mimmss Peeks Cloppenburg Wie kon ze beletten liet circuit te verkennen Beeldige schoentjes verkoopsters GEROUTINEERDE TYPISTE JONGSTE BEDIENDE NIEUW h LEIDSCHE COURANT 8 DINSDAG 7 MEI 1957 De avonturen van de winnaar tnat OBERBüRGERMEISTER Herr Klett in de priecltuin van hotel U Glenstal aan alle Tulpenrallyrijders een flesje champagne aanbood wilde niet zeggen, dat hotelier Herr Laubc niets eet- en drinkbaars in huis had moeten nemen maandagavond, toen de horde hongerig en dorstig met stramme benen uit de auto's stapten. Want door de sneeuwkoudc niet zo dol op de tafeltjes en stoeltjes van Herr Laube, drongen ze zijn rustige pastorale hotel in Stuttgarts prachtige Solitude binnen om daar het pande monium van verhalen en prognoses te doen losbarsten zond-r welke de Tulpenrally geen Tulpenrally zou zijn. Het gaat hen best. Hoe het onze hoofdpersoon Hans Krei- sel gaat? Best. Hij laat u groeten en hoopt dat het u ook goed mag gaan Veel tijd heeft hij niet, want nogal snel na zijn aankomst kruipt hij wet z'n wagentje om met onverklaarbare haast zijn hotel op te gaan zoeken. Toch is die haast niet zo vreemd. Vele ande ren vertonen haar ook. want bij de veli oud-rally-rotten is een lichtje opgegaai toen zij merkten dat de start weer bi hetzelfde hotel Glenstal zou zijn... Hotel Glenstal ligt namelijk aan he prachtige (normaal als openbare weg te berijden) racecircuit Solitude en de voor de gezamenlijke route dinsdagoch tend kan wel eens gelijk gebinnen een speciale proef op dit circuit. Daarom stapten ze maandagavond toen het nog licht was zo rap in de voituur- kes om dat circuit nog gauw ev« verkennen. En niemand kan ze dat be letten want Solitude is zoals gezegd in „vredestijd" normaal openbare weg. Ze kregen gelijk de slimmerds: de volgende ochtend begon, enkele honder den meters na de start, met een heidsproef op het nu afgesloten circuit en de niet zo slimmerds sloegen zich voor het hoofd. Ze hadden het kunnen vermoeden Herinnering Stuttgart is voor onze man Hans Kreisel een stad met rijke herinnerin gen. want wat hij hier twee jaar den meemaakte toen hij met een klein Renaultje „quatre special" de Tulpen rally reed zal hij nimmer vergeten en het verhaal dat hij ons nu pas in de tails verteld heeft, is te mooi om het t te onthouden, ook al betreft het de ral ly van '55. Op de weg van Nederland naar Stuttgart de aanlooproute dus hadden ze in het geheel geen haast ge maakt en het Benaultje type 1063 (in de serie „verbeterde toerwagens" want het orgeltje liep vreselijk hard) tokkel de rustig en bedaard de luttele honder den kilometers onder zich weg. Bij aankomst in Stuttgart begon de el lende. de motor sloeg over, liep „op drie pootjes" en trok niet meer. Maar er moest een stempeltje aan de con trole gehaald worden en het Renaultji werd onder bemoedigende woordjes vai „nog even jongen, toe nou maar" door de stad geleid naar de Mercedes-fabrie- ken, waar het dagtraject eindigde. Daar stond het Renaultje en goede raad was altijd duur. Want het was 1 ..Tag der Arbeit". In Stuttgart en in Frankrijk. Renault Parijs gaf geen telefonisch antwoord en Kreisels eigen Rotterdamse garag? ook niet. Het werd middag, het begon te schemeren en gi de raad was nog aldoor duur. Na v< Zo'n honderdje of wat vertelefoneerd hebben, belde Hans Kreisel in ari moede zijn magazijnchef thuis van z eten weg. „Ga naar de zaak en k eens goed in het magazijn. Daar moet nog ergens een cilinderkop liggen, die op mijn wagentje past. Neem van mee. kleppen, klepveren, stoters en meiaars. want er is hier iets mis. Bel me van de zaak terug." Intussen zocht Hans Kreisel in Stuttgart een garage, waar hij de nacht door mocht repare ren. want de volgende morgen om ha negen moest hij aan de start staan vot het gezamenlijk traject. Rotterdam belde terug. Ja. die kop was er en kleppen ook. Neem direct een taxi. Over tien minuten vertrekt een trein van Rotterdam-Centraal naar Stuttgart die je onder geen be ding mag missen. Kaartje koop je maar in de trein en bij de grens maak je geen moeilijkheden. Betalen maar wat ze ook vragen bij het sta tion in Stuttgart wachten we op je Op p t nippertje En terwijl de opgewonden magazijn- J\ed. clubkampioenschap R.D.G. tegen Zeeuwen en Bossenaren De str(jd in de halve finale voor het clnbdamkampioenschap van Nederland begint op 11 mei. Het Residentie Damgenootschap, dat in een groep is Ingedeeld met Excelsior uit Den Bosch en de Middelburgse damclub ziet zijn beide tegenstanders die dag in Middelburg tegen elkaar uitkomen. Een week later op 18 mei worden de Zeeuwen in Den Haag ontvangen. Op 25 mei vindt de ontmoeting Excelsior—R.D.G. plaats. VoetbaUlitsen De Hongaarse voetbalbond heeft de achorsing van elf spelers, die ondanks het verbod van de bond toch wedstrijden in het westen hebben gespeeld, opgeheven Daardoor kunnen zij weer deelnemen aan de training voor de wedstrijd Noorwegen Hongarije om het wereldkampioen schap. die op 12 juni in Oslo wordt ge speeld. Drie jaar geleden stonden de Hon gaarse als het beste landenteam te boek. doch na de oktober-revolutle is het team uiteengevallen. In de week van 26 mei tot 3 juni wor den in Athene de wedstrijden in de halve finalegroep van het internationale mili taire voetbaltoernooi gespeeld. Hieraan nemen deel Griekenland. Italië. België en Frankrijk. De twee best geklasseerde ploegen gaan over naar de finalegroep. Aan het drie-landen voetbaltoernooi van de sportvereniging „Velo" uit Wate ringen dat op zaterdag voor Pinksteren en tweede Pinksterdag wordt georganl- •eerd, zal weer worden deelgenomen door het Engelse voetbalteam van de Royal Air Force. Bovendien spelen mee een eterk Duits elftal. 's-Gravenzandse SV. Westlandia. Naaldwijk on Velo. De strijd gaat om de „Van de Voort-wissrIbeker" chef op het nippertje zijn trein haalde met de cilinderkop in een krant ondei zijn arm en de kleppen, veren en tui melaars in de zakken van broek en col bert, begon Hans Kreisel met zijn maat in de Stuttgartse garage „droog te zwemmen" Kop demonteren, ja een klepzetel had het begeven, kop weer demonterend, monteren, de monteren, om op deze wijze routine te krijgen voor het karwei dat wachtte. Het werd ongemerkt half zes en met een taxi snelden ze naar het station waar de magazijnchef. met ci linderkop in een krantje en de zakken vol kleppen en veren, direct in beslag werd genomen en in de taxi geduwd Om tien over half zes ging de garage deur op slot en als bij een operatie be gon het werk zwijgend te verlopen. De een gaf de ander de tangen en sleutels aan als een verpleegster de chi rurg kleppen werden met de hand ge slepen, tuimelaars, veren, stoters kwa men op hun plaatsen en om even voor half negen viel de laatste schroeven draaier op de garage-vloer. Hans Krei sel sprong achter het stuur, startte, startte nog eens. De spanning was voelbaar. Toen sprong de motor aan. de deur zwaaide open. zijn maat sprong in de auto en voor de ver baasde ogen van de onthutste magazijn chef brulde het Renaultje naar de start, twee smerige, vette, vermoeide, maar diep voldane herels aan het begin van een rallg Nieuw schip op Harwich in 1959 De stoomvaart maatschappij Zeeland. Koninklijke Nederlandsche Postvaart N V die de dienst onderhoudt tussen Hoek van Holland en Harwich heeft ter ver vanging van het ss Mecklenburg een nieuw schip besteld bij de N V scheeps werf en machinefabriek De Merwede v.h Van Vliet en Co te Hardlnxveld Het schip zal eind 1959 worden opgeleverd. Het nieuwe schip zal tot de modernste passagiersschepen in de korte vaart gaan behoren. Het wordt ongeveer 4 meter langer dan de huidige motorschepen Ko ningin Emma en Prinses Beatrix, n.l. 120 meter. De breedte wordt 16.25 meter en de inhoud ongeveer 5200 brt. Het schip krijgt 400 overdekte zitplaatsen in de eerste klas en 836 in de tweede klas. Het totaal aantal passagiers, dat kan worden vervoerd, zal 1120 bedragen. Om het comfort van de passagiers zo veel mogelijk te verzekeren, wordt het schip uitgerust met twee automatisch werkende intrekbare Denny Brown vln- stabilatoren, waardoor slingerbewegingen bij slecht weer tot enkele graden wor den teruggebracht. In de salons tweede klas zal een cafetaria-inrichting worden gemaakt, teneinde en groot aantal pas sagiers in korte tijd hun maaltijd te latèn nuttigen. Massale polio-inenting in Leeuwarden Dank zij het initiatief van een aantal Leeuwarder artsen is de Friese hoofdstad waarschijnlijk de eerste gemeente in ons land, waar op grote schaal kinderen zul len worden ingeënt tegen de gevreesde polio. Het is mogelijk gebleken een hoe veelheid vaccin tegen deze ziekte uit België te laten komen, waarmee globaal achtduizend kinderen kunnen worden behandeld. Omdat slechts een deel van de Leeuwarder jeugd kan worden ingeënt, heeft men zich moeten beperken tot de leeftijdsgroepen van twee tot en met zes De Leeuwarder medici hebben zich be langeloos beschikbaar gesteld en ook het gemeentebestuur heeft zich spontaan achter deze actie gesteld, die mede mo gelijk is gemaakt doordat enkele' bedrij ven financiële hulp hebben toegezegd voor het aanschaffen van het prijzige Los van deze Friese actie bereidt op het ogenblik, zoals reeds eerder werd medegedeeld, het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, een massale inenting tegen kinderverlamming voor Over het nut hiervan bestaat volledige overeenstemming tussen sociale zaken en financiën, zodat er dus geen enkele vrees bestaat voor het nalaten der inenting in het kader dér bestedingsbeperking. Men acht allerwege het belang der inenting groot, dat er met voortvarendheid aan de voorbereiding wordt gewerkt. Men onderzoekt onder meer hoeveel kinderen ervoor in aanmerking komen en tevens berekent men wat de kosten zullen zfjf) Precieze opgaven hiervan zijn thans nog niet te geven, doch binnenkort zullen hierover nadere mededelingen volgen. Militairen en de dodenherdenking Minister Staf heeft een legerorder doen uitgaan, waarin wordt bepaald, dat mili tairen niet meer officieel in formaties aan civiele dodenherdenkingen zullen mogen deelnemen. Voorzover dit zaterdag nog is gebeurd, kon dit geschieden met bijzon dere toestemming van de minister, die deze toestemming gaf, omdat de organlsa- de herdenkingsplechtigheden, zoals in Den Haag op dt Waalsdorper- •lakte bij de voorbereiding reeds de mill- airen hadden ingeschakeld De bewindsman heeft zijn beslissing ge- lomen. omdat er voor de militaire ge vallenen drie afzonderlijke herdenkingen zijn, n.l. op de Grebbeberg voor de land macht. in Den Helder voor de zeemacht Soesterberg voor de luchtmacht, terwijl de minister en de staatssecretaris persoonlijk aanwezig zijn bij de nationale herdenking op de Dam in Amsterdam. De beslissing van de minister, die vooral in de kringen van de voormalige verzets strijders enige bevreemding heeft gewekt, houdt niet in. dat militairen persoonlijk niet aan civiele herdenkingen mogen deelnemen. Sportief - sterk - practisch 3 verantwoorde eisen, waaraan de P C-jongenskleding (de grootste collectie in het betere genre) bij uitstek voldoet. De bekende lage P C-prijzen vormen daarbij steeds een aangename verrassing. Sportcolberts Italiaans graniet-dessin In moderne multi- n 175 colours 8 jaar Sportpantalons ijzersterke schoolkwaliteit in anthraciet en 4 Q75 medium-grey 8 jaar I «3 l de favoriete kleding van dit seizoen, prima kwaliteit Hawiflex 6 jaar 14" t-rij model met nikkelen knopen, prima flannel 4 jaar 14" Korte broeken kamgaren flannel, geheel gevoerd 075 4 jaar O Autocoats zware kwaliteit katoenen gabardine, geheel dubbel model met Ingezette 1 en ticketzak 8 jaar 27" Beteren LEIDEN Breestroot 78 die U overal bij kunt dragen Overhemden reparatie ook van uw „niet-strijken" Overhemd en van uw sport-shirts Boorden vernieuwen in elk gewenst model IN 14 DAGEN GEREED Herenmodemagaxijn WARN E C K E Stationsweg 4. Chauffeur Gevraagd prima chauffeur. v.g.g.v. Garage W. C. A. v. Kerkhof Narmstraat IA Lelden GROOT WINKELBEDRIJF IN DE CHOCOLATERIEBRANCHE zoekt voor Leiden en omgeving enige ervaren die in staat zijn een filiaal (dagwinkel) zelfstandig te beheren. Sollicitaties met opgave van referenties, godsdienst enz onder no. 9286 Blad. N.V. DE LEIDSCHE BROODFABRIEK vraagt een Bekwaam Banketbakker in volledige dienst. Aanmelden: kantoor Mare 1, Leiden, tel. 20036 (K 1710) Slagersleerling gevraagd, geen uitbreng. Slagerij v. d. Meer. Korevaanstraat 4, Tel. So. 20179. Bi., de ANNA KLINIEK voor ORTHOPAEDIE Mezenstr. 2, is op een van haar afdelingen plaats voor een Fa. H. M. BIESIOT STEENSTRAAT 55 vraagt voor de banketbakkerij een nette jongen die in het vak wenst te worden opgeleid. Prettige en leerzame werkkring. Loon volgens C.A.O. Zich te melden: Morsstraat 3. Telefoon 21056 Na 6 uur: Haarlemmerstraat 53 A, Telefoon 21670. Gegadigden moeten tevens in staat zijn op beschaafde wijze patiënten te woord te staan. Aan geschikte kracht wordt drukke, doch afwisselende werkkring geboden. Eveneens Is plaats voor een <m of vr.) voor het verrichten van eenvoudige kantoorwerkzaam- ïollicitaties te richten aan de administrateur. GEVRAAGD: Huishoudelijke Hulp in- of extern, gezin m. twee schoolgaande kinderen. Mevrouw Den Hollander, v. Alkemadeln 348. Den Haag, Telef. 777878. WVERTEERT in de Nieuwe Leiasche Couram

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8