Met Fasen werden er 200.000 sigaren per dag méér gerookt dan met de vorige Fasen POPLIN 80 Meisjes De sigaar blijft aan de winnende hand! AUTO-HYPOTHEEK DE HOGE VELUWE s HET CENTRAAL BUREAU voor de STATISTIEK ftitl v.r LklliM.HE COLiRANiT 6 DINSDAG 23 A^KiL 'i Avonds vóór het slapen gaan, morgens op de nuchtere maag en bij de maaltijden. 0e beschermer van Uw gestel VICHY CÉLESTINS H de waker over Uw gezondheid SEIZOEN TE VICHY VAN MEI TOT OCTOBER Imp. A.P.K. - A'dam - Tel. 44978 Oeld opnemen op nieuwe en gebruikte auto's. Geen kosten vooruit. Geen Ail Risks poLia nodig. Wü staan voor U klaar van 's morgens 9 tot "s avonds 10 uur. Kantoor: Druiven- straat 38. Leiden. Telefoon 30104. Personeel gevraigd Gevraagd in Verpleegin richting „Het Sonnehuys", Zoeterwoudse singel 67, een Verpleeghulp. Gevraagd e$n goede werk ster voor 2 dagen p.w. Mevr. Cramwinckel, Hofdijck 88, Oegstgeest. Tel. 31857. Gevraagd net meisje of werkster, hele of halve da gen. A. J. Knijnenburg, Rijn- geesterstraatweg 31, Oegst geest. Telef. 20058. Porsoneel aangeb. Geroutineerd Typiste, mo derne talen, zoekt werkkring voor 1 a 2 maanden, event steno. Brieven no. 9212 bur. van dit blad. Te huur gevreagd Emeritus-predikant zoekt per 1 juni in Leiden of om geving, zit- en slaapkamer met pension en eenvoudige verpleging. Heeft gedeeltelijk eigen meubelen. Prijs 200 8 225 per maand. Brieven no. 9214 bur. van dit blad. Woningruil Aangeboden: aardig huls, 2 kamers, 2 slaapkamers, ge vraagd huis met schuur. Br. onder no. 9216, tour. blad. Te koop gevraagd Meisjes- of dames sport- flets te koop gevr. In goede staat Hofdijck 88 Oegstgeest. Telefoon 31857. WU betalen veel geld gebruikte goederen, zoals radio's, stofzuigers, pick-ups, grammofoonmotoren, elektr. motoren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop G. van Vliet, Janvossenateeg 34. Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde tafels, bronzen en kop beelden, pendulestellen, kris tallen kronen, goud, zilver, dekenkisten, koperen werpen, Perzen, enz. B mer, Morsstraat 41, tel. 26918 Goegerrltsteeg 1, tel. 22791. Gevraagd: meubels, brand kast enz. Gehele en gedeelte lijke 'inboedels, schrijfbu reau*. piano's, radio, pick up. antiek, gasfornuis, win kel. en kantoorinventaris sen. schrijfm., bromfiets, ko perwerk, kleed, kasten. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, to.v. V. en D. Let op telef. 23261. Ta keep aangab. Kinderwagen en ledl- kantje, beide met bedje. Sa men 85.-. C. Heemskerk, Tulpenstraat 24. Rijnsburg. Aangeboden 60 RR Mar grieten in 3 soorten, extra ln t gewas. Te bevragen J. Heemskerk. Kanaalstraat 39, Rljnsburg. Een massief eiken 2-pers. ledikant met prima Auping matras. Grote maat. Adres K. v. d. Vliet, Noordbuurtse- weg 1, Zoeterwoude. Z.g.a.n. Herentransport- rijwiel „Bato", ook genegen te ruilen voor dito damesrij wiel. J. C. Zijderveld, Ach terweg 32, Katwijk a.d. Rijn. Huisorgel te koop merk: Manborg, 14 registers, mod. eiken kast, in- en uitwendig ala nieuw. Pr. ƒ500. Adres te bevr. no. 9213 bur. blad. Singer handnaaimachine, in goede staat, compleet m. kap, prijs ƒ45; Singer trap- naaimachine (ringspoel) in zeer goede staat, prijs 85. Herenstraat 23, Leiden, telef. 82027. Spoed. Vertrek. Motor fiets merk Royal Enfield, 350 cc. k.k. van 1949, in uitste kende staat m. nieuwe ban den enz. tevens belasting, •potkoopje. Ook genegen snelbrommer in te ruilen, Te bevragen Aloëlaan 18. Brandhout. Aangeb. grote Eartlj brandhout w.o. veel ozljnstijlen. Te bevr. op het •loopwerk Tieleman en Dros. Hooigracht, Leiden, firma H. de Bolster. Door vertrek Herenfiets merk Balato met licht enz. 55. Sleestofzuiger torpedo model 220 V. met toebehoren ƒ35. Losse Berlni motor feitje) 35. Erres batterij- radio van 1956 85. Aloë laan 18. Wegens omstandigheden aangeboden Vauxhall, bouwj 1060, in prima staat, ook ge negen te ruften voor ecooter of motorfiets. Nwe. Rijn 106 Diversen Alvorens wiir ook, een •uto te kopen of te verko pen, bezoekt éérst een E.N.A.V.O. AUTOVEILING. Iedere woensdag Houtrust Den Haag. Inbrengen v.a. 9 uur v.m. Veilen 2—5 en 7—0 uur. Inl. financ., garantie, koerslljiten: Leuvensestraat 86, tal. 540397 Scheveningen. Solex Standaard t S49.50 f 17.50, Solex de Luxe f 305, p.m. f 20,24, inclusief All Risk verzekering. Ser- Station Gebr, Huisman, Hogewoerd 66—68, tel. 31292. H.M.W. dubbel-zit brom fiets met dubbele veer-ele- menten. De enige bromfiets geschikt voor 2 personen. Prijs f 725.—. Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668 Witborstels, schoen- bad en kleerborstel - luiwa gens - bezems - zelfboen- "srs - zwabbers - grote sor- xing en de beste kwaliteit. Drogisterij J. Vrijenhoek, Haarlemmerstraat 119. Oud goud en zilver te verkopen? Het Ringenhuis is het adres waartoe u kunt wenden. Ook voor bril- en antieke voorwerpen. J. Hoogervorst, Morsstraat 9. Telefoon 24920. H.M.W. Alle modellen, ook or 2 personen, met 2 veer- elementen. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295, Korevaar- straat 6. De zaak met service, Moderne sportrfjwlelen. Alle kleuren vanaf 145.50. Keuze uit honderden model len. Van Zijp, Haarlemmer straat 295, Korevaarstraat 6. De zaak met service, Delftsche Zaadhandel, Ge- versstr. 65„ Oegstgeest. Tel. 25494. Groenten- en Bloe- menzaden. Vogelzaden, Hon denbrood, Bestrijdingsmidde len. Gereedschappen. Nieuwe babybox met hoogde vlonder en telraam 17,75. Plastic boxmatrasje 7.75. Kinderstoel 17.25. Hooglandse Kerkgracbt 40A. Lelden, Telefoon 22287. „Roslne" geeft de hoogste fuijs voor goud, zilver uwelen. Grote keuze in lovlngsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen, Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 16, telefoon 26854. Slager^ Pleterse. Dinsdag, woensdag en donderdag 500 gram gehakt van 1.70 1.40. Onze bekende rook- per 500 gram. Rauwe rook worst 0.38 per 100 gram. Herenstraat 29. Duitse, Oostenrijkse en Zwitsarse Dames en Heren, 14—65 jaar, wensen co pondentle met Holland. In lichtingen gratis. Wereldkoe. rier. Postbus 8057. Rotter dam. Telefoon 33421. Iedereen Is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers. af 19.50, 2-pers. 26.50. Smits Bedden-tapijtenmaga zijn, Mare 98. Vrouwensteeg no. 9. Telefoon 23913. Autorijschool Beatrix mindert uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. Lesuur 6.-. Lesma teriaal Ford Taunus. Bea- trixstraat 4, Ted. 30319. Voor uw schuimrubber- matras moet u in 't Schuim rubber- en Plastichuis zijn. Mare 70. Wij confectioneren voor u ln elke vorm schuim rubber en schuimplastlc leveren u dit in elke af meting. Woensdag Markt. Oir laag te prijzen: pracht kwa liteit katoenen dames onder- Jurken met kant van 20 timeter, t/m m. 50, van 5.98 nu ƒ4.98. Alleen bij Japie. Hoek Stadhuisplein. Woensdag Markt. Kinder nylon onderjurkjes met veel kant 1.98. Dames nylon derjurken 4.98. Al ons dergoed spotgoedkoop. Hoek Stadhuisplein. Japie. Salira de volksmotor, compleet mot telescoop v vork, zweefarm achter km- teller. stuurslot, stoplicht, enz. 200 c.c. v. slechts 1295 (met zadel). Ook deze mo derne goedkope motoren bij: Valk a/d H. Schouw, Voor schoten. Waarschuwing!!! Voor ,,'onderverf moet u naar Ho gewoerd 62. Wij hebben de alleen verkoop overgenomen. Dus laat u niet misleiden. Wij geven alle gewenste in lichtingen door erkend schil der. Rich. J Blok. Hoge woerd 62. Tel. 23123. Behangen!! De hele col lectie van Rath en Doode- heefver. Prachtige kleuren voor elke beurs. Elke rol ge garandeerd. Plaktafel 50 ct p. dag. Voorlichting door er kend behanger. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62, Telef 23123. Spiralen, dreenoir. cylltv- derbureau, zwaar eiken cy- Mnderbur schrijfm.. haard- hoekstoeltjee, fraai Mechels dressoir met leeuwenkoppon en tafel, pracht boek enk ari. zwaar eiken kussenkari bankstel c-lubs. enz. W. F Kooreman, Nwe. Rijn 9. t.ov V. en D. Let op tel 23261 Een zonnig humeur door een goed bed! 1-pers. 58.50. 2-pers. 78 86. Auping. PuM- Epeda. schuimrubber k. U vindt ze bij De Kléine Winst H aarlemmer- it 51. Vergeleken met verleden jaar worden op het ogenblik iedere dag 200.000 sigaren méér gerookt De verstandige manier van roken wint alom veld. Een sigaar hóórt, bij het tegenwoordig levensrythme Hebt U het druk: het strelend aroma van uw sigaar schenkt kalmte. Zit u met een probleem: de pittige smaak van een sigaar stimuleert u! Er zijn goede sigaren in alle prijsklassen en in een keur van modellen. Veel jonge mannen roken vooral Senoritas. Zij kunnen dan gezonde matigheid combineren met het hoogste rookgenot! Ons Nationals Park door A. B. Wigmaii A GeschiedenisLandschappenCultuur Fauna en Flora A met 70 reproducties van bijzonder Interessante foto's in koperdiepdruk uitgevoerd. pnj» gtb. 0.90 Een kostelijk hoek voor ieder die de natuur bemint in elke boekhandel verkrijgbaar n.v. Gebr. Zomer en Keuningi Uitg. Mij. Wageningen 35. „En, Hamzwaaier, wat heb Je op je hart?" vroeg commissaris Bonebakker, nadat hij de inspecteur en Spekkie en Blekkie be groet had. „De meester-vermommer is ons vandaag tot twee maal toe door de vingers geglipt, commissaris," zei inspecteur Hamzwaaier bitter. „Wat zeg je me daar?" De commissaris sprong opgewonden overeind uit zijn stoel en staarde zijn ondergeschikte met vlammen de ogen aan. „Hoe is dat gebeurd? Waarom heb je de schurk niet gegrepen? Je weet toch dat de eer van ons hele korps op hat spel staat?" „Ik kwam er beide keren te laat achter dat ik was beetgenomen, commissaris," ver dedigde Inspecteur Hamzwaaier zich. Dan bracht hij de commissaris verslag uit van wat er dia ochtend en die middag was ge beurd Commissaris Bonebakker luisterde somber toe, onderwijl ongeduldig met zijn vingers op het blad van zijn schrijfbureau trommelend. „Het Is Je te vergeven, Hamzwaaier," brom de hij, toen de inspecteur uitgesproken was. „Ik kan Je niet kwalijk nemen dat Je gefaald hebt. Maar het kan zo niet langer blijven doorgaan, Hamzwaaier. Het kin niet. Er moet ietg aan gedaan worden. Maar wat?" besloot hij, met een diepe, vertwijfelde zucht „Onze kleine vriend Blekkie hier heeft een plan bedacht, dat volgens mij helemaal niet gek is. commissaris," antwoordde de inspec teur. „Daarom heb ik hem meegebracht. Blekkie. vertel de commissaris eens wat Jij hebt uitgebroed." Blekkie legde de commissaris het plan uit, dat hij In de juwelierswinkel aan de inspec teur had ontvouwd. Terwijl hij sprak klaar de het gelaat van de commissaris langzaam weer een beetje op en toen hij zijn uiteen zetting bad beëindigd, sprak de politiechef goedkeurend knikkend: „Dat lijkt me een voortreffelijk Idee van je, Blekkie. We moe ten het snel nader uitwerken. Natuurlijk moet degeen, die zogenaamd veel geld of kostbaarheden in huls heeft, bereid zijn om aan ons plan mee te werken. Wie zouden we daarvoor eens kunnen uitzoeken? Wacht, mijnbeer Zlng-in-de-Wei. de neef van de burgemeester Dat is een rijke, excentrieke vrijgezel, die een kostbare verzameling kunst voorwerpen heeft. Als we dte eens voor ons karretje konden spannen!" En de commissaris staarde voor zich uit met een blik ln zijn ogen, also hij zijn hand reeds op de schouders van da m eest er-ver- •oelde rusten. (Wordt vervolgd). de bestelwagen, die Amerika verovardal Mèt de personenwagen werd. ook de Isabella Combi in no time het „car"-succes in Ame rika. Amerikanen verlangen comfort en show (dèt heeft de Combi met zijn dollar allure van lijn) maar vooral ook zuinigheid. En daarin is de Combi onovertroffen. Snel, handig, praktisch (520 kg draagvermogen), als bestelwagen rendabel tot en met, als per sonenwagen luxueus-elegant! Maak eens een proefrit. Imp.: Hosier's Automobielbedrijven N.V. Alexanderlaan 23 Rijswijk (LH.) Tal. SSI70) NO-IROH Exceptionele Export-Partij ..no-iron Poptin van super kwaliteit Egyptische katoen. 90 cm breed: in enorme verscheidenheid zonne tinten, waaronder wit 2 Normaal zou deze „no- iron" de helft per meter méér kosten I Nn ilvchti enkele dagen VROOM A DRMOMANN Uw wrenhuis te 's-GRAVENHACE vraagt in de leeftijd van 16 tot 23 jaar voor de bediening van elektrische Hollerith ponsmachines. Hiervoor wordt en op leiding in bureautijd gegeven. Het salaris, volgens rijksrege ling, is afhankelijk van de leeftijd en loopt van f 86.- p.m. voor 16-jarigen tot f 217.- p.m. voor 23-jarigen. VAKANTIE: 15 werkdagen per jaar. AANTREKKELIJKE werktijden. REISKOSTEN woonplaats naar 's-Gravenhage worden vergoeo'. Wie voor dit werk belangstelling heeft, kan met ons komen praten: Adverteert in de Nieuwe Leidsche Courant

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6