ploeg E.H. B.O., samengesteld uit de niet meespe lende blokploegen. de dienst Sociale ver zorging, drie mobiele reddingsploegen (2 uit Alphen, 1 uit Zoetermeer), 1 volledig uitgeruste wijkploeg (samengesteld uit de niet meespelende blokploegen), 8 blok ploegen (waarvan enkele alleen voor bij stand), de B.Z.B.-ploeg van het post- en telegraafkantoor en idem van de tech nische dienst van de P.T.T. (met baby spuit). Het totale aantal medewerkende personen is 320. Jaarvergadering der Chr. sportver. D.E.S. Het optimistische geluid, dat voorzitter M. van DuUvenbode aan het begin van de feestelijke jaarvergadering van de Chris telijke sportvereniging D.E.S. gisteravond in hotel Centraal kon laten horen, toen hij verscheidene leden dankte voor hun wervingsactiviteit voor donateurs en nieuwe leden, versomberde enigszins, toen hU sprak over de sportpolitlek van de ge meente. D.E.S. heeft B. en W. gevraagd, wanneer de nieuwe zaal aan de Javastraat in ge bruik kan worden genomen, maar hierop is nog steeds geen antwoord gekomen; de zaal wordt al ruim een maand door de scholen gebruikt, maar de verenigingen staan nog buiten. Daarom moeten de D.E.S.-ers nog steeds trainen in een zaal, die de vereiste afmetingen niert heeft. Het jaarverslag van de secretaris ver telde, dat het ledental in 1956 angstwek kend gedaald was, maar het eerste kwar taal van 1957 had een goede opleving laten zien; de dames zijn thans sterk in de meerderheid. Ook de resultaten van de dames zijn hoopgevend. De competitie van de Nevebo te Ledden verliep voor hen bevredigend en van een toernooi brachten zij een mooie wisselbeker mee naar huis. Als er meer heren-belangstelling komt, zal men het komende seizoen met twee volleyteams in het krijt kunnen treden. De bestuursverkiezing bracht het vol gende beeld achter de groene tafel: M. v. Duijvenbode (voorz.), A. van Pol (secr.), Tinie Walraven (penningm.), Paula Hoek en Rani van Donk, bestuurslid. Een luchtig programma sloot deze ge slaagde jaarvergadering. iamanten huwelijk. Het echtpaar J. de Waal en C. de Waal-Goossen. De Ruyterstraat 16, Loosduinen, zal zon dag 26 mei a s. zestig jaar getrouwd zijn. De thans 82-jarige bruidegom werkte tot zijn 67ste jaar als ploegbaas bij de W.S.M. Hij geniet een goede gezondheid. In tegenstelling met zijn 83-jarige echt- Personeel gevraagd ln doktersgezin wordt een hulp in de hulshouding ge vraagd. Voor de dag en lielst voor dag en nacht. Werkster en hulp in praktijk zijn aan wezig. Aanmelden: mevr. De Bruijn. Lammenschanswcg 11, Leiden. 0 Wij vragen een net win kelmeisje. P. Schalk, Brood- en banketbakkerij, Kanaal straat 149, Lisse. 0 Gevraagd een ervaren werkster v.g.g.v. voor 1 och tend p.w. Aanmelding van 7—9. Mevr. Ubbels. Witte Singel 16. Wij vragen een leerling verkoopster voor onze af deling byouterieën. Leef.ijd 16 17 jaar. Pers. aanmel ding van 9—6 u. N.V. Hema, Haarlemmerstraat, Leiden 0 Gevraagd flink dagmeisje. Goed loon. goede behande ling. G. W. Lammers, Dorps straat 27, Koudekerk aan den Rijn. Te huur gevraagd 0 Rijksambtenaar (vr zoekt ruime ongem. gestoff. kamer m. voll. pension of warme maaltijd in Voorscho ten of omg. Br. m. prijsop gaaf onder no. 9326 bur. blad. 0 Huurverhoging in zicht.' Gevr. 2 ongem. kamers met kook- en stookgelegenheid tc Voorschoten of omg. door a.s. werkend echtpaar (rijks- betr.) Br. no. 9325 bur. blad 0 Kantoorbediende vraagt kamer zonder pension. Br. onder nr 9329 bur. blad. Te huur aangeb. 0 Te Oegstgeest aangeboden sit-slaap kamertje. Str. <*"•- blad onder no. 9328. 0 Kampeerwagen te huur aangeboden, gekoppeld aan Mercedes-diesel '57 of Simca '56 Garage Bierman. Voor hout: tel. 02532-7433. Woningruil 0 Den Haag—Lelden. Aan geboden vrij bovenhuis, 4 k.. centrum. Gevr. woning Lel den. Br. onder nr 9327 bur. bl 0 VoorschotenLelden, 1 kamer-woning voor- en ach tertuin, gelegen Papelaan. Lage huur voor 2 of 4 kamer woning Leiden met tuin. Liefst Prof wijk Br. W. F. Taverne. Pluvierstraat 449. Den Haag. Te koop gevraagd 0 Gevraagd huls voor 3 pers. Liefst Jan van Houtkade. Korevaarstr., Lage Rijndijk. Rijnkant. Te koop: huls te Leiden, bev. 6 kamers, zol der. douche, tuin enz. 22.500.— rand stad. Bouw jaar 1962. Br. ooóer No. 9324 bur. v. d. blad. 0 Ze zijn er weer. De kwa- liteits EWE Anker Horloges 01 Anker, waterdicht. Tc koop aangeboden 0 Dames- en Herenconfectie Contantzaak in dames- en herenconfectie levert op ge makkelijke betalingsvoor- iarden Onze collectie to- n wij u vrijblijvend aan nuis Exclusieve modellen, dus apart. Vraagt reizigers- bezoek. Postbus 563. Den Te koop: Sparta '48 met cc. ViliLieirs, kent.bewijs ot ruilen voor sportfiets of brommer. 3e Gortestr. 71. Leiden. F Ter overname om. r,n- £ls driewlelcrtje op lucht banden (labr. freewheel en rem. In staat van nieuw. Voor leeftud 4-8 'el Sib. Motorrijwiel 125 cc ïn goed. staat. Tevens dame6zomermantel. getatU. 44. grijs kamgaren. we gens te klem. Leidseweg 48 Voorschoten. 0 Te koop Pander bureau stoel. oude stijl, met nieuw Wrdoek f 60. Driehoekstoel /ifÏÏfeltje 10. Tel. 3»U 0 Spoed. Vertrek. Sleestof- zmger 125 V. compleet nog niet gebruikt van J oü' f 75 Radio prima spelend 85 Heren- en damesfiets met lamp en prima bam*fn f 35 per stuk. Rembrandt- straat 18 (bij Noordeinde) 0 Te koop aangeb prima Mobvlette 135. Geen han delaren. Vlietweg 2. Zoeter- woude. 0 2-pers. houten ledikant m interieurmatras. 1 pers sta len ledikant (groen). J Zwaan. Commandeurslaan 64 Katwijk a. d. Rijn. 0 Houten gebouwtje. Wegens overcompleet te koop. dub belwandig houten kantoor gebouwtje 4.50 x 2.50 m. hoog 3 m vaste tafel met laden en opbèrgkast en lichtteiding Fa L. Haaenoot Jr. Haver 8. Tel. 3419. Katwijk aan Zee- 0 Z.g.a.n. kinderwagen. Stijntjes Duinstr. 32, Noord- wijk aan Zee. 0 Een complete weckketel met 70 flessen. 1 liter en H liter flessen. Tevens een da mesfiets te koop. Te bevr. C. R. Hend riksen. Hoge Rijn dijk 58. Zoetei woude. Diversen Vlotte service. Leemansstraat 31. Leiden. Tel. 31324. 0 Kinderrijwielen. Ontvan gen een pracht collectie voc- leeft. 6—9 jr. en 9-12 J Reeds van al f 2 per week. Joop Nieuwenhuis K. Mare 6. schokvrij, anti-magnetic breekb. veer. Geen oe.ou maar slechts 47.50. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn.. Haarl^tr. 207. 0 Bromfietsenverhuur. De nieuwste Berini M. 21 1957, te huur per uur. dag, of lan ger. All risk verzekerd, ook voor buitenland. J. de Jong. Varkevisserstraat 66. Kat wijk a. Zee. Tel. 2795-K 1718. 0 Verhuur zonder chauffeur 4 5 en 6 persoons all risk v'erz. De zaak met de grootst mogelijke service. Billijke tarieven Werkhoven s luxe autoverhuur. Van 't Hoffstr. 11. Tel. 22300. 0 ledereen is enthousiast ais wij uw matras overtrek ken met damast. 1-pers. van af 19.50; 2-pers. J 26.50. - Smits Bedden-Tapijtenmaga zijn. Mare 98. Vrouwensteeg \o *9 Telefoon 23913 ...-enconleclie levert op ge makkelijke betalingsvoor waarden. Onze collectie to- wij u vrijblijvend aan Exclusieve modellen, 'apart. Vraagt reizigers- ek. Postbus 563, Den leveren U een ruime. lonae hangkast met hoeden- ,-ak 1 54.50. Legkasten met 8 .•akken f 59.50. Dubbele kas ten t 105. Uit eigen werkpl. Uiterstegracht 168. b. d. Oude Rijn. Tel. 20051. 0 Asef kunstmest per pak 85 ct. Voldoende voor 10 m2. Vlicland's Zaadhandel. Is we Rijn 50, bij 't Gangetje. uw schuinirubber- oet u in 't Schuim rubber- en Plastichuis zijn. 70. Wij confectioneren a in elke vorm schuim- schuimplastic en dit in elke af- n Herei iectie w I. Alle modellen, ook voor 2 personen, met 2 veer- clementen. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295, Korevaar- riraat 6. De zaak met service 0 Moderne SportrUwiclen alle kleuren vanaf f 145.50 Keuze uit honderden model len Van Zijp. Haarlemmer straat 295. Korevaarstraat 6 De zaak met service. 0 Bloembollen. Noteer uv keus in Keukenhof. Wij zor gen voor de Bollen. Bloem bollen. Zaden. Gereedschap pen. Delfts che Zaadhandel, Geversstraat 65. Oegstgeest. Tel. K 1710—25494. 0 Uw rijwiel als nieuw. Ie kl. gemoffeld, nieuwe kogel lagers, nieuwe handvatten, keurig afgebiesd, vakkundig gemonteerd f 30.Joop Nieuwenhuis, K. Mare 6. 0 Solex Standaard 349.50 pm 17.50. Solex de Luxe 395. p.m. 20.24. inclusief All Risk verzekering. Ser vice Station Gebr. Huisman. Hogewoerd 66—68. tel. 31292. 0 Wasmachines. Koopt geen kat in de zak. Koopt een merkwasmachine, bijv. Erre.*. Edy, A.E.G. van af f 2.50 p week. Joop Nieuwenhuis K. Mare 6. 0 Kraamcentrum Noordwijk vraagt vrouwen en meisjes van 1940 jaar, om opgeleid te worden tot kraamverzorg ster. Nieuwe cursus begint in oktober. Inlichtingen bij de leidster, Nieuwe Zeeweg 82, Noordwijk aan Zee. 0 Wasmaehlnefabriek heeit nelwasmachines met lichte emaillebeschadiging, gloed nieuw, m. garantie f 125 en f 145, langzaam wassers f 23 J. Centrifuges f 150. Ook op af betaling. Depot: Sluisstraat 11. Leiden. Telef. 25466. 0 H.M.W. dubbel-zit brom fiets met dubbele veer-ele- en. De enige bromfiets geschikt voor 2 personen, prijs 725 -. Gebr, Huisman, Hogewoerd 6668. 0 V.W. zig-zag naaimachines in de „Victoria" Werke G. Neurenberg (Did), sinds 86, en de Carson als ge- one huishoud-naaimachim lopen soepel en geluidloos'. Uw adres: Rooijackers, Lee- istraat 31, Leiden. Tel. 31324. Inboedel aangekocht, waaronder eiken hang- cn legkasten, dressoirs, tafels, stoelen, ledikanten, 1-pers. opklapbedden compleet, Bu- -ministre, open haard, boekenkasten, nachtkastjes Pluym jr. Morsstraat 54, Telf. 30008. In- en Verkoop 0 U vergist zich wanneer u denkt dat elke permanent voor uw haar geschikt Daarom adviseren wij welke u nodig heeft. Salon Lucien. Haarl.straat 234 Tel. 20714. 0 Accu's voor alle doelein den. Tevens repaTatie er revisie van alle merken on der schriftelijke garantie Handel en industrie korting. Accu-service Groenen. Nieuwe Rijn 106, tel. 23140. 0 Naaimachine, bad. secre taire. zware leeuwenkop tafel. Mechels pracht dres soir. zware eiken kussen- kast. fraai mahonie laden- kastje met beslag, diivan spi ralen. In- en verkoop. W. F Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9. t.o.v. V. en D. Let op Tel. No. 23261 Vakantie-adressen 0 Aangeb. te Noordwijk aan Zee gem. huls. 7 slaappl., al léén mnd. juni f 125. Br. on der no. 9330 bur. v. d. blad 0 Apeldoorn. Zomerverblijf te huuir. geschikt voor 6 per sonen. Familie Kuiper, As- ïelschestraat 192, Apeldoorn (GeW). PRIJZEN VOOR KOERIERS I tot 20 woorden 1.— Van 20 tot 30 woorden 1.50 Voor Koeriers onder nummei wordt 25 ct. extra ln reke ning gebracht. Bewijsnum mer (alieen op verzoek). 15 KOERIERS WORDEN ELKE DAO GEPLAATST Vliltl'AKKINliS RAI - AMSTERDAM 14 21 MEI 9.30-17 30 u. 9.30-17.30 u. 9.30-17.30u- 9.30-17.30 «n 19 30-22 u VERPAKKINGSMACHINES EN MATERIALEN - FILMS Kopen is een ernstige zaak, deze bladzij verlicht uw taak! Gevraagd ASSISTENT voor ons technisch magazijn. Enige technische kennis strekt tot aanbeveling. Leeftijd boven 21 jaar. Algemeen Kantoormachine Bedrijf N.V. Lammermarkt 46 VOOR ADVERTENTIES TELEFOON 31441 53. „Had de commissaris niet gezegd dat hij kwam?" vroeg inspecteur Hamzwaaier. „Maar dat ia toch vanzelfsprekend: hij heeft toch de leiding van het geheel." „Zal ik eens aan de voorkant van het gebouw gaan kijken?" vroeg Blekkie. „Mis schien weet de inspecteur die daar de leiding heeft er wel meer van. U moet niet vergeten dat de commissaris reuze haast had toen hij ons kwam waarschuwen." „Dat is een goed idee, Blek," knikte de inspecteur. „Ik blijf zelf liever hier, want als er plotseling iets mocht gebeuren aan deze kant van het gebouw moet ik op mijn post zijn. Maar ga jij eens even inlichtingen inwinnen. Ik denk dat Inspecteur Bremmer wel aan de voorkant zal zijn. Of anders Inspecteur de Wip." Blekkie liep met kwieke pas naar de zij straat toe, die naar de straat leidde waar de ingang tot Baffelburgs Bank zich bevond. Het was prettig om weer eens even te kun nen lopen na al die tijd gezeten en gestaan te hebben. Het was een vreemde avond. Hij kon zich nauwelijks voorstellen dat de arres tatie van de meester-vermommer ophanden was. En toch, wanneer hij zich in het gebouw bevond en dat had de commissaris zelf gezegd zou hij onmogelijk meer kunnen ontsnappen. De agenten die de voorzijde van de bank moesten bewaken hadden zich overi gens wel bijzonder goed verdekt opgesteld. Hoewel hij in het donker bijna even scherp keek als overdag, zag hij nergens ook maar één uniform De straat was volkomen uit gestorven. Blekkie stapte haastig naar de overkant. Hij begreep het niet. Wanneer de meester-vermommer al binnen was. hoefde de politie zich toch niet volkomen verscholen te houden? Xrouwens. 'n geen enkele van de portieken die hij passeerde was een agent te bekennen. Blekkie liep op een drafje de zijstraat In waar hij met Spekkie voor de speelgoedwinkel had staan kijken, toen ze Baffelburgs Bank bespioneerden. Doch ook ln deze straat was geen sterveling te be- Het leek wel of er aan de voorzijde van het gebouw in het geheel geen politiebewa king was! Maar dat zou toch wel volkomen idioot zijn. Dan had een bewaking aan de achterzijde immers ook geen enkele zin. En plotseling viel Blekkie een gedachte in zo monsterachtig, dat hij haar nauwelijks ten einde durfde denken. Nee, dat kon niet! Of toch wel Hijgend van schrik rende hij terug ln de richting die hij gekomen was. (Wordt vervolgd). A.S. BRUIDSPAREN Wij brengen U Ned. mooiste trouwcoupé. Fraaie 7-pers. volgauto's. Chauffeurs in splinternieuwe livrei. Inl. Garage de Jong, alleen: ZEEMANLAAN 12A LEIDERDORP BEKENDMAKING Burgemeester en wethoudere van Leiderdorp maken be kend dat het zwembad aan de Eriiealaan voor het pu bliek zal worden geopend op zaterdag. 18 mei a s., dee na middags om 3.00 uur. Alsdan zal de exploitatie in handen worden gegeven van de Leiderdorpse Zwem- en Polovereniging „De Does". De officiële opening, waar van het programma nader bekend gemaakt zal worden, is bepaald op 8 juni a.s. Leiderdorp, 13 1957. bloemen schikken VOOR IEDEREEN rakonderwlizei Oloemsierkunsl Plaats een is dè manier I

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4