Duikers verdwijnen bij ideaal weer in het heldere water Surinames regering uit haar bevreemding Chefarine 4 aristotei.es en het nijlpaard Gomoelka in de knel 7 •WOENSDAG 13 MAART 1957 NEDERLANDERS AAN HET SU EZ KAN A AL Hun voornaamste bezigheid is lijnen schuren (Van onze reiscorrespondent Link van Bruggen.) "T^EN strakblauwe hemel, rimpcloos water, een gouden zon. De kolossale A-A vangarm van de drijvende bok Arend torent hoog boven de woestijn van Sinaï uit, muurvast geklonken in zijn kubusvormige sokkels. Op de kant, met een slagzij van zeker veertig graden, „hangt" de Louis Perrier, de grootste snijkopzandzuiger van de Kanaalmaatschappij. Een paar meter er vandaan dobbert de „Walrus", een op een beurtschip lijkend bergings vaartuig. Mannen in blauwe overalls en op klompen lopen tussen kabels en windassen rond. Heftanks enorme ketels, die onder water aan wrakken worden bevestigd en een krachtige opwaartse druk kunnen ontwikkelen liggen geboeid naast elkaar, wachtend op het moment van inzet. Dit haast wanordelijke beeld leek zich af te draaien, toen ik aan boord van de I sleepboot .Sleehond'' ki'lometerpaal 54 aan het Suezkanaal bereikte, waar een deel van de Smit-Tak bergingsvloot lag ge- I meerd, om de „Louis Pernier" te lichten. Door waanzin gedreven handen hadden deze nog nieuwe, in Nederland gebouwde baggermolen, tot zinken gebracht in de dagen, dat Anglo-Franse bommenwerpers laag over Egypte scheerden. Niemand weet overigens nog waarom, want het vaartuig, dat liefst vijftien miljoen gulden wordt door de stenen, die meekomen, Klompen aan TK STAPTE AAN BOORD van de gr(js geverde bok „Arend", die achter een sleepboot en in gezelschap van z(jn twee lingbroer „Condor'", de lange reis naar Egypte had gemaakt. Zware stalen kabels lagen overal in het rond en bij de „win ches" stond schipper Willem Sigmond uit Rotterdam .,de touwtjes te vieren". Als ik niet geweten had, dat ik me in het Suez- heeft gekost, is ver buiten de vaargeul van de vroegere Faroek „bypass" op de wal gezet. „Zonde", zei een Egyptenaar, die de „Louis Perrier" had zien liggen. ..Deze moedwillig uitgevoerde vernietd- gins daad heeft geen enkel nut gehad en gaat zo meteen een schadepost van en kele miljoenen betekenen Hete thee J")E „ZEEHOND". binnenwater bc boot, had me bij ki'lometerpaal 51 opge haald. tegenover de plaats.waar het Suez kanaal zich in tweeën splitst. Een lange, zwarte pijp tekende zich tegen het gele zand aan de oever af, toen ik het schip voor het eerst opmerkte. En toen ik er vlak bij was, hobbelde er juist een Ara bier op een wit ezeltje langs, een wel wat vreemd gezicht zo vlak onder de Neder landse driekleur. Nog maar nauwelijks was de boot los of «chipper Jaap Sterling uit. IJmuiden, bood me met Hollandse gulheid een grote kom thee aan. „Het enige, dat ik je op dit reisje van drie kilometer kan aanbieden", verklaarde hij, „maar ik heb de thee zo heet gemaakt, dat je de helft nog in je handen hebt, als je aankomt Met een dritig „ge-tlang"- voer de „Zeehond" toen de „bypass" in. waar in de verte de Arend al zichtbaar was. Steeds groter werd de bok. steeds dui delijker ook werden zijn contouren. In rechte lijn er achter lag een grote pers zuiger van de Kanaalmaatschappij, roet zwarte rookslierten en vreemde, metalen geluiden makend. „Wat je daar hoort", grapte machi nist Jan Pieterse, die even naar boven was gekomen, „noemen we in Nederland het Sliedrechtse volkslied. Alles wat die molen naar boven baggert, wordt door die pijp die je daar ziet. naar de wal ge perst. De muziek, die hij er bij maakt, De „Zeehond", een bergings sleepboot van Smit-Tak bij kilo- meterpaal 51 aan het Suezkanaal. Op het schip machinist Jan Pieterse uit Maassluis. Op de wal schipper Jaap Sterling uit IJmuiden. Zo ziet de voorkant van de „Louis Perrier" en de „Walrus" er vanaf de bok „Arend" uit. kanaal bevond, zou ik me ergens op de Schelde kunnen wanen. Met zijn blauwt overall, zijn zwarte schipperspet en voor- zijn klompen, zag Sigmond er net zo uil als op een karwei in Nederland, waar hjj trouwens gewoonlijk zijn dagen slijt. Op de „Walrus", dne een meter of tier verder lag, daalde een* duiker het watei In. Ik zag hem houterig op het buiten- boordtrapje klimmen, waarna twee assi stenten met het vastschroeven van zijn helm begonnen. Toen ze hiermee klaar waren, stapte de duiker langzaam beneden, om ten slotte geheel onder de waterspiegel te verdwijnen. Wat borre lende bellen was alles wat hij er op ach terliet; wat gekolk ook en wat fijne r peltjes. In een wankele sloep liet ik me naar „Walrus" wrikken. En daar, in de stu hut, vond ik schipper Jan de Werker Maassluis, bij de telefoondraad, die hem met het „watermonster" verbond. Dooi de luidspreker tussen een veelheid var sissende en klokkende geluiden, die dooi het ontsnappen van lucht veroorzaakt werd. kon ik duidelijk de duiker herkennen. Hij bracht een soort verslag uit over de dingen, die hij deed en gaf ook verschillende aanwijzingen .Vieren maar, ja, toe maar", kraakte ;n beetje nog iets verdei de machinekamer in", klonk het even later en vervolgens was het eer tijd lang stil „Ik ben er, geloof ik" vervolgde de dur ker toen. „Het is hier hard®tikke don kerIk geloof dat ik nu een kraan te pakken heb. Ja. inderdaad, h opengedraaid. De andere Het beeld, dat de duiker schilderde, stond me helder voor ogen. In een vol slagen duisternis, in het binnenste van een wildvreemd schip, zocht deze Neder lander zich tastend een weg. zijn verbin dingslijnen met de buitenwereld zorgvul dig meetrekkend. Romantiek? Niet de romantiek in ieder geval, die velen om het bestaan van du kers hebben trachten te weven. Zwaï werk moet er worden verricht, gcvaarli. soms, of althans met tientallen risico Vaak moet er gewrongen en geperst wo den om in een bepaalde ruimte van et wrak te komen. En soms moet er met ei snijbrander worden gemanoeuvreerd, al of deze de afmeting van een zakm heeft. Helder water DE DUIKER kwam weer tiaar boven borrelen. Zijn in rubber gestoken handen pakten het laddertje beet e langzaam moeizaam is eigenlijk h woord, want de loden platen, die hij mei voert, gaan bonen water drukken hei hij zich naar boven. Snel werd zijn kijk glas afgeschroefd, waarna de helm dooi twee man van zijn romp werd getild. En over de railing klom toen een reus een kerel, die de Scheveninger Dirk Schipper bleek te zijn. Kalm. met de preciesheid van een wiens leven dagelijks van kleine dingen afhangt, ontdeed hij zich van zijn rubber- pak en zijn met lood verzwaarde schoe nen. En het duurde niet lang of ik zat naast hem in de kombuis, waar Klip va» 't Woud Uit Rotterdam en Jan van de Re. uit Maassluis twee andere duikers, di. bij het lichten van de „Louis Perrier' Duiker Dirk Schipper uit Scheve- ningen rijst uit het water van het Suezkanaal op. betrokken waren, ook spoedig verschenen. „Ach. moeilijk duiken is het hier niet", zei Dirk Schipper, die zowel in Neder land als op Nieuw-Guinea zijn sporen heeft verdiend. „Het water is helder, al thans op die plaatsen, waar het zonlicht doordringen en eigenlijk is het een bijzondere ervaring voor onsAls we in de Noordzee duiken, of in de Waterweg, is het meteen donker om ons neenWe moeten dan met een lamp aan een kabel -ken, want het is levensgevaarlijk om bijvoorbeeld een elektrische leiding en lamp op de helm te bevestigen Flip van 't Woud. die als eerste Neder landse duikpr in het Suezkanaal is gear riveerd en tiissen Port Said en Suez veel wrakken heeft geïnspecteerd, vond het een even groot genot hier te duiken. „Vissen zijn er genoeg", vertelde hij, naar geen groteSoms hebben we ïn hele school visjes om ons heen zitten, ie dan plotseling en bloc kunnen egschietenDe grootste vis hij was bijna een meter lang heb ik in de ma- ïkamer van een boot gezien, die boven water werd getrokken ns voornaamste werk hier", ver klaarde Jan van de Ree nog, „is lijntjes schurenWe moeten kabels rond de schepen aanbrengen, die er door lijnen onder getrokken wordenSoms gaat dat vrij moeilijk, vooral als het wrak in zand verankerd ligtMaar de „Louis Perrier" ligt vrij gunstig, omdat hij net op een richel rust, die drie meter beneden gaatHet Suezkanaal wordt namelijk van de kant af trapsgewijs gebaggerd en het verschil in hoogte tus- de ene richel en de andere bedraagt ongeveer drie meter Opgewekte sfeer De zon verzonk aan een bloedrode hemel. De negenenzestigste dag van de bergingswerkzaamheden liep ten einde en stuk voor .stuk verdwenen de mannen naar hun hutten om zich in een schoon overhemd en een nette broek te steken. En een uur later had Piet van der Meiden uit Maassluis een maaltijd op tafel gezet, waar de beste kok zich niet voor zou behoe ven te schamen. Een opgewekte sfeer heerste in de kom buis, die een gezelschap goed geluimde Nederlandse bergers gaf te zien. Behalve de schipper van de „Arend" en drie dui kers, zaten er assistent-schipper Nicolaas MEER SALARIS VOOR RRITSE ARTSEN De salarissen van 19 000, aan zieken huizen verbonden. Britse dokters ei tandartsen worden met ingang van april met tien procent verhoogd. Eer definitieve salarisregeling voor de 40 00' artsen, die werkzaam zijn bij de Britsi gezondheidsdienst, is in voorbereiding. De dokters hadden een inkomstenver hoging geëist van 24 procent, met di dreiging dat zij in staking zouden gaan wanneer aan hun verlangens niet wert Marokko bedreigd door droogte De oogsten in Noord-Afrika worden ernstig bedreigd door aanhoudende droog- !n sommige streken is sedert eind januari geen regen meer gevallen. In de kustgebieden van Algerië zijn de oogsten wintertarwe en gerst bedorven. Ge- t wordt, dat de haveroogst door de droogte voor de helft is verwoest. In het heuvelgebied van Marokko Iepen grote kudden schapen gevaar van dorst om te komen. Bovendien wordt het land door sprinkhanen bedreigd Nederland neemt deel aan vlootschouw in V.S. Nederlandse m deelnemen aan e vlootschouw. die Hampton Roads -ine-eenheden zullen i grote internationale an 8 tot 17 juni te Virginia (V.S.) zal den gehouden. Ons 1; Vertegenwoordigd door Dé Zeven Pro vinciën en de Groningen. De Mariniers kapel van de Koninklijke marine en het korps tamboers en pijpers varen op De Zeven Provinciën mee. De vlootschouw wordt georganiseerd ter gelegenheid van de 350ste viering van het begin der koloniale vestigingen in Complete coaster op de Jaarbeurs Op de Voorjaarsbeurs te Utrecht (van 2 tot en met 11 april) zal de scheepsbouw vo.or het eerst in een aparte afdeling ver tegenwoordigd zijn. De bezoekers zullen een moderne en volledig uitgeruste coaster te zien krijgen en wel in het Merwedekanaal ter hoogte van de Bernardhal op het terrein aan de WYNAND FOCKINK SUPERIOR (40%) per littr f o s} EXTRA per liter f 8.60 van den Doel uit Maassluis, uitvoerder Jan Ligthart uit Vlaardingen, assistent technicus Jaap van Wijnbergen uit de zelfde plaats en het manusje-van-alles, de jonge Kees Moerkerken uit Ouddorp. De enige klacht, die werd gehoord, be trof de ontspanning. De mannen zaten „in de rimboe", zoals ze zeiden, met niets dan zand en water om hen heen en zo goed als geen afleiding. Er werd wat ge schaakt, gedamd en gekaart, maar daar hield het dan toch mee op. De avond verstreek met een gezellige kout en onder het genot van vele kopjes koffie. En voor ik er erg in had, was het tien uur gewqrden, hetgeen hier in het Suezkanaal kooitijd voor de bergers be tekent. Niet omdat ze verplicht zijn er tegen die tijd in. te liggen, maar omdat ze er niets voor voelen de lange en zware dagen, die ze maken, met een loom ge voel in de ledematen door te brengen. De „Zeehond" van schipper Sterling bracht me weer naar de eenzame, nu don ker geworden weg langs het Suezkanaal terug, feilloos laverend tussen de onver lichte boeien, waar een leek zo tegenop zou varen. Langs een ladder klom ik van de boot op de wal. die even fel door de scheepsschijnwerper werd verlicht. En het laatste wat ik van deze Nederlandse sleepboot zag, waren de lijnen van romp en schoorsteen, die snel door de duisternis werden opgenomen. Alleen het „getlang" van de scheepsmotoren bleef lang in mijn oren klinken en ik heb het gevoel, dat ik dit, altijd als deze stille avond bij kilo- meterpaal 51 aan het Suezkanaal me in de herinnenng komt, weer zal horen. De zware vangarm van de drij vende bok „Arend" strekt zich reddend boven de half gezonken snijkop-zandzuiger „Louis Per rier" uit. Op de voorgrond links 't Nederlandse bergingsvaartuig „Walrus". 9% Twee gewonden Weer een Pipercub neergestort Een Pipercub van de vliegbasis Deelen is gistermiddag, terwijl de piloot trachtte een noodlanding uit te voeren, langs de weg Ruurlo-Groenlo neergestort. De 21- jarige reserve-sergeantvlieger J. A. uit Zwanenburg (Haarlemmermeer) kwam er met een hersenschudding en lichte verwondingen af. De waarnemer, die bi; hem in het toestel zat, de 22-jarige tweede luitenant der genie v. D. uit Amsterdam, kreeg een hersenschudding en ccn kaak- fractuur. Drie jaar voor doodslag De Zwolse rechtbank heeft gisteren de 34-jarige woonschipbewoner H. H. ver oordeeld tot drie jaar met aftrek wegens doodslag op de 37-jarige F. Meyer. Het slachtoffer had op de avond van 18 augus tus een nogal luidruchtig feestje in zijn woonschuit, H. had zijn buurman al eens eerder gewaarschuwd niet zoveel lawaai te maken. Deze avond haalde hij de politie erbij. In het bijzijn van twee agenten kre gen de mannen herige ruzie. H. droeg een mes bij zich en bracht zijn buurman plot seling een aantal steken toe, nog voor de politiemannen konden ingrijpen. Nalatig bij tienjarenplan? De regering van Suriname heeft haar bevreemding uitgesproken over een mededeling van minister mr. G. P. H. Helders aan de Tweede Kamer met betrekking tot de schrapping „wegens grove nalatigheid bij de opzet of uitvoering van een aantal projecten van het tienjarenplan voor Suriname. Hert ging om een aantal staten, die ver trouwelijk aan de Tweede Kamer zijn ver strekt over in 1954 door de Surinaamse re gering uitgevoerde onderdelen ter voor bereiding van genoemd tienjarenplan. In een officieel communiqué, dat in Pa ramaribo werd gepubliceerd, wordt ge zegd, dat door de Stichting Planbureau Suriname in oktober j.l. een lijst van deze projecten aan de leider der Nederlandse missie voor het tienjarenplan werd handigd, nadat vooraf zeer zorgvuldige selectie was geschied van de projecten, welke voor medefinanciering aan Neder land voorgedragen zou kunnen worden. Na aanbieding van de lijst werd geen enkele reactie van Nederlandse zijde ont vangen. De Surinaamse regering heeft de Nederlandse regering thans om nadere inlichtingen gevraagd. Dit laatste werd gisteren officieel door het ministerie van zaken overzee in Den Haag bevestigd. Deze mededeling luidde „Uiteraard heeft aan de Nederlandse gering nimmer voor ogen gestaan een 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wondarenl Een belangrijke ontdekking op geneeskun* dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees* middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine ,,4"-elk afzonderlijk al beroemd* werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen (alen «O doen werkelijk wonderen! Nautilus krijgt na 96000 km tveer nieuwe brandstof Klompje uranium kleiner dan een gloeilamp |E atoomonderzeeër Nautilus inblik wordt uitgerust met een nieuw rt atoombrandstof, zal daarop veel der kunnen varen dan de toch al ver- lingwckkcndc 96.000 kilomeier, die zij op haar eerste brandstof heeft afgelegd. Hoeveel uranium de Nautilus voor die e serie tochten heeft verbruikt, is niet bekendgemaakt, maar wel is medc- idccld, dat een gewone onderzeeër met dieselmotoren ongeveer 14 miljoen liter •f 300 tankwagens olie, wegende meer dan 20 miljoen kilo. nodig zou hebben gehad. De Nautilus is enige tijd geleden, na bij cén der proeven in de buurt van Key West in Florida te zijn gedoken, twee dagen later in de nabijheid ran de oostelijke punt van Long Island boven water jjekou-en. Het schip had toen bijna 2000 kilometer afgelegd en dat was ongeveer tienmaal ver als ooit een onderzeeër geheel on< water heeft gevaren, met een gemiddelde snelheid van 20 knopen. De afdeling „electric boats" van de Ge neral Dynamics Corporation, waai Nautilus is gebouwd en nu van ni brandstof wordt voorzien, heeft laten weten, dat de brandstof, die wordt ge bruikt, een klompje uranium, kleiner dan een gloeilamp, vertegenwoordigt. De Amerikaanse marine heeft ook aantal technische bijzonderheden bekend gemaakt over het brengen van ni brandstof in de onderzeeër. Het gaat daarbij niet alleen om' èen nieuwe brand stofcapsule, maar ook om de vervanging van de kern van de atoomreactor door een andere. Als de oude kern is verwij derd, wordt een geheel nieuwe warmte- producerende apparatuur binnen het. blij vende stalen omhulsel gemonteerd. De nieuwe kern zal belangrijke technische verbeteringen bezitten, die de prestati. van de brandstof zeer zullen vergroten et haar hovendien eenvoudiger, minder duur en betrouwbaarder zullen maken. Torli is liet zn lal het nijlpaard leker heet je hij de A rial destijds dat de Hippopota ildr het nijlpaard bestond hel leluid voortbracht i in Egypte leefde. Wi deze komt Egypt' l paard ovt ten kom ianzienljjk vt We kunnei 'egde hjj zich uitsluitend toch in ieder geval een sdzamer indruk wekt. uit. nijlpaard uitgeroeid. All moerasgebieden aan de bovenloop ven de JRjl, waar Europeanen eleehte zelden doordringen, worden nog nijlpaarden gevonden. Veel talrijker zijn ae echter in de grote rivieren en meren in Cen- traal-Afrika, waar hun platte, brede ruggen hier en daar als eilandjes even aan de oppervlakte komen. Het plompe nijlpaard lijkt eigenlijk Of nu hü Ariatotelea h de manen, of het geluid van het nijl paard de doorslag hebben gegeven voor de benaming rivier„paard". zouden we niet kunnen uitmaken, maar één ding staat in ieder geval vast: geen enkel van de door Aristoteles genoemde kenmer ken komt met de werkelijkheid overeen. Zonder nader bewijs, kunnen we dan ook gerust aannemen, dat Ariatoteles het nijlpaard zelf nooit gezien heeft. Met de eigensrhappen di« t voorstellen, dat de vervaarlijke bek van het nijlpaard tot deze kwaadaardige roddelpraatjes aanleiding heeft gegeten. Vooral de grote snijtanden van de onderkaak, die recht naar voren steken, en de sterk gekromde hoektanden zullen niet heb ben nagelaten indruk te maken. Des ondank* voedt het dier zich uitsluitend met plantaardige stoffen, vooral met riet en w aterplompen. Indien daarvan niet voldoende voorhanden ia, gaat hij het schre» lijden al srden toe- -ender. Van die hij op dergelijke ongevaarlijk voor de mem met rust wordt gelaten n enorme hoeveelheden vo voor de instandhouding weldige lichaam O ja, we hebben nog i Daar gebrekestelling van de Surinaamse rege ring en haar organen. Van de tegenwoor digheid van de minister-president van Suriname hier te lande heeft minister Helders gebruik gemaakt om met hem van gedachten te wisselen over de uitvoering van het tienjarenplan en van een goed overleg tussen de Surinaamse en de Ne derlandse regering." (Nadruk verboder probleem een duidelijke verklaring te moeten geven voor de bedoeling van haar klaarblijkelijk tegemoetkomende houding tegenover de zgn. stalinistische elementen in de partij. Deze eisen worden naar voren gebracht op aanplakbiljetten van de officiële Unie van Socialistische Jon geren o.a. op het voorplein van de uni versiteit van Warschau. Zo vroeg men om een „open politiek leven". Het zal de Poolse leiders niet meevallen een verklaring te geven voor de politiek van de afgelopen 'f Verklaarde weken. Het ziet er meer naar uit, dat Uitzicht zij de openlijks strijd tegen de sta linistische krachten definitief heeft op gegeven en in de binnenlandse politiek een tactiek toepast, die door Gomoelka zelf is uitgedacht. Gomoelka, die als overwinnaar uit de (betrekkelijk vrije) verkiezingsstrijd te voorschijn trad, heeft de consequenties getrokken uit de troosteloze situatie, waarin Polen verkeert en een nieuw plan opgesteld, dat ietwat andere doeleinden heeft dan het oktoberprogram. In oktober kwamen de revolutionaire krachten van links. Met enige uitzonderingen stond het gehele communistische partijapparaat aan de andere zijde, rekenend op Russi sche interventie. De houding van het merendeel der partijleden heeft deze lieden zo in disctediet gebracht bij de Polen, dat zij na de wisseling in de partij leiding en het uitblijven van Russische hulp uit het politieke leven moesten ver- nTHEORETISCH zou dit tot opheffing van de oude partij en de oprichting van een nieuwe linkse partij hebben moe ten leiden, maar gezien de tragische ge beurtenissen in Hongarije en de herleving van het stalinisme in de Sowjetunie moest Polen een andere weg kiezen. En wel die der nationale vereniging, waardoor ook grote mogelijkheden ontstonden. De zui vering concentreerde zich op de verdrin ging van de Russische militaire adviseurs en de door de Sowjetunie geleverde minis ter van defensie, maarschalk Rokosofsky, terwijl de strijd tegen de stalinistische groep op het tweede plan kwam. Wel drongen de revolutionaire krachten aan op een definitieve krachtmeting met de stalinisten maar Gomoelka weigerde wekenlang deze 'conceptie te aanvaarden. Eerst aan het eind van december, toen hem het drijven der stalinisten te gevaar lijk scheen te worden, liet hij merken, dat nu met de stalinisten afgerekend zou worden. De revolutionaire pers begon daarna een ideologische campagne tegen het stalinisme, maar tot een beslissende krachtmeting kwam het niet. Gomoelka's oorspronkelijke plan leed schipbreuk op twee tegenkrachten: de groeiende druk van Moskou en de macht van het oude Poolse partij-apparaat. IAE Chinese communistische premier Tsjoe En-lai heeft Gomoelka gewaar schuwd voor de onoverzienbare gevolgen van een radikale krachtmeting met de stalinisten Het conflict tussen Moskou Belgrado en de consequente omsinge- l van Polen, die Moskou doorvoerde samenwerking met de Tsjechische en Oostduitse communistische leiders dwon- Gomoelka nogmaals zijn tactiek aan onderzoek te onderwerpen. Zwaarder wogen de interne machtsverhoudin gen In de Poolse communistische partü- De links radicale groep intellectuelen en studenten is blijkbaar te zwak geweest om als steun te dienen bij een algehele ver nieuwing van de partij tot in haar onder- te regionen. Van week tot week nam het •erzet toe en in Silezie is het coivserva- tieve partijapparaat zelfs tot een vesting itgegroeid. Dit heeft Gomoelka doen besluiten de iannen van de oktoberomwenteling e hem aan de macht hebben gebracht laten vallen en een compromis met het Jde partij apparaat te zoeken Het ;s eehter de vraag of Gomoelka daarbij de partijkern kan winnen voor zijn nieuwe denkbeelden. Het gevaar, dat hij ten- te op niemand zal kunnen rekenen en de Sowjetunie hiervan zal profiteren, iet denkbeeldig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5