Atoom cent rales moeten eind 1967 al produceren Investeringsvraagstuk moet nog tot een oplossing komen LIPPERT ONTKENT RöHM TE HEBBEN GEDOOD ITALIAANSE REGERING BIEDT ONTSLAG AAN Classificeerders-auto was nog niet gekeurd Kunstgebitten Koninklijke te stuiten Groei van was niet Nederlandsclie Handelmij. waarschuwt ernstig 1 DINSDAG 7 MEI 1957 Drie wijzen van Euratom: r\E DRIE WIJZEN VAN EURATOM. Louis ArnianH. Frans Estel en prof. J,-, Francesco Giordano, hebben hun rapport over de mogelijke ontwikke ling van de atoomenergie voor vreedzame doeleinden in Europa gepubli ceerd. Als doelstelling voor de zes landen van de gemeenschap: Frankrijk. West-Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg wordt genoemd de oprichting van atoomccntrales met een totale capaciteit van vijftig miljoen kilowatt, die aan het einde van 1967 honderdduizend miljoen kilowatt-uur per jaar zouden moeten produceren. Hoewel reeds enige atoomccntrales in aanbouw zijn. kan niet verwacht worden dat atoomenergie voor 1963 een werkelijke bijdrage kan leveren in de energievoorziening van Europa. Wanneer de Europese industrieën de atoomenergie niet op grote schaal aanpakken bestaat het ernstige ge vaar, dat zij niet in staat zullen zijn de concurrentie vol te houden. den met de Britse en Amerikaanse atoom reactors. Daaruit blijkt, dat de investe ringskosten van de Britse atoomcentrale: hoger zijn. dan die van de Amerikaans* centrales. De benodigde splijtstof is ech ter bij het Britse type veel goedkoper dan bij het Amerikaanse en als men rekent met een afschrijvingstermijn van vijft: jaren, zijn de produktiekosten per ki wattuur elektriciteit bijna gelijk De De samenwerking met de Verenigde Staten, Canada en Engeland zal volgei het rapport de grondslag moeten vorm< voor de Europese atomische vooruitgang. Daarvoor zullen overeenkomsten ten worden gesloten tussen deze landen en Euratom. Ook moet een nauwe sa menwerking gezocht worden met Zwit serland, Oostenrijk en de Scandinavi sche landen, wat middels de O.E.E.S. kan gebeuren. Op hun reis door Amerika zijn de drie wijzen tot de overtuiging gekomen, dat. wanneer Euratom tot stand is gekomen, dit land bereid is zijn meest bekwame mannen ter beschikking te stellen om met Europese deskundigen de studie der vele technische problemen voort te zet ten. De Britse autoriteiten hebben zich be reid verklaard de contacten tussen de Britse ondernemingen en die in Europa, welke geïnteresseerd zijn in het bouwen van atoomreactors naar het Britse typt te leggen. Canada is tot samenwerking bereid als i het natuurlijk uran elke overeenkomst met Eura tom de garantie geeft, dat uranium leen voor vreedzame doeleinden gebruikt wordt. Amerika zal evenmin de beschik baarstelling van kernbrandstof voor deze doeleinden beperken. Het rapport schat de totale uitgaven aan brandstoffen voor de atoomenergie In de eerste tien jaar om het doel van. 15 miljoen kilowatt te bereiken op 2000 miljoen dollar. De investering vooi bedrijven voor atoomenergie wordt op meer dan twee en een half maal de kos ten van de conventionele centrales ge- 15 liljoen kilowatt nadert het Geit ees middelenwet Minister Suurhoff laakt uitstel sociale zaken en volks gezondheid Suurhoff heeft er bij de voor zitter van de Tweede Kamer met klem op aangedrongen de openbare behande ling van het ontwerp-Geneesmlddelen- wet niet langer uit te stellen. De commissie voor sociale zaken en volksgezondheid uit de Tweede Kamer deelde vorige week bij monde van haar voorzitter C. J. van Lienden (soc.) mee "voorlopig nog geen eindverslag over het ontwerp-Geneesmiddelenwet te zullen uitbrengen. De meerderheid der commis sie achtte namelijk het ontwerp niet rijp voor openbare behandeling, zolang de thans in voorbereiding zijnde vestigings regelingen voor de drogisten (Drogisten- besluit) en voor het levensmaddelen.be- drijf nog niet tot stand zijn gekomen. Minister Suurhoff acht d-it standpunt onjuist. Het gaat, zo schrijft hij in een brief aan de Kamervoorzitter, om een voor de belangen van de volksgezond heid buitengewoon belangrijk ontwerp. Juist dezer dagen was hem weer eens gebleken, dat de huidige regeling, die van" 1865 dateert, ook voor onze inter nationale positie volstrekt onvoldoende is. De bewindsman meent, dat de Kamer bij de openbare behandeling van het ontwerp uiteraard alle aspecten van de geneesmiddélenvoorziening, dus ook bijv. de belangen der drogisten, ter sprake kan brengen. Maar de belangen van een bepaalde groep mogen naar 's ministers overtuiging geen motief zijn om het ont werp, nu de schriftelijke voorbereiding is voltooid, niet in behandeling te ne men, tot schade van de volksgezondheid Het ligt voor de hand. dat vanmiddag, in de eerste openbare Tweede Kamer vergadering na het paasreces, over het besluit van de commissie zal worden ge discussieerd. Narriman heeft pokken Ex-koningin Narriman van Egypte lijdt aan de pokken. Haar advocaat Muh- sen Slim deelde dit vanmorgen mee De ex-koningin bevindt zich in haar huis te Beiroet. Vermoedelijk heeft ze de ziekte opgelopen tijdens een bezoek aan Saoedi- verschil een bedrag van ongeveer 4000 miljoen dollars, of tussen één en twee procent van de' totale bruto investerin gen van de zes landen tezamen in dr komende tien jaar. Indien alle brandstof voor de kern reactoren zou moeten worden ingevoerd een pessimistische veronderstelling dan zouden de kosten in de eerste tien jaren 200 millioen dollar per jaar bedra gen. Dit komt overeen met een olie- ën steenkolenrekening voor eenzelfde prn- duktiecapaciteit van ongeveer 800 miljoen dollars per jaar. tegen de huidige orijzen „Als het investeringsvraagstuk niet wordt opgelost, dan zal zulks het door de zes landen te stellen doel.. geheel illusoir maken." aldus het comité. Kosten vergelijking Het rapport bevat voor de eerste maal een grondige kostenrvergelijking voor de elektriciteit, die geproduceerd kan wor- >er kilowattuur. Dit is e< welijks hoger ligt dan i Ie c'ektririteitsproduktie dige centrales, die moeti ngevoerde brandstoffen. schatten de kosten vt de bestaande centrales op 2 dollar per kilowattuu\ De rol van Euratom het samenv hulpmiddelen, heden en de t volbrengen. E krijgen om he 'e leiden en t ?r bestaat te ize industriële mogelijk- zijn het grote werk itom zal de mogelijkhi ra-k in de goede richting Enerzijds het comme de ondernemingen die grote noodzakelijkheid gelijke vooruitgang te atoomcentrale n anderzijds d Voor het begin van het proces- Röhm. in Miinchen. hadden Sepp Dietrich, de voormalige SS- generaal (links), en ex-kolonel Lippert middeneen gesprek met hun verdediger dr. Alfred Seidl. -'.v.- 'ÉjÈÊ Verdediger: „Verhoor Hess!" JN HET proces te Münchcn tegen de vroe-J e.zecutecrd S.S.-brigade-generaal Joseph (Sepp) Dietrich en de S.S.-koloncI Michael Lippert in verband met het vermoorden van ccn groot aantal leiders der S.A. in 1934, heeft de verdediging gevraagd, eerst enkele belangrijke getuigen te verhoren. De verdediger, Alfred Seidl, zei, dat de vroegere plaatsvervangende Führer. Rodolf Hess die levenslang heeft ge kregen en in Spandau gevangen zit kunnen bevestigen, dat Ernst Röhm andere geëxecuteerde leiders door opperste hof van de nazi-partij ter dood veroordeeld. Ook zou ten tijde cutie een „nationale noodtoestand" hebben bestaan waarbij de toenmalige pre sident van het Reich", Paul von Hir burg, onbeperkte bevoegdheden had leend aan Adolf Hitler Ook wilde de verdediger de vroegere S.S.-kolonel Karl Obrecht die in Parijs gevangen zit laten getuigen, alsmede de tegenwoordige bevelhebber Navo-landstrijdkrachten in Centraal- Europa, generaal Hans Speidel. Het zoek om Speidel te dagvaarden trok hij echter later Dietrich verklaarde. Hitler nog nooit zo verwilderd te hebben gezien als toen deze hem opdracht gaf. de S.A.-leiders te executeren, wegens „landverraad en hoogverraad". Hij had de gevangenis van Stadelheim verlaten, nadat de vierde man was doodgeschoten. Lippen, in 194G door een Nederlandse rechtbank tot twintig jaar veroordeeld we gens oorlogsmisdaden en al in 1953 vrij gelaten. ontkende, dat hij Röhm had ge- Premier Segni (chr.-dem.) heeft gister avond het ontslag van de Italiaanse rege ring ingediend. President Gronchi heeft Segni echter verzocht, voorlopig het be wind nog waar te nemen, tot bet bezoek van de Franse president C'oly en de onder handelingen over een nieuwe regering achter dc rug zullen zijn. De president zal het ontslag aanv den zodra er een kabinet?formattu gevonden. Saragat en drie andere traden gistoren uit de Nieuwe poging Segni Waarnemers achten het ook heel goed mogelijk, dat president Gronchi de aftre dende premier Segni zal vragen een nieu we regering te vormen, op bgsis van de ernstig geschokte centuum-coalitie. Mocht deze poging falen, dan is de Christen-de- mociatischê partij, de grootste van Italië wellicht bereid een minderheidsregering te vormen n afwachting van de algemen' - verkiezingen van volgend jaar. s cel. Volgens hem had later gesneuvelde kampcomman dant van Dachau, Theodor Eicke, dit ge daan. nadat Lippert was weggestuurd. Andere lezing De gevangenisdirecteur uit die dagen, dr. Robert Koch, gaf echter een andere lezing van het gebeurde. Hij zei, dat Röhm tien minuten lang met een pistool alleen was gelaten, maar dat Lippert en Eicke daarna elk een schot op de veroordeelde hadden gelost. Lippert is commandant geweest van de S.S.-crs, die in 1944 de slag bij Arnhem van dc Britse luchtlandingstroepen won nen. H(j verklaarde nu lachend, dat dc Engelsen hem eens hadden gezegd, nooit begrepen te hebben, hoe hij met 3000 man die 17.000 parachutisten heeft kunnen ver slaan. Te midden van de duizenden paardekrachten die aan de start ver schenen voor de Tulpenrally, liep ook een paard. En aan het ongeduldig hoefgetrappel te zien, leek het of ook hij vol verlangen was mee te doen. Maar wat is tegenwoordig één pk? NASLEEP VAN RAMP TE ZWIJNDRECHT Nabestaanden geen recht op uitkering DE (Van een onzer verslaggevers) E RAMP met de auto met classi- ficeerders, zondagmorgen op de gemeentegrens van Zwijndrecht en Hendrik Ido Ambacht, schijnt nog een nasleep te krijgen. Ofschoon het technisch onderzoek dooi verkeersgrocp Dordrecht van dc rijks politie geen gebreken aan dc voor per- imgebouwde bestelwagei Diamond! had ontdekt, li thans komen vast te staan dat dc wagei liet door de keuringsadministratic vat de rijksdienst voor het wegverkeer In en Haag is gekeurd Wel had de firma Van Lonkhuyzen uit Dordrecht vergunning aangevraagd bij di rijksverkeersinspectie te Rotterdam, die weigerde dit omdat de wagen gekeurd moest worden. Deze keu ring had nog niet plaatsgehad, toen de vreselijke ramp gebeurde. De Dordtse officier van justitie rar. J Visser heeft dan ook een nauwgezet onderzoek naar het tragisch gebeuren er de achtergronden daarvan gelast. Zoals wij gisteren reeds meldden, hac de chauffeur G. Wieringa eveneens hel classificeerderswerk verricht. Om dat hij bovendien de wagen nog huis waarts reed. is zijn werkdag wel abnor- 1 lang geworden en meer en m< zoekt men de oorzaag dus in overvt moeidheid De toestand van Wieringa nog steeds zorgwekkend. Hij is buiten be- istzijn en heeft een schedelbasisfrac- tuur. Aan verhoor valt dus op het ogen blik nog niet te denken. KWADE KANT Ook de andere gewonden zijn nog nie buiten gevaar, zo bleek ons gisteravonc bij informatie in het R.K. ziekenhuis ti Hogere kindertoelagen voor gepensioneerden De ministers Struycken en Staf heb ben bij de Tweede Kamer een wetsont- ingediend tot verhoging van de kindertoelagen voor gepensioneerden. Zulks in verband met de vorig jaar tot tand gekomen verhoging met 10 pet van de kinderbijslagen voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers. Voor gesteld wordt nu de kindertoelagen vooi ^pensioneerden te verhogen tot 177 :r jaar voor het eerste kind. 199 per ar en per kind voor het tweede en derde kind. ƒ278 per jaar en per kind •oor het vierde en vijfde kind. 309 per aar en per kind. te rekenen vanaf het :esde kind. De kosten van het voorstel vorden geraamd op 300.000 per jaar (Advertentie) I ze stevig op hun plaats! iet meer los, wanneer U nig DENTOFIX op de plaat Dordrecht. Voorts zit nog een andere kwade kant aan dit ernstige ongeluk. De sociale voorzieningen in een classificeer- dersbedrijf als het onderhavige, zijn niet zo best. De arbeiders worden met hoge lonen (bereikt door lange en zware werk uren) gelokt. De arbeidsinspectie heeft deze zaak in handen en wellicht zullen de nabestaan den van enkele slachtoffers geen recht kunnen doen gelden op uitkering, omdat in het genoemde bedrijf niet aan „sociale voorzieningen" werd gedaan. Waarschijn lijk zal dan het bedrijf van Van Lonk huyzen aansprakelijk worden gesteld. DE KONINKLIJKE'SHELL-GROEP meldt, dat de groei van produktie, verwerking en verkoop, ondanks de Suezcrisis is voortgegaan. Dank zij opsporingen zijn de oliereserves aanzienlijk toegenomen. Er was een stijgende behoefte aan olie, vooral zwaardere soorten. Het aandeel van de groep in de wereldproduktie heeft zich bijna gehandhaafd op ruim 12 pet. Het netto-resultaat der groep steeg tot 179,5 (v.j. 159,9) min. pond sterling of met 12 pet., dc produktie 8 pet., verwerking 6 pet., verkoop eindprodukten 8 pet. Zo wel hoeveelheden als prijzen droegen tot toeneming bij. Het rendement van de in vesteringen bleef 15 pet. In 1952/'54 werd jaarlijks ruim 100 min. pond sterling ge ïnvesteerd en dit wierp dc laatste twee jaar direct profijt af. Hierdoor kon dc groep voldoen aan dc toenemende vraag naar produkten van hogere kwaliteit. Aan de moedermaatschappijen werd 41.1 min. pond sterling dividend uitge-; keerd. terwijl 138.4 min. werd bestemd voor kapitaaluitgaven en bedrijfskapitaal. De baten van de Koninklijke Nederland- sche Petroleummij. beliepen f 312.3 (251.7) min., w.v. f 262,5 (213.4) min. dividenden en f 47,4 (38,5) min. suppletoire vergoe dingen van groepsmijen; koerswinsten f 14.357 (verlies f 2,32 min.), overige komsten f 2.38 (2,03) m'ln. tegenover f 3.48 (2.06) min. algemene kosten en diversen, directie en commissarissen f 3.6 <5,59) min, netto-resultaat f 305,3 (244) min. Dc opbrengst van verkopen en andere inkomsten der groep was 2321 (2051) i pond sterling. De verkoopopbrengst omzetbelasting steeg 13 pet., waar 10 pet. in Noord-Amerika en 15 pet. daar buiten. hoofdzakelijk door een toenei de vraag naar stookolie, vooral in West- Europa. De kosten zonder omzetbelasting w 1511 min. pond sterling of 15 pet. n vooral was er een stijging in het laatste kwartaal door olie-aankopen en charter- jntracten; het zeetransport was in e kwartaal 50 pet. hoger dan het jaar Door grote kapitaalsuitgaven stegen de afschrijvingen 26 min. pond sterling tot 197 min. pond sterling. Het netto-resul taat nam met bijna 180 min. pond sterling of 12 pet. toe door een opbrengststijging Witte tanden - frisse adem met COLGATE Bestrijdt tandbederf de gehele dag Colgate vernietigt met éénmaal poetsen wel 85% der bacteriën, die slechte adem veroorzaken Zonder produktieverhoging zijn sociale verbeteringen ijdel TNE EXPANSIEZUCHT met zeer ambitieuze plannen tot vergroting en U vernieuwing van industriële apparatuur is volgens het jaarverslag der Nederlandsche Handelmij. niet ongevaarlijk, daar het uit beperking van verbruik komende kapitaal ontbreekt. Deze besparingen zijn mede afhankelijk van overheidsbesluiten, genomen na tijdrovende analyses, zodat zij soms achter de feiten aanlopen. De nadelen van overbestedingen zouden minder groot en de ingrepen minder pijnlijk zijn als de waakzaam heid niet verzwakt en de besluitvaardigheid der autoriteiten niet ver minderd was. Deugdelijke selectie van investeringsplannen door autori teiten en bedrijfsleven is nodig. produktie, op de achtergrond te raken. Normalisatie, typebeperking, efficiency en op produktiviteit gerichte investeringen igen te worden verwaarloosd. In de publieke sector is een bestedingsgamma üiger dan een rentegamma. Richt men kapitaalvorming niet op produktie- ■groting, dan wordt de jongste uit- •iding der sociale voorzieningen ijdel lus dc scherpe kritiek van deze grote atschappij. >e evenwichtige economische groei - vervolgt het jaarverslag wordt be dreigd door te grote spanningen met nstige inflatoire gevolgen, zoals de ontwikkeling in Nederland, die groot de nverlies bracht en bestedingsbeper kingen noodzakelijk maakte met prijs- beheersing als essentieel element. Tel- EEN MUNTSTUK VAN 22 KILO den, daarna de Japanner?, die er na de i werd in de 17de eeuw waarde van 10 Taler Stuit men dit niet en brengt men door overdreven uitspraken de be volking de overtuiging bij. dat het geld in waarde zal blijven dalen, dan zal het publiek zo veel mogelijk van zijn inkomen besteden. Verwachte voortdurende prijsstijgingen werken bestedingsinflatie en kapitaalschaar- ste in de hand. de spaarzin neemt af en men wil investeringen versnellen. Rentestijging kan dit niet stuiten. At normale rente bij dalende winstmarges is zelfs een aanwijzing, dat men geld-1 ontwaarding verwacht. Te weinig i? ge ilet op verstoring ten gevolge van in tering op liquiditeiten, welke de af vloeiing van deviezen voor een goed deel mogelijk maakte. Zelfs het slagen van langlopende overheidsleningen zou dit niet kunnen stuiten. Zorgelijk zijn de grote concessies bij kredietverlening aan buitenlandse afne- Dit moet alleen geschieden bij pro dukten. die anders niet uitgevoerd zou den kunnen worden, opdat men bij over spannen arbeidsmarkt geen kunstmatige schept. Daarom moet men door tegengaan van binnenlandse prijsstijgin gen de mogelijkheden van normale uit- >er openhouden. Het verdrag betreffende de gcmcen- 'happclijkc Europese markt heeft be denkelijke kanten. Van vrijhandel is geen rake. Het zal ons binnenlands kostcn- 11 doen stijgen en concurrentiepositie van de verkopen. Van deze inkomsten werd 19 pet. verkregen in de Verenigde Staten. 38 pet. in het overige westelijke halfrond. Het uitbreidingstempo der duurzame produktiemiddelen. olierech ten. enz. bleef nagenoeg gehandhaafd met 284 min. pond sterling tot 2193 min. pond sterling. Suezcrisis De snelle toeneming van het oliever- bruik noopte tpt hogere investeringen en langlopende verplichtingen, waarvoor de middelen in het eigen bedrijf moesten worden gevonden, zodat sterke ontwrich ting van de normale inkomstenbronnen ernstige gevolgen kunnen hebben. Door de Suezcrisis kon te weinig olie de verbrui ker bereiken en stegen de kosten aanzien lijk met zeer grote gevaren voor het Xinancieringsprogram, zodat onverwijld beschermingsmaatregelen nodig waren en verhaal op de consument. Daar men in het algemeen hierin is geslaagd, waren de financiële resultaten van 1956 niet onbe vredigend doch minder gunstig dan bij een normale ontwikkeling. Ondanks de 6luiting van het Suezkanaal stegen de olieverkopen 8 pet., zodat deze het éteeds sterkere stijgingstempo over de gehele wereld in het laatste kwartaal niet kon vertragen. De Suczverwikkelingen kwamen juist toen men de begrotingen voor 1957 over woog. Daarom zijn slechts uitgaven goed gekeurd voor nieuwe projecten en werk zaamheden, die geen uitstel konden gedo gen, doch er waren enkele hoge kapitaals uitgaven voor nieuwe concessies ad 37 min. pond sterling. Guatemala. Venezuela. Rijswijk (Z.H.), Libië. Turkije. Pakistan. Nederlands Nieuw-Guinea). Men was ge noopt hiervoor extra middelen te vinden. wakkci Cijfers bedrijfsresultaten waren bevredi gend. doch in Nederland maakte de toe- ïeming der inkomsten de kostenstijging liet goed. In Indonesië veranderden de esultaten weinig. Deelgenomen werd lan 24 Nederlandse emissies. In 6 ge- 'ailen trad de N.H.M. als guichetkantoor op. De baten waren: provisie 36 (37,3) min, interest, wissels en effecten 54.5 (49,7) min, ondernemingen 696.904 (483.546), tegenover ƒ48,4 (42.1) min kan- tooronkosten. ƒ2,42 (2,44) min. pensioen fonds. 18,6 (20.3) min belastingen, 3.2 (3,27) min afschrijving gebouwen, ƒ318.750 reservering, 5 (5) min buitengewone ie.-erve. 5 (6) min bijzondere reserve. 3.69 (7.3Ö) min winst. Voorgesteld wordt 4 pet dividend preferente en 10 pet ge wone aandelen In Nederlands Nieuw- Guinea ziet men langzamerhand enkele bescheiden resultaten van het ontwikke- Tankerbouw Nieuwe financieringsmethoden zijn tot stand gekomen ook aan deze zijde van de Atlantische Oceaan voor tankerbouw, daar het draagvermogen der in aanbouw zijnde schepen is verhoogd. De komende drie jaar zullen schepen van 46.000 tot 65.000 ton in de vaart komen. In Neder land en Engeland wordt 55 min. pond ster ling besteed voor de bouw van tankers welke voor zeer lange perioden worden gecharterd. Ook kleinere tankerreders kunnen een kan6 krijgen. In de Ver. Sta ten 16 een vierjaar6krediet van 150 min, dollars verkregen voor nieuwe concessies van vooraanstaande New Yorkse banken, een bewijs van het internationale aanzien der groep. De groepsproduktie was 106 (98) min. ton. De storingen in het Midden-Oosten werden 6leoht6 ten dele opgevangen door icer produktie in het westen. Boringen Het aantal gereed gekomen putten was 1040 (840). De opsporing in Tunesië met 11 putten is opgegeven. De kosten waren f 56 min., waarvan f 36 min. voor de groep. De bezittingen in Egypte zijn onder beheer geeteld. De verwerking in Europa werd door de crisis tijdelijk 20 tot 25 pet. vermin derd. De stijging van de vraag was vooral snel bij gasolie, dieselolie en zware stookolie, maar ook bij lichtere soorten: bij autobenzine waren vooral de kwaliteitseieen het belangrijkst. Dank zij nieuwe Installaties werd hier aan voldaan. De verwerking te Pernis steeg 15 pet tot 12 min. ton. De tankervloot was 8,6 (7,7) min. ton, aarvan 3 (2,8) min. eigen, bovendien ge bruikten verbonden maatschappijen 560.000 ton. In 5 jaar steeg het draagvermogen 30 pet., vervoerscapaciteit door verhoogde snelheid 40 pet. Bij de verkoop was er ruim aanbod en scherpe concurrentie. De kostenstijging werd ondanks hogere lonen en grondstof- prijzen tot een minimum beperkt. Er was stijgende vraag van chemische industrie gasfabrieken, vooral voor stadsgas. De verkoop van vloeibaar petroleumgas nam toe. De keus van het atoomcentrum Calder Hall viel op Shell-smeermiddelen. In Nederland steeg de oliewinning 7 pet. Op Curasao gaat de bouw van de katalyti6che kraakinrichting voort. Te Pernis werd de tweede katalyti6che kraak installatie in gebruik genomen, het werk aan de installatie voor ontzwaveling door hydrogenering en de katalytische refor- ming-instaHatie gaat voort. Begonnen is met een installatie voor vliegtoenzinecom- ponenten. In Indonesië kwamen geen nieu we concessies, de produktie daalde iets, de hoeveelheid verwerkte ruwe olie hand haafde zioh nagenoeg. Te IJmuiden ging de bouw van nieuwe installaties voor kunstmest voort. Prof. dr .ir. J. Klopper zal op 29 mei op de aandeelhoudersvergadering aftre den. Als opvolger hebben preferente aan deelhouders als eerste op de voordracht geplaatst mr. C. R. C. Wijckerheld Bis dom. terwijl herverkiezing tot commis saris wordt voorgesteld van de heer C. J. baron Collot d'Escury. £1 A Als opvolger van Spaak, de af tredende Belgische minister van buitenlandse zaken, wordt ge noemd de 53-jarige Victor La- rock. thans minister voor de buitenlandse handel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5