Muzikanten op hun best in op de jazz geïnspireerd werk DE Personeel van Boot te Alphen had gezellige avond Coöp. Boerenleenbank „RIJNSBURG" 3v2 Vvr1 iaar En tóch heeft Christelijke politiek nog zin Minister Staf terug uit V.S. ENIGE MEISJES FLINK WINKELMEISJE REMINGTON FOUR-MOST SHAVER DE LANDBOUWER nieuwe leidsche courant Tl zaterdag 13 april 1957 TER AAR Kiesvereniging van c.-h.u. koos nieuwe voorzitter De Chr Hist, kiesvereniging hield in 't Centrum te Aardam de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer H. do Vos. Uit het jaarverslag van de secreta- bleek, dat de afdeling 71 leden telt. De aftredende bestuursleden, de heren n Harten, W. van Woudenberg en G E. Rosenboom, werden herkozen. Aan genomen werd het bestuursvoorstel de contributie op 2,50 te brengen. Er was batig saldo van 111,24. De heer W. Goedhart werd tot lid van de kascommis- jie benoemd. De heer H. de Vos, die 36 jaar lang be stuurslid is geweest, deelde mee, zijn voorzittersfunctie neer te leggen. Tot zijn opvolger werd de heer G. van Harten ge kozen De secretaris bracht de heer De Vos dank voor al zijn werk en overhan digde hem namens alle leden een bijbel. Deze dankte voor de attentie en rele veerde vele gebeurtenissen uit zijn be- ituurslidmaatschap. Overzicht veiling e primeurs werden deze week ter veiling aangevoerd: aardbeien en peu len. Voor de aardbeien betaalde men 2,10 per doosje en voor de peulen 6.60 per kg. Over de prijzen van de groenten len deze week geen opgewekt ge luid laten horen. Spinazie kon niet tot bevredigende notering komen; kwali- over het algemeen zeer goed. Sla op- iw laag in prijs, aanvoer groot. Glas- ijvie woensdag wat duurder, verder lage kant. Rabarber kreeg een be hoorlijke prijs. Stoofsla liep nogal uiteen. Voor komkommers veel interesse, vrijdag flauwer. Radijs wordt goed betaald. Wijkverpleegster benoemd Tot wijkverpleegster bij Het Groene Kruis is in tijdelijke dienst benoemd j. Lauwerman te Den Haag. Deze benoeming was noodzakelijk door het voorlopig niet in staat zijn tot werken :uster Firet, wie onlangs een ver keersongeval overkwam. Zuster Lauwer man zal in Aardam woonachtig zijn. Uitreiking diploma's Gisteravond had de uitreiking plaats an diploma's aan de geslaagden van de H.B O.-cursus. De burgemeester hield en toespraak tot de geslaagden. Hij reikte ook de diploma's uit, en wel aan de da- Dobbe-Bosland, Vis-tKooij, R. van Harten, R. Hoogervorst, G. Dobbe, N. Rietveld, G. Esveldt en G. Hoogervorst de heren Venema, Zevenhoven, Heiner, Vuijk Zevenhoven. WOEBREGGE Verkeersmaquette De verkeerscursus onder leiding van de heren J. Bil en K. van Keekem mag zich in grote belangstelling verheugen. Gister avond werd in tegenwoordigheid van de burgemeester de nieuwe maquette in ge bruik genomen. Deze werd door de heer Van Keekem ontworpen en met zijn as- aistent, de heer J. Disseldorp, gecon strueerd. De burgemeester betuigde zijn tevredenheid. De heer T. de Jong ver toonde deze avond een filmstrip. Oogst van de straat Gevonden: zwartleren dameshand schoen. zilveren broche, diverse voetbal benodigdheden, handschoenen en een bruine herenschoen. Verloren: bruinieren handschoen, bril- lendoos, zonnebril, wanten. Inlichtingen bij de postcommandant van politie. Kijkavond Chr. school :erstvolgende kijkavond van de Chr. Nat. school wordt maandag a.s. gehouden Uitvoering Benvenuto te Voorschoten Invaller-dirigent Stellaart volbracht zijn taak op bekwame ivijze E VOORSCHOTENSE HARMONIEVERENIGING Benvenuto heeft gis- teravond in het Cultureel Centrum haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Voorzitter J. de la Bije gewaagde in zijn openingswoord van een goed jaar. Weliswaar werd op het afgelopen concours „slechts" een tweede prijs be haald, maar dat gebeurde dan toch met het hoogste aantal punten in deze prijsklasse. Dit jaar hoopt het korps echter met een eerste prijs terug te keren en dan een feestelijke mars door Voorschoten te maken. Overigens was de afgelopen periode ook in een ander opzicht druk; een fancy fair had een zo goed resultaat, dat een aantal nieuwe blaasinstrumenten en troms kon worden aangeschaft. Het doel is nu, door ombouw en aankoop zo spoedig mogelijk met een geheel nieuw instrumentarium voor de dag te komen. De beste indrukken gaven (het con coursnummer) Baptème montagnard en de ouverture Chicago (F. Ruelle). Laatst genoemd werk is sterk op de jazz ge ïnspireerd. De opbouw is bijzonder even wichtig, te weinig ook (naar onze mening) tot een imponerende eenheid uitgegroeid, maar de klank is nog interessant genoeg. De muzikanten beleefden er kennelijk genoegen aan en toonden zich op hun Wat ons betreft, mogen ze nog heel wat stukken van dit genre op hun repertoio nemen. De programma's van het merei deel onzer korpsen behoeven dringend herziening in moderne zin. De voorzitter wilde graagd de reactie van het publiek op deze muziek horen en verzocht daarom schriftelijk commentaar. In het geval van een gunstig onthaal zal het korps op de ingeslagen weg v Een grote tegenvaller werd de ziekte van de heer A. Bosch Sr.. Benvenuto's dirigent. Gelukkig was de heer Stellaart. lid van de Koninklijke Militaire Kapel, bereid tijdelijk de leiding op zich te Ten slotte zette de heer De la Bije nog eens uiteen, wat het donateurschap eigen lijk betekent, en hij wekte zijn gehoor op, de contributie te verhogen. Hoewel op papier alle plaatsen waren gereserveerd, toonde de grote zaal toch veel lege plekken. Maar op de tweede uitvoering, vanavond, zal er wel geen enkele stoel onbezet zijn. Handicap Bij onze beoordeling moeten we du kening houden mét de plaatsvervangende directie van de heer Stellaart. Men mag van hem veronderstellen, dat hij, hoofde van zijn dagelijks werk, het har- moniebedrijf dóór en dóór kent. Maar daarom is nog niet te verwachten, dat d« muzikanten in zó korte tijd zich op zijn bedoelingen konden instellen, ook al ni omdat de nu gespeelde werken onder de heer Bos werden ingestudeerd en nieuwe dirigent immers diens leiding niet kon imiteren. Men moet respect hebben voor de toewijding en de bekwaamheid, waarmee de heer Stellaart zijn taak heeft volbracht. Ook de korpsleden betuigden zich, bij monde van de voorzitter, daarover zeer tevreden. Maar het spel toonde intussen vaak een, om zo te zeggen, los-vast ver band. De muzikanten, die op hun routine speelden, klaarden het tóch wel, maar de minder-zekeren wei felden niet zelden met hun inzetten en stemvoeringen. Temeer klemde ditwaar ook een groepje héél jonge mensen in dit ensemble meespelen. Het meeste nadeel van de genoemde standigheden ondervond Strauss' Kaiser- walzer, een moeilijk werk, waarvan stemmenweefsel niet het minste letsel kan verdragen en dat een eensgezinde, lichte, bezield-muzikale uitvoering vraagt, die het nu niet kreeg. Nauwkeuriger en met meer uitdruk king ook, klonk Adams La pOupée de Neurenberg. Wel zou het korps hier niet, zoals één en vijftig jaar geléden, eerste prijs hebben behaald, maar de tolking had toch zeker verdiensten. jJ moest r de bovi a De personeelsvereniging van D. en Joh. Boot N.V. hoopt in het vervolg haar fes tiviteiten te kunnen houden in de ruime kantinezaal, die na veel stagnatie, zoals de voorzitter vertelde, waarschijnlijk over twee weken zal worden geopend. Nu n het gisteravond nog doen met bovenzaal van Centraal, die niet ge- maar voor vanavond is nitverkocht. De heer C. H. v. d. Wolff sprak een in leidend woord. Enkele heren van de per soneelsvereniging paleis Soestdijk werden in het bijzonder verwelkomd, l De heer V. d. Wolff vroeg voorts aan- i dacht voor het optreden van de band uit 'gen personeelsleden The Industry Boys, het heel goed heeft gedaan met als ongste van het viertal een 15-jarige ac- ordeonist. Het programma werd verzorgd door het welschap Le petit Cabaret. De confe- vas in handen van Peter Heideman, niet zoveel van maakte, maar als oiozanger en in enkele schetsjes wel heel ioed was. Een trio onder de naam Mi-Jo-Pe's trad P met muziek en zang. Een best nummer as het optreden van de accordeonist Jo tobont. De schetsjes, waarin Nelly v. iuissteden hoofdrollen had, werden vlot Pgevoerd, maar waren niet bepaald Uitvoerder bij val van steiger gewond Bij de bouw van de nieuwe Coca-Cola- ibrieken. waarvan dezer dagen de eer- "e steen werd gelegd, is vrijdagmiddag *en ernstig ongeluk gebeurd. De 48-jarige litvoerder M. A. van Egmond, in dienst 'ij het aannemersbedrijf Gesman en Zoe- omeyer, viel van een vijf meter hoge •teiger en brak zijn rechterbekken en Achterarm. Het slachtoffer werd, nadat lokter Pilon de eerste hulp had verleend. Jaar de Annakliniek in Leiden overge bracht. Het ongeluk gebeurde, toen de beer Van Egmond bij het controleren van lestort beton steun zocht bij een los liggende plank en zijn evenwicht verloor. Personeelsverenigingen gaan samenwerken zijn de besturen van de Plaatselijke personeelsverenigingen ter oprichting van een overkoepelend orgaan Bijeen geweest Dit heeft o.a. tot doel te v°orkomen dat verscheidene bijeenkom en op de zelfde avond worden gehouden. Voorts zal door samenwerking op veler- 'e' gebied tussen de verschillende plaat- lelijke personeelsverenigingen een be- kngrijke taak voor dit nieuwe instituut lijn weggelegd. Wellicht ten overvloede i'J gemeld dat elke personeelsvereniging geheel zelfstandig blijft functioneren. Als voorzitter zal tijdelijk fungeren de heer C. H. van der Wolf. voorzitter van de personeelsvereniging van D. en Joh. Boot N.V. De heer A. van Elk (Hugo de Grootstraat 61) zal voorlopig het secre tariaat beheren. Het ligt in de bedoeling in de eerste helft van mei wederom een vergadering te beleggen met de besturen van de per soneelsvereniging ten einde een bestuur voor het overkoepelende orgaan te kie- Hooftstraatschool nu Timotheüsscliool Een belangrijke mededeling, die de voorzitter van de Vereniging scholen met de Bijbel, de heer A. Kranenburg gister avond deed in de jaarlijkse ledenverga dering van de school aan de Hooftstraat, betrof de naamgeving. Alle lagere scholen in de gemeente hebben de laatste jaren een naam gekregen. Voor de van deze vereniging uitgaande onderwijsinrichting heeft men nu de naam Timotheüsschool gekozen als heenwijzing naar de bijbelse Timotheus, van wie ge tuigd wordt, dat hij van jongsafaan de Here vreesde. Verder werden de jaarverslagen van de grote school en de kleuterschool voorge lezen. Uit het verslag van de secretaris, de heer Joh. v. Heijningen, bleek, dat hef leerlingental precies gelijk is gebleven. Er was een ledenwinst van negen. Dit zijn in hoofdzaak jonge gezinnen, die zich in het nieuwe gedeelte van Oudshoorn hebben gevestigd. De kleuterschool gaat hiervan reeds profiteren, doch de grote school moet nog even geduld hebben. De bestuursverkiezing had een vlot ver loop. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heren A. Kranenburg en G. Sijpestein. Gekozen werden de heren J. P. van Rijn Azn, en C. v. d. Meent. Aftredende leden kleutercommissie: de heren C. v. d. Boom en H. v. Dam. Deze vacatures werden ver vuld door de heren R. Geerlof en J. van Christenvrouwenbond De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. vergadert woensdagavond om 8 uur in Concordia. Mevrouw L. A. Lever-Brouwer uit Den Helder zal spreken over: Levens- verantwoordelijkheid. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter K. J. Platteschor, Juliana- straat 46. telef. 2858. Burgerlijke stand Geboren: Hans, z. v. D. Verkerk en I. P. Oost; Jacoline Feitsma, d. v. G. J. den Hertog en M. Joha; Anna Helena, d. v. G. Lantlnga en M. E. Minneboo; Angenie- ta, d. v. A. Vreeken en N. H. Wiegman; Cornelia, d. v. G. Blanken en M. M. van de Panne; Hendrika, d. v. A. Koenekoop en J. E. van der Wilt; Jannetje, d. v. M. van Berkel en A. van Dam. Dat het ensemble goede muzikanten in zijn gelederen telt, werden we het gehele concert door gewaar. Met na druk overtuigden ons hiervan de heren L. Tol en M. Franken, die, als echte Tirolers verkleed, een alleszins kundig gespeeld klarinettenduet bliezen in Klarinetten Muchl van dirigent Bosch. Ze werden daarbij vlot en muzikaal door hun collega's begeleid. Drumband Het optreden van de drumband (mei jes en jongens met rood-groene trommen) werd een verrassing. Instructeur A. de Ruiter (van de rijkspolitie) posteerde zich daarbij, beurtelings gebarend en trom pettend, achter in de zaal. Deze kundige vakman verdient grote waardering zijn werk. Het resultaat was de moeite van het aanzien en aanhoren ten volle waard. De finale (Manoeuvre-mars) ging met begeleiding van deze drumband. Het Cabaretgezelschap Amarco bracht, na de pauze, komische mondharmonica- virtuozen, daverende revue-schetsjes, par terre acrobaten en een rock and rol-pa- rade op hét toneel. Joh. van Wolfswinkel Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Tonino, tel. 2493. Voor verpleeghulp: ge zondheidscentrum. tel. 2177. Emmabloem-collecte Volgende week wordt in Voorschoten een collecte gehouden voor het sympa thieke doel van de Emmabloem. Ouderavond Chr. school Maandagavond van 8 tot 10 uur is er in de school met de Bijbel, Wijngaarden laan. gelegenheid om het werk van de kinderen te bezichtigen en met het on derwijzend personeel te spreken. HILLEGOM Jury kende prijzen voor mozaiekleggen toe De belangstelling voor de mozaïekwed strijden begint wat te dalen. De oorzaak hiervan ligt in de deelneming van veel bloemisten aan het bloemencorso. Ver heugend was dit Jaar de activiteit van de schooljeugd, die met 25 „inzendingen" uit de bus kwam. Vrijdagmiddag keurde een jury 33 grote en kleinere mozaïeken en ze kende de prijzen toe. Er waren vier groepen inzendingen. A. Grote bedrijven en verenigingen: 1. Draka. 2. Christelijke besturenbond; 3. openbare werken. B. Grote particuliere tuinen: 1. J. H. Veldhuijzen van Zanten, 2. J. van Kam pen, 3. C. van Haaster. C. Kleinere tuinen: 1. H. Weyers, 2. Van der Boom. 3. J. Th. van Haaster. D. Schooljeugd: 1. H. Aay van der Ven, 2. G. de Ridder. 3. Out cn Beelen. VALKENBERG Korte vergadering van de gemeenteraad Voor de afwerking van een korte agen da kwam de gemeenteraad gisteravond bijeen. Alle leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring van een wijziging van de begroting 1957. waarbij een bedrag van 25.000 werd be groot voor de verbetering van de straat verlichting. Verder werd de goedkeuring ontvangen op het uitbreidingsplan van de gemeente, zotjat ook het gedeelte aan de Broekweg, waar de nieuwe school is geprojecteerd, hieronder valt. Nadat de raad enige tijd in geheime zit ting bijeen was geweest, werd goedkeu ring verleend aan het voorstel grond aar de Broekweg Ie verkopen aan de heer J. van der Nagel. Het betreft hier e< stukje van 20 meter lengte en 37 met Bejaardenzorg Deze week werd de laatste middag v; het comité bejaardenzorg in dit seizoi gehouden. Ruim dertig bejaarden wan aanwezig, toen mevrouw Van der Ha de contactbijeenkomst opende. In de pau ze droeg mevrouw Lekkerkerker een moristische schets voor. Verder werden er spelen beoefend. De heer Van der Meer dankte namens de bejaarden. HAZERSWOVDE Opbrengst collecte De huis-aan-huis-eollecte ten bate het medische werk van Simavi bracht 235,20 op. Landbouwjongeren vergaderen De jongerenorganisatie van de Holland se Maatschappij van Landbouw vergadert maandag a.s. om half acht in het oude raadhuis. De heer N. Hoogendoorn te Wageningen zal een lezing houden, toe gelicht met dia's. DE SPAARBANK VOOR IEDEREEN RENTE SPAARGELDEN 3 0/ Dagelijks opvraagbaar RENTE SPAARCELDEN A.-r. kiesvereniging Oegstgeest De A.R. kiesvereniging Nederland Oranje hield gisteravond In dé Gerefor meerde kerk haar jaarvergadering. V< xitter L. van Veen verwelkomde in het bijzonder de spreker van deze avond, de heer Ph. van der Kooy. Het jaarverslag van de secretaris maakte melding van een zeer slecht me deleven in de kiesvereniging. Slechts 7.4 pet van de leden bezoekt de verga deringen. Om tot een betere samenwer king tussen de Christelijke politieke par tijen te komen, was er een gesprek ge weest met de c.h. kiesvereniging, dal echter is gestaakt, omdat de C.H. op ver der contact geen prijs stelde. Het jaarverslag van de penningmees ter vermeldde een batig saldo. In verband met het vertrek van de heer Van der Schuyt werd de heer Goed hart tot lid van deze kascommissie be noemd. In de bestuursvacatures ontstaar door het periodiek aftreden van de he ren L. van Veen en C. van Rijs, werden gekozen de heren J. P. Brouwer e Goedhart. Vanzelfsprekend Na deze huishoudelijke punten kreeg de heer Van der Kooy het woord, had als onderwerp: Heeft christelijke po litiek nog zin in deze tijd? Voor chris tenen. die uit hun beginselen leven ii dit geen vraag, maar een vanzelfspre kendheid. Men wordt echter de laatste tijd nogal eens aan het wankelen ge bracht. Men vraagt zich. dan af, of de leuze van Groen van Prinsjerer: zijn de strijders van de levende-God" nog wel ten volle geldt. Vroeger was het anders. Toen was ei de strijd voor de christelijke school er de strijd tegen het Marxisme. Tegen woordig is er niet meer te strijden, de zaken worden veel te ingewikkeld. Om tot verandering te komen, spreker als centraal punt de vra Zijn w(j pachters of ambtsdra^e Groene Kruis te Oegstgeest verhoogt contributie In het wjjkgebouw hield de plaatselijke afdeling van Het- Grqene Kruis onder lei ding van mevrouw M van der Bos*Buur- man haar jaarvergadering. De belang stelling was gering. In zijn jaarverslag deelde de secretaris de heer Jac. Vi6ser, die reeds 20 j, zijn beste krachten aan dit werk wijdt, mee. dat de zusters De Jonge en De Groot 5325 bezoeken hebben afgelegd. Veertig patiënten hebben gebruik gemaakt van de hoogtecon. In 1956 waren er vijftig zit tingen van het consultatiebureau en 3< zittingen van het bureau voor kleuter- zorg. Het bureau voor kleuterzorg verheugt Nieuws voor Koudekerk a.d. Rijn Chr. besturenbond over Europese integratie Onder leiding van voorzitter W. var Vegten vergaderde de Christelijke bestu renbond gisteravond in het verenigings gebouw. De secretaris van het C.N.V., de heer Borstlap, sprak over: De integratie van Europa. De heer Borstlap ging uitvoerig in op de totstandkoming van de Kolen en Staal gemeenschap en de Europese markt. Hij was van mening, dat een economische eenheid een nauwere politieke eenheid met zich brengt. Er volgde een uitgebreide bespreking. Ds. Kalff vertelde over zijn bezoek aan Israël Voor de leden van de afdeling Koude kerk van de Christen-Vrouwenbond, die gisteravondonder leiding van mevrouw Van Vliet-Sonneveld in het verenigings gebouw - bijeenkwamen, heeft ds. Kalff uit Bennebroek een causerie gehouden over de staat Israël. De predikant had enkele maanden ge leden een reis naar Palestina gemaakt en vertelde op levendige wijze van zijn er varingen. Na de laatste wereldoorlog heeft Obligaties K.S.G. Introductie te Amster dam op 16-4 door syndicaat onder leiding Amsterdamsche Bank en N.H.M.. stukken van 1000 en 500 dollars, rentende 5,5 pet., looptijd 18 jaar, deel tranche van 25 min. dollars, notering ongeveer 103 pet.; iflossing in 13 termijnen van 1963 tot en net 1975; vervroegde aflossing mogelijk. Tranches van 25 min. dollars 5,5 pet. en 10 min. dollars 5 pet obligaties te New York overtekend. Alleen Duitse en Ita liaanse ondernemingen hebben middelen gevraagd uit deze lening. Bcnelux-Oostenrjjk. Handelsakkoord met belangrijke verruiming van goederen- ruil in Den Haag geparafeerd. Ondertrouwd: Johan L. van de Water 29 j. en Joanna G. van der Bijl 22 j.; Si mon J. van Schip 21 J. en Trijntje A. Goudkuil 21 j.; Adriaan van Hilten 31 j. en Dirkje M, van Leeuwen 21 J.; Jan Monster 25 j. en Clasina Beuk 23 j.; Pieter den Hertog 20 j. en Maria C. van der Lee 21 j.; Hendrik van Voorthuijzen 23 j. en Adrians de Jong 21 j.; Pieter Verhorst 24 j. en Hendrika J. Prins 23 j.; Petrus Kempen 60 j. en Johanna A. van Zijl 56 j. Gehuwd: Leendert Boender 27 j. en Cornelia Zoutman 25 j.; Franciscus van Tol 25 j. en Aagje J. Bikker 23 j.; Geert R. J. Kleiberda 27 j. en Neeltje van Don gen 24 j. Overleden: Johannes G. Voorwerk 70 j.; Geertje Dekker 84 j., weduwe van J. Blanken. te Na de pauze werd over het zomeruit- stapje gesproken. Moedercurs Door het Groene Kruis zal dinsdagavond om half aoht een begin worden gemaakt met een moedercursus, die wordt gegeven door zuster Knibbe. ZEVENHOVEN Scholieren behaalden verkeer sdiploma Gistermiddag werd, onder wel heel on gunstige weersomstandigheden, het prak tische gedeelte van het verkeersexamen voor de scholen afgenomen. Bij het schrif telijk examen waren alle 50 deelnemers geslaagd, maar van het praktische ge- deeltq bleken 8 niet genoeg te weten. Van de room-k-athoHeke school slaagden 32 leerlingen en van de Chr.-Nat. school 10. Het traject was samengesteld door het be stuur van de plaatselijke afdeling voor veilig verkeer, in samenwerking met de rijkspolitie. Twintig verkeerscursisten krijgen diploma In de afgelopen wintermaanden werd weer een cursus gegeven voor Veilig Ver keer, waaraan 20 personen deelnamen. Aan al deze cursisten ia nu het diploma toegekend, na een examen dat werd af genomen door burgemeester J A. Det- mers en opperwachtmeester L. J. Mal- herbe. De uitreiking van de diploma's zal gebeuren op de Veiligverkeersdag in Zevenhoven, die op 31 mei is vastgesteld. Iin het bondsgebouw Noordeinde wordt dan 's avonds een propagandabijeenkomst gehouden, waar enkele films getoond zul len worden. De afdeling Zevenhoven van de Bond voor Veilig Verkeer telt nu 105 leden VOORHOUT Uitslag mozaïekwedstrüd De uitslag van de mozaïekwedstrijd is: grote: 1 firma Colijn en Zn.; 2. gebrs. Zonneveld; 3. Ant. v. d. Vlugt en Zn; kleine: 1. L. H. Prins; 2. J. C. Boere; 3. K. A. B. O. Voorhout; schoolverband: 1. RK. meisjesschool; 2. Chr school; 3. R K. jongensschool; Individuele kinderen: 1. E. F. Knoppert; 2. K. F. v. d. Bent; re clame: 2. Kon. Ned. Tapijtfabrieken Moor- drecht-Deventer, op plein Chr. school. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door de dokters Van Nes te Sassenheim en Walenkam] te 'barmond. zich in een toenemende belangstelling. Een en nëgentig kinderen stonden onder controle van de afdeling kleutertandver- zorging, die belangeloos wordt geleid door mevrouw R. Scheffer-Wildschut. De moedercursus telde 26 deelneemster De penningmeester, de heer J. W. de Tombe, lichtte het financiële jaarverslag toe. Er bleek een nadelig saldo te zijn van f 970.78, veroorzaakt door de gestegen kosten. Mevrouw C. J. Lorense-De Boer gaf een verslag over de toestand van het ma gazijn. Alle6 was keurig in orde. Aan'alle 840 aanvragen had men kunnen voldoen. Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw M. van der Bos-Buurman herkozen. Gezien de gestegen kosten zag het bestuur zich genoodzaakt de contribu tie met ingang van 1 januari 1958 te verhogen van f 2.50 tot f 6 per jaar. Oegstgeest is dan meteen gelijkgescha keld met de omliggende gemeenten, waar men dit bedrag al jaren betaalt. Desgewenst zal men deze f 6 In ter mijnen kunnen betalen. Bij deze ver hoogde contributie zijn de verpleeg- kosten en het gebruik van verpleeg- artikelen inbegrepen. Wanneer de ver- pleegartikelen niet op doktersadvies worden geleend, zal het bestuur na zes weken een kleine huur heffen. Op van de leden, dat voor min- regeling zal worden ge deelde de voorzitster vermogenden troffen. Mevrouw M. v. d. Bos-Buurman bracht aan het einde van de vergadering dank aan allen, die de vlotte gang van zaken in het afgelopen jaar hebben bevorderd, in het bijzonder aan de dames De Jonge en De Groot voor de voortreffelijke wijze, waarop zij zich van' hun taak kwijten. Ds. Eringa gaat met ziekteverlof Naar wij vernemen, heeft de Geref. kerkeraad aan ds. Jac. Eringa voor de tijd van vier maanden op zijn verzoek ziekte verlof verleend. Ds. Eringa, die thans 63 jaaT is, zal morgen nog in de beide gods dienstoefeningen voorgaan en het Heilig Avondmaal bedienen. Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen wordt zondag waargenomen door de dok toren A. J. M. van Glabbeek, Prins Bern- hardlaan 23. tel. 23949, en mevr. A. B. J der Vliet-de Vries, Nachtegaallaan 13, Leiden, tel. 22331. Baptisten Gemeente Op de maandagen 15 en 29 april en 13 ei wordt vanwege do Baptisten Ge meente in Leiden een bijeenkomst ge houden in de zijzaal van de Willem de Zwijgerkerk. De voorganger is de heer H Schouten jr. De onderwerpen zijn: „Niet zonder wedergeboorte", „Het geheim van het nieuwe leven" en „De kracht van het gebed". Weekeinde Oud-Poelgeest Voor hen die werkzaam zijn in secre- tariaats- en administratieve functies houdt de stichting Oud-Poelgeest op 4 en 5 mei een weekeinde. Drs. P. de Jong uit Utrecht zal spreken over: Wat is de invloed van het bedrijf op de maatschap pij? Dr. F. J. E. Hogewind uit Den Haag behandelt het onderwerp: Wat is de In vloed van het bedrijf op de individuele werker? Rondrit bejaarden De rondrit voor ouden van dagen zal dit jaar worden gehouden op dinsdag 18 juni. Het reisdoel is oog onbekend. De pachter is iemand, die de staat alleen gebruikt als een instrument om de mens te dienen. De rentmees ter daarentegen doet zijn best zoveel mogelijk uit de staat te halen en dat voor God neer te leggen. Als wij getuigen voor de Heer, dan i' er hoop voor een Christelijke politiek zo besloot de heer Van der Kooy Na deze inleiding was er gelegenheid vra gen te stellen. Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen - Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Ir. C. Staf, minister van defensie, is gisteren met het ms. Nieuw Amster dam in Nederland teruggekeerd na een bezoek aan de Verenigde Staten. Na aan komst te Rotterdam verklaarde hij veel medewerking van Amerikaanse zijde te hebben ondervonden en meer begrip voor de Nederlandse verzoeken en voorstellen te hebben ontmoet dan tevoren. Bijvoor beeld voor de uitwisseling van diverse ontwikkelingen is meer begrip ontstaan. Gevraagd naar bereikte resultaten van zijn bezoek zelde ir. Staf te verwachten, dat in 1958 een afdeling, uitgerust met dc raketten Honest John, bij ons leger Inge lijfd zou kunnen worden. Ook zijn af- vuurinrichtingen voor raketten van jager- bommenwerpers te verwachten. De tacti sche scholing van personeel zou ln de Verenigde Staten geschieden, maar de grootste groep, die zich met het technisehe deel zal moeten bezighouden, kan ln West-Duitsland worden opgeleid. De minister zeide het zeer te betreuren dat Groot-Brittannië een witboek heeft uitgegeven over de defensie en de maat regelen, die genomen zouden worden, /onder overleg in de NAVO. Hij achtte dit in strijd met de altijd gevolgde ge- Met hetzelfde schip arriveerde ook drs. E. H. van der Beugel, staats secretaris van buitenlandse zaken en lei der van de Nederlandse delegatie bij de in Amerika gevoerde onderhandelingen over een luchtvaartovereenkomst. J\ieuws van en voor Katwijk KATWIJK a. d. RIJN Gezellige contactavond van gemeen tewerken Onder leiding van de heer P. C. Pries ter werd gisteren in de oranjezaal van jeugdhuis een contactavond gehouden de personeelsvereniging van de dienst gemeentewerken. Nadat secretaris-penningmeester Guyt zijn jaarverslag had uitgebracht, voerde het politietoneelgezelschap Bont en Blauw uit Noordwijk een gezellig programma uit K.W.Z.-nieuws De uitslagen van de onderlinge wedstrij den van de damclub K.W.Z. om de Brou wer-De Witbeker luiden: A. van Duyven- voordenN. de Jong 11, Chr. Heems kerk—A. van Duyvenvoorden 20, N. de JongP. van Duyvenvoorden 11. Bordenwedstrijd 2de klasse: A. de Ko ningW. van Duyn 11, St. Barnhoorn— A. van Duyvenbode 02, A. HerbertC. Pronk 2—0. A. Herbert—E. de Jong 11. Prijzenwedstrijd 2de klasse: A. de Ko ningW. van Duyn 11, D. Barnhoorn— de Jong 11,' W. HeemskerkG. Berkheij 2—0, W. van Duijn—T. van der Plas 11, St. BarnhoornC. Pronk 20, J. PasschierA. Kuijt 20. Tennispark open Het tennispark met het keurig opge knapte paviljoen is weer geopend. De heer Bernaert uit Hilversum zwaait er dit sei nen de scepter. Geslaagd Bij de te 's-Gravenhage door de trale commissie voor de stuurliedenexa- afgenomen examens voor stuurlie den bij de zeevisserij en koopvaardij is geslaagd voor het aanvullend examen var stuurman bij de verre visserij, A. vai Duijvenbode, schipper van de KW 47. Di geslaagde is opgeleid aan de visserijschool te Katwijk. Gedenksteen Leerlingen en oud-leerlingen va:. Christelijke uloschool hebben het plan opgevat op het graf van het vorig jaai overleden hoofd, de heer F. W. A. Eiker bout, een gedenksteen te plaatsen. Het huidige schoolhoofd, de heer W. Bentsnijder, is met de inzameling vi gelden belast. Zondagsdienst De zondagsdienst van de tandartsen wordt morgen waargenomen door dokter D. J. Mast, Boulevard 100, tel. 2537. Hoog en laag water 2.56 en 15.16 uur, laag Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dokter E. van der Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, tel. 2810 voorzover het patiënten betreft van de artsen J. Bergman en H. M. Hueting. Nieuw vaandel Enkele ingezetenen hebben het initia tief genomen de muziekvereniging Har monie Katwijk een vaandel aan te bie den. Een zuster uit huize Callao neemt belangeloos het borduurwerk voor haar rekening. Advertentiei Als laatste in de serie lezingen in dit sei zoen hoopt de bekende evangelist de Heer Jacob Klein Haneveld te Bodegraven d.v. maandag 15 april 1957 des avonds 8 uur in de UNI-zaal aan de weth. Ouwehand- straat te Katwijk aan Zee, te spreken over het onderwerp: „DE MAN VAN SMARTEN" Jee. 53 Zondag: hoog oi m 11.01 en 23.25 Maandag: hoog laag om 11.49 uui 3.36 15.59 VISSERIJGOLFJES Voor de vrijdagmarkt Er verschenen twee trawlers en 27 log gers en kotters met 2400 kisten aan vrijdagmarkt. De Elie was er met kisten vis, waarbij 550 met schelvis, gul en kabeljauw, 10 makreel, 300 wijting en 60 stuks stijve kabeljauwen VL 153 had 645 kisten in totaal, 135 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 40 kool, 205 makreel, 215 wijting en 300 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart had kilo tongen en 600 kisten schol. Voor export De export nam de kabeljauw, de schol 1 de tong af en betaalde voor de regels grote kabeljauwen f 78 tot f 110, terwijl de kleine f 41 tot f 49 deden en de kisten f 78 tot f 119 haalden. De Noordschol er de kustschol liepen weer eens flink uit een in prijs: de grote Noordschol bijvoor beeld bracht f 46 tot f 49 op. de middel schol deed f 61 tot f 64, terwijl de zet- schol f 61 tot f 65 opbracht. Voor de enen kwam f 60f 61 en voor de tweeën f 54 tot f 66. Grote kustschol daarentegen bracht het et verder dan tot f 22 en de middel haal de f 23, terwijl de zet- en de eenschol f 23 deden. De grote tong maakt» f 3.20 tot f 3.40 en de grootmiddel even- Kleinmlddel liep op tot f 3.70 er tong I tot f 3.20 tot f 3.60. De tweeër maakten f 3 tot f 3.40 en voor de tarbot betaalde men f 2 tot f 2.10. Binnenland ln De binnenlandse handel haalde de grote gul weg voor f 49 tot f 40 en betaalde de middel met f 33, terwijl voor de torgullen f 27 tot f 13 kwam. Zwarte koolvis maakte tot f 50 en de lengen maakten f 90. terwijl voor grote schelvis f 40 tot f 28 kwam en voor de grootmiddelschelvis f 35 tot f 36. Kleinmiddel is met f 31 tot gehonoreerd en pennen met f 34 tot f 36. De braadjes haalden f 17 tot f 20. Wijting is met f 13 tot f 15 betaald en de schol III haalde f 29 tot f 14. Makreel maakte f 27 tot f 21. Vandaag de Polderman Vanmorgen was de Polderman er met 740 kisten, waarvan 350 gestripte schelvis 70 radio en de VL 121 kwam van de eerste gebroken reis terug met 200 kisten (Advertentie). Bakkerij Firma H. v. Tongeren KATWIJK AAN ZEE Bij ons kunnen geplaatst worden, voor inpakwerk. „HET VERTROUWEN" vraagt een (Advertentie) U kunt nu voor slechts ƒ59.75 'n echte Remington hebben. H. BEDEKER - D. en H. Kapper Voorstraat 73 Telefoon 2584 KATWIJK AAN ZEE Onze apparaten zijn all risk verzekerd. WILT U een fijn stukje kaas? Probeert het dan eens b(j vis. BRAND IN DE BUURT! Dat is helemaal niet denkbeeldig. (In Nederland brandde in het afgelopen jaar een enorme waarde af). Maar VEILIG VOELEN ZIJ ZICH, die gebroken hebben met kistjes, kastjes, pot ten, pannen, de haard of de oud6te (maar minst veilige) van alle spaarmetho- den: de kous. Sparen met de snelste groei doet U bij de RAIFFEISEN - BANK RENTE VOOR SPAARGELDEN: dagelijks opvraagbaar 3'/t voor één jaar vast 3,5

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 11