EEN TYPISTE Moeten A.R. maar steeds water in de wijn blijven doen? J, H. Schoonbeek ontving de Goed-Zo-auto Bloembollencultuur ziet in belastbare vergunning een zeer groot gevaar kans EEN SPUITER-UITBENER NIEUWE LEIDSCHE COURANT (Vervolg van pagina 5) De heer Koning uit Enschede vroeg de A.R. Tweede Kamerfractie haar uiterste best te doen voor de instandhouding van de Nationale Reserve. De heren Van Lien en Wilschut (leider van de a.r. raads fractie te Rotterdam) toonden zich schep- tisch ten aanzien van de Europese Ge meenschappelijke Markt. De heer Wilschut herinnerde aan 'n uitspraak van de West- duitse minister van economische zaken prof. Ehrhardt, die de Euromarkt gekwa lificeerd heeft als een economisch on ding, dat echter politiek noodzakelijk is. Hij vroeg de Kamerfractie in verband met de belangen van het bedrijfsleven de politieke noodzaak zo secuur mogelijk tegen de economische wenselijkheid af te wegen. Op de belastingpolitiek en het huurbeleid van de regering, maar ook op de praktijk van het prijsstabilisatiebeleid had deze spreker ernstige kritiek. De huurblokkering noémde hij een „misge- Ds. Van Smeden, Christelijk-Gerefor- mcerd predikant te Rotterdam-Zuid meende, dat de duidelijkheid van het a.r standpunt in het geding is. Met betrek king tot de voetbaltoto is die duidelijk heid er gelukkig wel, maar ten aanzien van de huurblokkering niet. Er is nu van onze kant niets gezegd over die huurblok kering. De P.v.d.A. daarentegen heeft bij monde van haar voorzitter Evert Vermeei over deze zaak een duidelijke verklaring afgelegd. „Wij raken zo gewend promisgedachten, dat onze profetie ondui delijk wordt", aldus ds. Van Smeden. In dezelfde geest had de heer Wilschut zicb uitgelaten. Ook hij wees erop, dat wan- heer men cjjjorgaat met het sluiten van compromissen men in feite de „geruis loze socialisatie" bevordert en de dictato riale positie van de P.v.d.A. versterkt. Eigen verantwoordelijkheid In zijn antwoord aan de verschillendi sprekers wees dr. Bruins Slot erop, dat er natuurlijk wel eens een tijdstip kan komen, waarop men als fractie tegen geestverwant-minister moet zeggen: „U moet heengaan. Het regeringsbeleid, waarvoor gij ook verantwoordelijkheid draagt, botst te zeer met ons standpunt, dan dat ge nog langer minister kunt blij- Zoals zullen spoedig nadere mededelingen over volgen. De vergadering werd bijgewoond door minister Zijlstra. Minister Algera was bui tenslands. Het ere-lid van het Centraal-Comité dr. J. Schouten sloot de bijeenkomst met dankgebed. KATWIJK AAN ZEE Excursie Visserijschool Een groep van zestig volwassen leerlin gen der Visserijschool, van wie enkelen reeds als stuurman in functie zijn, maak te dezer dagen een interessante excursie. Nadat de in aanbouw zijnde logger- trawlers op de scheepswerf „De Dage raad" te Wotrbrugge bezichtigd waren, trok men naar Rotterdam, waar het In de Scheep- en Luchtvaart be zichtigd werd; uiteraard trokken de hier ige moderne navigatiemiddelen en usting van schepen de aandacht, bezoek aan de scheepswerven werd de dag besloten met een tocht door de Rotterdamse havens. Examens Visserijschool Voor het stuurlieden-examen, dat zi terdag j.l. door de Rijkecommissie werd zijn geslaagd: Arie Heems an de KW 130; Arend var Duijn van de KW 176; Com. A. Zuijder- duijn CAz. Duijn Hzn. vai Bent Az. va« Duijn Dzn. vj der Plas Azn. Eg-mond Czn. Duijn Jzn. vai stig uit Katwijk Lzn. f zaken nn staan, is heengaan echter een zaak, die geheel voor de antwoordelükhcid van de betrokkei windsman komt. Dr. Bruins Slot vond het verkeerd om deze „eigen verantwoorde lijkheid" door openbare discussies over d< vraag hoever we gaan kunnen en dooi verkapte adviezen te vertroebelen. Hij meende dat het volkomen duidelijk is, dat het A.R. bereid zijn een kabinet zonder de socialisten te vormen uit de laatste formatiepoging-De Gaay Fortman wel gebleken. Het is ook wel duidelijk, dat de A.R. een gezondere basis wenst dan de huidige. Maar in principe zijn alle kabinetsbases voor de vaardbaar (uitgezonderd dan natuurlijk een kabinet met de communisten). Alleen kunnen ze echter een kabinet vormer noch ten val brengen. Een minderheids kabinet van K.V.P. en A.R. bleef de heer Bruins Slot „ireëel" vinden. In ander band wees hij er nog op, dat in het najaar van '56, na 6 maanden kabinetsformatie, broodnodig een kabinet moest komen. De vorming van het vierde kabinet-Drees was ten slotte een daad-uit-nood. Zoiets maakt men niet zomaar ongedaan. Met de heer Koning was de heer Bruins Slot het eens, dat „de brok zedelijke volkskracht, die in de Bijzondere Vrij willige Landstorm en ten dele ook in de Nationale Reserve heeft gelegen, behou den moet blijven". Ingaand op een op merking van de heer Wilschut betoogde dr. Bruins Slot, dat wanneer het bouw bedrijf geheel in handen van de particu liere bouw zou komen, er van de arbei derswoningbouw zeer weinig terecht zou komen. Aanknopend aan de beschouwingen van de heer Wilschut over de belastingpolitiek zcide de A.R.-fractieleider ook wel enigs zins verwonderd te zijn over de recente mededeling van minister Cals in de Eerste Kamer, dat men rekening moet houden met een belastingverhoging als compen satie voor de stijging der onderwijzers- salarissen. Een merkwaardige aankondi ging. zo kort na het bestedingsdebat. „Het komt allemaal, omdat ik in Zuid-Afrika zat", zo interrumpeerde minister Zfjlsti vanachter de bestuurtafel. Het Euromarkt-verdrag, zo deelde de heer Bruins Slot ten slotte mee, zal door de fractie zeer grondig worden bezien. Er is al een commissie gevormd, die dezo zaak van alle kanten zal bekijken. Ochtendvergadering Tijdens de ochtendvergadering koos het Convent de heer A. L. de Bruyne, di teur Nl.V-A. te Amsterdam, tot lid het Centraal Comité. De heer De Bruyne verwierf 92 van de 126 geldig uitgebrachte stemmen De tegenkandidaatwethoudei W. C. Bakker uit Haarlem, kreeg 34 stem Na de verkiezing werd het jaarverslag van de partij en voorts de financiële ver slagen, het verslag van de Arjos verslagen van het college van advies, do Kuyperstichting en het Verband Verenigingen van A.R. Gemeente- en Pro vinciebestuurders besproken. Voor v en inhoud van het eerste jaarverslag de partij sedert de oprichting in 1878 had den velen een woord van lof, al hadden verschillende Conventsleden lacunes, overbodigheden en onjuistheden i keurig uitgevoerde boekje ontdekt, der sprekers maakte van de gelegenheid gebruik om kritiek uit te oefenen op het feit, dat ook de a.r. deelnemers congres van de Unie van Christen-Dp- mocraten in Rome zich door de Paus in audiëntie hebben laten ontvangen. In zijn antwoord op de gemaakte vra gen en opmerkingen zei partijvoorzitter Berghuis, die het Romeinse congres ge deeltelijk had bijgewoond, dat een audi ëntie bij de Paus „een groot genoegen is, waaraan men kan deelnemen zonder zijn consciëntie geweld aan te doen". Dr. Berghuis was het oneens, dat aan de samenwerking in internationaal verband met rooms-katholieken bepaalde gevaren kleven (hetgeen was betoogd). In inter nationaal verband zijn de christen-demo cratische groepen sterk op elkaar aan gewezen. Er ontstaat daardoor een sa menbundeling van krachten, door middel waarvan wij in het internationale vlak onze reformatoriseh-christelijke invloed tot gelding kunnen brengen. De heer Berghuis deelde nog mee. dat de voorstellen van het organisatie-comité met betrekking tot de ledenwerfactie do< het Centraal Comité zijn aanvaard. Er de KW 40; Henk de KW 24; Arris van der de KW 47; Huig van de KW 175; Com. van an de KW 22; Com. van an de KW 15; Arie van de KW 22. allen afkom- Zee, Piet Passohier VL 203, Jan Bralten Pzn. van de VL 15; Maart van der Niet Mzn. van de KW 29; Pieter Zuidhoek Pzn. van de VL 190; Jac. J. M. Zuidhoek Pzn van de VL 190, allen afkomstig uit Noordwijk Oranje-wandelmarsen Zaterdagmiddag startten een kleine 500 wandellustigen van de Oranjeschool in de Varkevisserstraat, hetzij om 10 km. hetzij om 15 km te wandelen. Begunstigd door het fraaie weer was het een lust. in en rond Katwijk te wandelen. Al spot dig na het vertrek van de laatste deel nemers waren de eersten al start bureau aangekomen om zich af te melden. Van de groepen verkreeg groep 1 van de wandelclub Amicitia prijs in de 15 Km. tocht. De nog jonge wandelclub Prominanta uit Katwijk den Rijn verwierf een eerste prijs in 10 km. parcours. Zeer veel Voorschotenaren zijn zaterdagmiddag getuige geweest van de aanbieding van de Goed-Zo-auto door een vertegenwoordiger van de N.C.R.V. aan de heer Schoonbeek. De heer Schoonbeek is niet van plan de auto te houden. Foto N. van der Horst Voorschoten LTET WAS ZATERDAGMIDDAG in Voorschoten compleet feest in de *1 vanwege de rijkbloeiende prunusbomen tóch al feestelijke Pauwen- ■traat. Van alle huizen wapperden de vlaggen en het leek wel of het ge hele dorp was uitgelopen om getuige te zijn van de uitreiking van de hoofdprijs in de Goed-Zo-actie. Zelfs de uiterlijk zo kalme en beheerste politieman Schoonbeek had een beetje last van zijn zenuwen. Geen u der trouwens, want een auto in ontvangst nemen zo maar iioor niets niet bepaald een gewoon werk Wedstrijd in schieten De reserve-politie uit Katwijk en uit Noordwijk hebben elkaar bestreden het pistoolschieten. Beide afdelingen kwa men met drie groepen uit. De eerste korpsprijs werd behaald door de ploeg uit Noordwijk, die 580 punten wist t( halen. Katwijk sleepte de tweede prijs in de wacht met 549 punten. De schutter, die individueel het hoogste aantal punten be haalde en dus de beste schutter is gewor den in deze wijdltrijd, was M. Plokker uit Katwijk met 54 punten. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt. Klasse A: A. van Egmond, Noordwijk 1ste prijs met 52 punten; C. van der Hulst, Noordwijk tweede prijs 52 p.; L. van Sar, Noordwijk 52 p.; klasse B: eerste prijs M. Plokker, Katwijk 54 p.; tweede prijs P. Steenvoorde Noordwijk 51 p.; derde prijs A. Haasnoot, Katwijk 47 p.; klasse C: ste prijs G. Hoek, Katwijk 49 p.; tweede prijs K. Huizinga, Noordwijk 47 p.; derde prij6 K. van Venetiën. Noordwijk 41 p. „Katwijk" en degradatie In tegenstelling met eerdere berichten het nog in het geheel niet zeker, dat Katwijk zal degraderen naar de L.V.B. is zo, dat in de voetbalclub Bodegra- bij herhaling o.a. tegen Koudekerk een speler wederrechtelijk is opgesteld geweest, n.l. de oud-ARC-speler Roest. Bodegraven zal daardoor een drietal wed strijden moeten overspelen. En war goed zijn ingelicht, moet Bodegraven 5 punten halen wil Katwijk de gradatiegevaar hebben Oranjevereniging De ruiterdemoostratie van de Lande lijke Rijvereniging „Irene", die heden avond plm. 9 uur zou worden gehouden, zal vanavond om 7 uur op één der terrei- en van de Koestal plaat6 vinden. De opstelling van de grote optocht op de Parklaan. De route is al6 vogt va gesteld: Dneplassenweg, Secr. Varkevis serstraat, Annastraat, Zeeweg, Voorstraat, Badstraat, Sluisweg, Rijnmond, Boule vard, Vuurbaaksplein, Drieplassenweg. Voor de lampionoptooht is de opstelling op de Koninginneweg. Route: Secr. Var kevisserstraat, Roest van Limhurgstraat, Zeeweg, Voorstraat, Badstraat, Te Brit- tenstraat. Boulevard, Andreasplein. Collecte De collecte, die op de Paasdagen Herv. Gemeente werd gehouden, ten bate van de zeemansraad. heeft f 1380,50 op gebracht Spreekbeurt Donderdagavond om 8 uur spreekt de kapel voor de afdeling van de Gered. Bond ds. L. Vroegindeweij van Gameren. Hoog en laag water Dinsdag 30 april: hoog water 3.3 15.52, laag water 11.36 en 23.56; woensdag 1 mei: hoog water 4.06 en 16.25, laag i 12.li ■vuil Zo naderde dan het grote moment, toen „Benvenuto', voorafgegaan door de drum band, aanmarcheerde, gevolgd door een aantal D.K.W.-auto s waarvan er één op was naar zijn eigenaar. Uit één ervan stapte de heer Van der Does van de N.C.R.V. (in plaats van Johan Bodegra ven), die de opdracht had de nieuwe D.K.W. te „overhandigen". Deze heer deed dat als een geroutineerd auto-uit- deler een vlot speechje, waarin hij de iolitie in het algemeen een pluim op de loed stak en adjudant Schoonbeek veel plezier toewenste met zijn nieuwe auto, die hij, naar hij zei, eerlijk had verdiend. erhandigde hij de gelukkige winnaar het contactsleuteltje van de auto, waarop Benvenuto prompt ,het „Lang zal hij leven" inzette. De heer Schoonbeek verzocht, zijn dank over te brengen aan Johan Bodegraven. Wat de auto betreft vertelde hij, van plan te zijn deze te verkopen. Inderdaad, voor gezi geen behoefte. Wél zal de heer Schoonbeek :en verwoed visser is nu een lang gekoesterde wens kunnen vervullen. Als hij straks met vakantie aan zee is, hoopt hij met een „zeewaardige" werp hengel menig uurtje door te brengen waarbij hij ongetwijfeld nog wel eeni deze zaterdagmiddag zal terugdenken. Ten slotte overhandigde de heer Schoonbeek ALPHEN AAN DEN RIJN (Advertentie) BEZOEKT DE 0LIEB01LEK-KRAAM n de Pieter Doelmanstraat. De opbrengst gaansdag vooi VAN DAGEN In de vanmorgen tc Haarlem gehouden ergadering van dc Koninklijke algemene >reniging voor bloembollencultuur heeft voorzitter, jhr. mr dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerdcn. meegedeeld, dat het produktschap voor siergewassen eenstemming is bereikt over de ge legenheid. die hel hoofdbestuur en de leden geboden worden, om meer dan :ulks verleden jaar mogelijk was. ge kend tc worden in het te volgen prijzen- lysteem. Het hoofdbestuur heeft bcslo- cn het vraagstuk in een algemene ver gadering te behandelen. De rationalisatie en de mechanisatie in de bloembollenbedrijven vragen nog steeds de actieve belangstelling, dat mo ge blijken uit het feit, dat thans, nadat de proto-types door het instituut voor tuinbouwtechniek werden ontwikkeld, de opdracht lot het vervaardigen van de eerste door een fabriek te maken bloem- bollenrooimachine is opgedragen. De ma chine zal reeds in het aanstaande rooisei- zoen op verscheidene bedrijven en in verschillende zandgebieden worden ge demonstreerd en beproefd. Belastbaar be- ilissini riister Rouwkooptocht In het kader van 'net 25-jarig jubileum van Rouwkoop werd zaterdagmiddag een „Rouwkooptocht" gelopen. Er waren on geveer 480 deelnemers t 1 uitvalster). Men was zeer tevreden over de organi satie. De jongste deelneemster was Lia Broeren (4',i jaar) die het 10 km-traject heeft gelopen. De EHBO heeft vrij veel werk gehad. Benvenuto heeft de wandel groepen ingehaald. Grootste groep was de jeugdafdeling van „de Zwervers" met 34 personen. S. Dobbenga overleden Gisteren is op 56-jarige leeftijd over leden de heer S. Dobbenga. in leven pre sident-kerkvoogd van de Hervormde Ge meente alhier. Op 1 januari 1954 werd hij ouderling-kerkvoogd, waarna hij op 1 jan. '55 Baron Sdhimmelpenninok van der Oye opvolgde als president-kerkvoogd. i flnan welke onder andere weer een uitvloeisel was van een arrest van de Hoge Raad. waardoor de teeltvcrgunningen belast baar werden verklaard voor dc ve gensbelasting, terwijl ook de afschrijving op aangekocht tecltrecht niet meer w Dat hierdoor plotseling vermogens bloembollenbedrijf werden gecreëerd acht het hoofdbestuur een wel zeer groot gevaar, wellicht nog zwaarder dan het feit, dat daarvan vermogensbelasting moet worden betaald „Wij betreuren het dat daardoor ongezonde toestanden ii bedrijf door de overheid in de hand den gewerkt en zelfs bevorderd", aldus de voorzitter, die vervolgde: „als ei lastingen betaald moeten worden geven wij er de voorkeur aan, dat deze geheven worden van reële goederen cn niet ge baseerd zijn op vergunningen. die publiek rechtelijke organen uitgeven en daaren boven op ieder ogenblik weer kunnen intrekken, waardoor deze waardeloos worden." Hoe het ook zij, het bleek onder de huidige bepalingen onvermijdelijk te zijn, aldus spreker. Het opheffen van het recht op afschrijving, dat aanvankelijk met terugwerkende kracht zou worden toe gepast, ook op voor 1 maart 1957 aange- Woensdagmorgen 9 uur wordt in de Hervormde kerk een rouwdienst gehou den waarna in de late namiddag het stof felijk overschot te West-Terschelling ter aarde zal worden besteld. kocht teeltrecht, wist het hoofdbestuur, voor wal de terugwerkende kracht be treft. althans te voorkomen. SASSENHEIM ZIEKTEN GEZOCHT Het opsporen van plantcziektcn en al de problemen, die dit in de Bollenstreek aankleeft, heeft in Sassenheim nog steeds dc volle aandacht, hetgeen mag blijken dc belangstelling, die zaterdag werd ■oud voor de elfde ziekzoek-wedstrijd na dc oorlog is gehouden. Ruim 20C deelnemers, onder wie zich vele jongcrer bevonden, waren in de schuur van d« fa. Martin van Dicst aan dc Hoofdstraa! bijeengekomen om hun speurzin te toet- Om half twee heette de voorzitter var de „Hyacinth", de heer Jac. Th. de Vroo- uit Lisse, de speurders en de be langstellenden welkom. Onder deze laat ste groep bevonden zich de burgemeester van Sassenheim, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, de voorzitter van „De Nar cis", de heer Th. de Vroomen, de direc teur van de keuringsdiensten, de heer F. Limburg, de vertegenwoordiger der Rijks tuinbouwschool te Lisse, de heeh H. Hul kenberg, de voorzitter van de afd. Sas senheim van Bloembollencultuur, de heei T. Heemskerk en vele vertegenwoordi gers der landbouwbonden. Na een inleidend'woord van de ere voorzitter afd. Sassenheim, de heer Vlas veld, wees de heer Jac. de Vroomen op het belang van de ziekzoekers. „Alleen met een gezonde cultuur kan de export- curve zich in stijgende lijn blijven bewe gen", zo sprak de voorzitter. Daarna konden de kandidaat-zoekers weer proeven van bekwaamheid afleg gen aan de tafels met zieke hyacinten er narcissen. Ter meerdere leringe was ook een tafel met zieke tulpen opgesteld. De door de ziekzoekers ingevulde vra genlijsten zullen de komende dagen d'oor deskundigen worden bekeken. Franse industriëlen bezoeken Sikkens Op uitnodiging van Sikkens'-Lakfabrie ken te Sassenheim zal een honderdtal ver tegenwoordigers uit de commerciële sec tor van de Franse verfbranche op 1 en mei een bezoek brengen aan Nederland. Op het programma staan de rondleid'! in het bedrijfscomplex, een serie lezingen over de stand der ontwikkeling Nederlandse verfindustrie en vanzelf sprekend ook enkele uitstapjes De Franse gasten komen in Parijs bij elkaar en maken de tocht met de Brégeut, de merkwaardige luchtreus met twe diepingen van de Air France. Op 1 mei arriveren de bezoekers 'i gen om 10 uur op het vliegveld Schiphol. s voor de jaarlijkse uit- alle Alphense OUDEN VOORHOUT Afwisselend programma voor de feestdagen De Oranjevereniging heeft weer enkele aardige programma's gereed gemaakt de komende feestdagen. Morgenoch tend om 9 uur wordt begonnen met een aubade van de schoolkinderen voor het gemeentehuis aan de Churchillaan. Er zullen enkele vaderlandse liederen gezon- •den. Dan is het voor de jeugd nog niet afgelopen, want de beide eerste klassen gaan naar De Bonte Koe, waar Professor Tevano" uit Den Haag komt. De grotere jeugd gaat naar de filmzaal an de BNS, waar zij behalve op een trak- itie ook op een film wordt onthaald. De luziekvereniging Sint Caecilia strooit avonds vrolijke muziek ron.d over het dorp. Op de dag van inkeer, zaterdag 4 mei, wordt het oorlogsmonument onthuld en aangeboden. Deze plechtigheid begint om half acht, dus voor de eigenlijke herden king. Op de nationale feestdag, 6 mei, komen de kleuterschoolkinderen aan de beurt. Deze krijgen een poppenkast te zien en ontvangen natuurlijk ook een versnape ring. 's Avonds is er weer marsmuziek in het dorp. Geslaagd Mej. C. Turnhout slaagde te Leiden voor het diploma A ziekenverpleging. WARMOND Ernstige aanrijding Zaterdagmorgen omstreeks elf uur kwa men op de hoek SweilandstraatLock- horstlaan twee personenwagens met el kaar in aanrijding, waarbij een aanzien lijke materiële schade ontstond. De be stuurder van de auto, die uit de Look horstlaan kwam, verleende niet voüdoende voorrang, zodait een botsing onvermijde lijk was. Bovendien wordt het uitzicht hier belemmerd door een werkkeet, di« is opgetrokken voor de in aanbouw zijnde huizen. Dokter Walenkamp, die juist bij één van zijn patiënten in de Sweiland straat was kon ogenblikkelijk eerste hulp verlenen. De bestuurder van één der wa gens had enkele gekneusde ribben opge lopen en werd naar zijn woning in Noord wijk vervoerd. De andere gewonden wer den ter plaatse verbonden. De beide per sonenauto's werden later door een kraan- wagen weggesleept. Zang bij het monument Het zangkbor, dat bij het monument voor de gevallenen tijdens de herden kingsplechtigheid op 4 mei medewerking verleent, zal „Ik hoor trompetten klinken" en „O God, Die droeg ons voorgeslacht" iten gehore brengen. Waarom komt U niet óók VAKANTIE!! Reis-fietstassen koffers aktentassen dubbelbreed 10,50 Tenten Luchtbuksen Alle soorten kook-apparaten voor bos en strand Leren voetbil v.a. Plastic bal grote maat 2.85 Badminton DE GROOT Hogewoerd 96 (hoek Kraaierstraat) bij VAN DER HEEM werken? draaierij stamperij Ophalen Op dinsdag 30 april wordt geen huis vuil opgehaald. Men wordt verzocht het huisvuil af te geven op vrijdag 3 mei. Reddingsbrigade Donderdagavond om 8 uur wordt it. Casa Cara de algemene ledenvergade ring gehouden van de Katwijkse Red dingsbrigade. Markt- en visserijberichten ROTTERDAM. 29 april. Veemarkt. Aanvoe huishoudelijke apparatenmontage IJMUIDEN. 29 aprü. Iers: IJM 15—1800, 20—20.400. 1 trailer—15.600; loggers: NJM 129—4200. 20t—2140. RO 2—3260. KW 85—10.100e 73—7700. 75—370, 74—10.900, 911930. 126—2050. 74—1660. 69—1830. 48— 1600. 125—1990. 108—1670. 140—1620. 107—2100. 104— 2090. 17—1940, 176—10.400, 59—12.200; kot- Iers. KW 170—1780. 26—2420. 10—1600. 59— 1630. 169—1780. 20—1890. 38—2020, SCH 7— 470 KW 163—1920. 105—2350. 210—2040. 165— 2380. 88—1750. 27—2350, 72—1100. 58—2730, 79 1590. 962490, WR 33—2100, 88—2250. IJM 78—1590. 232620. 1-2300. 31—2150, 208—2500, 45—2400. AM 18—2030, 172340, 26-2900. 16—2170. houtbedrijf inlichtingen boorder-tappers Chr. Nat. School, Hoge Mors- weg 101, Oegstgeest. Voor direct gevraagd: schoolschoon- maker(sfer) event, met bijkomende werk zaamheden. Bericht zo spoe dig mogelijk aan D. J. Brou wer Pzn., H.d.S., Hoge Mors- weg 103. Oegstgeest. Telef. 22878. Ds. G. R. VISSER ZIJN WERK WACHT Een boek voor jonge men prijs gebonden f 5.90 In elke boekhandel verkrijgbaar N.V. GEBR. ZOMER EN KEUNINGS UITG. MIJ. ZUID-AFRIKA Land van mogelijkheden DOOR GERARD H. HOEK 2e druk met veel foto's PRIJS GEBONDEN f8.90 In elke boekhandel verkrijgbaar N.V. GEBR. ZOMER A KEUNINGS UITGEVERSMAATSCHAPPIJ WAGENINGEN stofzuigermonteurs machinale houtbewerkers, samenstellers, schuurders en slijpers dagelijks tussen 9 en 16 uur. zaterdags tussen 9 en 12 uur en dinsdagavond tussen 19 en 19.30 uur bij van der Heem N.V., Maanweg 256, Den Haag In HANDELSBEDRIJF wordt gevraagd a) MAGAZIJNBEDIENDE voor magazijn- en expeditiewerk; bezit van rijbewijs C (vrachtwagen) noodzakelijk. b) AANKOMEND BEDIENDE voor magazijn en monsterkamer. Mondelinge sollicitaties op Niieuwstraat 2 A, Leiden. GEMEENTE OECSTCEEST Ter secretarie van de gemeente Oegstgeest wordt gevraagd Salaris voor minderjarigen tot 169,38 per maand; voor meerderjarigen van 200.92 tot 245.70 per maand; vakan^ tietoelage 4 Sollicitaties te richten aan de burgemeester Wij vragen voor onze afd. hammen Vleeswarenbedrijf GELDERBLOM Noordeinde 37 Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8