Een betoverende zakdoek OBE Avonturen van Spekkie en Blekkie J u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta OBELISK: een absoluut apart genreIedere „femme soignée" heeft ze in haar tasje, de Obelisk zakdoeken, die het - in moderne, fraaie plastic doosjes - ook zo goed doen als geschenk. Er zijn ook Obelisk zakdoeken voor heren! dames I 0.75 I 0.65 I 0.55 heien f 1.50 fl.25 11 ZAKDOEKEN vrouw heeft rechten... óók op een moderne SINGER Kleine ongeschreven rechten geven een vrouwenleven extra kleur en inhoud. Enkele uren voor haar zelf, wat zorg voor haar garderobe, haar uiterlijkRecht ook op een hypermoderne SINGER - die alles kan, die vlug het naarste én het A mooiste werk voor haar doet. Voor QAII Aan SINGER MAATSCHAPPIJ N.V, Qypj Kalverstraat 60-62, Amsterdam q- Zend mij de SINGER folder, waarin de nieuwe Singer machtnes in natuurlijke kleuren staan afgebeeld. Naam t. Plaats:.... WAAEOM is 1 mei zo'n belangrijke datum? Meisjes van christelijke huize, van 18 jaar en ouder meld je vóór die datum als leerling-verpleegster aan bij de Geneesheer-Directeur van de Psych. Inrich ting „Vogelenzang" te Bennebroek (bij Haarlem) (17-jarigen kunnen, 'n vóór-opleidingscursus volgen). Het salaris volgens Rijksregeling is aantrekkelijk en de overige arbeidsvoorwaarden niet minder (flinke vakantie, 2 x per maand ruime tegemoetkoming in de reiskosten naar huis, eerste 'dienstkleding vrij). Leidsche Textielfabrieken Gebrs. "van iOtjp/e. Cr Co. N.V. Leiden vraagt voor haar fabriek Levendaal Machine-bankwerker De Stichting „Wolfheze" te Wolfheze Vrouwelijk personeel van Chr. beginselen. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid opgeleid te worden tot leidster. Beginsalaris f plus internaat. Gedurende het volgen van de wordt h^t salaris verhoogd. Na het behalen v? diploma 'kan men vast aangesteld worden en komen tot een salaris van 2400. plus- internaat. Minimum leeftijd 18 jaar. Mulo-diploma strekt tot aanbeveling, doch is niet noodzakelijk. de Geneesheer-Directeur. de stofzuiger met olifantskracht die overal dieper op ingaat Nog meer voordelen van ERRES handige voetschakelaar extra papieren «tofzakken speciale ophanghaak vlinderlichte zuigbuizen met patentkoppeling 5 mondstukken (dieptezuiging) los snoer zwaar verchroomde sleden rechtop-staand te ledigen. Een extra schoon huis en bovendien.... extra vrije tijd I Dèt kunnen de fantastische zuigkracht en de enorme stofzak van de Erres SZ 45 U schenken. Maar anderzijds gaat dit machtige apparaat o-zo- voorzichtig met Uw hoogpolige vloerbedekking om: d&t is het geheim van het draaibare mondstuk met de verende borstel. En als U dacht dat schoonheid en kracht niet kunnen samengaan, bekijkt U dan bij Uw handelaar de schitterende 3-kleurenuitvoe- ring eens. Aanbevolen door de Ned. V er. v. Huisvrouwen 'n van der Heem-product Kema-goedgekeurd RJ5. Stokvis Zonen „v.® f 159.- Prettige betalingsregeling c via de Erres crediet service BERINI M-21 De meester onder de bromfietsen. 498.- daarom is natuurzuivere Plants zoveel smakelijker eu gezonder Dat is het, mevrouw! Niets is beter voor jeugd en frisheid dan een glas vruchtesap nu en dan. Natuurzuiver voedsel, weet het, is onmisbaar voor gezondheid en vitaliteit! Daar om geeft U Uw gezin iedere dag verse groente, vers fruit. En... Planta! Want Planta is puur natuur, uit de edelste plantevetten bereid. Proeft U maar: alléén Planta smaakt zo zuiver!. De natuurVut rijkste provisiekast Vroeger hoorde menwel eens.datPlantaiITeef» gebruikt werd door dieetpatienten. Moderne mensen denken daar anders over! Juist omdat zij gezond zijn en gezond willen blij ven, voe den zij zich met wat de natuur hun van baar rijk dom biedt. Daarom eisen zij vruchten.groente— daarom ook natuurzuivere Planta!Planta, licht» verteerbaar en met hoge voedingswaarde. En.J zo zuiver van smaak! 8. „Wat?", riep Blekkie verrast uit. „De meestervermommer? Wie is dat?" „Onzin, Blaarheuvel", weerde de burge meester fel af. „Onzin. De meester-vermom- mer op mijn raadhuis? Onzin. Onzin". „Maar u hebt het toch zelf gehoord, bur gemeester", hield Blaarheuvel aan. „Een on zichtbare hand met een in een bedwelmende vloeistof gedrenkt doekje. En dan: niets meer, tot het slachtoffer ergens op een afge legen plaats wakker wordt. Het moet, burge meester, het kan niet anders. Hebben we het al niet drie, vier maal zo meegemaakt?" De burgemeester knikte triest. „Je hebt gelijk. Het moet zijn zoals je zegt. Maar het Is wel heel, heel bitter voor mij, Blaarheuvel. Wie had dat ooit kunnen den ken: de meester-vermommer hier, op mijn mooie raadhuis?!" En de burgemeester hief klaaglijk zijn handen omhoog en liet ze dan weer moedeloos langs zijn lichaam zakken. „Maar wat is dat toch, die meester-ver- mommer?" drong Blekkie aan. „Straks, straks, jongen. Eerst moeten we naar Zibbel toe. Ik zal hem persoonlijk on dervragen. Kom, Blaarheuvel, wijs me waar hij liigt". En de burgemeester beende schich tig achter de stadhuisbode aan de marmeren gang in. Blekkie liep hen op een drafje ach terna. De burgemeester keek een tikje ver stoord op. „Wat wil je nog, jongen?" vroeg hij. „Ik wil graag mee gaan kijken, burge meester, als u het goed vindt", antwoordde Blekkie. „Ten slotte zijn het ook mijn kof fers, die verdwenen zijn. Misschien kan ik wel een handje helpen bij het onderzoek". „Wie jij?" zei de burgemeester kortaf. Dan streek hij met zijn hand over zijn voorhoofd en vervolgde op heel andere toon. „Ach, ja, natuurlijk, jongen. We hebben jou destijds niet voor niets ereburger van onze mooie gemeente gemaakt. Neem het mij maar niet kwalijk, Blekkie. Maar ik was een ogen blik helemaal de kluts kwijt. Wie had dit ook kunnen denken?" liet hij er weer vertwijfeld op volgen. Blekkie brandde vari verlangen om te we ten wat dat nu allemaal precies met die meester-vermommer was. maar voor hij het weer kon vragen ging Blaarheuvel hem voor een smal trapje af en wierp dan een stoffige houten deur open. In een hoek van het ver trekje, op de stenen vloer, lag een aan han den en voeten geboeide man, in wie Blekkie de bode herkende, die zijn koffers aangepakt had toen hij de autobus uitgestapt was. „Zibbel!" kreet de burgemeester. „Wie heeft dit gedaan?" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 8