KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Ridders in de orde van de Nederlandse Leeuw Officieren in de orde van Oranje-Nassau MAANDAG 29 APRIL 1957 Algemene Zaken Dr. G. J. Lammers. directeur van de Rijksvoorlichtingsdienst en perschef van de minister-president. Buitenlandse Zaken Mr. Th. H. Bot, raadadviseur in alge mene dienst bij het ministerie van buiten landse zaken; Mr. H. F. Eschauzier, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister, directeur-generaal politieke zaken van het ministerie van buitenlandse za ken; A. Merens, laatstelijk Hr. Ms. bui tengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Manilla; jhr. mr. W. E. van Penhuys, buitengew. gezant en gevolm minister, chef v. h. kabinet v. d minis ter van buitenlandse zaken en directeur van het protocol; prof. mr. A. J. P. Tam me®, te Amsterdam; N. A. J. de Voogd, laatstelijk Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Bangkok; J. H. Warning, directeur van de Konink lijke Java-China-Paketvaart Lijnen N.V. te Hongkong. Justitie Mr. H. Th. A. van der Loo, raadsheer in de Hoge Rgiad der Nederlanden te 's-Gravenhage; mr. J. H. H. Dautzenberg, procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenboschmr. J. Zaaijer, ad vocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, waarnemend advocaat fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof; mr. A. E. W. Hustinx, president van de arrondissementsrechtbank te Maastricht; mr. F. M. Wilbrenninck, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Roermond; mr. F. G. G. Boerrigter, kantonrechter te Alkmaar en oud-voor ter van de raad van beroep voor de di recte belastingen te Alkmaar; mr. W. F. Leemans, voorzitter van de raad van be roep (S.V.) te Arnhem; mr. G. L. J. H. Jurgens. advocaat en procureur, deken van de Orde van Advocaten in het arron dissement 's-Hertogenbosch, wonende te Eindhoven; mr. T. Bout, advocaat en pro cureur, deken van de Orde van Advo caten in het arrondissement Groningen, wonende te Groningen; mr. A. D. Belln- fante, raadadviseur in algemene dienst bij het ministerie van justitie, wonende te Voorburg; prof. dr. mr. P. A. H. Baan, l9te geneesheer van de Psychiatrische Observatie Kliniek voor het Gevangenis wezen en het Selectie Instituut voo beschikking van de Regering gestelden bij het huis van bewaring II te Utrecht; mr. F. baron van der Feltz, advocaat procureur te Amsterdam; mr. J. A. Over- water, oud-kan tonrechter-plaatsvervan- ger ln het kanton Gorinchem en oud- voorzatter van de raad voor de kinderbe scherming te Dordrecht, wonende Gorinchem (bij bev.); W. P. Gerharz. hoofd van de Politie verbindingsdienst te Utrecht, wonende te Zeist (bij bev.). Justitie en Financiën Mr. J. C. Brongers, voorzitter van afdeling beheer, voorzieningen voor a wezigen en voorzieningen voor rechtsper- te Amsterdam; prof. dr. J. F. Koksma. hoogleraar aan de Vrije universiteit, te Amsterdam; prof. dr. H. H Janssen, hoog leraar aan de r.k. universiteit te Nijme gen. Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en Zaken Overzee Prof. dr. J. M. Pieters. hoogleraar aan Je Katholieke Economische Hogeschool, te Tilburg, wonende aldaar. Financiën Mr. J. Burgerhout, directeur van De Twentsche Bank N.V. te Amsterdam; prof. mr. P. W Kamphuisen te Velp (gemeente Rheden); D. J. Muller, directeur van 's Rijksbelastingen, hoofd van de afdeling Directe Belastingen van het ministerie van financiën. Oorlog Luitenant-generaal T. E. E. H. Mathon, van het wapen der cavalerie; generaal- majoor L. J. Spanjaerdt Speekman, het wapen der genie; generaal-majoor P. Gips, van het wapen der Infanterie; Volkshuisvesting en Bouw nijverheid Ir. H. M. Buskens te 's-Gravenhage, di recteur-generaal van de Volkshuisvesting de Bouwnijverheid; Verkeer en Waterstaat Ir. A. H. de Voogt te Kootwijk (gem. Apeldoorn), plaatsvervangend hoofddi recteur der PTT; jhr. mr. ir. F. C. K. de Wijkerslooth de Weerdesteijn te Maas tricht, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat; ir. W. I. C. van Veelen. .ssen, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Drenthe; F. Besancon te Amsterdam, directeur i de Koninklijke Luchtvaart Maat- schapij N.V., hoofd van het Directoraat Produktie; Economische Zaken Mej. dr. ir. J. H. M. Manders, lid m de Octrooiraad te 's-Gravenhage; L. Schepers te Wassenaar, directeur in de N.V. Koninklijke Petroleum-Maat schappij; Ir. P. de Haart, inspecteur- generaal der mijnen te Heerlen; i J. Rottier, directeur van de Staatsmijnen te Heerlen; Prof. mr. C. W. L. v. d. Grinten Tilburg, commandeur in de orde 1 Oranje-Nassau aonen van de raad voor het rechtsherstel, wonende te Amsterdam; mr. H. T. Asser, voorzitter van de Nederlandse Unie schadeverzekeraars, wonende te Laren (N.-H.). Binnenlandse Zaken, Bezitsvor ming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie Th. S. J. Hooij, lid van de Eerste Ka mer te Haarlem; H. M. van Lieshout, lid van de Eerste Kamer te Eindhoven; dr. W. Rip, lid van de Eerste Kamer, te Benne- kom; A. W. Biewenga Wzn., lid v; Tweede Kamer, fe Garsthuizen; J. Bom- mer, lid van de Tweede Kamer te 's-Gra- venhage; dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, lid van de Tweede Kamer, te Aerdenhout; B A. A. Engelbertink, lid van de Tweede Kamer, te Oldenzaal; mevrouw A. For- tanier-De Wit, lid van de Tweede Kamer, te Overveen; J. J. Kramer, lid van de Tweede Kamer, te B runs sum; G. M. Nederhorst, lid van de Tweede Kamer, te Gouda; F. van Vliet, lid van de Tweede Kamer, te Eindhoven; C. H. P. W. van den Oever, wethouder der gemeente 's-Gravenhage; H. E. van den Brule. wet houder der gemeente Rotterdam; A. in 't Veld, wethouder der gemeente Amster dam; J. M. Rudelsheim, lid van Gedepu teerde Staten van Overijssel, te Zwolle; M. van Veen, burgemeester der gemeente het versiersel voor i de orde van de Neder- 5 gedragen wordt, is Nas- smalle oranje stre pen. Het versiersel zelf is een wit ge ëmailleerd kruis met gouden W in 't midden een blauw geëmailleerd rond. waarop in gouden letters: virtus nobl- litat. Dit rond draagt op de tegenzijde de Nederlandse Leeuw in goud Landbouw, Visserij en V oedselvoorziening Ir. J. A. P. Franke te Voorburg, direc- eur-generaal van de voedselvoorziening; ar. A. E. J Simon Thomas te 's-Gra- Sociale Zaken en Volks gezondheid Dr. N. A. Roozendaal te 's-Gravenhage. farmaceutisch hoofdinspecteur van de volksgezondheid: dr. Ir. D. R. Mansholt te 's-Gravenhage. directeur-generaal voor de arbeidsvoorziening bij het ministerie van sociale zaken en volksgezondlheid. dr R. Korteweg, patholoog-anatoom/ canceroloog te Amsterdam; Sociale Zaken en Volksgezond heid en Onderwijs Dr. P. J. Waardenburg, oogarts te Arnhem; Zaken Overzee J. A. Correa. directeur van de Maduro en Curiel's Bank. lid van de Raad van Advies van de Nederlandse Antillen; C. N Winkel, koopman op Curasao, lid van de Raad van Advies van de Nederlandse Antillen: TWEE COMMANDEURS Tot commandeur in de Orde van Oran- je-Nassau is. op voordracht van het mi nisterie van buitenlandse zaken, be noemd: prof. mr. J. Offerhaus, voorzit ter van de Staatscommissie 1897 vooi het Internationaal privaatrecht, wonend» te Amstelveen. Op voordracht van tyet mininsterie var Zaken overzee is met dezelfde onder- schelding begiftigd prof. mr. W. C. L. van der Grinten te Tilburg. Titulaire bevorderingen Ministerie van Marine Met ingang van 30 april is aan de ge pensioneerde schout-bij-nacht-arts P. C. Broekhoff de titulaire rang verleend var vice-admiraal-arts; met ingang van 30 april is aan de lui tenant-ter-zee van speciale diensten der lste klasse P. Nichting de titulaire rang verleend van kapitein-luitenant-ter-zee van speciale diensten; met ingang van 1 mei is aan de kapi tein-luitenant-ter-zee van speciale dien sten-titulair P. Nichting eervol ontslag uit de zeedienst verleend op grond var het bepaalde in artikel 15, punt 8. dei Wet bevordering en ontslag beroepsof ficieren: met ingang van 30 april is aan de ge pensioneerde luitenant-ter-zee der lste klasse G. P. de Lange de titulaire rang verleend van kapitein-luitenant-ter-z Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Lel den; prof. dr. Chr. P. Raven, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht: prof. dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse, hoog leraar aan de gemeentelijke universiteit Buitenlandse zaken H. Groeneweg, consul te Bem (bij bevprdering); J. C. T. Kickert, kunstschil- r, te Parijs (bij bev.); A. M. de Jong, Stocksund (bij bev.); dr. Ir. G. H. van der Bie, directeur van het Indonesische Instituut voor Rubberonderzoek, te Bogor; n Bloemendaal, directeur van de Firma Jacobson-van den Berg en Co. te Djakarta, thans te 's-Gravenhage; A N. Bosch, consul-generaal te Asunción; tr. J. P. Bourdrez, hoofd van het New York kantoor van het Instituut voor Nederlands- Amerikaanse Samenwerking; ir. B. W. Colenbrander, voorzitter van het Comité van Bestuur van de N.V. Nederlands-In donesische Spoorweg Maatschappij, te Bandung; dr. J. F. E. Einaar, consul te New York; J. D. Fledderus, eerste gezant schapssecretaris te Boedapest; H. Hage- buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister, tijdelijk zaakgelastigde, te Djakarta; mr. A. F. K. Hartog, ambassade raad bij de gecombineerde Nederlandse permanente vertegenwoordiging bij de Noord-Atlantische Raad en de Organisa- voor Europese Economische Samen- king te Parijs; mgr. N. Hettinga, bis schop van het diocees van Rawalpindi, Pakistan; A. Hofland, directeur van Shell Petroleum Co. Ltd. en Anglo-Saxon Pe troleum Co Ltd., te Londen; ir. M. van 't Hoogerhuys, hoofdvertegenwoordiger van de N.V. Deli Spoorweg-Maatschappij, te Medan; dr. L. G. M. Jaquet, administra teur, hoofd van het Bureau Oost-Azië en Pacific van de Directie Oosten, plaatsver vangend chef van de Directie Oosten van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; J. K. Kroon, administrateur, hoofd van de afd. Voorlichting en Publikaties van de directie Voorlichting Buitenland van Ministerie van Buitenlandse Zaken; Löwenstein, directeur van Sociedad de Obras e Estradao Progresse Ltd., direc- teur-seoretarls van de Ned. Kamer van Koophandel voor Brazilië, te Sao Paulo; mr. R. B. baron van Lynden, ambassade raad aan Hr. Ms. ambassade te Bruasell mr. H. Menckens, voormalig hoofdambte naar bij het Directoraat der Geldmidde len in Indonesië, te 's-Gravenhage; Ir. A. M. J. van der Most. technisch adviseur bij het Ministerie van Openbare Werken in de Soedan, te Khartoum; P. Mijnarends. te 's-Gravenhage; mr. J. C. Nieuwenhuijsen administrateur bij het Ministerie van Bui tenlandse Zaken; W. J. D. Phillpse, con sul-generaal te Leopoldstad; mr. B. J Slingenberg, ambassaderaad aan Hr. Ms ambassade te Kairo; L. Verhoog, admi nistrateur. hoofd van de afdeling Garan- tiewetzaken van de Directie Overgangs zaken Indonesië van het ministerie var Buitenlandse Zaken; ir. A. C. Vreede, di- r van de Hollandse Betonmaatschap- DJalrarta; E. F. H. de Vriendt, voor malig secretaris-generaal van de Caraïbi- sche Commissie, te 's-Gravenhage; mr L. I. de Winter, lid van de Staatscommis- voor het Internationaal Privaatrecht. Aerdenhout; dr. A. Zaal, consul-gene raal der Nederlanden te Salisbury. Justitie en Financiën mr. P. Heertng. te 's-Gravenhage Binnenlandse zaken, Bezits vorming en P.B.O. J. Tj. West-ra, accountant lste klasse bij de Algemene Rekenkamer, te 's-Graven hage; dr. M. A. M. van Heivoort, burge meester der gemeente Boxtel; L. J. G. de Mast, secretaris der gemeente Tilburg; dr. W. Note-boom, burgemeester der ge- ente Voorburg; mr. J. AE. H. J. van der Dussen, burgemeester der gemeente Dor drecht; ir. Chr. F. Rtiter, directeur van het gemeentelijk energiebedrijf, te Rotterdam; Leeuwen, havenmeester der gem. Rotterdam; L. Rasterhoff, burgemeester der gemeente Sneek; dr. M. N. S. Troel stra, hoofdadministrateur in algemene dienst ter provinciale griffie van Fries land, te Leeuwarden; jhr. mr. G. A. Strick van Linsohoten, burgemeester der gemeente Zwolle; M. Nijenhuis, te Rui- Onderwijs, kunsten en wetenschappen mej. dr. N. A. Bruining, erevoorzitster ran de Vrijzinnig Protestantse Radio Om- •oép, 's-Gravenhage (bij bev.); C. Kley- wegt, hoofdinspecteur van de onderwij zersopleiding te Nijmegen; B. J. A: Stoop hoofdinspecteur van het lager on derwijs in de eerste hoofdinspectie, te Nijmegen; A. F. A. van Makkelemberg, directeur van de rijkskweekschool Haag; dr. J. P. Chr. de Boer, inspecteur het gymnasiaal en het middelbaar on derwijs, te 's-Gravenhage; dr. H. F. J. Westerveld, inspecteur van het gymna- I en het middelbaar onderwijs, te Hil- um; dr. W L. Brandsma, directeur de gemeentelijke Dalton-h.b.e. te Gro- Qingen; J. H. Schouten, rector school voor taal- en letterkunde, te •Gravenhage; dr. J. J. Westendorp Boer- a, rector van het Prof. Zeeman-lyceum te Zlerikzee; dr. H. L. M. van Can, tor van het r.k. lyceum voor meisje Maastricht; mejuffrouw E. E. M. Berger- voet, inspectrice van het landbouwhuis- houdooderwijs, te Arnhem; ir. W. J. Bloem, inspecteur van het nijverheids onderwijs te Breda; mr. J. L. H. Cluyse- secretaris van het college n der rijksuniversiteit te Gronin gen; dr. W. J. Beekman, directeur Stichting voor fundamenteel onderzoek der materie (F.O.M.), te Amsterdam, wo nende te Den Dolder; prof. dr. N. C. A. Perquin, directeur van het Mgr. Hoog veld-instituut, te Nijmegen; H. Th. Roos winkel, administrateur bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, te 's-Gravenhage; J. M. Honig, voor zitter van het bestuur van de Nederland se Opera, voorzitter van de Wagnervere- niging, vice-voorzltter van het Holland- Festival, te Amsterdam; prof. dr. N. R. A. Vroom te Amsterdam; dr. A. F. E. van Schendel, directeur van de afdeling Schil derijen van het Rijksmuseum te Amster dam-, J. C. Ebbinge Wubben, directeur van het Museum Boyman6, te Rotterdam; D. F. Lunsingh Scheurleer, rijksinspec teur voor roerende monumenten, te 's-Gravenhage; dr. G. W. A. Panhuijsen, rijksarchivaris in de provincie Limburg, te Maastricht; Th. H. Bouwman O.F.M. Q>ater Jucundus), oud-rector van de af deling gymnasium van het Sint Bernardi- nuscollege te Heerlen. Buitenl. Zaken en Econ. Zaken G. J. Nieuwenhuis, directeur van de N.V. Philips ie Milaan en voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Italië, te Milaan (bij bev.); F. A. Klop- pert, technisch directeur van Philips Electrical Industries, te Londen; E. L. M. Peters, directeur van Philips Chilena S.A. te Santiago de Chile, voorzitter va Nederlands-Ohileense Kamer van Koop handel te Santiago de Chile. Buit. Zaken en Maatsch. Werk H. E. G. Berkhoff, onderdirecteur va de Stichting voor Nederlands Onderwijs in Indonesië, te Djakarta; mr. F. L. Jur gens, bestuurslid van het Koning Willem Fonds te Londen, te Egham. Surrey, En geland. Justitie P. J. A. Bouman. kanunnik en pastoor i Princenhage, gemeente Breda; mgr. J. Scholtens kanunnik, deken van het deke- renveen en pastoor te Wolvega; J. H. F. M. Custers, deken en pastoor te Sohinnen (L.); G. L. Veeger, deken en r te Almelo; ds. F. J. Pop, voorzitter hoofddocent van het directorium de Stichting „Kerk en Wereld" te Drie bergen, wonende te Driebergen-Rijsen- burg (U.); mr. N. J. Aal6t, thesaurier- generaal van de raad voor de zending der Nederlandse Hervormde Kerk, wonende te Rotterdam; mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken, algemeen secre taris van het Nederlandseh Bijbelgenoot schap, wonende te Velsen (N.-H.); ds. H. W. H. van Andel, predikant van de Geref. Kerk te Utrecht; mr. M. Lewie, voorzitter van de kerkeraad der Nederlands Israëli tische gemeente te Rotterdam; mr. E. J. Hoogenraad, directeur-afdelingschef bij het Ministerie van Justitie, wonende te 's-Gravenhage; W. M. Walpoott, dirige rend officier der rijkspolitie 2de klasse, commandant van het district Zwolle der rijkspolitie; mr. H. S. Slebers, voorzitter van de raad voor de kinderbescherming te Groningen, wonende te Groningen; S. J. J. Luijckx, notaris te Hoorn, lid de Kamer van Toezicht over de notarissen en kandidaat-notarissen te Alkmaar secretary van de ring Alkmaar van Broederschap der Notarissen in Neder land; P. Zwart, notaris te Dokkum, lid van de Kamer van Toezicht over de no tarissen en kandidaat-notarissen te Leeu. warden en voorzitter van de ring Leeu warden van de Broederschap der Notaris sen in Nederland; H. A. J. A. Verheggen, hoofdaalmoezenier bij de inrichtingen van Justitie, wonende te 's-Gravenhage Onderwijs, Kunsten en Weten- rhappen en Binnenlandse Zaken Dr. J. W. Noteboom, burgemeester van Voorburg, werdbenoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau ministrateur bij de afdeling Financ. Pu bliekrechtelijke Lichamen van het Mi nisterie van Financ.; J. Klein, hoofdin specteur-titulair der domeinen, hoofd van de inspectie der domeinen te Gro ningen; J. D. D. Rienstra, hoofdinspec teur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen te Leiden. 2de afdeling; P. J. Stjmons, hoofdinspec teur van 's Rijks belast-- - oofd van de inspectie der belastingen te Arnhem, lste afdeling; S. Posthuma, hoofddirec teur van 's Rijks belastingen ter directie van 's Rijks belastingen te Amsterdam: H. A. Cadée. hoo' 'inspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te jningen; J. H. de Ruiter, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Haarlem; J. Tichelman hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van de in spectie der belastingen te Arnhem. 2de afdeling; G. J. Olsman, hoofdinspecteur- titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen te Wa- geningen; P. K. Niekerk, hoofdaccoun tant bij de Rijksaccoun*- 'mst te Am sterdam; W. van Vliet, hoofdaccountant- titulair bij de Rijksaccountantsdienst, hoofd van het bureau van die dienst te Maastricht: ir. J. F. Ilsen, ingenieur-veri ficateur van het kadaster te Groningen; J. F. Jongedijk, hoofdlandmeter A van het kadaster, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst te Almelo; H. Steenbergen, hoofdlandmeter A van het kadaster, hoofd van het bureau van de 1 mdmeetkundige dienst te Assen; J. C. Vahl, hoofdontvanger-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van de controle der grondbelasting te Haarlem; Oorlog Met de zwaarden: de kolonel C. J. Vermeulen, van de generale staf; de luitenant-kolone' H. E. C. van Ameijden van Duijm, van de generale staf; de luitenant-kolonel L. A. Savalle, van de generale staf; de kolonel W. G. Vrind, van het dienstvak van de technische staf; de reserve-luitenant-ko lonel M. C. Plaatsman, van het dienstvak der intendance; de kolonel A. P. Duran, van het wapen der infanterie; de kolonel H. J. F. Naarding, van het "-apen der infanterie; de kolonel L. A. Bouoherie, van het wapen der infanterie; de luite nant-kolonel F. Rouffaer, van het wa pen der cavalerie; de kolonel P. J. M Schoonenberg, van het wapen der artil lerie; de kolonel G. R. Timmer, van het wapen der artillerie; de luitenant-kolo nel J. H. G. van Marie, van het wapen der artillerie; de kolonel H. J. L. Hornix, van het wapen der genie; de kolonel G. A. van Grondelle, van het wapen der genie; de luitenant-kolonel D. A. N. Mar- gadant, van het dienstvak van de tech nische dienst; de kolonel E. V. Kéngen, van het wapen der Koninklijke Mare chaussee; de kolonel C. L. Maarsman, van het dienstvak der militaire admini stratie; de kolonel-arts W. F. Warffe- mius, van het dienstvak van de genees kundige dienst; de kolonel-arts-titulaii dr. S. P. Botenga, van het dienstvak de geneeskundige dienst; de kolonel (tij maatschappij Amsterdam, van Advies drukkerij- er „De Arbeiderspers" m lid van de Commissie n Toezicht op het Staats- Uitgeverijbedrijf, wc Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en Sociale Zaken Dr. C. O. P->elofs, oogarts te Amster* Financiën C. P. H. Groenendaal, directeur van de Nederlandsche Crec'etverzekering Maatschappij N.V. te Amsterdam; dr. J A. Monod de Froideville, belastingcon sulent te Haarlem; mr. S. Boomstra, di recteur Buitenlands Betalingsverkeer bij het Ministerie van Financiën; mr. G. W baron van der Feltz, hoofdinspecteur lste klasse, hoofd van de afdeling Inspectie der Rijksfinanciën van het Ministerie van Financiën; ir. M. H. J. Hanrath, ad- delijk commodore) C. W. A. Oyens; de kolonel (tijdelijk commodore) H. A. Mau- renbrecher; de kolonel S. H. Hoogterp; de luitenant-kolonel M. van der Voo; de luitenant-kolonel A. Busser; de luitenant kolonel J. H. H. Lentz. Zonder zwaarden: administrateur A ministerie van oor log. J. H. Ruitenberg; hoofdingenieur A Directoraat Materieel Landmacht ir. Overeijnder; lector wiskunde Koninklij ke Militaire Academie J. J. Harkema: mr. J. H. van de Dijk, algemeen secre taris „Artillerie Inrichtingen"; Marine Met de zwaaren: de kapitein-ter-zee dr. M. W. Mouton; de kapiteln-ter-zee K. J. F. Krediet; de kapitein-ter-zee A. C. M. de Neeve; de kapitein-ter-zee B.Poortman; de kapl- tein-ter-zee mr. A. N. baron de Vos Steenwijk; de kapitein-ter-zee van technische dienst J. M. Hillenius (bij be vordering); de kapitein-ter-zee van de technische dienst H. van der Houwen; de kapitein-ter-zee-arts F. J. J. Lam- booij; de kapitein-luitenant-ter-zee J. A. F. H. Douw van der Krap; de kapitein luitenant-ter-zee van de techdische dienst G. A. Lens; de kapitein-luitenant- ee van speciale diensten bij de K.M.R. P. A. Rueck; Volkshuisvesting en Bouw nijverheid Mr. B. Bouman, te Bloemendaal, secre taris van de Nederlandse Aannemers- Patroonsbond; E. Bijmolt, te 's-Gra venhage, directeur van de N.V. Neder- landsche Aannemings Maatschappij v.h. firma H. F. Boersma, te 's-Gravenhage; ir. S. J. van Embden, te Delft, architect .N.A., voorzitter van de Bond van Ne derlandse Stedebouwkundigen; ir. H. J. J. Engel, te 's-Gravenhage, directeur van de afdeling Constructie van de Rijksge bouwendienst; G. Feenstra, te Arnhem, Het versiersel voor een officier ln de orde van Oranje Nassau is gelijk aan dat voor een commandeur, doch ieti kleiner van formaat. Het moet gedra gen worden in het linker knoopsgat aan een lint wan 37 mm breed en op het lint een rozet. Dr. H. M. Buskens, directeur-generaal van de volkshuisvesting en bouw nijverheid, ridder in de orde van de Ned. Leeuw arohitect B.N.A.; ir. C. G. Geenen, te Eindhoven, architect B.N.A.; M. D. A. Glerum, te Middelburg, hoofdingenieur- directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zeeland; mr. C. A. van Gorcum. te Wassenaar, ad ministrateur bij het bureau van de Rijks dienst voor het Nationale Plan; ir. Tj. N. Houtsma, te 's-Gravenhage, hoofdingeni eur bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid; ir. M. Ph. J. H. Klijnen, te 's-Gravenha ge, architect B.N.A.; ir. J. Scheurvogel, te 's-Gravenhage, directeur van Onder- houds- en Uitbreidingswerken vai Rijksgebouwendienst; ir. H. .T. W. Thun- nissen, te Voorburg (Z.-H.), architect B.N.A., voorzitter van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwk-- Bond Nederlandsche Architecten; Verkeer en Waterstaat N. Hortensius, te Haren (Gr.), directeur van de N.V. Groninger Autobusdienst On derneming (G.A.D.O.); ir. H. Burger, te Utrecht, hoofdinspecteur bij de N.V. Ne derlandsche Spoorwegen; mr B. A. Brou- te Bilthoven, hoafdinspecteur bij de Ned. Spoorwegen; A. van der Linden, te Amby, directeur van het telefoondistrici te Maastricht; L. J. H. Kersten, te Heem stede, directeur van het postdistrict tt Haarlem; A. A. C. van de Zoo de Jong, tt 's-Gravenhage, inspecteur der PTT; D F. Choufour, te Hengelo (O.), inspecteur der PTT; J. H. Th. Eerman, te Haarlem, inspecteur voor de scheepvaart; A. Veder te Rotterdam, dir. „Maatschappij Zee transport Oranje Lijn); Ir. W. H. Kruijff 's-Graveland, directeur Koninklijk* Ned. Stoomboot Mij N.V.; ir. J. F. L. vai te 's-Gravenhage, directeur van d< Rijkswaterstaat; mr. P. de Jongh, t* 's-Gravenhage, administrateur bij het min Prof. dr. J. F. Koksma v werd ridder in de orde Ned. Leeuw verkeer en waterstaat; ir. H. H. R. de Vries, te Arnhem, hoofdingenieur A I de Prov. waterstaat van Gelderland; n de Bruyn Ouboter, te Bloemen daal, hoofdadministrateur bij de Prov. Waterstaat van Noordholland; mr. W. J. Vogel, te 's-Gravenhage, secretaris van de Zuiderzeeraad (bij bevordering); ir, V. L. Maier, te 's-Gravenhage, oud-hoofd- ingenieur bij de afdeling Centrale Diei de Rijksluchtvaartdienst; mr. B. Pk baron van Harinxma thoe Slooten, t« •Gravenhage, secretaris-penningmeestei ,n de Kon. Ned. Automobiel Club; di, van Konijnenburg, te 's-Gravenhage onderdirecteur van de KLM, hoofd vat het Bur. Buitenlandse Samenwerking; A M. Mees, wonende te Wassenaar, dir. i Sikkens' Lakfabrieken N.V. te Sassen heim (bij bev.). Economische Zaken van Broekhoven, te Groesbeek, ddr. de A.S.W. Apparatenfabriek Auto matic Screw Works te Nijmegen; ir. Ph. C. Brunting, te Velp, dir. van de N.V. Mo- Een commandeur in de orde van Oran je Nassau draagt zijn versierselen a een 55 mm breed lint om de hals. Dit lint is oranje tussen twee strepen i Nassaus blauw, de kleuren gescheiden door een smalle witte streep. Het t siersel is een kruis met acht geparelde punten en een doorlopende laurier krans van goud en gedekt door een ninklijke kroon van goud. De an wan het kruis zijn wit geëmailleerd met blauw geëmailleerd hart. In het midden van het kruis een blauw geë mailleerd rond schild, omgeven door een u>it geëmailleerde rand, waa in goud de woorden Je maintiendrai. In het midden de Nederlandse Leeuw en aan de keerzijde een met een gou den kroon gedekte gouden W met rondschrift: God zij met. ons. torenfabriek Thomassen te De Steeg, gem. Rheden; K. Soesbeek, te Velp, gem. Rhe den, dir. van de A.K.U. N.V. te Arnhem; A. E. van Kempen, dir. van de N.V Kon Fabriek voor Gouden en Zilveren we Gerritsen en Van Kempen, te Zeist; J. D. Waller, wonende te Driebergen-Rijsen- burg, ddr. van de Albatros Superfosfaat- fabrieken N.V. te Utrecht; R. Hoegen, dir. van de N.V. Zuid Preanger Rubbermaat schappij, te Amsterdam prof. A. M. Rietschoten, te Bussum, accoutant, lid der Maatschappij Frese Hogeweg te Am sterdam; dr. G. v. d. Wal, dir.-gen. van de N.V. Mag. „De Bijenkorf", te Amster dam; W Boerhave Beekman, te 's-Graven hage, dir. van de Ned. Hout-Academie t Amsterdam; mr. P. J. Coffrie, adm. A bij het Centr. Bur. voor de Statistiek, t« 's-Gravenhage; ir. A. M. Fabery de Jonge, te Voorburg, dir. van de N.V. Ned. Ver. Scheepsbouwbureaux te 's-Gravenhage; ir. R. A. Jas, dir. van de Meterfabriek te Dordrecht; A. J. de Jong, te Vlaardic dir. van Lever's Zeepmaatschappij N.V. te Vlaardngen en directeur vai Holding Maatschappij Lever's Zeep maatschappij N.V. te Rotterdam; K. A Kalshoven, adj. dir. van de Buitenl. Eco- nom. Betrekkingen bij het min. van ecón. zaken te 's-Gravenhage; ir. J. L. Krimpen, adj.-dir. van de N.V. De. Ba- taafsche Petroleum Mij. te 's-Gravenhage; mr. B. Moret, firmant van het Eerste Ned Accoutantskantoor van 1883 Moret Starke" te Rotterdam; Lt C. Smit, dir. van L. Smit Zoon's Scheeps- en Werk tuigbouw N.V., te Kinderdijk, gemeente Nieuw-Lekkerland; R. A. van Wijk, hoofdaccountant bij de Accountantsdienst van het min. van econ. zaken te 's-Gra venhage; ir. J. A. J. Bouman, technisch dir. van de Hoofdindustriegroep „Appara ten" der N.V. Philips' Gloeilampenfa briek te Eindhoven; I. J. van Haren, Vught, dir. van de N.V van Haren'! Schoenfabrieken te Waalwijk; A. G. H. Kersten, te Valkenswaard, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Oostelijk Noordbrabant te Eindho- Zie vervolg op volgende pagint

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6