Katwijkse raad hield „zaak Kuyt" 110^ dertig dagen aan Met zeer veel zorg BLEICH RODT Reeks van vette jaren thans onderbroken Jubileum school met de Bijbel dankbaar gevierd Morgen brengt Johan een anto naar Voorschoten Nltl'WL I.E1DSCHE COURANT 9 VRIJDAG 26 APRIL 1957 Vele, vele ivoorden Pand Rijnstraat 2 werd aangekocht voor beschutte werkplaats E 'EN GROOT GEDEELTE van de tijd van de raadsvergadering, die gister avond werd gehouden, werd opgesoupeerd aan discussies naar aan leiding van het pre-advies van B. en W. op het beroepschrift van A. Kuijt tegen een hem geweigerde bouwvergunning. Zoals we reeds meldden ging het hier om een vergunning voor de verbouw van een garage aan de Drie- plassenweg. Uiteindelijk werd besloten de zaak te verdagen tot eind mei De heer D. van der Mare] opende de rij van sprekers en vroeg naar de mogelijk heid voor een andere oplossing. De heer H. Haasnoot zei, dat, wanneer gebeurt wat de heer Kuijt vraagt, niemand van de omwonenden op één of andere mander in zijn rechten wordt aangetast. Spr. wilde dan ook dispensatie verlenen. Bovendien voorziet deze garage in een grote be hoefte. De heer H. J. Grimbergen sloot zich hierbij aan. De heer dr. G. W. Over- dijkink betoogde, dat de bebouwingsvoor schriften verouderd zijn. De bebouwine zal door de omwonenden zelfs worden t gejuicht. De heer N. J. van Duijvenbode wa schuwde voor de consekwenties. die zullen voortvloeien uit een besluit, het verzoek van de heer Kuijt in te willigen Bovendien ontstaat er brandgevaar! Mr J. van der Plas zei, dat er geen twijfel aan bestaat, dat inwilliging van het ver zoek in strijd is met de bestaande bouw verordening. Ook hij wilde nader onder zoek en eventueel een enquête bij de om wonenden. Wethouder H. P. Bloot antwoordde dat het hem wat waard zou zijn om betrok kene te helpen, maar, aldus spr. „wij zier positief geen kans, daar de bestaande ver- Rusteloosheid oorzaak van veel vermoeidheid In de Oranjezaal van het Jeugdhuis ver gaderde de plaatselijke afdeling van d« Ned. Christen-Vrouwenbond. De presiden te, mevr. Bergman-Van Tongeren opende en heette de vele aanwezigen welkom, het bijzonder de spreker, de heer J. Vink. Deze sprak over „Op de grens vai vermoeidheidDe vermoeidheid kan èn lichamelijk zijn èn geestelijk. Het is het verloren gaan van een hoeveelheid kracht, waardoor de remmingen toenemen, wat tot gevolg heeft, dat een tegenzin in werk ontstaat. Nodig is dan het werk te on derbreken. Geestelijke vermoeidheid heeft gemak kelijk oververmoeidheid ten gevolge. Bij de vrouwen treedt één en ander op in het huishoudelijke werk. Een prikkelbare stemming treedt op en er ontstaat een zekere rusteloosheid. Op te merken valt, dat onze tijd gekenmerkt wordt door deze rusteloosheid. De grens is bij een ieder zeer verschillend. In de avond van het leven zijn vele mensen vermoeid, Dit is sterk lichame lijk. Als het niet "méér gaat in het leven, zoals de mens graag zou willen, dan heeft dat ook vaak oververmoeidheid tot ge volg. De mens heeft dan geen weerstand meer. waardoor ook een vermindering van verantwoordelijkheidsgevoel optreedt, en ook het geloof lijdt er onder. Vermoeid heid en verzoeking hangen ten nauwste samen: de wil en de fantasie verslappen. De mensen zijn allen op weg naar de vrede maar zij vinden deze niet. omdat zij God niet zoeken. Onder grote aandacht werd naar de spreker geluisterd, waarna een geanimeer de bespreking volgde. Er werd nog ge praat over het uitstapje, dat op 28 mei zal worden gemaakt naar de Holterberg. Katwijks motorschip bij Terneuzen gezonken Ttjdens een plotseling opkomende storm Is vanmiddag het 101 ton metende motor schip „Marie" uit Katwijk aan Zee, dat geladen met schelpen onderweg was naar Roesselaere in België, door overslaande golven volgelopen en gezonken In de na bijheid van de haven van Terneuzen. De 56-jarige schipper J. van der Plas. die niet kan zwemmen en zijn 27-jarige knecht C. Ouwehand, belden uit Katwijk, raak ten te water, doch werden bijtijds door de 'arende sleepboot „Passepartout" opgepikt. De kapitein van de „Passepar- lut" had, toen hij het ongeval zag ge- puren, zijn sleep losgegooid. Va op het politiebureau van droge kle in te zijn voorzien, zijn de drenkelingen In de loop van de avond huiswaarts ge keerd. Ledenvergadering DVS Op de jaarlijkse ledenvergadering van ?t C.JM.V-tamboer- en pijperkorps D.V.S., diie gisteravond o.l.v. de voorzit- de heer J. Guijt, in de Oranjezaal werd gehouden, bleek uit het jaarverslag de penningmeester, dat het afgelopen jaar vele uitgaven werden gedaan ter aanvulling en verbetering van het instru- i. Ook uit het verslag van N. Kulk, bleek, dat in de ver enigingskring grote activiteit had ge- Toen bij de bestuursverkiezing de voor zitter te kennen had gegeven, zijn functie te willen neerleggen, werd de .tweede voorzitter in zijn functie gekozen. Herko ren werden de heren B. de Jong en C. Onderwater, gekozen de heren K. de Jong en C. de Vreugd. Het bestuur wordl thans gevormd door le voorzitter M. Ros, Kulk, secretaris, C. Onderwater le pen ningmeester, J. van der Meij, 2e secretaris. Duijvenbode, 2e penningmeester. K. de Winter, B. de Jong, K. de Jong en IC. de Vreugd. Na de pauze vertoonde de heer J. Van jDuijn dia's uit binnen- en buitenland. Gehoorzaal-plannen r van een gehoorzaal is een aan- id, waarover al veel te doen ge- De heer B. M. P. Kornet heeft [reeds eerder een plan aan de gemeente- [raad aangeboden, dat echter niet de goed keuring van het gemeentebestuur kon wegdragen. Thans is een nieuw ontwerp van de heei Kornet gereed gekomen. Dit ontwerp L één dat er op berekend is, geplaatst te worden naast restaurant Marina; op de plaats dus, waar thans het V.U.U.-gebou" in aanbouw is. De heer Kornet heeft zijn plannen reeds bekendgemaakt aan de leden van de raad. Hoi i laag ordening er geen ruimte toe laat." Spr wees dan bovendien op hel grote brand gevaar 'dat kan optreden. „Wij mogen, met het oog hierop, niet één man helpen meerdere in gevaar brengen." In tweede instantie kwamen dan noe enkele raadsleden aan het woord, waar bij zij om nader overleg en studie vroe- De burgemeester benadrukte nogmaals de uitspraken van zijn wethouder van openbare werken. Hoe men het ook draait, de aanvraag is ten allen tijde in strijd met de geldende bouwverordening. Opn: vroegen enkele heren het woord, w na de burgemeester na overleg me wethouders het voorstel deed de bespre kingen over dit onderwerp te beëindigen en de beslissing over deze zaak 30 dagen te verdagen, waarmee de raad akkoord ging. Werkplaats Het voorstel om het pand Rijnstraat 2 te bestemmen tot beschutte werkplaats, was aanleiding voor de heer Jac. van der Plas om namens de gehele fractie van de P.v.d.A. te betogen, dat dit voorstel zeer verheugend was te noemen. Twee iaren lang is deze werkplaats in een be huizing ondergebracht geweest, die ter enenmale ongeschikt was. Spr. betreur de het echter, dat nog geen definitievf oplossing was gevonden. Is. zo vroeg spr het pand Rijnstraat 2 niet zo te maken dat het permanent tot beschutte werk plaats kan worden? Nog beter zou nieuw bouw zijn. Verschillende andere raads leden vielen hem bij. Wethouder D. C. van Leeuwen zei. dal het inderdaad beter zou zijn, indien een definitief plan ter tafel was gebracht, maar met het oog op het bedoelde pand was dit onmogelijk, in verband met an dere plannen. Overigens verklapte spr dat het schoolgebouw in de Noordstraat ook niet meer als geschikt wordt be schouwd. Hier sloot de burgemeester zich bij aan. Volkomen tevreden gesteld, namen de raadsleden unaniem het voorstel aan Zwakke kinderen Commentaar bracht ook het voorstel n subsidie te verlenen aan de vereniging t uitzending van zwakke Katwijkse kin deren. Slechts de heer dr. G. W. Over- dijkink kon zich niet verenigen met het voorstel van B. en W. op grond van het feit, dat hij alleen dan subsidie wil ver lenen. wanneer de vereniging met tekort erkt. Overigens stelden de heren A. Pronk. J. van Duijvenbode, mr. J. van der Plas. H. Haasnoot en H. J. Grimbergen zich volkomen achter de subsidie-aan vraag. Het voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Het rijwielpad aan de noordzijde van de Zeeweg zal aangelegd worden, zo werd voorts besloten. Elektrische Apparaten Wasmachines - Centrifuges Wringers - Straalkachels Stofzuigers - Strijkijzers Droogscheerapparaten P. ZUYDERDUYN Voorstraat 31 Katwijk aan Z Telefoon 2951 VISSERIJGOLFJES Mooi steurtje De IJmuidense afslag heeft gisteren een steur van 190 kilo gezien: het beest was gevangen door de Tholen 15 en woog liefst 190 kilo, die hij verdeelde over een lengte van 3 meter. Het scheepje ving de steur tiidens de garnalenvisserij op de rede van Den Helder. Schipper D. Schot vertelde, dat het een vrouwelijk exemplaar was. Zij bracht een totaalbedrag van ruim f 800 op ofwel f 4.30 per kilo. De dure buit is naar België geëxporteerd. Twee en twintig schepen Er verschenen gisteren 22 schepen aan de markt met 2330 kisten vis. 850 Stuks kabeljauwen en 20 kleine kisten haring plus 1500 kilo tong. Van de totaalvangsten aren 370 kisten gevuld met schelvis, 235 ij ting, 300 gul en kabeljauw. 165 kool. 15 haring en 925 makreel. De Elie zorgde 600 kisten in totaal plus 300 stuks kabeljauwen en de SCH 27 had 700 kisten en 120 stijve kabeljauwen. De VL 85 voerde 435 kisten en 100 ijs- plus 100 stijve kabeljauwen aan en de HD 87 had 220 kisten, waarvan 75 makreel en 60 schelvis plus 300 stuks stijve kabel jauwen. Het buitenland nam gisteren de regels grote kabeljauwen af tegen f 90 tot f 69 en betaalde voor de kleine f 45 tot f 38, ter wijl de kisten kleine kabeljauwen van tot f67 deden. De grote tong maakte per kilo f3 tot f3.20 en de grootmiddel maakte f3.40 tot f3.80, terwijl de klein- middel f3.40 tot f3.60 deed. De enen no teerden f 2.60 tot f 2.50 en voor de tweeën kwam van f 2.10 tot f 2. Grote schelvis no teerde 121 tot f32 en grootmiddel voor export deed f24 tot f35. Witte kolen gin gen eveneens naar het buitenland en haal den f 66 tot f 70 de kist. Binnenlandse handel De binnenlandse handel nam de haring af voor f 17 tot f 18.50 en betaalde voor de makreel f 13 tot f 17, terwijl de kleinmid- delschelvis f 37 tot f 26 deed en de pennen f 33 tot f 28. Braad maakte f 30 tot f 20 en schol III en II respectievelijk f 32 tot f 50 en f 22 tot f 27. Wijting is verkocht voor f 20 tot f 15 en grote gullen maakten f 28 tot f34, terwijl voor de middelgul en de torren f 28 tot f 31 en f 18 tot f 20 kwam. Zwarte kool boekte f 42 tot f 50 en leng f43 tot f46. Voor vanmorgen was vannacht nog geen boot bekend. Men verwachtte echter met vrij grote zekerheid de Dirkje RO 53 met een geringe vangst, waaronder nogal wat makreel. r aanschaffing het gemeente- de Parklaan »r het bei De kredietaanvrage voi van diverse artikelen vooi lijk gymnastieklokaal aa werd toegestaan en de di van de Otte Baron van Catw'jckschool gevraagde medewerking ten behoeve van het gymnastieklokaal werd ex'eneens gegeven. Alleen de heer D. van der Marei wenste tegen te stemmen daar deze niets voor volleybal voelde. Grondverkoop Het voorstel om het raadsbesluit van 21 april Inzake de verkoop van grond aar de N.V. Visserijmaatschappij „Kennemer- land" in te trekken, werd door de geheh raad goedgevonden De verkoop van grond in het uitbrei dingsplan Overduin ondervond ook geen tegenstand. De bouw van 24 woningen voor rekening van de N.V. bouwkas Ne derlandse gemeenten kan dus doorgaan, evenals de 24 woningen voor rekening van de heer W. Ouwehand. De raad ging voorts akkoord met hei advies van B. en W. om het industrie terrein bij de Berghaven opnieuw te ver huren voor 7440. De deposito overeen komst met de woningbouwvereniging „De Brittenburg" werd akkoord bevonden Het maximumbedrag, waarvoor in 1957 kasgeldleningen mogen worden opgeno men werd, zoals voorgesteld, verhoogd van f 2.000.000 tot 3.500.000. Nadat B en W. de machtiging daartoe hadden ont vangen, stelde het gemeentebestuur voor een juist gistermorgen aangeboden kas geldlening te voteren van 650.000. Ook dat werd aanvaard. Begraafplaats waren ook geen bezwaren om de nadere regeling van de kindertoelage aan het gemeentepersoneel over de periode 1 oktober 1956 tot 1 januari 1957 vast te stellen. De verordeningen op het be en op het heffen van rechten voor de algemene begraafplaats te Katwijk in den Rijn werden onder de loep geno- en en aanvaard. De Cbr. Uloschool zal zonder bezwaar nieuwe banken mogen aankopen. De raad vond goed medewerking hieraan te ver lenen. De gevraagde wijziging van de ge- neentebegrotingen 1956 en 1957 werden [oedgevonden. Jaarvergadering van De Verpleging De vereniging „De Verpleging" heeft len rustig 1956 achter zich. Dat bleek gisteren op de jaarvergadering in Casa Cara. Voorzitter L. van der Zwan moest weliswaar meedelen, dat een verlies werd geleden, maar dat werd grotendeels goed gemaakt door de verhoging van het C-tarief, die op 1 juli inging. Het E-ta- rief, aanvulling op het ambtenarenfonds. bleek te laag. Daarom zal ook hier con tributieverhoging moeten worden voor- iteld. Er werd herinnerd aan de aan schaffing van een nieuwe ambulance- Secretaris A. C. Hofkes meldde in zijn jaarverslag, dat in 1956 diverse wijzi gingen in het reglement werden aange bracht, dat 2500 ziekenhuis- en 656 sana torium verpleegdagen werden betaald, dat op 31 december 3037 betalenden en 1336 kinderen in de ledenadministratie wa- opgenomen en dat de ambulance- 633 maal is uitgerukt. Penningmees- J. Vink meldde dat er een nadelig saldo van f 3369.44 was. Op voorstel van het bestuur besloot vergadering de contributie voor het E-tarief met 10 cent per week te verho gen met ingang van 6 mei a.s. De perio diek aftredende bestuursleden, de he- P. Haasnoot en A. C. Hofkes, wer den bij acclamatie herkozen, evenals de heer D. Huber, aftredend lid van de com missie van toezicht. In de vacature van de heer P. H. Castenmiller in de com missie van toezicht werd de heer G. B Ph. Ouwerling gekozen. hebben wij onze collectie japonnen en rokken samengesteld U vindt bij ons practisch overal één enkel stuk van, waarom u dan ook niet bang behoeft te zijn dat iedereen in het zelfde japonnetje loopt. Komt u eens kijken Onze prijzen zijn laag, de kwaliteilen prima. RIJNSBURG en NOORDWIJK AAN ZEE Coöp. boerenleenbank Rijnsburg Minder goede gang van zaken draagt wellicht een tijdelijk karakter DE UITSPRAKEN die gelden voor het wedervaren van de coöperatieve boerenleenbank Rijnsburg zijn zonder overdrijving ook van toe passing op het huishoudboekje van de Rijnsburgse kwekers en handelaren. Het is dan ook bedenkelijk dat, na een aanvankelijke vooruitgang ten opzichte van vorige jaren, 1956 in zijn geheel niet gunstig afsteekt bij 1955. Weliswaar liep het bedrag aan spaargeld met 17 procent op (vorig jaar 25 procent), maar de rekening-courant liep met 7 procent terug (v. j. een vooruitgang van 27 procent). Voorzitter G. D. Kralt meende als zaken van de achteruitgang een grotere vooral een teruggang in de zaken tengevolge van de dalende con- junctuurlljn, te kunnen aanwijzen. De te ruggang zette zich in de eerste maanden 1957 in sterkere mate voort. De heer Kralt meende evenwel, dat deze minder goede gang van zaken een tijdelijk ka rakter draagt. Omzet De rentevoet voor de spaarders is van 5 tot 3 procent verhoogd. Secretaris N. an Egmond meldde in zijn jaarverslag, dat de omzet is gestegen van f 69.000.000 tot f 90.000.000. Het aantal leden daalde to' 48. maar het aantal spaarders steeg vac 1858 tot 3203. Het aantal rekening-cou- anthoudei-6 steeg met 30 tot 643 Kassier S. Kralt deelde mee, dat de winst ad f 13.478.52 aan de reserve is toegevoegd, die nu f 205.000 bedraagt. De liquiditeit is nog altijd voldoende, waardoor men een uitzonderingspo sitie in de geldwereld inneemt. Aan gezien de eerste vier maanden voor 75 procent beslissen over het gehele jaar, verwachtte de heer Kralt, dat de reeks van vette jaren dit jaar wordt onderbroken. Huldiging Bij de bestuursverkiezing werden de heren W van Tilburg en Jacq. van der Eykel herkozen. De heer Van Tilburg. ïu 35 jaar in de raad van toezicht zitting heeft, de laatste jaren al6 voor- werd gehuldigd. Voorzitter Kralt merkte op, dat de heer Van Tilburg niet weinig heeft bijgedragen aan de vooruit gang van de coöperatie. Namens de leden een prachtige fauteuil aangeboden. Van het personeel kreeg de jubilaris een kistje sigaren. Ook de heer W. Star voer de het woord. Tenslotte behandelde de voorzitter de wijzigingen in de statuten en huishoude lijk reglement. Daarin staat onder meer, dat de kassier zich in het vervolg direc teur mag noemen. Het vereiste aantal leden was niet aanwezig, zodat op e volgende bijeenkomst over deze 6tukk moet worden beslist. Burgerlijke stand Geboren: Jan D, z v J van Delft en Zwitser; Willem H W. z v P Vooijs Tol. Overleden: C H Mulder, d v P G Mul der en E Dingjan, Vliet N.Z. 71. Ingekomen: J. H. Franke, e.v. H. E. de Haan, van Katwijk naar P. Heinstraat 34; P. Bakker, e.v. C. van der Valk, van Rot terdam naar Kanaalstraat 29; L. de Jong, van Leiden naar Hofstraat 46; L. J. Star, van Voorburg naar Oegstgeesterweg 48, met echtgenote; J. van Delft, van Noord- wijk naar Spinozalaan 18. met vrouw en 3 kinderen. Vertrokken: J. A. Schoneveld, van Ka naalstraat 74 naar Voorburg. Voorschoten Hoofd, onderwijzeres en voorzitter school bestuur jubileerde mee Op waardige wijze heeft gisteren de viering plaat» gehad van een vier- voudig jubileum in verband met de school met de Bijbel aan de Wijngaar denlaan. In de eerste plaats het 25-jarig bestaan van de schoolvereniging, dan het feit dat het hoofd der school, de heer G. C. Verrips. en de onder wijzeres mej. W. Chr. Wientjes evenveel jaren aan de school verbonden zijn en tenslotte wat eigenlijk pas 's avonds algemeen bekend werd, dat de huidige voorzitter 25 jaar bestuurslid is. De feestdag werd ingezet met een fee voor alle leerlingen van de school in h culturele centrum. De kinderen war enthousiast, niet het minst door het ijsje dat ze allen kregen. Er werden enkele leuke films voor hen vertoond en cac van de kinderen aan de jubilarissen handigd. 's Middags om 3 uur had de officiële huldiging plaats temidden van een groot aantal genodigden. Perioden De voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. H. van Leeuwen, sprak een kor. herdenkingsrede uit, waarin hij mem< reerde, hoe vóór 25 jaren de schoolvei eniging werd opgericht en hoe deze af splitsing van de Hervormde school i beste harmonie geschiedde. Spr. betreurde het, dat de eerste voorzitter, de heer D. J Cuilenborg, door droeve omstandig heden deze herdenking niet kon mee- De heer Van Leeuwen zag in het bestaan in de school een drietal perioden. Eerst ie van vóór de oorlog: de moeilijke tijd an verhoging van de leerlingenschaal het ontslag van leerkrachten. Van de o logsjaren met de bezetting óók van school en de beruchte „vorderingen" v hogerhand die naar vermogen werden g saboteerd. Tenslotte de periode nó de be vrijding die gekenmerkt werd door bloei de school; een steeds stijgen van hel aantal leerlingen en de uitbreiding met 2 lokalen in 1950. Zeer erkentelijk was spr. de activiteit zowel van de heer Ver rips als van mej. Wieritjes waar dit de school en het onderwijs betrof. Namens het bestuur bood hij beiden een schilderij Burgemeester Van der Hoeven feli citeerde namens het gemeentebestuur de jubilarissen en constateerde, dat de school met de Bijbel ten opzichte van het chr onderwijs in de dorpsgemeenschap eei grote plaats heeft ingenomen. Spr. dankti de beide jubilarissen voc-r alle arbeid die zij hadden verricht aan de jeugd de gemeente. Gij hebt uw taak ver zoals het Christenen betaamt Namens de vereniging Chr. Nationaal Onderwijs sprak dr. Schilp uit Leiden, die, zoals hij zei, bij de wieg van de school had gestaan. Hij was verheugd ove ijver en nauwgezetheid van de jubila- Het jubileum van de school met de Bijbel te Voorschoten en de jubilea van het hoofd, de heer Verrips, en de onderwijzeres mej. Wientjes; van links naar rechts mej. Wientjes, mevrouw en de heer Verrips. De feestzon heeft deze dag uitbundig zowel op de school als op hen geschenen. Foto N. van der Horst Tsjonge. wat een verrassing Adjudant Schoonbeek won eerste prijs van Goed Zo-actie T^EN AUTO. Tsjonge. tsjonge. wat een verrassing! Je hoopt er wel op, maar toen Ik het gisteravond zo zwart op wit op dat briefje zag staan, toen werden mUn zenuwen me bUna de baas." zo vertelde de heer J. H. Schoonbeek, de gelukkige winnaar van de eerste prijs van de Goed- Zo-actie. ons vanmorgen. Heel Voorschoten leeft mee met de ad- Oranjevereniglng Katwijk aan Z« GROTE ORANJE-WANDELTOCHT Startplaats: Oranjeschool, Secr. Varke- visserstraat. Gestart wordt tussen 2.30 en 3 uur over de afstanden 10, 15 en 20 km. Inschrijving: Lunchroom Chr. Verplancke, Voorstraat 14 en Bloemenmagazijn L. Par- levliet. Voorstraat 80 en J. Boonekamp, Adm. de Ruijterlaan 2. A.s. zaterdag van af 2 u aan het Startbureau Oranjeschoofl. KATWIJK AAN DEN RIJN men, tenminste bijna! Het uniformcomité heeft het in zeer korte tijd mogelijk ge maakt. dank zij de hulp van de bevolking, dat de uniformen werden aangekocht. Morgenmiddag om half drie zullen zij aan Ie harmonie worden aangeboden. Dit zal gebeuren in het Parochiehuis, •.vaar burgemeester H. Duiker de unifor men namens de burgerij zal overdragen Voortaan zullen we dus de muziekvereni ging in keurig blauw op straat zien ver schijnen. judant van de rijkspolitie uit de Pauwen straat. Van vanmorgen zeven uur af stond de telefoon witgloeiend. Iedereen vroeg, of de heer Schoonbeek blij was, wat hij met de wagen gaat doen. hoe hij aan zijn slagzin is gekomen en ga zo maar door. Wat samenwerking toch vermag, dat ziet u aan het eindbedrag. Dit is de vol zin, waarmee de adjudant de droom prijs in de wacht sleepte. Eigenlijk dankt de de heer Schoonbeek zijn rijm aan Johan Bodegraven, dooit! at deze in de vorige uitzending tal van malen de woorden „samenwerking" en „totaal" gebruikte De Voorschotenaar stelde de eerste zin samen, voor „totaal' vond hij het woord „eindbedrag", dat rijmde weer prachtig op „vermag" en zo, al peinzend, werden de woorden aaneengeregen, die aanleiding gaven tot het prachtige geschenk, dat Jo han Bodegraven morgenmiddag om drie uur Voorschoten zal binnenrijden. Dat wordt me een feest van jewelste. VALKEISBIRG Boerenleenbank boekte hoge winst Ook de Boerenleenbank van Valkenburg is in ledenvergadering bijeen geweest. Na lezing van de notulen bracht de kassier' van de bank zijn jaarverslag uit Hij wees erop, dat de winst nog geen jaar zo hoog was geweest als in 1956. De spaargelden stegen met 165.000 tot een totaal van 957.000. Door de beperking in de kre dietverlening namen de uitstaande gel den toe met slechts 7000, tot een toiaa) van 710.000. Het saldolegoed bij de cen- stuur-personeel als een soort echtvi ging. De man het bestuur is royaal met zijn huishoudgeld. De vrouw daaren tegen het personeel zou graag wat méér belangstelling hebben van de man. Overigens noemde spr. deze verhouding uitstekend. Ds. J. C. Houtzagers, vroeger Geref. predikant alhier, accentueerde het be staansrecht van de Chr. school, dat in deze tijd wederom wordt bedreigd. Tot de Jubilarissen zei spr.: gij hebt uw taak goed vervuld. Door uw werk hebt gij de Kerk gebouwd. De heer L. J. Los, als oud-voorzitter, memoreerde eveneens de goede sfeer waarin destijds de split sing met de Hervormde school plaats had. Spr. waarschuwde voor verslapping van het Chr. onderwijs en wekte op tot trouw aan de Schrift. De heer D. J. Brinks, sprekend namens het bestuur van de Hervormde scholen, noemde de splitsing van de scholen een voor beide partijen waardevolle oplos sing. Beide scholen hebben naast elkaar te strijden voor hetzelfde doel: uitbreiding van Gods Koninkrijk. Spr. bood het schoolbestuur een bijbel in de nieuwe ver taling aan en aan de beide jubilarissen eveneens een geschenk. Mede namens de. hoofden van andere scholen bracht de heer G. v. d. Schinkel, hoofd van de Ds. Portgensschool, de ge lukwensen over en accentueerde hij in het bijzonder de prettige samenwerking met collega Verrips. Ten slotte dankte de heer Verrips, mede namens mej. Wientjes, voor de vele goede woorden. Spr. zag de taak van onderwij zer al« een zeer verantwoordelijke. De avond 's Avonds was er, eveneens in het cul turele centrum, de jubileumviering met bestuur, ouders, leden, personeel, oud- personeel en oud-leerlingen. Dit is een gezellige en gemoedelijke feestviering ge worden. Namens de Jubileumcommissie droeg de heer M. Meeuse een aantal ge- sohenken over. Voor de heer Verrips was dit een fototoestel met uitgebreid toebe horen, voor mej. Wientjes een tinnen theeservies en voor het schoolbestuur ten behoeve van het onderwijs een bandrecorder. Tot grote verrassing niet in het minst van hem zelf ontving de heer Van Leeuwen eveneens «en ge schenk. Weinigen hadden er erg in, dat ook déze jubileerde: 25 jaar lid van het schoolbestuur. Onder hilariteit werden een aantal fo to's van personeel en leerlingen geprojec teerd uit vroeger jaren. Oudleerling Van Leeuwen jr. haalde schoolherinneringen op evenals de heer G. Steenwinkel die 17 jaren aan de school als onderwijzer verbonden was. Bijzon der aardig was de manier waarop de heer Verrips door een tweetal dochters in het f eestzonnetje werd gezet. Enthousiast zon gen alle aanwezigen, begeleid door de heer Hijmans een aantal vaderlandse lie- Ten slotte zorgden een zestal oud-leer lingen, voor een ogenblik weer in de schoolbanken met meester Joziasse voor de klas, eveneens voor een vrolijke noot. Levendig waren de gesprekken geduren de de opzettelijk lange pauze. B.B-actlviteiten Morgenavond wordt een gecombineerde oefening van de blokploegen, de gemeen telijke opruimings- en reddingsploeg, brandweer, medisch geneeskundig team en de sociale verbindingsdienst gehouden. Donderdag 2 mei volgt een instructieve filmavond voor alle diensten en blokken 3 zaterdag 4 mei is er 's middags een grote gemeentelijke oefening. Tot slot wordt op zaterdag 25 mei de gemeentelijke B B.-dag gehouden met een paraatheids- actie en een bijeenkomst in het Culturele Centrum. HILLEGOM Burgerlijke stand Geboren: Josephus Adrianus zn v P van der Linden en J M van de Reep; Maria Johanna Gerardina Wilhelmina dr v N W Warmerdam en J M Noordermeer; Jacobus Wilhelmus zn v J C Lommerse en J M de Ridder; Wieger zn v W Lei en J Kardol; Emile Guillaume Jean Marie zn v G P D Le Cocq d'Armandville en M Straathof; Antonius Cornelis Maria zn v J. Warmerdam en C J van Rooden; Eduar- dus Cornelis Jacobus zn v E A M van Looij en C M Raamsveld; Willem Leen- dert zn v L Westerlaken en A van Groen. Ondertrouwd: J H Spelt en D Dedel; J B van de Loo en J Haspels; L van Diest en H M Bakker. Getrouwd: L M Koppers en A M J A Meijer; N G Geerlings en J J van Roo den; G J van den Berg en M C J Kroon; C C Plieger en G J M Wiegers; B Berre- voets en I Both; P A Zuiderduin en M A E van de Graaf; E G de Ruijter en M C van Amerongen; N Coulooze en C C van der Tonnekreek; J H den Haring en Th M van Deursen; A J Hulsebosch en C G Louter; J F A Arrachart en J M van der Meij. Overleden: J van de Beid m 79 jr; G Bartels echtg van H D Perfors vr 70 jr^« J van Til m 70 jr; W J G Philippo m 66 jr.- trale bank steeg met 160.000. Het kre dietsaldo steeg met 6000 tot 104.500. De omzet steeg met 3.8 miljoen tot 14 miljoen. De winst bedroeg na reservering van een bedrag voor de vennootschapsbe lasting 6800. De heer Poot werd als bestuurslid her-,- kozen. Gekozen werden de heren H. Imthorn B.zn en J. A. v. d. Meij. De voor zitter sprak de heer Nic. v. d. Nagel toe in verband met het feit, dat hij wegens zijn leeftijd het bestuur van de bank moest verlaten. Een geschenk werd aan geboden. De heer Barnhoorn sprak na mens de raad van toezicht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9