NIEUWS ^SLEUTELSTAD GOEMAAT Gedegen jaarverslag van zeer actieve Leidse brandweer Vijf Leidenaars gewond botsing in Zeeland bii Procluktie per werknemer is belangrijk gestegen Maatschappelijk werk op de bres voor eenzamen HOt D^mSCH[PtM. NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 21 MAART 1957 \-l>eAvo& vatu Lezing in Volkenkunde Chinees beoefent acrobatiek met gewone voorwerpen Gisteravond werd de lezingencyclus van het Rijksmuseum voor Volken kunde besloten door een voordracht van de heer Gan Tjiang-tek, lid van de wetenschappelijke staf van het museum. Na een korte inleiding van de directeur, dr. P. H. Pott, gaf deze een overzicht van acrobatiek en kracht- spelen in het oude en nieuwe China. De interessante uiteenzetting werd verduidelijkt met enkele dia's (reproducties van oude reliëfs en schilde- ïijen). Een film, ter beschikking gesteld door de Chinese Ambassade, toonde na afloop de prestaties van een moderne theatergroep uit Peking, die een aantal maanden geleden op een tournee ook Amsterdam en Den Haag bezocht. Wanneer men in Europa spreekt over het toneel, denkt niemand direct aan kunstwielrijden en acrobaten, die over wiebelende touwen dansen. In China is dat echter anders. Gaat men daar naar een theater, dan kan men op één avond met vele facetten van het amusements bedrijf kennismaken, van ballet en opera af tot variété toe. Doch sensatienummers en clowns zal men er niet zien. evenmin trapeze-werk en paardrijden. Inplaats daarvan laat men schotels op stokjes wen telen, kommen water aan een touw slin geren, men beoefent het diabolo-spel en het pluimballetje-trappen en manipuleert met zware porceleinen potten. Ook op Nieuwjaar en andere feestdagen komen kracht en behendigheid te pas. Men loopt in lange optochten bijeen, verkleed als nar, dwaas of leeuw. De „leeuwendansers" moeten over barri cades klimmen, daarbij sterk gehinderd door hun kledij. De beloning, in de vorm van een zakje geld. verkrijgen zij door het volbrengen van lastige toeren. De aard van de kracht- en behendig heidsspelen in China is nog vrijwel dezelf de als die van honderden jaren geleden; met de verwaarlozing van de beroeps acrobaten door de geleerden in literatuur en behandeling werd de ontwikkeling van de kunsten sterk geremd. Zo bestond in het oude China al een vorm van boksen, die veel overeenkomst vertoont met het tegenwoordig ook in Europa populaire jiu jitsu. Verder kende men het jongleren, koorddansen, goochelen en gewichtheffen; men werkte met zwaaiende linten, waarbij men bepaalde Chinese karakters in de lucht kon „schrijven". De jeugd van de steden en de boeren bevolking beoefenden de sport als tijd verdrijf, terwijl de versteviging van de spieren ook ten goede kwam aan de bur gerwacht van het dorp. Vaak werden op markten kunstige toeren vertoond om het publiek te lokken naar plaatsen waar de kwakzalvers hun zalfjes en pleisters trachtten te verkopen. De acrobatiek van China heeft (en had) geen ingewikkelde instrumenten nodig. Leidse Friezen over liet „bütenboun" In de Jacobazaal van „Den Burcht" was gisteravond een aantal leden van het „Selskip FryslSn" bijeen. De voorzitter, de heer G. Koelstra, heette de aanwezi gen welkom, in het bijzonder de heer A. P. de Vries, de penningmeester van het „Bütenboun" (de bond van Friezen bui ten Friesland). Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat er nu gelegenheid was, di rect contact te hebben met een hoofd bestuurslid en allerlei zaken betreffende de verhouding „Selskip-Boun" te be spreken. Voordat het woord aan de heer De Vries werd gegeven, droeg de heer J van der Heide uit Gouda enkele gedich ten voor. De heer De Vries gaf vervol gens een overzicht van het wezen, het doel en het werk van het BütenbouD Na de pauze werd hierover nog van ge dachten gewisseld. De heer v. d. Heide verzorgde nog wat declamatie, waarna de avond gesloten werd op dezelfde wijze als waarop hij geopend was: met het zingen van één der Friese liederen. Tuinbouw en Plantkunde Bloeiende heesters in vroege lente De Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gisteravond in het Federatiehuis een algemene ledenvergadering gehou den. De voorzitter van de Leidse afdeling, de heer J. Jonker, sprak een openings woord, waarna hoofdopzichter J. Verman de van de plantsoenendienst enkele vroeg- bloeiende heesters besprak, zoals de Pru nus-soorten. De heer Vermande atten deerde erop, dat het vroege lenteweer de oorzaak van is. dat deze heesters vroeg bloeien. Verder behandelde hij de aanleg en het onderhoud van kleine tuin tjes. Spr. verduidelijkte dit met een col lectie perspectieven en tekeningen, ge maakt door oud-leerlingen van de tuin- bouw-tekepcursus. Ook lichtbeelden illus treerden veel. Deze zomer herdenkt de vereniging het tachtigjarig bestaan. Op welke wijze dit gebeuren zal, is nog niet bekend werd gisteravond al voorlopige plannen gemaakt. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Adrlanus, zn van J var Putten en C van Wagtendonk; Caroline Anita Lucia, dr van J G W Diebel6 en J Robbers; Fadhila Maria Josephina, dr van E Ofner en H H J Donders; Alexander Bastiaan. zn van J B Proper en E I den Duik; Mirjam, dr van H Kooi6tra en C Boelmans; Ellen Helene Elisabeth, dr van F J Bekker en A J van den Akker; Ludo- vicus Gerardus, zn van C L Dirkx en W F C Glijn; Robert Jan. zn van J N van der Hulst en M van Hunnik; Ewout Maar ten. zn van F F van Haeften en H A Treffers; Christina Klasina Francisca. dr v W L Wijn and 6 en A Kroezen; Robert zn van L van der Zeeuw en A Hansen, Paulus Maria, zn van F J van Ombergen en H P Oldendorp. OVERLEDEN: J Koet, 74 jr. weduwe van H de Bolster; A H de Haan. 58 jr vrouw; H L Blom, 75 jr. man; J M Brinks 5 d dr; M J Kriek, 70 jr, huisvr. van F P J Smit. Gewone voorwerpen uit huis, tuin of keuken kunnen worden gebruikt. Welke resultaten ermee bereikt worden, was te zien in de film van een Chinees theater gezelschap. VALKENBURG Geref. jeugd hield jaarfeest Het kerkgebouw aan de Hoofdstraat was gisteravond goed bezet ter gelegen heid van het jaarfeest van de meisjes vereniging „Bouwen in de Lentetijd" en de J.V. „Kennen en belijden". D6. A. Langeler had de leiding en sprak er zijn grote blijdschap over uit, dat het jeugd werk goede belangstelling heeft. De jaar verslagen waren op rijm gesteld en lieten een dankbare toon horen. De voorzitter van de J.V., de heer TTi. van der Meij. hield een inleiding over de gelijkenis van de talenten. Afgevaardig den van mannen- en vrouwenvereniging boden hun gelukwensen aan. De „wed strijd van allen" gaf een serie rebussen op, waaruit de namen van predikanten moesten worden gelezen. De familie Spie ring bleek hiervan het grootste aantal geraden te hebben. Als blijk van dankbaarheid kregen de voorzitter van de J.V. en zijn vrouw een aardig aandenken: een schemerlampje. Op verdienstelijke wijze werd de samen spraak „In 'f Veerhuis" opgevoerd, een stuk, dat ontleend is aan een boek van de auteur W. Schipper. Tot slot werd een symbolisch spel ge declameerd. waarin „wereld, twijfel en geloof door woord en beeld werden weergegeven. De jeugdverenigingen mo gen op een geslaagde avond terugzien. Jaarvergadering Harmonie Gisteravond werd in zaal De Vries de algemene jaarvergadering van Valken- burgs Harmonie gehouden. Ook het in- etrumentencomité en de dames van de leden waren voor deze bijeenkomst uit genodigd. De voorzitter, de heer P. van der Walle, memoreerde in zijn openings woord de „up6 and downs" van de Har monie over het afgelopen jaar. Hij vond het jammer, dat de heer Joh. Oosterlee, na 33 jaar trouwe dienst, op medisch ad vies zijn klarinet aan de kant heeft moe ten zetten. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de financiële toestand van de Harmonie gunstig is te noemen. De secre taris, de heer Joh. Oosterlee, deelde mede dat hij als actief lid moest bedanken; ook het secretariaat kon niet meer door hem worden waargenomen. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen. de heer P. van der Walle tot voor zitter, de heer A. Oosterlee tot 6ecretari6 en de heer G. J. Varkevisser. Bij de rondvraag zei de voorzitter, dat er plannen bestaan om te komen tot op richting van een jeugdkorp6. Voorts bood hij het erelidmaatschap aan de scheidende secretaris aan, hetgeen deze onder groti dank accepteerde. Tot slot van de avond vertoonde de heer Duell een aantal lichtbeelden van gebeurtenissen in het Valkenburgse dorps leven. Ned. Christenvrouwenbond De afdeling. Valkenburg van de Ned. Christenvrouwenbond kwam gisteravond bijeen in de zaal bij de Hervormde kerk De presidente, mevr. E. C. van Kesteren- Kranenburg, las Joh. 14 1—7 en verzorg de hierover een meditatie. Vervolgens deelde zij mede. dat het jaarlijkse uit- gaanedagje bepaald is op 17 jun: a s. Het doel van de reis is Leerdam; nog 6teeds kunnen dames zich opgeven. De jaarver gadering is vastgesteld op 28 mei. Mevr. Kraan uit Oegstgeest declameerde ern stige en luimige gedichten. is het tijd voor vernieuwing, nu kunt u volop keuze maken uit onze enorme sortering gor dijnstoffen en vitrage, komt u eens kijken? wij adviseren u gaarne! moderne hendweefitoHen («li afbeelding) zie de warme gloed* volle patronen, deze mooi vallende gor» dijmtof is eer kamer, 120 2.151 marquiselfe met strook zeer mooie kwaliteit, 1.75—1.95 venster-vallen met entre-deux en fraaie kant- afwreking, per meter 2.70 1.95 per meter vanaf 3.95J afgepaste gordijnen grote sortering, 160200 hoog 2.85 - 3.25 - 3.85 RIJNSBU RG Blussingen, adviezen, diensten Er hebben het afgelopen Jaar in het rerzorgingsgebied van de Leidse brand- veer Leiden en Zoeterwonde 46 ichoorsteenbranden gewoed, 67 kleine binnenbranden. 2 grote, 3 kleine uitslaan de. 1 scheepsbrand en 23 bnitenbranden. In totaal 144. Een jaar eerder, in 1955. boekte de brandweeradministratie 135 den. Er werd 51 maal uitgerukt voor geruchten van brand, in 1955 slechts 33 aal. Meldingen nit baldadigheid namen van 11 tot 9. Voor hulpverlening aan iens en dier rukte de brandweer 12 keer It, voor hulp in materiële nood 220 keer. De btJ de brandweer gestationeerde auto's de E.H.D. rukten 957 keer uit, tegen 866 keer in 1955. Driemaal rukte de brand weer uit tot bulten baar eigen verzor gingsgebied. Op het staatje, waarop het aantal alar meringen per maand Is aangegeven, kan een aanwijzing vinden over het on gunstige-weer in de zomer van vorig Jaar. In augustus bedroeg namelijk het aantal eldingen voor storm- en waterschade 128, terwijl het aantal meldingen in deze rubriek over heel 1956 154 bedroeg. Daar bij komt, dat 119 van die 128 meldingen binnen enkele uren binnepkwamen. De brandweer staat altijd klaar, niet al en voor de brandbestrijding. De mecha nische autoladder is 192 keer uitgereden werk aan de openbare verlichting et uitvoeren van andere werkzaam heden. De kraanauto deed 49 keer takel werk, dat door het bedrijfsleven niet kon worden uitgevoerd. Wat de oorzaken der branden betreft, ze ontstonden heel vaak in schoorstenen, in totaal 51 keer. Gespeel met vuur of baldadigheid had 8 keer ten gevolge, dat de brandweer werd opgetrommeld. On voorzichtig omgaan met petroleum, ben zine en spiritus deed 11 maal brand ont staan, onhandige hantering van lasappa raten en schilderslampen had 14 brand 'en gevolge en onvoorzichtigheid in het algemeen staat nog opgenomen 13 maal. De totale directe 6chade door brand wordt voor 1956 op f 1.704.400 geschat, de indirecte schade kan worden geraamd op ongeveer 8 miljoen gulden. Probleem Uit het zeer gedegen jaarverslag blijkt hoe de brandweer de bevolking advie zen verstrekt bij allerlei brandbeveili gingsproblemen, hoe bewakingsdiensten worden verricht, hoe op inrichtingen openbare vermakelijkheden preven' Op de grens tussen Brabant en Zee land, onder de gemeente Rilland-Bath. botsten twee personenwagens op elkaar, waarbij onder anderen vijf Leidenaars werden gewond. Twee van hen konden na verbonden te zijn, huiswaarts keren Een auto, bestuurd door de heer C. M. uit Leiden, kwam uit de richting van Zeeland en botste tegen een uit de rich ting i Bergen op Zoom komende auto. Over-organisatie Nieuwe opleiding voor brandweerofficieren Het peil van de brandweerofficieren dient te worden opgevoerd, meent de mi nister van binnenlandse zaken. Hij heeft dit in een circulaire aan de gemeentebe sturen en de regionale brandweren mede gedeeld. Hierin wordt geadviseerd toe te treden tot een gemeenschappelijke rege ling voor de opleiding onder de naam van Centrale ter opleiding van brandweeroffi cieren. Zij die de opleiding willen volgen, moeten aan een aantal eisen voldoen, waaronder het bezit van het diploma Technische hogeschool Delft of MTS. De algemene bond van ambtenaren ziet het idee van de minister als een 6tuk over- organisatie. Voor de opleiding van twee A drie mensen (want zoveel vacatures zijn er 's Jaars) wordt een heel hieuw lichaam in het leven geroepen zo zegt men en is een ontwerp gemeenschappelijke re geling opgesteld, bestaande uit veertig artikelen. bestuurd door de heer J. M. uit Hulst. D« tien inzittenden van de beide auto's wer den met twee ziekenwagens naar een zie kenhuis overgebracht, nadat een plaatse lijke arts te Rilland-Bath de eerste hulp had verleend. De heer M. uit Hulst bleek inwendige kneuzingen te hebben opgelopen. Zijn vrouw en twee dochters hadden een lichte hersenschudding en een zoon had ver wondingen door glasscherven opgelopen. De Leidenaar M. en een 17-jarlge zoon kregen eveneens een hersenschudding, terwijl een medepassagier, de heer F. B uit Lelden, een der bovenarmen brak. De echtgenote van de heer M. en een 13-jarlg zoontje konden na verbonden te zijn huiswaarts keren. Beide auto's werden zwaar beschadigd en zijn door een takelwagen naar Woens- drecht gesleept. THEMIS OVERGEDRAGEN .AAN DE KNSM Gisteren is op de Noordzee het 3900 ton metende vrachtschip Themis door C. van der Giessen te Krimpen aan den IJssel overgedragen aan de KNSM te Amster- De Themis is het laatste in de serie van tien „gesloten ehelterdek" schepen die 6edert 1954 de vloot van de KNSM heb ben versterkt. Voor deze maatschappij zijn nu nog in aanbouw twee passagierssche pen, vijftien zeevrachtschepen (waarvan zes kustvaarders) en zee rijnmotorsche- controle wordt uitgeoefend, hoe klachten in groten getale worden behandeld, hoe brandkranen worden gecontroleerd en brandputten beproefd. De mobilofoonapparatuur van de brandweer werkt niet meer zoals vóór 1956 op dezelfde frequentie als die van de politie. De brandweer kreeg een andere frequentie toegewezen, die nog wordt ge scheiden m een afzonderlijke zend- en een ontvangfrequentie. Maar de snelle uit wisseling van berichten schijnt door deze laatste maatregel niet te zijn bevorderd, omdat uitwisseling van berichten tussen de voertuigen onderling hierdoor is uit gesloten. Die is slechts mogelijk door tus senkomst van de seinzaal. Het golfbereik is daarbij zo groot, dat de gesprekken van de Haagse brandweervoertuigen de ge sprekken van de Leidse brandweer krui sen. Er wordt echter naar een oplossing van de moeilijkheden gezocht. Binnenkort uitbetaling van melkprijstoeslag '55/'56 Uit de berekeningen van het produkt- schap voor zuivel van de netto-op brengst van alle in Nederland tot zuivel- melkprodukten verwerkte en in con sumptie gebrachte melk in het melkprijs jaar 1955/56 blijkt, dat de voor dat melk prijsjaar geldende algemene garantieprijs niet is bereikt. Daarom zullen de toeslagen, welke voor bepaalde gebieden van ons land in het vooruitzicht waren gesteld, in hun geheel worden betaald. In de staatscourant is een beschikking gepubliceerd, waarbij de uitbetaling van de melkprijstoeslag 1955/56 wordt geregeld. De volledige toeslag, die binnenkort wordt uitbetaald, is vastgesteld op 1.70 per 100 kg melk. Dit komt overeen met 45.94 per 100 kg melkvet. Korpsvlag Wat ook maar enigszins .het vermelden waard is in de brandweergeschiedenis over 1956. staat in het uitvoerige en ge makkelijk te overziene jaarverslag opge nomen. Wij nemen er nog uit over, dat het brandweerkorps met commandant S. W. Hagedoorn mee 48 leden telt en dat een prijsvraag voor het ontwerpen van een korpsvlag geen te bekronen ontwerp op leverde. maar dat de samenvoeging van twee ontwerpen tot een aanvaardbaar ge heel leidde. De korpsvlag is evenwel nog niet klaar. Lonen en inflatie A-crkgev< v(jdt i beschou' duktiviteit. verklaart, dat de kenscl inflatoire ontwikkeling beloningsinflatie niet recht doet aan andere tactoren, bijvoorbeeld de inflati ontwikkeling in het buitenland (welke vaak langdurige gevolgen heeft in het eigen land) en de investeringsdrang. Desniettemin is de ontwikkeling der lo nen in ons land één der belangrijkste fac toren. Van 1949 tot eind 1956 steeg de pro- duktie per werknemer in de industrie, halve in de bouwnijverheid 37 pet, het verdiende brutoloon van mannelijke n derjarige arbeiders 52 pet, met verhoogde vakantiebijslag 55 pet. De loonsom hoofd steeg in 1956 9 pet, de arbeidspro- dukbiviteit ternauwernood 4 pet. De prijs index van levensonderhoud steeg van tot in 1956 28 pet, het reële loonpeil dus 21 pet. Voorts wordt opgemerkt dat de han ging van de loonnorm gevaren in ziel bergt van Inflatoire ontwikkeling. Het streven naar aanpassing aan het na tionale Inkomen heeft twee gevaren. In de irste plaats is het nationale produktivi- itscijfer gemiddelde van zeer ulteenlo- ntraal sociaal I pende waarden, zodat bij krachtige -c Onderneming, luncturele ontwikkeling ook bedrijven met loon en pro-1 geringe produktiviteitsstijging neiging nebben zich aan te passen aan bedrijven, die zelfs boven het gemiddelde uitgaan. Bovendien kan toepassing van deze norm op zich zelf leiden tot statistische stijging van het nationale inkomen, zodat een spiraalvorming het gevolg is. Het lijkt daarom het verbond wenselijk een of meer normen te vinden, die niet automa tisch tot inflatoire neigingen aanleiding ALPHEN AAN DEN RUN Van tien meter hoogte gevallen Tijdens werkzaamheden bij de flatbouw aan de Willem de Zwijgerlaan, nabij de Koningin Julianabrug aan de lage zijde is de opperman G. Versluis, wonende te Alphen aan den Rijn, van een steiger van 10 meter hoogte gevallen. Hij klaagde over hevige pijnen in zijn rug. Dokter Platteschor achtte overbrenging naar het academisch ziekenhuis te Leiden nood zakelijk. Ri JNSBVRG Christen-vrouwen bespreken jaarfeest De afdeling Rijnsburg van de Ned. Christen-vrouwenbond houdt morgen avond een vergadering, om kwart voor acht in de Voorhouterwegkerk. Als spre ker treedt op de heer Van Eek. Hij heeft als onderwerp „Christendom en Moham medanisme in Egypte". Men hoopt op deze vergadering het jaarfeest te bespre ken, dat op 22 mei wordt gehouden. Ver der staat een bespreking van het uitgaans- programma voor dit jaar op de agenda. Nationale raad geïnstalleerd deze wereld een bijzonder be langrijke taak. Het wil immers de vereenzaamde mens tegemoet komen en hem helpen om weer zichzelf te worden. Dit te doen is een voorrecht. Dit zeide gisteren de minister van maatschappelijk werk, mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, in de installa tievergadering van de Raad van af gevaardigden van de Nationale raad voor maatschappelijk werk, die in het gebouw van de Ridderzaal werd ge houden. De Nationale raad, verkregen uit een re organisatie van de Nederlandse vereniging voor maatschappelijk werk, wil een or gaan zijn waarin zowel de voor een groot deel op levensbeschouwelijke basis gefor meerde landelijke organen van samenwer king voor het algemeen maatschappelijk werk als de landelijke organen van samen werking op de verschillende terreinen van gespecialiseerd maatschappelijk werk in een raad zijn vertegenwoordigd en zich zowel over de problemen als over het be leid ten aanzien van het maatschappelijk werk kunnen beraden. Hierop onder meer wees de voorzitter, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford in zijn openingsrede, getiteld „Schets van de Markt- en visserijberichten LEIDEN, 20 maart. Groenteveiling: andij vie 53—55, rode kool 8—12, prei 8—20, spina zie 21—32, stoofsla 24—29, spruiten A 21—79, B 15—17, uien 2—20, waspeen 32—50. witlof 14—46, sia A 11—28. B 5—11, peterselie 5—8, raapstelen 4—6, radijs 2—20, selderij 6—10. GOUDA, 21 maart. Kaasmarkt. Aange- -d 16 'partijen. Notering eerste kwaliteit 2.48 2 58. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 maart, uroenieveihng: wasoecn A 37—59, B 43—55, w A 24—33, B 10—17, spinazie 16—23, gele 8—10, rode kool 7—9, kroten (per 20 kg) 100— 120, uien (per 20 kg) 200—220. knolsclderie 10—12. 500 nr. 1 12.90—13.25, 12.100 n r. 2 11.90 2.50, 118.000 nr. 3 11—11.55, 2600 nr. 4 10.10— 0.65. 1200 nr. 5 9.35—9.90, 200 nr. 6 9.20. 16 ippen 1.60—5.45. 25 hanen 1.35—4.95. ROELOFARENDSVEEN. 20 maart. Bloe- tenveiling: Irissen 135—175, Lathyrus 110—120, inemonen 20—34, Blauwe Druifjes 5—15, Fre- "s 15—35. Tulpen: Golden Har Copland 41—67. -59, Ros d. Eerden 40—62. White Sail Eddy 32—50, Cordel Hull 38—52, kiettulpen 80—110, Los Copland 5062. 46—61, Bandoeng 32—42.-Elmus 67—71, Elisabeth 60—68, Telescopium 48—51, Ibis 30—38, 53, White Virgine 5863, Campfire 64—66, and 612, Fortuna 814, jn. Anjers 17—35. RIJNSBURG, 21 maart. Groenteveiling: was- een A 34—45, B 35—49.50, kroten 5.50—6, uien 50—14. rode kool 7—11, peterselie 8—10. TER AAR, 20 maart. Groenteveiling: witlof I 22—35. II 14—22, stek 4—11, spinazie 28—35, 23—27, glasandijvie 41—53, prei 10—17, spruiten w. 25, alles per kg; sla A 10—18. B 5—9, C -9. knolselderij 27, alles per stuk; rabarber WOERDEN. 20 maart. Kaasmarkt. Aan- oer één partij; notering 2.59 per kilogram. De handel was goed. SCHEVENINGEN, 21 maart. Besommingen istvissers: SCH 183—375, 12—730. 44—515, 1— 620, 10—760, 38—1210, SL 31—620 en 9 Goe- ese schokkers roet te zame-n f 4895. IJMUIDEN, 21 maart. Prijzen per kg: hefl- 30—16, bot 18—8, VLAARDINGEN. 21 28, kl. I '38. II 42—21, schar ïen 33. ld. 1 er 125 kg: gr. kabel- rw. 35—32.50, wit 74— historische ontwikkeling der king in het maatschappelijk werk". Na deze uitvoerige toespraak hield me juffrouw Klompé een korte rede waarin zij de hoop uitsprak, dat de nieuwe orga nisatie voor haar een gesprekspartner zou zijn in het belang van de mens. Mejuffrouw mr. M. Tjeenk Willink gaf ;n overzicht van de recente werkzaam heden van de Nederlandse vereniging voor maatschappelijk werk. Hierna werkte men n aantal huishoudelijke zaken af. Bromfietser overreden. Op de Amster damsestraatweg te Baarn is gistermiddag de 45-jarige stukadoor G. van de Broek uit Soestdijk op zijn bromfiets door een autobus gegrepen en overleden. Hij laat vrouw en zeven kinderen achter. REILEN EN ZEILEN AARDENBURCH 1 AKJCRUMDIJK AMSTELSTAD ALDERAMLN R'dam n Londe BLOEMFONTEIN 1 R'dam n Corte CLEODORA 2 CONGOKUST CORNEUA-B 111 DELFLAND 19 P I DE RUYTER 1# p DUIVENDUK 31 I DU1 VENIDRiBCHT ELS EN BUR OH 1 NEDERLAND FIVEL 19 Har linger FLAMINGO 19 Tm FLEVOLAND GAVYMEDES GADILA 20 d GEESTDIJK 1 LINDESINGEL 19 dw C LUTPERKERK 1 MAASLAND Chjttagong HOOGKERK 1 INSP MELLEMA JAGERSFONTEIN I OLDENBARNEVELT JOOST 19 Golf v Blseaye KARIMATA ..TOSONO 20 te Panam KHASIELLA 20 e Aruba KJELDRECHT 19 99 m V KOTA AGOENG MELISKEHK MODJOKEIRTO 1 MY PUCK 3 MY NELIS 1 NANUSA 19 NIEUW AMSTERDAM i NO Oue»»anl ORANJESTAD 1 PRINS ALEXANDER 1 3 PHIL WILLEM 21 NEDERLAND I Singapore SAGITTA 79 v Londei SALATIOA 19 MO m SCH ER PENDRECHT SOMMELSDIJK 1 WAJ3RWIJCK 1 VLNOICAT ATQ UQEPOLIT 1 ORANJEFONTEIN 1 STANVAC TALANGAKAR

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4