Nieuw gebouwtje voor kleuters te 's Molenaars De heer G. Dorgelo 40 jaar hoofdonderwijzer in Abbenes Rollend trottoir in de plaats van antos VISSERIJ* EN MARKTNEEUWS .NIEUWE LEIDSCHE COURANT q DINSDAG 7 MEI 1957 Alphen aan den Rijn TVAT HET BESTUUR van de Timo thciisschool. nu men gisteren het nieuwe gebouwtje te 's Molenaars in ge bruik mocht nemen, dit niet zonder meei wilde laten passeren, is te verstaan. Wan al is het dan maar een „aanhangsel" var de school aan de Hooftstraat, de hulsves ting, die men voorheen had in het zondags schoollokaal aan de Woubrugseweg, dermate onvoldoende, dat dit nieuwe mi-permanente gebouwtje een zekere weelde betekent. Het oude verblijf droeg echt nog het karakter van een „bewaar school". De kinderen waren bezorgd en werden beziggehouden, maar de eisen van licht, lucht en hygiëne, die thans gelden, stelde men maar niet voor het gemiddelde aantal van 35 leerlingen. En al is het bestuur dan niet ten volle tevreden, omdat het het lokaal liever de brug had gehouden (men hoopt, dat dit ideaal t.z.t. ook in vervulling zal gaan) men is heel blij met deze oplossing en het was in dankbare stemming dat men gis termorgen voor de opening bijeen was. De wethouder van onderwijs, de heer A. J. Dekker, noemde deze opening een prettige aangelegenheid. Hij herinnerde eraan, dat het een moeilijke zaak was, een geschikt stukje grond te vinden. Gewezen werd op de onvoldoende huisvesting in het oude gebouw. Zowel voor het gemeen tebestuur, de inspectie en het schoolbe stuur als de leidster, mej. J. Eberhardt, was de toestand onbevredigend en vooral: ten nadele van de kinderen. Men was er verheugd over, nu geslaagd te zijn op deze plaats, die aan de eisen wèl voldoet. Want voor onze kinderen is het beste niet goed genoeg. Het was spr. een genoegen, dit gebouw tje in bruikleen te mogen overdragen, en hij hoopte, dat hier onder Gods zegen ge arbeid zal worden. Dank Namens het bestuur van de Timotheüs- school dankte de heer C. Goedhart voor de medewerking, die men van het gemeente bestuur op zo royale wijze mocht ont vangen. De voorzitter van de commissie voor de kleuterschool, de heer G. Jonge- neel, dankte het gemeentebestuur ook, dat een open oog toonde voor de belan gen van de rand der gemeente. Hij bracht eveneens dank aan het bestuur van de zondagsschoolvereniging, waar men vroe ger huisvesting had zonder dat dit om winst maken ging, en dat eraan mede werkte, dat de kinderen reeds vroeg Chr. Onderwijs konden ontvangen. Ook werd de Provinciale Waterstaat, vertegenwoor digd door de heer De Ridder, voor de medewerking in deze zaak bedankt. Ge noemd werd de heer A. Kranenburg, als strijder voor het Chr. onderwijs te Oudshoorn. Tenslotte heeft spr. het schoolgebouw- tje aan de leidster overgedragen. Vermelden we nog, dat ook burgemees ter Bruins Slot de opening bijwoonde. In hotel 's Molenaarsbrug was men nog enige tijd bijeen en vonden de burge meester en de heer Dekker gelegenheid nog eens te beklemtonen dat men er bui tengewoon tevreden over is. dit nog te hebben kunnen aanbieden; de vooruit zichten op het gebied van scholenbouw zijn immers somber. Het gebouwtje werd geplaatst op het terrein waar de heer Stoop zijn woning KOUDEKERK A. D. RIJN Molen uitgebrand De molen aan het fietspad van de Lage- waard naar Ofwegen, die sinds lang zijn wieken niet meer laat draaien, en als woning in gebruik was, is gisteravond door nog onbekende oorzaak geheel uit gebrand. De heer M. Zweeris, die sinds kort met zijn gezin de molen bewoonde werd door zijn vrouw gewaarschuwd, dat deze een brandlucht waarnam. Toen de heer Zweeris naar buiten ging. zag hij de bovenzijde van de mo len in lichter laaie staan. Hij wist zijn vrouw en twee kleine kinderen in vei ligheid te brengen; ook enig meubilair en een fles butagas kon men nog uit de brandende molen halen. De inmiddels gewaarschuwde brand weer uit Koudekerk kon weinig meer doen dan toezien, dat de brand zich niet uitbreidde. Na korte tijd was het vuur. dat vanuit de wijde omtrek belangstel lénden aantrok, uitgebrand en bleef al leen het zwaar-eiken geraamte in de gure nachtwind uitroken. Er loopt een verzekering op de molen. Benoeming Mej. J. F. Schram, onderwijzeres aan de Herv. school, is benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. school te Zandvoort Oprichting kerkkoor Er worden pogingen gedaan om een Hervormd kerkkoor op te richten. Hier aan verlenen bestuur en leden van het nog bestaande Koudekerks gemengd koor medewerking. Morgenavond 8 uur is er in de1 koorzaal een bijeenkomst Veilig verkeer Uitgaande van het Verbond voor Vei lig Verkeer werd een verkeersdag ge houden met medewerking van verkeers- brigadiertjes en een geluidswagen 's Middags werden in het verenigingsge bouw films gedraaid voor de schoolkin deren en 's avonds voor volwassenen. Met kleinkunst werd het programma ver der gevuld. Plattelandsvrouwen Dinsdag 14 mei houd mej. Arnoldussen voor de afdeling van de plattelandsvrou wen een praatje over „Verwaarloosde jeugd" en spreekt ds. Koerselman. Her vormd predikant over „De vrouw in In donesië" Het reisje met de bejaarden zal zo mo gelijk op 13 Juni worden gehouden. Er is een collecte tussen 20 en 25 mei. Geef zoveel ge kunt Burgerlijke stand Geboren: Johanna Jacoba, d. van J. Co- lijn en J J van der Beek; ohannes z v M van Hemert en M Staring; Antoinetta Maria, d v J H van Stuijvenberg en M van Wieringen; Johannis Nicolaas. z. v N J. van Willigen en J Zwanepol. Ondertrouwd: A C van den Akker. 27 J te Zoeterwoude en M J de Regt, 24 j; P Ooms, 24 j te Hazerswoude en M A Corts, 22 j, M Ph van Tubergen, 25 J te Amsterdam en B A Wille. 24 J. Gehuwd: L A van Bennekom. 26 J te Hazerswoude en Th M M van Amster dam. 24 j; L M A van der Arend. 26 J te Nieuwkoop en M A Th. van der Salm, 26 jaar. had; zijn voormalige koetshuis werd voor dit doel afgebroken. Er is dus aan alle kanten medewerking geweest. Jeugd genoot in Lunteren De vijfde- en zesde-klassers van de Oranjeschool en de J. W Hoornenborg- school hebben ook dit jaar veel genoten van het vierdaagse verblijf in het school- reizenverblijf „Poelakker" te Lunteren. Vrijdagmorgen vertrok men met bussen onder leiding van het personeel en gister avond omstreeks half zeven arriveerde men weer in de Zaalbergstraat. Daartus sen lagen dagen van veel genieten. Na tuurlijk, ook daar was het fris, maar het was droog en van de wind heeft men in een bosstreek minder last dan in ons vlakke polderland. En zO waren deze dagen maar al te gauw om Maar.men heeft mooie herinneringen. BENTHUIZEN Ongeluk liep nog goed af De heer E. van S.. werktuigkundige bij het vliegbedrijf van de heer De L. reed eergisteren met zijn auto op de Hoge- veenseweg in de richting Bleiswijk Bij het passeren van de bocht bij het dorp. verloor hij de macht over zijn stuur, door dat een wiel van zijn wagen naast de harding kwam. De wagen reed eerst op de rechterberm en na een paar bomer te hebben geramd kwam hij pas tot stil stand. De heeT Van S. liep enige snij- wonden op en werd door dokter De Goeje behandeld De auto werd zwaar bescha digd. WOUBRUGGE Bevrijdings feestavond Het bevrijdingsfeest werd door vele in woners van Woubrugge gisteravond in Het Oude Raedthuys gevierd. Toen de burgemeester in een toespraak aan de oorsprong van dit feest had her innerd, voerden enkele tonelisten de klucht „De tante uit Dollarland" op. Nadat om deze wonderlijke geschiedenis veel was gelachen, werd een wedstrijd mastklimmen gehouden, en tussen de be drijven door zorgde een bandje uit Rijp- wetering voor toonaangevende gezellig heid. Abbenes Jubilaris dient Hervormde Kerk in verschillende functies "Jl/TORGEN IS HET PRECIES veertig jaar geleden, dat de heer G. Dorgelo zijn loopbaan als onderwijzer bij het Christelijk onderwijs in Rotter dam aanving. Al vrij jong kwam de heer Dorgelo naar Abbenes als hoofd van de Christelijke school en daar heeft hij in velerlei functies zijn levens terrein gevonden. Het westen was voor de jubila ris onbekend gebied, want hij werd op 2 april 1897 in Dedems- vaart geboren Zijn weg leidde naar Rotterdam, waar hij enkele jaren werkte. Al op 29-jarige leeftijd volgde zijn benoeming de Chr. school in Abbenes, een school die hij ook thans nog leidt. Door de opheffing van de openbare school is het de enige school op het dorp en deze telt nu 110 leerlingen. Vele jaren is de heer Dorgelo bestuurs lid van de Christelijke scholenkring in de Haarlemmermeer. Kerkelijke functies Heeft de school de liefde van de heer Dorgelo, ook de Nederlandse Hervormde Kerk heeft zijn gaven kunnen gebruiken op verlerlei terrein. Van 1936 tot 1955 was hij ouderling van de Herv. Gemeente in Nieuw-Vennep- Abbenes. Mede door zijn niet aflatend enthousiasme is het na zestig jaar evan- H AZEhSW OUDE Hazerswoudse jeugd vierde feest Het bevrijdingsfeest voor Hazerswoude werd gisteravond geppend met een muzi kale rondwandeling, die door de Har monie van Hazerswoude werd geleid. De vrolijke klanken lokten niet alleen de jeugd naar het raadhuis, waar volksspelen zouden worden gehouden, .maar ook de ouderen stroomden achter de muziek aan. De fakkel- en lampionnenoptocht, die rond kwart na tien een aanvang nam. bracht niet het succes, dat de initiatief nemers ervan hadden verwacht; niet al leen waren de weersomstandigheden min der geschikt voor een dergelijke vurige tocht, maar tevens was er te weinig licht in de stoet. Dit duister uitgevallen programmapunt werd weer ruimschoots goed gemaakt door het uitbundige slot; op de tonen van de Harmonie hosten en zongen de jonge ren tot laat in de avond, hetgeen niet al leen de innerlijke warmte tot weldadige hoogte opvoerde, maar er tevens voor zorgde, dat de gure wind niet al te zeer werd gevoeld. De woonruimtecommissie komt van avond half acht in het raadhuis bijeen om de woningnood onder de loep te nemen. Goed-zo-actie wordt herhaald De Goed-zo-actie, die woensdagavond zal worden gehouden, heeft zoveel belang stelling geoogst, dat de Chr. reciteer- en toneelvereniging „Demosthenes" heeft be sloten een tweede avond te organiseren. Deze zal worden gehouden donderdag avond in het gymnastieklokaal. NIEUWVEEN Nieuwveen herdacht twee verzetslieden Voor het raadhuis werden zaterdag avond de doden uit oorlog en bezetting herdacht. Nadat het college van B. en W. met de secretaris was aangekomen, hield dokter B. Nout een herdenkingstoespraak, waarin hij vooral de beide omgekomen Nieuwveners, A. H. Kooistra en W. P Speelman in de herinnering bracht. Na mens de burgerij bevestigde hij een krans aan het gedenkteken. Namens het ge meentebestuur deed dit burgemeester B. Kammenga. Nadat de minuten stilte in acht waren genomen werden veel bloe men bij het gedenkteken gelegd. Feestdag bevrijding Omdat dit jaar de bevrijdingsdag op zondag viel, besloot de Christelijke Oranjevereniging de feestviering te ver schuiven naar vandaag. Daartoe is voor vanavond een bijeenkomst belegd in de Geref. Kerk, waar de Amsterdamse vloot- predikant ds. Van der Blink zal spreken. Er wordt verder een Cefa-film vertoond Aanrijding Zondagmorgen botsten op de Molenkade de bromfietser A. T. J. van der H. en de 67-jarige 'ietser J. van R.. beiden te Nieuwveen, op elkaar Het ongeval, dat veroorzaakt werd door het te dicht eikaai passeren, liep nog goed af. De bromfietae: beschadigde zijn kleding en zijn vervoer middel; de fietser mankeerde niets. gelisatie gelukt in 1947 een eigen predi kant te beroepen. Vanzelfsprekend was de jubilaris vele malen lid van de hoor- commissie. Ook op hoger niveau weet men zijn werk te waarderen. In 1945 volgde zijn verkiezing tot lid van de Provinciale Kerkvergadering van Noordholland, waar hij onder meer lid van de commissie van opzicht werd. De vorige maand 60 jaar geworden onderwijsman heeft zich als raadsman op het dorp een eigen plaats verworven en velen zullen dus morgen hun gelukwen sen aanbieden aan de man, die honder den in Abbenes gereedmaakte voor het TER AAR Ter Aar herdacht de doden De herdenking van de gevallenen werd ook dit jaar georganiseerd door de Chris telijke Oranjevereniging. Deze had daar in de Ggref. kerk een samenkomst belegd, waarin ds. Hanemaaijer, Ned. Herv. predikant te Alphen aan den Rijn, sprak. Na schriftlezing en gebed werden de 2 minuten stilte in acht genomen. Ds. Hanemaaijer sprak een kort woord naar aanleiding van de woorden uit Davids klaagzang over Saufl en Jonathan: „Hoe zijn de helden gevallen." Spr. merkte op, :r geen vrijheid te verkrijgen is zon der strijd en zonder bloed. Zo is dan de vrijheid voor alle mensen te krij-, gen door het bloed van Christus. Zo moe wij onze gevallenen herdenken aan de voet van het Kruis. De heer J. Goedhart te Bodegraven ver zorgde de declamatie. Met het zingen van het volkslied werd de samenkomst ge ëindigd. De heer C. Lok nam afscheid van polder bestuur Tijdens een speciale vergadering van het polderbestuur, die vanmorgen om 11 uur in café Centrum te Aardam begon, is afscheid genomen van de secretaris-penningmeester C. Lok, die 30 jaar deze functie bekleedde. De heer Lok kreeg onder meer een ge denkbord aangeboden en vele bloem stukken. Op deze zitting van het pol derbestuur komen wij morgen nader Feestavond Contrimjj. Het naai-atelier Contrimij ,te Aardam gaf een feestavond in het Parochiehuis te Langeraar. Zang, spel en muziek wissel den elkaar af. Daar de miljoenste jurk gereed gekomen was, werd een tweetal Contrlmij-voortbrengselen onder de meis jes verloot. Nieuwe aardappelen De kweker J. C. v. d. Berg, Geerweg te Ter Aar, voerde vandaag de eersti nieuwe aardappelen aan de tuinbouwvei ling aan. De piepers werden gekocht door de groentehandel M. Krumpelman Alphen aan den Rijn voor de prijs 1.05 per kg. Vorig jaar werden de eerste aardappelen door dezelfde kweker aange voerd op 6 Juni. Burgerlijke stand GEBOREN: Robertus C. F., z. v. J. Fransen en A. E. Rutten, Westkanaalweg 19; Johanna S. M., d. v. J. A. Fransen en H. Versluis, Langeraarseweg 71; Jozef M., z.v. A. Kouwenhoven en G. A. Sanders. Langeraarseweg 38 ONDERTROUWD: Th. J. Verlaan. 23 j. en J. A. v. d. Vlugt, 21 j.; D. Tollenaar, 23 j. en J van Eijk, 23 j; A. C. Th. Lek, 24 j. en M. E. v. d. Hoorn, 27 j.; M. J. Osterkamp 29 j. en J. M. Versluis, GEHUWD: J Stapper, 27 j. en M. Leeuwen, 24 j.; J. van Lammeren, 27 j. en C. J. M. Dobbe, 24 j.; J. C. van Lam meren, 26 j. en A. A. M. Dobbe. 26 j., C. G. Fransen, 27 j. en M. M. C. Egberts, 26 J.; Ph. A. J. Koeleman, 28 j. en J. M. Leli- veld, 23 j.; A. L. van Tol, 31 j. en M. J. Egberts, 27 j. C. A. R. Uijttewaal, 26 j. en H. P. E. Hoogervorst, 25 j. RIJNSBURG C.-H. jongeren Vanavond om 8 uur komen de jongeren van de Christelijk Historische Unie bij een. Het lid van de Tweede Kamer mr. K. H. J. Beernink zal spreken over de huidige politieke toestand. Er volgt dan een opdrachtenspel en de dagsluiting ver zorgt de heer D. van Egmond. LEIDERDORP Collecte voor sanatoria De Jaarlijkse collecte voor de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren wordt deze week gehouden. Voor dit belangrijke doel is elke aanmoediging overbodig. HILLEGOM B.B.-kringwedstrijd Op 11 mei zullen in Hillegom de kring wedstrijden van de B.B.-reddingsdiensl worden gehouden. De wedstrijden begin nen om half twee. Na afloop zal een be spreking worden gehouden en de wissel beker uitgereikt thans in het bezil van Wassenaar waarna een maaltijd de dag besluit. Zomeravond-toernooi Vanavond begint de stichting „Vogelen zang" een zomeravond-voetbal toernooi eigen terrein te Bennebroek. Het is langzamerhand een traditie geworden ten behoeve van de patiënten een toe: te houden. Waren er in het begin enkele elftallen, nu zijn er al 12 meespelen. Wering schoolverzuim In de plaats van de heer A. Visser, die de gemeente gaat verlaten, stelt het colli 40 Bjjz. neutrale kleuterschool De bijz. neutrale kleuterschool heeft bij de gemeente gelden aangevraagd aanschaffing van meubilair, ontwikke lingsmateriaal en hulpmiddelen. Daar het oordeel van de inspectrice gunstig luidt, stellen B. en W. de raad voor medewer king te verlenen. Bouw kleuterschool Door de vereniging voor Chr.-nationaal schoolonderwijs is het verzoek tot de raad gericht, medewerking te verlenen tot de bouw van een kleuterschool aan de Broek- weg. Volgens verklaringen zal de schooi kunnen beginnen met 34 kleuters tussen de 4 en 5Vi jaar, wanneer zij 1 september 958 in gebruik kan worden genomen. B. en W. stellen de raad voor. afwij- :end op dit verzoek te beschikken, omdat ;r in de gemeente reeds een bijzondere neutrale kleuterschool aanwezig is. Philatelies De afdeling Lisse van de International*- ïreniging Philatelica vergadert vanavond de school. Jubileum De heer G. B. van Meijgaarden herdacht dezer dagen, dait hij veertig jaar geleden dienst kwam bij de fa Gebr. Drie huizen. Evangelisatie-bijeenkomst Morgenavond wordt in De Witte Zwaan *n evangelisatie-samenkomst gehouden: spreker is de heer A. H. Achterreek uit msterdam. Hervormd Kerkblad Wegens vertrek van ds. Jongeboer naar Apeldoorn treedt de heer L. Bunt voorlo pig op als redacteur van het Hervormd Kerkblad. NOORDWIJ K Spreekbeurt Woensdagavond zal ds. Bout, Herv. •redikant te Utrecht, voor de Herv. Evan gelisatie om half acht een spreekbeurt houden. NOORD W IJK ERHOUT Collecte Zaterdagmiddag wordt een collecte voor Draagt Elkanders Lasten gehouden ten bate van de sanatoria Sonnevanck en Zon negloren. Collectanten kunnen zich opge- bij de heer P. Larosse, Julianaplein Muzikale rondgang steravond hield de muziekvereniging De Harpe Davids een muzikale rond gans gelegenheid van de bevrijdingsherden- DE WERELD VAN MORGEN.... TyiNNENKORT zullen tengevolge van de verkeersopstoppingen de foren- sen hun auto's aan de stadsrand verlaten en op een rollend trottoir stappen, dat hen gratis naar de binnenstad brengt, aldus mr. H. L. Slote- maker, directeur van de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij op het con gres van de internationale kamer van koophandel, voor 1000 zakenlieden uit 39 landen te Napels. Brieven zullen sneller worden afgeleverd en de post zal over grote afstanden met geleide projectielen reizen. landse Internationale Wegvervoerorgani- satie (Niwo), kritiseerde de Gemeenschap voor kolen en staal omdat het bedrijfs leven geen rol heeft gespeeld bij de tot standkoming. Hij vreest dat het vervoer ondergeschikt wordt aan andere bedrijfs takken en ziet een bron van moeilijk heden voor internationale transporten. Hij betoogde, dat vervoersdiensten en tak ken zich onderling bevredigend aan el kaar moeten aanpassen en dat de staat hierbij een ordenende bevoegdheid heeft en moet zorgen, dat de verlader de vrije economische verantwoorde keuze van vervoermiddel moet hebben, en dat er geen sprake moet zijn van ondergeschikt heid van de ene tak van vervoer aan de Over vijf jaren zal ioen mensen per vliegtuig de Oceaan oversteken met een snelheid, die twee maal zo groot is als thans. De mens i echter in de grond van de zaak dezelfdi gebleven, zeide hij en waarschuwde, dat men wel in staat is gebleken de geluids muur te doorbreken maar niet de tarief muren te slechten. De voorzitter van het congres is prof. dr. J. F. ten Doesschate. Het Nederlandse delegatielid, de heer K. C. A. Collette, directeur van de Neder- Museumbibliotheek en leeszaal In het Stedelijk Museum te Amsterdam heeft gisteren het hoofd van de afd Beeldende Kunsten van het ministerie van O. K en W., mr. J F. M. J. Jansen, de leeszaal van de bibliotheek van dit museum geopend. Óe boekerij omvat uit-! sluitend literatuur over de vrije en toe gepaste kunsten vanaf de 2e helft der 19e eeuw. Ook aan de moderne architectuur :s aandacht geschonken. De verzameling bestaat uit 5.500 boeken, 16.000 tentoon stellingscatalogi, 600 gebonden jaargan gen van en 70 abonnementen op tijd schriften. een krantenknipselarchief en bandopnamen van Ned. kunstenaars. Te vens bezit de bibliotheek nog 600 boeken over Amsterdam. Er is een gedrukte systematische catalogus verkrijgbaar van 180 bladzijden met de begeleidende tekst in het Frans, Duits, Engels, Spaans en Nederlands. Deze leeszaal is uniek in ons land en het is de eerste gedrukte syste matische catalogus van een museum bibliotheek over moderne kunst. Gedu rende de openingsuren van het de leeszaal vrij toegankelijk Academische examens AMSTERDAM. 7 r conomie- F J. Wille UTRECHT. 6 mei ei. - Geslaafd i ens. Amsterdam. Geslaagd v S.J.. Utrecht Kand. Ger- i Kolk te Ede. Doet. Rijnberg te Bussum. Geslaagd voor kand. r H. J. L. van Luijk inenvaartconferentie 85 te Stuutt- van Nederland. België, Frankrijk, Oostenrijk en West-Duitsland ter ratifi catie van overeenkomst met internationale arbeidsorganisatie inzake arbeidsvoor waarden in de Rijnvaart, vrachttarieven sn verkeersharmonisatle in de Kolen- en Staalgemeenschap; internationaal, verbond transportarbeiders neemt deel; voorts behandeld technische vooruitgang, sociale aangelegenheden van binnenschippers, lo- en werkgelegenheid in Donauvaart Premier Macmillan bezoekt Bonn De Britse premier Harold Macmillan Is vandaag in Bonn aangekomen voor een driedaags bezoek aan West-Duits land. Hij wordt vergezeld door de En gelse onderstaatssecretarissen van defen sie, financiën en buitenlandse zaken. Ook Selwyn Lloyd, de minister van bui tenlandse zaken, zal bij de besprekingen aanwezig zijn. Hij bleef in Bonn na de NAVO-raad. Dr. von Brentano, de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken, laat ver stek gaan. Hij begeleidde president Heuss bij diens statiebezoek aan Turkije. Dr. von Brentano wordt vervangen door de secretaris-generaal van zijn ministerie, prof. Hallstein. Volgens politiek* kringen in Bonn zal worden gesproken over de defensie, de Europa-politiek en de houding der Sowjetunle. Amstcl Hotel. Exploitatiesaldo 437.300 (381.471); belasting 156.800 (106.200); winst ƒ254.408 (254.520); dividendvoorstel 7 (7) pet; vernieuwingskoeten f 190.910; af schrijvingen op vernieuwingen 174.779: omzet gestegen. R. S. Stokvis en Zn. Dividend bepaald op 15 pet, w.v. 10 pet agiobonus. Van Nelle. Dividend bepaald op 7 pet Notering per kg LEIDEN, 6 64—10 kroten 613, i andijv 40—68, orei 1019, rabarber 22—3 15—37, stoofsls 10—34. tomaten 125—240, uien 2629, waspeen 40—60. bloemkool 1778. kom kommers 25—61, sla A 7.60—16.40. B 5.10—10.80. raapstelen 3—4, radijs 7—14, selderij 5—8. BODEGRAVEN. 17 mei. Kaasmarkt. Aan- voe 39 partijen. Notering: le soort 2.32—2.42. 2e soort 2.21—2.31. extra 2.45. handel kalm. ROELOFARENDSVEEN. 6 mei. Bloemen veiling: Pyrethrum 121—178, II 45—150, Marg rieten 22—41, Lathyrus 60—115, Fresia's 49—118. Annemonnen 33—46. Tulpen: Bonanza 40—49. 30—35, Parkiettulpen 50—90. 25—54, E. Eddy 1 -138. afw. 57—87. RIJNSBURG. 6 i >een A 59—89.50, B 77—93, rabarber 37. uitjes 1.70—5.90, radijs 8.30—14.30, selderij 6.70—10.10. .eterselie 10.30—14.30. prei 12—14. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 mei. Groen- waspeen A 69—90, B 78—88, bospeen prei lO—13, sla 10—11, spinazie 18—41, 64—73. kroten 1.80—2. rabarber 27— 10.90—13.10, peterselie 12.20=-14.10, 11.4012.50, aardbeien (per 200 gram) e en/of zuigiammeren. 42 bokken en geiten, ijzen per kg: vette koeien 3.25—3.50, 2.90— 2.75—2.85, slachtpaarden 2.50. 2.40, 2.30. kalveren 3—3.30. 2.90—3 2.60—2.90. ijzen per stuk: graskalveren 525, 425 .300, tere kalveren 63. 55, 50. biggen 60. 52. 45. >en 130. 115, 100, weidelammeren 80. 70. :alf- en melkkoeien 1190. 990. 790. varekoeien 800. 670. vaarzen 875. 775. 575. pinken Graskalveren: i prijshoudend. In prijs. Schapen: aanvoer geut geheel prijshoudend. Weidel flink, handel redelijk, prijzen Kalf- en melkkoeien: aanvo redelijk, goed prijshoudend. V handel stroef. ROTTERDAM. kwaliteit 21—22.25, e 4 50 320—230, gr. tong 320—210. grm. 300—260, khn. 320—280. kl. I 320—265, II 255—220, tarbot I 2 0—150; per 50 kg: tarbot II 108-96, IV 82— 80, tongschar 86—79, kl. 5847, schart oog 46, gr. schol 66—62, grm. 71—67, kim. 66—36. kl I 62—42, II 70—16, schar 25—8, bot 8. verae haring 22—16, makreel 30—13, gr. schelvis 32— 17. grm. 30-17, kim. 31—16, ki. 1 26—16, II 27—12. wijting 28—16. gr. gul 34—29. mid. 29—20. kl. 26—14 50, kl. leng 32—26, kl. haal 45—35. ham 98—83, kl. wolf 44—34. poontjes zw. 46—42, wit 76—65, gr. leng 57—40. f. wolf 84—72. Totale aanvoer 7370 kisten. IJMUIDEN, 6 mei Besommingen: 2 traw lers 39.700. 1JM 10—15.200. 85—16.800. 32— 9000. 16—17.800; loggers: IJM 204—1810. SCH 135—8070, KW 46—5960. 123—9850, 40—4610, 160—1710, 10-2090, 69—2400, 91—2060. 140— 1610, 107—2320, 108—780, 26—2650, 169—2220, 17—2590. 166—2370. 125—2070, 155—1340, 59— 1670; kotters: AM 16—1910, 17—2460. 18—1850, W 88—2940. 332360, KW 33—7650. 98—2240, 96—2100. 88—2220. 27—2270, 31—2350. 79—3210, 210—2200, 34'1410, 36—890, 72—1460, IJM -2740. 40—2310, 78—2730. 208—3400. 30—2030. 39—1420. TX 14—1280. BU 33—1730. IJMUIDEN, 7 mei. Besommingen: VL 27 17.600. 153—18.800. KW 80—13 200, 64—2380, 141—7490. SCH 171—18.900. TER AAR, 6 mei. Groenteveiling: peulen 300—370, B 230, kassnijbonen 280—330, B 240, spinazie 38—43, B 2935, glasandijvie 8094. B 4972, postelein 4857, prei 1216, rabarber 2237. tomaten 240. aardappelen r" l 23—;28. rtek 16—18, alle 72, alles per bos; stoofsla 90- aardbeien 100—105. klein 65—75 IJMUIDEN, 7 mei. - Prijzen 340—240. gr. tong 350—305. grm. verse haring 21—15. makreel 27—14, gr. schelvis 36—23, grm. 35—22, Idm. 36—36, kl. I 40—25, II 34—24, wijting 29—21, gr. gul 42—32, kl. 1 Sued* Jock. Ge' KleurenBruin en grijs. Leeftijd 5-16 jaar Kamgaren Pantalons. Ir Elastiek in de band. In div. kleuren Leeftijd 5 tot 16 jaar 10 jaai 2.70 Katoenen ]ongensshorts. Elastiek in de band Kahki kleur. Leeftijd 3-14 jaar, 5 jaar 3 25 Leuke Jongensoverhemden in modern ruit- dessin met borstzakje Leeftijd 6-16 jaar 6 jaar <J*4D Korte Jongensspijkerbroek met wild west afbeeldingen en medaille. Contrast gestikt 6-15 jaar 6 jaar 4 20 2 Katoenen Meisjesjurk)' kraagje. In div. frisse rui Maten60 90 met afknoopbaar Maat 60 9.45 3 Cottele' Meisjes Pull-over. Kleuren wit of bleu Leeftijd 5-12 jeer 5 jaar JJJ „Imprimé" Meisjesrokje met elastisch taille band. Maten: 70-100 Maat 70 3 90 Poplin Meisjesjack. Met capuchon en rits Kleuren azuur - rood - mais - bordeaux en koren Leeftijd 2-12 jaar 2 jaar 34 75

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9