Chr. wijkverpleging vierde gouden jubileum CHR. TECHNISCHE SCHOOL KATWIJK Inschrijving Chris v. d. Tang 50 jaar bij de N.V. Colijn NIEUWE t.F.mSCHE COIHIANT ZATERDAG 27 APRIL 19S7 Katwijk aan den Rijn Secretaris-generaal Smit sprak over de beginselen van de vereniging jubileum gevierd van de Chr. Wijkverpleging. Er was goede belang stelling voor dit gebeuren. De voorzitter, ds. W. A. B. Hagen open de en gaf een historisch overzicht over de afgelopen 50 jaren. Hierna kreeg het woord de secretaris-generaal van het Oranje Groene Kruis, de heer R. Smit jr.. die een feestrede uitsprak. Spr. <«-<"-..••• namens het hoofdbestuur van de nunc van Protestants Christelijke verenigingen in Nederland, anders genoemd het Oranje Groene Kruis, de vereniging geluk met zijn gouden jubileum. Spr. vervolgde met te zeggen dat er een tijd geweest is, waarin het werk van onze Chr. Wijkverpleging geheel was gericht op de hulpverlening bij ziekte. Langza merhand heeft de overtuiging ook hier veld gewonnen, dat voorkomen beter is dan genezen. Men tracht tegenwoordig ziekte te voorkomen door een verstandige zorg voor de gezondheid. Deze zogenaam de preventieve gezondheidszorg heeft ook aan de wijkverpleegsters een uitbreiding van haar taak bezorgd. Zo is de wijkver pleging uitgegroeid tot een kruisvereni ging, een organisatie, die ook de preven tieve gezondheidszorg tot taak heeft Enorme betekenis hebben de consulta tiebureaus voor zuigelingen en kleutei waardoor het mogelijk is geworden dat de kindersterfte in het algemeen en die de zuigelingen in het bijzonder terug ge bracht is tot een peil, dat een vergelij king met het buitenland glansrijk door staat Bij de bestrijding van de tuberculose speciaal bij de opsporing hiervan zijn de kruisorganisaties onmisbaar. Ook op het terrein van de geestelijke volksgezond heid. van reuma- en kankerbestrijding. gebrekkigenzorg en zelf/ bij het op richten van medlsch-opvoedkundlge bu- >aus wordt grote activiteit ontplooid. Zij, die de Bijbelse opdracht, de liefde tot de naaste, hebben gehoord en verstaan, hebben in vroeger dagen in de wijkver pleging gestalte gegeven aan hun gehoor- :aamheid aan deze opdracht en heden ten dage doen wij het weer anders, namelijk door ins in te zetten voor de uitbouw het kruiswerk. Het is onze taak op deze fundamenten voort te bouwen in gehoor- aamhedd en in geloof. (Advertentie) ALSJEBLIEFT! Boter bij de vis, maar hoe kunnen z ij dat toch doen? Wel, dat is geen groot geheim: Zij brachten hun geld naar de Raiffeisenbamk. Daar groei de het ongemerkt het snelste aan door een hoge rente. Volg hun voorbeeld spaar bij de RAIFFEISEN- BANK RENTE VOOR SPAARGELDEN dagelijks opvraagbaar 3 voor één jaar vast 3.5*/« REMINGTON FOUR-MOST SHAVER D kunt nu voor slechts ƒ59.75 'n echte Remington hebben. H. BEDEKER - D. en H. Kapper Voorstraat 73 Telefoon 2584 KATWIJK AAN ZEE Onze apparaten zijn all risk verzekerd. WILT U een fiin stukje kaas? Probeert het dan eens b(j DE LANDBOUWER Sportvereniging „Katwijk/Rijn' Bij bovengenoemde gymnastiek vereniging is nog plaats voo sportieve jongens in de leeftijd van 6 fm 14 jaar e: gehuwde dames Aanmelden op de oefenavonden des maandags en dinsdags van 5 tot 9 uur. Het Bcstuui Collecte voor militaire fondsen van 1 tot 12 mei Van 1 tot 12 mei wordt de jaarlijkse collecte van de 6tlohtirg Gezamenlijke Militaire Fondsen in ongeveer 500 plaat sen van ons land gehouden. Het zijn zee fondsen, die zich verenigd hebben, te weten: Fonds 1815 voor oud-militairen en hun nagelaten betrekkingen. Kon Nat. Ver. tot steun aan miliciens voor het verstrekken van burgerkleding aan militaire dienstplichtigen. Ver „Ere schuld en dankbaarheid" voor oorlogs slachtoffers van het leger, het Karei Doormanfonds voor de slachtoffers bij de marine, de Prins Bernhardstichtlng voor steun aan militairen en hun gezin nen en het Van Weerden Poelmanfonds voor de slachtoffers van de luchtmacht In het afgelopen jaar hebben deze ge zamenlijke fondsen f 322.100 uitgekeerd ten behoeve van periodieke en inciden tele hulp aan oud-militairen, aan wedu wen en overige nagelaten betrekkingen, aan studietoelagen, invalldenkleding, wo ninginrichting, aflossing van schulden, vakantiegeld, sociale zorg en andere hulp. Verder is aan voorschotten f 207 000 verstrekt. Ruim een half miljoen Is dus betaald ter aanvulling van de onvoldoen de rijkspensioenen. Groenteveiling van Katwijk passeerde de vier miljoen In café Fenncs werd gisteravond de oorjaarsvergadering gehouden van de groentenveilingsvereniging „Katwijk en omstreken". De voorzitter, de heer Gr. Parlevllet zei, dat het afgelopen Jaar goed was ge weest. De omzet i6 voor het eerst in dt geschiedenis van de veiling de 4 miljoen gulden gepasseerd en spr. hoopte, dat ir de toekomst die stijging zich zal voort zetten. Wel is het zo. dat een hogere om zet ook hogere kosten met zich mee za brengen. Er is een redelijke winst gemaakt. We zijn van mening, dat ook de tuinders in dezelfde omstandigheden zijn als de vei ling, wat betreft de uitkomsten van afgelopen jaar. „Er zijn", aldus vervolgde spr. „v schillende oorzaken die het bedrijfslei moeilijk maken. Onder meer brengt de zogenaamde Euromarkt moeilijkheden, die de eerste 10 12 jaren voor de tuin ders zullen merkbaar zijn. Pogingen wor den in het werk gesteld ze op te vangen Met de vereniging van kooplieden heb ben we vergaderd en daar aangehoord ook enkele klachten. Spr. besloot zijn openingswoord de tuinders op te wekken, bij voortduur KATWIJK Tandarts De zondagsdienst van de tandartsen wordt morgen waargenomen door dokter N. Verkaik, Zeeweg 68. telefoon 3377. KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst Voorzover het patiënten betreft van de huisartsen Slagmolen, Lodder, Cleveringa, Borleffs en Hagen, wordt de zondags dienst waargenomen door dokter Visser. Zeeweg 77. Geslaagd Voor het in Den Haag afgenomen P.T.T.-examen radiotelefonist voor de kustvaart zijn geslaagd: Klaas van der Plas (KW 35), Teunis de Jong (KW 48), Jacob van Duyvenboden (KW 47) en Nic der Plas (KW 163). De geslaagden zijn opgeleid aan de visserijschool te Katwijk. Hoog en laag water Zondag: hoog water 2.28 en 14.45 uur; laag water 10.20 en 22.45 uur. Maandag: hoog water 3 en 15.19 uur; laag water 10.58 en 23.20 uur. VISSER1 JGÜLF JES Kotters Er lag vrijdag e aan de IJmuidense afslag, die samen 500 kisten schol, 25 schelvis, 100 ijs- en 100 stijve kabeljauwen en 10.000 kil tong aan voerden. Voor de export De export nam hiervan de grote ton gen af tegen f 3 tot f 3.40 en betaalde de grootmiddel met f 3,20 tot f 3,60, terwijl de kleinmiddel f 3,40 tot f 3,80 ge geven is. De enen haalden f 2,80 tot f 3,10 de tweetjes van f 2.30 tot f 2.40. Grote schol van de kustvisserij maakte van f 27 34, maar de schol I van de Mercator ging voor de export weg tegen f 49; de middel haalde zelfs f 58 en de zetschol Voor het binnenland De schol II bracht in het binnenland an f 32 tot f 37 op en de schol III maak te f 18 tot f 24 terwijl de wijting voor f 26 tot f 32 van de hand ging. Braad- schelvis haalde f 31 tot f 27 en de kabel jauwen deden f 90 per kist en f 88 tot f 84 de regels. Advertentie van leerlingen voor de afdelingen HOUT- en METAALBEWERKING van 115 mei a.s. elke schooldag van 19—12 en 1416 uur. Aanvang van de cursus; 1 september a.s. worden Ingeschreven Door on- of minvermogenden kan een studietoelage worden aangevraagd. Daartoe strekkende formulieren zijn aan de school verkrijgbaar. Verdere inlichtingen worden aan de school verstrekt. DE DIRECTEUR kwaliteiteprodukteo aan te voeren. De secretaris, de heer H. J. Grimbergen las dan zijn jaarverslag. Het afgelopen jaar is niet ongunstig geweest, hoewel er wan- boffers ook geweest zijn. De vooruitgang, die bij de Katwijkse veiling 16 te bespeu ren geweest, is algemeen geweest In Ne derland, gezien de gegevens van het Cen traal Bureau. De abnormale weersomstandigheden waren oorzaak, dat de produkten vlot var de hand gingen. Misoogsten ln het bui tenland, eveneens gevolg van de weers omstandigheden, waren oorzaak dat ooz« produkten goed verkocht konden wor- Misoogsten in eigen land deden de prij zen oplopen. De grotere aanvoeren doen zich gelden ten aanzien van onze opslag ruimten. De bouwstop en de bestedings beperking zijn oorzaak, dat we de genomen verbouwingen niet konden reall- Een noodoplossing zal noodzakelijk zijn. Spr. wees nog op het feit, dat veel fust lang, te lang onderweg blijft. De betaal meester, de heer J. J. Timmermans lichtte de jaarrekeningen 1956 toe. Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft vs artsen E. E. van der Laan te Rijnsburg en H. M. Hueting wordt de zondagsdienst morgen waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenburgseweg 1B, telefoon op. Lathyrus steeg eveneens sterk in prijs van f 0.40 in het begin van de week naar soms f 0.70 en f 0.80 per bosje. Doronicum werd afgedrukt op f 1 tot f 150 per 100 en Lelietjes van Dalen draaiden rond f 1 per bosje. Opbrengst collecte De collecte ten bate van de Emmabloera bracht in Rijnsburg f 239,14 op. Dubbel brood of niets Op dinsdag 30 april zullen de Rijns- burgse bakkers niet bakken en de volgen de woensdag ook niet, want dan gaan ze gezamenlijk naar Gent. Het wordt dus hamsteren aanstaande maandag, en woensdag van de keiharde korsten brood pap maken. Donderdag zijn de bakkers weer aan het werk. Nieuws van en voor Rijnsburg Dammers deden veel huishoudelijks af De Rijnsburgse dammers kwamen in de zaal achter Concordia bijeen onder leiding van de heer J. Kromhout voor de afdoe ning van veel huishoudelijke zaken. De heer S. Heemskerk en de secretaris de heer P. van Egmond lieten opgewekte geluiden horen. Financieel staat de ver eniging er niet slecht voor met een batig saldo van 247. Besloten werd de zomercompetitie op 9 mei aan te vangen. De aftredende be stuursleden G. van Zuijlen en P. van Eg- mond werden met grote meerderheid her kozen. In de vakature van J. P. van de Berg werd Jac. van Egmond Azn geko zen. Aan de winnaar van de competitie om het damkampioenschap van Rijnsburg. de heer G. van Zuijlen, werd de Flora beker uitgereikt. Er werd een commissie voor de deelname aan het bloemencorso benoemd. Overzicht Flora Goede kwaliteit tulpen werd behoorlijk betaald, het lichtere goed van het vrije veld bracht daarentegen slechts weinig op. Het aanbod was de gehele week groot. Vrijdag was er een vlotte handel met goede prijzen. Vele kwekers zorgden, aangelokt door de mooie opbrengsten in het begin van de veiling, voor verse aan voer en daarmee werd de veiling wat overvoerd. Beste Orange Favorite werd gisteren nog verkocht voor f 0.90 en de parkieten Red Champion. Discovery, Blue Parrot en Sunshine ook. Extra beste Rijnland van het vrije veld ging van de hand voor f 0.50 en soms wel f 0.60 per bos, terwijl men voor Aristocrat, Red Pitt,, Advance e.d. rond f 0.70 besteedde. Rose Copland verkreeg rond f 0.50. Sweet Harmony teerde tot f 1.10 per bos en als i mooie Motherday had aan te bieden, stond de wijzer van de veilingklok op f 0.90 tot f 1.10 stil. Elmus veranderde van eigenaar voor f 0.60 en f 0.65. Aureol voor f 0.55 of daaromtrent en Paris f 0.50. Anemone de Caen trok vrijdag eterk in prijs aan. Kocht men ze in het begin van de week voor f 2.50 en f 3 per 100, gisteren brachten ze tot f 4.50 per 100 (Advertentie). Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen - Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Introductie Philips in Zwitserland De introductie der aandelen Phi lips' Gloeilampenfabrieken wordt naar wij vernemen op 30 april een feit. Op die dag wordt Philips voor het eerst genoteerd op de beurzen te Bern, Lausanne, Bazel en Zürich. Tweehonderd jonge Hongaren zullen morgen in de Oostenrijkse plaats Isselberg het hotel betrekken, dat door een Neder landse schenking van 650.000 gulden kon worden ingericht tot een kostschool, zij onder leiding van Hongaarse leraren kunnen verblijven. Voorhout Nu gaat hij met zijn vrouw een reisje maken TTET GOUDEN JUBILEUM van de heer Chris v. d. Tang, die 50 jaar J-T in dienst was van de firma N.V. C. Colijn en Zonen, is een waarlijk grootse hulde geworden aan deze harde werker. Directie en personeel hadden zich ver zameld ln de grote zaal van café „De Bonte Koe'', toen de heer Van der Tang met zijn echtgenote en kinderen binnen trad. De directeur, de heer C. Colijn Jr., was het een groot genoegen de heer Van der Tang te mogen en kunnen complimen teren. Hij roemde de intense belangstel ling van de jubilaris voor het bloembol lenvak en het verlangen, om de vijftig jaar geleden kleine zaak tot grote bloei te brengen, hetgeen ook is geslaagd. Spr. hoopte nog vele jaren van de onontbeer lijke steun van de jubilaris te mogen ge nieten. Ook aan het adres van de echt genote van de jubilaris werd een welge meende gelukwens geuit. Als geschenk bood de directeur een ameublement aan, benevens voor bei den een achtdaagse reis langs de RtJn, aanvangende 11 mei- Namens het uitgebreide personeel van kantoor, reizigers cn tuinlieden, sprak de heer J. Vercouteren de heer Van der Tang toe. Spreker roemde de prettige samenwerking, welke er altijd met „Chris" bestaat. Ook de directie compli menteerde deze spreker met zo'n kracht Het personeel had daarom ook gemeend een cadeau te moeten aanbieden, wat K.N.A.C. vraagt weer verlaging benzineprijs De K.N.A.C. heeft zich schriftelijk tot de directeur-generaal voor handel en nijverheid gewend met de vraag of het weer ter beschikking komen van het Snezkanaal ook In Nederland zal kunnen leiden tot verlaging van de benzineprijs, zoals ook in Zwitserland. Engeland en Duitsland Is geschied. De K.N.A.C. heeft deze vraag eerde voorgelegd aan de benzinemaatschap pijen. maar deze gaven te kennen, hierop „bij voorkeur niet" te antwoorden. Blijk baar, zo concludeert de K.N.A.C., dien' het tot stand brengen van prijsverlagin gen dus door het ministerie van econo mische zaken geëntameerd te worden, of komen zulke verlagingen uitsluitend in nauw overleg tussen de maatschap pijen en het ministerie tot stand, waarbll dan de verstrekking van mededelingen omtrent dit overleg aan het ministerie is voorbehouden. In zijn dankwoord bracht de jubilaris de eerste dank aan God, dat Hij hem al die jaren de gezondheid en kracht had gegeven zijn arbeid te doen. Hij dankte de directie voor de fraaie cadeau's, eens het personeel. Hij noemde dit hem en zijn vrouw een onvergetelijke dag. Na deze woorden ceptie, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Ds. Kalf o r Israël Voor de Christen Vrouwen Bond sprak ds. Kalf te Bennebroek over zijn reis door Israël. Gesproken werd over de bijzondere leidingen Gods met Zijn uitverkoren volk. Met eerbied aanschouwt men, hoe daar een volk opgroeit, dat zijn jeugd opkweekt in de vreze des Heren. SPORT EN WEDSTRIJDEN R.D.G.'damtoernooi Boer leidt nog steeds De Leidenaar Wim Huisman moest zich in de derde ronde van het RDG-toernooi om de Coca-Cola-Cup tevreden stelle met een puntenverdeling tegen zijn club genoot Ivens. Wel verkreeg de oud-nationale kam pioen in het middenspel goede aanvals- kansen, maar een stugge verdediging van Ivens voorkwam, dat beide punten naar Lelden verhuisden. De leider Boer deed opnieuw goed werk. Wel wist de RDG-er Van Rooy geruime tijd hardnekkig 6tand te houden, maai door bekwaam epel veroverde de provin ciale kampioen tenslotte schijfwinst De speeltijd bleek echter niet voldoende om dit in een definitieve overwinning om te zetten. De afgebroken partij biedt mo gelijk nog enige remise-kansen voor de RDG-er. De volledige uitslagen luidden: Coca-Cola-Cup: S. Boer—W- C. v. Rooy afgebr.; F. H. Boog—Ch. A. Mulder 1—1, G. R. E. Fisser—Jac. Rustige uitgest., W. Huisman—A. J Ivens 1—1. J Roozenburg— mr, dr. E. Vrieze uitgesteld. Ingehaald: Ch. A. Mulder—G. R. E. Fisser 1—1. Boer be houdt de leiding met 4 punten en een hang- partij voor Hulsman met 4 punten en Van Rooy met 3 punten en een hangpartij. In memoriam J. G. van Eik-beker: L. Baak—J. Smit 1—1, J. J. Baptiste—J. Sln- gerling 0—2 J. Hermsen—J. Oort 0—2, G. H. Kients— D v. d. Lem 0—2, Th. J v. Stein— G. de Stigter 1—1. Ingehaald: J. Singerling— J. Hermsen 2-0. In deze groep gaan V. d. Lem. Singerling en Van Stein nu gezamen- "|k aan de kop (allen 5 p.) vóór Oort (4 p.). RDG-wisselprijs: W. BalyonM. J. Turk 1—1. E. Groen—W. Stoker uitgesteld. K. Lami kerke 1—1. Verkerke 4 ui: :1de 3 uit 2. i—S. J. Rotteveel 2—0, G. Kolk—J. uitgest... H G. v. d. Velde—M. Vei kop ls nu: Sportflitsen Na de derde dag van het tiendaagse schaaktoernooi in Bognor (Engeland) delen O'Kelly (België). Andersen (Dene marken) en Wade (Nieuw Zeeland) de eerste plaats met drie punten, gevolgd door Gligoric en Rakic (beiden Zuid Sla- vië) met elk twee punten en een afgebr. 0 Bij de militaire sohermkampioen- schappen. die in Luxemburg worden ge houden, heeft het Nederlandse team wel Portugal als Frankrkijk met 54 Vijf spelers van de Engelse voetbal vereniging Sunderland zijn geschorst, beschuldigd van het ontvangen van pre- De heer C. van der Tang te Voorhout is vijftig jaar in dienst bij de firma C. Colijn en Zn., bloembollenbedrijf, aldaar. Hij is daar cultuur chef-baasknecht. Gistermiddag kon men de heer Van der Tang op een receptie in ,JDe bonte Koe" gelukwensen. Velen hebben daarvan ge bruik gemaakt, onder wie burgemeester Smoldersdie men de heer Van der Tang op deze foto de hand ziet drukken. Foto N. van der Horst ^-bedragen, hoger dan zijn toegestaan. Tegen de zesde speler, Trevor Ford, die voor PSV in Eindhoven gaat spelen, aan vankelijk geen werkvergunning kon krij gen, doch gisteren met werkvergunning bij Philips in dienst is getreden, zullen, geen strafmaatregelen worden genomen. Een deel van de bestuursleden van Sun derland Is eveneens geschorst. Men vreest dat nog meer schorsingen, ook bij andere verenigingen zullen volgen. Jongsma is Nederlands jeugdkampioen schaken De Rotterdammer Jongsma is Neder lands jeugdkampioen schaken geworden In een te Nijmegen gehouden jeugdtoer- nooi heeft hij IVi punt uit acht partijen weten te verzamelen, waardoor hij op de eerste plaats beslag legde. LISSE Jaarvergadering van Bloembollencultuur Gisteravond kwam de afdeling Liss< van de Kon. Algemene Vereniging voo: Bloembollencultuur in jaarvergadering bijeen in De witte Zwaan. De voorzitter, de heer W. Roos, herinnerde onder meei aan de tentoonstelling in Keulen. De ge meente Lisse neemt door de Keukenhof een belangrijke plaats in in het bloem bollenvak. De tuinbouwcursussen van dt afdeling werden druk bezocht. De deel neming aan het corso werd met een derdt prijs bekroond. De heer P. Dames bracht een uitvoerig jaarverslag uit. De heer G. C. Tromp meldde een batig saldo van f 622. De heren G. Vreeburg jr. en G. van Nieuwkoop gaan naar de algemene vergadering. De prijs van het corso werd aangeboden de heer J. C. Nieuwenhuis als van de technische De 400.000ste Reeds gistermiddag passeerde de 400.000- ste de loketten van de Keukenhof. Het was een Engelse dame, die onder meer e zilveren tulp kreeg. Bloembollencultuur te Lisserbroek Gisteravond kwam de afdeling Lisser broek van Bloembollencultuur ever bijeen. De heer J. P. van der Lely deelde mee, dat het voorstel van de afdeling treffende de minimumprijzen door het hoofdbestuur is aangenomen en in 1958 werking treedt. De afdeling heeft 110 leden. Er bestaat een nijpend gebrek aan goede cultuur grond, terwijl ook de mechanisatie aan dacht blijft vragen. Er is een voordelig saldo van f 257. Bij de rondvraag werd besloten, de crocussen voor de Keuken hof te verlaten door middel van stoken, opdat ze wat later in bloei komen. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer A. Reijer- kerk behaalde het diploma vakbekwaam heid rijwielbedrijf. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt /aargenomen door dokter A. J. Duymaer an Twist, Herenweg 295. telefoon 3453. Burgerlijke stand Geboren: Arnoldus Catharina Nicolaas, i van C. L. Langeveld en J. C. A. van Kampen, Stationsweg 21; Wilhelmus Ma ria Helena, zn van Th. van Beek en van J. H. Clemens, Hereweg 427. Overleden: Anna Hendrika ten Hagen, weduwe van M. Veldhuijzen van Zanten, i jaar Ondertrouwd: B. van Stam en G. B. L. J. Storm te Molndal (Zweden); L. A. Staf- feleu te Sassenheim en A. van den Berg, J. de Visser en E. Kersbergen. Gehuwd: L. J. Meijland te Heemskerk 1 A. Langeveld; W. Verhoek te Haarlem i B. I. Westerlaken; F. P. Kerkvliet en H. Chr. Broekhof; H. L. M. Kessels te Port-Tewfile (Egypte) en M. C. G. Lan geveld; N. van den Dam te Zevenhuizen 1 M. J E. Kozijn Op de autobaan Hamburg—Bremen is ïn Nederlandse vrachtauto gisteren op m andere vrachtauto gebotst. De 27-ja- rlge Hendrik van Steene uit Meterer kwam om het leven. SASSENHEIM vaart, 5 u. ds. Brouwer van Hillegom. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. Bijleveld van Rijnsburg, 5 u. ds. v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. prof. Van Genderen van Apeldoorn. Zondagsdienst De zondagsdienst dér huisartsen in Sas senheim, Voorhout en Warmond wordt waargenomen door de dokters Kwint en Van Raaij te Sassenheim. HILLEGOM Plan voor bouw van dierenasiel De afdeling van „Dierenbescherming" kwam bijeen. Er zijn plannen om hier te komen tot de bouw van een asiel, dat uit sluitend bestemd is voor noodlijdende die ren. Aan de muur hing een ontwerp van het asiel, dat gemaakt is door ambtenaren van Openbare Werken. Het gemeentebe stuur heeft al een stuk grond gereser veerd, maar een groot deel van de bouw som zal door de burgerij moeten worden opgebracht. Na een film sprak de heer G. Nieuwen- huysen uit Den Haag over „Is dierenbe scherming sentimenteel?" Het verheugde de inleider, dat ook de Kerken zich nu met dit vraagstuk bezighouden en dat de voorlichting op de scholen ook de goede kant opgaat. Ploegvaardigheid B.B. Gisteren heeft alhier het ploegvaardlg- heidsexamen van de B.B. plaats gehad op het terrein van Openbare Werken- De ploegen van Hillegom en Lisse deden mee. Beide ploegen slaagden. Die van Lisse slaagden met lof van de jury; de commandant, de heer H. Harteveld, kreeg een pluim voor zijn goede leiding, met de mededeling, dat hij tot nu toe aan de top staat wat betreft het optreden als commandant. De heren Hooijer en H. de Koning, resp. hoofd zelfbescherming en instructeur, kregen een compliment voor de gedegen opleiding en de goede praktische oefening. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter S. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. Yeilingoverzicht Ter Aar Na de overzichten der laatste weken, welke in mineur gesteld waren, kan er deze week een wat opgewekte toon klin ken. De prijzen waren beter en de han del vlugger. Mogelijk heeft ook het koelere weer de noteringen gunstig be- invloed. Peulen brachten de gehele week een hoge prijs op. Zelfs was er steeds stijging waar te nemen. Vrijdag was hoogste notering 3,60 per kg. Ook de kassnijbonen brachten een goede prijs op. De aanvoer is nog niet groot, doch er is bij iedere veiling reeds toename. De prijs bleef boven 3 gulden per kg. Bloemkool komt ook reeds in steeds groeiende aanvoer voor de klok, al is deze uiteraard nog zeer beperkt. In allerhande prijzen worden deze verhan deld. Dit komt voort uit de zeer sterke variatie in grootte en kwaliteit. De hoog ste noterihg was 1,23 per stuk. Ook de slahandel was veel levendiger dan we gewend waren. De aanvoer vrij groot. Zeer jammer is het dat tamelijk veel sla wordt aangevoerd met gebreken. Daardoor bleef er ondanks de veel verbeterde handel toch sla door draaien. Bepaald duur was de glasandijvie. Dit produkt is in korte tijd, wat de prijs be treft met sprongen omhoog gegaan. Men betaalde tot 1 gulden per kg; ook de voer nam toe. Spinazie was eveneens goed gevraagd en het resultaat hiervan is ge weest dat de prijs belangrijk omhoog ii gegaan. Komkommers vertoonde een enigszins, dalende tendens, doch de prijs bleef op tamelijk peil. Rabarber is steeds goed gevraagd en goed betaald geweest. Vrijdag was het in doorsnee iets minder. Prei is vrij vast ln prijs, zo ook de uien. De notering is be vredigend. Stoofsla varieerde zeer sterk in prijs door kwaliteitsverschil. De note ring voor radijs is iets dalende geweest Voor aardbeien betaalde men een goede prijs. Bosselderij was duurder. Vermelden we ten slotte nog de aanvoer van twee primeurs n.l. tomaten en bospeen. Beide eerstelingen brachten een primeursprijs Samenvattend mogen we van deze week zeggen dat het veilingbeeld heel wat vrie- delijker is geweest dan ln weken hel Zweedse vlooteenheid bezoekt Botterdam Een deel van de Zweedse kustmarine zal van 23 tot 29 juli een officieel bezoek brengen aan Rotterdam. Het wordt hel grootste Zweedse vlootbe2oek, dat na d» oorlog buiten Scandinavië is gebracht Het eskader bestaat uit dertien eenheden met als vlaggeschip de kruiser Thre Kronor (Drie Kronen). Van het eskader zullen verder deel uitmaken de torpedo- bootjagers Halland en Smaland en Upp- land, vijf onderzeeboten en vier torpedo- Schatkistpromessen. Toewijzing in6chrij- ng 26/4 3 mnd.-promessen vervallen 1/7. 62,1 min. tegen 99.057,64 per 100.000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6