Jlieumc £rihsr()c (üimrant Aan totaal van beperking is niet te beknibbelen V.N.-leger lieeft strook van Gaza bezet Regering moet zelf meer aan bezuiniging doen In één week een miljoen kippen geslacht Explosie op tanker eist doden en vele gewonden Ook in Ambonezenkamp te Westkapelle komt rust Drie vissende broers Noordzee vermist op DONDERDAG 7 MAART 1957 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.-- per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 53936. Zevenendertigste jaargang No 10900 J Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Den Haag en Omgeving „StantvastKfi i« aljcWtoen "myn hert In tegljenspoet Erwtensoep met kluif in Egypte... ZIE PAGINA 5 Dr. Drees in Tweede Kamer: Geen aanleiding tot verhoging van de kinderbijslag (Van onze parlementaire redacteur.) YV/"ij moeten nu een ogenblik de pas inhouden in het vertrouwen dat w< weer spoedig snel voorwaarts kunnen gaan. Wat wij nu doen is schijn baar negatief, maar het is het voorbereiden van nieuwe positieve mogelijk heden, zodat onze woningbouw ongestoord voortgezet kan worden en onze produktie en export kan worden opgevoerd", zo zeide gistermiddag minister-president Drees, die verder duidelijk deed uitkomen dat aan totaal van dit beperkingsprogramma niet te tornen valt. Dit program is dus een minimumprogram. Wil men bijv. meer gelden voor de landbouw uit trekken, dan zal dit door het niet-agrarisch deel van de bevolking gefinan cierd moeten worden. Dr. Drees was de laatste spreker achter de regeringstafel. Na zijn woorden gingen de meeste fracties ogenblikkelijk ii vergadering om de antwoorden op te stel len, die heden zullen worden gegeven. Het staat nu bijna wel vast dat het plan van voorzitter Kortenhorst om dit debat deze week te beëindigen niet verwezenlijkt kan worden. De minister-president is uitvoerig inge gaan op het betoog, dat prof. Oud ver leden week heeft gehouden. Aan de hand van de ervaringen van voor de oorlog toonde dr. Drees aan dat de minister Oud destijds hetzelfde heeft ondervonden dan destijds hetzelfde heeft ondervonden als heer Biesheuvel (a.r.) bedankt heeft voor het staatssecretariaatschap heeft niets met politiek te maken. Hij heeft heus niet ge dacht: aan dit gezelschap verbind ik mij niet. Dit had de heer Oud gesuggereerd. Los van elke politieke overweging heeft de heer Biesheuvel geen vrijheid gevonden om zijn huidige werkzaamheden los t> ten. Dr. Drees verdedigde de nieuwe nister Helders als volgt: „De heer Helders wist beter wat hij deed dan de heer Oud toen hij behoorde tot de oprichters van de P.v.d.A.". Het is nu eenmaal zo dat er in ons land geen kabinet te vormen is da-t in beginsel homogeen is. Daarom moet er gestreefd worden naar een verantwoord beleid. Een kabinet waarin geen meningsverschillen zouden zijn, zou momenteel geen knip voor de neus waard zijn. Minister-presi dent Drees wilde niet zeggen dat er in het verleden geen fouten zijn gemaakt. Maar een feit is. dat men in het buitenland voor precies dezelfde moeilijkheden staaf als Nederland, Alle landen moeten de gevol gen van de hoogconjunctuur bestrijden, tot Amerika toe. Is deze nota nu een stuk van een regering die de zaken niet durft aan te pakken? Dat kan de heer Oud nu wel zeggen, maar volgens de buitenlandse reacties is dit een moedig stuk. Men kan nu ook wel zeggen, dat wij te optimistisch zijn geweest, maar het is nog altijd zo, al dus dr. Drees, dat het kabinet steeds min der optimistisch is geweest dan de Kamer, die steeds maar op hogere overheidsuit gaven heeft aangedrongen. Woningbouw Minister Witte heeft ondanks dit beper kingsprogram nog eens duidelijk gesteld dat de woningbouw prioriteit blijft ge nieten. Wordt het bouwtempo vertraagt door het feit dat er te veel woningen in aanbouw zijn? De minister geloofde dit niet. Ieder jaar komen er meer woningen gereed en het aantal arbeiders is even redig. Hü voelde niets voor een fysieke con trole op de investeringen in de bouwnij verheid. De wet laat niet toe deze investe ringen te beperken om andere redenen dan welke aan de bouwnijverheid zelf worden ontleend. Bovendien zjjn de in vesteringen in bedrijfsgebouwen reeds met 74 min teruggelopen. De totale investe ringen (door het afschaffen van machines e.d.) mag men echter viermaal zo hoog schatten. Als deze cijfers juist zijn mi nister Witte gaf ze onder het grootste voorbehoud kan men spreken van een „angstwekkende daling" van de in vesteringen. Grote gezinnen Minister Suurhoff zag geen aanleiding om de kinderbijslag van het derde kind aj te verhogen Hij gaf toe dat de grote gezinnen getroffen worden door de ver hoging van de gas- en elektriciteitstarie ven en door de stijging van de melk en suikerprijsDaar staat echter tegenover dat de grote gezinnen minder belasting betalen, terwijl ook is uitgemaakt, dut zij met duurder wonen dan de kleine gezin nen. Als de lonen met 2 worden ver hoogd (om de huurverhoging te compen seren) worden ook de kinderbijslaguit keringen hoger, omdat deze nu eenmaal afhankelijk zpn van het loonpeil. Van een extra verhoging van de kinderbijslag kan dus geen sprake zijn. De uitkeringen voor de ouden van dagen gaan automatisch omhoog als het loonindexpeil met 3 Is gestegen. Om de hand van Margaret... Een gefortuneerde Deen arriveer de gisteren in zijn land, met op zijn paspoort de aantekening van de Britse douane „ongewenst". Reeds vier maal heeft de 41-jarige Sofus Christian Pedersen een tocht naar Engeland ondernomenom daar een vooraanstaande vrouw {en huwelijk te vragen, namelijk prinses Margaret. De heer Peder sen is overtuigd, dat de Prinses zijn hulp nodig heeft en vertelde dit ronduit aan de Engelse douane. In een droom is hij tot deze con clusie gekomen. Nu hebben de Britten hem het land uitgezet, doch hij verzekerde spoedig een nieuwe tocht te on dernemen en vol te houden, tot hij de Prinses heeft gesproken. „Het is niet verstandig", zo zeide de nister van sociale zaken, „om de voorbe reiding van de algemene kinderbijslagwet, de weduwen- en wezenwet en de invalidi teitswet te vertragen. Het duurt minstens De Valera weer Iers premier? De 74-jarige leider van de partij „Fianna Fail" Eamon de Valera, schijnt, gezien de stand van de verkiezingen voor de Dail (het Lager Huis v^n de Ierse republiek), verzekerd te zjjn van zjjn terugkeer als premier na drie jaer in. de oppositie te zijn geweest. De tot nog toe bekende uitslag van de verkiezingen luidt: Fianna Fail 68 zetels. Fine Gael, de partij van premier Costello. 31 zetels. Labour 10, boerenpartij 3, onaf- hankelijken 7, Sinn Fein 3 en dq repu blikeinse partij 1 zetel. Politieke waarnemers in Dublin had den niet verwacht dat de Sinn Fein d< politieke tak van de beweging, die di vereniging van Noord-Ierland met d< Ierse republiek met alle mogelijke midde EAMON DE VALERA len tracht te bereiken en met de gewapen de overvallen in Noord-Ierland door het illegale Ierse Republikeinse Leger sym pathiseert, ook maar één zetel zou krijgen. De Sinn Fein heeft echter verklaard, dat zij niet van plan is de zetel in te nemen. Dit als protest tegen de verdeling van Ierland. twee a drie jaar voordat deze wetten ln het staatsblad kunnen verschijnen. Dan kan altijd nog worden bekeken of de fi nanciële toestand de invoering van deze wetten toestaat." Lonen De regering wil zich niet bij voor baat binden, dat de lonen omhoog gaan als het prijsindexpeil boven de 114,5 punt gaat. Minister Suurhoff begreep dat de vakbeweging zich dan ontslagen acht van haar morele ver bintenis om geen looneisen te stellen, maar als de prijsverhoging het ge volg is van een ruilvoetverslechte ring dan zou loonsverhoging een ave rechts middel zijn. Daarom zal de re gering alles in het werk stellen om de prijzen binnen de perken te hou den. Dat vergt een uiterste krachts inspanning. En als deze inspanning onverhoopt niet tot resultaat zal .lei den, dan zal er weer overleg gevoerd moeten worden met de vertegen woordigers van de werkgevers en de werknemers. Ook de minister van sociale zaken heeft een felle aanval op de heer Oud gedaan. De heer Oud heeft niet de privileges van een hofnar, die ongestraft grapjes kan maken. Hij heeft niet het recht het poli tiek fatsoen van de minister van sociale zaken aan te tasten. Dat doet de heer Oud als hij spreekt van een verkdezingsloon- ronde. Daardoor wordt de indruk gewekt dat deze loonronde is gegeven tegen beter weten in. De heer Suurhoff vond dit een aanval op zijn persoonlijke integriteit. Als politicus van formaat zal de heer Oud die uitlating ruiterlijk moeten terugnemen, zo zeide hij. Minister Suurhoff bleek niet afkerig te zijn tegen de invoering van een werk- classificatie in de landbouw. Hij wilde de verantwoordelijkheid voor de overbeste- ding niet ontgaan. Reeds bij de invoering van de nieuwe loonpolitiek heeft hij voor dit gevaar gewaarschuwd. De regering heeft dus inderdaad kunnen remmen. Ge middeld zijn de lonen met 2Vz a 3°/o te veel verhoogd. Het bedrijfsleven heeft dus een te overdadig gebruik gemaakt van de mogelijkheden tot loonsverhoging. Ben Goerion kreeg het vertrouwen van het parlement npWEEDSE, Deense, Noorse, Indische en Columbiaanse V.N.-troepen zijn 'J gisteravond de strook van Gaza binnengerukt en hebben in een snelle opmars binnen de drie uur de stad Gaza en de belangrijkste strategische punten bezet. De ongeveer 2600 soldaten van de Verenigde Naties, die de terugtrekkende Israëliërs op de voet volgden, verspreidden zich in een ommezien over het omstreden gebied. Dank zij het snelle optreden van het V.N.-leger is de overneming van de macht in de strook van Gaza, na aan vankelijk enkele strubbelingen, rustig verlopen. Ook de terugtrekking uit het gebied van de Golf van Akaba verliep zonder ernstige incidenten. Het eerste contact tussen de Israëlische troepen en het V.N.-leger was formeel, maar hartelijk. De staf-chef van het Israëlische leger, generaal Dajan, was in Gaza aanwezig om de commandant van de V.N.-troepen, de Zweed kolonel Lund- quist, te begroeten. Tegen de avond was ook het gehele bestuursapparaat van Israël geëvacueerd. De terugtocht van de Israëliërs stag neerde gistermorgen nog even, doordat enkele Arabieren overgingen tot plun deringen en het gerucht de ronde deed. dat Egyptische bestuursambtenaren ach ter de troepen van de Verenigde Naties het gebied binnenkwamen. Tijdens onge regeldheden werd een Israëlische soldaat gedood. Maar later heeft de premier Dg geboorte van de staat Ghana (Afri kaanse Goudkust) is met grote feestelijk heden gepaard gegaan. Op het moment dat de onafhankelijheid als lid van het Britse Gemenebest ingnig en de hertogin van Kent het parlement had geïnstalleerd, was een grote menigte' voor het parle mentsgebouw in Accra bijeengekomen om onder andere premier dr. Kwame Nkroemah toe te juichen, die vanaf het balkon zijn verheugde landgenoten triom ferend groette, (boven). Ook in Jeruzalem was een grote me nigte bijeen. Maar daar waren geen toe juichingen voor premier Dauid Ben Goerion. Integendeel, een vlaggen en spandoeken meevoerende, demonstreren de menigte, eiste het aftreden van Goerion. die bevel tot terugtrekken van de Israëlische troepen uit Gaza en Akaba had gegeven, zonder het parlement in dit besluit te kennen. Doch de door de op positiepartijen ingediende moties van wantrouwen werden door de Knessuth verworpen. Ben Goerion had dus gewon nen, maar kon toch niet als dr. Nk\ mah triomferend nanr buiten treden. VERWENSINGEN IN JERUZALEM ADRES VAN WERKGEVERS DE VIER werkgeversverbonden hebben met grote teleurstelling kennis genomen van het door de re gering ingenomen standpunt om door verhoging van inkomsten- of omzet belasting de middelen te voor de handhaving van de subsidie op melk. De verbonden achten het in het kader van het beleid ter stabilisatie en prijzen van het grootste belang, dat geen verdere lasten, noch op de onderm mingen noch op de consumenten worde afgewenteld, aldus een communiqué. het bedrijfsleven den ken zjj in dit verband in het bijzonder aan de niet in de vorm van naamloze ven- :hap gedreven ondernemingen. Zij de mening toeged; zijn daarc dat de Gevol van lage eierprijzen (Van onze sociale redacteur) De exportprijs voor eieren was ovrlge week 8 cent en liep deze week iets op tot 9M cent. Ook in België en Frankrijk is de eierpositie erg moeilijk, zodat daar reeds is overgegaan tot subsidie op export. Tengevolge van de scherpe daling van de eierprijs werd in één week tijds in ons land circa een miljoen kippen af geslacht. Dit heeft ook weer tot financie- ringsmocilijkheden bij de handel en tol prijsdaling van geslacht pluimvee geleid. Hierover heeft het produktschap voor pluimvee gisteren uitvoerig van gedach ten gewisseld. Een ander gevolg van de huidige situa tie is, dat er minder eieren in de broed machines gaan, zodat in het najaar de pluimveestapel een aanzienlijk geringer omvang dan normaal zal hebben, niet tegenstaande de dan te verwachten ho gere prijzen. Als gevaar van deze ont wikkeling werd genoemd, dat Nederland in die tijd de exportmarkten en vooral Duitsland niet voldoende van eieren zal kunnen voorzien, waardoor deze belang rijke markt In gevaar wordt gebracht. Het bestuur van het produktschap schrok echter nog terug voor het nemen van bepaalde maatregelen; ook ten aan zien van subsidieverlening of toeslag werd geen mening uitgesproken. Men kwam overeen de zaak nog enige weken aan te zien in de hoop, dat er weer spoedig een gunstige wending zal komen. Ook ten aanzien van de in ons land te verwachten Invoer van goedkoop Ameri kaans slachtpluimvee werd geen beslis sing genomen. Wel werden hiertegen ernstige bezwaren aangevoerd. Het goed kope Amerikaanse graan wordt in Ne derland geweerd om de eigen boeren stand te steunen. Maar het goedkope met dit graan opgefokte Amerikaanse pluli vee dreigt nu de Nederlandse markt vc geslacht pluimvee te regering evenals b(j hel ten aanzien de bestedingsbeperking te voeren beleid op zjjn minst een evenredig deel tegemoetkoming aan de landbouw zelf dient te financieren door verdergaand) daadwerkelijke bezuiniging op de over heidsuitgaven. De samenwerkende middenstandsbonden (christelijke, r.k. en algemene) hebben een telegram gezonden aan de fractievoorzit- de Tweede Kamer om hun me ning kenbaar te maken dat de regering niet aannemelijk heeft gemaakt dat haar huishouding niet meer zou kunnen bezuinigen. de omzetbelasting wordt door berekend, brengt, aldus de middenstands bonden, deze verhoging het stabilisatiebe- gevaar. Wordt de verhoogd) zetbelasting niet doorberekend, dan be tekent deze een directe last voor het be drijfsleven. Ghana wil in de Ver. Naties De Veiligheidsraad is vanmiddag bijeen gekomen. om de toelating van Ghana, als 81ste lid van de Verenigde Naties te be handelen. De regering van de nieuwe staat heeft het lidmaatschap aangevraagd, enkele uren nadat het onafhankelijk werd. Premier Kwame Nkroema van Ghana heeft gisteren reeds een langdurige con ferentie gehad met premier Habib Bour- guiba van Tunesië. Zij zijn het erover dat alle Afrikaanse landen een ge- ischappelijke grote lijn in de buiten landse politiek behoren te volgen SCHEEPSBOTSING IN DE VER. STATEN V ZUIDEN van New Castle, een ha venstadje aan de rivier de Delaware nabjj de oostkust van de Verenigde Sta- zijn vanmorgen een tanker van de Amerikaanse marine en een Liberiaans rachtschip met elkaar ln botsing geko- icn. De tanker explodeerde en vloog in brand. Hoeveel slachtoffers te bctreurei ;y-n, is niet precies bekend, wel z(jn drie doden geborgen en 45 gewonden opgeno- in een ziekenhuis. explosie van dc tanker, het s.s. Mission uit San Francisco, was zo hevig, dat de straatverlichting van het zestien kilometer verwijderde Wilmington uit viel. De botsing had plaats bij het ha venhoofd van New Castle, dat ligt op de plaats waar de rivier overgaat in de van Delaware en ter plaatse drie kilometer breed is. Ook de Liberiaan, het lena 11, vloog in brand. Dit vracht schip dreef tegen het havenhoofd, wat het reddingswerk met coasters zeer ilijkte. Darom werden kleinere scheepjes ingeschakeld, afkomstig Castle, Delaware City en andere bijgelegen plaatsen. Alle scheepvaart in de haven is geblokkeerd om de scheepjes e vrije hand te geven. Het hoofdkwartier van de kustwacht Dit is lu)tenant-kol. Ventje Sumual, de leider van de opstandige actie in Oost-Indonesië- (Van onze correspondent) Na Beenderribben begint nu ook het woonoord Westkapelle iets terug te krij- van de rust die er heerste voordat de wonende Ambonezen zich in mei het vorige jaar begonnen te verzet- tegen de nieuwe bepalingen inzake zelfverzorging en ondersteuning. De gezinshoofden hebben op aandrang an hun in Scheveningen gedetineerde leider Siwaüette het formulier onder tekend, waardoor zij zich neerleggen bij de voor alle Ambonezen geldende rege- Gisteren is in het kamp een groot be drag aan ondersteuningsgeld uitgekeerd: men betaalde, om de bewoners ter wille te zijn, zelfs twee weken „achterstallige" steun uit. Deze bedragen variëren van f 20 voor alleenstaanden tot f 60 f 70 voor een gezin per week. Om na te gaan of de bewoners van dit kamp der Partai National] Maluku Selatan werkelijk eieren voor hun geld gekozen hebben, is hun vanmiddag drie uur volledige bewegingsvrijheid toege staan. Als zij zich ordelijk hebben ge dragen. mogen de Ambonezen zater dag de gehele dag het kamp uit. Het zal van henzelf afhangen of de algehele bewegingsvrijheid binnenkort zal wor den hersteld. Voorwaarde is. dat stroop tochten zoals vorig jaar voorkwamen achterwege blijven. Blikjes In het kamp wordt de romrpel en afval langzaamaan opgeruimd. Gistermiddag kwam er een opkoper langs, die geld bood voor de vele lege blikjes, die overal verspreid lagen. Dat süoeg in: vooral de Jeugd toonde zich actief in het rapen. ziet er verder naar irit. dat de Am- bonese kinderen van het kamp West kapelle maandag weer naar schoei gaan. Ze hebben bijna een jaar lang geen les in New York deelde mee, dat de tanker, 4ie een bemanning van 48 tot 50 man had, volkomen uit elküar plofte. De vrachtboot zou 24 man aan boord hebben. De berichten over het aantal slacht offers waren aan het eind van de mor gen nog zeer tegenstrijdig: de politie in New Castle sprak van slechts zeven over levenden. doch later bracht een sleepboot 25 overlevende aan wal. Uit Wilmington wordt gemeld, dat daar 45 gewonden in het ziekenhuis zijn opgenomen. Israël persoonlijk opdracht gegeven voort te gaan met de ontruiming. Terwijl de terugtocht van de Israëlische troepen uit de strook van G^a in volle gang was, behaalde premier Ben Goerion een overwinning in zijn parlement. Drie moties van wantrouwen, ingediend door de partijen, die tegen de terugtocht zijn, werden met grote meerderheid verwor- Ben Goerion legde nog een belangrijke verklaring af: „Israël beschouwt de wa penstilstandsovereenkomst met Egypte als opgeheven, daar ztf door dit land zelf is vernietigd. Het bestuur over Gaza zal niet zijn gegrondvest op de dode bestands overeenkomst. W(j zullen ons niet laten afschrikken door de dreigende woorden van de Egyptische dictator, die heeft ge zegd, dat de Straat van Tiran onder de Egyptische wateren valt." „De pogingen, om de vrede te bewaren, zullen vergeefrs zijn, zelfs als niet- officiële beloften worden verbroken", aldus de premier, die met deze woorden kennelijk doelde op de besprekingen, die tussen Israël en Amerika zijn gehouden. Radio-Kairo heeft daarentegen nog eens duidelijk gezegd, dat de V.N.-troepen slechts met toestemming van Egypte in de strook van Gaza zijn gelegerd. In geen geval vormen deze troepen een bezettende macht. De Golf van Akaba en de Straat van Tiran zijn Egyptische wateren. Zelfs een gedeeltelijke aanvaarding van de Israëlische eisen betekent, volgens de radio, een schending van de besluiten van de Verenigde Naties. Hammarskjöld naar Kairo? De secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Dag Hammarskjöld. zal ver moedelijk naar Kairo gaan in verband met het uitbljjven van de Egyptische toestem ming de laatste twee obstakels in het Suczkanaal te bergen. Ook zou Hammars kjöld willen praten over een regeling de exploitatie van het kanaal, na dat het weer bevaarbaar Is gemaakt. De toekomst van de strook van Gaza is even- onderwerp, dat ter sprake zal komen. De ongerustheid over het uitblijven van de Egyptische toestemming, de laatste schepen in het Suezkanaal, de Edgar Bonnet en de Aboukir, te lichten, neemt toe. Gisteren heeft Mahmoed Joenis, de directeur van het Egyptische beheersor gaan van het kanaal generaal Wheeler meegedeeld, dat de Edgar Bonnet nog gelicht mag worden. gen journalisten zei generaal Wheeler dat hij niet begreep hoe minister Dulles -bij kwam. dat het kanaal over tien dagen voor dc scheepvaart kan worden geopend. De Canadese premier, Louis St. Laurent, heeft zelfs dreigende taal ge sproken in verband met de Egyptische neiging het bergingswerk in het kanaal vertragen. De premier zei, dat, tenzij Egypte uit eigen beweging meegaat met de wil van de meerderheid in de Verenigde Naties het mogelijk maakt, dat het Suez kanaal voor de scheepvaart wordt open gesteld het enigo alternatief is het ge- bhiik van geweld. Hij hoopte uiteraard dat dit niet nodig zou zijn. Kotter spoorloos sinds maandag FR BESTAAT grote ongerustheid het lot van drie broers Van Belzen uit Arnerauiden. die maandag met kotter ter visvangst zijn gegaan cn sinds dien niets meer van zich hebben horen. Scheveningen-radio heeft gistermiddag de scheepvaart langs de Nederlandse kust verzocht naar de viskotter. IJm. 23. uit te kijken. Een Catalina amfibievliegtuig vac Marineluchtvaartdienst heeft daarop koers gezet naar het zeegebied twintig mijl ten noorden tot twintig mijl ten den van IJmuiden. De reddingsboot Neel- tje Jacoba is uitgevaren. De drie broers. Jo (27). Klaas (23) Jan (16). hebben enkele weken geleden de kotter gekocht Jo had al enkele j als visser gevaren en wilde nu met broers het eigen schip bemannen. Maan dag vertrokken zij uit IJmuiden met pro- 'iand aan boord voor slechts één dag. Overvaren In Amemuiden wordt gevreesd, dat het kleine visserbootje bij slecht zicht don een ander schip is overvaren, zonder dat hiervan melding is gemaakt. Enkele jaren geleden is de vader van de jongelui ver dronken. nadat zijn vissersboot op een mijn was gelopen. De Neeltje Jacoba heeft gisteravond het zoeken wegens opkomende mist moeten staken. Vandaag zou de reddingsboot op- v uitvaren. HET WEER IN EUROPA li: Iï Dezelfde temperatuur r'€2 De Bilt verwacht tot mor genavond: Vrij veel bewolking met plaatselijk wat regen en in de ochtend hier en daar mist. Later enkele opklaringen. Overwegend matige zuid westelijke wind. Weinig ver- temperatuur. (Opgemaakt om ZON EN MAAN rt: zon 7.13—1834 uur; i Op 9 maart ETC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1