Leidse Assurantieclub vierde feest met Goudse collega's Agenda voor Leiden Leidse Districtsdambond hield een probleemvolle verkiezing P.V. Boot nam de nieuwe kantine in gebruik B.B. BELEGDE BINDINGSAVOND IN VERENIGINGSGEBOUW NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 ZATERDAG 11 MEI 1957 Opvoering klucht Het hing in de lucht Er HING HEEL WAT IN DE LUCHT, op de feestavond die de Leidse Assurantieclub gisteren met Goudse verzekeringsmensen in het Antonius-clubhuis vierde. Behalve het toneelstuk „Het hing in de lucht", een klucht in drie bedrijven door Bert Peets, bekampten de Leidenaars hun Goudse collega's in een hersengymnastiekwedstrijd, die een soort traditie begint te worden. Het stuk. dat op deze contactavond ge- epeeld werd door de toneelgroep van de „Amsterdamse Mij voor Ongevallen", vormde een ooeenhooing van bedriege rijen en verkleedpartijen. Dit laatste na tuurlijk tot grote hilariteit van de toe schouwers. Twee Jonge echtelieden, die zonder medeweten van en beslist tegen de wil van hun families, met elkaar in het huwelijk zijn getreden, ondervinden daarvan al spoedig de narieheid. Op een dag namelijk 'arriveren in d? vt-olHk*- woning van het jonge paar de tante van het wtje, de Marie en de oom van het mannelijk deel van dit huwelijk met zMn knecht r.—-to Al deze mensen mogen beslist niet weten, dat de Jongelieden in de echt verbonden zijn, Gerrit, de knecht van oom Harry, arriveert echter te vroeg en moei in het complot betrokken worden. Ook het dienstmeisje Mia speelt het sDelletie tegen de nietsvermoedende familie mee Als tante ariveert gaat alles nog goed. maar als oom Harry eenmaal komt gaat het mis. Hij vindt het vrouwtje, dat zich verkleed heeft als vriend van haar man. zo'n toffe kerel, dat hij complete drink gelagen met haar organiseert C. Brilman veertiec jaar aan Leidse ambachtsschool Woensdag 15 mei a.s. zal de vlag wap peren van het gebouw der Leidse Am bachtsschool, Haagweg 4. Om 3 uur z- C BRILMAN .directeur het schoolgebouw een herdenking plaats hebben ter gelegenheid van het feit, dat de heer C. Brilman 40 Jaar aan deze school la verbonden. Werd de heer Brilman in 1917 benoemd tot leraar in het timmeren en vaktekenen en de vaktheorie, ln 1930 werd hij t« aangesteld als adjunct-directeur en in 1950 volgde hij wijlen de heer G. E. E. Kuyntjes op als directeur van deze school. Naast zijn werkzaamheden aan de school heeft de heer Brilman al jaren lang zitting in de commissie tot het afnemen van mens voor de N.O.-akten. Door zijn werk zaamheden in verenigingen en commissie® bij het N O. is hij in deze kringen dan ook geen onbekende; de waardering voo werk blijkt wel uit zijn benoeming tot ridder In de Orde van Oranje-Nassau op 30 april. Auto's gevraagd voor Tocht van Leidse ouden van dagen In verband met het ook dit Jaar toege nomen aantal gegadigden voor de jaar lijkse autotochten voor ouden van dagen op dinsdag 21 en 28 mei a.s. doet het mité een dringend beroep op de auto mobilisten om zichzelf en hun auto enige uren beschikbaar te stellen. De be perkte middelen van het comité, uitslui tend uit vrijwilige bijdragen bijeenge bracht, laten niet toe het gehele gezel schap met autobussen te v bovendien Is het persoonlijk co de gastheer of gastvrouw ook tor van betekenis! Voor hen, die reeds eerder aan deze tocht hun gewaardeerde medewerking verleenden, is een aansporing overbodig wie dit tot dusverre nog niet deed, neme eens een proef. Wij zijn ervan overtuigd dat hij of zij ook tot de tientallen „oud< getrouwen" zal gaan behoren, die zich ieder jaar weer bereid verklaren uitgaansdag te helpen slagen. Opgaven worden gaarne ingewacht bij mevr. J. Hilgersom, Cobetstraat 50, tel. 25732. Diplomazwemmen voor minder-validèn Woensdag 15 mei, 's avonds half negen precies, vindt in de Overdekte diploma- zwemmen plaats voor mindervaliden, ge organiseerd door de Alg. Ned. Invaliden- bond en R.K. Invalidenbond „St. Liduina' Tevens zal een demonstratie gegeven wor den van het zwemlesgeven aan minder validen. Allen die belangstelling hebben voor deze avond of betrokken zijn bij het werk voor minderyaliden kunnen een toe gangsbewijs verkrijgen aan de Overdekte op woensdagavond kwart over acht. Als Loes. een vriendin van het vrouw tje nu ook nog aankomt, gaat het hele maal mis Via vele omwegen komt men eindelijk tot een oplossing en die is de waarheid vertellen. Als die waarheid renmaal aan h--t licht komt, b'Hkt aller nogal mee te vallen. Alleen tante Sjaan kan niet alles bevatten. Zij valt flauw. Met deze klucht heeft de toneelgroep "nn de AMVO een uitstekende indruk bfi hef Leidse publiek achtergelaten. Er toer over het algemeen zeer vlot gespeeld e sommige spelers, waarvan wjj zeker Ger rit Chris Olgers) moeten vermelden, kwamen tot uitstekend spel. Al lag het gevaar voor chargeren bij de verkleedpartijen steeds op de loer, bijna steeds heeft men er aan weten te ontko men. De regie was in handen van de hee H. Sijtsma. De vooritter van de Leidse Assurantie club. de heer J. A. Harteloh. die ook de avond geopend had. bracht namens he publiek dank aan de spelers. Hij maakti van deze gelegenheid ook gebruik om d< heer L. van Wijk. die een groot deel vat deze avond had georganiseerd, hartelijk te danken. De hersengymnastiek ten slotte, die onder leiding stond van de heren Vos kuil en De Koning, leverde na spanne de strijd een Goudse overwinning op. KJaveriastoernooi voor Rode Kruis ten einde reikt van het klaverjastoernooi. dat is ge houden ten bate van de bloedtransfusie dienst van de afdeling Leiden van Rode Kruis. Naar verwacht wordt, een niet onaanzienlijke opbrengst aan afdeling kunnen worden overgemaakt, danks de hoge kosten aan het toernooi verbonden. De uitslagen zijn: Verenigingen Krantz, 2. T. en D. (na beslissingswed strijd). 3. Groenoord 1. Tweede klasse: 1 M.D.S., 2. Oosthoek, 3. Groenoord 2. Der de klasse: 1. Krantz 2. 2. D.K.B. 2. 3. M.D.S. 3. De uitslagen voor de bloedtransfusie dienst zijn: Afdeling I: P. v. H. 25.775 pnt. M.D.S. 25.534; Zaalberg 24.030; Oosthoek 23.879 punt.; Afdeling II: T:C.L. 24 V.T.L. 24.655; O. en O 24348; S.L.F. 24 pnt.; Afdeling III: A.P.P. 25.205; t C trum 25061; L.B.F. 2 24.546; Krantz 2 24.019 pnt.;Afdeling IV: V.T.L. 2 26.171: Royal Typewr. 24.875; Menken 2 23.625: 't Centrum 2 23.345; Oosthoek-3 23.239 p®t Persoonlijke— uitslagenr 1 Sinjeur-v. Beek (A.P.P.) 6683 pnt 2. M. Sierat-A Montanje (Oosthoek) 6490 pnt.; 3. Jac Weeda-J. Weeda (Zaalberg) 6148 pnt. Dr. P. J. Kaizer sprak ten slotte na mens het Rode Kruis. Hij wenste de prijs winnaars geluk, bracht de dames, die in de recreatiezaal veel werk hadden ge daan. dank en deed dit evenéens aan de heren C. Kluts en M. Sierat, competitie leiders en aan de heer A. van Heusden. die zich met de secretariaatswerkzaam heden had belast. Puzzel thans aan uw zomervakantie 'ïfe dai Het stapeltje van d is al uitgegroeid tot stapel nog steeds klept de brieven bus en komt de post met vele op lossingen uan once Voor jaar sprijs- vrang. Voor u en voor onszelf hopen we. dat het weekeinde stralend zomer weer zal brengen maar misschien vindt u toch nog enkele vrije kwar tiertjes om in onze voorjaarspuzzel te duiken, zodat u, al puzzelend in het voorjaar, de vakantie in de zomer een speciaal zonnig karakter zult kunnen geven Academische examens Bischoff te Den Haag. H. A. C. Boelma Den Haag. J SI Cassouto (USA). R. Coi nho te Oegstgeest. H. W. G. G. Hartgrink I gmond a. Zee en A. R. Tegelaar te Oegstgees J. J. M. Schmidt I Uw baby deze week geboren.-..? •tuur dan aan geboortekaartje aan ROBUR et VELOCITAS POSTBUS 200 APEL000RN an U ontvangt tar gelegenheid van hat 75 bestaan van deze voetbalvereniging een Jubileumverrassing I Zaterdag Schouwburg, 8 uur: toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen", opvoering van „Boemerang", spel in drie bedrijven van R. Feenstra. Aula stedelijk gymnasium Fruinlaan 7.30 uur: volksdansbal voor het Leidse jeugdwerk ter herdenking van het tien jarig bestaan van de Leidse Jeugd-Actie. Garenmarkt, 8 uur v.m.: vereniging Oud Leiden, vertrek voor excursie naar eiland Marken, onder leiding van dr. P. J. Kostelijk. - Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: feest avond personeelsvereniging „Den Burcht" van N.V. Van Cranenburgh en Herlnga's sajetfabriek. Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelvereni ging „Ons Toneel", opvoering van „Drijf- Zondag Oegstgeest: Groene of Willibrord- kerk, 2.30 uur: herdenkingssamenkomst, spreker ds. G. van Duinen. Geref. predi kant te Wassenaar Maandag De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur-Fo tografen-Vereniging, kleurendia's van T. Tieleman over Noord-Afrika. Het Gulden Vlies, 8 uur: afd. Leiden en omstreken Ned. Rode Kruis, algemene ledenvergadering. Logegebouw. Steensehuur 6, 8 uur: „De Natuurvriend", ledenvergadering. Oegstgeest: Het witte Huis. 8 uur: speeltuinvereniging „Oegstgeest", leden vergadering. Dinsdag Levendaal 1, 2.30 en 8 uur: Leidse com missie voor huishoudelijke en gezinsvoor lichting. huishoudelijke voorlichting. Stadhuisplein. 8.30 uur v.m.: vertrek excursie naar.het Gooi. voor K. en O. Doelenkazerne, 8 uur: opvoering van to neelstuk „Er komt een vriend vanavond". Station Leiden, 9.05 uur: afdeling Leiden en omstreken Tuinbouw en Plantkunde, excursie naar Aalsmeer. Gymnastieklokaal Stadhouderslaan- school, 8 uur: ouderavond Zuiderpark- Voórschoten: kantoor Boerenleen bank, 8 uur: algemene ledenvergadering. Woensdag Rehoboth, 8 uur: Politieke Jongeren- FH. VAN DER HEIJDEN Rechtskundige HOGE RIJNDIJK 103a - LEIDEN TELEFOON 23405 Pacht-, rechtszaken en incasao'a. C. Maas na vele stemmingen eindelijk tot voorzitter gekozen DE WIJZE, waarop de Leidse Districtsdambond zijn bestuursverkie zingen pleegt te houden, is nu niet bepaald de meest eenvoudige te noemen. Bij de procedure, die deze probleem-oplossers volgen is enige kennis van verzekeringswiskunde, benevens veel geduld, een absolute vereiste. Maar nadat de briefjes vele malen doorgegeven en weer in geleverd waren, kwam de heer C. Maas met 327 van de 388 stemmen als voorzitter uit de bus; hij zal de plaats in gaan nemen van de heer J. v. d. Zwam, die het district verlaat en deswege de bestuurstafel te Leiden vaarwel moest zeggen. de dammers al jaren bezig hou den: de competitie-moeilijkheden en het vraagstuk van gezamenlijk reizen, waar aan een speciaal agendapunt was gewijd. Het aantal leden liep het afgelopen jaar iets terug, daar drie verenigingen de bond verlieten en daarvoor in de plaats slechts een club toetrad. Met 414 leden gaat de bond het nieuwe verenigingsjaar in, hetgeen 70 minder zijn dan het vorig jaar. Woorden van bijzondere lof stonden in het jaarverslag over het werk. dat de scheidende voorzitter heeft verricht. Penningmeester L. Nachtegeller had de leden een overzicht van inkomsten en uit gaven toegezonden, zodat hij zeer kort kon zijn. Dank zij de contributieverhoging van vorig Jaar, was men de financiële moei lijkheden dé baas geworden en de heer Nachtegéller kon een batig saldo van f 88,59 vermelden. Na de bestuursverkiezing doken de aan wezigen in een aantal dam-teohnische vraagstukken, die een groot deel van deze achttien punten lange agenda bezet- Met de herverkiezing van de heren v. Laar en L. Nachtegeller in het be- uur, was de hoofdschotel van de agenda die de bestuursafgevaardigden gisteravond de Kleine Burcht geroepen had, af in zijn openingswoord had voorzitter Van der Zwam bijna alle afdelingen van het district welkom kunnen heten, en hij meende van een prettig Jaar te kunnen spreken, omdat alle gerezen conflicten tot »en goed einde waren gebracht. De prijsuitreiking bracht de wisselbeker beschikbaar gesteld door de Nieuwp Leidsche Courant in het bezit van dis trictskampioen W. Heemskerk, die voor LDV deze trofee van het geruite bord had gesleept. De overige prijzen gingen naar: T. Zwet sloot en J. v. d. Starre tweede en derde prijs hoofdklasse; J. de Vink en J. Heu velman eerste en tweede prijs eerste klas se; J. Bolk en J. v. d. Niet eerste en twee de prijs tweede klasse Het jaarverslag van penningmeester A Jesse gewaagde van de gewone proble- Contactraad Leiden, contactavond met Oostduitse studenten. Schouwburg. 8 uur: toneelvereniging „De Sleutelspelers", opvoering van „Geld te ggef". Antonius-clubhuis, 3 uur: dies natalis „Sanctus Augustlnus", opvoering van „Het mes der barmhartigheid". Overdekte. 8.30 uur. afdeling Leiden Ned. Invalidenbond en R.K. Invaliden- bond, diplomazwemmen minder-validen. Ambachtsschool. 3 uur: 40-jarig jubi leum van de heer C. Brilman, directeur der school. Oegstgeest: gemeentehuis 7.30 uur: raadsvergad ering. Tentoonstellingen Prentenkabinet Leidse universiteit, 13 mei tot 15 juni van 2 tot 5 uur: „Vier gra- Leger des Heils Leiden De openluchtsampnkomst van het Leger des Heils wordt vanavond kwart voor 8 niet gehouden op de Beestenmarkt, maar op het Stadhuisplein. Morgen spreken in de bijeenkomsten brigadier J. Govaars. Atphen aan den Rijn Feestelijke plechtigheid na ruim anderhalf jaar bouwen AAN DE PRINS HENDRIKSTRAAT, naast het Rietveldse pad, is het fraaie kantoorgebouw verrezen van de motorenfabriek „De Industrie", D. en Joh. Boot N.V. En in dit gebouw is onze gemeente, zij het dan be stemd voor beperkte kring, weer een prachtige recreatiezaal rijker ge worden, die door de reeds 10 jaar bestaande personeelsvereniging van de motorenfabriek en de beide scheepswerven gisteravond in gebruik is genomen. En hedenavond zal men daar, met in hoofdzaak hetzelfde pro gramma, opnieuw in blijde stemming bijeen zijn. Namens de vrijwel voltallige staf var directeuren, sprak de heer. L. Boot eer ijlleidend woord. Hij wees op het bijzon dere karakter van deze avond nu n« ruim anderhaLf jaar bouwen de kantine in gebruik genomen kon worden en .nu ook de was- en kleedgelegenheid eerst daags gereed is. .Zij, die op de motoren fabriek werken, weten hoe men zioh daar wat deze dingen betreft, moet behelpen en zij zullen dit ook het meest kunnen waarderen. Spr. wees erop, dat dit ge bouw niet rendabel is in directe zin. Maar de directie hoopt, dat het o.m. bij zal dragen tot het versterken van de goede verstandhouding. Wij hebben kosten noch moeite gespaard, aldus spr., laat door uw dagelijks gebruik blijken, dat u dit waardeert. De voorzitter van de personeelsvere niging D. en Joh. Boot N.V., de heer C. H. v. d. Wolf. dankte hartelijk voor deze zaal. Hij zei dat er de laatste dagen nog enorm veel werk i6 verzet om deze avond mogelijk te maken, daar 15 mei één van de medewerkende dames gaat emigreren. Hij hoopte dat hier ook pret tige ontmoetingen met andere personeels verenigingen plaats zullen hebben, b.v. de bedrijfsdamwedstHjden, waarvan 6pr. hoopt dat ADC die dit jaar weer zal or ganiseren. Voorts vertelde hij. dat uit een opgenomen contaot met de perso neelsvereniging paleis Soestdijk zal re sulteren. dat deze vereniging op 22 juni naar Alphen zal komen om de bedrijven van de firma Boot te bezichtigen en een voetbalwedstrijd te spelen tegen een Boot elftal ten bate van het Koningin Wilhel- minafonds voor de kankerbesrijding. Aftreden Koudekerk aan den Rijn De B.B. Koudekerk belegde gisteren een bindingsavond in het Verenigingsgebouw. Behalve vele leden waren ook aanwezig burgemeester en mevrouw De Herder, liet kringhoofd van de B.B., <je heer Rosen, het plaatsvervangend kringhoofd. de heer Van Nóort met zijn echtgenote, het hoofd van de zelfbescherming. de heer Stroo met zijn echtgenote en de beide wethouders, de heren Molema en Van Vegten. Burgemeester De Herder opende de bijeenkomst. De heer Stroo gaf daarna antwoord op de vraag „Wat deed de blokploeg dit seizoen?" Mevrouw De Her der zorgde voor een plezierige-afwisseling van het programma door drie ploegen te lelden bij een mastklimwedstrijd. Tussen de gezellige bedrijven door werd het woord namens de Stichting B.B.B. ge voerd door de heer 'Stroo. Deze herinner- LEIMUIDEN Bazaar werkt laatste jeugdhuis-schuld weg De bazaar ln de grote zaal van de da mes Sneeboer, waarvan de opbrengst be stemd is voor het jeugdgebouw van de Herv. Gemeente, werd door president- kerkvoogd J. W. de Ren geopend. Deze zei onder meer, dat de basis van de bouw plannen gelegd is door ds. Van Veenen en de heer Rottink. Beiden wisten in 1951 geld bij elkaar te krijgen, zodat met de bouw begonnen kon Worden. Het restant werd geleend of bij renteloze voorschot ten verstrekt. In 1952 werd het gebouw in gebruik genomen. Spr. wees op de jeugd, die iedere week zelf collecteerde en de bouwsteentjes verkocht en het was ook de jeugd zelf, die ieder jaar weer oliebollen bakte en verkocht. Dat de jeugd minder is dan vroeger, ontkende de heer De Ren. Nadat met al deze gelden rente en aflossingen gefour neerd werden, kan nu, met behulp van de heren Rijk en Kroon, 'de laatste schuld worden weggewerkt. Spr hoopte, dat men diep in de zak zou tasten om zo het ge bouw schuldvrij te maken. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Gijsbertus, zn v J. Hoogka mer en C. Imanse; Johannes, zn v. J. Vlasveld en J. Arnoldus; Johannes, zn. v. D Sietsma en T. van der Laan; Anna En- gelbertha, dr v. L W Döll en M, W. Smit; Saszanne, dr v. A. G. L A'.bers en S. Ra- zier; Petrus Johannes, zn v. C. M. Koo- men en J. A. Grimbergen; Petronella, dr v A. van Haarlem en G. van der Neut, Cornelis Martinus, zn v. C. J. de Wekker en M. W. Dee; Johannes, zn v. H. Jansen en H. van Putten; Annelies, dr v. H. van Duijne en K. F. Klevering. Overleden: M. J. Otte, 53 jaar, hulsvr. v. J. Jansen; M. C. Schulpzand, 76 jaar, weduwe v. H. C. Wesselius; C. van der Heul, 82 Jaar, weduwe v. C. J. Kempe- Ondertrouwd: C. Vlaardingerbroek en J. C. M. Bodenstaff; H. J. Overdijk en S. J. C. van Ast; P. J. Loef en S. B. Riet veld; J. de Roo en S. M. de Jong; A. Veerman en K. C. M. Marijt; S. J. M. v. Noorden en C. R. Boer; M. Selier en G. A. Bijkerk; J. H. Prevo en S. C. Van Thuyne; H. de Romijn en Th. J. E. Reij- ken; P. F. Janse en M. Sjardijn; J. van Es en D. M. van Hees, J. van der Pluljrr. en E. Brouwer; H. Brandt en J. Vrolijk; J. L. van Emmerik en G. M. Verhoog; H. van Rossen en E. E. Loers; W. J. Ie Malr en C. H. Rozier; J. W van Harteveld en J M. van Diemen; H J. Hansen en J M. B Devilee; W. A. J. Lamboo en H. van Eijgen; P. Dijkhuizen en G. A. J. Delmeer. de aan de hulp, die in 1940, tijdens het bombardement van Koudekerk, door de luchtbeschermingsdienst was verleend Hij wekte ertoe op om "nu" even paraat te zijn. De geest bij de B,B. is goed, zei hij. - Men kan dat hebben de laatste oefeningen bewezen op de ijver en toe wijding der leden staat maken.. De heer Stroo sloot de avond. Dinsdag, 7.30 u.: Verenigingsgebouw: vergadering plattelandsvrouwen. Herv. kerk: uitvoering door het mannenkoor. Woensdag, 7.30 u.: Hotel De Bruin: ver gadering boerenleenbank. 7.30 u.: Ver enigingsgebouw: gymnastiekuitvoering. Nagekomen predikbeurten Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 en 7 u ds. Zijlstra. TER AAR Gunstig veilingbeeld Nog sterker dan de afgelopen weken werd het véilingbeeld van 6 tot 10 mei getekend door goede aanvoer, grote vraag en hoge prijzen. Peulen brachten vrijdag zelfs f 4.30 per kg op en de hoogste note ring van kassnijbonen bedroeg f 3.40, ter wijl de stek nog altijd f2 50 in hét laatje Bloemkool bleef bij goede aanvoer zeer in trek en de beste exemplaren deden de veilingklok stilstaan op f 1.21 per stuk. Ook de slaprijzen liepen- op en zijn thans hoger dan die der kassla; slechts enkele inferieure partijtjes werden doorgedraaid. Glasandijvie werd iets goedkoper, maar de prijzen zijn nog altijd interessant. Spinazie en postelein hielden de prijzen strak; prei schommelde nogal wat in prijs en rabarber stemde tot tevredenheid. Stoofsla werd zeer verschillend gewaar deerd, hetgeen wel parallel liep aan de uiteenlopende kwaliteiten. De geringe to- matenaanvoer en de komkommersoorten handhaafden hun hoge prijzenpeil. Bos- peen en soepgroenten betaalde meil naar kwaliteit, eyenals aardbeien. Primeurs- prijzen werden betaald voor nieuwe aard appelen en doperwten. Eerste doperwten Door de kweker C. A. v. d. Hoorn Cz. te Ter Aar zijn gisteren aan de tuinbouw veiling de eerste doperwten aangevoerd. De commissionair in groente J. Dobbe Roelofarendsvecn was de koper van e primeur voor f 1.90 per kg. BENTHUIZEN Geref. Gemeente Voor de Geref. Gemeente zal donderdag om half acht ds A Verhagen te Gouda voorgaan. In deze dienst zal door enkele mensen belijdenis des geloofs worden af gelegd. NOORDWllKF.RHOVT Nieuwe winkel Het eerste van de zes fonkelnieuwe winkelpanden aan de Viaductweg bete kent voor onze gemeente een geheel nieuwe soort winkel. In deze winkel wordt namelijk volgens" het zelfbedie ningsprincipe geholpen. De heer F. Groot, die eigenaar van de zaak is, 'bezat in Berkhout (bij Hoorn) ook een kruide- niérsbedrijf. Hij had dringend behoefte aan een ruimere huisvesting voor zijn ge zin met 8 kinderen. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Van Praag. liggende 10 jaren en deelde mee dat hij in het a-s. najaar wen6t af te treden als voorzitter, om te besluiten met de wens dat de personeelsvereniging de naam van D. en Joh. Boot N.V. hoog zal houden tot in lengte van dagen. De heer N. B. de Knijff heeft hierna in rijmdicht de heer V. d. Wolf namens de vereniging dank gebracht voor al zijn arbeid en hem een vulpen aangeboden. De heer v. d. Wolf bracht op zijn beurt weer dank aan de heren Van Eijk en De Knijff, die hem steeds trouw terzijde stonden. Spr. atten deerde er nog op dat vroeger rivali teit bestond tussen het personeel van de scheepswerven en de motoren fabriek. De eenheid is bereikt; dat het zo moge blijven. Namens de personeelsvereniging van de firma Spreij sprak de heer Burgers; deze N.V. schonk een bloemstuk en de spreker voor de scheepswerf De Vries Lentscsh bood een voorzittershamer aan. Feestprogram ma Hierna begon het feestprogramma. De eigen band van de N.V. „The Industrie Boys" zorgde voor de muziek maar was 6terk gehandicapt door ziekte van de heer P. Zuidam. Voorts werden met grotendeels eigen krachten twee toneelstukken gespeeld; voor de pauze het blijspel in één bedrijf „Het slippertje", een stuk met een heel goede strekking (van liegen komen leu gens) maar dat wat traag gespeeld werd door sommigen van het zestal. Na de pauze de klucht „Poppey als" daghitje", met acht medespelenden, dat ook goed De akoestiek van de wat lage zaal bleek voor de doeleinden van deze avonden wel geschikt, maar voor sprekers zal er een geluidsversterking moeten komen. Personenwagen greep vrachtauto Gistermiddag om ongeveer 4 uur botste in de Hoofdstraat een vrachtauto, be stuurd door A. A. van der S. te Alphen, tegen een personenwagen van de Utrech tenaar D. J. V. Het ongeluk gebeurde toen de geparkeerde vrachtauto optrok, juist toen de personenauto passeerde. De Utrechtse auto werd zwaar beschadigd; de vrachtauto kwam er beter af. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Bergingsboot te water gelaten Vrijdagmiddag is met goed gevolg door mevrouw Lolkus-van Roon, echtgenote van de hoofdbergingsinspecteur van Van der Taks bergingsbedrijf te Rotterdam, bij de soheepsbouwwerf De Industrie van D. en J. Boot te Alphen aan den Rijn de bergingsboot Snip te water gelaten. Doktersdienst ROELOFARENDSVEEW E.H.B O.-afdeling liield haar jaarvergadering De voorzitter van de plaatselijke E H.B O.-afdeling, de heer Th. Witjes, Kon gisteravond zeer vele leden op de jaarvergadering welkom heten. De agenda leverde weinig moeilijkheden op; jaar verslag en financieel overzicht (batig saldo) gingen zonder commentaar onder i de hamer door. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden herkozen en i in de plaats van de secretaris, die wegens drukke werkzaamheden zijn functie moest neerleggen, werd de heer A. de Jong gekozen De lustrumviering in juni zal I met de nodige luister geschieden, aldus j besloot de vergadering. De zuurstofkoffer, i gestationneerd bij dokter Muskens, zal worden aangevuld met een reserveflacon. De verbandposten. waar men in geval van ongeluk kan waarschuwen, zijn thans i op de volgende plaatsen gevestigd: mevr. De Koning-Bakker (Zuideinde 106), mevr. Elstgeest-Vessem (Zuideinde 76), mej. H. Koek (Witte Singel 1), mej. R. v. Velzen (Noordeinde 52), de heer Th. Witjes (Nieuwstraat 14), de heer W. Caspers (Essenweg 14); bij de heer Witjes en mej. Koek is tevens een brancard aanwezig. Lange discussie over de hoogte van bruggen In De Vier Heemskinderen vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van de Veender- en Lijkerpolder buiten de be dijking. De rekening over 1956 gaf een gunstig beeld; deze sloot met een bedrag aan inkomsten van f22611,52 en aan uit gaven van f 14415,61. Voorts sloot de be groting 1957 met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 19262,02, waarbij de om slag evenals het vorige jaar op 25 gulden per hectare werd vastgesteld. Bij de behandeling van een schriftelijk verzoek van de gemeente Alkemade tot het bouwen van 2 vaste bruggen, namelijk één over de ringsloot bij Oude Wetering en één ter vervanging van de Franse brug, ontspon zich een langdurige dis cussie over de hoogte van deze bruggen, waarin men niet tot een goed eindresul taat kon komen, zodat ten slotte werd be sloten de gemeente Alkemade vergunning te verlenen voor deze werken, met een bepaling dat de bruggen een hoogte van 1.20 meter moeten hebben. ALKEMADE Doktersdienst De dienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Brinkhorst en dokter Van der Werf. (Advertentie) Dames, is Uw costuum klaar? j CITY MAGAZIJN de huisartsen wordt Leiden. Speciaal ontworpen COLLIERS ARMBANDEN BROCHEN OORKNOPPEN ROK- SHAWL- JUMPER- MANTELSTOFFEN MODERN waargénomen door dokter J. K. Platte- schor, Julianastraat 46, telef. 2658. Rectificatie De jaarvergadering van de Ned. chris ten-vrouwenbond, waarover we gisteren schreven is niet op maandag 13, maar op maandag 20 mei a.s. Oosthoeks Mannenkoor In het Nutsgebouw wordt maandag avond om 8 uur een zangavond gehou den van Oosthoeks Mannenkoor, direc teur de heer J. P. v. d. Velde te Zoeter- woude. De heer J. C. de Vrijer geeft piano sol i en voorts verleent medewerking het Mandolinegezelschap „Sempre Avanti" uit Landbouw Huishoudschool „KONINGIN JULIANA" Potgieterstraat 20 Alphen a. d. Rijn Telefoon 2958 Inschrijving van Leerlingen tot 1 juli 1957 schriftelijk of mondeling op het spreekuur, maandag- en woensdag middag 2.305 uur. Na de zomervakantie beginnen de volgende Opleidingen A. Primaire dagschool B. Huishoudassistente C. Opleiding Naaister Vormingsklasse Toelatingseisen minstens 6 klassen lagere school Getuigschrift prim, dagschool, VGL>0 of tenminste 2 jaar ULO. Getuigschrift prim, dagschool Dipl ULO of tenminste 3 Jaar middelb. school. Ter kennismaking met de school en het onderwijs wordt DINSDAG 21 MEI VAN 2.30 TOT 4.30 UUR er WOENSDAG 22 MEI VAN 2.30 TOT 4.30 UUR t VAN 7.30 TOT 9 UUR OPENBARE LES gehouden voor alle belangstellenden. De Directrice: J. B. HEESEN^ Cem. Nijverheidsschool voor Meisjes Ambonstraat 3 Alphen a.d. Rijn AANGIFTE VAN LEERLINGEN voor de volgende opleidingen: 1. TWEEJARIGE DAGSCHOOL VOOR MEISJES, i de lagere school hebben doorlopen 2. ASSISTENTE IN DE HUISHOUDING klassen ULO of VGLO hebben doorlopen. 3. NAALDVAKKEN VOOR MEISJES met getuigschrift primaire opleiding. 4. KINDERVERZORGSTER t diploma vormingsklas of assistente in de huishouding! 1 donderdagmiddag van 2.304 uurj De directrice: N. VAN BEEST

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4