Rijnsburgse Boys gaat clubhuis bouwen l ij fï 1 =tr it h r i r ri i II1!' Rijnsburgs DWS viert volgend jaar 35-jarig jubileum Mr. J. Blanken geïnstalleerd als korpschef van de politie Mevr. van Jongeboer nam afscheid afd. Christen-vrouwen VISSERIJGOLFJES Ze kunnen er jaren op slapen 26.90 4 7.50 24.5C 39.50 goemaat NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 DONDERDAG 2 MEI 1957 Initiatief van burgemeester Koomans mi i i Met spaden gewapend naar het nieuwe sportpark TAE VOETBALVERENIGING Rijnsburgse Boys scheen mede te gaan lijden onder de bestedingsbeperking. Immers, met de volledige mede werking van het gemeentebestuur was een project ontworpen voor een prachtig sportcomplex aan de Noordwijkerweg. Dit terrein is inmiddels ge reed gekomen, en ware het niet dat een clubhuis met waterleiding en de af rastering nog ontbreken, niets zou de opening in de weg staan. De laatste loodjes bleken echter ook hier het zwaarst te wegen; de regering legde voor het clubhuis annex tribune een bouwverbod op, aangezien het benodigde bedrag de 10.000 ver overschrijdt. Burgemeester Koomans was hiermee in het geheel niet tevreden en heeft een originele oplossing aan de hand ge daan: laat ons de kosten drukken door alles zelf te doen. Niet alleen blijft men dan binnen de door de regering gestelde grenzen, doch tevens wordt de teamgeest bevorderd. dat de fa. Koeleman gratis voor de elek trische installatie zal zorgen. Het bestuur van Rijnsb. Boys zal ln overleg met B. en W. een werkschema opstellen voor alle leden boven de 14 jaar en voor de dona teurs. die eveneens willen meewerken, De burgemeester dankte voor de toege zegde medewerking, doch beklemtoonde, dat men zich per se van de opgelegde taak moet kwijten. Hij zed voorts, dat het de bedoeling is, na afloop van de werkzaam heden een diploma uit te reiken van burgerzin aan alle medewerkenden. Hier op zal een tekening staan van het club gebouw en het sportterrein, met daaron der het aantal werkuren. Zaterdagmorgen reeds zal met het werk worden begonnen. Twee leden stelden Teneinde voor dit idee steun te verkrij' gen, belegden B. en W. in samenwerking met het bestuur van Rijnsb. Boys gister avond in de raadzaal een vergadering voor alle leden en donateurs van dè voet balvereniging. In zijn openingswoord kon burgemeester Koomans ruim 60 leden welkomen. De burgemeester memoreerde de moeilijkheden, die zich hebben gedaan door de bestedingsbeperking, gezien deze moeilijkheden ook het sport gebouw gelden, heeft men aanvankelijk gezocht naar een noodoplossing. Men wilde óf het oude clubhuis overplaatsen, óf een tijdelijk gebouwtje neerzetten. Aan gezien dan echter het gevaar bestaat, dat men daarmee opgescheept blijft zitten, is men gaan werken om de kosten aanzien lijk te drukken. Tearn geest De burgemeester stelde dan ook voor, met de hijlp van-door R B.B. verschafte mankracht, zelf de benodigde werkzaam heden uit te voeren. Uiteraard zullen dan tal van bezwaren opzij' gezet moeten den. Met een goede teamgeest en 'n flinke dosis burgerzin zal dit stoute plan eehtei slagen. De sleuven voor de waterleiding moeten in ijltempo worden gegraven. Hieraan kunnen allen tegelijk meewerken Het moeilijkste zal echter zijn, het sportgebouw in een gelijkmatig tempo te laten verrij zen. Daarom zal een rouleerschema ten worden opgesteld, waarin een ieder zich dient te houden. Kan men de aan gewezen avond beslist niet vrijmaken, dan moet worden gezorgd voor een Dlaats< vanger. Er zullen ongeveer te verdelen zijn. dus als er slechts dewerkenden zijn, Is dat nog rr.._. Van gemeentewege voor leiding. Burgemeester Koomans beloofde, dat hy zelf daadwerkelijk steun zal verlenen. Dit ;rk Is hem niet vreemd, aangezien hy In zijn gemeente cementdraaier is geweest by de bouw van een voor zijn gemcen- tenaren gezet huls. Hij zei het werk altyd met plezier gedaan te hebben, vooral door de prettige sfeer die er gedurende het werk heerste. ïiy twij felde ook niet aan het goede humeur van de Rjjnsburgers. Dank De voorzitter van R.B.B. dankte de burgemeester in hartelijke bewoordin- dingen voor diens initiatief en stelde, dat men momenteel .n een dwangpositie ver keert, aangezien GWS zijn terrein vol gend seizoen niet meer beschikbaar kan stellen. Hij zegde de vollp medewerking van het bestuur toe en hoopte slechts dat de leden niet achter zullen blijven. De aanvoerder van het eerste elftal, de heer L. van der Sleet, zegde hierop toe, dat het eerste elftal een gehele week 's avonds ter beschikking staat. Voorzit ter Pauw beloofde dit ook voor het be stuur. Voorts deelde de heer Pauw mede. is het vooraanzicht van clubhuis, dat de leden van de voetbalvereniging Rijnsburgse Boys zelf hopen te bouwen. Ook de initiatiefnemer, burgemees ter Koomans, -zal zijn handen niet schoon houden. zich beschikbaar de waterleidingssleuven af te tekenen en de plaggen te verwijdi ren. Men verwacht dan "s middags 01 half twee alle leden (gewapend met spa den) op het sportterrein, om gezamenlijk de sleuf op het voetbalveld te graven. Tevens zal dan de fundering voor het sportgebouw worden uitgegraven. Het clubhuis zal vier kleedruimten hebben, twee wasruimten, vier W.C.'s een scheidsrechterskamer, een bestuurs- en verbandkamer, een kantine en eer berghok. De tribune, die op het clubge bouw is geprojecteerd, zal men eerst later aanbrengen. Dc afrastering wordt het sluitstuk van de werkzaamheden. Britse regering zal vrije vaart door Golf van Akaba steunen De Britse minister van buitenlandsi zaken heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat de regering het gebruik van de Golf van Akaba zal steunen, ali de Britse reders en bevrachters bereid zyn van de golf gebruik te maken. Hij zei dit op een desbetreffende vraag het Lagerhuis van de Labour-leider Aneurin Bevan. Nieuws van en voor Hillegom Koninginnedag met bloementocht De viering van de Koninginnedag een succes geworden De hoofdschotels waren wel de kinder-bloemenoptocht het vuurwerk. Om 10 uur werd door 2000 kinderen een zanghulde gebracht burgemeester onder leiding van de heer L. de Vreeze; de beide korpsen zorgden voor de begeleiding, 's Middags volgde de kinder-bloeménoptochl een gecostu- meerde optocht met bloemen. Er warei veel sprookjes uitgebeeld. De jury bestond uit mevrouw Huse-Tijssen en de heren Bijl, Van Duyvenbode, Ter Hark, De Groot, De Booy en Velthüys. De prijswinnaars waren- Grote groepen VALKENBURG Veilig-V erkeersdag Het Verbond voor Veilig Verkeer had gisteren onze gemeente uitgekozen voor het houden van 'n „Veilig-Verkeersdag". De bekende spandoeken waren duidelijk zichtbaar opgehangen en auto's reden door het dorp om te wijzen op de gemaak te verkeersfouten. 's Middags heeft een schare van meer dan 250 kinderen in zaal De Vries een gezellig filmuurtje mee gemaakt, waarin de verkeersregels onder de aandacht werden gebracht Avonds waren er ongeveer 60 per sonen bijeen om allereerst te genieten hetgeen het duo De KleinVan Laar ten gehore bracht. Daarna werden drie films vertoond. Valkenburg had de pre mière van de films voor voetgangers. •in duidelijk het nut van de z.g. ze bra's met knipperlicht werd aangetoond. Burgcriyke stand GEBOREN: Pieter Cornelis. z. v. P. A- an Groenewoud en P. Viezee 1 speeltuinvereniging Irene, Hillegom- merdijk, 2 kabouters, parochie St. Jozef. 3 leerlingen van Prinses Marijkeschool. 4 W. v. d. Akker, 5 R.K. gidsen. Middelgroepen1 enige kinderen o.l.v. de heer L. de Nederlanden, Hoofstr. 154, 2 enige kinderen o.l.v. do heer C. Jansen. Venenburgerlaan 49. 3 leerlingen Joannesschool. Kleine groepen: 1 A. v. d. Aart, Prinses Beatrixlaan 20, 2 een groepje kinderen van de Pastoorlaan, 3 H. Seysener, Em- mastraat 20, 4 W. Welsink, Leidsestraat 97, 5 C. de Ruiter, Hoofstraat 20, 6 M. Aarts, Sportlaan 76, "7 H. Fijma, Leem- bruggestraat 44. Fietsen of autopeds: 1 A Spiedings. Ha ven 10, 2 Van de Akker, Brouwerlaan 10. 3 A. Koppers, Ambachtstraat 47, 4 R. Koppers, Ambachtstraat 47, 5 E. Bultink, Brouwersplein 6, 6 C. en H. de Groot. Meerstraat 103. 's Middags hadden op het Concordia-ter- rein een volleybaldemonstratie plaats, uit gevoerd door de volleybalvereniging SIZO, en een voetbalwedstrijd tussen een Hille- goms elftal, samengesteld uit leden van de Hillegomse clubs, en een elftal van dè Rotterdamse vereniging „De Mussen" (2e klas K..N.V.B). De Mussen wonnen deze wedstrijd met 21. Recordjaar Eerste Rotterdamse lie De Eeiste Rotterdamsche Mij van Ver zekering boekte een record-premie-ont vangst van f. 23.2 (v.j. 19.2) miljoen, f. 1,39 (0.8) min. winst en declareert 10 (9dividend. Alle afdelingen droegen tot vooruitgang bij. De schade- en premie- reserves belopen f 18 4 min. kapitaal f 2 min. volgestort, extra-reserve f. 3.56 min. na toevoeging van f.862543. Kosten daal den 2'/#t schadepercentage steeg 0.3. Royement hield gelijke tred met groei van portefeuille. Kapitaal werd uitge breid met f. 200.400. Overgenomen werd Omnium te Antwerpen. Tegenover f 19.7 (16,4) min. risicopremie eigen rekening stond f. 10.6 (8.77) min. schade e.r. Pro visie e r. f. 4.57 (4.01) min., kosten f. 3.72 (3.29) min., rente-inkomsten f. 873.727 (732.167). Premies motorrijtuigen beliepen f. 12,1 (9.84) min., tegenover f. 802.305 (259.176) herverzekering en f6,2 (4,55) min. uitkering. De veiligheid in het Neder landse verkeer is niet verbeterd. Er waren 128.350 (115.041) verkeersongevallen met 1590 (1552) slachtoffers. Tegenover de toeneming van het aantal motorvoer tuigen was er echter enige daling. Poëzie-opdraclit aan Victor van Vriesland O. K. en W. heeft aan dr. Victor van Vriesland een opdracht verleend tot het schrijven van een ge dicht. dat betrekking heeft op de be vrijding van het oosten van het land in het voorjaar 1945. Dr. v. Vriesland heeft de opdracht aanvaard. In Katwijks gemeentehuis Burgemeester zocht hoofdinspecteur, die een vader voor zijn manschappen zou zijn ALTIID VERS CEBAKKEN VIS! VISHANDEL P V. d. PLAS KATWIJK AAN ZEE TN DE RAADZAAL heeft gistermiddag dc installatie plaats gehad van d nieuwe hoofdinspecteur van politie, m .1. Blanken, als chef van het Katwyk: politiekorps. De Installatie werd verricl door burgemeester H. Duiker, in tegen- KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt in het kerkgebouw vai ds. L. Kièboom uit Hoog en laag ws Vrijdag 3 mei: hoog water 5.16 en 17.40 uur. laag water 1.03 en 13.26 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Chris ten-vrouwenbond Morgenavond om kwart voor acht wordt in de zaal Rijnstraat de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke afdeling van de Christen-vrouwenbond. Lisse Onder zeer grote belangstelling werd woensdagavond de feestelijke jaar- ergadering gehouden van de Ned. Christen-vrouwenbond, afdeling Lisse. Deze avond betekende tevens het afscheid van mevr. M. Jongeboer- Lafeber als presidente van de afdeling. Nadat mevr. Jongeboer in haar openingswoord speciaal de afgevaardigden van buurt-afdelingen had ver welkomd, vertelde zy, dat zij 64 maal op een afdelingsvergadering te Lisse de voorzittershammer had gevoerd. Na de tweede pauze werd officieel afscheid genomen van de presidente. De vice-presidente, mevr. Verwaard-Hiem- stra, vertolkte de gevoelens der aanwe zigen en schetste op juiste wijze de uit nemende kwaliteiten van mevr. Jonge boer als presidente van de afdeling, die onder haar leiding uitgroeide tot een le denaantal van 150. De dank was ook nog op noten gezet en nadat deze ten gehore waren gebracht, werd het geheel beves tigd door een aantal afscheidsgeschenken. Mevr. Jongeboer wees in haar dank woord op de tekortkomingen, die het werk van iedere mens, dus ook het hare. aankleven Met zeer veel goede herinne ringen aan Lisse hoopt ze haar nieuwe leven ln Apeldoorn te lelden. Ds. Jonge boer, ook in de hulde van mevr. Ver woerd betrokken, dankte voor de wijze, waarop de afdeling zijn vrouw acht jaren geleden heeft opgenomen. Hij wenste de afdeling veel voorspoed voor de "toekomst. Deze goede avond werd met een pas- :c-nd en verzorgd tableau gesloten. afgevaardigde van Valkenburg sprak hartelijke woorden tot ds. Jonge boer, die in Valkenburg zijn eerste stand plaats heeft gehad. Mevr. Jongeboer werd voorspeld, dat zij in Apeldoorn ongetwij- een nieuwe taak in bet verenigings leven zal vinden. Deze hartelijke woor den werden onderstreept met een stof felijk blijk van 'waardering, waarvoor nevr. Jongeboer ontroerd dankte. Toch gaf de scheidende presidente de •oorzittershamer nog niet uit handen want twee zilveren leden mevr. E. Luyk-Birkhof en mevr. S. Horsman- Baartse wachtte nog een huldiging en plezierige taak wilde mevr. Jonge boer nog volbrengen. Het jaarverslag, verzorgd door mevr. S. Vermeer-Nieuwenhuis, schetste de ar beid, die mevr. Jongeboer gedurende acht Jaren .voor de afdeling heeft, verr zet. Tevens werd in dit verslag het lof felijke werk gememoreerd van de be- ikdames mevr. Blom cn mevr Steenwinkel die de leden plegen te bezoeken in dagen van blijdschap en droefheid. Na dit jaarverdag volgde het toneel stukje „De vrouw en de Bijbel De wij: heid, de kunst, de wereld en het commi ie leverden kritiek op de Bijbel. Te ■ver deze kritiek werd de waarheid Gods eeuwig blijvend Woord gesteld Voordat de pauze aanbrak, zorgde het ingkoortje nog voor een muzikaal ii Afwisseling Het bondslied opende het tweede ge deelte van de jaarvergadering, waarna twee spreekkoren als tegenpartijen op de planken verschenen om beurtelings Hol land te verheerlijken en te kritiseren. Aan het slot vonden de beide partijen elkaar in „Holland", je bent zo mooi!" De modeshow deed een beroep op de speurzin der dames, want aan ieder toi- 'as een fout te ontdekken. De aan dacht moest daarna nog even gespannen en, want het volgende agendapunt hersengymnastiek; de dames ver deeld in partijen onder en boven de vijf tig verdeelden de punten eerlijk. Niet gespaard Aan het postkantoor te Lisse werd in april Ingelegd een bedrag van f 33.097 en terugbetaald een bedrag van f 40.387. LEIDERDORP Ds. Smink te Den Haag zal morgen avond Ln het gebouw aan de Lindelaan een spreekbeurt vervullen. Arjos-vergadering Vrijdagavond om acht uur vergadert de Arjós in de zaal achter de Gereformeerde kerk. Mejuffrouw Keus spreekt aan de hand van het boek van prof. Van Riessen over het onderwerp: De maatschappij der toekomst. Na de pauze geeft de heer P. Hulsman een politiek overzicht. Geslaagd Mej. M. de Kluyver, werkzaam aan de Ohr. Kleuterschool „Marijke" 6laagde voor het examen kleuterleidster A. woordigheid van de wethouders, d< hoofden van dienst en bet voltallige po litiepersoneel. De burgemeester zei, dat door hem wai gezocht naar een korpschef, die niet al leen zou passen in de sfeer van de Kat- wijkse gemeenschap en goed op de hoogte moest zijn van het politiewezen, maai die bovendien een vader voor zijn man schappen diende te zijn. Commissaris A. Hensums uit Den Hel der sprak zijn vroegere hoofdlnspeeteui toe en gaf hem een aantal wenken. Ver der werd het woord gevoerd door de heren J. J. Maandag, commissaris var politie te Wassenaar, als voorzitter var de kring Zuid-Holland, gemeentesecreta ris D. C. O Boekhoven en overste R. War- moltz. Nadat mr. Blanken een dankwoord had gesproken, werd thee geserveerd en was er gelegenheid voor persoonlijke kennis making. Hierbij merkten wij onder meer op mejuffrouw mr. E. Stoorvogel, inspec- trice van politie in Den Helder, twee bri gadiers en een hoofdagent uit Den Helder, de heer A. N. Menkelbach, hoofdinspec- van politie te Noordwijk, de heren G. Netten en D. Rook van de Christelijke bond van politiepersoneel en de heer De Ruiter, officier bij de rijkspolitie. De nieuwe korpschef van Katwijkse politie, hoofdinspec teur mr. J. Blanken, inspecteert zijn manschappen, voorafge gaan door burgemeester H. Duiker. Achter hen volgt inspecteur J. van Geldere. Foto D. Kruyt. KATWIJK Iking wordt opgewekt z ladworkelij'k mee te doer DODENHERDENKING Er wordt verzocht om 6 uur de vlaggen half stok te hangen. Om hailf acht vertrekt de stille tocht van het plein voor de Nieuwe Kerk te Kat wijk aan Zee en van het kerkplein voor de Hervormde Kerk te Katwijk aan den Rijn. Na de plechtigheden worden korte kerk diensten gehouden: Te Katwijk aan Zee in de Nieuwe Kerk. spreker do. Jac. de Vos. ingeleid door ds. F. Pijlman; op het orgel speelt Joh. Zweers; Te Katwijk aan den Rijn in de R.K. kerk en in de Hervormde Kerk. In de laatste spreken achtereenvolgens ds. A. Mak- kenze en ds. H. de Valk. Tegeiiwaar degel den Minister dr. W. Drees heeft de Tweede Kamer een nota aangeboden over een overeenstemming met Amerika inzake ge bruik van 616.000 tegenwaardegelden. namelijk 115.000 voor de stichting ter bevordering van de ontwikkeling van Nederlandse gieterijen voor bedrijfsver- gelijkende produktiviteitsmetingen en on derzoek naar organisatie in bedrijven, 100.000 voor ontwerpen van standaard details van woningen, 310.000 voor con tactgroep opvoering produktiviteit, 91.000 subsidie voor de werkgroep type beperking. Kalme middenweek Voor de woensdagimarkt loeten niet alleen vier trawlers en trawlloggers, x ook een grote kotter en wat kleine rt. De Haarlem had 1200 kisten, waar- 420 schelvis, 120 kabeljauw en kool, kool, 140 makreel, 120 haring en 150 kleine kistjes haring plus 370 stuks 6tijve kabeljauwen. De Abraham was verder present met 1925 kisten in totaal, waar kool, 700 haring en 415 ma kreel, plus 250 stuks stijve kabeljauwen, terwijl van de Emma Wilhelmina 800 kis ten in de hal terecht kwamen, waarbij 400 gevuld met schelvis. 100 kool, 85 makreel, 105 haring en 150 6tuks stijve kabeljau- De KW 53 zorgde voor 770 kisten, makreel en verder 700 stuks stijve kabeljauwen, terwyl van de Wiron IV 230 kisten present waren, wa: 90 schelvis en 90 kabeljauw plus gul als- Stevig gevuld met tweemaal gezuiverde wolvlokken is de wolvlokmatras een warme, sterke en gezonde matras voor Uw jongens en meisjes Ze slapen er jaren op. De Chr. gymnastiekvereniging D.W.S vergaderde gisteravond in de zaal Avondrust onder leiding van voorzitter C. de Koning. Deze merkte In zyn ope ningswoord op verheugd te zijn over dc bouw van het gymnastieklokaal, aange zien Vliethof èn door de accommodatie èn door de slechte samenwerking met de eigenaar, ongeschikt moet worden geacht. Men moet echter nu nog roeien met dc riemen die men heeft. De secretaresse, mej. Janni v. d. Mey memoreerde in haar jaarverslag de talrij ke activiteiten van de vereniging. Dil jaar kwam men definitief in het bezit van de wisselbeker, die telkenjare op de regionale wedstrijden wordt Ingezet. He laas moest het „binnen trommelen" van burgemeester Kooimans ln verband met dc ongunstige weersomstandigheden wor den afgelast. DWS telt thans 550 leden, die worden geleid door de dames J. v. d. Mey (meis jes boven 10 jaar). J. Heemskerk (meisjes beneden 10 jaar) en de'heer W. L. v. d. Gugten en J. H. Labordus. Voor het eerst trad dit jaar een aantal majorettes op o.l.v. de heer C. de Koning. Ook de drumband o.l.v. de heer W. v. d. Gugten liet zich horen. De penningmeesteresse, mej. R van Duin. had een batig saldo van 175. De kaseommissie had de boeken in orde be vonden. De nieuwe commissie werd sa mengesteld uit de heer B. Kralt en mej T. Heemskerk. Volgend jaar bestaat DWS 35 jaar en men zal dan de groots opgezette ju bileumuitvoering geven. Dc plannen zün reeds ln wording, doch eerst wil men trachten hiervoor de nodige gel den byecn te krögen. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de dames R. van Duin en J. v. d. Mey en de heren H. Zandbergen, L. de Kluyver en H van Duin. Gekozen werd mej. G. van Egmond. De voorzitter deelde mee, dat het club blad zal worden gedrukt Ook dit jaar zal men deelnemen aan het bloemencorso. Hoognodig is een openbaar optreden, waarbij de majorettes rich dan ook kun nen laten zien. Ten slotte werden enkele sportfilms vertoond. Geslaagd /akexamen parfumeur zijn ge- plaatsgenoten mej G. van de heer W. Zandbergen. Voor het Egmond en Wolvlokmatras 1 persoons met sterke damast overtrek 80 x 190 cc verkrijgbaar m verschillende 2 persoons kleuren en dessins 120 x 190 cc Divanbed 1 persoons met solide gezondsheids-net-spiraal 80 x 190 cc waarop 15 jaar garantie. 2 persoons In gebronsd sleemodel 120 x 190 cc kussens inbegrepen katwijk mede 100 «tuks stijve kabeljauwen. Van de kleine vaart waren er 1250 kilo tongen en 100 kistjes edhol. Voor het buitenland De regels grote kabeljauwen gingen naar België en brachten van f 78 tot f 90 op, terwijl de kleine regels van f 4540 golden en er voor de kisten tussen d« f 86 en de f 94 betaald is. De grbve schel vis noteerde van f 2532 en de grote tong haalde per kilo f 3.20 terwijl voor de grootmiddel f 3,30 kwam, voor de kleinmiddel f 3,70 tot f 3.80 en voor de enen van f 3.303.40. Tongen I maakten f 2.90 en voor de tarbot i6 van f 2.10 tot f 2.50 gegeven. Binnenlandse prtyzen De binnenlandse handel nam gisteren de grote gullen af tegen f 37—42 en de middelgul maakte f 3438, terwijl voor' de torren f 2027 kwam. De zwarte kool- vis is gegaan voor f 38—62 en de grote gullenmaat kool haalde f 20—12.50 terwijl voor de kleine gullenmaat kool van f 13— 10 betaald is. Witte kolen leverden f80 op en lengen f 5256 per kist en de groot- middel-schelvie noteerde f 25—31, terwijl voor de kl. middel f 24-31 kwam. De pen nen haalden f 25-32 en de braadjes f 22-32. Wijting noteerde f 26-30, haring f 18-16 ter- wijil voor de makreel van f 12—17 gege ven Is. Vandaag Voor de donderdagmarkt waren de Claesje (23 april) en enige loggers be stemd. De Claesje had 750 kisten, waar- 350 schelvis. OEGSTGEEST Nieuwe griffier geïnstalleerd een buitengewone zitting van de ar rondissementsrechtbank tc Amsterdam is als opvolger van de thans gepensioneerde Veltrup de nieuw-benoemde griffier mr. J. W. van de Poel uit Oegst- geest (tot dusverre tweede secretaris van de K.V.P.) officieel geïnstalleerd. Jaarfeest jeugdclubs arfeest van de Geref. jeugdclubs wordt dinsdagavond om half acht in ge bouw Irene gehouden. Reis Geref. bejaarden Vyfenvijftig ouden van dagen, leden tn de Geref. Kerk, maakten gisteren et twee autobussen een tocht naar de Betuwe. Om ongeveer 8 uur kwam men r het kerkgebouw aan. na een mooie tocht, waarop veel werd genoten. Prof. dr. ir. Vening Meinesz afscheid van Delft Prof. dr. ir. Vening Meinesz. d'ie het ambt van buitengewoon hoogleraar in de geodesie aan de technische hogeschool te Delft heeft neergelegd, zal donderdag middag 9 mei. in de aula van de hoge school. zijn afscheidscollege geven. Hij heeft dit ambt sedert 1935 vervuld. Na afloop van dit college is er ln het gebouw der voormalige akademie aan de Oude Delft gelegenheid afscheid van prof. yening Meinesz te nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7