Met bouw van vijftien huizen kan nu worden begonnen Hillegomse V.V.V. maakte het zomerprogramma bekend J. VAN DER ZWET KAMPIOEN TAFELTENNIS IN WARMOND Uitvoering „Jahn" Ook op politiek terrein moet de Heiland worden beleden NIEUWS wt *-Sl EUTELSTAD Doelenkazerne herschapen in een huis vol herrie" H. de Wolf 25 jaar bij de Hervormde diaconie R'damse Bijenkorf geopend Ds. Lentz over zijn werk op de Waterman NIEUWE LEÏDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 20 MAART 1957 Gemeenteraad van Warmond Financiering met kasgeld is de enige oplossing TN DE GISTERAVOND in Warmond gehouden raadsvergadering kon de burgemeester de verheugende mededeling doen, dat thans goedkeuring is gekregen op de bouw van vijftien woningwetwoningen op de hoek Lock- horstlaan-Herenweg. Hiervoor zijn schier eindeloze onderhandelingen nodig geweest. De huizen zullen worden gebouwd door de firma M. Kool voor 197.300. Nu het niet mogelijk is gebleken een vaste geldlening te sluiten, zal het project voorlopig met kasgeld moeten worden gefinancierd. B. en W. menen, dat de totale kosten 230.000 zullen gaan bedragen, welk be drag door het sluiten van één of meer kasgeldleningen moet worden verkregen. De heer Willemsen vond deze wijze van financiering niet ideaal, maar de woning nood eist nu eenmaal, dat over bepaalde bezwaren wordt heengestapt. Hij vroeg zich eohter wel af, of het hoge renteper centage (vijf procent) geen invloed op de huishuur zal uitoefenen. De voorzitter stelde het raadslid op dit punt gerust. Excursie De burgemeester deelde ïee, dit hij een bezoek heeft gebracht aan de N Pana- gro om de zogenaamde houtrijke huizen te bekijken. Willen zij een belangrijk voor deel opleveren dan moeten deze woningen in series van minstens honderd worden gebouwd. Als woningwetwoningen komen deze huizen niet in aanmerking, omdat het rijk geen bijdrage verleent. De voorzitter vond het niet nodig nu nog een excursie voor de raadsleden te organiseren. De heer Willemsen wilde de excursie evenwel toch laten doorgaan. Hij meende, dat er misschien iets te leren zal zijn, ook al is het bouwen van deze woningen in de gemeente niet direct te verwerkelijken. Besloten werd, dat alleen de raadsleden die hiervoor bijzondere interesse hebben, bij Panagro zullen gaan kijken. Vervolgens werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd om een krediet te ver lenen teneinde van de houten berg- schuur in de eendenkooi een stenen schuur te maken, waarvoor een bedrag van 700 werd beschikbaar gesteld. Zonder hoofde lijke stemming werd ook het voorstel tot het vaststellen van de vergoeding voor het gebruik maken van het gemeentelijke gymlokaal aanvaard. houden pre-advies van B. en W. met be trekking tot een ingekomen adres van de bewoners van percelen, grenzende aan de Burgemeester Nederburghlaan, aan de Dit adres handelt over de voorgenomen doortrekking van de Van Beverningk- Stotende zinsnede De heer Van Vliet merkte op, dat in het pre-advies een zinsnede voorkomt, die hem en z(jn fractie ernstig aan stoot heeft gegeven. De betrokken uit lating staat in geen enkel verband met de zaak en geeft slechts aanleiding tot moeilijkheden. HU hoopte dan ook in het vervolg van dergelijke uitlatingen verschoond te blijven. De voorzitter zei, dat met de gewraakte Bouicplicht woorden niet is bedoeld iemand te kwet sen. Wanneer zij dat wel hebben gedaan, was hij direct bereid de uitlating terug te nemen. De zinsnede is uitsluitend gebruikt om de leden te herinneren aan een destijds door een raadslid gemaakte grievende op merking. De heer Van Vliet antwoordde, dat de voorzitter hier boven moet staan. Ieder heeft het recht zijn mening te zeggen, maar de uitlating in het pre-advies is geen Het voorstel van B. én W. doortrek king van de Van Bevemingksbraat werd hierna aangenomen. Rondvraag Velé leden maakten gebruik van de rondvraag. De heer Willemsen zou graag zien, dat alle nieuwe kapitaalsuitgaven in de voorlopige begroting werden opgeno men. De heer Schepers vestigde de aan dacht op het plan van de gemeente Leiden tot het maken van uitvalswegen, waarbi; ook de gemeente Warmond zou zijn be trokken. Hij drong er op aan van te vorer overleg te plegen om later niet voor eer voldongen feit te worden gesteld De heer Van Vliet vroeg, of nog geen plannen kun nen worden gemaakt voor de bouw van woningwetwoningen in het plan Leevliet. De voorzitter antwoordde, dat nog geen goedkeuring is binnengekomen; er zal nog maals op een spoedige afdoening worden aangedrongen. Ten slotte ging de raad enige tijd in geheime zitting. In de Hoofdstraat komt vlaggenversiering De Hillegomse VVV heeft haar lomer- programma 1957 ontvouwd. We moeten beginnen met er een spijtige medede ling uit over te brengen; dit jaar wordt geen informatiebureau gevestigd in de serre van het politiebureau aan de Hoofd straat. Er was geen personeel voor te krijgen. Toch komt er een informatiekantoor Het reisbureau aan de Parklaan zal een deel van zijn ruimte beschikbaar 6tellen voor het verstrekken van inlichtingen namens WV. Daarmee wordt een toe stand van enkele jaren geleden hersteld. Het VW-bestuur wilde eerder al een versiering van vlaggen van verschillende landen aanbrengen vanaf de Pastoorlaan tot en met villa „Pluk de dag" en de V. d. Endelaan om de dorpsaanblik wat gezelliger te maken. De gemeenteraad wees een verzoek zich garant te stellen voor de kosten van de hand. Dat was teleurstelling. Dit jaar komt er tóch vlaggenversiering, omdat het bestuur dat plan in etappes gaat uitvoeren. De Hoofd straat krijgt een vlaggenversiering. Vol gende jaren wordt de versiering verder uitgebreid. Er wordt weer een prijsvraag verbonden aan de Hillegomse openlucht-bloemen- show in de Treslong-demonstratietuin. Men zal de naar zijn 6imaak mooiste tulp of hyacint kunnen aanwijzen met de kans op een fraaie prijs. Op 14 april wordt de traditionele inter nationale auto-, motor- en bromfietsrit, de zgn. „Keukenhof-sterrit", verreden. Fi nish tussen half elf en één uur. De orga nisatoren. de motor-, auto- en bromfiets club „De Bloembollenstreek" en WV vertrouwen op nog grotere deelneming dan vorig jaar, toen al 800 liefhebbers zich meldden. Op 2e Paasdag worden de Bloembollen- wandeltochten gehouden. Vorig jaar wa ren er 2500 deelnemers. Wat langer werd gesproken over het voorstel tot het laten vervallen van de bouwplicht, die rust op het door de heer A. H. Schrage gekochte bouwterrein aan de Burgemeester Nederburghlaan. Nu de heer Schrage eigenaar is geworden van het naast dit bouwterrein gelegen pand, ligt het natuurlijk niet meer in zijn bedoe ling op dit terrein nóg een woning te bou wen. Hij wil het perceel benutten voor de aanleg van een bloementuin, aansluitend op het door hem van mevrouw Roorda ge kochte huis. B. en W. zijn tot de slotsom gekomen, dat door het handhaven van de verplich ting tot bouwen op dit terrein, toch geen huis tot stand komt, dat dienstbaar kan worden gemaak aan de leniging van de plaatselijke woningnood. Het bevreemdde de heer Van Vliet, dat de heer Schrage niet wordt verplicht als erfscheiding een ijzeren hek te plaatsen. De voorzitter antwoordde, dat de betrok kene ongetwijfeld voor een behoorlijke afscheiding zal zorgen. De heer Weijers meende zich te herinneren, dat de vorige eigenaar van de grond voor ontheffing van zijn bouwplicht een boete van 500 heeft moeten betalen. De voorzitter kon zich dit niet meer precies voor de geest halen, maar hij zal een onder zoek laten instellen en op de volgen de vergadering met meer concrete gegevens komen. Hierna kwam het de vorige maal aange- Feestcommissie bood bij tienjarig bestaan twee tafels aan Onder rrote belangstelling werden gis teren In Warmond de kampioenswedstrij den van de Warmondse tafeltennisver eniging „Steeds vooruit" gespeeld. Voor het begin van de kamp bood de voorzit ter van de feestcommissie voor de her denking van het tienjarig bestaan aan de vereniging twee nieuwe wedstrijdtafels met een nieuwe lichtleldlng en v(jf licht bakken aan. Veremging5voorzitter Derriks zei. erg blij met het geschenk te zijn, daar hieruit de sympathieke houding blijkt van auto riteiten en burgerij tegenover de vereni ging. Na een overzicht van de tien jaren der vereniging te hebben gegeven, con cludeerde hij dat er nog steeds een hechte basis is van vriendschap en kameraad schap. In de finale hadden zich geplaatst: ad- spirant-leden P. en L. Meskers; junior leden L. Ritzen en D. Hollander; adspi- ranten niet-leden J. Mulder en N. Waas dorp; Junioren niet-leden L. Gerla en A- Hollander; herenleden W. Kuijken en J. v. d. Zwet; damesleden A. en C. Heems kerk; heren niet-leden B. Nijland en J. Rok; algemeen dubbel NijlandHollander en v. d. ZwetWaasdorp. De uitslag luidde: adspirant-leden: 1. L. Meskers, 2. P. Meskers; juniorleden: 1. J. Mulder, 2. N. Waasdorp; adspiranten niet-leden: 1. D. Hollander. 2. L. Ritzen: junioren niet-leden: 1. A. Hollander. 2. L. Gerla: herenleden: 1. J. v. d. Zwet (te vens kampioen van Warmond) 2. W. Kuijken; damesleden: 1. C. Heemskerk. 2. A. Heemskerk: heren niet-leden: 1. B. Nijland, 2. J. A. Kok; algemeen dubbel 1. J. v. d. ZwetN. Waasdorp, 2. B. Nij landA. Hollander. Ten slotte reikte de voorzitter de prij zen uit. De officiële viering" van het ju bileum is in oktober vastgesteld. Jeugdavond Vrijdag 22 maart geven de C.M.V. „Dient elkander door de liefde" e C.J.M.V. „Dient de Here" de jaarlijkse feestavond. Het programma vermeldt schetsjes, gezelschapspelen en volksdan sen. Dit jaarfeest wordt in 't Trefpunt gehouden en begint om 8 uur. Zangdlenst In de zangddenst van zondagavond a.s in de Hervormde kerk verleent de Her vormde zangvereniging „De lofstem" uit Sassenheim haar medewerking. Het koor staat onder leiding van Age de Vries zingt o.m. Zum Sanktus van Frans Schu bert. Hirte Israëls van Bortniansky De heilige Stad van Stephen Adams. Ook worden er weer mozaïeken gelegd wel van 26 tot en met 28 april, sai vallend met het bloemencorso. Er komen plaatselijke en een streekkeuring Bennebroek doet ook weer met de plaat selijke keuring mee. e voor noodgevallen één of i kamers beschikbaar heeft voor gestrande •reemdelingen kan die opgeven bi ecretari6 van WV, Tweede Loosterweg 141A. Van de uitvoering, die de chr. gymnas tiekvereniging „Jahn" gisteravond in de grote Treslong-zaal gaf, was het gedeel te na de pauze beter dan het gedeelte daarvoor. De gymnasten werkten onder directie van de nieuwe leider, de heer J. H. Visser. Ingehaald door de tamboers van de Hillegomse harmoniekapel mar cheerden de vele deelneemsters en deel nemers vanuit de keuringszaal naar hei podium, de vaandeldragers voorop. De voorzitter, de heer M. Imanse. leid de. ds. Krabbe zei zich te verheugen de. Ds. Krabbe zei zich te verheugen over de vooruitgang bij „Jahn", omdat gymnastiek zeer goed is voor het lichaam en omdat ook de invloed op de geest gun stig is. Spreker noemde deze sport eer goede vrije-tijdsbesteding. De avond kan wel geslaagd worden genoemd, al valt er nog wel het ee ander te doen aan de afwerking der oefe ningen door de Jongens en meisjes de klassen A, B en C. Het afgelopen jaar is voor de heer Visser moeilijk geweest, want de onder linge verstandhouding was er nu niet be paald op vooruitgegaan na het vertrek van de vorige leider. Gezien de houding van de heer Visser en zijn klaarblijkelijk leiderstalent, dat zich vooral bij de oefeningen met de kleuters en de jongens en meisjes r festeerde. zal die verstandhouding wel verbeteren. Was de uitvoering voor de pauze dus wat rommelig, na de pauze liep alles veel beter en aan de ringen en op de hoogbrug werden zeer goede prestaties geleverd. Vooral Riet Geleijnzen, die nog wel geblesseerd was aan haar enkel, liet fraaie staaltjes van haar kunnen zien. De heren gaven op de hoogbrug ook goed turn werk te zien. De voorzitter dankte aan het slot de uitvoering de leider en zijn assisten ten. Hij bood de heer Visser een envelop pe met inhoud aan en de beide dames assistenten een doos bonbons. Ds. F. Brouwer verrichtte de sluiting met dankgebed. Nederlandse BUndenbond In de grote zaal van Flora houdt de Ne derlandse Blindenbond vandaag eei kunst- en filmavond, die om 8 uur aan vangt A.-R. kiesvereniging Vanavond vergadert de Anti-Revolu tionaire kiesvereniging „Nederland Oranje" om 8 uur in de gymnastiekzaal van het jeugdhuis „Weltevreden". Prof. dr. ir. H. van Riessen te Delft zal spreken over „De les der verkiezing.' Mejuffrouw J. C. Schreuder te Am sterdam zal vrijdag 5 april haar proef schrift verdedigen: „De overwinningsge dachte bij Joh. Christoph Blumhardt' ter verkrijging van de graad van doctor in de theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. De plechtigheid heeft plaats des mid dags om half vier in de Woestduinkerk te Amsterdam-Zuid. DameskavsaJon «.Ivciic" moderne salon met buitenlandse ervaring voor elk gewenst kapsel Princestraat 31 Katwijk aan Zee Tel. 3878 Arjos-clubs Lisse en Sassenheim TN HET Gereformeerde jeugdhuis te Sassenheim werd onder voorzitter schap van de heer J. van Teylingen een gecombineerde vergadering gehouden. De heer T. M. Gilhuis uit Katwijk sprak 'er: Opdracht en voorrecht der Chris telijke politiek. Vooral de laatste tijd, zo merkte hij op, gaat men zich afvragen, of Christelijke politiek wel is gewenst en of de Christelijke partijen zich maar niet beter mei de doorbraakpartijen kunnen erenigen. Er zou geen reden voor af zondering meer zijn. De heer Gilhuis meende echter, dat de Christelijke politieke partijen in de his- toch wel hebben bewezen, bestaans recht te hebben. Was de Christelijke po litiek er niet geweest, men had vrijwel weerloos gestaan tegenover liberalisme i Marxisme. Alle Christenen moeten bereid zijn hun Meester te volgen en zij dienen Hem ook belijden op maatschappelijk en politiek gebied. Het is niet voldoende het door Christus verworven heil te ontvangen, maar er moet worden meegewerkt, ook in de politieke sector. Een moeilijkheid hierbij is evenwel het verwerkelijken van het Christelijke ideaal; het in praktijk brengen van onze overtuiging. Naast de plicht die we dus hebben om Christelijke politiek te bedrij- mogen we dit eveneens zien als een voorrecht. Ook op dit terrein kan worden gewerkt tot eer van de Heiland. Aldus de heer Gilhuis. Na de pauze werden tal van vragen be antwoord. Met Jan P. Strijbos op reis naar Spitsbergen De vereniging „Theorie en Practijk" van oud-leerlingen van de Rijkstuinbouw- winterschool luisterde gisteravond in „De Nachtegaal" naar de bekende natuuron- Verpleegster getuigt contra Adams Op de tweede dag van het proces tegen de Engelse huisarts dr. Adams, die ervan beschuldigd wordt zijn patiënte, de rijke, weduwe Morrell, door te zware veelvul dige inspuitingen om het leven gebracht te hebben, heeft een van de vier ver pleegsters der weduwe, Helen Stronach, getuigd dat de dokter gewoon was de oude vrouw 's avonds te bezoeken en haar in half slapende toestand een inspuiting Volgens de verpleegster leed mevrouw Morrell aan aanvallen van grote prik kelbaarheid die de verpleegster niet alleen toeschreef aan letsel van de her- senaderen, maar ook aan de grote hoe veelheid verdovende middelen, die zij toe gediend kreeg. Vrijdag in ministerraad: Euromarkt en Euratom Vrijdag wordt een buitengewone minis terraad gehouden ter bespreking van de Euromarkt en de Euratom. De Tweede Kamer zal die dag geen openbare ver gadering gehouden, daar de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening de ministerraad moet bijwonen. derzoeker Jan P. Strijbos, die over zij reis naar Spitsbergen vertelde. Bij de: lezing waren, behalve de leden, ook de leraren van de tuinbouwschool en het personeel van het laboratorium voor bloembolilenonderzoek aanwezig. Voorzitter C. A. Gehrels opende de bij eenkomst en gaf direct het woord aan de heer Strijbos. De ontdekking van Spitsbergen gaf een een geweldige stoot tot de ontplooiing en ontwikkeling van de walvisvaart. In 1930 werd dit land. dat zo groot is als Neder land en België samen, toegewezen aan Noorwegen. Er bevinden zich twee steen kolenmijnen, die bruinkool en bunkerko len produceren. Er is een mild klimaat. Op 17 februari wordt de zon voor het eerst zichtbaar, maar na 19 april blijft ze onafgebroken 127 dagen en nachten schij nen. Op 24 augustus gaat de zon even weg en na 27 oktober volgt de duisternis, die 122 dagen duurt. Het klimaat is er droog en gezond met zomertemperaturen 20 graden maar daarentegen soms 50 graden onder nul in de winter. Na zijn boeiende causerie vertoonde de heer Strij- een kleurenfilm over dit hoge punt op de wereldbol. Kluchtig spel van Jan Nooy c.s. IV TNE KANTINE van de Doelenkazern- was gisteravond herschapen in een „Huis vol herrie"; niet alleen voerde het toneelgezelschrp van Jan Nooy een klucht op, die deze bi-tel draagtt, maar de reacties in de zaal waren zodanig, dat het moeilijk was uit te maken, waar de meeste herrie was: in de zaal of op het toneel. Op het toneel was de herrie ech-ter ge organiseerd en vrij ingewikkeld. Een schoonmoeder, die ailieen in moppen- blaadjes pleegt op te treden, kwam haar dochter bezoeken en binnen vier en twin tig uur dreigde het gelukkige huwelijk van haar dochter een ontijdig einde te vinden. De liefhebbende echtgenoot van het jonge vrouwtje had zijn gade met een piano wi-llen verrassen en de huisarts zou de piano eventjes klaarmaken voor het gebruik. Nieuwe pensioenregeling voor Kamerleden (Van onze parlementsredactie) Ingediend is een wetsontwerp waarin een nieuwe regeling is opgenomen voor het toekennen van uitkeringen en pen sioenen aan gewezen leden van de Tweede Kamer, hun weduwen en hun wezen. Voorgesteld wordt voor de duur van tenminste twee en ten hoogste zes jaar een uitkering te geven, het eerste jaar van 80 procent, het tweede jaar van 65 pet. en de overige Jaren van 50 pet., waarna op 65-jarige leeftijd een pensioen volgt. De tijdelijke uitkering na aftreden heeft ten doel de overgang naar andere inkomstenbronnen te vergemakkelijken Voor de weduwen en wezen wordt een verbeterde regeling voorgesteld. Morgen i6 het 25 jaar geleden, dat de hartelijk dank gezegd. Hij zei, dat heer H. de Wolf als bode-concierge dienst trad van de diaconie van de Leid- se Hervormde Gemeente. In deze twee ledige functie heeft de heer De Wolf zich een verdienstelijk medewerker van de dia conie getoond. Tijdens een vergadering van de diaco nie en het college van diaconiecollectan ten is hij 6teeds de ,,man op de achter grond", die in het geheel van de diaconie todh onmisbaar is. Ook zijn koeriersdien sten zijn steeds belangrijk voor het dia conale werk. Voor al zijn huilp in dienst der Kerk heeft de voorzitter van heit college van diakenen, mr. dr. N. G. Geelkerken, hem Het nieuwe gebouw van de Bijenkorf te Rotterdam is gistermorgen in gebruik ge nomen. Met een druk op een knop heeft burgemeester Van Walsum de roltrappen in werking gesteld. Tegelijk floepten door heel het gebouw de grote lichten aan en schalde er triomfmuziek door de ruimte Onder gejuich en applaus van genodigden en personeel zag men nu de burgemeester van Rotterdam met zijn echtgenote en de directieleden als eersten omhoogstijgen naar de volgende etages. Aan deze openingsdaad was voorafge gaan een bijeenkomst in de nieuwe cineac, welke ln verbinding staat met de Bijen korf. Daar werd een viertal redevoeringen gehouden. Dr. G. van der Wal, lid van de hoofd directie, bood Rotterdam een geschenk aan, dat uitdrukking wil geven aan de er kentelijkheid van de N.V. Het was een doopvont voor de St. Laurenskerk (die wordt opgebouwd), ontworpen en uitge voerd door de beeldhouwer H. Petri. Voorschoten 95 Gisteravond vergaderde de Christen- vrouwenbond in de kerkzaal van „Nieuw Voordorp" onder leiding van mevr. Me- chelse. In haar openingswoord herdacht zij het onlangs overleden lid. mevr. Van Ds. A. Lentz, Hervormd predikant te Hellendoorn, vertelde van zijn ervaringen als geestelijk verzorger aan boord van de „Waterman", die emigranten naar Australië en Nieuw-Zeeland bracht en op de terugreis repatriërenden uit Indonesië ophaalde. Dit komt dus praktisch neer op een rei6 om de wereld. Met dankbaarheid dacht hij aan deze reis terug, alhoewel het reizen met een dergelijk emigrantensohip, met ruim 850 passagiers, uiteraard geen vakantie is. Zeer erkentelijk was hij voor de vriend schappelijke en vruchtbare samenwer king met de staf van de bemanning. Met nagenoeg alle niet r.k.-passagiers onge veer 350 had er een persoonlijk ge sprek plaats. Velerlei waren de motieven tot emi gratie. Een groot aantal was teleur gesteld in politiek en sociaal opzicht. Anderen zochten levensruimte voor hun grote gezinnen. Wél waren allen ervan overtuigd, dat de eerste jaren moeilUk zouden z(jn. Naa6t de persoonlijke gesprekken waren r de wekelijkse kerkdiensten die één maal per zondag in de bioscoopzaal wer den gehouden en waarvoor de belang stelling goed was. Ook de dagelijkse avondwijdingen werden goed bezocht ontkende ten stelligste, dat het aan boord van een emigrantenschip in zede lijk opzicht een rommeltje zou zijn. Er zijn inderdaad speciale gevaren en er zijn er die ontsporen, maar in een zó grote gemeenschap zijn dat toch uitzon deringen. In de pauze werd afscheid genomen in mevr. Van 't Wout, die binnenkort gaat emigreren. De presidente overhan digde haar een aandenken aan de vrou wenbond van Voorschoten. Veilig Verkeer Vanavond 8 uur houdt „Veilig Verkeer" ln het culturele centrum een film- en ontspanningsavond. Opbrengst De kortgeleden gehouden fancy-fair ten behoeve van het nieuwe instrumentarium van de harmonievereniging „Benvenuto' heeft netto een bedrag van f 4000 opge bracht. Burgerlijke stand GEBOREN: Suzanna Antonia Marigje, dr van W. Boet en G. de Man, Leidseweg 11; Brigitte Elisabeth, dr van H. Teske er E. Bouter, Papelaan 90; Bemardus Joham nes Jozef Maria, zn van C. H. M. Stolk en A. W. G. van Vree, Prins Bemhard- laan 56; Theodorus Joseph, zn van W. var Tol en E. M. Mimpen, Befhlehemstraat 3 ONDERTROUWD: C. Scheenjes, 's-Gra- venhage, Joh. Camphuysstraat 328 e Stammers, Leidseweg 427; S, F. van Hoek. Stadwijkstraat 8 en A. van Kamp. Oegstgeest. Warmonderweg pi-, gemeen waardering bestaat voor de wijze waarop de heer De Wolf zich van zijn taak heeft gekweten. Een stoffelijk aan denken werd hem aangeboden, terwijl de echtgenote van de heer De Wolf ook werd bedacht. Kapitale boerderij in Diepenveen afgebrand Gistermorgen heeft een felle brand de kapitale boerderij De Moespot, gelegen in de gemeente Diepenveen, bij Deventer verwoest. De op de deel opgestelde en door benzine gedreven melkmachine raak te in brand. Een steekvlam tastte het op geslagen hooi aan waarop al gauw het gehele perceel in lichterlaaie stond. De bewoners, de families Scheperboer en Olthof en buren konden het vee naar buiten krijgen, maar het woonhuis en de inboedel gingen geheel verloren. De belendende schuren konden behou den worden. Een inwonende schoonzoon kreeg lichte brandwonden en een shock. Voddenrapers van Emmaus VERENIGING VOOR DE STRIJD TEGEN HONGER De bekende Franse geestelijke Abbé Pierre en Josue de Castro, oud-president van de landbouw- en voedselorganisatie der V.N., zullen een „Wereldvereniging voor Strijd tegen de Honger" oprichten. De vereniging wordt voorlopig gefinan cierd uit de internationale prijs, die De Castro enige jaren geleden heeft ontvan gen. de opbrengst van de lezingen var Abbé Pierre en het werk van de „vod denrapers van Emmaus". Er komt een leesweek in Nederland Naar wij vernemen zal van 26 september tot 5 oktober een landelijke leesweek ■den gehouden. De organisatie hiervan is in handen van de Algemene Neder landse Bond van Leesbibliotheekhouders. Deze week wordt geopend met een toneel- Dorstelling in Bellevue te Amsterdam. Omtrent de verdere activiteiten van de vereniging in deze week staat nog niets definitief vast. Binnenkort zal een en quête over het „hoe" worden gehouden onder alle particuliere bibltotheekhouders in Nederland. Men wil daarmee onderzoe ken op welke manier het bibliotheekpu- bliek het best kan worden bereikt. In de vergadering, die vandaag in de Haagse Dierentuin werd gehouden is ver- de vraag naar voren gebracht of het wenselijk zou zijn. dat ook de boek handelaren een aandeel in de organisatie deze week op zich nemen. Omgekeerd zouden dan ook de bibliotheekhouders bij de boekenweek, die zoals men weet 30 maart wordt geopend, kunnen worden be trokken. K.S.G. brengt lening op de Amerikaanse markt Het Hoge gezagsorgaan van de Euro pese kolen- en staalgemeenschap zal in April van dit jaar een lening van 35 mil joen dollar op de Amerikaanse kapitaal markt brengen, aldus is vandaag meege deeld. De lening, de eerste van de K.S.G. op de Amerikaanse markt, zal gebruikt den om de produktiviteit en de produktie van de K.S.G. te verhogen. Mevrouw J. LugtKlever is wegens haar verdiensten voor de culturele be trekkingen tussen Frankrijk en Neder land, in het bijzonder met betrekking tol de stichting van het Nederlands instituut Ln Parijs, benoemd tot ridder in het Le gioen van eer. Mr. G. Loopstra te Oosterwolde, ad junct-commies ter secretarie van Oost stellingwerf (Friesland) is benoemd tot burgemeester van Finsterwolde (Gron.) Hij is Ned. Hervormd en lid van de VVD. is het dienstmeisje in 6tilte t de zwager van de royale kreeg zijn schoonzusje to- opge- Scheidei Gesl. doet. ex. Leiden. Gesl. doet. ex. aarle te Den Hi Gesl. doet. ex. biologie: irkunde: de heer C. de her i K. Bakker t Intussen getrouwd m echtgenoot wonden actrice naar zijn huis ontbood. Stephens en Linton die het stuk heb ben geschreven, behoefden nu verder niets meer te doen; met deze verrassingen moest het huis wel vol herrie komen. Het derde bedrijf bracht in ijltempo de scheve situaties weer in rechte toestand. Snikkend vielen alle spetters de speelsters om de hals en de lach-herrie, diie de ge hele avond de zaal ail had gevuld, barstte nu eerst goed los. Mevrouw B. Nooy speelde op stoere wijze de rol van schoonmoeder en zij vond in Wim Poncia, de behulpzame dokfeT\ een goede tegenspeler. Jack, de in ram pen gedompelde echtgenoot, werd door Bert Silvester verdienstelijk tot leven ge bracht en Beppie Nooy, het charmante dienstmeisje, bracht een speciale golf van geestdrift in de zaal. Adjudant J. Nieuwensteyn herinnerde in zijn dankwoord aan de avond, die het gezelschap Jan Nooy rondom het Kerst feest voor de militairen heeft gebracht en hij hoopte, dat de hernieuwde kennis making van deze avond het volgende sei zoen zal worden voortgezet. Meisje van hek gevallen Gisteravond viel het 11-jarige meisje E. A. uit de Julianastraat van het hek om de school aan de Willem de Zwijger laan. Met een linkeronderarmfractuur werd het meisje naar het A.Z. gebracht rechtsgeleerdheid: me). M. A. AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Schouwburg, 8 uur: „Driekoningen avond" van William Shakespeare door Haagsche Comedie, voor K. en O. Juridisch studiecentrum Gravensteen, 8 uur: bijeenkomst ln kader van de Leld- se week voor internationale samenwer king, prof. dr. B. H. M. Vlekke van Ge nootschap voor Internationale Zaken over „De ontwikkeling van de Interna tionale verantwoordelijkheid". Huize Over 't Hoff, Gerecht 10, 8 uur: afdeling Leiden en omstreken Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, J. Vermande, hoofdopzichter plantsoenen dienst Leiden, over aanleg en onderhoud van kleine tuinen. Turk, 8 uur: jaarvergadering vereni ging „Koninginnedag". Rijksmuseum voor Volkenkunde, 8 uur: Gan Tjiang-Tek over „Kracht- en be hendigheidsspelen ln China". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Lelds studenten- zangkoor en Leids studenten-kamerorkest „Collegium Muslcum", werken van Per- golesi, Andriessen, Bach en Strawinsky. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: mode show firma Gronheid (Botermarkt 18). Jacobazaal Den Burcht, 7.45 uur: Sel- skip „Fryslên", Fryske jaun, praetsje troch it bounsbistjürslid A. P. de Vries, foardrachten troch de hear J. v. d. Heide en harsenskraebjin. Donderdag Den Burcht, 8 uur: gewest, arbeidsbu reau, voorl. avond over Zuid-Afrika. Lokaal Langebrug 63, 8 uur: M. de Jong te Katwijk over „De dag des Heren komt". Rapenburg 23, 2 tot 4.30 en 7 tot 9 uur: vakschool voor meisjes, tentoonstelling „Onze leerlinge en haar toekomst". Stadsgehoorzaal, 2.15 uur: modeshow Groot-Auditorium academiegebouw Ra penburg. 3.30 uur: opening congres Sociale Interacademiale; 3.45 uur: openingsrede jSrof. dr. Sj. Groenman; 5 uur: ontvangst deelnemers stadhuis; 6 uur: vertrek naar conferentie-oord „De Haven" te Wasse- Volkshuis, 2.30 uur: „Leidse week voor internationale samenwerking", dr. H. A. P. C. Oomen, hoofd afd. voedingshygiëne van Instituut voor de Tropen, ovér „De bestaansvoorwaarden voor het kind in de onderontwikkelde gebieden" en J. Eggink, tweede seer, van Ned. comité Unicef, over „Het werk van de Unicef", met vertoning van de film „Kinderogen glunderen weer" voor leden van vrouwenorganisaties en -verenigingen. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest, soliste: Edith Farnadi, piano, voor K. en O. Schouwburg, 8 uur: „Een maan voor de misdeelden" door Haagse Comedie, voor K. en O. Leide VrUdag Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Stadhuis, 8 uur: „Week voor internatio nale samenwerking", mr. dr. A. A. van Rhijn over de intern, organisatie van de arbeid. Rapenburg 23, 2 tot 4.30 uur en 7 tot 9 uur: vakschool voor meisjes, tentoonstel ling „Onze leerlinge en haar toekomst". ,,De Doelen", 7.30 uur: genootschap Ne- derland-Engeland, prof. L. S. Palmer over „Cave-men, ancient and modern." Foyer gehoorzaal, 8 uur: filmavond Lissone-Lindeman. Schouwburg, 8 uur: toneeluitvoering door Schotse studenten, „We are tomor- Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: afd. Lei den Ned. Christen-vrouwenbond, mevr. C. Th. Jongejan-de Groot over „Joffers in hoepelrok". Het Gulden Vlies. 8 uur: A.-R. kiesver eniging wijk I, J. D. Brouwer te Oegst geest over „Droom en vrees". Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door de Doe- za-apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313, de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4