Micutue £riJtsrije ÖTourant Moties stellen de regering voor grote problemen Meerderheid der Kamer wil meer overheidsbezuiniging Blazers Ook Nederland viert de Hongaarse vrijheidsdag Prijsverhoging rijwielen is nog onzeker Berging laatste schepen gaat nu beginnen Tankerexplosie eiste 10 cloden VRIJDAG 8 MAART 1957 BUREAUS; Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- e Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.-- per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per wee ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.13 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 53936. Zevenendertigste jaargang No 10901 Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE ATIO^ AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Untmtlcft Is «((bleven si«n hert la Ujljeispott Grensgeschil voor int. hof ZIE PAGINA S Spanning om de nota stijgt (Van onze parlementaire redacteur.) T~\E KAARTEN LIGGEN OP TAFEL. In de Tweede Kamer zijn gisteren -L' vier moties ingediend: twee van de K.V.P., een van de P.v.d.A. en een van de A.R. Moties, die het kabinet-Drees voor grote problemen kan stellen. De ministers zijn hedenochtend in vergadering bijeen gekomen om hun standpunt te bepalen. Het is bijna uitgesloten, dat het kabinet deze vier moties zonder meer zal slikken. In dat geval komt de Kamer voor een zeer moeilijke beslissing te staan. De grote spanning was merkbaar in de Tweede Kamer. Over het eindresultaat zijn nog geen voorspellingen te maken. De vier moties zijn: 1. Een motie van de heer Janssen (katth. v.): daarin wordt akkoord gegaan met de melkprijsverlaging, maar de 60 min (voor de gedeeltelijke haridhaving var de consumentensubsidies) moeten ge vonden worden door bezuinigingen var de overheid en niet door een verhoging van de inkomsten- of omzetbelasting. 2. Een motie van de heer Roemers (soc.): de schoolmelkprijs moet niet verhoogd worden, uit oogpunt van de volksge zondheid. Daarmee is een bedrag van 1 Vz min gemoeid. 3- Een motie van de heer Biewenga (a.r.): de blokkering van de bedragen, die ge moeid zijn met de verhoging van d< normen voor bedrijfsgebouwen in df kostprijsberekeningen behoort niet te geschieden. Deze motie is mede onder tekend door agrarische specialisten uit de K.V.P.-, C.H.- en V V.D.-fractie. 4. Een motie van de heer Droesen (kath. v.): het is voorbarig en onjuist om nu reeds een standpunt t.a.v. de grondrente te bepalen. Ook deze motie is onder tekend door de fracties van A.R., C.H. en V.V.D. In het debat hebben de heren Van Eysden (a.r.), V. d. Wetering (c.h.) en Van Leeu wen (lib.) zich voor de motie van de heei Janssen uitgesproken. Samenvattend kan men zeggen dat de meerderheid va Kamer althans op dit moment de regering verlangt dat zij per jaar 110 min meer bezuinigt. Het vervallen van blokkeringsplan zal 50 min per j; kosten, terwijl voor de geringere melk prijsverhoging 60 min zal worden uitge trokken. Dit bedrag zal uiteraard voo 1957 minder zijn. Het is zeer de vraag of de regering aan deze verlangens zal kun nen voldoen. Uit de redevoeringen va ministers is duidelijk gebleken dat zij ongenegen zijn aan de wensen var Kamer tegemoet te komen, echter onder het voorbehoud dat de Kamer bereid is een behoorlijke dekking voor de benodig de middelen aan te geven. Het zonder meer zeggen: overheid, gij moet bezuini gen! zonder aan te geven op welke m: dat moet gebeuren, zal voor het kabinet niet overtuigend zijn. Zo heeft zich dus eindelijk de spanning ontladen. De socialisten hebben bij monde van de heer Roemers reeds verklaard dat het niet reëel van de Kamer is om wel met de ver laging van de melkprijsverhoging akkoord te gaan, maar niet met een verhoging van de belastingen. Colijn—Hofstra De a.r.-afgevaardigde de heer Hazen- bosch heeft zich krachtig verweerd tegen de socialistische aantijgingen op de periode-Colijn. Als de heer Hofstra het Colijn kwalijk neemt dat hij een budget- politiek heeft gevoerd in een periode laagconjunctuur, dan moet hij daaruit de les trekken door nu in deze tijd van hoogconjunctuur op de overheidsuitga ven te bezuinigen, aldus de heer Hazen- bosch. Naar zijn mening heeft minister (Advertentie) de grote mode voor meisjes en jongens In ruiten, strepen en effen blauw, met of zonder koord, koperen knopen 4-14 jaar. Enorme sortering. Ook in grijze Anthracietrokken i jongensbroeken. KLEUTER- EN KINDERKLEDING Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg Kamerlid Ten Hagen ernstig gewond Doordat hij te plotseling van een vluchtheuvel op de Vijverdam in Den Haag stapte, werd gistermiddag het r.k. Tweede Kamerlid voor de Partij van de Arbeid en voorzitter van de P.v.d.A.- fractie in de Nijmeegse gemeenteraad, mr C. J. A. H. ten Hagen ernstig gewond. Mr Ten Hagen liep tegen de voorzijde van een personenwagen op. Met zware hoofd verwondingen is hij opgenomen In het r.k. ziekenhuis aan het Westeinde. Hij heeft de sacramenten der stervenden ont vangen. Vanmorgen was zijn toestand nog steeds zorgwekkend. Mr. Ten Hagen is 52 Hofstra het verschil in situatie buiten be schouwing gelaten. Nu is er hoogconjunc tuur. Toen een totale ineenstorting var onze export, omdat de grenzen werden ge sloten. Het was niet de bezuinigingswoede van Colijn, die de onaangename situatie ten gevolge had, maar het feit dat sprake was van een wereldorisis. En bo vendien weet West-Europa zich nu ge steund door de Ver. Staten. Voor de oor log was dat juist andersom. Juist de mo derne economische theorieën hebben ons geleerd dat wij met onze kleine volkshuis houding niet zelfstandig een depressie kunnen bestrijden. De heer Hazenbosch was gegriefd door het feit dat minister Hofstra deze kwestie in enkele volzinnen heeft afgedaan. Daar- door ondermijnt de bewindsman zelf de grote achting voor zijn persoon en kwaamheden, die de a.r.-fractie hem toe draagt. Hij was ook niet erg te spreken over het feit dat van P.v.d.A.-zijde wordt gezegd dat de overbesteding mede veroor zaakt is door de belastingverlaging var 1955. Maar de heer Hazenbosch las eer verkiezingspamflet van de P.v.d.A. voor waarin wordt .uiteen gezet dat de be lastingverlaging tot stand is gekomen door de initiatieven van de socialistische mi nisters. Deze krant werd de heer Vonde ling eerbiedig in de aandacht aangeboden in diens strijd voor de politieke hygiëne. En de heer Suurhoff heeft tijdens de kiezingscampagne gezegd: dat de anti revolutionaire mensen zijn met twee lin ker handen. Hij blijft dus liever schoond van de hulp van iemand met linker handen. De minister van sociale zaken is er niet in geslaagd, ondanks in gewikkelde redeneringen, de medeverant woordelijkheid van de P.v.d.A. voo belastingverlaging en de loonontwikkeling weg te nemen. De heer Hazenbosch verheugd dat de heer Roemers die verant woordelijkheid deze middag op zich heeft genomen. De heer Vondeling (soc.) zeide in de loop van het debat de uitlating in het socialistische verkiezingspamflet te betreuren, daar deze strijdig was met de T erugtocht „Ik kan er best tegen als kop van jut te dienen, maar de regering moet niet over drijven", zo zeide de heer Oud (lib.), die onder de indruk van de vele critiek ken nelijk de terugto.cht verkoos. Het was eei tamme repliek, waarin alle ministers vai overgevoeligheid werden beschuldigd. Dr. Drees maakt nu wel een vergelijking met de lotgevallen van het tweede kabinet- Colijn, maar hij verzwijgt hoe de op positie in die dagen optrad. Bij de rede voeringen van Troelstra tegen Colijn ben ik maar een kind, aldus de liberale op positieleider. die meende dat vele rede voeringen van specialisten de belangstel ling voor de politiek niet vergroten. Afscheiding van Atjeh en Borneo gevreesd Te Djakarta ducht men afscheidingen in Atjeh en Borneo. De leider van de op standelingen in Midden-Sumatra, overste Hussein, zegt dat hij van overste Gaharu. militair commandant van Atjeh een spe ciale afgezant heeft ontvangen. Deze deel de hem mede, dat de bevolking haar eigen weg wenst te gaan ter oplossing van dc daar heersende problemen, en mogelijk het voorbeeld van Midden-Sumatra zal volgen. In Bandjarmasin is een reünie ge opend van de voormalige divisie Lambun Mangkurat onder voorzitterschap van oud-majoor hadji Arabani. Deze wekte de aanwezigen op de verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling der provincie over te nemen. Tachtig jachten verbrand Een felle brand heeft gisteren een grote houten loods te Oost-Knollendam (aan de Zaan), waarin vele jachten, kano's en motorboten waren ondergebracht, in de as gelegd. De uit twee verdiepingen be staande loods, waarin zich ook de woning van eigenaar C. Dubbeld bevond, brandde geheel af, ondanks de verwoede pogin-j gen van de brandweren uit Wormer, Wor- merveer en Oost-Knollendam om iets van het gebouw en zijn inhoud te redden. Vol gens voorlopige schatting zijn ruim tach tig vaartuigen in vlammen opgegaan. Waarschijnlijk is de brand ontstaan op de plastic-afdeling van de jachtwerf, waar een kachel veel warmte afstraalde. Het bedrijf van de heer Dubbeld, een ver huur- en reparatie-inrichting van boten, met restaurant en jachthaven, heeft grote schade geleden. In de loods werden name lijk plastic boten gefabriceerd. De (vooral buitenlandse) orders waren de laatste tijd groter dan het bedrijf kon produceren. De heer Dubbeld was laag verzekerd. Ghana 81ste lid V.N. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gisteren met algemene stem men aanbevolen de nieuwe Afrikaanse staat Ghana toe te laten als 81ste lid van de V.N. Minister Zijlstra werd geprezen voor zijn knappe redevoering. Prof. Oud vond hem meer liberaal dan socialist. Dat was een merkwaardige uitlating, want zijn partij genoot Van Leeuwen had de minister van economische zakfen verweten een dirigist te zijn. Maar de naam van deze knappe bewindsman aldus de heer Oud moet niet verbonden zijn aan een blokkerings plan. Want dit plan is veel erger dan de voetbalpool, waarin hij niet heeft kunnen berusten. De guerilla-oorlog tegen dit ka binet is in volle gang. zo vervolgde de heer Oud. wij behoeven geen moties in te dienen, want dat doen de regeringspar tijen wel. En zoals gebruikelijk beloofde de v.v.d.-fractie-voorzitter in de toekomst een loyale en zakelijke oppositie te zullen Uit de redevoeringen van de heren Droesen (kath. v.). Biewenga (a.r.) en De Ruiter (c.h.) is wel gebleken dat de Kamer de suggestie van minister Mansholt om de 50 min niet te blokkeren, doch te be stemmen voor het geven van subsidies aan de boeren die hun bedrijfsgebouwen willen verbeteren, niet aanvaardbaar vindt. De bezwaren tegen dit subsidie- voorstel waren zelfs nog groter dan tegen het blokkeringsplan. De minister moet een prijspolitiek voeren en geen fondsen ma ken, zo zeide de heer Biewenga (a.r.) En de heer De Ruiter (c.h.) vond de politiek van minister Mansholt weinig doordacht. Het lijkt wel wat op de beul, die vriende lijk vraagt op welke wijze zijn slachtoffer omgebracht wil worden. Van de zijde der k.v.p. is het blokkeringsplan het blijkt uit de ondertekeningen van de motie- Biewenga ook afgewezen. Toch was het standpunt van de heer Droesen iets mil der. Hij zag nu geen reden tot blokkering, maar de k.v.p.-fractie zal voor de situatie van volgend jaar open oog hebben. Dan pas worden de uitkeringen gedaan en als mocljt blijken dat de.regering niet over het'geld beschikt zal de k.v.p.-fractie de blokkering aanvaarden. Britse conservatieven verliezen stemmen In het Engelse kiesdistrict Leamington zijn gisteren tussentijdse verkiezingen ge houden, voor de zetel in het Lagerhuis, die is vrijgekomen door het aftreden van Sir Anthony Eden. De conservatieve kan didaat heeft een geringe meerderheid weten te behouden, maar desondanks zijn de verkiezingen een succes geweest voor de socialisten Want, terwijl Eden in 1955 een meerderheid kreeg van 13.466 stem men, was de conservatieve meerderheid nu slechts 2157 stemmen. Steek op 15 maart de vlag uit Alle ontheemden nu werk en huis TN ONS LAND zal op 15 maart overal. waar Hongaarse vluchtelingen wonen, de Hongaarse vrijheidsdag worden ge vierd. De Nederlandse Federatieve Vluch telingenhulp acht het een goed idee. op die dag ook de Nederlandse vlag uit te ste ken als teken van solidariteit met de nieuwe landgenoten. De aanpassing van deze Hongaren aan onze samenleving verloopt voorspoedig. Op 102 na, die nog zonder werk in woon oorden verblijven, hebben alle vluchte lingen alleenstaand of in gezinsverband woon- en werkgelegenheid gevonden. Van de alleenstaanden, die verre in de meerderheid zijn, hebben er meer dan 200 vrouw en kinderen in Hongarije moe ten achterlaten. Zij worden vaak ge plaagd door heimwee, schuldgevoelens en angst. Sommigen krijgen brieven uit hun vaderland met de mededeling, dat familieleden sinds de vlucht met ernstige Enkele maanden geleden wist het kabinet Rnslans arrestatie op het nippertje te voorkomen, doch thans is hij voor het hooggerechtshof te Djakarta verschenen, waar hij beschuldigd wordt van smokkel van Amerikaanse dollarcheques. Als minister van buitenlandse zaken is hij op non-actief gesteld. Daarom wekte het bevreemding, dat Ruslan gisteren een bezoek bracht aan Hatta. Naar men zegt om te bemiddelen tussen Sukarno en Hatta en te onderhandelen over een compromis inzake Sukarno's beruchte plan. Inmiddels zijn afgezanten van Djakarta door Ventje Sumual te Djakarta ontvangen, terwijl een vertegen woordiger van Sumual te Djakarta besprekingen voert. Op de foto ziet men Ruslan. Links achter de tafel zit de oud-chef van de militaire politie, overste Prajogo, die beweert de enveloppe met het geld te Washington van de minister te hebben ontvangen. Fabrikanten zijn het niet eens (Van redacteuren) N KRINGEN der Nederlandse rij wielindustrie is enige ongerust heid ontstaan door de mededeling van twee fabrieken van merkfieteen, dat zij de eerste tijd zeker nog niet tot prijsverhoging zullen overgaan. Dit heeft namelijk de argumentatie der fabrikanten bij hun verzoek aan de minister van economische zaken om tot prijsverhoging te mogen overgaan, aanzienlijk verzwakt. Bovendien hebben de zg. assembleurs, veelal groothandelaren die fietsen opbou- uit losse, goeddeels geïmporteerde, onderdelen, medegedeeld dat zij geen re- voor verhoging der prijzen aanwezig achten. Met grote inspanning wacht men dan ook af of de minister de gevraagde verhoging wel zal toestaan. Naar men ons van de zijde der fabri kanten mededeelde zou het voor de mees- bedrijven onmogelijk zijn zonder prijs verhoging te blijven draaien. Men is er verbaasd over, dat twee fabrieken het huidige prijspeil acceptabel achten. Daar er echter geen prijsafspraken bestaan, kan men hiertegen niets ondernemen. De kwestie der assembleurs acht men minder ernstig. Deze beheersen slechts veertien proeent van de markt cn kunnen altijd met lagere prijzen komen, daar voor hen de moge lijkheid bestaat tot kwaliteitsvermindering over te gaan, wat voor de fabriekci merkfictsen onmogelijk is, willen zij het zorgvuldig opgebouwde vertrouwen niet verliezen, aldus zei men. Hoewel men ver wacht, dat dc minister een open oor zal hebben voor hun argumenten, zijn dc fa brikanten desondanks bezorgd dat de ge vraagde prijsverhoging zeker niet geheel zal worden toegestaan. K. R. van Staal ridder in de Kroonorde De ambassadeur van België, Baron F. J. M. G. van der Straten-Waillet, heeft gisteren de onderscheiding van ridder in de Kroonorde van België uitgereikt aan de heer K. R. van Staal, algemeen secre taris van de Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettings tijd en lid van het dagelijks bestuur van het te Brussel gevestigde Internationale comité ter bestrijding van tiekampseteem. moeilijkheden te kampen hebben gehad. is niet eenvoudig, vast te stellen of deze brieven al dan niet onder dwang zijn geschreven. Terug Het komt voor, dat vluchtelingen, door zorgwekkende brieven daartoe gedreven, n repatriëren. Een enkele wordt echter vlak voor zijn vertrek uit Hon garije opgebeld door familieleden, die hem zeggen, toch vooral te blijven, 1 j is, dergelijke voorvallen veroorzaken .teraard onrust onder de Hongaren. In de afgelopen maanden zijn 92 van sn naar hun vaderland teruggekeerd. Dat komt ook omdat voorall jonge ar- Het ijzeren gordijn tussen Oos tenrijk en Hongarije wordt her steld. Hongaarse soldaten zijn bezig met het aanbrengen van hechte prikkeldraadversperrin gen, die even voor de revolutie grotendeels waren afgebroken. Achter zijn slagboom ziet een Oostenrijkse grenswacht hoe de weg naar de vrijheid steeds moeilijker wordt voor de vluchtelingen. benders zich teleurgesteld voelen over de loonsdtuatie in ons land. In Hongarije krijgt men loon. naar prestatie en is men onbekend met het hier geldende jeugd loon-systeem. Van de 157 Hongaarse studenten in ons land studeren er nu 114. De meesten vol gen de colleges aan de Technische hoge school in Delft, waarbij hun gebrek aan kennis van de moderne talen grote, dooh niet onoverkomeflijke moeilijkheden geeft. Vaartuigen tot 500 ton reeds vandaag door Suezkanaal GENERAAL WHEELER zou vandaag toestemming van de Egyptische regering krijgen de laatste twee hindernissen uit het Suezkanaal op te ruimen. Men schat, dat de bergingsploeg van de Verenigde Naties on geveer drie weken nodig zal hebben om het fregat Abukir en de sleepboot Edgar Bonnet te lichten. Is dit karwei geklaard, dan kunnen schepen tot 10.000 ton door het kanaal varen. Vandaag reeds zou het kanaal geopend worden voor schepen tot 500 ton, zo is officieel in Kaïro bekend gemaakt. Deze regeling geldt voor „alle schepen, die tolgeld betalen aan Egypte", dus ook voor Franse, Britse en Israëlische. Drie schepen wachtten al in de haven van Port 'Said om uit te varen. Hef polïtleleger van de Verenigde Na ties heeft inmiddels ook voorlopig het burgerlijk bestuur in de strook van Gaza overgenomen. Generaal Dayan, de staf chef van het Israëlische leger heeft giste ren op het vliegveld Lydda uitvoerig ge sproken met bestuursambtenaren va V.N.. Generaal Burns meldde gisteren aan Dag Hammarskjöld, dat het V.N.. leger de gehele strook van Gaza bezet heeft en de verantwoordelijkheid voor burgerlijk bestuur op zïch neemt. Van de zijde van het V.N.-leger is drukke]ijk gezegd, dat er voorlopig geen Egyptische bestuursambtenaren naar het gebied van Gaza zullen komen. De vier Scandinavische landen hebben besloten hun militairen binnen een paar maanden terug te trekken uit de troe penmacht van de Verenigde Naties. Deze mededeling deed de Deense pre mier Hansen, die voor besprekingen met Nehroe in India verblijft. Hij zei dat de deelneming aan het V.N.-leger een fi nanciële last is voor de kleine landen Voldongen feit President Eisenhower heeft Koning Saoed van Saoedi-Arabië bij zijn bezoek de Ver. Staten duidelijk gemaakt, dat de Israëlische 6taat als een voldongen •it moet worden aanvaard. De president, die dit tijdens zijn pers- )e explosie van •tanker Misrion New Castle (Ver. botsing tussi de Amerikaanse mari- in de Delawarebaai bij Staten), die volgde op de Mi Liberiaanse vrachtschip Elena II heeft doden geëist. Er worden tenminste tien bemanningsleden van de tanker ver van wie men aanneemt dat zij om het lever\ zijn gekomen. De brug en de bovenbouw van de tanker, waarop ka- ra C. Allen met enige van zijn offi- n stond, werd weggerukt. Het schip zonk snel in het ondiepe water en brand de nog geruime tijd na. De opvarenden de vrachtboot werden allen gered. Uit water, waarop de olie uit de tanker brandde, werden vele drenkelingen conferentie meedeelde, herhaalde, dat de Verenigde Staten het beginsel van de vrije vaart door de Golf van Akaba on dersteunen. tenzij het internationaal ge rechtshof een andersluidende uitspraak Rus gedood door Zweedse spionnen Gisteren verscheen in alle kranten ln Moskou een officieel bericht waarin stond, dat een Russische luitenant aan de kust van Estland was gedood, toen de Zweedse inlichtingendienst daar vier spionnen aan wal zette. Het bericht zei verder, dat een van de Zweden. Richard Saahste een gewapende bende gevormd had. waarmee hij de omgeving onveilig maakte. Daardoor waren twee Estlandse ambtenaren om het leven gekomen. Het artikel besluit met te vermelden, dat Zweden jarenlang in samenwerking met de Amerikanen agenten naar de Sow- jetunie heeft gestuurd. Klinkende victorie voor De Valera Eamon de Valera's verkiezing tot pre mier van Ierland zal op 20 maart in het Ierse parlement slechts een formaliteit zijn na de klinkende overwinning, die zijn partij, de Fianna Fail heeft behaald. Zij kreeg de absolute meerderheid door beslag te leggen op 78 zetels, d.i. vier meer dan strikt noodzakelijk wa.s De huidige premier. John Costello. wiens oproep om te stemmen voor een nationaal kabinet, bezet door alle par tijen, geen weerklank heeft gevonden, is van plan, met zijn Fine Gael een „con structieve oppositie" te gaan voeren. Deze partij kreeg slechts 37 zetels tegen 48 in het oude parlement. Zie ook 't Verklaarde Uitzicht op pagina 5. Twee doden bij Hoogovens Bij een bedrijfsongeluk in de laadhal van de staalfabriek der Hoogovens te IJmuiden, zijn gisteren twee arbeiders om het leven gekomen. In de hal werd een kabine van een nieuwe kraan omhoog ge hesen. Een constructie-onderdeel schoot los en trof drie arbeiders van het aanne mingsbedrijf Bijker uit Gorinchem. door wie het werk wordt uitgevoerd. De 49- jarige A. Rave uit Hattem liep een sche- delbasisfractuur op en overleed ter plaatse. Hij was gehuwd en vader van vier kinderen. De 37-jarige C. van Kaam uit Vlissingen, vader van twee kinderen, werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Daar overleed hij vannacht. De derde arbeider, de 37-jarige A. M. Broekhuizen uit Blerick ligt ernstig ge wond in een ziekenhuis te Utrecht. Dode en vele gewonden Op de Amersfoortseweg te Apel doorn werd de 23-jarige motorrijder B. C. Blasman uit Apeldoorn door een vrachtauto aangereden. De 22-jarige duo passagier H. Eykenaar uit Apeldoorn overleed later aan de opgelopen verwon dingen, terwijl de bestuurder slechts licht gewond yjerd. Op de provinciale weg Sittard—Heerlen onder de gemeente Amstenrade botsten gistermiddag een vrachtauto en een autobus op elkaar. Er ontstond een enorme ravage. Twaalf mijnwerkers, die in de bus zaten, liepen verwondingen op, variërend van een hersenschudding tot hoofd-, arm- en beenwonden. De chauf feur van de bus zag de botsing aankomen en sprong net op tijd de bus uit. Hij werd licht gewond. De chauffeur van de vracht wagen. de 26-jarige L. T. uit Schinveld, zat vastgeklemd in de totaal verwrongen kabine. Hij moest worden losgezaagd. Ernstig gewond is hij opgenomen in een ziekenhuis, evenals enkele van de mijn werkers. Koningin en Prins bezoeken in mei Zweden JJET SECRETARIAAT van Hare Ma jesteit de Koningin deelt mede: Hare Majesteit de Koningin en Zijne Konink lijke Hoogheid de Prins der Nederlan- landen, hebben een uitnodiging aanvaard tot een officieel bezoek aan Zijne Majesteit de Koning en Hare Majesteit deKoningin van Zweden te Stockholm van dinsdag 21 mei tot vrijdag 24 mei aanstaande. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins zullen de reis naar Stockholm deels per vliegtuig, deels aan boord van Hr. Ms. De Zeven Provinciën maken. De kruiser. KONING GUSTAAF^ie wordt vergezeld van de onderzee- KONINGIN LOUISE bootjagers Hr. Ms. Friesland en Rotter- (In april van het jaar 1955 waren de Koning en de Koningin van Zweden de gast van het Nederlandse Koninklijke dam, zal op 21 mei tussen 11.00 en 11.30 in de haven van Stockholm voor anker gaanwaarop het officiële bezoek WEERBERICHT Zacht weer De Bilt verwacht tot mor genavond: Veel bewolking met plaat selijk wat regen en in de ochtend hier en daar mist; later enkele opklaringen. Zwakke tot matige zuide lijke wind. Zacht weer. (Op gemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN zon 7,11—18.35 uur: Op 16 maart V.M. HET WEER IN EUROPA -6 35 i 'ïr- Z

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1