RIDDERS IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU MAANDAG 29 APRIL 1957 Buitenlandse zaken G. A. Anastassiades, vice-consul te Cavalla; R. D. Clark, vice-consul te King's Lynn; J. Dias Paes, consul te Be- lém; J. van Doorn, kanselier der 1ste klasse, hoofd van de afdeling Comptabi liteit van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging te Djakarta; K. B. Dijkstra directeur der Kanselarij van Hr. Ms. ambassade te Brussel; L. H Ferens, consul te Sunderland; G. G Gautray, vice-consul te Oran; A W Gme- iig Meyling, directeur van het Inge nieursbureau Ingenegeren Vrijburg te Bandung; N W de Groot, vice-consul, waarnemend consul te Port Said; B J Hoen. voormalig chef Nautische dienst van de Koninklijke Java-China Paket- vaart Lijnen NV te Hongkong, thans hoofd Nautische dienst van de N V van Ommeren te Rotterdam; H G Hoppe oud-agent te Semarang van de Verenig de Vorstenlandse Cultuur Mij N V te Amsterdam; J Huisman, kanselier der lste klasse aan Hr. Ms. ambassade te Londen; D. L. Kennedy, consul te Glas gow; J. Th. E. Jeltes, administrateur van de Rubber Onderneming Warnasarle te Madjenang; A. A. Kampfraath, admi nistrateur van de Thee- en Kina-onder neming „Soekaati", regentschap Bogor; mr. E. C A. Kuyper, correspondent Nwe Rotterdamse Courant voor België en Lu xemburg te Brussel; A Nobel te Mom basa; S .Poutsma, administrateur Sui kerfabriek „Pradjekan" te Sltiibondo; G J. D. A. Ravesteyn, Inspecteur Kon Ne derlandse Stoomboot Maatschappij N V te Amsterdam te Guayaquil; J. A Rene- man, referendaris, hoofd van het Bureau Begrotingszaken en Boekhouding van de afdeling Comptabiliteit van het ministe rie van Buitenlandse zaken; O. H. Rich ter, algemeen vertegenwoordiger van Stichting tot Bevordering van de handel met Afghanistan te Kaboel; J. E Schaap. 2de ambassadesecretaris voor pers- en culturele zaken te Djakarta; J. Schut, directeur Phs. van Ommeren S.A. te Pa rijs te Marnesla-Coquette; Ir. J. Werk hoven, landbouwkundig adviseur van de N.V. Handelsvereniging „Amsterdam"; C. J. van Zwleten, administrateur-direc teur agentschap te Parijs van Firma Ruys en Co., bestuurslid Nederlandse Kamer van Koophandel te Parijs, en lid Ned. Scheepvaart- en Handelsvereniging; Buitenlandse Zaken en Sociale Zaken Mr. J. F. H. de Keyser, directeur Ne derlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg te Brussel; G. Lef- fers te Castrolanda in Brazilië; J. van Roekei té Wellington. Buitenlandse Zaken en Maatschappelijk Werk Mevrouw M. Hulshoff-Caspers. secre taresse van het bestuur van de Neder landse Vereniging voor Weldadigheid „Koningin Wilhelmina Fonds" te Bue nos Aires. Justitie L. J. J. Schamper, deken en pastoor te Purmerend; J. C. Vijverberg, rector van het St. Martinus Gesticht te Naaldwijk, aldaar; ds. G. Jansma, predikant van de Ned. Hervormde Kerk te Zaamslag (Zld.); C. H. van Harderwijk, penning meester van de Vereniging van Kerk voogdijen in de Ned. Hervormde Kerk De Haagse wethouder C. H. P. W. den Oever, ridder in de orde van Ned. Leeuw te Tilburg; ds. J. R. Goris, predikant van de Gereformeerde Kerk te Apeldoorn; ds. K. Reiling, predikant van. de Baptis tengemeente te Almelo; H. E. Overbeek. dirigerend officier der rijkspolitie 3de klasse, commandant van het district Leeuwarden der rijkspolitie te water, te Leeuwarden; A. Kuilman, inspecteur- rijksrechercheur lste klasse, te werk ge steld bij het parket van de procureur- generaal. fungerend directeur van politie te Leeuwarden, aldaar; Th. Boender, di recteur 2de klasse van de gevangenis II en het huls van bewaring II te 's-Graven- hage, wonende aldaar; drs. J. Ritsema van Eek. directeur van het Weeshuls der Hervormden te Schiedam; mevr. G. J. M. Marres-Grasé. secretaresse van de Vereniging Tehuizen voor R.K. werken de Jeugd te Amsterdam, aldaar; H. J. Krauweel. directeur van het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme te Amsterdam en secretaris van de Federatie van Instellingen voor de Zorg voor Alcoholisten te Bennebroek (N.H.); Buitenlandse Zaken, Onderwijs, en Sociale Zaken Dr. J. Smit, senior lecturer in de Ned. taal en Gotische talen en de vergelij kende taalwetenschap aan de universiteit van Melbourne. Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvorming mej. M. C. Douw, hoofdcommies A bij Pensioenraad, te 's-Gravenhage; P. B. M. Dezelfde vorm. heeft het versiersel voor een ridder in de orde van Oranje Nassau als voor een commandeur of officier. De grootte is gelijk aan die van hst% officierskruis, doch het is in hoofdzaak van zilver. Alleen de leeuw en de gekroon de W op 't blauw geëmailleerde ronde middenschildje zijn van goud. Het lint is gelijk aan dat voor een officier doch mist de rozet. Alberts, burgemeester van Rucphen; A N. Bosschaart, technisch hoofdambtenaar, afdelingschef lste klasse te Breda (ge pensioneerd); J. van der Pol, te Veen;; Th. Don, directeur gemeentelijke energie bedrijven, te Oosterhout; mr. C. P. Hoy- tema van Konijnenburg, burgemeester der gemeente Scherpenzeel; ir. H. J. Heu- vellnk, directeur gemeentelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht, te Am- hem; N. Scheen sr., te Lochem; H. Zol linger, te Arnhem; H. Verriet. wethou der van Ubbergen; E. J. M. Kolfschoten, burgemeester van Alkemade; D. Hakke- steegt. te Hoornaar; H. Schelhaas, burge meester van Langedijk; P. S. van der Vaart, wethouder van Den Helder; J. J. Bakker, wethouder van Berkhout: G. J Mol, administrateur gemeentesecretarie te Amsterdam; J. P. Weijburg, commis saris van gemeentepolitie, te Velsen; H Dijkstra, commissaris van gemeentepoli tie, te Amsterdam; A.'de Beijl. secretaris v.an Vlissingen; J. L. Dregmans, burge meester van Koudekerke en Biggekerke: ir. B. C. Roeters van Lennep, directeur van gemeentelijk gas-, water- en elek triciteitsbedrijf, te Middelburg; C, van der Mark, commissaris gemeentepolitie, te Vlissingen; M. den Boer, wethouder van Haamstede, lid van provinciale Staten van Zeeland; J. D. Barreveld, raadslid van Breukelen; A. E. Hoving, burgemeester van Westdongeradeel; H. van der Goot. wethouder van Gaasterland; jhr. mr. L. O. M. van Nispen tot Sevenaer, burgemees ter van Ambt- en Stad Delden; J. van Baaren, gemeenteraadslid te Almelo; W R. van der Meer. oud-burgemeester van Ten Boer, wonende te Groningen; H. J. J Stiekema. raadslid van Onstwedde; A. Klok. wethouder van Hoogezand-Sappe- meer; M. Albers, gemeenteraadslid, te Emmen; G. Nijenhuis, burgemeester van Gieten; P. J. H. Minkenberg, burgemees ter van Beek (L.); P. M. J. S. Cremers, burgemeester van Helden; J. P. H. Car- tigny. wethouder van Roermond; J. A. Gehlen, secretaris van Geleen; C. H. J. Sprokel, referendaris in algemene dienst ter gemeentesecretarie, te Kerkrade. Onderwijs Kunsten en Wetenschappen C. Janssens, onderdirecteur van bijz. kweekschool te Breda; J. Laansma, hoofd van Prot. Chr. school voor b.l.o. aan blin den te Zeist; W. Walter (broeder Mansue- tus). prov. overste van de Congregatie van de Arme Broeders van de H. Franciscus te Kerkrade; mejuff. C. C. van Harlingen onderwijzeres bijz. school voor gewoon lager onderwijs te Slootdorp; E. Algra. hoofd Chr. nat. school te Erica, wonende, aldaar; Th. M. Luijpen, hoofd r.k. leer school te Beverwijk, wonende aldaar; me- Juffr. G. E. Kampermannf zuster Augusta) oud-hoofd r.k. meisjesschoal te Wogcnum en Zwammerdam. wonende te Wognum; H. Stapelkamp, oud-dir. Chr. opleidings school voor kleuterleidsters te Robter- dam en oud-voorzitter van de ver. van opleiders(sters) van onderwijzeressen aan Chr. kleuterscholen ln Nederland, wo nende te Rotterdam; W. S. Hoogkamer, ref. miin. van onderwijs, kunsten en we tenschappen, wonende te 's-Gravenhage; G. H. Streurman, leraar Winkler Prins ly ceum te Veendam; C. G. M. Verwiel, le raar Sint Carolus Borromeus College te Helmond; B. J. Franken, voorzitter Ver van leraren in de handelswetenschappen, te Amsterdam; C. Brilman, dir. lagere techn. school te Leiden; W. S. Sevensma, leraar tekenen aan industrieschool voor meisjes te Groningen; mejuffr. M. A. Bourguignon, directrice eerste industrie school voor meisjes te Rotterdam; me juffr. M. W. Schut, directrice v. d. Chris tine Hermineschool te Zetten; D. van Bij- levelt, voorzitter Com. van Toezicht op het gem. nijverheidsonderwijs; M. Flap per. voorzitter bestuur van de Franeker huishoudschool; mejuffr. mr. M. E. Blok. administratrice Leids Universiteitsfonds, te Leiden; J. N. C. Beerends, leider r.k. Gemeenschapsoord „Drakenburgh", te Baarn; H. M. Rozen daal. hoofdkwartier- commissaris en districtscommissaris var Ver. „De Ned Padvinders", te Utrecht R. Oostra, secr. Raad van het Jeugdwerk van de Ned. Herv. Kerk, wonende te St Maarten (N.H.); dr. J. C. M. Pollmann. directeur van Stichting „Ons Eigen Volk" wonende te Amsterdam; mevrouw J. van Nispen-Van Wely, presidente van het Ned Padvlndstersgilde. wonende te Heemstede A. Chr Spijkerman, secr./pennlngm „Vei lig Tehuis" en Ned Kampeerraad. wo nende te Doorn; mevrouw F L A. Sut- torp-Van den Berg, secretaresse van de Kon Ned. Zwembond. te Apeldoorn; J Dijk. voorzitter Turnkring „De Graaf schap" wonende te Winterswijk; J. J H Vranken, dirigent Kon Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" te 's-Gravenhage; A. A F M Verbeek, voorzitter Overijssels Philh. Orkest te Enschede; H de Vries, letterkundige te Haren (Gr.); C Rijnsdorp letterkundige te Rotterdam; E. J. Ver- schueren. dir Multifilm te Haarlem, wo nende te Hilversum; J. Poortman, histo- rlucs en letterkundige te Meppel; M. E F Klinkenbergh, Stichting „Het Limburgs Landschap", wonende te Maastricht; P J. van Drunen, hoofdcommies A bij het min. van O. K. en W. te 's-Gravenhage; mejuffrouw dr. J. de Boer, secretaresse van de Radioraad. wonende te 's-Gra venhage; G. J. Bertels, hoofdredacteur van het Dagblad Noord-Limburg, wonendt te Venlo; Chr. Stokhuijzen. adm. van de Ned. Econ. Hogeschool te Rotterdam, wo nende aldaar; P. C. C. Wiegman, kunst schilder. wonende te Schoorl; Th. F Goedvrind, kunstschilder, wonende te De Steeg; J. G. Wertheim, beeldhouwer, wonende te Laren (N.-H.); P P Huf. to neelspeler, wonende te Amsterdam; me vrouw J. P. Royaards, geboren jkvr. Sand- berg, toneelspeelster, wonende te Am sterdam; F. J. Vroons, opera- en con certzanger, wonende te Hilversum. Financiën Mr. E. M. O. Haffmans. dir. Bank van Haffmans en Steegh N.V. te Venlo; W. van der Vegt, dir. kantoor Almelo van de Rott. Bank N.V.; O. Langelaar, agent Ned. Handcl-Mij. N.V te Baarn; L- B van Nlerop, bestuurder Spaarbank voor de Stad Amsterdam te Amsterdam; H. Tesink, hoofdcommies bij afd Begrotings zaken van min. van financiën; J. D. Westbroek, oud-leraar cursus opleiding van verificateurs invoerrechten cijnzen te Rotterdam; J. R. Broers, ont vanger 's Rijks belastingen te Meppel; H. Koster, hoofdcontroleur A, met de pers. titel ontvanger 's Rijks belastingen te Alk maar; S. Lutraan, hoofdcontroleur A s Rijks belastingen te Amsterdam; H Springer, ontvanger 's Rijks belastingen te Arnhem; J. Spier, hoofdcommies Rijks belastingen te Amsterdam; T. Hof- stra, hoofdverificateur-controleur invoer rechten en accijnzen te Utrecht; G. A. Mommersteeg, hoofdverificateur invoer rechten en accijnzen te Tilburg. Oorlog Met de zwaarden: majoor ir. H. A. Ro- drigo van de generale staf; majoor J. D. Berghuis, van de generale staf; kapitein A. W. Verbraaken, van de intendance- staf; majoor J. H. Gimbel, van de infan terie; majoor D. C. Vooren, van de in fanterie; kapitein J. H. van Drent, van de infanterie; majoor C. J. Muijs, van de artillerie; kapitein A. J. de Stoppelaar, van de artillerie; majoor J. H. W. B. Lin deman van de militaire administratie; kapitein S. Sjoerdsma; eerste luitenant S. Hommerson, van het dienstvak van offi cieren voor speciale diensten. j Tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau; technisch hoofdambtenaar lste kl. Directoraat Gebouwen, Werken en Ter reinen N. Wolthuis Marine Met de zwaarden: luitenant-ter-zee der lste klasse F. Visee; luitenant-ter-zee- waamemer der lste klasse H. Polderman; majoor der marinierekapel G. Nieuwland. directeur van de Marinierskapel der Kon. Marine; luitenant-ter-zee van de techni sche dienst der lste klasse B. Reitema; luitenant-ter-zee van de technische dienst der lste klasse A. de Kort; luitenant-ter zee-arts der lste klasse E. Deddes; luite nant-ter-zee van vakdiensten der 2de kl.. oudste categorie, G. Weeda; luitenant-ter- zee van vakdiensten der 2e klasse, oud6te categorie, L. P. Hoogvliet; luitenant-ter zee van vakdiensten der 2de klasse, oud ste categorie, S. Schraa. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: hoofdcommies in vaste dienst bij het ministerie van marine W. C. Hels- dingen Volkshuisvesting en Bouw nijverheid B. J. Dorlas te Nunspeet (gemeente Er- melo), penningmeester woningbouwver eniging „De Goede Woning," te Nunspeet; J. A. Lamens, te Rijswijk (Z.-H.), bouw kundig hoofdambtenaar A Rijksgebouwen dienst; H. Ploeger, te VGravenhage. hoofdcommies A bij ministerie van volks huisvesting en Bouwnijverheid; A. Schra le, te Zwolle, directeur van N.V. Schale'6 beton- en aannemingsmaatschappij, te Zwolle; H. A. C. Slagter, te '6-Graven- hage, hoofdcommies A bij het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid; Verkeer en Waterstaat A. P. Gertsen, directeur N.V Nedams Autobusdienst Onderneming; E. van keiaar, te Ede, voorzitter van organi saties op het gebied van het goedei vervoer; A. van den Sigtenhorst, te Voorburg, adviseur van Van Gend er Loos; A J van Doorn, te Utrecht, oud inspecteur 2de klasse; N Klaassen. Oosterbeek. oud-inspecteur lstt klasse; J Brouwer, te Haarlem, oud-techniscb- inspecteur 2de klasse; J J Putman te Amsterdam, inspecteur l6te klasse; J D Hagens te Breda inspecteur lste klasse; A van der Zweep, te Hengelo, technisch inspecteur; L F du Bois. te Terneuzen, inspecteur; Ch J. Kolk. te Maastricht, oud-hoofddepotchef lste klasse; J. H. Per- witz te Utrecht, inspecteur; J W. Cramer te Utrecht, oud-technisch-inspecteur lste klasse, allen bij de N.V. Nederland6che Spoorwegen; G. Th. Cremer6. te Venlo, procuratiehouder bij de N.V. Stoomboot- onderneming H. Janssen/Janssen-auto's; mej. Th M. J. van den Bosch, te '6-Gra- venhage, referendaris der PTT; P. E. H. Moers, te Weert, directeur van het post en telegraafkantoor; J. de Hamer, te Voorburg, referendaris der PTT; P. van der Sohaar, te Amsterdam, technisch hoofdambtenaar der PTT; W. D. te Gus- sinklo, te 's-Gravenhage, bureauchef der PTT; J. A. Everards. te Rotterdam, specteur bij Ver. Ned. Scheepvaart Maat schappij; J. F. Nijdam. te Soest, hoofd werktuigkundige bij Stoomvaart Maat schappij „Nederland"; M J H. G Gorten, te Heer (L.), oud-gezagvoerder bij Ver Ned. Scheepvaart Maatschappij; G H L. Scherpenseel, te Driehuis-Westerveld (Velsen'. inspecteur bij „Radio-Holland"; N. van Wijck Jurrlaanse. te Baarn, oud gezagvoerder ter koopvaardij; C. van Dijk, te Rotterdam, directeur van Ver Tank- reederlj; J. van den Berg, te 's-Graven hage, onderdirecteur van Damco Scheep vaart Maatschappij te Rotterdam; J. van der Schaaf, te Deventer, waterstaatkun dig hoofdambtenaar lste klasse Rijkswa terstaat; M. Hartog te 's-Gravenhage, waterbouwkundige Zuiderzeewerken; W. J. Steen, te Velp (Rheden), technisch hoofdambtenaar Prov. Waterstaat Gelder land; J. P. Overbeeke, te Zierikzee, techn. hoofdambtenaar Prov. Waterstaat Zee land; J. C. van der Wal, te Amsterdam, technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten afdeling Luchtvaartinspectie Rijksluchtvaartdienst; S. J. de Nes. te Leidschendam, chef Bureau Dienstrege lingen KLM De Dordtse burgemeester mr. J. Ae. H. J. Dussen werd officier in de orde van Oranje-Nassau Economische Zaken E. R. Wigboldus, directeur van de E. R. Wigboldus Zonen Bouwmaterialenhandel, te Groningen; B. Mulders, directeur Mep- peler Schelpkalkfabriek v.h. Mulders en Wigboldus en Bouwmaterialen H. Mul ders, te Meppel; H. J. Blijdenstein, direc teur Textielfabriek Blijdenstein Co.. te Enschede; H. J. Loohuis, secretaris R.K. Middenstandsvereniging „St. Clemens", te Oluenzaal; J C. Biessel3, lid firma P. J. Biessels, te Nijmegen; M. K. Kempkes, te Arnhem, voorzitter Ned Kath. Vakbond voor de Textieldetailhandel St. Willibror- dus; P. J. Kooy, lid firma P. J. Kooy, te Nijmegen; P. Tesselhoff, bedrijfsleider AKU, te Ede; J. G. Beurs, te Bilthoven, alg. secr. Ned. Reisverenhiging; J. P. de Brabander, te Utrecht; K. B. J, Kloppen- borg, seoretaris Stichting Vakopleiding Meubileringsbedrijven, te Utrecht; A. van Loon, voorz. Ned. Bond van Makelaars in Onroerende Goederen, Hypotheken en Assurantiën, te Utrecht; R. van der Meer, directeur bureau Bond van Smeden-, Con structie- en Machinereparatiebedrijven te Utrecht; W. F. Goldschmeding, te Aerden- hout, lid firma Gebr. Barends, te Amster dam; mr. J. Martin Muller, directeur Ver. Ned. Kerftabakindustrie, te Amsterdam; A. G. Aukes, te Wassenaar, dir. Afrika- Instituut, te Rotterdam; J. Blik, dir. Ru- dolf Blik Elektr. Apparaten- en Metaal- warenfabriek. te 's-Gravenhage; H. Ibe- lings, gedelegeerd commissaris Ver. Ned. Kleermakerijen Gebr. Ibelings, te 's-Gra venhage; F. H. M. Lem, te 's-Gravenhage, voorz. Ned Organisatie van Handelaren in de Kantoormachinebranche; mr. H. R. Marius. directeur Bureau en algemeen- secr. Ned. Kamer van Koophandel voor Duitsland, te 's-Gravenhage; W. Mijnlieff, firmant F J. Mijnlieff W.zn's Brandstof- fenhandel, te Krimpen aan de Lek; C. Plomp, te Rijswijk (Z.-H.), voorz. Stich ting Examencorporatie van het Huisschil dersambt; ir. B. Scherpbler, voorheen chef topografische dienst BPM, te 's-Graven hage; T. E. van Schilfgaarde. referendaris Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; H. J. F. Tuch, te Nleuwer- kerk aan den IJssel; jhr. ir. A. C. von Weiier, te Wassenaar, directeur N.V. Ate liers voor edelsmeed- en penningkunst v.h. C. J. Begeer te Voorschoten; B. A. Heaselink, directeur The Vitrite Works, te Middelburg; J. E. van Dissel, directeur Li nnenf abri eken E. J. F. van Dissel en Zn, te Eindhoven; mr. J. B. G. M Peters, secretaris Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Tilburg en omstreken, te Tilburg; L. J. E. Daenen, te Maastricht; J. Hlelema, belast met de leiding van de Elektrische Centrale van Staatsmijn Mau- rits. te Geleen; J. J. Jongen, bedrijfs- inspecteur op Staatsmijn Hendrik, te Brunssum. Economische Zaken Landbouw C. Kopperi, te Utrecht, derlandse Bakkerspatroonsbond, der Eijk, te Dordrecht, voorzitter Alge mene Nederlandse Slagershond Landbouw,visserij en voedsel voorziening J Boiten, te Stedum, voorzitter verenl ging Verenigde Groninger Vlascommissio nairs; R. Brands, te Urk, voorzitter Ned. Vissersbond, ondervoorzitter Stichting Nederlandse Visserij; Th. J. Canters, te Venlo, voorzitter en bestuurslid van orga nisaties op het gebied van de tuinbouw; J. M. van Daal. te Groot-Linden (gemeente Beers), voorzitter en bestuurslid ganisaties op het gebied van de landbouw; M. Doeleman. te Zierikzee, directeur Kon. Zeelandia; E. Douma, te Amersfoort, lid firma Beverwijk St Douma; Th. C. J de Groen, te Enschede, directeur bierbrou werij „De Klok", aldaar; F. A. F. Grone- man, te Wieringerwaard, rundveefokker; G. J. Heusinkveld. te Dinxperlo, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het ge bied van de landbouw; K. Hoornsman, te Julianadorp (gemeente Den Helder), zitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de veeteelt en het zuivel; D de Jong, te Zaltbommel, dierenarts; P. Mantel, te Schermerhorn, plaatsvervan gend voorzitter Grondkamer voor Noord holland; J. W Peijnenburg, te Geldrop, directeur Peijnenburgs Koekf abri eken; M. H Salemans, te Roermond, hoofd inspec tiedienst Limburgse Land- en Tuinbouw- bond; R. Schaap, te Leeuwarden, lid firma Schaap, te Deersum; J. E. Stuvers, te Hedel, technisch hoofdambtenaar-tit. bij de Cultuurtechnische Dienst; J. de Visser, te Warga (gemeente Idaarderadeel), voor zitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de landbouw; J. Wagenaar, te Bergen (N.H.), lid hoofdbestuur Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond; dr. N. P- Woudenberg, te 's-Gravenhage, dieren arts; A. IJbema, te Beilen, directeur Coöp. Melkoroduktenbedrijf D.O.M.O. G.A- Sociale Zaken en Volks gezondheid J. van Drooge, te Harlingen, directeur van N.V. Noord-Nederlandse Wegenbouw Maatschappij, aldaar; A. Willering, te Apeldoorn; J. Munnik, te Ermelo, oud- directeur, thans adviserend lid van het bestuur en hoofd afdeling propaganda van het Christelijk Blindentehuis „Sonne- heerdt", aldaar, tevens lid van het dage lijks bestuur van de Stichting „Het Ne derlandse Blindenwezen"; mr. dr. Th. W. F. Speetjens, wonende te Venlo. voorzitter afdeling Venlo van de R.K. Vereniging „Het Limburgse Groene Kruis" en onder voorzitter van het hoofdbestuur; P. H. G. Reijnders, te Tegelen, controleur van de arbeid A, toegevoegd aan het hoofd van het eerste district der Arbeidsinspectie, en wethouder der gemeente Tegelen; ds. J. Chr. Jorg, te Standdaardbuiten, hervormd predikant aldaar en voorzitter van het be stuur van de Ned. Herv. Diaconessen- inrichting te Meppel; Ch. A. H. A. M. Lips, te 's-Hertogenbosch, oud-geneesheer te Raamsdonk; C. W. Jacobsen, te Amster dam, tweede voorzitter Algemene Bond „Mercurius", Bedrijfsbond voor de Han del, het Bank- en Verzekeringswezen en de Vrije Beroepen; F. M. L. Ie Cavelier, te Haarlem, directeur Nederlandse Con fectiefabriek „Necofa", te Amsterdam, en voorzitter van het Sociaal Werkgevers- Verbond voor de Confectie-Industrie; R. Slok, te De Bilt, penningmeester Ned. Chr. Bond van Werknëfners in de Textiel- en Kledingbedrijven „Unitas"; H Werk- lr. J. A. P. Franke, directeur-generaal van de Voedselvoorziening, ridder in de orde van de Ned. Leeuw hoven, te Utrecht, voorzitter Kath. Bouw vakarbeidersbond; Ohr. J. Mazure, te Middelburg, directeur Focus Veilig, fa briek van veiligheidsartikelen; mejuf frouw H. E. Aberson, te Gorinchem, schoolarts schoolartsendienst „De voor malige landen van Arkel en Brederode"; mejuffrouw M. C. J. Pippel, te 's-Graven hage, hoofdcommies A met de persoonlijke titel van referendaris bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; W. C. F. Scheps, te 's-Gravenhage, vice- voorzitter van de Gereformeerde Vereni ging voor Drankbestrijding. Maatschappelijk Werk P. N. van Aken, bestuurder diverse In stellingen, Utrecht; H. J. ten Berge, be stuurder van diverse Instellingen, Culem- borg; J. Hagenbeek, voorzitter commissie beheer rusthuis voor ouden van dagen van de Geref. kerk in Zwolle; mevrouw M. de Meijer—Van der Waerden, oud- presidente vereniging „Tehuis Annette" (toevlucht voor ongeh. moeders en on verzorgde zuigelingen), Amsterdam; F. K. M. M Noyons, secretaris afd. 's-Herto- genbosoh Ned. r.k. huisvestingscomité, J. C Ebbxnge Wubben. directeur van het museum Boymans te Rotterdam, werd officier in de orde van Oranje- hem op de foto t prins Bernhard 's-Hertogenbosch; A. J. Scheermakers. rector stichting „Moederheil". Breda; H W. Smit, secretaris-dir. Ned. Centr. voor practlsche werkverruiming en hulpver lening, Groesbeek; Th Steinmetz, voorz. Unie Katholieke Diocesane bonden van bejaarden en gepensioneerden In Neder land, Breda; H Tromp, erepresident St. Vincentlusvereniging, Sneek; J. R Ver mei), bestuurder van diverse Instellingen. Hekendorp; P. Visser, oud-secretarls- penndngm. Chr. vereniging tot verzorging van ouden van dagen te Veenwouden en Apeldoorn (Talmarustoorden). Apeldoorn; H. Wielens. bestuurder van diverse In stellingen, Emmen. Zaker Overzee T. J. Bueno de Mesqulta, voorzitter ar menbestuur en oud-godsdienstleraar van de Ned. Portugees-Israëlitische Gemeen te ln Suriname; mej. J. M. Essed. hoofd onderwijzeres opleidingsschool voor on derwijzeressen A te Paramaribo; M. R. Lam Lion, hoofd dienst der invoer-, uit- De Rotterdamse wethouder Van den Brule, ridder in de orde van de Ned. Leeuw voer- en deviezencontrole. Paramaribo; A. M. F. Oostburg, gep. hoofd van een school en oud-voorzitter Chr. onderwij zersvereniging Broederschap, Paramari bo; J. M. C. Parisius, hoofdonderwijzer, Paramaribo; J. N. Burgemeester, pastoor te Oranjestad, Aruba; R. E. C. Doth, pre dikant Evang. Broedergemeente op Cu racao; A. C. da Costa Gomez, arts op Cu racao; P. G. Gorsira, directeur drukke rij De Curacaosche Courant, Willemstad; H. A. Hessling. hoofdcommies in algem. dienst Ned. Antillen; D Kooyman, onder havenmeester op Curacao; J. Th. P. M. van Oijen. directeur Algem. Pensioen fonds van de Ned. Antillen te Willemstad, Curacao; S. Pimsler, koopman, Willem stad. Curacao; mejuffrouw T. C. Sinnema (zuster Fridoline). hoofd van de verple ging ln het San Pedro hospitaal op Aru ba; G. J. de Veer, koopman, voorzitter Kamer van Koophandel op Aruba; C. W. van Berkel, rector Instituut voor oplei ding van ambtenaren administratieve en bestuursdienst te Hollandia; dr. D. Met selaar, hoofd afdeling malariabestrijding dienst van gezondheidszorg in Ned. Nieuw-Guinea; A. IJsselstein. bedrijfs voerder IJsselstein's Aanemitigs- en Officieren van Oranje-Nassau Vervolg van vorige pagina ven; dr A. A G Meijers. directeur van de N V Karei I Sigarenfabrieken v'h H. J van Abbe te Eindhoven; S W Neu mann. te Boxtel, dir. van de General Ad vertising Division van de N V Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven: J. *S- Fentener van Vlisingen. dir van de N.V. P F van Vlissingen en Co.'s Katoenfa- lve brieken te Helmond; G J. H. Belderok, afdelingschef bij de Staatsmijnen ln Lim- ;en burg te Geleen; dr G. Berkhoff, chef van vel de Chemische Research en Ontwtkkeling *he bij de Staatsmijnen in Llmubrg, te Spau- beek; L. P. F. van der Grinten, dir. van de Chem. Fabriek L. v. d Grinten N.V. te se) Venlo. n). Landbouw visserij en voedsel- en voorziening T Bakker te Zwollekerspel. oud-pro- vinciaal voedselcommlssaris voor over- js_ ijssel; J. Bouwman te Voorburg, voor- ;ej zitter van de Ver. ter Bev. van de Ned. er Aardappelhandel (V.B.N.A.) C. C L. J. M. Eijgenraam. landbouwattaché bij de Ned ambassade te Rome; A. J. Hartman te 's-Gravenhage. adm. bij het min. van landbouw, visserij en voedselvoorziening; mr. A K. F. Hendrikse. te Wassenaar, dir. van de Nat. Coöp. Aan- en Verkoop vereniging voor de Landbouw „Centraal Bureau" G.A.; B. Heringa te 's-Graven hage, dir. van de binnenlandse econ. aan- g. gelegenheden: A. Hettinga te Cornjum ie (gem. Leeuwarderadeel). voorz. van de ln Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond -o (A.B.T.B.); ir. J. W. Hudig te Arnhem; ir. P. Hus te Bennekom (gem. Ede), rijks- tuinbouwconsulent: mr. J. J. van der Lee te 's-Gravenhage. dir. voor internationale K organisaties van het min. van landbouw, visserij en voedselvoorziening; jhr. dr. O. F A. H. van Nispen tot Pannerden, voorz. van de Alg. ver voor Bloembollen cultuur; P. R Roelofsma te Groningen, dir. van P. R. Roelfsema's Oliefabrieken N.V.; ir. C. P. Scheepers te Rotterdam, rijks- landbouwconsulerrt; dr D. de Waal. land bouwattaché bij de Ned. ambassade te New-Delhi; ir. W. R. Zuidema te Zwolle, rijkszuivelconsulent (bij bevordering). Sociale Zaken en Volks gezondheid C. H. Verboom, kinderarts te Assen; H. Dekker te Ermelo, geneesheer-direc teur van de Christelijke Inrichting zwakzinnige jongens en meisjes ,,'s-Hee- renloo-Lozenoord", aldaar; J. H. J. Mae- nen te Heerlen, lid van het dagelijks be stuur van de Nederlandse Katholieke Ar- beidersbeweging en voorzitter van de Limburgse Bond dezer organisatie; R. M. J. A. Schlatmann te Haarlem, voor zitter van de Vereniging „Het Wit-Gele Kruis", aldaar en penningmeester van de Nationale Federatie „Het Wit-Gele Kruis" te Utrecht; J. Th. L. Rozendaal, tandarts te Deventer, president-regent van het Sint Jozef-ziekenhuis, aldaar; mr. D. Sanders te Zwolle, voorzitter van het college voor medisch tuchtrecht en oplossing van geschillen, aldaar; J. Lage- veen te Utrecht, secretaris van het Ne derlands Verbond van Vakverenigingen; C.' van Nlerop te Zeist, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland; mr. D. P. C. de Hoop Schef- fer te Wassenaar, penningmeester van de Vereniging „Het Nederlandsche Roode Kruis"; dr. J. de Mol van Otterloo, chi- rurg-ortopeed te 's-Gravenhage, genees heer-directeur van het Nederlands Zee- hospitium te Kijkduin; G. Meijerlnk te 's-Gravenhage, administrateur A bij het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid; dr. M. R. van Alphen de Veer te Eindhoven, chef van de Huisart- sendienst van N.V. Philips' Gloeilam penfabriek, aldaar; H. During te Bloe- mendaal, directeur van N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam; J. W. Noorduyn te Am sterdam, vlce-voorzltter van de Algemene Werkgeversvereniging te Haarlem, direc teur van N.V. Koninklijke Pharmaceuti- sche Fabrieken v.h. Brocades-Stheeman en Pharmacia te Amsterdam; drs. E. A. V. Vermaas te 's-Gravenhage, secretaris van de Sociaal-Economische Raad, aldaar; Maatschappelijk Werk Dr. H. P. Closck, secretaris van de So ciale Raad (Armenraad) ln Amsterdam te Amsterdam; mr. T. A. Fruln, voorzit ter van de Nederlandse Vereniging voor Volkscredietwezen en Woekerbestrijding te Amersfoort; P. J. M. H. Mommer steeg, directeur van het Diocesaan Sociaal Charitatief Centrum ln het bisdom 's-Her togenbosch te 's-Hertogenbosch; Zaken Overzee A. van der Voet, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Paramaribo (bij bevordering); H. A. B. Hulsman, pro-vicaris apoatolicus van de Nederlandse Antillen (bij bevordering'; A. Boendermlaker, hoofdadministrateur bij de Dienst van Binnenlandse Zaken in Nederlands Nieuw-Guinea, Resident van Zuid-Nieuw-Guinea; Ir. I. Wiechers, Di recteur van Waterstaat en Opbouw in Nederlands Nieuw-Guinea; R. R. van Ravenswaay Claasen, administrateur bij de Dienst van Binnenlandse Zaken in Nederlands Nieuw-Guinea, hoofd van de afdeling Politie; J. H. Middeldorp, presi dent-directeur van de Handelmaatschap pij N.V. Hagemeyer St Co en van de Nieuw-Guinea Import- en Export Maat schappij N.V. te Heemstede; A. D Jonek- heer, koopman op Curacao; mr. W. Beun. gewezen procureur-generaal bij het hof van Justitie ln Nederlands Nieuw-Gui nea (bij bevordering); Bouwbedr,. Gouda; Th. Tetteroo, pastoor Kathedrale kerk te Hollandia-Noordwijk; F. M. A. Oosterman. commissaris van politie 2e klas te Merauke. Zuld-Nw.-Gul- nea; J. H. r. Mondt, middelbaar technisch ambtenaar le kl., tevens havenbeheerder te Hollandia; mevrouw H. J. van Waar denburgGort. secretaresse dienst van verkeer en energie in Ned. Nieuw-Gul- nea; mr. Chr. Stumphius. referendaris minieterie van zaken overzee; M. C Maas, hoofdcommies met de titel referen daris, bij het ministerie van zaken over zee; I. P. J. Berkenveld, hoofd Petrus Donders school te Paramaribo; A. H. Bueno, gep. gouvernementsaccountant, oud-voorzitter ^an de voorm. deviezen- commieoie te Paramaribo. P. Witvliet, voorzitter van Patrimo nium in Den Haag, ontving de gouden medaille bij de orde van Oranje-

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7