Huiduitslag F99 Clir. Besturenbond telt thans 683 leden Aankoop hoeven en landerijen voor industrie en woningbouw NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 27 MAART 1957 NOORDWIJ K Vergadering in Verenigingsgebouw had geanimeerd verloop TN HET Verenigingsgebouw werd de jaarvergadering gehouden van de Christelijke Besturenbond te Noordwijk, onder leiding van de heer C. Benschop. De voorzitter verwelkomde in zijn openingswoord diverse nieuwe bestuursleden van de aangesloten afdelingen. De heer Benschop wees voorts óp de roeping van de christen om in de christelijke organisaties te werken. Hij zei dat het in deze tijd, waarin het pure materialisme hoogtij viert, een voorrecht is om in vrijheid te mogen leven en werken in de dienst van Gods koninkrijk. Bij de ingekomen stukken ontstond over het zogenaamde „bestedingsrapport" een algemene discussie. Ook werd uitvoerig gesproken oyer de correspondentie met het gemeentebestuur inzake de wo- ningverdeliiig, waaromtrent de Besturen bond in een adres aan de Raad zekere suggesties had gedaan. Het financieel overzicht werd gegeven door de penningmeester, de heer J. P. Goudriaan. Er was een batig saldo. Tot lid van de kascontrolecommissie werden benoemd de heren B. van Doorn en P. J. Edelenbos. Het financieel verslag aan gaande het t.b.c.-bestrijdingsfonds D.E.L. werd uitgebracht door de heer K. Hui- zinga. Er bleek in het afgelopen jaar weer veel goed werk te zijn verricht. De voor zitter gaf hierna nog een beschouwing over de viering van jaarfeesten. De secretaris, de heer D. Berkhey, gaf een uitvoerig overzicht van het wel en wee van de bond in 1956. Op internatio naal gebied is de machtsstrijd nog steeds aan de gang, met als inzet de olie bijvoor beeld. Dit beïnvloedt vooral ook con junctuurgevoelige landen als de onze, aldus spr. die, voorts wees op hetgeen in Nederland, mede dank zij de invloed van de vakbeweging tot stand kwam, zoals de A.O.W. Gelukkig was in het afgelopen jaar de werkloosheid gering, aldus de heer Berkhey, die voorts herinnerde aan het overlijden van de rechtskundig advi seur van de bond, de heer Baan, die de bond met zijn adviezen steeds trouw ter zijde stond. Momenteel zijn 7 afdelingen en 1 cor respondentschap lid van de Noordwijkse Besturenbond, Tnet een totaal ledental van 683. Daar dit aantal in 1955 op 648 kon worden gesteld werd in 1956 een leden winst geboekt van 35. De leden zijn als volgt over de diverse afd. verdeeld: over heidspersoneel v. d. Berghstichting 209; bouwbedrijfsbond 136; landarbeidersbond 109; overheidspersoneel 107, bedrijfsgroe pencentrale 49r metaalbewerkersbond 33; politie-ambtenaren 9; en het correspon dentschap arbeiders in de voedings genotmiddelenindustrie 6. Voorts zijn i 17 tal leden van de N.C.B.B. en eei tal leden van de P.C.V.K. aangesloten. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: Erevoorzitter D. v. d. Niet; voor zitter C. Benschop, 2e voorz. J. Oosting, secretaris D. Berkhey, 2e secr. B. M. Waal; penningmeester J. P. Goudriaan, 2e penn. W. H. Haasbroek; alg. adj. C. Hazenoot, leden G. C. Timmers en J. de De commissie voor D.E.L. bestaat uit de heren J. G. de Bruin, W. van Delft, L. van Es, W. H. Haasbroek en K. Huizinga. In het algemeen ziekenfonds Noordwijk is de bond vertegenwoordigd door de heer C. Benschop, terwijl ook afgevaar digden in andere commissies zitting heb ben. Bij de rondvraag werd over diverse huishoudelijke zaken gepraat waarna de geanimeerde vergadering door de heer J. Oosting werd besloten. S chaakver eniging In Seinpost werden nog enkele rest partijen gespeeld van de voorronden om het olübkampioehschap van de schaak vereniging „D. Noteboom". A. Timan ver loste de wedstrijdleiding van een beslis- singspartijenmisêre door in prachtige stijl van Adr. Veefkind te winnen. In gToep A speelden H. Meyer en J. Sléeboom een beslisFingspartij om de tweede plaats. Het werd remise, maar Meyer had af gezien van het recht om in de finale uit te komen wegens verhindering. Sleeboom is dus finalist, met als andere leden van het kwartet P. Bedijn, J. J. Bizot en L. W. Turk sr. Gevonden vporwerpen Bij de politie zijn als gevonden aange geven; een hoofddoek, jongenspet, auto- step, dop van benzinetank, regenjas, rol schaatsen, 6choolétua, keutels, geldbedrag, schoenen, handschoenen, rozenkrans, por- temonnaie, kraderrijwiefl,. regenbroek, boodschappentassen, fox-terrier, laarsjes, armband, contactsleutel, gereedschap voor bromfiets, rood kinderschoentfè. Inlichtingen uitsluitend woensdag en zaterdag tussen 2 en 3 uur aan het politie bureau, Oude Zeeweg 10. Nieuw orgel in R.-k. kerk Onder grote belangstelling werd het BENTHUIZEN Schooljeugd legde verkeersexamen af De 183 leerlingen van de hoogste klas- in van alle lagere scholen uit Zoeter- leer en de Christelijke lagere school in Benthuizen hebben het jeugdverkeers- tamen afgelegd. De openbare school ioest dit jaar van deelneming afzien. De organisatie werd verzorgd door de afdeling Zoetermeer-Benthuizen van de liging voor veilig verkeer met me dewerking van de groep Zoetermeer van de rijkspolitie. De examen-opgaven wa- dit jaar vrij moeilijk en "hef ligt voor de hand, dat de resultaten niet zo gun stig zullen zijn als vorig Jaar. Het praktische deel wordt in mei ge houden. Auto tegen auto Ter hoogte van de boerderij van dé; familie G. aan de Hogeveenseweg is de geparkeerde auto van de heer P. B. uit Zoetermeer aangereden door een bestel auto. Beide auto's wérden zwaar be schadigd. HAZERSW OUDE Oud en jong leerde de verkeersregels Gisteren stond Hazerswoude in het te ken van het Veilig Verkeer. Door een geluidswagen werden de bewoners al vroeg op de hoogte gesteld van de plan nen voor deze dag en verkeersbrigadier- tjes verkochten aan woningen de spe ciale verkeersboekjes. De schooljeugd ging klassegewijs naar de zaal van Tim mermans voor een leerzame film én de politie was er natuurlijk ook om de no dige voorlichting te geven. Burgemeester L. J. den Hollander opende 's avonds de bijeenkomst voor de ouderen, waarin aanwijzingen gegeven werden voor alle weggebruikers. Na dé pauze met muziek van een bandje werd een kleurenfilm gedraaid. Aanvulling raadsagenda Aan de agenda voor de gemeenteraads vergadering van morgenavond is toege voegd een voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceeltje grond op h' eind van de Gerelaan aan de fa. Groen en Bregman te Benthuizen. nieuwe orgel in de Booms-Katholieke Kerk te Noordwijk aan Zee officieel in gebruik genomen met een concert door de heer Nibberink uit Haarlem, organist van de kathedrale kerk aldaar. Het orgel is gebouwd door de firma P. C. Bik te Leiden en telt een 10-tal stemmen, ver deeld over 2 manualen en een vrij pedaal. Het is gebouwd volgens het elektro- pneumatisch systeem. De relais en speel- tafelinbouw zijn van eigen vinding van de fa. Bik. Het instrument past naar vorm en klank zeer goed in deze fraaie Schietvereniging De wisselmedailles werden gewonnen door: le kl. L. Wassing "45 pnt; 2e kil. J. de Groot 42 pnt; 3e kl. K. Marijt 45 pnt. B. en W. van Alphen stellen voor: 1\TA LANGDURIGE onderhandelingen zijn B. en W. van Alphen er ln ge slaagd overeenstemming te bereiken met de heren A. G. van der Hulst, W. H. van der Hulst en L. Vergeer over de aankoop van hun boerderijen en landerijen, voor zover deze zijn gelegen ln de Hoorn aan de Rijnzijde, van de spoorbaan Lelden Woerden. De heer A. G. van der Hulst draagt aan de gemeente over een woonhuis, bedrijfs gebouwen en percelen weiland, tezamen groot 13.52.35 ha. De heer W. H. van Hulst een woonhuis, bedrijfsgebouwen percelen weiland, tezamen groot .10.28.30 ha en de lieer L. Vergeer een woonhuis.' bedrijfsgebouwen en percelen weiland, te- zafnen groot 9.32.29 ha. Het verkochte zal worden geleverd vrij van pacht en van gebruiksrechten van derden. Indien de gedeputeerde staten het be sluit later goedkeuren dan 1 september 1957, behouden de verkopers zich het recht voor, de verkoop als ongedaan te beschou wen. Dit zal eveneens het geval zijn, in dien vóór 1 september 1957 tot devaluatie van de gulden mocht worden overgegaan en alsdan het transport nog niet heeft plaatsgehad. De verkopers hebben bedongen, dat. zo lang het verkochte land zal blijven dienen voor landbouwkundige doeleinden, doch uiterlijk tot zij een andere hoeve in ge bruik verkrijgen, de gemeente aan toebehorend vee ter inscharing zal Klinkerweg Dé verkopers hebben voorts bedongen, dat de gemeente op haar kosten een klin kerweg ter breedte van vijf meter zal aanleggen door doortrekking van de be staande weg nabij de rioolwaterzuive ringsinstallatie, opdat de verkopers de aan hen verblijvende, aan de overzijde van de spoorbaan gelegen landerijen via die weg zullen kunnen bereiken. De gemeente zal voor de aanleg van de nodige beton nen bruggetjes of dammen met hekken moeten zorgdagen. De percelen grond, die de gemeente ir eigendom kan verkrijgen, zijn in het uit breidingsplan voornamelijk bestemd vooi industrieterrein en ten dele ook voor wo ningbouw. De gemeente kan thans aar vraag naar industrieterrein in het plan West iiiet voldoen, omdat de voor indus trieterrein bestemde gronden, voor zovei zij eigendom van de gemeente wa ren, vrijwel geheel zijn uitgegeven. Het is derhalve van groot belang, dat de ge meente de eigendom van de gronden in. West. bestemd voor industrieterrein, ver krijgt. Van elk van de commissie van bij stand voor het grondbedrijf en de financiën konden twee leden er zich mee .verenigen, dat thans aan de raad een voorstel tot aankoop wordt ge daan De beide andere leden van elk der commissies wensten zich hun stem nog voor te behouden. Zij hebben B. en W. In overweging gegeven de aan kopen niet in de eerstvolgende raads vergadering te brengen. Geen uitstel Gelet op de bestemming van de te ko pen grond achten B. en W. het evenwel niet verantwoord aan de wens va helft van de leden van de beide commis sies gevolg te geven en pas later eer raadsbesluit te vragen. Het college ziet in de bestaande finan cieringsmoeilijkheden evenmin reden de beslissing uit te stellen. De onderhavige uitgaven, die de bestaande belemmeringen voor een voortgaande industrialisatie zul len helpen opheffen, mogen, gezien he belang dat daarmee voor de toekomstig! ontwikkeling van de gemeente is ge moeid, niet achterwege blijven. Gezellige toneelavond voor de buurtbewoners In de zaal van hotel Centraal werd gisteravond een feest gegeven voor de buurtvereniging van de omgeving 's-Mo- lenaarsbrug. Voorzitter L. Hogenes ver welkomde- speciaal de leden van de to neelvereniging Dito uit Aarlanderveen, die in drie bedrijven de zaal deden mee leven met de lotgevallen van ,,De een zame heer uit Sjanghai". Vooral het spel van de heer W. Heri had succes. Het was een gezellige avond, waarop de band tussen de buurtbewo- werd rigd. Interessante expositie in de v.g.l.o.-school In de Christelijke school voor voort gezet lager onderwijs is een interessante exp7=itie ingericht, waarbij voor de ouders waardevolle tips worden gegeven. De tijd om te beslissen wat er met de jeugd rond de 12 jaar gebeuren moet. is niet zo ve; meer; door deze tentoonstelling kan rnei zich een idee vormen van de verschillend' toekomstmogelijkheden. Niet iedere jon gen heeft interesse voor ul.o of technisch onderwijs. In de tweede klas van de meisjes 6taan de resultaten van handenarbeid en hand werken. Hier kan men leren wat op huis houdelijk gebied kan worden bereikt. Ook is er iets te zien over 't ziekenhuis- e E.H.B.O.-werk. De produktgn uit eigen keuken werden verkocht in een geïmpro viseerde kraam. Het volgende lokaal toonde het naai werk van de eerste-klassere die ook eer poppenkast vervaardigden. Hier was ooi een project over vakantiereizen waarvoor de VVV's medewerking hadden verleend. Overal heeft men voor deze tentoonstel ling medewerking ontvangen. Zo gaven de grote scheepvaartmaatschappijen iets n van seintekens en emblemen. Er is /an Nieuw-Guinea en de luchtvaart. Verder is er een stand voor tafeldekken n hulp aan zieken. Er is gipswerk, verder kleiprodukten en een aardige volière met ogeis. Eveneens het gebruikelijke raffia- /erk, tekeningen en handenarbeid, die er- an getuigen, dat de school van de heer Groenendijk die op 1 mei vertrekt nstituut met uitstekende leerkrach- Gistermiddag bezochten de hoofdinspec teur van het lager onderwijs en inspec- Schipper de tentoonstelling. Beiden toonden zich enthousiast over hetgeen is tentoongesteld. Ook vanavond en morgenavond is de expositie te bezichtigen. TER AAR Ingelanden kozen een nieuwe functionaris In Het Centrum te Aardam hebben de ingelanden van de Bloklandso en Korte- raarse polder een ledenvergadering ge houden. Voorzitter Joh. van Eyk Dzn sprak zijn vreugde uit over de grote op komst. De vergadering was uitgeschrever voor het kiezen van een nieuwe secreta ris en een nieuwe penningmeester. Wegens zijn hoge leeftijd had de heer C. Lok de functie van secretaris-pen ningmeester moeten neerleggen. De inge landen verleenden de heer Lok, die der tig jaar lang als zodanig werkzaam is geweest, eervol ontslag Met grote meerderheid werd de heer R. Roseboom tot secretaris gekozen. Bij de stemming voor penningmeester kwam de heer Roseboom eveneens als eerste uit de bus, zodat het secretarisschap met penningmeesterschap blijft verenigd De gekozene dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij beloofde de be langen van de polder zo goed mogelijk te behartigen. De voorzitter merkte naar aanleiding van een vraag van een van de leden op, dat het in de bedoeling ligt in mei bijeenkomst te houden, waarop officieel afscheid zal worden genomen van De Hongaarse zaakgelastigde te Oslo de volgende maand naar Hongarije terug keren. De oorzaak is een meningsver schil omtrent de repatriëring der Hon gaarse vluchtelingen in Noorwegen. Markt- en visserijherichten witlof A 28—30, B 6—16. voer parUj^'Noteri.6 1Handel" AS" SCHEVENINGEN, 27 maart. Besommingen kust vissers: SCH 74230. 62—580. HD 162—1100. SCHEVENINGEN. 26 maart Aaneevoerd 150 kg garnalen. Notering handelsgarnalen 1.19— 1.29 per kilogram- SCHEVENINGEN, 27 maart. Visserijbe- richt. Prijzen per 40 kg: grote schol 18—27. niidd 21—30, kl. 18—21, schar 13—17. Verwachte aan voer voor morgen de kustl'ogger SCH 180 en de 97 met 500 kisten verse harmg uit de Noord. IJMUIDEN, 27 maart. Besommingen traw- ------ 99—23.90P, RO 46—11.200, KOUDEKERK A. D. RIJN Hervormde kerk krijgt verwarming In de koorzaal werd onder leiding van ds. Koerselman een vergadering van de Hervormde gemeente gehouden. Aanwezig was ook de heer Grijns, verwarmingsex pert van de Ned. Vereniging van Her vormde Kerkvoogdijen. Nadat de heer Vonk een uiteenzetting had gegeven over de gang van zaken met de verwarming sprak de heer Grijns over verschillende methoden van kerkverwarming. Besloten werd, dat de kerkvoogdij al het mogelijke zal doen om een goede verwarming in de kerk te krijgen, rekening houdend met wat deze avond is besproken. De heer Vonk deelde mee. dat over 1956 een batig saldo van 3745 aanwezig is. De actie van de Jonge Kerk voor de stichting van een schapenfonds heeft 301 opgebracht. Aan giften voor de nieuwe pastorie werd tot heden 850 ontvangen. De tekeningen van de pastorie waren deze avond te zien. Er is een bedrag van 22.000, waarvoor de oude pastorie werd verkocht. De heer Stroo riep de medewerking ln van de autobezitters voor het rijden van ouden van dagen. WOUBRUGGE Chr. bedrijfsgroepen over taak en opdracht In de bovenzaal van Het Oude Raedt- huys werd gisteravond een propaganda- bijeenkomst gehouden van de Christelijke Bedrijfsgroepen. De heer C. Brunt sprak een welkomstwoord en gaf het woord aan de heer G. van der Zwaag, die sprak over taak en opdracht. Eerst richtte spr. zich tot de jeugd, die spoedig geneigd is te zeggen niets met het verleden te maken te hebben. Nooit kun nen we taak en opdracht anders zien dan door te letten op de historie en de strijd i de op schillende zaken, die nog op een oplossing wachten zoals de verzorging van de wedu wen en wezen, de automatisering, de ver korte werkweek en de vrije-tijdsbeste- Wij hebben de banier van Christus hoog te houden en niet te rusten, voordat de laatste man Christelijk is georganiseerd, aldus spreker. Hierna werd de film „De onvoltooide opdracht" vertoond. Opbrengst collecte De netto-opbrengst van de vorige week ten bate van de tuberculosebestrijding gehouden collecte is f 128,81. Vooraanstaand Pools communist vermoord? Een vooraanstaande Poolse commu nist eh zijn echtgenote Mieczyslav en Franciska Gorzel zijn maandag dood in hun huis aangetroffen. Het is nog niet duidelijk, of het een geval van dubbele moord, dan wel zelfmoord betreft. Wek de gal in uw -levefrop zonder schadelijke laxeermiddelen Neem CARTERS LEVE PILLETJES - onschadelijk, plantaardig en zacht - om de j lichaam dagelijks nodig Dames Wij adviseren U graag bij de keuze' van Uw permanent. Reeds vanaf, 6.—. Salon Luoiën, Haarlemmerstraat 234. Tel. 2Ó714. O.W.U.-Souplex Matrassenfabrieken Utrecht Amsterdam Rotterdam 1Nieuwe Zwitserse ontdekking tegeri XFitamine F kan een belangrijke factor zijn bij de bestrijding van velerlei huidaandoeningen, zoals huiduitslag, puistjes, pukkels, schil fers en slecht-helende wondjes. Met Vitamine "F 99" is de moge lijkheid geschapen de hinderlijke huiduitslag afdoende te genezen. Vitamine "F 99" is een optimaal bio logisch werkzaam middel, dat uitste kend wordt verdragen.Dit Zwitserse preparaat is thans over de gehele wereld bekend. Ontelbare mensen zijn door Vitamine "F 99" in de gelegenheid gesteld velerlei huidaan doeningen doeltreffend te bestrijden. Alleen reeds in 1955 werden meer dan 20.000.000 Vitamine "F 99"-cap- sules en een evenredige hoeveelheid Vitamine "F 99"-zalf in alle landen van de wereld met succes tegen huidaandoeningen toegepast. Vitamine "F 99" wordt gewonneili uit met zorg geselecteerde plant* aardige stoffen en vormt een natuur«j lijke en moeilijk vervangbare bouw stof voor een gave en jeugdige huid.^ Vraag Uw Apotheker of Drogist om eenj gratis exemplaar van de uitvoengt brochure,j waarin U gegevens over de toepassing en genezende werking van Vitamine "F 99* vermeld vindt! Vilaminr Personeel gevraagd Gevr; jongste bediende, 14-18 jaar. Salaris rijksregel. Instit. v. Tropische Geneesk. Rapenburg 33i Werkster gevraagd in kl. gezin voor 3 4 ochtenden per week., Br. no. 9057 bur. v. d. blad, 9 Accö'untantskantoor hier ter plbatse zoekt mannelijke of vrouwelijke kracht voor licht -administratief werk. Br. No, -9059 Bur. Blad. 9 Gevraagd meisje bekend met kleermakerewerk en een werkster voor 2 of 3 ochten den. G v. Zwieten, Bree- straat 150. 9 Gevr. net meisje voor de winkel. W. de Mooy. Vliet Z.Z. 58, Rijnsburg. Mevr. Steenwinkel vraagt, wegens huwelijk der tegen woordige, een dagmeisje te gen half april"a.s Aanmelden na 8 u. 's avonds Morssingel 9 Meisje gevraagd voor hal ve dagen, in gezin met 2 schoolgaande kinderen. K. v. Tongeneii, Ligusterstraat 20, Katwijk aan Zee. Mevr. Fockema-Andreae, Zoeterwoudsesingel 56. Lei den. vraagt per 1 mei a.s. huish: hulp, wegens huwelijk der tegenw voor dag of in wonend-Hulp werkster aan wezig, Aanm. s v p. na 6 uur Gevr, door bejaard echt paar. klein-huis bewonend, flinke hulp i.d. huish. 92 uur. goed kunnende ken. Loon nader overee komen. Aanm. vóór 12 's morgens Lijsterbesstraat 8, .Katwijk aan Zee. Personeel aangeb j 2 dames b.z.a. v. d. zondag als babysltsters. Br. letter G, Boekh. Emeis, Voorschoten, .z.a. net. meisje, in. bezit typediploma, voor de middag- en avonduren tegen e vergoeding typewerk houden. M. Vooys, Var- kevisserstraat 211, Katwijk Zee. Te huur gevraagd t Gevraagd: ongestoffeerd ertrek of zolder. Br, onder o. 9058 bur. v. d. blad. 9 Gepensioneerde dame vr. nnige zil slaapkamer met lokgel. in Katwijk of omg No. 9063 Bur. Blad. Part- verpleegster vraagt igem. kamers of etage te huur in Leiden of omg. Br. No. 9061 Bur. Blad. Te huur aangeb. 9 Kampeerwagen te huur v. de maanden mei en juni, voorzien van buta - elektra en 4 a 5 silaappl. Van alle© voorzien. Standplaats Kat wijk-Zee, bij zee, niet op kampeerterrein. Br. No. 9060 Bur. Blad. 9 Te huur 6000 mtr B maart- oktober. 1000 mtr B "novem berjuli. Te koop 72 are tuinb teeltvergunning 4. C V. N. Bakker Hzn Roelof- arendsveen. Tel. 01713—487. Te koop aangeb. Tomatenplanten. Money maker. pootbaar en voor de Derspot. en bloemkoolpl Mechelse. in pot J. P. Segaar, Leidseweg 252, Voorschoten, tel. 2646—K 1717. 0 Spoed! Wegens omstandig heden te koop grote Vloer kleden, ƒ90 p stuk, en merk- tapijten. Br. No 9056, Bur. BI. Pracht houten wieg, schrijfbureau, boekenmolep, rookstoel, tafel (niet uit- schuifbaar), .diverse tafeltjes. 5-armig houten kroontje, naaimachine, strijkijzer, strijkplank, gangspiegel, twee boekenplanken, wastafeltje en nachtkastje, marmeren blad, notenhouten boeken kastje. Rijnsburgerweg 112. 6 nieuwe stoelen, eiken Balpoot (ongestoff.), theewa gen Old Finish. Tevens een prima elektrische boorma chine. van 1 tot 7 mm. merk Wolff, stad volt 130. prijs ƒ55, compleet met snoer. Tessel- schadestraat 33. 0 Kozijn en deur met glas lood. Br. kozijn 83 lang. n deur, hoogte 188. breed 71. Handnaaimachine. Te be vragen Commandeurspad 2, Katwijk a d. Rijn. Wegéns vertrek. - Philips radio, klein model, 35. Ru- ton sleestofzuiger 220 V., 5 maanden oud 65. Dames fiets met licht 22,50. He renfiets met licht 50. Alexanderstraat 7 (bij de Herensingel). 9 I.g.st.z, kinderwagen te koop aangeb. Te bevr. G. v. Duyvenbode, Parklaan 255. Katwijk aan Zee- 9 I.g.st.z. kinderwagen, prijs 55. Te bevr. P, v. Duvvenbode, W. Taatstraat 10, Katwijk aan Zee. 0 Konijnenhok. 6-delig z g a.n. en konijnen. Tevens een wringerbok. Te bevr. Rese- dastr. 72. Leiderdorp. Té koop aangeboden Oli vetti standaard schrijfmachi ne met tabulator. Br. No. 9062 Bur. Blad. Wilt u een fototoestel kopen? Kom bij Pijl eens binnenlopen. Speciaal adres voor rolfilms, ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Let op 't juiste adres: Haarlem merstraat 108. 0 Uw rijwiel als nieuw, le kl. gemoffeld, nieuwe kogel lagers, riieiiwe handvaten, keurig afgebiesd, vakkundig gemonteerd 30.—. Joop Nieuwenhuis. K. Mare 6. Wasmachines. Koopt g,een. kat in de zak. Koopt een merkwasmachine bijv. Erre6. Edy. A.E.G.. vanaf 2.50 p. week. Joop Nieuwenhuis. K. Mare 6. 0 Kinderrijwielen. Ontvan gen een pracht collectie voor leeft. 6—9 jr. en 9—12 jr. Reeds vanaf 2 per week Joop Nieuwenhuis, K. Mare 6 Het huwelijksgeluk van u beiden begint met een foto Pijl uit Leiden. Laat ons 'n mooie reportage; van huwelijk maken. Foto Pijl, Haarlemmerstraat 103, Telefoon 24889. %t Voor uw schuimrubber- matras moet u in 't Schuim rubber- en Plastichuis zijn, Mare 70. Wij confectioneren voor u in elke vorm schuim rubber en schuimplastic en leveren u dit in elke af meting O Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte emaillebeschadiging, gloed nieuw. met garantie f 125 en f 145. langzaamwassers f259. Centrifuges f 150. Ook op af betaling Depot: Sluisstraat No. 11, Leiden. Telef. 25466. Delftsche Zaadhandel. Ge- versstr .65, Oegstgeest, telef. 25494. Groenten- en Bloemen- zaden, Vogelzaden, Honden- brood. Bestrijdingsmiddelen, Gereedschappen. 0HM.W. dubbel-zit brom fiets met dubbele veer-ele- menten. De enige- bromfiets geschikt voor 2 personen. Prijs 725. Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668. Sole Standaard 349 50, p. m. 17.30, Solex de Luxe 395.—. p. m. 20.24, inclu sief All Risk verzekering. Service Station Gebr. Huis man, Hogewoerd 6668, tel. no. 31292. Verhuur zonder chauffeur. Am. Ford, Simca '56, Opel Rekord. Vaux-hall, vanaf 8 per dag, 3 ct. per km. Lan gere termijn speciaal tarief. Werkhoven, Van 't Hoffstr. 11, telefoon 2?300. Berinl M. 21. De werker onder de bromfietsen, reeds vanaf f 498. Gémakkelijke betaling. Van Zijp Haar lemmerstraat 295, Korevaar- straat 6. De zaak met service Solex. Alle modellen voorradig. prijzen vanaf f 349.50. Gemakkelijke beta ling. Van Zijp. Haarlemmer straat 295, Korevaarstraat 6. De zaak met service. ft Naaimachines, zowel in hand als elektr., ook Zlg-Zag in elke uitvoering. De Naai machine Specialist Deraee. Haven 7, Telefoon 253p5 Waaigat 17, Katwijk a. Zee. Ze;ztfn er weer. De kwa- liteits.' EWE Anker Horloges 21 steens Anker, waterdicht, schokvrij,-anti-magnetic, on- breekb'. veer. Geen f 69.50, i slechts f 47 50. „De Goedkopere Zaak", S. v. d. Water .pn Zn., Haarl.str. 207 Iedereen is enthousiast als wïj Uw matras overtrek ken mét damast. 1-pens. v.a. f 19.50; 2-pers. f 26.50. Smits Bedden-Tapijtenmagazijn. "are 98. Vrouwensteeg No Telefoon 23913. Gekleurd golfkarton in :n fraaie kleuren. 75 cm breed, 0.40 per meter. 10 meter 3.50. 150 cm breed 0.75 per meter. Pondspak prima zwarte etalagespelden, 2.70. Papierhandel Padden burg. Nieuwe Rijn 11. Golfkarton voor verpak king. 70 cm breed, zeventig meter 6.60, 100 cm breed, zeventig meter 9.40. Ook per meter verkrijgbaar. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Het adres voor verpakkingsmaterialen. Kwaliteit overwint altijd. Wij verkopen vele merkarti kelen tegen vastgestelde prij- N.V. Textielhandel Adr. Ooy jr., Breestraat 39.. 9 Latilit schuimrubbor-ma- ~en. 1 en 2 pers. in mo derne tijk. Het allerbeste op beddengebied. Wij sturen u graag een proefmonster. Vastgestelde prijzen bij N V. Textielhandel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39, Leiden. 9 Nu geen schoonmaakzenu- wen meer. Het uitzonderlijk mooie „broussa" karpet gaat jaren mee. 200'300 f 265,—. 225'325 f 315,—7 fraaie des- ;ins. N.V. Textielhandel Adr. van Ooy Jr, Breestraat 39. Damesvesten en pullovers in alle modè kleuren en dessi/ns. In blouses en rokjes keus uit 1000 stuki Neem met 't voorjaaT N.V. Textielhandel ADR. VAN OOY Jr. Breestraat 39 Lelden 9 Bijpassende kleedjes van „Broussa" karpetten steeds leverbaar in beide maten 40/80 en 60/120 f 19,50; f 32,95, Al'le dessins praktisch uit voorraad leverbaar. N,V. Textielhandel Adr. van Ooy jr. Breestraat 39, Leiden. 9 De nieuwe collectie cre- s en moderne weefstof kamérsalon en slaap kamer. Fris uw huis weer op met wat niéuws. N.V. Textielhandel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39. Leiden recht over postkantoor. 9 Reclame overhemd ir maten 7.90, sokken - sen - losse pantalons trui- t-, hij 9 Auto coats voor jongens >n meisjes. Leuke, sportieve modellen waar uw kinderen 'erzot op zijn. Ook in im. Jeder (plastic) met ritsslui ting in 4 kleuren leverbaar. N.V. Textielhandel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39. Leiden 9 Bestedings beperking geldt voor iedereen Onze beta- lings conditie is: 15 bij aankoop, restant in 40 week of 10 maand termijn. Ook girobetaling is mogel'. Vraagt inlichtingen N.V. Textiel handel Adr. van Ooy jr, Breeestraat 39, Leiden. 9 In matrassen de bekendste merken leverbaar, o.a. Au- plng - DWU Souplex Hazet -Peerless. Stuk voor stuk merken die de toon aange ven verkrijgbaar met fa brieksgarantie bij N.V. Tex tielhandel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39. Leiden HEREN KOSTUUMS Let op. Voor de Pasen kunt u uit een grote col lectie keus maken. De nieuwe Italiaanse coupe en dessins. Ook die nieu we, 'leuke korte en %re- genjassen volop voorra dig bij: N.V. Textielhandel ADR. VAN OOY Jr. 9 Voor de feestdagen: Grote collectie dames-heren-kinder confectie. Koop vroegtijdig en regel desgewenst de beta ling bij N.V. Textielhandel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39, Lelden. 9 Met de nieuwe dessins in dekens geen sprei meer no dig. Geef uw kinderen zo'n leuke blok-, streep- of ruit- deken maar vergeet ook uw slaapkamer niet. N.V. Tex tielhandel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39. Leiden. 9 Dames en Heren regen els en jassen. De nieuw ste modellen voor u en uw familie steeds iri grote keuze voorradig. Desgewenst regelt u de betaling. N.V. Textiel handel Adr. vari Ooy jr, Breestraat 39. Leiden. 9 Van die schattige - leuke japonnen zijn aangekomen. Voordelig - goede pasvorm en kwaliteit. Onderjurken - lingerie en de gehele Lybelle dameskousen voorradig bij N.V. Textielhandel Adr. Ooy jr, Breestraat 39. Wij danken onze enorme omzet aan 't wederzijds ver- rouwen. U vertrouwt ons. wij ertrouwen u. Dat is de basis oor prettig zaken doen. N.V. Textielhandel Adr van Ooy Jr. Breestraat 39. Lelden 9 Melk duurder. Dit duur der. dat duurder maar prij zen Van 1956 door tijdige inkoop van grote collectie Heren Kostuums, Geen kos tuums duurder dan f 165.00. N.V. Textielhandel Adr. van Ooy jr. Breestraat 39. Leiden 9 Wilt u toch een nleu' sprei denk dan eens aan i nieuwe chenille spreien in 1 en 2 pers. Pracht nieuwe sortering bij: N.V. Textiel handel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39. Leiden. 9 Voor u, broer 'n losse pantalon in antraciet kli Voor de frisse avonden sportieve auto-coat. I Textielhandel Adr. van Jr, Breestraat 39, Lelden, 9 Voor u. zus: 'n warme, lange pantalon in melton. Modern, sportief, gecomple teerd met een leuke vest of pullover. N.V. Textielhandel Adr. van Ooy jr, Breestraat 39, Leiden. Woning Tiendaagse, dus nu uw tijd voor vernieu wing van vitrage - pver- gordijnen - lopers - De tijd voor aankoop is aan gebroken. Grote sortering karpetten ln alle soorten en dessins. Desgew. rege len wij de betaling. N.V. Textielhandel ADR. VAN OOY Jr. 9 Voor u, mejuffrouw: zo'n leuke, schattige, moderne regenmantel in alle modettn- ten (met hoedje) N.V. Tex tielhandel Adr. van Ooy Jr, Breestraat 39, Leiden. 9 Voor u mijnheer: kochten wij die moderne korte regen jas met brede band. Een model en kwaliteit die u een „Heer" maken. N.V. Textiel handel Adr. van Ooy Jr, Breestraat 39, Leiden. 9 Voor u mevrouw: leuke japonnen en deux-plece pak jes. N.V. Textielhandel Adr, van Ooy Jr, Breestraat 89^ Lejden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7