NIEUWS ^SLEUTELSTAD Uitreiking van diploma's in de R.-K. ambachtsschool ATTC ongeslagen kampioen van de eerste klasse Gevestigde en vertrokken personen Eerste paal flats in voor serie Leiden Economie en Einnnoiën nieuwe leidsche courant maandag 8 april 1957 Leerling uit Zoetenvoude kreeg penning van Nijverheid en Handel i tol 51 n In de R.K.-technische school aan de Boerhaavelaan werden zaterdagmiddag diploma's uitgereikt aan leerlingen van de avondschool. Wij laten hieronder de namen van de geslaagden volgen. Timmerman afd. A 3-jarlge cursus: N. de Goede, Leiden; J. Hoogenboom, Roe- idsveen; C. Noordover, Wassenaar; Seggelen, Oud Ade; K. Zuidema. Leiden; G. Kraan. Leiden. Scheepsbouwer afd. A. 3-jarige cursus: v. d. Dam. Lisse; L. v. Dijk. Liss< Metaalbewerker afd. A. 3-jarlge cu v. d. Drift, Warmond; C. Elderhorst. Zoeterwoude; P. Kuipers. Heemstede; B Pelsmaker. Leiden: D. Penseel. Leiden; d. Vos, Leiden: C. Zaal, Noordwij kerhout; N. Rewijk, Lisse; Fr. v. Rooijen, Leimuiden; J. J. Smet. Leiden. Autohersteller afd. A. 3-jarige cursus: v. Leeuwen, Zoeterwoude; R. Rijsdijk. Leiden; J. Nieuwenhuizen. Leiden. Elektricien afd. A. 3-jarige cursus: H. Pieterse, Zoeterwoude; W. Schumacher, Noordwijkerhout; P. Wortman, Alphen aan den Rijn; L. v. Kins, Leiden. Schilder afd. A. 3-jarige cursus: A. de Goeij, Sassenheim; A. Smit, Wassenaar. Etaleur-reclametekenaar afd. A. 3-jarige tnrsus: A. v. d. Meijden, Leiden; H. v. Noort. Leiden; P. Raaphorst, Leiden; G. Riem-Vis, Noordwijk; D. Muyzert, Leiden. Timmerman afd. B. 2-jarige cursus: A. Anker, Leiderdorp; J. Bellekom, War mond; H. Beugelsdijk, Warmond; W. Beijersbergen, Wassenaar; A. Hillebrand, irnel Roelofarendsveen; H. v. d. Hoeven, Zoe- lelei] terwoude; P. v. d. Holst, Wassenaar; J. d> Kortekaas, Noordwijkerhout; J. v. d. 1 re- Krogt, Zoeterwoude; A. Menken, Hazers- niei woude; J. Meulblok, Abbenes; W. Parle- vol vliet, Leiden; J. v. d. Ploeg, Hoogmade; J. ove- v. d. Poel, Rijpwetering; A. Remmerswaal, alls Leidschendam; G. Romeljn, Wassenaar; P he! v. Ruiten, Roelofarendsveen; C. v. Rijt, iet Zoeterwoude; B. v. Velzen, Zoeterwoude; aak-i w. Verhagen, Leidschendam; J. Vermeu- ïme- len, Zoeterwoude; A. v. d. Werff, Zoeter- and woude; B. Willemse, Npordwijkerhout; J. het Zwetsloot, Abbenes; T. v. Kesteren, Voor- me! hout. 'ht:| Metselaar afd. B. 2-jarlge cursui I Buschman, Roelofarendsveen. Scheepsbouwer afd. B. 2-jarlge cu C. Elstgeest, Sassenhem; G. Hillenaar, P. v. Noort, Lisse; W. v. d. Ploeg, Zoeter woude; J. Versluys, Warmond; P. Schave- maker, Warmond; G. Sikking. Warmond; Th. v. Veen, Zoeterwoude; C. Koppers, Warmond; N. Hoogenboom, Hoogmade. Metaalbewerker afd. B. 2-jarlge curs A. Compier, Leiden; P. v. Goozen, Zoeter woude; N. v. Gijlswijk, Noordwijkerhout; G. Hageman, Leiden; J. v. d. Heiden, Ha- zerswoude; A. Hogeboom, Rijpwetering; P. Hoogenboom, Leiden; H. de Jong, Lei den. J. v. Leeuwen. Leiden; L. Leliveld, I Ter Aar; H. v. d. Meer, Roelofarendsvi "]a' N. Meeuwenoord, Noordwijk aan Zee; A. Oliehoek, Stompwijk; G. v. Schaik, Ha- zerewoude; C. Schrader, Zoeterwoude; J x it Turk, Leiden; J. Verhaar, Oud Ade; J. tm- beerman, Leiderdorp; K. Willemsen, Rijp- ijjj, wetering; G. Waasdorp, Sassenheim; W. 10-j. de Water, Leiden. in Autohersteller afd. B. 2-jarlge cursus: eet F. Schilthuizen, Leiden. Elektriciën afd. B. 2-jarige cursus: P. len, DaJllltamp, Lisse; A. v. d. Helm, Zoeter- woude; A. Koppers, Oegstgeest; A. Prins. lu). Leiden. Autogeen lassen voor beginners, onder toezicht van de C.O.C.A.M: J. N. S. Bui tenman, Leiden; H. J. Corel, Wassenaar; B. H. J. de Geest, Leiden; W. J. v. d. Geest, Oud Ade; W. M. den Haan, Leiden; S. P. v. Kins, Leiden; W. A. M. v. Schie. Noordwijk; P. v. Schie, Warmond; H. J. F. v. Seggelen, Warmond; J. Stijnis, Was senaar; A. W. H. v. Velzen; Voorhout; C. A. Verbeek, Hillegom. Autogeen lassen voor gevorderden, on der toezicht van de C.O.C.A.M.: P. A. Bak ker, Alphen; W. Heemskerk, Noordwijker hout; C. v. Kampen, Leiden; T. J. A. Koeleman, Ter Aar; J. A. A. Rodenburg, Leiden; G. Timmerman. Katwijk. Elektrisch lassen voor beginners, onder toezicht van de N.V. L.: B. A. de Boer. Zoeterwoude; J. J. Kluivers, Leiden; P. A. W. J. Koelman, Oegstgeest; G. J. M. Koek, Zoeterwoude; H. C. Kriek. Leiden: 0. G. Lagendijk, Leiden; F. W. Moormann, Leiden; W. F. Nieuwenburg, Leiden; G. J. M. Overvliet, Leidschendam; J. v. d. Poel, Lisse; J. N. Röling, Leiden; H. J. Veldt, Leiden; A. C. Zuidwijk, Koude kerk. Elektrisch lassen voor gevorderden, on der toezicht van de N.V.L.: G. N. Hogen- boom, Lisse; P. J. v. d. Hulst, Zoeterwou- Lagendljk, Leiden; P. v. Nes, Noordwijkerhout; C. v. d. Plas, Katwijk; A. B. Pley, Leiden; J. A. Rijnbeek, Lei muiden; J. C. Touw, Ter Aar; B. O. v Tuyl, Katwijk; C. J. Vertegaal, Hazers- woude. De leerling Th. v. Veen uit Zoeterwoude ontving de erepenning met oorkonde, be schikbaar gesteld door de Ned. Maat schappij )or Nijverheid en Handel, de partement Leiden, voor bijzondere ver diensten. De schoolprijzen vielen ten dee aan de leerlingen: G. v. Schaik uit Hazers- woude en J. Veerman uit Leiderdorp. HAZERSW'OUDE 1350 gulden voor het uniformfonds Het uniformcomité van de „Harmonie ziet terug op een geslaagde zaterdag, want bruto is er ongeveer 1350 gulden biji gebraaht. In de middaguren maakten de kinderen een ruim gebruik van de grabbelton, de vistent en het rad van avontuur. Des avonds werd in de zaal van Timmermans een feestavond gegeven, die heel goed bezocht was. Burgemeester L. J. den Hollander sprak een openingswoord, waarin hij de verwachting uitsprak dat de opbrengst het uniformcomité uit de 6Chuld zal hel pen en er nog geen reserve gekweekt kan worden. De eerste burger van Ha- zerswoude verkocht daarop de eerste tien kaarten van het rad van avontuur. De drumband maakte 's middags een rondgang door het dorp en '6 avonds was het de Harmonie zelf, die muzikale 'noten over het dorp rondstrooide. Zoal6 gezegd, bedroeg de opbrengst van de festiviteiten rond 1350 gulden. Bij de trekking van de lootjes waren 65 prijzen; hoofdprijs was een strijkplank met strijkijzer. Arjo« irgadering Morgenavond om kwart voor acht ver gadert in één der lokalen van de 6chool de plaatselijke afdeling van de Arjos. De heer C. van der Haven zal het maand overzicht van de buitenlandse politiek behandelen. OUDE WETERING Rijkspostspaarbank Op het postkantoor is in maart 2995,2- aan spaargelden ingelegd en 4106,76 te rugbetaald. Er zijn drie nieuwe boekje uitgegeven. TER AAR De veiling deze week Het mooie voorjaarsweer dat een snelle groei van de groenten ten gevolge heeft, kan een der oorzaken zijn van de vrij lage prijzen die de produkten opbrengen. Dit verschijnsel viel ook deze week waai te nemen. Toch valt er aan het eind van de week ten opzichte van de sla enige verbetering te vermelden. De sla-aan voer wordt steeds groter. Jammer ge noeg komt er nogal veelvuldig sla aan de veiling die gebreken vertoont; deze is het dan ook in hoofdzaak die geen koper vindt en doordraait. Goede sla bracht vrijdag een wat betere prijs op dan de vorige dagen. Bij spinazie kan niet van verbetering gesproken worden. De prijzen waren vrij constant, doch aan de lage kant. De glas- andijvie geeft evenmin reden tot juichen. Prei van goede kwaliteit bracht een be hoorlijke prijs op. Uien een vrij goede prijs. Aanvoer is gering. Voor de rabar ber werd ook een vrij goede prijs be taald. Witlof was duurder dan de laatste maanden. Stoofsla was ook aan het eind van de week iets duurder. Een primeurtje werd aangevoerd, nl. de eerste komkommers. Radijs werd betaald naar kwaliteit. Raapstelen waren iets duurder. Soepgroenten, selderij en peter selie. brachten een matig prijsje op. Veel belangstelling voor de negende Tulpenrally De inschrijving voor de negende internationale Tulpenrally, die in de week van o- mei wordt gehouden, verloopt in vergelijking met 1956 nog vlotter. Waren er een gelijk aantal dagen vóór de eerste sluitingsdatum in dat jaar 40 inschrijvingen binnengekomen, thans is dit aantal ruim drie maal zo groot. Niet minder dan 131 inschrijvingsformulieren zijn bij het wedstrijdsecretariaat ingeleverd en de verwach tingen, dat het gestelde Brookes en die van 1955, Tak en Niemoel- ler, hebben zich reeds gemeld. De belangstelling uit Engeland is zeer groot. Van de thans ontvangen inschrij- •ingen komt niet minder dan de helft a-n Engelse zijde. Graaf Hugo van Zuylen van Nijevelt. lie in 1953 ais eerste Nederlander de Tulpen-rally-wisselbeker veroverde, zoekt naar een geschikte auto, maar doet eder geval mee 'e inschrijvingen uit Scandinavië en Duitsland zijn nog niet binnen, maar de berichten uit deze landen zijn veelbelo- ?nd en spreken van grote belangstelling Inmiddels heeft het organiserend co- ité tot een belangrijke programmawij ziging besloten: er wordt een nachtrust Stuttgart ingelast. De start wordt Alphen aan den Rijn De Alphense Tafeltennis Club degradeerde in het seizoen 1953-1954 naar de derde klasse. Het volgende jaar kwam A.T.T.C. 1 versterkt in de com petitie, met als gevolg, ongeslagen kampioen van de derde klas. Men was de inzinking te boven. In het seizoen 1955-'56 startte A.T.T.C. 1 niet als favoriet voor de titel, aangezien het in een bijzonder sterke afdeling was ingedeeld. Vlak voor de eindstreep passeerde het Haagse G.E.B. 1 het Al phense team, dat bestond uit G. Laarman, P. v. d. Laken en S. v. d. Neut. A.T.T.C. 1 moest met de tweede plaats genoegen nemen en promotie wedstrijden spelen, waar nummer één automatisch promoveerde. oude opstelling. S. v. d. Neut speelde als eerste tegen Wolthoorn; in een matige wedstrijd werd de Alphenaar geklopt. Maar toen was het met de weerstand ge beurd. Achtereenvolgens wonnen P. v. d. Laken en G. Laarman in een gémak- kelijke wedstrijd. S. v. d. Neut bracht daarna In een zeer spannende partij de stand op 3—1. P. v. d. Laken zorgde voor het vijfde Alphense punt hetgeen tevens het kampioenschap betekende. Verder werden alle persoonlijke partijen door de Alphenaren gewonnen, alleen het dub belspel werd een Haagse overwinning. Het op revanche beluste Salamanders werd met liefst 82 geklopt. Verrassing A.T.T.C. stelde teleur t Maar de opmars van ging voort. Doordat er een opgericht werd kwamen e vrij in de eerste klasse e plaatsen werd toegewezen a n werd vierde, de Alphenaren afdeling Gouda r twee plaatsen i één van deze A.T.T.C. 1. dat bestond uit G. Laarman. P. v. d. Laken en S. v. d. Neut stond zes wedstrijden aan de kop, samen t het Haagse Sportief 1. J. Henry, werd de derde mgn, aangezien S. v. d. Neut elders vertrok. Tot tweemaal toe speelde A.T.C.C. 1 gelijk tegen Sportief 1. Toch was er geen beslissingswedstrijd nodig. Sportief faalde tegen G.E.B. 2. maar ook de Alphenaren speelden tweemaal gelijk. Daarna kreeg Sportief een inzinking het verloor tweemaal achtereen en A.T.T.C. 1 verspeelde geen punt mee Aanvankelijk zou de laatste wedstrijd van A.T.T.C. 1 pas beslissend zijn ge weest voor het kampioenschap maar door het onverwachts falen van Sportief 1 tegen Welhelmus 1 kon het kampioen schap van A.T.T.C. 1 reeds een feit wor den indien het gelijk speelde tegen Sala manders 2. A.T.T.C. 1 speelde weer in de In de week van 28 maart t/m 3 april Te Leiden vestigden zich: A. F. F. M. Keuls en fam., procuratie houder, Kagerstraat 14; M. de Mul en fam., magazijnmeester, Temminckstr. 41; A. M. van der Pluijm-van Dijk en fam., Hoogl. Kerkgracht 31 aJ. M. W. Kou- wenberg en fam., winkelchef, Haarlem merstraat 159-161; J. L. Jacobse en fam., gem.ambtenaar, Holflaan 177; H. Salo mons en fom., rijksambtenaar, van der Waalsstraat 23; B. van der Wiel en fam., uitvoerder, woonk. bij Roomb.laan 2; G. H. van Heusden en fam., produktieleider, van 't Hoffstraat 54; E. P. N. den Daas en fam-, Hof laan 203; J. Koolbergen en fam., scheepvaart-agent, Kam. Onnesl. 29; F. P. C. Cornelisse en fam., techniker, Volmolengracht 6; A. Chattelain, concier ge, Fagelstraat 40; H. A. Moorhoff, ma chinist, Medusastraat 1; P. Dijkstra, 11.- verpleegster, Witte Singel 27; F. H. Tat- tersall, Plantsoen 47; B. Hover-van Vel zen, Irenestraat 18; S. E. van Leeuwen, apothekers-assistent, ter Haarkade 1 a; T. J. Brandhorst, dienstbode, Rljnsbur- gerweg 10; A- B. Schreiner. carr.afwer- ker, v. Hogendorpstraat 2; M. M. Hunink. Noordeinde 50; W. A. Wassenaar, P. de la Courtstraat 91; M. van den Brink, 11-ver- pleegster, Witte Singel 27; R. D. M. van Ginneken, kantoorbediende, Lijsterstr. 32; P. L. A. J. Verhoeven, handelsemployé, Meerhof 18; R. D. Westra, landbouwer, Zoeterw. Singel 93; M. Th. Bensdorp- Kwant, Hoflaan 279; C. L. Hoedt-Barentz. lecretaresse. Noordeinde 52; P. C. de Jong, psycholoog, Maredijk 161; A. Kolijn, matten-borstelmaker, Damlaan 12; L. G. Schimmelpenninck (Jonkh.), Stille Rijn 11; F. Lucas, Plantsoen 47; E. Levins, Haar lemmerstraat 159-161; C. A. Verhelj van Wijk, 11-verpleegster, Burggravenlaan 11; Ziens, onderwijzeres. Rijnsburger- Vridemo II Op het terrein ilrsat/Scholtenstraat Is vanmorgen dc eerste paal geslagen voor de tweede serie V.V.D.-flats. In totaal zullen er 350 pa len komen voor de 48 woningen van het ..Vridemo II"-complex, die in tegenstel ling tot de eerste serie flats, welke in roBperatief verband worden geëxploiteerd, bet eigendom van de bewonerrs moeten lijn. De flats bestaan uit drie-, vier- of zes- kamerwoningen. De bouw sluit aan op van de eerste serie, die vorig jaar Juni gereed kwam. Men hoopt dat de ko pers begin volgend jaar hun Intrek in ieuwe woning kunnen nemen Niet tegenstaande dat de prijzen hoger liggen, bleek ook voor deze flats de animo groot; reeds drieëntwintig kopers meldden zich aan. Modderman- 8©hele land de aandacht getrokken, ver telde men ons. Dank zij de welwillende medewerking van de gemeente en in het bijzonder van wethouder Jongeleen li tot de uitvoering ervan kunnen ko- De heer D. van Eek, voorzitter van de bouwcommissie, verwelkomde bij de plechtigheid het bestuur van de V.V.D. de vice-voorzitter en fractievoorzitter ln de gemeenteraad, de heer J. Hagens, de heer G. v. d. Tuuk en de heer E. H Moens, de architect, de heer P. W. A. van Dam en de heer G. Kalemink, di recteur van de aannemingmaatschappij Panagro N.V. Warmond, welke maat schappij de bouw uitvoert. Aangezien de voorzitter, prof. dr. C. J. F. Böttcher, door omstandigheden was verhinderd, richtte de heer Hagens zich tot de bouwcommissie met zijn felicita ties. Hij wenste de commissie een goede gang van zaken bij de bouw toe. weg 163; L. van Vliet, ass. observatnee. Herenstraat 10; A. L. Welr, Johan d* Wittstraat 14; A. Begeer, Gerard Brandt- straat 23; F. den Daas. Hoflaan 203; H. W van Gorssel, Morssingel 8. Uit Lelden vertrokkeni G. F. Neher en fam., v. 't Hoffstraat 54. Groningen, Timorstraat 60 b; J. L. Glatt en fam., Rljnsburgerweg 163, Verenigde Staten van Noord-Amerika; J. Labruljère en fam., Irenestraat 18, Hilversum. Comes Ooienstraat 16; J. Prins en fam., Rapen burg 49, Utrecht, W. Barentszstraat 2; J. C. E. Metselaar en fam.. da Costastr. 14. Warmond, Sweilandstraat 49; B. Dengah en fam., Boisotkade 8, Duitsland; A. Cos- see en fam., Merelstraat 15. Leeuwarden. Valeriusstraat 70 b; J. E. W. M. Zoethout van Kempen en fam.. Oude Rijn 128, Zeist, Joh. Wierlaan 16; D. Graafland. Breestraat, 's-Gravenhage, Gouverneur laan 6; L. A. Pleters, Hogewoerd 84. 's-Gravenhage, Bazarstraat 36; J. Zee vaarder, Cobetstraat 34. 's-Gravenhage. Pahudstraat 29; L. J. Dekker. Roodenbur- gerstraat 58, Canada; C. J. Driessen-van den Akker, R. en Schiekade 85, Oegst geest, Terweeweg 62 a; E. Akkerman. R en Schiekade 6, Utrecht, Ramstraat 13; M. L. Brandt, Joubertstr. 10, Apeldoorn. Schotenweg 6; N. E. Dekker, Rijnsburger- weg 10, Ned. Nieuw Guinea; R. L. Shriro. Merelstraat 34, Verenigde Staten van Noord-Amerika; D. Bavelaar, Verver straat 14, Noordwijk, Dahliastraat 54; C. M. Witlox, Nieuwe Rijn 5, Oegstgeest, Warmonderweg 22; C. Bloemendaal-Dee. Herengracht 51, Zaltbommel, Pr. Juliana- straat 34; W. Visser-Cossee, Dw. Koorn- brugstg. 8, Noordwijk, Oranje Nassau- straat 37; E. Mekel, Hogewoerd 87, Nijme gen, Simmelinckstraat 2; M. J. Snelle- man, Witte Singel 10, Rotterdam. Burg. Meineszlaan 51 a; J. Kluivers, Kort Gal gewater 8, Lisse, 3e Poellaan; C. van der Hoorn-Kluivers, K. Galgewater 8. Lisse, 3e Poellaan; W. Gerth, Hoflaan 113, Ned. Nieuw Guinea; S. van Egmond-In 't Velt. Langebrug 55, Amsterdam, Oosterpark 50 bv; H. Boorsma, Breestraat 3 b, Leeuwar den. Doelestraat 1; J. van Lookeren-Cam- pagne, Nieuwsteeg 3, Bussum, P. J. Lo- manlaan 17; C. A. Meurs, Noordeinde 15, Rotterdam, Statenweg 125 d; F. Rueck, Hugo de Grootstraat 11, Voorburg, Een hoorn-straat 7; J. J. M. Pieters, Vondel laan 29, Amsterdam, Alblasstraat 22II; W. Dijkstra-Landa, Rijnsburgerweg 50, Amsterdam, Vondelstraat 78; E. J. M. A. Vermolen. Rijnsburgerweg 165, De Bilt U, Ruysdaelplein 8; A. F. van Welzenis, Rijnsburgerweg 10, 's-Gravenhage, Zuid- wal 83; J. P. M. Kruit, Rijnsburgerweg 10, Rotterdam, Wieldrechtstraat 11 a; M. C. de Meijier, J. de Wittstraat 22. Amster dam. Weesperzijde 130II; C. P. Engelfriet. Boerhaavelaan 28, Voorschoten, Rijndijk 231; P. H. M. Strijkers, Aloëlaan 30, Maas tricht, Breedestraat 3; D. J. P. N. van der Minne, Oude Vest 53, Groot-Brittannië; A. A. M. Jasperse, Haarlemmerstraat 211, Canada; J. v. Thuljl, Hooigracht 3, Voor burg, Laan v. Se venstar 18; F. M. Luijten, Herengracht 8 a, Waarmond, Herenweg 123; W. van Galen, Timorstraat 52, Ren- kurn, Kerkweg 25; P. F. Th. Stoeken. Mar- nixstraat 58, V/eert, Kazemelaan 101; J. van Bergen, Gasstraat 7, Amsterdam, Hudsonstraat 163 III; C. M. J. Maaskant, Koningstraat 7, Wassenaar, Buurtweg 63. A.T.T.C. 1 verraste vriend en vijand met dit kampioenschap. In drie jaar tijds drie maal kampioen! A.T.T.C. 1 staat nu voor de drempel van de Overgangsklasse. Deze klasse is landelijk en op één na de hoogste klasse die men in de tafeltennis sport in Nederland kan bereiken. Er wachten nu nog twee zware promotie wedstrijden, de tegenstanders zijn nog niet bekend. Indien A.T.T.C. deze zware wedstrijden wint komt men weer een stap verder op de tafeltenmisladder en zal dan spelers van nationale klasse tegen zich geplaatst zien. De Alphense Tafeltennis Vereniging heeft op 10 februari haar tweede lustrum herdacht, maar gewacht met de festiviteiten tot het einde van de competitie. Het ken nu dubbel feest wor den! A.T.T.C. 1 bezorgde door zijn kam pioenschap haar vereniging een niet te vergeten geschenk. Volgende week wordt het kampioensteam gehuldigd. Intrede in Markelo van ds. Schellingerhout Onze vroegere plaatsgenoot J. H. Sdhel- lingeiihout heeft gistermorgen z'n intrede gedaan als predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Markelo (Ov.). Als tekst had hij gekozen Johannes 19 26 en 27 Het kerkgebouw was geheel bezet. Ds. Sahellingertiout is ongeveer anderhalf jaar als vicaris te Markelo werkzaam geweest Daarvoor was hij als leervicaris werkzaam te Vorden. De predikant van deze Gemeente, ds. Jansen, was de be vestiger. Bromfietser geschept Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur reed de bromfietser J. G. Z. over de Ouds- hoornseweg. richting Hooftatraat. Achter hem reed in dezelfde richting een per sonenauto, bestuurd door de heer C. v. S. uit Gorkum. Op ongeveer 50 meter af stand vóór de auto wilde de bromfietser omkeren. Toen de autobestuurder dit be merkte gaf hij signalen en verwachtte dat de bromfietser weer naar rechts zou keren. De autobestuurder week zelf naar links uit. De bromfietser evenwel bleef naar links zwenken en had bovendien nog pech want zijn motor 6loeg af. Ondanks krachtig remmen kon de automobilist niet voorkomen dat de bromfietser werd ge schept. Hij werd aan het hoofd gewond. De bromfiets was ernstig beschadigd en de motorkap flink gedeukt. Sluitingsavond van De Instuif Er was veel belangstelling voor de 6luitingsavond van De Instuif, die zater- in het wijkgebouw Bethel is gehou den. Ruim 150 jongens en meisjes waren ljeen. Zij hebben geboeid geluisterd het verhaal van Ton Spier In de Londense Whitechapel, dat de heer J. Oosterwelder uit Amsterdam hen ver telde. Jeugdouderling C. Otto deed de mede deling, dat de deuren van De Instuif op 31 augustus weer geopend zullen worden. Hij wekte de jongeren op deel te nemen aan de zomerkampen. Ds. J. H. Bogers sloot de avond Zomerkampen Herv. jeugdraad Ga je ook mee kamperen?, zo luidt da vraag op de folder van de zomerkampen 1957 van de Hervormde Jeugdraad. Zonder het antwoord af te wachten wordt de verzekering gegeven: van een week kam peren heb je een jaar plezier/ Nu, na het doorlezen van de gezellige folder concludeerden we. dat dit niet te boud gesproken is. Het programma ziet cr zeer aantrekkelijk uit. Er zijn drie kampen geprojecteerd op de Goudsberg te Lunteren: 20—27 juli jongens van 16 Jaar en ouder; 27 Juli—3 augustus jongens bereikbaar is, lijkt gerechtvaardigd. daarom verzet naar de vroege morgen van maandag 6 mei en de aanlooproute! worden overdag gereden. Bij het narijden van de rally-route li namelijk gebleken. dat deze buitenge woon mooi is, maar doorlopend di aandacht van de bestuurder in beslag neemt, zodat er van rusten of slapen derweg buiten de officiële pauzes veel zal komen. Het leek daarom niet verantwoord de deelnemers drie nachten achtere rust te laten rijden en om ook voor deze Tulpenrally de eretitel „veilige rally" garanderen, zal de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 mei te Stuttgart worden ge slapen. Doordat tenslotte een desbetreffende verbod in Duitsland is opgeheven, zullen de rally-wagens toch voorzien de bekende portiernummers, die zo geheel tot de sfeer van een grote internationale wedstrijd behoren, maar die bovendien in de proeven voor de organisatoren prak tisch onmisbaar zijn. Flora-volleybaltoernooi In Haarlem ls zaterdagavond voor de vijfde keer het Flora-volleybaltoernooi, georganiseerd door HVS (Haarlem), ge houden. Poule-winnaars bij de dames (hoofd klasse) werden de teams van het Groning se Be Fair en Brabo uit Antwerpen. De finale werd een triomf voor de Groningse dames Zij versloegen de Antwerpse ploeg met 14—16. 15—9 en 15—10. Winnaar bij de heren werd US uit Am sterdam. Het speelde in de finale-groep tegen HVS en Concordia (Rotterdam). Finale-uitslagen: US—Coicordia 15—7; 10—15; Concordia—HVS 9—15, 15—6; HVSUS 1115; 1115. Eindstand: 1. US; 2. Coricordia; 3. HVS. KOUDEKERK A. D. RIJN D. Guldemoud 40 jaar fabrieksbaas De heer D. Guldemond herdacht deze dagen het feit dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de firma G. M. Oppelaar. De jubilaris vervult op de fabriek voor dakpannen en draineerbuizen de functie fabrieksbaas. In deze functie is h indertijd zijn vader opgevolgd. De hei Guldemond ontving van zijn werkgever n gouden horloge met inscriptie. Weekagenda Dinsdagavond 19.30 uur Plattelands vrouwen. film over het bondewerk. Woensdagavond: Vereniging tot be strijding van de t.b.c. bij rundvee. Donderdagavond 19.30 uur: ds Kalff tt Bennebroek spreekt voor de Christen- Vrouwenbond Vrijdagavond: Chr. Bedrijfsgroepen cen trale. Al deze vergaderingen worden in het erenigingsgetoouw gehouden. NIEUWVEEN Spaarzin In maart werd aan het hulppostkantoor door 83 spaarders f 7385,76 ingelegd aan 23 personen f 2965,35 aan spaargelden terugbetaald. Er zijn negen nieuwe boek jes uitgereikt ROELOFARENDSVEEN Rijkspostspaarbank Op het postkantoor is In maart 4859,73 ingelegd en 7121.07 terugbetaald. Er zijn twee nieuwe boekjes uitgegeven. WOUBRUGGE Eerst steenlegging uitgesteld De eerste steenlegging voor de in aan bouw zijnde Gereformeerde kerk, aanvan kelijk vastgesteld op 20 april, is tot nader te bepalen datum uitgesteld. Holl. Stoomboot-mij. V. d. Berghs en Jurgens declareert 10 pet. van 1215 jaar en 310 augustus meisjes van 1216 jaar. Na een opsomming van wat er zoal in de kampen zal zijn te beleven wordt ge zegd: Wij zullen veel lachen, maar ook de ernstige kant van het leven bekijken. Als adressen voor aanmelding worden genoemd: mej. G. Tolk. Julianastrast 17; H. Hesseling. Van Kinsbergenetraat 6 en P. Rademakers. De Smethstraat 5. Arbeiders bij Spanbeton ernstig gewond Bij het plaatsen van een 3600 kg z\ betonnen balk op het fabrieksterrein N.V. Spanbeton is vanmorgen de 46-jarige arbeider H. Schellingerhout tussen deze balk en een ijzeren goot bekneld geraakt. In zorgwekkende toestand is het slachtof fer naar het acad. ziekenhuis te Leiden overgebracht Filmclub Woensdag- en donderdagavond (beid* keren 8 uur) wordt voor de leden van de Filmclub in de Nutszaal „De Wonderman" vertoond. Dit is een technicolor film van Samuel Goldwyn met Danny Kaye in d* hoofdrol. Een zuivere ontspanningsfilm. Toegang alle leeftijden. Open-Deur-pusdienst Op paasmorgen (half negen) wordt in de grote Hervormde kerk een Open-Deur- dienst gehouden. Wika L. A. C. van Gin- kel houdt een prediking over: Leven en laten leven. Vocale en instrumentale me dewerking wordt verleend door het Al phens Hervormd kerkkoor, het koper- kwartet van Arti; een blokOultolub en de organist Henk Pfauth; het geheel staat onder leiding van Dirk van Vliet BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Henricus Johannes Jozef, z v J A J Simmerman en C J M Straathof; Hendrik Jacob, z v M Stapper en A A Barth; Paulus Marinus, z v P A van Dijk en W Lemkes; Gerrit Leendert, z v D van der Leede en M A van der Velden; Cla- slna Maria, d v G C de Roos en J W Hij man; Jacobus Nicolaas, z v G Goedhart en E van Egmond OVERLEDEN: Martijntje Augustinus, 49 jaar, echtgenote van L. Tuinenburg. GEHUWD: Frederik Blom, 27 jaar en Agathe van Klaveren, 21 jaar; Christia- nus C van Duijnhoven, 22 jaar en Helena J M Ammerlaan, 23 Jaar; Teunls Grif fioen, 23 jaar en Anna M Domburg, 21 ja: De Hollandse Stoombootmij declareer 10 (10),;« op oude en 5"« op nieuwe aan delen. Het exploitatiesaldo zonder af schrijvingen en onderhoud steag ruirr 17»/. tot 5.26 (4.47) miljoen; afsehrijvin«- f 2,1 (1.73) min.; winstsaldo f 948 64" '815.606); voor belasting is 450.000 gere serveerd. Reserve diverse belangen is n? f 750 000 dotatie 4 02 min. De voortdu rende wijzigingen in de belasting vorme- °en onzeker element voor het on de toe komst gerichte bedrijf. Men vertrouwt dr Souwverplichtingen ad. 8,57 min. ui' eigen middelen te financieren, doch heef- het gewenst geacht een dusdanige regeünp te treffen, dat men bij onvoorziene teger slagen vernlnchfneen altijd k->n nakomen Kapitaal na emissie tot 8.75 min. geste gen. De vloot telt 14 schepen, in aanbouw 2. op te leveren in 1957 en 1 in 1959. Bouw en vernieuwingskosten bedragen 25.6" min, waarop 7.91 min afgeschreven, zo dat boekwaarde 18,77 min. waartegen over 129 min. hou—reserve. Vervoe- op Eurooees achterland b!ecf op dezelfd' hoogte. diensten on Groot-Brittannië fune- tineerden normaal. Wederom stijgende kosten en onverminderde concurrentie hadden nadelige Invloed. Bedrijvigheid charterafdeling breidde zich uit, maar re sultaten waren minder gunstig. Die var de HollandWest-Afrlka-lijn belangrijk beter. De werkzaamheden aan*de IJtunne! zullen moeilijkheden meebrengen. Goedkopere koffie in vele cafè's (Van een onzer redacteuren) In vele cafe's en restaurants zal men de prijs voor een kopje koffie moeten verlagen. Na overleg heeft het ministe rie van economische zaken namelijk be sloten. dat de prijzen zullen moeten wor den teruggebracht tot het peil van 1 I 1956. Slechts enkele bedrijven, die met toe stemming hun koffieprijs hebben gewij zigd, vallen niet onder dit besluit. Ook de zaken die hun prijs onveranderd heb ben gelaten, vallen er natuurlijk niet on der. Er is echter nog de mogelijkheid opengelaten, dat men alsnog toestemming vraagt voor verhoging van de prijs. De beslissing tot prijsverlaging is ge- nom ennadat de Economische controle dienst bij een bezoek aan vijfhonderd Horecafbedrljven had geconstateerd, dat 24 pet daarvan ongevraagd tot prijsver hoging was overgegaan. VVY's willen geen reactor bij Petten Na de VVV Groe<t-Camerduin hebben ook de VW's van Petten en Sint Maar tenszee uitdrukking gegeven aan hun be zorgdheid over de plannen om nabij Pet ten en kernreactor te Instaflleren. Het afzetten van vijf ha recreatieterrein ten behoeve van deze reactor vindt men nog redelijk, maar de VWs maken bezwaar tegen het geven van optie op nog 10 ha grond aan het Nederlands Reactor Cen trum. Men hoopt althans, dat een derge lijke oppervlakte voorlopig niet zal wor den onttrokken aan de duinen, die tussen Petten en St. Maartenszee maar een kilo meter breed zijn. Ook Griekenland gewaarschuwd In de serie Sowjet-waarschuwingen is gisteren Griekenland aan de beurt ge komen. Een commentator van radio-Mos kou verklaarde, dat de waarschuwing van premier Boelganin aan Noorwegen en Denemarken, tegen het gevaar van NAVO-bases voor kernwapens op hun gebied, ook voor Griekenland geldt. Vol gens de commentator zijn de Verenigde Staten van plan, dergelijke bases op Griekse bodem te vestigen. Hij adviseerde Griekenland de weg van vreemdzame samenleving met de Sowjetunle en andere communistische landen te bewandelen. Moordenaars van Amerikanen in Iran gepakt Pakistaanse grenswachten hebben dn het zuiden van de provincie Befloetsjistan dde gedeeltelijk tot Iran behoort een groep bandieten gearresteerd, die deel heeft genomen aam de moord op drie Amerikanen en twee Iraanse soldaten. De bendeleden waren op weg naar Gwa kustplaats aan de Golf van Per- waar zij wilden uitwijken i Saoedi-Arabië. Onder de arrestanten zich de broer van de bendeleider Dadshah bevinden. Gesprek over tunnel Een commissie, gevormd uit leden va alle partijen van het Britse Lagerhuis, zal op 16 april bijeenkomen, om de mogelijk heid van een tunnel verbinding Engel and- Frankrijk te bespreken. L. W. B. Teeling, conservatief lid van het Lagerhuis, deelde mee, dat er thans geen reden ls, de tunnel niet te bouwen. Het is verreweg de goedkoopste manier, oir goederen naar het continent te transpor- De koers van de aandelen der British Channel Tunnel Company is de vorige week van twee shilling sixpence gestegen tot tien shilling sixpence. Nederlanders in moeilijkheden Het landgerecht te Medan heeft de Ne derlanders Kroon en Krul leboom veroor deeld tot resp. 200 en 150 roepiah's boete omdat zij bij het Immigratiekantoor geen aangifte hadden gedaan van de geboorte hun kinderen, die nu reeds meer dan twee Jaar oud zijn De weduwe van de Nederlander Wil lem, mevr. Dlas Hasnah kreeg rp. 200 boete omdat zij geen registratiebewijs be niet aangifte had gedaan van een verhuizing. - Balikpapan is de Nederlander S. W B., employé van de B.P.M gearres teerd onder beschuldiging van verdui6- Van den Berghs en Jurgens' Fabrieken te Rotterdam meldt over 1956 f 25.5 (18,6) miljoen beschikbare winst en declareert onveranderd 5\4% op cumulatief prefe rente, 4%% op aflosbare cum. pref., 13.6425% op gewone aandelen A en 10% dividend op idem B, waarna als onver deeld winstsaldo f 20,2 (v.j. 13,4) min over blijft. Prijzen van oliën en vetten waren begin 1957 hoger dan een jaar tevoren. De fabrieken in Nederland waren goed bezet, doch hadden tekort aan arbeiders. Toegenomen margarineverbruik in Ne derland leidde tot omzetstijging bij stan- daardmerken. De omzet van Levers Zeep- mij. en de binnenlandse vleeswarenomzet waren hoger. In Indonesië is de omzet van margarine en huishoudzeep gestegen, van toiletzeep en toiletartikelen gedaald. De kosten stegen sterk zonder evenredi ge verhoging van verkoopprijzen. De winst was dan ook aanmerkelijk lager. Britse leveranties voor Sow jetbandenfabriek Vijf Britse machinefabrieken hebben te Moskou gezamenlijk een contract gete kend om machines te leveren voor een Russische bandenfabriek, die de grootste zal zijn Ar wereld buiten de Verenigde Staten. De order loopt in de tientallen miljoenen guldens. Ook Amerikaanse, Westduitse en Franse fabrieken hadden ingeschreven. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graaf en Co) Uitgesprokens W. F. v. d. Wall. h/o Rest. La Dorreboomstr. mr. F. A. Beunke, Zeist. Opgcf ccen: A. v. Dam, expediteur. Koedieflaan 29. Heemstede; P. v. d. Meer. venn. fa. Gebrs. v. d. Meer. Harlingen. thans Hoogeveen. Vernietigd: N. B. de Ronde, kapper. Dorps straat. Dussen, A. M. J. Krulssen. caféhouder. singel 22. Delft; fa. 1 Stier P. Elgerss foura S. W Visser, aannemer, destijds Noorddijkseweg 15, Noorddijk, def. 1U jaar. ing. 25/1. bewindv, mr. H. S. Slebers. Gri ningen; aan H. L. J. Lockefeer. koopm., Irene straat 9, Breda, h/o Handclsondern. Tritex, def. 1% jaar, mg. U/1, bewindv. mr. G. W. A. Bary; iz. C.V. Vorst Sl to's Confectiebedrijf, Utrecht, ontw. akkoord neergelegd, vorderingen uiterlijk 16/4, bewindv. mr. W. D. Louman, verhoor 1/5; aan fa. M. Wauters Zn.. Hoge Steenweg 39. Breda, en venn. M. Wauters. Langendom E 27, Graauw, F. P. Wauters. Ceresstraat 43. Breda, en A S. Skubisz. Valkenierelaan 312 id., verlen ging 1% jaar. bewindv. mr. P. L. J. Rassere en F. Loman, Breda. FOSTER DULLES Hereniging van Duitsland kan verrassing zijn Indien dc druk van de openbare mening der wereld geconcentreerd blijft op de hereniging van Duitsland, zal er „Iets gebeuren", zo meent de minister van bui tenlandse zaken van de Verenigde Staten, Foster Dulles. Hij heeft deze verklaring afgelegd voor commissie van het Huis van Afgevaar digden. Dulles had erop gewezen, dat de Verenigde Staten misschien het opval lendst de Bondsrepubliek in de wens naar hereniging steunen, wat geïllustreerd wordt door de rede van president Eisen hower bij zijn Installatie, waarin hij als enig voorbeeld van wat de wereld ver deeld houdt, de splitsing van Duitsland noemde. Dulles denkt, dat naarmate de druk toeneemt en de satellietlanden groter zelfstandigheid weten te veroveren, de hereniging van Duitsland waarschijn lijker wordt en dat deze bij verrassing zal geschieden, zoals ook het vredesverdrag tussen Rusland en Oostenrijk onverwacht kwam. Een tijdstip voor de hereniging echter kon Dulles niet noemen. OEGSTGEEST Hoofd gemeentewerken bij ontploffing zwaar gewond Vanmorgen om kwart voor twaalf deed zich In een keet op het terrein van de ln aanbouw zijnde bejaardenwonlngen op de hoek van de Van Alkemadelaan te Oegstgeest een ontploffing voor, waarbij de directeur van gemeentewerken, de heer M. J. Gorkom zwaar werd gewond. De heer Van Gorkom stak in de directiekeet een sigaret aan waarschijnlijk bij een butagasfles, waarvan de slang was losge raakt. Er volgde een zware ontploffing, waarbij de kleding van de heer Van Gor kom in brand vloog. H|j werd In zorg wekkende toestand naar een ziekenhuis ln Lelden vervoerd. Markt- en visserij berichten IJMUIDEN, 8 april. Prijzen van zaterdag: heilbot 300—210. gr. tong 275—250. grm. 275— 240. kim. 275—250. kl. I 260—240, II 220-190, tarbot I 220—170. zalm 600—400 per kg; tarbot II 92. IV 65—46, gr. schol 28—23. grm. 25—18. kim. 31—22, Id. I 30-25, II 41—8, schar 21—8, bot 12—8, verse haring 18—11. makreel 25—15, gr. schelvis 34—23, grm. 33—22, kim. 35—20, kl. I 32—18, n 20—8, wijting 168. gr. gul 29—25, mid. 27—22. kl. 20—10, poontjes 21—8, Ifl. koolvis zw. 16-12 per 50 kg: gr. kabeljauw 16080, gr. koolvis zw. 33—30, gr. leng 58 per 125 kg. TotaJe aanvoer 3410 kisten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Groenteveiling: Overzicht: waspeen is in de afgelopen week het produkt geweest. Niet alleen was er een flinke aanvoer van 26000 kg tot 28000 kg per veiling, maar ook de prijzen waren goed. De topprUs was zelfs t 63 per 100 kg. De mindere soort vorieerde ook nog van f 30 tot f 35 per 100 kg. Van witlof kwam ook nog een 2 i ton per veiling onder de Idok. De prijzeo waren echter niet zo hoog. naar kwaliteit vin f 14 tot f 40 per 100 kg. Rabarber varieerde van f 28 tot f 40, een goede prijs. De f 6.60. Prei i t lonend en noteerde Sjalotten brachten de koolsoorten ii k weinig belangstelling f 24 tot f 28. Met het afgelopen. Voor kroten 100 kg. ROTTERDAM, 8 april. Veemarkt. Aanvoer i totaal 1912 dieren waarvan 985 vette koelen rkens. Prijzen per kf: vette Jenny tering van enige tientallen vaten olie. IJMUIDEN, 8 april. ningen nog niet

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7