Hervkleuterschool lichtkleur en Asserstraat: ruimte Zangavond Ruth Tippet grote teleurstelling Huren van verbeterde woningen J zullen wel hoger liggen Spannende film van K. en O. voor de jeugd In Leiden wordt op 4 mei een monument onthuld D" K. Mokkenstorm gistermiddag hartelijk gehuldigd NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 27 APRIL 19S7 Subliem pianospel werd door de zangeres gestoord GISTERAVOND TRAD IN DE KLEINE ZAAL van de Stadsgehoorzaal de Amerikaanse sopraan Ruth Tippet op in een liederen-recital, waar hij zij begeleid werd door de beroemde Engelse pianist Gerald Moore. Het programma, waarmee deze zangeres een tournee door Europa maakt, is zeer gevariëerd en stellig ook interessant, het omvat o.a. liederen van Beethoven, Schubert, Mahler, Wolf, Duparc, Franck, Debussy, Saint-Saëns, Rachmaninof eti enkele Amerikaanse componisten van geringere bekend heid. Om een dergelijk veelzijdig repertoire op bevredigende wijze te ver tolken moet men over heel wat uitnemende hoedanigheden beschikken: allereerst een voortreffelijke vocale techniek, vervolgens een veelzijdige muzikale smaak en bovendien een zuiver litterair inzicht, om van een perfekte Franse, Duitse en Engelse dictie maar te zwijgen. Helaas moesten we al spoedig vaststellen, dat Ruth Tippet van al deze hoedanigheden weinig bezat. Haar vocale techniek i6 niet alleen niet gaaf, zij maakt de indruk, op verkeerde principes te zijn opgebouwd. Veel te vee! wordt met de keelspieren gewerkt en de mondstand i6 veel te breed, waardoor een overigens opmerkelijke ademtechniek niet tot haar reaht kan komen; de toon is te 6t*rk gevibreerd en gevoileerd, in 't hoge register zelfs scherp; een vrij vage into natie en een te veel aan portamento geeft haar voordracht vaak iets huile rigs. Haar sotto-voce bekoort nog het meest, vooral in het Franse repertoire, waar trouwens ook haar uitspraak be vredigender is dan in het Duitse. Na een zeer zwakke inzet. o.a. met Beethovens „Wonne der Wehmut" en Schuberts „Jager ruhe von der Jagd" en „Wie sioh der Auglein kindlicher Him- mel," waarbij men op vele plaatsen de indruk kreeg dat de zangeres wilde laten zien hoe het beslist niet moet, gaf zij enige hoop in Franse liederen, waarvan Saint-Saën6' „Gitares et mandolines" nog het beste was; Duparc's „Invitation au voyage", een der schoonste Franse lie deren die ooit werden geschreven, deto neerde echter sterk; ook Franck's „La procession." een prachtig lied. bleef bene den de maat. Subliem pianospel Indien er tijdens dit eerste deel van het concert niettemin toch reden was met aandacht te luisteren, dan was dit te danken aan het sublieme spel van Gerald Moore, een van de grootste accompagna- teurs ter wereld, wiens begeleiding op zichzelf al een prestatie van zeer hoog gehalte betekende, met name in de Fran se liederen waarin de pianist zulk een dankbare taak te vervullen heeft. Dit pianospel was zo superieur van ni veau, dat de interrupties van de zange res door ons soms bijna als storend wer den ervaren. Na de pauze viel Mahler (o.a. „Ich atmete einen Lindenduft" en „Rlheinlegendohen") ons wel mee; in Wolf („Herr was tragt der Boden hier" Bevorderingen aan de Lagere Landbouw school Aan de Lagere Landbouwschool te Lei den zijn bevorderd: Van klas 3 naar klas 4: M. Bos, Wasse naar; A. v. d. Hout, Leidschendam; H. F. M. Koek, Voorschoten; C. Keuken meester, Leidschendam; C. Marbus. Noordwijk; L. C. Los, Voorschoten; Wim Nell. Wassenaar; H. Post. Rijnsburg: C. Rijnsburger, Zoeterwoude; W. Tilburg, Rijnsburg; G. Verburg, Lelmui- den; C. Wassenaar, Noordwijkerhout Niet bevorderd: 2. Van klas 2 naar klas 3: P. Borreman. Leiderdorp; L. Dijkstra, Hazerswoude; J. S. v. d. Laan, Wassenaar; J. Voets. Hazerswoude; J. C. van der Vliet, Ha zerswoude. Niet bevorderd; 4. Van klas 1 naar klas 2: A. Bos, Was senaar; J. Elgeman, Leiden; L. van Eijk, Leidschendam; W. Horring, Den Haag; L. Knijnenburg, Wassenaar A. v. d. Kraan, Den Haag; J. Kromhout, Rijns burg; G. v. d.. Lip, Hazerswoude; J. Rijn. Warmond; J. Wassenaar, Voorscho ten; C. Westgeest Zoeterwoude; J. v. d. Wolk. Leiderdorp; P. van Voort. Voor schoten; P. Zandbergen, Noordwijk; T. Zandbergen, Rijnsburg. In alle klassen kunnen nog leerlingen worden geplaatst na toelatingsexamen. „Koptledhe6 Lied") overdreef de zan geres evenwel de dramatiek van de voor dracht. juiöt omdat ware dramatiek en eenvoud van uitdrukking haar tamelijk vreemd moet zijn. Amerikaanse liederen van R. Hageman, Cranston Sharp en David Gulon waren ac ceptabel, waarschijnlijk omdat Ruth Tip pet zich hier minder behoefde te force- in voordracht en dictie. In Rachma- ninofs „The Lord is ri6en" bereikte de soliste voor het eerst en voor het laatsl tevens, een draaglijk peil. Het hartelijke applaus der niet overtalrijke toehoorders werd nog beloond met twee Amerikaanse toegiften. De zangeres en de pianist ont vingen reeds vóór de pauze fraaie bloe- i succes konden we deze avond du6 helaas niet noemen, hetgeen we des te betreuren, omdat liederenavonden zo spaarzaam worden geschonken. Grote dankbaarheid zijn we verschuldigd Gerald Moore, wiens magistrale spel vele schone herinneringen aan betere liederenrecltals bij ons wakker riep. Dr. J. van der Veen. „Leidse" Friezen bij een in Den Burcht Voor de derde maal in dit seizoen was de grote zaal van Den Burcht het ver zamelpunt voor de Friezen van Leiden omgeving. Op het programma stond de opvoering van De Hogerhuis-saek. een spel in 4 bedrijven van Douwe Tammin- De voorzitter begroette de talrijke Frie zen en afgevaardigden van Fryske Sels- kippen uit Den Haag en Bodegraven. Het zangkoor Fryslan gaf vervolgens een viertal liederen ten beste onder leiding van de heer Henk Akse, die ook de piano begeleiding verzorgde. Daarna werd de aandacht opgeëist vooi De Hogerhuis-saek, gebaseerd op histo rische gegevens. Het spel speelt in Beet gum, een plaatsje onder de rook var Leeuwarden. Deze Nederlandse Dreyfus- affaire deed toendertijd nogal veel stof opwaaien is genoegzaam bekend. De uivoerenden waren de leden het Haagse Rjucht en Sljucht, die leden jaar de eerste prijs van de toneel wedstrijd wonnen. Natuurlijk haperde er vrijdagavond wel eens even iets, maar de groep had de zaal volkomen in haar greep. Al met al was het een gezellige avond. (Advertentie) Geniet dubbel van de ZEILSPORT DRAAGBARE RADIO De nieuwste modellen RADIO LIGTVOET GANGETJE 12 Leiden Telef. 23005 De Hervormde kleuterschool op de hoek van de Asserstraat en de Van Vollenhovenkade, waarover wij onlangs al uitvoerig schreven, wordt dus maandagmiddag om 4 uur geopend. Mej. A. E. Smit gaat dan na de vakantie met haar 160 kinderen van het Plantsoen naar deze omgeving van licht en kleur over. De school heet „De Zonnebloem". Zij doet deze naam alle eer aan, want in alles is ze gereed om het licht op te vangen en ten nutte van de kleuters te maken. De School heeft drie werk- en twee speellokalen. Langs de werklokalen loopt de gang. In het werklokaal op de foto is zelfs een speelvijver aangelegd. Het meu bilair en het materiaal waarmee de kinderen gaan spelen en wer- ken, zijn gloednieuw. Alle lokalen hebben een werkboekje met aan recht en gootsteen, leuk gemaakt door kleurrijke mozaiekjes. Ook heeft elk lokaal een uitspringend bloemenvenster. De wanden zijn wit en het wit van het plafond wordt afgewisseld met gekleurde vakken. Door steeds verschillende kleuren toe te passen heeft elk lokaal een eigen sfeer gekregen. Voor de ramen kunnen verstel bare aluminium jalouzieën wor den neergelaten, waarmee de zon wordt geweerd, maar het licht wordt behouden. Het dak is ge ïsoleerd met glaswoldekens, die ook warmte vasthouden. De school kenmerkt zich door veel glas. Wat maar van glas kon zijn, heeft men van glas gemaakt. Het gebouw is opgetrokken van gele genuanceerde steen. Op de grote speelplaats is een rechthoek uitgespaard als zandbak en er ko men in een grasveldje enkele klimrekken te staan. Voor de Hervormde schoolver eniging is* de opening van deze school bijzonder verheugend. Men heeft nu immers een u.l.o.-school, lagere school en kleuterschool in één Complex. En midden in dat complex staat ook nog een gym nastiekzaal. Foto N. van der Horst T andartsengeschil De volgende contactavond van het Leids Onderling Ziekenfonds, waarop de heer C. J. van Lienden over het tandart senconflict zal spreken, wordt aanstaande donderdag in de grote zaal van Den Burcht gehouden. AGENDA VOOR LEIDEN Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Kon. vereniging „Litteris Sacrum", opvoering van „Meneer Pim komt even aan". Feestzaal, Hogewoerd 87, 8 uur: Feest avond mondaccordeonvereniging „Mon- Kantine Ver. Touwfabrieken Leider dorp, 7.30 uur: Stichting „De Sleutel bloem". revue „Zoek op z'n tijd wat vro lijkheid" Leiderdorp: Dorpshuis. 7.30 uur' Leiderdorpse Chr. Oranjevereniging, op voering van „Poiverientje wint de laatste slag" door toneelvereniging „Ons Ge- Stadsgehoorzaal. 8 uur: fotoforum J Wolfslag o.l.v. Walther Benser ovei K1 eu r en-wonde rl a nd Antonius-clubhuis. 8.15 uur: buitenge woon concert Hohher Accordeon-Orkest „Neerlandia". Hervormde kleuterschool Asserstraal 3, 4 uur: opening der school. Kleine zaal stadsgehoorzaal, 8 uur: film avond over elektrisch lassen. Dinsdag (Koninginne dag) Stadhuisplein, 8.15 "uur: aubade door 2000 schoolkinderen. Stadsgehoorzaal. 9 uur: kinder- Terrein Zoeterwoudsesingel, 9 30 uur: kinderspelen. Burgemeesterswijk. 9.30 uur: op tocht met muziek voor alle kinde- ïinnenstad. 9.3' miltaire Pieterskerk, 10 uur: kerkdienst, ds. Vossers. medew. Ex Animo. Stadhuisplein. 10 tot 11 uur: pop penkast. Stadhuis, 10 tot 11 uur: carillon bespeling. Vismarkt en Plantsoen, 10 tot 11 uur: spuiten van fonteinen. Doelenkazerne, 11 tot 12 uur: re ceptie garnizoenscommandant. Burgemeesterswijk, 11 tot 12 uur: kinderspelen. Burgemeesterswijk, 1.30 tot 6 uur: kinderspelen en goochelaar. Oud-Hortuszicht. 2 uur: start Oranje-wandeltochten. U.V.S.-terrein, 2.30 uur: voetbal wedstrijd Eng.-Ned. luchtmacht. Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: kin dercircus Elleboog. Stadhuis, 4.45 uur: wandelaars met muziek langs stadhuis naar Oud-Ho rtuszich t. Van der Werffpark, 8 uur: con cert T. en D Burgemeesterswijk, 8 tot 12 uur: avondfeest. Schouwburg, 8 uur: Leidse Chr. Oranjevereniging, opvoering door Timdelerclub van „Chateau de Ber- sac" van Ben van Eysselsteijm. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: ca baretavond ver. „Koninginnedag". Stadhuisplein, 8 uur: dansen. Stationshal, 8.45 u. v.m.: vertrek grote duinwandeltocht Zandvoort— De Zilk, afdeling Leiden Ned. Chr. Reds-Vereniging. Haarlemmerstraat 68, 3 tot 5 uur: drogisterij ,,Boerhaave'\ receptie ter gelegenheid van 50-jarig be- Woensdag Chr. Geref. Kerk, 8 uur: Stichting „De Spaanse Evangelische Zending", Spanje- avond, leiding ds. C. van der Weele, spre- er ex-pater José Borra's uit Spanje, tolk Neeser. Den Haag. Het Gulden Vlies. 2.30 uur: afdeling Lei den Ned. Ver. van Huisvrouwen, lezing met lichtbeelden, te verzorgen door In stituut voor industriële vormgeving. Schouwburg, 8 uur: Kon. Vereniging Litteris Sacrum, opvoering van „Meneer Pim komt even aan". Tentoonstelling Prentenkabinet. Kloksteeg: fototentoon stelling (tot en met 4 mei. 2 tot 5 uur. me' uitzondering van de zondagen). Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Marja Mathildé drvM Ver ver en C M Epskamp; Joseph Hubertus zn v Th H Reekers en H C H van Meeren- donk; Elisabeth Johanna dr v H A Kleist en A E M Beijersbergen van Henegouwen, Nicolaas August zn v H A Kleist en A E M Beijersbergen van Henegouwen; Cor nelia Wilhelmina dr v C Imthorn en C W van der Kwaak. OVERLEDEN: J C Schalkwijk 84 jr man; B H Gordijn 8 jaar dr. ONDERTROUWD. E L Ripassa en C J Delsasso; E J Entrop en E A Oosterhof; F Pelt en J Selier; H R Goudsmit en J van Rij; W Klein en N Wervelman; L van der Linden en M van Egmond; H Visser en C F de Water; K H M Scheltens en A Vlaardingerbroek; M C Selier de Water; J J Sierat en J Pikaar; A J Klunder en J Kok; S Verbaan en H M van Soeren; H J Tuinhof de Moed en Ju; J J Verhoogt en A M Melet; G Ver meer en C J Wielders; P Selier en N van der Horst; H Ernst en H van Egmond; J W de Meijier en G Dekker; H van dei Biezen en E Nieuwenhuizen; A G van dei Weijden en E Pikaar. Raad van Leiderdorp De raad van Leiderdorp kwam bijeen onder voorzittersch- p van burgemeester Van Diepeningen. Naar aanleiding van een schrijven van de heer J. J. de Graaf werd nu door B. en W. advies uitgebracht Voorgesteld werd, adressant te berichten, dat hij een bouwvergunning kan aan vragen, maar het college gaf daarbij al te kennen, niet voor het verlenen van een vergunning te zijn. Daarentegen kan ech ter beroep bij de raad worden ingesteld. Bij het punt „pensioenverordening wet houders" merkte de heer Broxterman op. dat de nieuwe regeling een achteruitgang is, omdat nu premie betaald moet den, terwijl er aftrek zal plaats hebben volgens de A.O.W. Het voorstel werd aan vaa-rd. Het voorstel „wachtverbod auto' Koningstraat" werd eveneens aange- William heeft geluk HET IS ME WAT met die William, de jongste zoon uit het gezin Brown, de Engelse familie Doorsnee. Met een paar vriendjes heeft hij een club opgericht de „Ridders van de Ronde Tafel". Behalve dat hij thuis ook nog wel eens streken uithaalt, worden er in een schuurtje geheimzinnige plannen gesmeed. Guest de nodige zorg besteed. Er zat goede vaart in, de opnamen waren soms uitstekend en het speQ was behoorlijk Al heeft de jeugd die er was misschien niet alles goed begrepen; die gedeelten waren dan voor de vaders en moeders, die met hun kroost waren meegekomen, zodat tot slot ieder aan zijn trek kwam bij deze genoeglijke filmvoorstelling. A. C. Bouwman. Wanneer één van de ridders op eei dag plotseling met een fiets aankomt, dii hij van een broer heeft gekregen, dii zich verloofd heeft en nu de fiets weJ missen kan, besluiten ze een vrouw hun broers te gaan' zoeken. William zal beginnen, en gewapend met een bos bloe men trekt hij er op uit naar een ken nisje van zijn broer, om haar een hu welijksaanzoek te doen. Dat heeft enige verwikkelingen tot ge volg, maar dat is niet erg. Hun zorp strekt zich zelfs zo ver uit, dat ze nog een huis proberen te krijgen. Niet zo maar een huis. maar een kasteel(tje) Waar „de meneer met de slee" op een geheimzinnige manier zijn bivak heeft opgeslagen. Dat mag allemaal niet hin deren en met lakens uitgerust, gaat men er op een nacht spoken. Men blijkt niet in 't hol van een leeuw maar wel in dat van bontdieven te recht te zijn gekomen. Na een aanvan kelijk succes keert het getij eil komen de strubbelingen en avonturen, die mee eindigen, dat de politie de boeven pakt, ze meeneemt naar het bureau William netjes midden in de nacht thuis aflevert, waar hij als een miskende held ontvangen wordt, maar toch nog zijn er kenning als held krijgt, doordat men me» allerlei dingen, die hij graag wil heb ben zijn slaapkamer komt binnendragen, een fiets toe in deze film, die K. en O. liet draalen de jeugd in de vakantie een ge lige middag te bezorgen, is geweldig noten. Vooral de gooi- cn smijtpartijen uren natuurlijk prachtig. 't Is allemaal in een mooi zwart-wi» schema gehouden, waarbij de boeven hun straf niet ontgaan en het beetje deugd beloond wordt. Een film met span ning. avontuur en romantiek: wat wenst en nog meer? Aan het maken van <fe film had Val Leidse brondweervlag Op dinsdagavond 30 april om half 8 zal ten overstaan van het gehele brandweer personeel aan de brandweerkazerne Lan- gebrug een voor het korps Leiden ontwor pen brandweervlag worden ontplooid \E JAARLIJKSE HERDENKING de gevallenen In de jaren 1940'45 op zater- zal hier ter stede wederom bestaan uit een bloemlegging door de schooljeugd des morgens om 11 nur aan de voet van het kruis aan de Steenstraat en een bijeenkomst In de Stadsgehoorzaal In dé avonduren, gevolgd door de gebruikelijke stille tocht langs het tijdelijke monument aan de Steenstraat. Dit zal d!tn de laatste maal zijn, dat langs dit gedenkteken wordt gedefileerd, want na afloop van deze plechtigheid zal de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot het definitieve monument naby de molen „De Valk" onthullen, dat de volgende jaren als centrum van het stille huldebetoon zal dienen. De bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal angt aan om kwart over zeven en wordt m 8 uur precies gesloten met het in- Veertigjarig arbeidsjubileum fabriek van verduurzaamde levensmiddelen te Leiden, is gistermiddag gehuldigd in verband met zijn veertigjarig arbeidsjubileum. Nadat de jubilaris door directieleden en collega's hartelijk was toegesproken, maak ten velen uit zijn grote kennissenkring van de gelegenheid gebruik de heer Mokkenstorm en zijn gezin geluk te wensen. geschenk onder Als eerste voerde de directeur, de heer L. Nieuwenhuizen, het woord. Hij schet ste de jubilaris als Iemand, die met ver antwoordelijkheidsbesef, mensenkennis en de wil om te slagen, zijn sporen in het bedrijf heeft verdiend Een kort over zicht van de loopbaan van de heer Mok kenstorm wees uit, dat de verhouding tussen directie en Jubilaris altijd zeer goed is geweest. Namens de directie over handigde de heer Nieuwenhuizen de Jubi laris een geschenk onder couvert. Vertrouwen De heer M. Heijn, bedrijfsleider, con stateerde, dat de heer Mokkenstorm al tijd ten zeerste het vertrouwen van de klanten heeft genoten, iets dat voort vloeit uit diens liefde voor het vak. Ook tot mevrouw Mokkenstorm richtte de be drijfsleider waarderende woorden, waar- Namens de vertegenwoordigers sprak de heer W. Brugman. Hjj verklaarde te z(jn getroffen door de wjjze, waar op de heer Mokkenstorm met ifln klan ten omgaat. H(j overhandigde de heer Mokkenstorm een geschenk onder De heer C. Lau, oud-procuratiehouder, legde de nadruk op de prettige omgang met de jubilaris. Namens het fabriekspersoneel bood de heer J. A. Vermeulen een geschenk onder couvert aan. Met enkele woorden dankte de heer Mokkenstorm voor de vele blijken van waardering. Met vreugde en dankbaar heid zag hij terug op de afgelopen periode en hij dankte God voor de zegeningen hem en zijn gezin geschonken. achtnemen van de 2 minuten stilte, die gelijktijdig in het gehele land wordt betracht. De rector-magnificus der Leidse Uni versiteit, prof. dr. P. A. H- de Boer, zal de herdenkingsrede uitspreken, waarom heen medewerking wordt verleend door het Toonkunstorkest onder leiding van Henk Geirnaert en een mannenkoor, ge leid door Willem Mizée Aan de Ingezetenen wordt verzocht de vlaggen om 6 uur halfstok te hijsen (slip niet vastmaken!) en ze tot na afloop der plechtigheden 9 uur) te laten hangen. De algemene stilte wordt om 7.58 uur ingeleid door 't 'luiden van de bourdon in de stadhuistoren, waaraan om 8 uur een einde wordt gemaakt door een kort sig naal van de sirenes van de BB-organisa- tie- Een tweede signaal kondigt om .8.02 uur het einde der stilte aan. In de ge hoorzaal wordt deze stilte voorafgegaan door het gemeenschappelijk zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus en besloten met het zesde couplet. Onmiddel lijk na afloop ligt het in de bedoeling, dat de aanwezigen zich begeven naar de Morsstraat, waar via de tuin van het Rijksmuseum voor Volkenkunde de stoet wordt geformeerd voor het défilé langs het kruis. Na het passeren van dit monument, waarbij wederom gelegenheid bestaat tot het leggen van bloemen of kransen, wordt de stoet langs de Eerste Binnen vestgracht geleid naar het nieuwe monu ment. waar een gedeelte van het ter rein voor de deelnemers ls gereserveerd Wanneer de laatste deelnemer daar zal zijn aangekomen, zal de voorzitter van het Comité voor een Bevrijdingsmonument, de heer L- Questroo. de burgemeester verzoeken het monument van de Amer- foortse heëldhouwer P. van Starreveld te onthullen, waarbij „Werkmans Wils kracht" „The last Post" ten gehore zal brengen. Cefa-film in Leiden De afdeling Leiden van de Chr. Film- Actie vertoont volgende week donderdag 2 mei om 7 uur en kwart over 9 in „Ca sino" de laatste film van dit seizoen: „Zo lang je nog een moeder hebt". Wanneer Paula Wessely na de dood haar man in behoeftige omstandigheden achterblijft, gaat ze niet bij de pakken neerzitten. Ze gaat eerst de kost ver dienen als wasvrouw, maar brengt het, energiek als ze is, tot directrice van een grote wasserij. Ook als moeder blinkt ze uit, als ze ten slotte voor haar blinde zoon een van haar ogen afstaat om hem weer ziende te maken. Gemeente Leiden wil percelen kopen Donderdag 2 mei om 8 uur komt de ge meenteraad van Leiden bUeen voor d< behandeling van één voorstel, namelijk tot het aankopen van de percelen Zoeter woudsesingel 30 en Philosophenpad 2. W. herinneren de leden van d« raad eraan, dat hun voorstel van 17 sep tember vorig jaar betreffende de onteige ning van gronden aan de singel ei pad werd aangehouden om overleg te ple gen met de eigenaren. De met de ver schillende eigenaren gevoerde onderhan delingen hebben er in eerste instantie toe geleid, dat de eigenares van dé huizen de percelen aan de gemeente - heeft aangeboden voor f 26.500. Met de overige eigenaren zijn de onderhande lingen nog gaande. B. en W. achten di f 26.500 mede gelet oj de percelen, aan- ankoopprijs i de gunstige ligging nemelijk. OEGSTGEEST Ziekteverlof ds. Eringa Na medisch onderzoek van de Geref predikant ds Jac. Eringa is hem enkele weken bedrust en daarna een half jaar ziekteverlof voorgeschreven. Zondagsdienst De zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter D. Held, Mare- laan 36, telefoon 24649. Op Koninginnedag neemt waar dokter E. W. F. van Walche ren. Oranjelaan 29. telefoon 22030 VALKENBURG Huisvuil Het huisvuil wordt in verband met het iranjefeest maandagmiddag opgehaald. Leiderdorp Ons Genoegen begon Oranjefeestenz mei mooie toneeluitvoering Het was eigenlijk helemaal zo erg niet met de zeekapiteindie in de ecnteg( tioee bedrijven van het komische stuk „Poiverientje wint de eerste slag" ook gisteravond in het Dorpshuis in het kader van de Oranjefeesten opgevoed de woning, die hij met zijn broer deelde, veranderde in een slagschip bovendien ieder terroriseerde. Erger was het gesteld met z'n zoon Erly, c |iti( na veel ingewikkelde situaties van het schip verwijderd werd. Onder de voortreffelijke leiding regisseur C. Hakkert, hadden de leden van Ons Genoegen dit .blijspel Oranjefeesten ingestudeerd. Het standig van de hèer Hakkert om niet te hoog te grijpen en met dit stuk heeft hij bij het Leiderdorpse publiek een gunstige indruk achter gelaten. Het stuk handelt over een vreselijk waand jongmens, Erly, en zijn vader, de gepensioneerde marineofficier. De zoon probeert elk meisje, dat hij ontmoet, in te palmen en de vader is de n. bonk, die alle humaniteit verre houdt. Daartussen loopt dan nog de broer van de kapitein, die alles in het werk stelt om de zonderlinge gedragingen zijn familie paal en perk te stellen. Vanzelfsprekend ontstaan de meest kos telijke situaties wanneer Poiverientje als het nieuwe dienstmeisje komt. De loopt al heel gauw een blauwtje vader komt tot bedaren als blijkt dat Poiverientje elke slag met glans weet te winnen. Hoewel het niet mogelijk is, alle rollen te bespreken, willen we enkele figuren naar voren halen. Mevr. T. Kraay, die de rol van Poiverientje had. deed dit voortreffelijk, terwijl de heer zitti voor het opbergen van gereedschap gj aanleiding tot gedachtenwisseling. We) houder Snel was voor een houten g) houwtje ter opberging van gemeent gereedschap. Verscheidene leden gavi voorkeur aan het meerderheidsvoorsl van B. en W. Het voorstel werd r 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Bij het voorstel „overneming woningen van Dorpsbelang" vroeg heer Moraal, of er al voortgang Is i maakt ten aanzien van de Indertijd 1 sproken verbetering der woningen, voorzitter zei. dat al besprekingen i gevoerd. De voorzieningen zullen i kostbaar zijn en de bewoners moeten v rekening houden met verhoging var Bij het voorstel „verhuur van se terreinen en gebouwen" bracht de gemeester dank aan de culturele ra toef voor zijn advies. De door de raad gestelde huurprijs was over het algeme lager dan B. en W. verantwoord acht u De heer Boot meende, dat van De Munijk een te hoge huur werd gevraagd. vroeg om een specificatie van het dq B. en W. voorgestelde huurbedrag, voorzitter antwoordde, dat die pas a zacl het eind van het jaar kan worden |g0a geven. Hij meende, dat de tennisol noj( niet in een ongunstige positie kwa Het voorstel werd aangenomen, evi de andere in onze aankondiging deze raad reeds vermelde voorstellen)p Het dempen van een sloot bij N. N een werd opgedragen aan W. Hennipman v< een bedrag van f 6083. Veilig Verkeersdag In het kader van de landelijke actie er ook in Leiderdorp een Veilig Verkee dag worden gehouden op 8 mei. In dorpshuis is er eerst een voorstelling v< j,eid de jeugd en 's avonds een reprise v< £ël volwassenen. De gehele dag rijden de I luidswagens en de Harmoniekapel gej 's avonds een vlot nummertje muziek. Zondagsdienst De zondagsdienst der hulsartsen i pol K.V drlkse, de zeemansbroer, ook goed sjl liet zien. De heer Van Ham als Erly ch geerde net Iets te veel, wat zijn spel n ten goede kwam. De.rparineman C. Ko: kwam er steeds beter th érr zijn plotf e' linge overgang van onmens tot norm ,rl mens, was aannemelijk. Van de overl 'ie spelers noemen we nog de heer Van T( lingen, die de gewezen bootsman treffelijk speelde. Aan het begin van de avond onder leiding van de heer Van der Brcjg; enige vaderlandse liederen gezongen. VOORSCHOTEN Programma voor de a.s. Koninginnedag De Koningin-Wilhelmlna Verenig))10' heeft ook dit Jaar haar programma vi de viering van Koninginnedag w lCn klaar. In hoofdzaak komt dit over de gebruikelijke wjjze van feestvieren. Pi Het feest wordt maandagavond inge vo' met een taptoe, die om kwart voc begint bij de Raadhuislaan en v. de plaatselijke sportverenigingen me1" werken, alsmede de beide muziekvere I gingen en de rijvereniging „Konin Emma". Om kwart over 8 wordt in Uil Cultureel Centrum een feestavond geftij» ven, die wordt verzorgd door het Ha cia lems Radio Cabaret. Op die avond tevens de door de K.W. vereniging ttfai gezegde klok voor het Cultureel C< iu trum, aan het gemeentebestuur word >n aangeboden. Dinsdagmorgen om 8 uur zullen herAe ten van de rijvereniging met trompet; 'li schal vanaf de toren het feest aank«ge digen. Om kwart voor 9 vangt de tra tionele kinderoptocht aan. Zij zullen defileren voor de burgemeester en zu op de Voorstraat een zanghulde breng waarna zij in het Cultureel Centn en het Marine Kamp getracteerd word Etl Voor de ouderen wordt om half 10 e puzzle-rit voor wielrijders gehouden 1 om half 2 voor autos, motoren en brote fietsen. Om 2 uur beginnen op de speCr weide bij het park de kinderspelen. 4Vc de Voorstraat worden om kwart voor''' de volksspelen gehouden. Het ringiJt| den met tilbury's vindt weer plaats de Willem de Zwijgerlaan om half 3ri Iets nieuws in het programma is e6) Singelloop om half 4. Deze wordt gei»1', ganiseerd door de plaatselijke sportrair' Om kwart over 5 vindt in het sportpa" een voetbalwedstrijd plaats tussen eP' club uit Leidschendam. DEVJO combinatie Rouwkoop, SVLV. De gast worden om half 5 met muziek afgehaai^ bij de Papelaan. Op het plein vóór 1 Cultureel Centrum speelt 's avonds Tiroler kapel „Die Alpenfreunde". De verschillende vermakelijkheden, anders in de Voorstraat staan opgfn steld, staan nu op het terrein Prinses Marijkelaan achter de r kleuterschool. Deze beginnen reeds maandagavond 6 uur te draaien. De prijsuitreiking vindt plaats op 3 r avonds 8 uur „Het Wapen v i Voorschoten". Doktersdlenst De zondagsdienst van de artsen aargenomen door dokter Thies. telefoi '20. Voor verpleeghulp: gezondheidsce trum. telefoon 2177. Kerkdiensten Herv. Gemeente: dorpskerk 10 Saraber van Winterswijk, 7 u. ds. V» Embden van Zoeterwoude. jeugddieni Rijndijk 10 u. ds. Groot van Leiden: richtingen Hulp en Heil 10 u. ds. Gijsmi1 an Den Haag. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. Den Boe lering H.A. Geref Kerk art. 31: 10 en 5 u. d' Koolstra van Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4