Jlieutue £rii»sri)c OTouranl NAVO ZAL HARD TERUGSLAAN Sowjet-onderzeeërs gevaar voor Navo-verbindingen Ministers beslisten in Bonn: Russische aanval zou zelfvernietiging zijn Betalingsbalanspositie geeft somber beeld te zien In 1956 een tekort Gevaar voedselbesmettinv na kernproef overdreven Regering houdt vast aan huurblokkering 1 E lil i s s if V' !li|| 2= ZATERDAG 4 MEI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie.afdeling: Tel 31441. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke .korting). Postrekening 58936. Directie: F DIE MER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELtJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken StontvasUcfi R ifctMtw» mya bert In fcgljenspott Achtendertigste jaargang No 10947 Samenwoning (Zie pagina 2) T~\E VIJFTIEN N.A.V.O.-LANDEN hebben een waarschuwing tot Rusland gericht, dat het rekening moet houden met een vergeldingsaanval met kernwapens, indien Moskou tot een aanval mocht overgaan. In het slot communiqué van de conferentie, dat gisteravond in Bonn is uitgegeven, wordt hierover gezegd, dat de Atlantische Gemeenschap in staat moet zijn alle beschikbare middelen te gebruiken om het hoofd te bieden aan een tegen haar gerichte aanval. De beschikking over de modernste wapens zal een afschrikwekkende uitwerking hebben op de aanvaller. om zich over het probleem der politiek' hereniging van Duitsland te beraden er die nu in Bonn zal voortwerken. In de ochtendzitting werd ook gespro ken over ontwapening. Wat daarover werd gezegd blijft geheim, vooral omdat dit onderwerp op het ogenblik in Londen onderhandelingen gaande zijn door de V.N.-subcommissie. die enig uitzicht on succes schijnen te hebben. Het zou niel iuist zijn geweest deze gesprekken tr doorkruisen met ontijdige publicaties. De woordvoerder der N.A.V.O.. (Parsons), wei gerde derhalve zich er over uit te laten. Na de middagpauze kwam het rappor! ter sprake, dat de scheidende secretaris generaal der N.A.V O., lord Ismay dié half mei zijn taak overdraagt aan de Belp Spaak over deze vijf Jaren van N.A.V.O.-vorderingen heeft ongesteld De raad keurde het goed en dankte lord Is may voor zijn voortreffelijk werk. Het is zeldzaamheid, dat de N.A.V.O.-raad applaudiseert. Dit gebeurde gistermiddag in de conferentiezaal van het ministerie van buitenlandse zaken der bondsrege ring echter voor lord Ismay. Ook het rap- nort van de ..Drie N.A.V.O.-wijzen" over de verbetering van de samenwerking op niet-militair gebied is behandeld. Hier- werd o.m. het woord gevoerd door de Nederlandse minister van buitenlandse zaken. mr. Luns. Liet hjj donderdag woorden van kri tiek horen op het militaire beleid, gis termiddag prees h(j de vooruitgang op het gebied der niet-militaire samenwer king in de N.A.V.O.. vooral in de laatste landen (sinds de Hongaarse trage die) en op het stuk van de coördinatie der buitenlandse politiek. Voorbeelden hiervan zjin het gemeen schappelijk standpunt inzake diplomatieke betrekkingen met het Kadar-regime cd idere communistische satellieten, de hulp aan Hongarije en aan de Hongaarse vluchtelingen en het uitstippelen van een gemeenschappelijke politiek inzake Duits land. Hieraan wordt nog toegevoegd, dat in dien de bezorgdheid van Rusland aanzien van deze wapens oprecht is, hei altijd kan instemmen met een algemeni ontwapeningsovereenkomst. Het probleem van het evenwicht tussen de moderne en conventionele bewapening zal door de deskundigen nader worden onderzocht. Een ander belangrijk punt van bespre king was de hereniging van Duitsland Hierover wordt in het communiqué ge- „De scheiding van Duitsland is eer voortdurende bedreiging van dc wereld vrede en de N.A.V.O.-landen handhaver hun vastbeslotenheid de gezamenlijke po litiek voort te zetten en te intensiveren om te bereiken, dat Duitsland een vri en herenigd land wordt in het kader var een systeem van de Europese veiligheid.' Ook is uitvoerig gesproken over di jongste ontwikkelingen in het Midden- Oosten en zijn. de ministers tot de i clusie gekomen, dat hoewel de gev: in het gebied groot blijven, men toch veronderstellen dat de mogelijkheden voor communistische expansie kleiner worden. Over Hongarije wordt gezegd" „De onderdrukking van de strijd van het heldhaftige Hongaarse volk voor vrijheid blijft voortduren en staat een verbetering van de betrekkingen tussen Oost en West in de weg." En ten slotte merkt de N.A.V.O, op: „Er"zijn nuttige en concrete resultaten bereikt op het terrein van de politieke raadpleging, maar de Atlantische Ge meenschap moet nog verder uitgroeien en tot grotere solidariteit komen." Onze correspondent seinde uit Bonn: De tweede dag van de N.A.V.O.-confe- rentie is voor het grootste deel gewijd geweest aan het vraagstuk der Duitse her eniging, die ook voor de N.A.V.O.-landen een aangelegenheid van primair belang is. De raad stelde zich unaniem achter het Westduitse standpunt, dat er van vrede op de wereld en van een gegarandeerde veiligheid in Europa geen sprake kan zijn. zolang de onnatuurlijke en onrechtvaar dige verdeling van Duitsland bestendigd blijft. De Westduitse minister van buiten landse zaken. dr. von Brentano. w; schuwde de raad. dat hoe langer de schei ding duurt, hoe sterker het ressentiment in Oost-Duitsland tegen het communis tische regime zal worden en hoe groter het gevaar voor een uitbarsting, zoals men in Hongarije te zien heeft gekregen met alle verschrikkelijke terreur-gevolgen van dien. Hij herinnerde er aan. dat reeds een maal op 17 juni 1953 bij het Oost- duitse volk rede in wanhoop verkeerde en deed een beroep op de N.A.V.O.-landen alle krachten in te spannen om een op lossing voor „het Duitse vraagstuk" te be- Hij kreeg bijval van de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Dulles, van de Italiaan Martino. van de Griek Aviroff van de Fransman Pineau. van de Engels man Selwyn Lloyd, van de Canadees Pear son en de Turk Menderes. Zeer duidelijk heeft de N.A.V.O.-raad het Duitse volk getoond, dat in de kwestie der Duitse hereniging de N.A.V.O.-landen solidair zijn. Dat is natuurlijk prachtig, maar het is nogal negatief. Dit zo mogelijk te ver anderen zal de opgave zijn van de „vier- mogendheden werkgroep" (Amerika. En geland. Frankrijk en de Bondsrepubliek) die vijf maanden geleden werd ingesteld Mr. Luns zeide. zonder voorbarig te willen zijn, dat de N.A.V.O. op dit gebied nu op de goede weg is. Hij waarschuwde tegen een te grote concentratie van de belangstèlling op politieke problemen en sprak in dit verband uitvoerig over Afri ka. waarvan hij de grote betekenis voor Europa onderstreepte. „Wij kunnen ons niet permitteren ver deeld te zijn over de gebeurtenissen daar en moeten de Afrikaanse evolutie steunen en leiden." aldus' minister Luns. die her haalde, wat hij al eens eerder heeft ge zegd, n.L, dat verschillen van mening makkelijker binnen de N.A.V.O. dan voor de Verenigde Naties kunnen worden bij gelegd. ALS STRAKS de nacht ge vallen is, dan staan er nog de kruisen in Nederland en aan de voet van die kruisen liggen bloemen. Hier een kruis als een monument, staande langs een brede verkeersweg ginds een kruis van ruw hout, staan de op een verlaten vlakte. Bij het ene kruis fraai gevlochten kransen, bij het andere maar een paar simpele tulpen of een paar veldbloemen. In lange rijen zijn wij naar die kruisen gegaan, eerden de ge vallenen van het leger het bovengrondse en het onder grondse leger en we hebben heel stil gestaan en terugge blikt. En toen is het nacht ge worden DAAR ZIT nog een vrouw met haar kinderen, samen denkend aan vader. Ergens ligt een oude moeder wakker, den kend aan haar zoon. En man nen zitten starend voor zich uit te kijken, denkend aan de ka meraden. Want nog altijd schrijnen de wonden. En boven alles en allen is de hemel. Daar woont God. En Hij wéét, Hij ziet die kruisen en due bloemen en Hij leest de gedach ten van die in gepeins verzon- kenen. Hij weet wat maaksel wij zijn, Hij weet dat wij stof zijn. Maar de goedertierenheid des Heren is van eeuwigheid tot eeuwigheid over degenen die Hem vrezen. Want eens stond er een kruis opgericht op Gol gotha. Dat is onze enige troost. van f965 min. (Van onze parlementsredactie) Het totale betalingsverkeer met het bui tenland leverde in 1956 het aanzienlijk* tekort op van f 965 miljoen, resulterende in een intering op dc goud- en deviezen reserves van de Nederlandsche Bank ei van dc deviezenbanken met ditzelfde be drag. 1956 was het eerste kalenderjaar sinds 1948, waarin de nationale goud deviezenreserves een belangrijke daling ondergingen. Aldus deelt de minister Engeland gaat op grote schaal experimenteren Engeland is van plan, op negen ver schillende plaatsen fn het land een grote serie proeven te nemén om dc vermoede Hjke uitwerking van het gevaarlijke cle ment strontium 90 na exploisies van H- bommen na te gaan. Dit is gisteren door een regeringswoordvoerder in het Lager huis gezegd. Aanleiding tot deze mededeling was een opmerking van Labour-zijde over de be smetting van voedsel met dit radio-ar tieve element, waarbij was gesteld, da- zelfs zeer kleine doses radio-activiteii gevaarlijk kunnen zijn voor het mense lijk leven. De parlementaire secretaris van het ministerie van landbouw. J. B. Godbe antwoordde, dat het gevaar van besme» ting van vis doordat het radio-actieve strontium zich met zeewater vermengd veronachtzaamd kan worden. Land- bouwgeleerden hebben vorig jaar vast gesteld, dat de planten van het op dr Aodem neergekomen strontium minder dan één procent opnemen. Engeland zal in samenwerking met d< Verenigde Staten met dit soort weten schappelijke experimenten voortgaan on precies te weten te komen, in hoeverre de radio-activiteit van invloed is op bo dem, plantengroei, beenderen en melk van koeien, die op besmette grond gra- Ook van Noorse zijde zijn bepaalde op windende berichten over het toenemen de gevaar van radio-activiteit als gevolg van kernwapenexplosies veroordeeld De natuurkundige dr. Bjoern Trumpy noemde deze berichten „onbetrouwbaar Als expert op het gebied van stralings theorieën verklaarde hij, dat de In de me dische wetenschap gebruikte X-stralen T0 keer zo sterk zijn als de stralingen, di zich voordoen bij kernontploffingen. Het tekort in het totale betalingsv< keer, zo lezen wij in de nota, kwam vc ongeveer tweederde voor rekening v het lopende verkeer. Hier werd namelijk een tekort geregistreerd van 608 miljoen gulden. Indien men het jaai- 1956 niet op zichzelf beschouwt, maar een vergelijking treft met 1955, dan blijkt een zeer a; zienlijke achteruitgang te zijn opgetredi die nagenoeg geheel moet worden toege schreven aan het lopende verkeer. Die achteruitgang bedroeg niet minder dan 910 miljoen. Daarmee werd de tendens van de laatste jaren in versneld tempo voortgezet. De ontwikkeling ging thans zover, dat voor het eerst sinds 1951 in het lopende verkeer een tekort ontstond. De achteruitgang in 1956 van de natio nale reserves aan goud en convertibele deviezen heeft 339 miljoen bedragen. De daling in de totale goud- en deviezen reserves ad 965 miljoen is dus overwegend tot uiting gekomen in een afvloeiing deviezen, die niet of slecht; beperkt vertibel zijn. Dit relatief gunstige aspect van een op zichzelf ongunstige ontwikke ling valt in het bijzonder toe te schrijver aan het feit. dat het mogelijk bleek, op grote schaal andere deviezen in goud convertibele geldsoorten om te zetten wel tot een bedrag van 382 miljoen. Hier aan dient evenwel onmiddellijk te worden toegevoegd, dat deze omzettingen zich ge heel in het eerste halfjaar van 1956 heb ben voorgedaan. Nadien heeft de algemene achteruitgang in de Nederlandse beta lingsbalanspositie juist we! in het con vertibele gedeelte van de reserves zijn weerslag gevonden. Ook in de convertibele sfeer vloeide zowel de daling van de reserves in 1956 als de achteruitgang in het verkeer ten opzichte van 1955 voort uit een ongunstige ontwikkeling in het lopende verkeer. Het tekort op lopende rekening in de conver tibele valuta's steeg in 1956 tot het aan zienlijke bedrag van f 859 miljoen. Hoe wel tekorten in deze valutagroep voor ons land een structureel verschijnsel zijn, moet men teruggaan tot de jaren 1947 en 1948 om een zo groot nadelig saldo te kunnen constateren. aldus minister Hofstra. Juwelen gestolen bij Alkmaarse juwelier Voor meer dan tienduizend gulden aan briljanten, gouden armbanden, broches en andere sieraden is meegenomen door de inbreker, die gisternacht met een glassnij der en een steen een etalageruit kapot maakte van de juwelierszaak De Gulden Keten te Alkmaar. Toen de eigenaar, op geschrikt door de alarminstallatie, in de winkel verscheen, hoorde hij een auto met grote spoed wegrijden. Van de dader nog geen spoor. Prinses Beatrix steunt de polio-bestrijding Prinses Beatrix heeft zieh met een zeer belangrijke jaarlijkse bijdrage als dona trice van het naar haar genoemde natio nale fonds voor de bestrijding van de kinderverlamming, laten inschrijven. Zeekasteel. In augustus of september zal de kiel worden gelegd voor een Franse passagiersschip, de France, dat met zijn 55.000 ton het derde passagiers schip ter wereld zal worden. (Van onze parlementsredactie) HET STEMT de regering tot voldoening, dat de Tweede-Kamerfracties van de K.V.P. en de P.v.d.A zich in grote trekken kunnen verenigen met de blokkering van de helft van de aangekondigde 25% huurverhoging, zij het dan, dat zij dit doen om uit de impasse te geraken, waarin het huur beleid is gekomen, ,en om aan een opklaring van de politieke situatie mee te werken. Dit blijkt uit de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de ontwerp-wet grootboek woningverbetering (blokkering). richt is op eenvoud bij de uitvoering en de administratie. Van groot belang is daarbij, dat de regeling zich leent voor automa tische toepassing op het overgrote deel van alle gevallen. In verband hiermee is een ver doorgevoerde mechanisering van de administratie mogelijk geworden. Op grond van de resultaten van een door een particulier efficiëntiebureau ingesteld onderzoek z(jn de ministers tot de overtui ging gekomen, dat het aantal administra tief benodigde ambtenaren en de daarmee gemoeide kosten gering zullen zijn. Een raming van de cüfcrs valt op dit ogenblik nog moeilük te geven. De controle op de aanmelding van verhuurde woningen zal steekproefsgewijze en misschien met ge bruikmaking van belastinggegevens kun nen worden uitgevoerd. Een uitbreiding van het bestaande apparaat zal hiervoor niet zUn vereist. Omtrent de vraag hoeveel woningen in het Grootboek zullen moeten worden in geschreven, zjjn uiteraard geen cijfers be schikbaar. Naar schatting gaat het om een aantal van 1 miljoen tot 1 miljoen vier honderd duizend woningen. Ook met betrekking tot de behandeling van mutaties en de rentebetalingen is in de regeling de uiterste eenvoud nage streefd. Deze memorie is gelijktijdig met de memorie van antwoord inzake de wijziging van de Huurwet (huurverhoging) versche nen. Dit laatste stuk is echter incompleet Het bevat namelijk geen concrete mede delingen over de i.v.m. de huurverhoging te verstrekken looncompensatie Deze kwestie maakt op het ogenblik nog overleg uit in de Stichting van dc Arbeid. Dit overleg is nog niet voltooid. De regc ring is van mening haar definitieve stand punt ten opzichte van de looncompensatii te moeten bepalen, nadat de Stichting vai de Arbeid haar advies heeft uitgebracht. In samenhang daarmee zal dc regering dan tevens een beslissing nemen over d« eventueeel te verlenen compensaties vooi andere bevolkingsgroepen dan loontrek kenden. Een en ander zal meegedeeld worden in een aanvulling op de memorie van antwoord betreffende de huui hoging. (Zie hierover ook het artikel op pagina 5). De ministers Witte en Hofstra. die in de memorie van antwoord betreffende de ontwerp-wet grootboek woningverbetering met kracht de rechtsgrond van de blok kering verdedigen, sluiten zich aan bij de mening van vele Kamerleden, dat door de blokkering niet een strikt onrecht wordt gepleegd. De ministers zeggen, dat zij direct noch indirect door de indiening van dit wetsontwerp tot uitdrukking wil len brengen, dat alle verhuurders tc onwilligen zouden behoren. Hoewel gezegd kan worden, dat na de verhoging met 25% veel meer dan een redelijk ren dement, onderhoud en afschrijving moge lijk zal zijn, zijn de ministers van oordeel, dat de positie van de huiseigenaren niet meer van die aard zal zijn, dat de recht vaardigheid zich tegen de maatregel zet. Voor uitstel tot een later tijdstip is huns inziens dan ook geen reden. Integen deel biedt heit huidige ogenblik, waarop de 25% huurverhoging een zeer aanzienlijke verhoging van de bruto-opbrengst van he huizenbezit betekent, een gunstige gele genheid om tot invoering van de blok kering over te gaan zonder dat de positie van de huiseigenaren wordt verzwaard Rechtsgrond De rechtsgrond, waarop het wetsont werp rust, aldus de ministers, is geen an dere dan die ten grondslag ligt aan dc overheidsbemoeiing met de huren van wo ningen cn met de volkshuisvesting in hel algemeen. Waar het hier immers gaat om een goed, dat tot de eerste levensbehoef ten behoort en dat zeer schaars is, heeft de overheid tot taak maatregelen te nemen om de huisvesting tegen voor dc gebrui kers aanvaardbare prjjzen beschikbaar te houden en het peil van de huisvesting goed mogelijk te doen zijn. De huur- prjjsbeheersing heeft betrekking op het eerste, de blokkering op het tweede. De noodzaak om de achterstand In de modernisering van het oude huizenbezit weg te werken, biedt naar de mening van de ministers een toereikende rechtsgrond de voorgestelde blokkering. Hierdoor worden inderdaad de huiseigenaren anders behandeld dan andere groepen van be leggers. Zeker lopen ook zij bepaalde rl- In dit opzicht zijn zij met onder iers te vergelijken. Aan hen is een r belangrijke taak in de samenleving toevertrouwd, namelijk de zorg voor de huisvesting van een deel van ons volk. Dit brengt echter maatschappelijke ver plichtingen mee, die in het algemeen op andere groepen van beleggers niet rusten. Van een miskenning van de werking van de fundamentele menselijke rechten en de wetten der economie achten de minis ters geen sprake. Zij zien het als een fundamenteel recht van de burgers, dat de overheid in abnormale omstandigheden de maatregelen neemt die nodig zijn om de 'oorziening in de eerste levensbehoeften 'oor de grote massa op zo goedkoop rr gelijke wijze en tegen redelijke prijzen waarborgen. Kosten gering ADMIRAAL WRIGHT BEZOCHT ONS LAND Grote lof voor onze marine TNE ONDERZEEBOOTDIENST van Rus- land vormt zeer bepaald een bedrei ging voor de verbindingsdiensten van de N.A.V.O., heeft luit.-admiraal Jerauld Wright, de Amerikaanse opperbevelheb ber van de Atlantische vloot, gisteren op een persconferentie gezegd. „Deze bedrei ging", antwoordde de admiraal op een desbetreffende vraag, „zou, tenzij ze Id bedwang wordt gehouden, in staat kunnen zjjn onze verbindingen over zee te ver breken. De Sowjetunie bouwt haar vloot van onderzeeboten, om deze taak uit to voeren. Het is mijn taak om dit te voor komen". „Door gereed te zijn, deze vloot te weerstaan, moet ik de Sowjetunie over tuigen, dat agressie geen voordeel zal brengen", voegde de Amerikaanse adml- i toe Admiraal Wright vertoeft in Engeland voor besprekingen met de regering over de aangekondigde vermindering van de vlootsterkte. Vrijdag onderbrak hij die besprekingen voor een bezoek aan Neder land, waar hij een onderhoud had met de minister-president en minister Staf Voorts bezocht admiraal Wright de marine-basis Den Helder, 's Avonds was er te zijner ere een diner, waaraan tal van regeringspersonen aanzaten. Daarna ver trok de admiraal naar Engeland on besprekingen met de Britse autoriteiten voort te zetten. Admiraal Wright verklaarde op de persconferentie, dat hij geen mededelin gen kon doen over de mate, waarin de Engelse bijdrage aan de N.A.V.O. wordt beperkt. Hij gaf te kennen, dat elke ver mindering een verzwaring van zijn taak betekent en de inspanning van de overige N.A.V.O.-partners vergroot. Het is echter de vraag of deze partners bereid zijn hun inspanning te vergroten. Lof voor marine Grote lof zwaaide admiraal Wright toe aan de Koninklijke Marine. D* kwaliteit van schepen en personeel noemde hij voortreffelijk. De bete kenis van de Karei Doorman voor de N.A.V.O.-vloot kan, zo betoogde de Amerikaanse admiraal, moeilijk wor den onderschat Zodra het vliegkamp- schip gereed is zoals bekend werd het gemoderniseerd en zal het eind van dit jaar weer in de vaart komen zal het een taak krijgen op de Noord-Atlantische vaarroute Ten slotte deelde admiraal Wright mee, dat de schepen, die onder zijn bevel staan, gereed zijn gemaakt voor het gebruik van atoomwapens. Belastingopbrengst beneden raming Aanslagen I B begonnen reeds in maart De rijksmiddelen hebben in het eerste kwartaal minder opgebracht dan de raming. Er kwam namelijk f 1787,6 miljoen binnen tegen een raming van f 1798,7 min. Vorig jaar was de opbrengst belangrijk hoger, namelijk f 1955,7 min., doch dit was het gevolg van de vervroegde inning der vennootschapsbelasting, die toen f 310 min. meer opbracht. De loonbelasting bracht daarentegen inmerkelük meer op dank zjj de door- erking der loonsverhoging cn gratifica- es cn tantièmes. Hcteclfde was het ge- al met de omzetbelasting daar de loons- erhogingen meer consumptie mcebrach- :n. Invoerrechten stegen dank zjj het b(j- inder invoerrecht op benzine. Tabaks accijns liep terug van 37 min. in ja nuari tot 35,7 min. in februari en 32,4 min. in maart. De ontvangsten In maart waren 563.2 min, tegen vorig Jaar 581.1 min. De fiscus heeft ln maart reeds 24.3 min. aan voorlopige aanslagen over 1957 opgelegd. Vorig jaar begon men pas in mei met de voorlopige aansla gen. De ontvangsten uit kohierbelasting be liepen 169,7 min. Het nog in te vorde ren bedrag steeg met 5,1 min tot 654,9 min. De afzonderlijke middelen bedroegen in et eerste kwartaal 1957 (1956) in miljoe- en guldens: ink. 439,5 (467,7), vermogen 31,3 (38,2), vennootsch. 85.4 (396,1), grond 8.2 (10.8) personeel 19,2 (19,6), overige ko- hierbel. 0.1 (0.9), loon 274.3 (218,4), dividend 12,9 (10,1), commissarissen 3.2 (2,7), ver evening 66, 8 (88,2), motorrijtuigen 26.7 (19,5), invoer 213,7 (153,3), gedistilleerd 35,1 (28,9), bier 7,2 (6,6), suiker 23,7 (23), tabak 105 (91,8), omzet 375,8 (305,8), zegel 13 (13,7), registratie 20,8 (18,3), successie 29.4 (32,5), vermogensaanwas 5.3 7,9), vermo gensheffing 0,9 (0,3). HET WEER Ï1N EUROPA t -e 5> 8 Stockholm regen ZZW 2 6 1 Kopenh. half bcw. W 14 0.5 Dublin Zonbew! NW 4 6 0 Vdam regenbui N 6 5 0.1 ja rijs zw. bcw. NNO 4 NNO 3 9 0 7 0 ierlijn zw. bcw. zw. bcw. licht bcw NNO 2 N 3 WNW 4 12 6 S 0 /-ürich zw. bcw. ZW 4 windstil 6 0 2 0 ONO 1 windstil 11 2 11 0 2 0.1 10 4 WEERBERICHT Aanhoudend koud De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met enkele buien, overwegend wind tussen west en f noord, plaatselijk zware nachtvorst. Morgen ongeveer dezelfde temperatuur al6 vandaag. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag 5 mei zon op 5.06 uur, onder 10.13 uur; maan op 9.51 uur, onder 0,39 u. Maandag 6 mei zon op 5.04 uur, onder 10.15 uur; maan op 11.06 uur onder 1.15 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1