3 Oktoberfeest met sprookj esoptocht iixp-thims BR.YLCR.EEM VERRASSEND... VAN MENS TOT MENS Secretaris en penningmeester traden op jaarvergadering af NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 11 MEI 1957 ,Er was eens...., TTOEWEL HET 3-OKTOBERFEEST nog ver in het verschiet ligt is de 3 Octobervereniging al druk bezig met de voorbereidingen voor de viering ervan. Men heeft besloten dat de optocht, één der hoogtepunten op die dag, dit jaar zal worden georganiseerd onder het motto: „Er was eensDe optochtcommissie heeft zich laten inspireren door de sprookjes van Grimm en Andersen. Zij stelt zich voor dat behalve de volwassenen ook vele kinderen een kans zullen krijgen mee te doen. In de Doelen werd gisteravond de jaar lijkse algemene ledenvergadering gehou den. Het verheugde de voorzitter, mr. Ph J. de Ruyter de Wildt. de vele oude be kenden van de vereniging te mogen be groeten. Weliswaar toevallig viel de ver gadering op 10 mei dit jaar, een datum die ons allen doet denken aan het begin van de laatste wereldoorlog, maar de voorzitter wilde toch die datum verge lijken met 3 oktober: 10 mei herinnert aan verdrukking, 3 oktober aan bevrijding. Na de verdrukking van de laatste oor log is het feest van 3 oktober meer voor ons gaan betekenen, niet alleen voor onze stadgenoten, maar ook voor mensen buiten Leiden. De vereniging acht het een groot voorrecht te mogen werken voor het wel slagen van de 3 oktoberviering. Bewonderenswaardig Voor de laatste maal lazen de heren E W. Wichers Rollandet en C. J. van Spall hun verslagen voor. Beiden hebben na melijk gemeend als secretaris, respectie velijk penningmeester, af te moeten tre den na vele jaren deze functies in het bestuur op bewonderenswaardige wijze te hebben vervuld. De voorzitter, die de beide heren toesprak, zei o.m. dat het bestuur bijna het hele jaar bezig is met voor bereidingen, die vooral in de laatste maanden veel tijd vragen. Het is een- zware taak jaar in faar uit te zorgen dat alles voor het feest in orde komt. Het is daarom begrijpelijk dat deze beide bestuursleden na jaren van zorg het ogenblik gekomen achten om ook eens, zoals iedere andere Leidenaar dat doet, onbekommerd aan de viering deel te nemen. Geen sinecure Tot de secretaris zei de voorzitter dat het secretariaat zeker geen sinecure is geweest. Behalve de afwerking van een omvangrijke correspondentie en het ma- I ken van uitvoerige verslagen bestaat de j taak van de secretaris uit de represen- i tatie naar buiten. Ook deze laatste taak 1 heeft de heer Wichers Rollandet op voor beeldige wijze vervuld. De voorzitter dankte de aftredende secretaris hiervoor. Ook sprak hij zijn dankbaarheid uit over het feit dat de heer Wichers Rollandet. die van 1919 af bestuurslid is geweest en van 1936 het secretariaat heeft waarge- I nomen, na zijn besluit tot aftreding zolang I zijn functie heeft willen uitoefenen tot- j dat een geschikte opvolger gevonden Enthousiasme De heer Van Spall is tien jaar penning meester van de vereniging geweest. Alleen insiders weten welk een veelomvattende taak dit is, zei de voorzitter. De bedragen waarmee de vereniging werkt zijn ge woonlijk groot. De ledenadministratie om vat enkele duizenden namen, een aantal j dat door geen enkele vereniging in onze stad wordt overtroffen. De voorzitter dankte de heer Van Spall voor .het en thousiasme, waarmee hij het werk deed en ook voor het feit dat hij de vereniging op een gezonde financiële basis heeft achtergelaten. Het batig saldo bedraagt namelijk ongeveer 780. Ereleden Beide afgetreden bestuursleden werden door de vergadering, op I voorstel van het bestuur, met een warm applaus tot erelid benoemd. De voorzitter speldde hun de ere- 1 medaille op, waarna de nieuwe ere- i leden dankten voor de vriendelijke I woorden die tot hen waren gericht en waarna zij vervolgens getuigden van de liefde waarmee zij voor de vereniging hadden gewerkt en van de prettige samenwerking met de andere bestuursleden. De heer Van Spall dankte alle leden voor het ver- trouwen dat zij in hem als penning meester steeds hadden gesteld. Mr. Drijber secretaris In de plaats van de heer Wichers Rol landet werd mr. J. Drijber benoemd; de taak van de heer Van Spall zal worden overgenomen door de heer J. H. C. La- -man. De heer J. N. van Wessem, direc teur van de Lakenhal, werd benoemd tot jbestuurslid; voorlopig zal de andere va- kature nog open blijven. Herkozen werden de heren J. L A. Harteveld. H. E. v. d. Heyden en P. Herfst. De kascommissie zal dit jaar bestaan uit de heren A. Kors, J C. Elsgeest en N. A. Kriek. Windhondenzeepkisten Behalve de traditionele nummers als de taptoe met kranslegging op 2 oktober, de reveille, die aangeboden wordt door ihet politie muziekgezelschap, de koraal- muziek. de militaire mars en de uitdeling van haring en wittebrood in het thans vol ledig gerestaureerde Waaggebouw zal op het Levendaal 's ochtends een windhon denrace worden gehouden. Voor de kinderen zullen zeep kistenraces worden georganiseerd, waarbij prijzen beschikbaar worden gesteld zowel voor degeen die zijn wagen aardig weet te versieren als voor hem of haar die het eerst aan- 's Avonds is er weer een cabaretvoor stelling in de Stadsgehoorzaal. Het luna park zal ook dit jaar nog op het Schut tersveld gehouden kunnen worden. Het feest wordt besloten op de gebruikelijke manier: met een groot vuurwerk op het Schuttersveld. Stoet in negen delen De sprookjestocht zal bestaan uit negen delen. De stoet wordt geopend met een praalwagen waarop sprookjesfiguren als een fee. een prins, een kabouter, een heks enz. zullen zitten. deze openings- groep volgen de afdelingen: I. Sneeuwwitje en de zeven dwergen. II. De geschiedenis van de nachtegaal. (Het beroemde Chinese sprookje van Andersen). HI. Assepoester. IV. Hans en Grietje. V. Doornroosje. VI. Twaalf met de post. VII. Vadertje Tijd (geëscorteerd door de twaalf maanden van het jaar). VIII. ,,En toen kwam er een olifant met een lange snuit Bij de rondvraag deed een van de leden de suggestie om op de taptoe-avond de spuitende fontein van verlichting te zien, hetgeen door het bestuur in c weging genomen zal worden. voor mooi, gezond haar OMDAT Brylcreem waardevolle haarvoedendc stoffen en zuivere natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem het haar en hoofdhuid fris en gezond houdt. OMDAT Brylcreem niet plakkeri) Vervolg stadsnieuws zie pagina 4 t>emmenie U.K.S. gaf in Burcht propagandafeest Ds. Schoonheim erelid Chr. jeugdvereniging De Chr. jeugdvereniging „U.K.S.' hield gisteren in de Burcht een pro- paganda-feestavond. Op deze avond werd ds. P. Schoonheim, Hervormd predikant alhier, benoemd tot ere lid. Ds. Schoonheim aanvaardde dit lidmaatschap met enkele woorden, waarin hij de vereniging aanmoe digde op de ingeslagen weg voort te gaan. De avonden van U.K.S. krijgen zo langzamerhand een zekere bekendheid. Dat bleek ook gisteren wel weer toen de voorzitter, Albert Jonker, een vrij talrijk publiek kon verwelkomen. De bekende UKS-band bracht met en kele populaire nummers al dadelijk de stemming erin. Nog meer muziek werd gemaakt door het mondorgeltrio „TTte Starliners". De hoofdschotel van de avond werd gevormd door het toneelstuk „Grensge val". Natuurlijk waren er in dit stuk weer de verschillende liefdesaffaires, die alle een goed einde vonden. Over het al gemeen kon men genieten van vrij goed spel, zodat ook op het gebied van het toneel U.K.S. naam gaat maken. Met nog enkele muzikale evenementen, waaronder zeker de ietwat zonderlinge combinatie piano-trombone vermeld dient te worden, werd deze gezellige avond be- De werkloosheid in Leiden De arbeidsmarkt in Leiden blijft zich nog steeds uiterst gunstig ontwikkelen. Het mooie weer doet de werkloosheid in de landbouw- en bouwnij verheidsector tot een minimum dalen en ondanks het uit breidende leger werknemers blijft de vraag het aanbod ruim overtreffen. Het aanbod bleef in de afgelopen week op 180 staan 115 wrijvingswerkloosheid en 65 andere gevallen, waaronder 37 van minder-validen. De groep losse arbeids krachten vertoont een zeer lichte stijging, maar in de blijvende werkgelegenheid is ook in de naaste toekomst geen werkloos heid van enige betekenis te verwachten. Het aantal geregistreerde aanvragen steeg met 50 tot 750 en vooral de metaal- en textielindustrie kampen met perso neelstekorten. Jeugdigen kunnen prak tisch overal geplaatst worden en het con tact met vele scholen, waar werkkrachten op korte termijn vrijkomen, benevens het avondspreekuur leveren goede resultaten op. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten handhaafde zich op 65; de gere gistreerde vraag daalde van 290 tot 230. Geref. Gemeente In de Geref. Gemeente gaat morgen om 10 en 5 uur niet ds. Molenaar voor; er is leesdienst. Dit in tegenstelling tot het ver melde in de predikbeurtenlijst. Catena houdt een kunstexpositie De Societas Studiosorum Academae Lugduni Batovorum cui symbolum Catena, of zoals het in de dagelijkse omgang heet: de Leidse studenten- gezelligheidsvereniging Catena, houdt ter gelegenheid van haar eer ste lustrum een tentoonstelling van een veertigtal werken van de Am sterdamse kunstschilder Amp Smit. De expositie wordt gehouden in het café In de Oude Marenpoort aan de Lange Mare en is van 11 tot en met 21 mei gratis toegankelijk, behalve aan staande woensdag. De bedoeling is, dat Catena een mani festatie in ruimer verband geeft, gezien het feit, dat zij ondanks de talloze moei lijkheden bij haar oprichting, tóch haar eerste lustrum heeft kunnen bereiken. De expositie omvat olieverven, aquarel len en houtskooltekeningen. Bezoekers kunnen v. 's middags twaalf tot 's avonds negen uur terecht. Tussen de bladzijden De man in de regenjas Trianon. De bezoekers van Trianon kunnen de Franse acteur Fernandel in een hem tot dusver onbekend genre zien. Hij heeft wel niet helemaal zijn grappige onbeholpenheid afgelegd, maar overigens is de rolprent De man in de regenjas detectivefilm met tal van moorden, er gewikkelde situaties. Het hoge aantal moorden en de onophoudelijk schietende revolvers zijn bedoeld als een persiflage en Fernandel weet er natuurlijk wel de nodige omhaal bij te maken. Het verhaal is vrij eenvoudig en lien Duvivier heeft kans gezien een griezelfilm van te maken, die het begin tot het einde boeit. Het einde van het mysterie rondom de geheimzin nige dood van een operette-zangeres, bij wie Fernandel juist even op bezoek heeft zijn ontknoping in een kamer, het ene lijk na het andere zijn ei Vooral de man met de baard en Crème en poeder meesterlijk gecombineerd - voor een feilloos verzorgd uiterlijk... altijd... overall Crcme Puff vraagt Max Factor's Crcme Puff is de meest verblijdende vinding die ooit in make up is gedaan. Eén doosje, één donsje; ziedaar uw complete make-up. Heil zame lanolinerijke crèmes samen gebracht met bet fijnste, luchtigste gelaatspoeder - de moderne bron van betoverende schoonheid. iets - geen tijd, geen moeite - maar geeft alles: een verzorgd uiterlijk, waar u ook bent, wat u ook doet. Seconden krijgen waarde voor uren, want Creme Puff houdt zo lang, blijft zo mooi. Gun uzelf de prettige zekerheid van een volmaakte make-up... ga over op Creme Puff, nu I VAN MAX FACTOR HOLLYWOOD Marfac N.V„ Huddet Moeilijk TJET LIJKT ZO EENVOUDIG om met het schrijven van kleine stukjes een stukje brood te verdienen, maar de problemen die daarbij rijzen, moeten toch echt niet worden onderschat. Men laat verpleegstertjes op de verkeerde singel lopen en een stem door de te lefoon drukt 's maandagsmorgens alle teleurstelling uit, die er in een men senstem kan liggen. En de afgelopen maandagmorgen kwam er een afgetob de meneer de redactiekamer binnen- wankelen, die zijn oprechte twijfel aan onze geestelijke vermogens uitsprak, omdat we over die verhuizing hadden geschreven. Half Leiden zo vertelde de afgebeulde man was op dit be richt naar zijn huis gerend om die bovenverdieping te huren. De tweede helft van Leiden, die nog niet is ge weest, delen we bij deze mee, dat die bovenverdieping niet meer te huur is. Een kleine troost is het, dat niet wij alleen met moeilijkheden kampen. On ze verhuisde collega spoedde zich deze week reikhalzend huiswaarts om daar een wenende gade aan te treffen, die snikkend vertelde, dat hun tweejarig zoontje was verdwenen. Met de scherp zinnigheid, die zijn primeurjacht steeds kenmerkt, toog onze collega op onder zoek, maar na een half uurtje alar meerde hij het Leidse politiekorps. Kort daarop werden de mannen weer na at hun basis teruggeroepen Want terwijl onze collega nog vindingrijk troostwoordj es verzon voor zijn vrouw, kwam er een bovenmaatse politieman aanwandelen met aan zijn hand een heel klein kereltje, dat de weg naar het politiebureau verkortte met uit gebreide verhalen over zijn teddybeer, die de mazelen had gehad, maar aan de beterende hand was. Moeilijker T)AT ZAL ME geen tweede keer overkomen, zo besloot onze collega resoluut en toen de zon weer ging schgnen, bond hij zijn zoontje aan een hekje vast met een touw. dat deze vol doende ruimte liet zijn kleine leventje tc leiden. Als alles ideaal was geweest, had het nieuwe bovenhuis een daktuin gehad, maar ,1c kunt nu eenmaal niet alles hebben. Nu is hij echter in een fijn-voelende buurt komen wonen en de harten van alle bewoners werden verscheurd van deernis, toen men het gekluisterde knaapje zag. Het jongetje voelde de beperking op slag óók knellend wor den en begon een interessant keelge luid te produceren. Zijn moeder, die binnen ernstige pogingen ondernam het huis bewoonbaar tc maken, hoorde het gejammer, maar dacht pedago gisch. dat alles wennen moet en dat ze zich niet moest laten zien. Oeze verhouding veranderde toen de protesten van haar spruit werden vermengd met een meer volwassen ge luid: Hé. zo hoorde zij roepen, durf je wel? Ga zelf aan een ketting liggen, als je dat zo leuk vindt, stelde een an der voor en een derde overwoog politie-intcrventie, omdat het meer dan schande was. Onder de vernietigende blikken van de verontwaardigde buurt werd zoon lief ten slotte losgeknoopt en na ouder lijk overleg werd besloten hem niet dan met geleide de versterkende wer king van zon en buitenlucht deelachtig te doen worden. Nu heeft het knaapje echter dezelfde inspirerende natuur als zijn vader. Toen enkele dagen geleden zijn moeder haar zoontje juist uit bed had gehaald en daarop even naar de keuken was gegaan om het theewater op laag te draaien, schalden er opnieuw kreten van afgrijzen over de straat. De toege wijde ouders, door alle gebeurtenissen een weinig schichtig geworden, renden in paniek naar het raam en aanschouw den beneden op straat hun trots en hoop in zijn onderbroekje. De buurt vindt, dat zij er met de komst van onze collega niet op vooruit is gegaan. Het is niet meer, wat het vroeger was, zo zeggen de buurtdames tot elkaar en hun peinzende blikken blijven rusten op de gevels, die een betere tijd hebben gekend. Noodzaak MAAR HOE MOEILIJK het op voeden van kinderen ook mag zijn, er zijn mistoestanden, waar aan wat moet worden gedaan, waaraan wat kan worden.gedaan, en waaraan tot nog toe te weinig is gedaan. Zondagmiddag speelden drie jongetjes op een paar boten aan het Utrechtse Veer. Een van de knaapjes sprong van een boot af, miste de wal en viel in het water. Zijn beide vriendjes renden in pa niek naar huis om daar het ver haal te vertellen en toen de vader van het slachtoffertje op de plaats des onheils kwam, was hulp niet meer mogelijk. Precies tegenover de plaats, waar dit tragische ongeluk ge beurde, zat een heer in zijn kan toor. Vlak bij hem bevonden zich alle soorten reddingmiddelen, zo als boeien, haken en dregstokken. Maar toen deze heer tot de ont dekking kwam, dat er voor zijn deur iets was gebeurd, konden al zijn reddingmiddelen geen red ding meer brengen. Wij zijn van mening, dat hier een taak ligt bij de opvoeding. Iedere moeder, iedere vader, iedere onderwijzer en iedere jeugdleider moet kleine kinderen duidelijk maken, wat zij moeten doen, wanneer er een ongeluk ge beurt. Zij moeten kleine jongetjes, en meisjes inprenten, dat dezen in een dergelijk geval moeten schreeuwen, dat zij op de ruiten moeten bonzen, dat zij aan bellen moeten trekken, kortom, dat zij de gehele omtrek, waar het ongeluk gebeurt, moeten alarmeren. Op voeders dienen de aan hun zorgen toevertrouwde kinderen op het hart te drukken, dat zij vooral niet moeten weglopen, maar dat zij in de onmiddellijke omtrek de men sen moeten waarschuwen, omdat in geval van een ongeluk iedere minuut dikwijls een kwestie van dood of leven is. Voorbeeld TK WAS LERAAR in Berlijn en op zekere dag kreeg ik een We-stduitse krant Ln hamden. ik las het blad en gaf het door aan een collega. Twee dagen later werd ik 's nachts uit mijn huis gehaald en een paar maanden later wegens spionage veroordeeld tot vijf entwintig jaren gevangenisstraf. De Oost-Duitser, die momenteel met dertig landgenoten in Leiden de gast vrijheid geniet van de Leidse Expogé, glimlacht even over ons afgrijzen ten opzichte van de strafmaat. Hij legt uit, dat het bolsjewisme tussen alle nivel lering door ook een eenheidsmaat voor straf heeft uitgevonden. Vijfentwintig jaar is de gewone straf, zoals men in Nederland 5 of twee dagen geeft. Na acht jaar was de leraar voorwaardelijk vrijgelaten en van deze beperkte vrij- heidsverrudming had hij gebruik ge maakt om de heilstaat te ontvluchten. De gesprekken, die wij dezer dagen met deze groep Duitsers hebben gehad, brachten ons weer vlak bij het leed, dat miljoenen mensen enkele honder den kilometers van ons verwijderd dagelijks hebben te torsen. En vooral met het leed van de duizenden Duit sers, die maar weinig mogen hopen op het mededogen van een wereld, die nog niet geheel is bekomen van de ter reur. die Duitsland over haar heeft ge zonden. Soms vragen wij ons wel eens af, in hoeverre deze wereld nog niet is be komen, Vooral het grootse gebaar van de Leidse Expogé geeft te denken. Hoeveel mensen, die tijdens de oorlog hebben gevochten voor een vrije we reld, kunnen nu, twaalf jaar na de be vrijding en twaalf jaar na de bereiking van het in de oorlogsjaren gestelde doel, nog schelden op Duitsers, onder wie ook velen tijdens de oorlogsjaren in gevangenissen hebben gezucht. Is het niet zo, dat de ware verzets held en zij, die het vuur van de ge vallenen hebben overgenomen, in de bevrijding en de jaarlijkse herdenking daarvan een bevestiging zoeken van hun oprechte idealen: een wereld zon der haat, zonder tweedracht en ver schillen, een wereld waarin iedereen elkaar zou liefhebben? De Leidse Expogé heeft dit begrepen. uitgesmeerd en de tweeduizendste koperen schroef zich in het hout boor de. De boot was gereed om in de vaart .tot laag IVTU WAS ER één ding erg -L lastig. Op de zolder staat na melijk alleen maar water als het regent en dan nog niet eens zo gek veel. De huizen werden vroeger immers gedegen gebouwd. En nu beweren de scheepsbou wers achteraf wel, dat zij dat alle maal van te voren hebben beke ken, maar toch kan zonder schroom het vermoeden worden onvertaalbare Franse woordspelingen, weet aan de rolprent een griezelige vorm te geven. Fernandel treft hem ten slotte aan in de garderobe, waar hij het aantal doden op acht brengt. Aardige opnamen van de binnenstad van Montmartre en de Seinebruggen zor gen voor de nodige afwisseling in deze film, die ook door de oudere jeugd ge rust kan worden gezien. (Griezelig, spannend en toch amusant). Lichtzinnige meisjes Lido. Er zijn zo van die mensen, dis overal een probleem van maken. Onze tijd is daar sterk in. Men neemt iets waar, dat min of meer van de algemeen gel dende normen afwijkt en men gaat daar over zoveel ophef maken, dat de betrok kenen niet weten wat ze horen en zich ten slotte nog interessant gaan vinden ook. Men denke aan het aanstellerige existentialistische gedoe en de rock-and- roll-rage. De film Lichtzinnige Meisjes neemt ook een dergelijk „ingewikkeld psycholo gisch vraagstuk" bij de kop. Het pro bleem van de mooie jongens, die zó'n aantrekkingskracht op bepaalde meisjes uitoefenen, dat vele harten worden ge broken en de Adonissen zelf in de groot ste moeilijkheden komen te verkeren. De rolprent drijft de spot met de pro- bleemstellerij. De hoofdrolspeler-Don Juan krijgt na zijn avonturen van zijn broer een flink pak ransel. Dat laat spo ren na, zo meent de regisseur, de gebro ken harten nietEn inderdaad, het zal wel meevallen met al die liefdes op het eerste gezicht. Wat zijn dat voor vrou wen, die zo sterk op het uiterlijk afgaan? Lichtzinnige Meisjes is een Italiaanse film, wat meebrengt, dat het spel erg druk is. Doordat bovendien de hande ling te vaak wordt onderbroken en af en toe herhalingen voorkomen, gaat de rolprent op den duur wel een beetje ver moeien. Het camerawerk is niet onver dienstelijk. (Zuidelijke satire op probleemstellerij). Zwijgend heldendom Luxor. Regisseur Richard Fleischer toevalligheid, dat zijn Duitse naam „slager" betekent heeft een film ge maakt over de bloedige oorlog in de Pacific onder de titel „Zwijgend helden dom". Het is bij vrijwel alle oorlogsfilms ook bij deze altijd weer de vraag waar- ar het goed is dat ze worden gemaakt. Hoewel ook altijd weer direct het ant woord voor de hand ligt, dat het wel al- vermeerdering van de bank-saldi der filmproducenten zal zijn. Overigens is zeker deel van het publiek van dit soort filmwerk nooit vies. De objectiviteit gebiedt te zeggen, dat .Zwijgend heldendom" in zijn genre be slist niet van kwaliteiten is gespeend. Er is goed geregisseerd, goed gefotografeerd de oorlog voerende mens wordt er zij het ietwat eenzijdig herkenbaar in getekend. Een verheerlijking van de oor log vindt men hier beslist niet, maar evenmin kan men beweren, dat de gesel der mensheid er volkomen bekaaid af komt. Het verhaal beweegt zich om een jongeman, die bepaald lusteloos de strijd ingaat,, maar zich in het directe gevecht geen lafaard toont. Wie belangstelling heeft voor oorlogsfilms kan een slechter werk kiezen dan „Zwijgend heldendom". (Aanvaardbaar verhaal over de strijd tegen de Japanners in de Pacific in 19-15). j Het brandmerk der zonde Rex. De Amerikaanse filmindustrie verstaat bij uitstek de kunst oppervlakkig de indruk te vestigen, dat zij serieus naar de oplossing van een probleem zoekt, ter wijl zij ondertussen de publieke smaak die zij uiterst laag schat zo zeer tege moet komt, dat men moeilijk meer van smakelijk kan spreken. De film, die thans in Rex draait, is ver sierd met het etiket: sociaal probleem. Een jongen, die het grootste deel van zijn jeugd in tuchthuizen en gevangenissen heeft doorgebracht, krijgt plotseling de kans weer maatschappelijk te worden. Hij accepteert deze kans, maar juist als hij zijn verleden bijna is vergeten, doet de onderwereld een aanval op zijn maat schappelijke positie. Zijn vrouw redt hem van een dreigende terugval in de misdaad en de laatste meters filmband besteedt de jongeman om al zingende mee te delen, dat er tóch nog mensen van hem houden. Op zich genomen is dit een waardig filmgegeven. maar de kans die de jonge man na zij rumoerige leven krijgt, ligt in de boksring. Het eigenlijke doel van de fclmmakers Is dan ook geweest het publiek een serie kei-harde bokswedstrijden voor te schotelen, gevat in een aardig lijstje. Vele close-ups laten het publiek tot in alle finesses zien, hoe mensen elkaar on der het mom van sport half dood slaan en de „redding" van de Jongeman wordt plastisch uitgebeeld, wanneer hij met een gezicht waaraan praktisch geen gaaf stukje huid meer is te bekennen, zijn tegenstander in de touwen slaat. Een heel karwei. Deze mensen reiken de vijanden van weleer de vriendenhand, omdat dezen thans zelf in nood en verdrukking leven. Bij alle tragiek, die wij tijdens de gesprekken te horen kregen, was dit een troostrijke gedachte. Van hoog... HTAL VAN NOORDWIJKSE JONGE REN hebben de afgelopen donkere wintermaanden scheepsbouwertje ge speeld om het luie liggen in het warme, mulle zand te kunnen afwisselen met frisse zeiltochten langs de Noordzee- Er zijn dus boten gebouwd en daar over moet men niet zo min denken. Want het zijn heus geen klompjes met een stokje en een lapje uit moeders poctsdoekcnmand, die onder de vaar dige handen van de jeugdige kustbe woners zijn geworden. Integendeel. Neem nu bijvoorbeeld eens de groep van Leen Bcdijn, Jan en Henk Veen- stra, Nico Schmal en Arie Vink. Deze heeft het bestaan, naar een Amerikaan se tekening werkend, een bijzonder model in elkaar tc zetten. Een model, dat ontstellend breed Is, een zeven meter hoge mast heeft en bijna vijftien vierkante meter zeil gaat voeren. Op de zolder van een eeuwenoud huisje in de Hoofdstraat, vlakbij het strand, is hard gewerkt. Avond aan avond was men bezig tot dezer dagen eindelijk het laatste likje verf' werd uitgesproken, dat zij handenwrin gend bijeen hebben gezeten, toen zij tot de sombere ontdekking kwamen, dat een texoaterlating vïa het krakende, bochtige trapje bij voorbaat was uitgesloten en dat hun vaartuig het te breed liet hangen om door het nauwe venster te worden uitgelaten. Tussen de zolder en het strand bevond zich dus een zee van moei lijkheden en hoewel in zoiets ab stracts evenmin kan worden ge varen, lieten de moegewerkte zeil- liefhebbers de moed toch niet zak ken. Zij groepten weliswaar mis troostig samen, maar tot hun eer moet worden gezegd, dat de han den uit de mouwen werden ge stoken. Men nam een kloek besluit en op een zonnige middag vlogen de stenen in het rond. De jongens braken er zoveel uit de gevel, dat de boot er door kon en even later zoefde het vaartuig langs stevige balken heelhuids naar beneden: een stapje dichter bij zijn element. Ondanks alles. (Ontspanning i i allooi). Puzzel-Prominenten 1. Mevr. A. de Bock-Wessel, Ko- revaarstraat 55a, Leiden; 2. Jac. Haasnoot, Stengelinstraat 21, Kat wijk aan Zee; 3. J. W. Bakker, Leidseweg 48, Voorschoten. Een dokter nodig? De zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt waargenomen door de dokters 's-Gravenzande, De Jong, Mastenbroek, Veldhuijzen en Van Wingerden. Welke apotheek Vandaag zijn 's middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten de apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, de Zuider apotheek. Lammenschansweg 4. tel. 23553 de apotheek te Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Morgen is van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen de apotheek Vaif Driesum geopend. Van der Luit HAAGWEG 31 - LEIDEN ^egraleHióóeH

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3