Leiden eindigde als no. 4 bij volleybaltoernooi IN ALPHEN KREEG MEJ. OVERVLIET KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING O'Kelly verslagen Onwettig recht in Nieuwkoop Plan van Werkspoor in Argentinië In Tulpenrally starten dit jaar 220 equipes Leraren van technische scholen in Nederland bevochten elkaar Maandag vond voor de 5e maal het volleybaltoernooi plaats van leraren van Lagere Technische Scholen, georganiseerd door de Leidse Lagere Techn. school aan de Haagweg. Het feit dat dit toernooi zijn le lustrum mocht beleven, bewijst wel de blijvende en nog steeds groeiende belang stelling voor deze sport onder het personeel van de technische scholen overal in het land. Gisteren herdacht mej. W. C. Overvliet, wonende in de Hoorn, de dag waarop zij 40 jaar geleden als werkster in dienst trad bij de N.V. Hout handel voorheen Jacob Sprey te Alphen aan den Rijn. In de ochtend uren werd zij met haar familie door de directie ontvangen. Zij werd ter gelegenheid van haar jubileum onderscheiden met de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Z. Bruins Slot heeft de versierselen van deze onderscheiding uitgereikt. Voordat de burgemeester ten kantore kwam, was de jubilaresse toege sproken door de heer L. Sprey Jzn., directeur der N.V. Naast het spreken van woorden van gelukwens en dank bood spreker de jubila resse een geschenk onder couvert aan, alsmede een pendule. Tijdens een' gezellig samenzijn in de kring van het voltallige personeel in ge bouw Jonathan, werd haar namens de personeelsvereniging van het bedrijf een tafelkleed aangeboden. De jubilaresse sprak hier een dankwoord. Nieuws voor en van Alphen a. d. Riin voor Leimuiden NIEUWE LEIDSCHE COURANT Zo verwelkomde de voorzitter van de Leidse club „Blijf Fit", de heer D. de Hart, 's morgens reeds om kwart over acht de collega's uit Amsterdam (3e LTS. 5e LTS, Concordia, Inter Nos en Patri monium) en Hilversum, terwijl later ie de morgen nog de collega's uit Breda. Culemborg, Harlingen en Winschoten ar riveerden. Hierna kreeg de directeur van de Leid se LTS, de heer C. Brilman, het woord, die in zijn welkomstwoord namens het bestuur er op wees, dat hij het van groot belang achtte, dat men elkaar op deze wijze ook eens van een andere zijde leert kennen. Hij hoopte dan ook. dat deze dag in een prettige sportieve sfeer zou ver- Na nog enkele mondelinge mededelin gen vingen om kwart voor negen de eerste wedstrijden aan. Er werd gespeeld in 2 poules nl. poule A in de LTS en poule B in de R.K. school aan de Pot gieterlaan, die evenals vorig Jaar wel willend voor dit doel door het bestuur beschikbaar was gesteld. In de LTS speelde Lelden B o.a. met 2 spelers, die de 65 reeds gepasseerd zijn en uiteraard hadden zij tegen de andere gemiddeld veel jongere ploegen niet veel succes. Dat zij tegen één der ploegen nog met een gelijk spel uit de bus kwamen, bewijst dat zij toch niet voor een kleintje vervaard waren. De 3e LTS uit A'dam en Culemborg waren hier de beste, ter wijl CIN en Winschoten no. 3 en 4 wer den. In poule B werden Leiden A en Breda, de oude rivalen, die elkaar alle voor gaande toernooien ook steeds het vuur na aan de schenen legden, no. 1 en 2. Zij speelden tegen elkaar gelijk en wonnen de overige wedstrijden. Hilversum en Harlingen werden hier 3 en 4. Zo begon om 3 uur de winnaars- en verliezersronde. De verliezersronde werd tussen de nos. 3 en 4 uitgevochten en le verde Harlingen op als winnaar. die aldus de 5e prijs veroverde. In de win naarsronde ging het als steeds fel toe. Schaaktoernooi Bognor De Belg O'Kelly heeft zijn eerste neder laag in het schaaktoernooi te Bognor (En geland) geleden en wel tegen de Zuidslaaf Gligoric. Het was de eerste maal ook. dat O'Kelly tijdens het toernooi in Bognor. dat thans vier maal is gehouden, een partij verloor Het spreekwoord „als er een schaap over de dam is" is wederom bewaarheid geworden, want zijn volgende partij tegen de jeugdige Tsjechische schaker Raklc ging eveneens voor O'Kelly verloren. Rakic had hiervoor slechts 70 minuten en 23 zetten nodig. Rakic heeft nu de leiding met 5% punt uit 7 partijen, gevolgd door Gligoric, die 5 punten heeft en een afgebroken partij. O'Kelly is derde met 4% punt. Engelse league Ipwich Town is door een overwinning op Southampton (20) kampioen van de derde divisie-zuid geworden en promo veert naar de tweede divisie. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden in de eerste en tweede divisie Eerste divisie: BlackpoolBurnley 10: PortsmouthSunderland 3—2. Tweede divisie: LiverpoolBristol City 21; Nottingham ForestNotts County 2—4. Damesvolleybal Morgenavond om zeven uur worden in de aula van het gymnasium volleybal wedstrijden gespeeld om het dameskam pioenschap van district 8. Er wordt deel genomen door de steden Delft, Gouda. Den Haag en Leiden met respectievelijk de damesteams van CSVD, Salvo. RVC en Prof wijk. Breda, die reeds twee Jaar de wisselbeker beschikbaar gesteld door het bestuur van de LTS had gewonnen, trok ook nu aan het langste eind en kwam dus definitief in het bezit ervan. Culemborg werd 2e prijswinnaar, de 3e LTS uit A'dam 3e. terwijl Leiden, dat één zijner spelers wegens een verrekte spier in ae winnaarsronde moest vervangen, op de 4e plaats eindigde. Om half zeven reikte de heer Brilman de prijzen aan de gelukkigen uit, met een toepasselijk en vaak geestig woord. HIJ merkte op, dat het spelpeil in de jaren, dat het toernooi gehouden werd, zeer behoorlijk was vooruitgegaan en hoopte dat dit zo zou blijven. Ten slotte kreeg de voorzitter nog de gelegenheid, allen die hadden meege werkt om dit toernooi te doen slagen har telijk dank te zeggen voor hun medewer king, in het bijzonder de dames, die had den gezorgd voor een prima verzorging, en de heer Vardten uit Utrecht, die zijn laatste vakantiedag opofferde om te scheidsrechteren. Het was half acht, toen hij allen een behouden thuiskomst toe- De gedetailleerde uitslagen luiden als Poule A: 3e LTS A'dam ICulemborg 11; 3e LTS A'dam5e LTS A'dam 20: 3e LTS A'dam—Leiden B 2—0; 3e LTS A'damCIN 20; 3e LTS A'dam—Win schoten 20; Culemborg5e LTS A'dam 2—0; Culemborg—Leiden B 20; Culem borgCIN 20; CulemborgWinschoten 2—0; 5e LTS A'damLeiden B 11; 5e LTS A'dam—CIN 1—1; 5e LTS A'dam— Winschoten 11; Leiden B—CIN 02: Leiden BWinschoten 0—2; CIN—Win schoten 11. Poule B; 3e LTS A'dam II—Breda 02: 3e LTS A'damPatrimonium 20; 3e LTS A'dam—Leiden A 02; 3e LTS A'dam—Hilversum 0—2; 3e LTS A'dam— Harlingen 0—2; Breda—Patrimonium 2—0; BredaLeiden A 11; BredaHilversum 20; BredaHarlingen 2—0; Patrimonium —Leiden A 02; PatrimoniumHilver sum 02; PatrimoniumHarlingen 02; Leiden AHilversum 20; Leiden A— Harlingen 2—0; Hilversum—Harlingen 0—2. Winnaarsronde: BredaLeiden A 20: Breda3e LTS A'dam I 20; BredaCu lemborg 1—1; Leiden A—3e LTS A'dam I 02; Leiden ACulemborg 02; 3e LTS A'damCulemborg 11. Verliezersronde: Harlingen—Hilversum 2—0; Harlingen—CIN 2—0; Harlingen— Winschoten 20; HilversumCIN 0—2; Hilversum—Winschoten 2—0; CIN—Win schoten 20. Op 7 mei gaat het de Vogezen in. Na 300 km. over Frans gebied wordt bij Straatsburg de Duitse grens weer bereikt Bijna over de grens van Oostenrijk en Tsjecho Slowakije komen de sterritrijders in Marktredwitz om dan via Schotten naar de Nuernburgring te gaan voor een van de zes klassementsproeven. Hier ar riveren de wagens op 9 mei. Over bekende wegen vla Zuidhoven gaat het dan naar Noordwijk aan Zee terug. Maar eens wacht nog een klassementsproef op het circuit van Zandvoort Amper een week voor het begin van deze internationale tulpenrally heeft or ganisator Piet Nortler de schrik van zijn leven gekregen. Vrijdag 26 april ontving Bus contra bestelauto Omstreeks 11 uur woensdagmorgen had op de hoek Grijpesteinstraat—Jan Nieu- wenhuizenstraat te Alphen aan den Rijn een verkeersongeval plaats ten-gevolge waarvan de bestuurder van een bestelauto hjj de jobstijding uit Duitsland, dat de regering van Wuerttcnberg-Baden geen grote rally op haar gebied kon toestaan. Dit hield in. dat de sterrit alleen na een ingrijpende route-wijziging kon worden behouden en dat was op dit tijdstip tech nisch onuitvoerbaar. In de middag ver trok de voorzitter van 't organisatie-comité per vliegtuig naar Stuttgart. Een korte bespreking op het vliegveld leverde slechts weinig positieve resultaten op. Twee uur later vertrok de heer Nortier weer naar Den Ilaag, waar hij de leden van zijn comité weinig bemoedigende be richten kon melden. Doch de mensen van de RAC-west bleken niet voor één gaatje te vangen. In de nacht begonnen enkele officials maar nu per auto aan de tocht naar West Duitsland. Zaterdagmor gen stond de heer Nortier, tezamen met twee leden van het organisatie-comité, opnieuw voor de verbaasde gezichten van de regerings-functionarissen. Moeilijke besprekingen volgden, doch enkele uren later kon een opgewekte delegatie naar Nederland terugkeren. De rally was ge red. In de morgen van maandag 6 mei zul len 220 equipes hun rally-avontuur be ginnen. drie minder dus dan in 1958. Twee landen zijn door grote contingen ten vertegenwoordigd: 103 Nederlandse teams komen aan de start, maar ook 78 Engelse. Met recht een internationaal evenement, want behalve deze grote groepen zullen o.m. 13 Duitsers, 8 Zwe den, 5 Denen, 4 Fransen, 3 Tsjechen, 2 Noren, 1 Ier en 1 Griek om de begeerde handgesmede zilveren tulp strijden. In Noordwijk aan Zee zal het weer ge zellig druk worden. Liefst 185 wagens zullen hier voor Huis ter Duin worden „weggevlagd"; Hamburg trok 12 deelne mers, Brussel 13 en Muenchen 10. Sportflitsen In de voorronde van het voetbaltoer nooi om de wereldvoetbalbeker heeft Wales met 10 van Tsjechoslowakije ge- Sportclub Enschede zal op 15 mei ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van De Tubanters. een Enschedese voet balclub, eem wedstrijd spelen tegen de Engelse tweede divlsieclub Sheffield United. Het internationale concours hippique van Rome is besloten met een springnum- mer om de Janiculus-prijs. Winnaar werd de Ierse luitenant Ringrose. Onze land genoot ritmeester Gruppelaar eindigde als tiende; M. M. Koster werd twintigste van de fa. M. v. d. H. te Alphen, de heer F. K. enkele gebroken ribben opliep. Mevr. A. Grevelink-Schers verleende de eerste hulp. Het slachtoffer i6 naar zijn woning vervoerd. Een „Citosa"-bus, be stuurd door de heer W. K. uit Gouda, reed op de Jan NieuwenJiuizen6traat in de rlohtdng van de rijksweg. Voor de bus, van links, kwam uit de Grijpestein straat de bestelauto. Ondanks krachtig remmen kon de buschauffeur een aan rijding niet voorkomen. De bestelauto werd door de voorzijde van de autobus in het midden gegrepen. De botsing wa6 vrij hevig. De bestelauto werd zwaar, de bus licht beschadigd. Kind aangereden Omstreeks 17 uur woensdagmiddag reed een volkswagen, bestuurd door de heer J. v. d. N. uit Rotterdam over de Prins Bernhardlaan in de richting Hoorn. In de omgeving van de Zoutmanstraat stak zowel van links als van rechts een kind de rijbaan over. De bestuurder trachtte tussen de beide kinderen door te rijden, doch dit gelukte hem niet. Eén van de kinderen, de vierjarige Anja van Leeuwen, wonende in de Van Evertsen- straat, werd gegrepen en tegen het weg dek geslingerd. Het kind kreeg vermoe delijk een hersenschudding. Mevr. A. Gre velink-Schers verleende eerste hulp. Het slachtoffertje werd naar de ouderlijke woning vervoerd. B.B.'ers hadden een gezellige avond In de zaal van Concordia hebben d« blokploegen 5 en 6 van de mobiele op ruim- en reddingsdienst van de B.B. een bindingsavond gehouden. Er bestond voor deze bijeenkomst grota belangstelling, waarover burgemeester Z. Bruins Slot zijn voldoening uitsprak. Te vens sprak de burgemeester over de op zet van de B.B.. die in tijden van nood de medemens zal trachten te helpen. Het waarnemend hoofd van de afdeling Alphen, de heer J. J. van Noort. vertoon de enkele films, onder meer van de Hon gaarse vrijheidsstrijd. De heren D. Koster, K. de Rooy en J. Snel hadden als voorbereidingscommia- In het ooede Nieuwkoop pleegt men nog het recht van de sterksten toe te patten, wanneer alle andere argu menten gefaald hebben. Op een feettje of tijdens een uitstap je is men daar gaarne bereid elkaar wat tlijk der aarde toe te stoppen, maar wanneer binnen redelijke ter mijn de betaling uitblijft, stapt men naar een jeugdig pakhuisknecht en deze weet dan de schuldenaar op door slaggevende wijze te overtuigen van het recht der tegenpartij. Omdat Nederland echter sinds en kele eeuwen een ander recht heeft dan dat der sterksten, liep een 27-jarige Nieuwkoper, die met de vuisten van de pakhuisknecht kennis gemaakt had. naar de politie, en maandag stonden beiden voor de Haagse politierechter. De officier van Justitie, die natuur lijk z i) n recht verdedigde, betoonde zich zeer matig geestdriftig over de rechtspleging van de pakhuisknecht, al kon hij het gedrag ran de schulde naar ook niet helemaal billijken. Het slachtoffer meende daarom een zeer levendige beschrijving van de bij zondere rechtspleging te moeten ge- Nieuws van en Hervormde avond over Nieuw-Guinea In het Hervormde verenigingsgebouw werd een Gemeente-avond gehouden. Er waren dertig lidmaten, voor wie ds. Beek uit Sorong op Nieuw-Guinea sprak Eerst was er een zakelijk agendapunt Tot jeugdouderling werd de heer C. Don ker gekozen; tevens zal hij voorzitter van de nog samen te stellen jeugdraad wor den. Ds. Gijsbers deelde mee. dat ouder ling R. Kroon besloten had. zijn functie neer te leggen. Zendeling Beck, die met verlof in Ne derland vertoeft, hield een lèzing met lichtbeelden over zijn werk in Nieuw- Guinea, in het bijzonder over zijn ar beid in de „Vogelkop". Hij bewerkte daar een ressort ter grootte van anderhalf maal Nederland, waarmee op één toer- nee enige maanden gemoeid zijn. De Pro testantse CSiristenen werken in Nieuw- Guinea niet naast elkaar, maar met el kaar in de Evangelisoh-Christelijke Kerk Ds. Beek sprak vervolgens over hét leven van de Papoea, die ondanks zijn bekering zijn heidense gewoonten niét gemakkelijk loslaat. Spr. wees op het grote sterftecijfer bij de zuigelingen en op de lepra en malaria, waaraan velen lijden. Een lepralijder wordt nog uit de dorpskern gestoten en aan zijn lot over gelaten. Tegenwoordig wordt direct in gegrepen. zodra zich sporen van deze RIJNSATERWOUDE Amerikanen bezochten Rijn saterivoude Het was dinsdagmorgen een aardig ge zicht .toen voor het raadhuis tachtig Amerikanen die door de Bijbelconfe renties Reaper Fellowship (de Maaiers) een bezoek aan Rijnsaterwoude brachten door burgemeester B. Kammenga wer den toegesproken. Het was juist verga dering van B. en W.. zodat ook de beide wethouders en de gemeentesecretaris aan wezig waren. De burgemeester noemde Koninginne dag een bij uitstek mooie dag om bezoek te ontvangen in het kleine Rijnsater woude van bewoners van het grote Ame rika. Een Amerikaanse dame, nog af komstig uit Kampen, sprak de burge meester toe en overhandigde hem blos- Het gezelschap zong daarna in vrij goed Nederlands de burgemeester toe „God heeft u lief'. Natuurlijk trok dit gebeuren belang stelling in het anders zo rustige dorp. Burgerlijke stand Gehuwd: Johannes S. Vork. 41 jaar en Cornelia Kerkvliet. 36 jaar. sie een aantrekkelijk programma samen gesteld, waaraan het ensemble De Lola'6 meewerkte, alsmede de jeugdige goo chelaar Gerino. die aller bewondering had. De hersengymnastiek met vragen over de B.B. viel erg in de smaalt. Raad naar Lokeren Het college van burgemeester en wet houders en de gemeenteraad van Alpben aan den Rijn brengen vandaag per auto bus een bezoek aan het Belgische 6tadje Lokeren. waarmede Alphen aan den Rijn io het kader van de Benelux-gedachte sedert een zevental jaren vriendschappe lijke relaties onderhoudt Aangenomen kan worden dat het college bij dit be zoek tevens zal trachten goodwill te kweken voor de ALpbense Rijwielvier- daagse, de Laura, die in juli a.s. voor de tiende maal zal worden gehouden. Nieuwe stationschef Tot opvolger van de heer J. B. Woor- des, die zoals wij eerder berichtten m.i.v. 1 juni a s. is benoemd tot stations chef te Winterswijk zijn geboorte plaats is met ingang van dezelfde da tum te Alphen aan den Rijn benoemd de heer M. van Ommen, thans adjunct-chef 2e kl. te Amersfoort, met gelijktijdige bevordering tot chef 2e klae. Tafeltenniswedstrijden Drie teams van „Baronie" en RTC Rijn saterwoude speelden zaterdagmiddag vriendschappelijke wedstrijden. Het eer ste team overtrof de verwachtingen en R. Mieremet, M. Wessel en de debutant K. Lips boekten 'n 100 overwinning. De onderlinge cijfers zijn o.m.: R. Mieremet —Van Ieperen 21—8 en 21—3; K. LipsJ. Verbrugge 219 en 219; R. Mieremet J. Verbrugge 2110 en 218; K. Lips Van leperen 21—10 en 21—9. Traditiege trouw wisten het tweede en derde team te winnen, RPC moest met 10—0 en 81 nederlagen naar huis. Botsing tussen auto's Omstreeks 20 uur had op de wegsplit sing Steekterweg/Provincialeweg 25. nabij de Hefbrug te Alphen aan den Rijn een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer C. T. v. W. te Vierhouten en een bestelauto, bestuurd door de heer Th. L. uit Gouda. De beide auto's kregen aanzienlijke schade. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Geslaagd De heren G. Sampiemon en H. H. Dupree zijn geslaagd voor het examen adjunct-commies van 's rijks belastingen. ven. Bij de rijwielstalling werd hij door enkele jongens van zijn fiets ge trokken Hem was gevraagd wanneer hü het geleende tientje dacht terug te betalen, en toen dit antwoord de vragers niet bevredigde, had de pak huisknecht uitgehaald„Ik viel en het bloed gutste over mijn kleren" 20 vertelde het slachtoffer met een stem of hij „De moord van Raamsdonk" voordroeg. De rechter ijsde en vroeg de pakhuisknecht in het beklaagde- bankje of deze nu ook niet het vrese lijke van zijn daad inzag. Dit kwam btf deze echter pas enkele minuten later, toe de officier een week gevan genisstraf had geëist. De rechter bekeek, vóór hij vonnis velde, eerst het strafregister van de pakhuisknecht, en omdat dit blanco was, werd de straf vijf tientjes die niet terugbetaald behoeven te worden en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een week. met een proeftijd van drie jaren. Het slacht offer kreeg zijn civiele vordering f 10,10 toegewezen, waarmede hij dan het geleende tientje kan terug betalen. ziekte vertonen. In het binnenland komt geen lepra of malaria voor, maar alleen in de kustgebieden heeft men ermee te kampen. Bejaardcn-tocht De uitgaansdag voor de bejaarden van Rijnsaterwoude en Leimuiden is bepaald op woensdag 15 mei a.s. Om half tien 's morgens vertrekt men van het garage- ilein. Gereden wordt via Vinkeveen naar Hilversum; verder: langs de nieuwe rijksweg naar Hoevelaken koffiepauze naar Nieuw-Mi'.lingen. de Harskamp Otterloo. waar men de Hoge Veluwe zal binnenrijden, maaltijd in „De koperen Kop", naar Schaarsbergen en via de Ko ningsweg naar Arnhem-Ede. Scherpen- zeel, Woudenberg, pyramide van Auster- litz, Zeist maaltijd in het Jagershuis en dan weer od Leimuiden aan Burgerlijke stand Overleden: C. VroonlandKroon, we duwe. 77 jaar. BENTHUIZEN Korte vergadering van de gemeenteraad De raad kwam In spoedeisende verga dering bijeen. De vergadering was van zeer korte duur en was belegd ter be handeling van het voorstel van burge meester en wethouders om een perceel grond van het gemeentelijk uitbreidings plan te verkopen aan de fa. J. van Noort. alhier. In zijn toelichting deelde de voor zitter mee. dat hier een woning in de vrije sector zal verrijzen, ter vervanging van een woning, die dient te worden ge sloopt in het belang van twéé bedrijven. Toestemming tot slopen van de woning kon echter alleen door het college wor den toegestaan, indien geen woonruimte verloren zou gaan. Nu door belangheb benden is toegezegd, dat in de vrije sec tor een nieuwe woning ter vervanging zal worden gebouwd, bestaat tegen het plan geen bezwaar, daar naast de belan gen van betrokkenen ook het aanzien der gemeente in het algemeen daarmee is Na de gegeven toelichting werd aldus besloten. De voorzitter deelde nog mede. dat vernieuwing der straatverlichting in het dorp en de verlichting van Hogeveen, als gevolg van de bestedingsbeperking voor lopig naar de toekomst dreigqn te wor den verschoven. Het Handelsbureau Eidor N.V. te Eind hoven is bereid, bij wijze van proef een straatlantaarn van het allernieuwste type te plaatsen bij de Valbrug over de Ring vaart. Ds. Van E(jk legerpredlkant De Hervormde predikant A. van Eijk is dezer dagen als reserve-veldprediker in militaire dienst getreden. Zondagavond sprak hij in de kerkdienst de Gemeente toe. Hij vroeg haar hierbij begrip te tonen voor deze beslissing, en deelde mee, dat de kerkeraad nu met het huisbezoek is belast. Ouderling A. van Staalduinen sprak ds. Van Eijk toe. Hij verklaarde, dat er in de Gemeente en zelfs in de kerkeraad verschillend werd gedacht, maar dat uiteindelijk niets gebeurt buiten Gods wil. Ten slotte werd ds. Van Eijk de zegen bede uit Psalm 121 toegezongen. DONDERDAG 2 MEI 1957 KOUDEKERK A. D. RIJN VOET ft A LVERENIG1NG KREEG NIEUWE TRAINER Tijdens de ledenvergadering, die de voetbalvereniging Koudekerk aan den Rijn gisteravond in hotel De Bruin hield, stelde voorzitter P. J. v. d. Kemp d# nieuwe trainer van de club voor, de heer Dijkman uit Alphen aan den Rijn. De heer De Bruin, die hoopte, dat men binnenkort het nieuwe veld in gebruik kan nemen, drong aan op het trouw bij wonen der trainingeavonden. Hij deelde voorts mede. dat in het komende seizoen in het Rijnstreektoernooi zal worden ge speeld en bij RCL; tevens zal een wed strijd voor de ouden van dagen worden gesDeeld. De heer Dijkman vertelde, nadat hij welkom wa6 geheten, dat zijn werk nutte loos is, wanneer de leden niet het ver eiste enthousiasme betonen. Hij brak een lan6 voor hedht team-werk en besprak het. verbeteren van de speltechniek. De ledenvergadering, die het 20-jarig bestaan van de vereniging opende, werd besloten met enkele technische opmer kingen van de voorzitter. HAZERSWOUDE Toneel voor Goed-Zo Op woensdag 8 mei a.6. wordt in het gymnastieklokaal van de school met de Bijbel door de öhr. reciteer- en toneel vereniging ..Demosthenes" een vrolijk stuk opgevoerd, waarbij de opbrengst ge heel ten goede komt aan de actie Goed- Zo. De titel van het stuk is „Firma Av«- zaath en De Keyzer". Mocht u onverhoopt niet aanwezig kun nen zijn, dan kunt u uw medeleven met deze actie nog betuigen door een gel- delijke-gave, die de penningmee6tere«6e Dorpsstraat 88, Hazerewoude gaarne io ontvangst zal nemen WOUBRUGGE Jaarfeest soos ouden van dagen In het wijkgebouw werd woensdagmid dag het Jaarfeest gehouden van de soos van ouden van dagen. Leden van de plat- telandsvrouwenlbond boden de aanwezi gen enkele consumpties aan en vervol gens een maaltijd, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Verder werden een twee tal films vertoond, over de waterenood ln 1953 en: Schot aan boord. Enkele deel nemers gaven voordrachten ten beste. Ledenvergadering Hedenavond half acht wordt een leden vergadering gehouden van de Chr. Nat. sohool. De agenda vermeldt onder meer: jaarverslagen lagere school en kleuter school en filmstrips. De oogst van de straat Gevonden: kinderportemonnaie, zilve ren broche, voetbalkleding. Aangetroffen: anderhalfjarige pink. Verloren: bril, damesportemonnaie, zw. lederen handschoenen, zonnebril. Het bericht van gisteren „Herdenking bevrijding", hoorde ndet onder Woubrugge Op maandag 6 mei starten de deelnemers aan de Tulpenrally vanuit een der plaatsen Noordwijk, Brussel, München of Hamburg op weg naar Stuttgart. Hier wordt de nacht door gebracht waarna op de morgen van de 7e mei non-stop wordt doorgereden naar Noordwijk waar men donderdag 9 mei moet aankomen. De Tulpenrally wordt besloten met een snelheidsproef op het circuit van Zandvoort. Nieuws van en vo Kinderspelen en toneel op Koninginnedag De Oranjefeesten zijn ook hier prima geslaagd. Vooral van de optooht had men veel werk gemaakt. De wagen, voorstel lend de Middeleeuwen, kreeg de eerste prij6, „Indonesië" kreeg de tweede prij6 en de derde prijs was voor de fiets „Markwat". Op het SVOW-terrein volg den kinderspelen. Het was wel koud. maar de stemming bleef er prima in. De uitslagen van de kinderspelen waren als volgt: Klas 1: Dirk Vreeken en Joke Wiilems; klas 2: Martin Möhlen en Elli6 Groothof; klas 3: Jan Turk en Ada van Woerstem; kla6 4: Dook van Sohagen en Annie Rot teveel; klas 5: Adriaan van Tol en Di- neke Oosterveld; klas 6: Jan Bosman en Mieke Meyer; 1214 jaar: Sjel Verdel en Jopie Möhlen. 's Middags waren er volksspelen. De uitslagen hiervan luiden: kruiwagenrace: 1. Jan Smit; melkdrinkrace: 1. Dirk Vree- ken en Adri de Bock; ringsteken op de fiets: 1. W. van Staveren Natuurlijk ont brak ook de ronde van Oude Wetering niet. Dit was een heel aardig program mapunt. Uitslagen: wedloop 500 meter: 1. Engeland heeft eieren te veel De Financial Times schrijft, dat Dene marken het slachtoffer schijnt te worden van de landbouwrevolutie der laatste Ja ren, en dat Nieuw-Zeeland, Australië en Argentinië getroffen worden door de ont wikkeling van de landbouwproduktie ln de Westeuropese industriële landen, mede dank zij subsidies en bescherming. De daling van de boterprijs, die Denemar- kens deviezeninkomen aantast, is echter in de eerste plaats veroorzaakt door ver anderingen in vraag en aanbod op de wereldmarkt. Op het ogenblik tracht elk land zoveel mogelijk zuivel en vlees te produceren, en hierdoor worden de lan den. die zich hierop specialiseerden, het hardst getroffen. Het is daarom niet te verwonderen, dat Denemarken geprotes teerd heeft tegen de Britse gesubsidieerde uitvoer van eieren. Engeland kan zich zelf thans nagenoeg van eieren voorzien en op bepaalde ogenblikken van het jaar is er een teveel. Hoewel het hier niet een regeringssubsidie betreft, doch een producentensubsidie, is dit zeer zeker ln strijd met de geest van de Gatt (algemene overeenkomst voor tarieven en handel) zo niet met de letter, aldus het blad. Avonclwandeltochten van De Stalen Band De afdeling wandelsport van De Stalen Band houdt woensdag 22 mei voorjaars avondwandeltochten over afstanden van 10. 12%. 15 en 20 kilometer Het inschrijf geld bedraagt f 0.90 per persoon Jongelui beneden de zestien jaar en militairen kun nen met betaling van f 0.75 volstaan. Gestart wordt tussen zes en zeven uur bij de recreatiezaal van HCW en NEM aan de Zoeterwoudse.weg. Men kan zich laten inschrijven bij de heren A. van Heusden. Juliana van Stolberghof 37, J Verver, Schelpenkade 20 en W. Roelandse, Prinsenstraat 34. or Oude Wetering Job Renée en M. van der Horst; estafette wedloop op de 3000 m. voor jongens van 17 jaar en ouder: 1. B. Baas en W. van Tol; 2. J. Schuitema en C. Tukker; 3. Ui Vreeken en W. Raapihoret Het fee6t werd besloten met een neeluitvoering van „Poiverientje wint de laatste slag". De uitvoerende club uit Leiderdorp had veel succes. Bij de ver loting van een theeservies was de heer KniWbe de gelukkige. Ski-demonstratie Op het Brasemermeer wordt zaterdag 18 mei een ski-demonstratie gehouden. Dit evenement heeft plaats onder auspiciën van de V.V.V., nabij het paviljoen De De N.V. Werkspoor, tezamen met Euro pese en Amerikaanse constructiebedrijven, verenigd in een internationaal consortium, onderhandelt met de Argentijnse regering over een Argentijns olieplan tot bouw van bulsleidingen voor olie en gas, pomp stations, raffinaderijen en gasfabrieken, dat ruim een miljard gulden zal kosten en ten doel heeft de Argentijnse binnenland se olieproduktie in drie jaren te verdub belen tot 9 miljoen kubieke meter per jaar. De buisleidingen moeten de olievelden van Salta in het uiterste noorden en van Mendoza in het verre westen verbinden met Buenos Aires en de havens aan de Parana. Ingeschreven is door 15 Argen tijnse en buitenlandse ondernemingen. Tot het consortium waarvan Werkspoor deel uitmaakt, behoren Schneider, Creu- sot, William Brothers te Tulse (Ver. Sta ten), Costain-John Brown (Engeland) en Cockerill-Ouigrée. PRODUKTIE KLM STEEG MET 18 PROCENT Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar is de produktie van de K.L.M. ver geleken met de overeenkomstige periode van het vorig jaar, toegenomen met 18 procent. Deze stijging is te danken aan een intensiever gebruik van de beschik bare capaciteit en aan de uitbreiding van de vloot met zes Super Constellations in de loop van 1956. De ton km produktie be droeg 100.400.000 (vorig jaar 85.100.000). Ned.-Am. Fittingfabriek verkleint verlies De Nederlands-Amerikaanse Fittingfa briek boekte 2,1 (v.j. 0,67) min winst en verkleinde daarmede het verlies tot 4,81 min. Het exploitatiesaldo beliep 3,02 (1,61) mïn; afschrijvingen waren ƒ755.162 (708.806). rentelast 161.956 (222.392). De produktie steeg 25«/« tot 3000 ton, tegen over meer dan 3200 ton afleveringen, bij personeelsstijglng van 10"/.. dank zij ratio nalisatie Op de schuld aan de Herstel- bank werd 1,75 min afgelost en kasmid delen namen 740.000 toe De extra gloel- oven kwam januari 1957 in bedrijf. Geen belangrijke investeringen op komst voor outillage, doch erfpachtterrein wordt ge kocht. Vergadering 27/5. Aanvankelijk geen Duitse toestemming EEN GEVARIEERD „VELD" van zesenzestig wagentypen zullen op 6 mei van start gaan voor de negende internationale tulpenrally. Een 3300 km lange tocht u-acht de rijders. In Noordwijk, Hamburg, Mfinchen en Brnssel beginnen de aanloop routes. In Frankfort komen de wagens samen, rijden daarna langs dezelfde weg vla Karlsruhe naar Stuttgart, waar de officiële gezamenlijke route begint.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4