Plots had Lammenschans éénrichting-verkeer Wat de raad van Lisse vrijdag zal behandelen Tweede ronde actie ..Goed Zo" werd afgesloten Mr. Biesheuvel belichtte cle a.-r. politiek Rij nsburgse bloemengrossiers vierden feest in Noordwijk NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 6 MAART 1957 \t>e>ux>&} vcuy NIEUWS uitdeSLEUTELSTAD Situatie hoek Lorentzkade-Kam. Onneslaan moet spoedig verbeterd HtO NIET, BROMFIETSER! Met haast onverminderde vaart nam hij de bocht van het plein tussen Koninginnelaan en Zeemanlaan naar de Lammenschansweg, richting Korevaarstraat. Bij de Pieter de la Courtstraat merkte hij, dat hij in de verboden richting reed, en hij was toen zo correct om te keren en langs de Kamerlingh Onneslaan zjjn weg naar de stad te vervolgen. Ter verontschuldiging kan men in dit geval aanvoeren, dat de nieuwe verkeers borden op de Lammenschansweg en de Kamerlingh Onneslaan nèt waren aan gebracht en dat van de weggebruikers bezwaarlijk kan worden verwacht, dat zij zich onmiddellijk aan een totaal nieuwe verkeerssituatie aanpassen, hetgeen de verkeerspolitie blijkbaar ook aanvoelt, want er was geen „witte pet" in de om geving te bekennen. We hebben er in korte tijd heel wat ge teld, die de aanwijzingen voor het één richtingsverkeer over het hoofd zagen, automobilisten zowel als fietsers en brom fietsers. Op de hoek van de Lammen schansweg en de Koninginnelaan had ech ter een verkeersvelligheid-lievend groep je kinderen postgevat, die met open ar men de overtreders ontvingen en hen midden op de weg maanden tot gehoor zaamheid aan de nieuwe borden, waarop de verf bij wijze van spreken nog nat was. We moesten toegeven, dat de veran dering zich wel heel snel heeft voltrok ken; het gemeentebestuur heeft zijn stad genoten nog niet eens de gelegenheid ge geven. van hun krant te vernemen, dat de raad het voorstel van B. en W. tot in voering van éénrichting-verkeer met in stemming had ontvangen. Het schijnt, dat wethouder Jongeleens pessimisme toch wel te diep geworteld is. nu hij maandag middag in de raadsvergadering de heer Van Iterson heeft te verstaan gegeven, dat hij geen garanties kan uitdelen met betrekking tot de effectuering van door de raad genomen besluiten. Nare hoek Overigens is de nieuwe situatie be paald niet zonder gevaar. Wie zich daar van wil overtuigen, ga eens een poosje staan op de hoek van de Kamerlingh Onneslaan en de Lorentzkade, bij het huis van dokter Simons. Wie het wil er- vèren. moet het nèt treffen, dat er, ter wijl hij met fiets, bromfiets of auto het plein tussen Kamerlingh Onneslaan en Filosofenpad (het nieuwe gedeelte dus) oversteekt, van de Lorentzkade. in de richting van de trambaan, verkeer na dert. Het grote euvel is namelijk, dat men dat verkeer niet kan zien aankomen, doordat de Lorentzkade bij het begin aan de Kamerlingh Onneslaan een uit verkeers-technisch oogpunt onmogelijke knik heeft, die de overzichtelijkheid to taal wegneemt. Wij hebben gistermiddag een fietser, halverwege het plein, uit alle macht zien remmen voor een autootje, dat de Lorentzkade kwam afrazen naar de Leliestraat. De heren Meester en Kortmann hebben de aandacht van het college van B. en W. al op deze situatie gevestigd, maar wij van onze kant willen hun voorstel nog wel eens met kracht onderstrepen, om dat het ons beslist ongewenst voorkomt, dat met het nemen van maatregelen ook maar één dag langer dan nodig is wordt gewacht. Het is duidelijk, dat niet onmiddellijk in het straatbeeld aldaar veranderingen kunnen worden aangebracht, die een overzichtelijke en dus veel minder ge vaarlijke toestand doen ontstaan, maar het plaatsen van bepaalde waarschu wingsborden zowel op de Lorentzkade als op de Kamerlingh Onneslaan is als voor lopige oplossing toch spoedig te reali seren. Op het beheersingsvermogen van de weggebruikers alléén kan men zich niet verlaten. Er zijn trouwens genoeg weggebruikers, die met de situatie ter plaatse in het geheel niet of onvoldoende bekend zijn. Kortom, wij vrezen hier on gelukken als het voorstel van de heren Meester en Kortmann in de spreekwoor delijke ambtelijke molen terecht komt. Een van de velen, die gisteren de Lammenschansweg opsloegen in de richting van de Korevaarstraat, terwijl de 's middags geplaatste ver keersborden het toch verbieden; er is daar éénrichting-verkeer geko men, van Zoeterwoudsesingel tot Koninginnelaan. Maar het zij de bromfietser vergevenook de weggebruiker moet de gelegenheid heb ben zich aan te passen. De duidelijkheid van de borden zal, naar men mag aannemen, deze aanpassingstijd wel zeer beperken. De gemeenteraad van Lisse komt vrijdagavond in openbare zitting bijeen. Er komen weer verschillende belangrijke zaken aan de orde zoals onbewoon baarverklaring van woningen, namen geven aan straten in de nieuwe woonwijk en de voor- en nazorg van geesteszieken. Wat dit laatste betreft adviseren B. en W. de raad, te voldoen aan het verzoek van het besluur van de Stichting voor de zorg van Geesteszieken om de subsidie met 20% te verhogen, daar ook de uitgaven door loonsverhogingen e.d. gestegen zijn. Het gemeentebestuur achit de presen tiegelden voor de raadsvergaderingen en commiasiiebijeenkomsten reeds jaren be neden peil. Overeenkomstig de wens van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holüand stellen B. en W. voor. de gelden te ver hogen voor de raadsvergaderingen van 8,— tot 12,50 en voor de commissie vergaderingen van 4,— op 5,Deze regeling geldt algemeen voor gemeenten in 10.000 tot 20.000 inwoners. In verband met de nog steeds heersende woningnood stellen B. en W. voor, de ontruimingstermijn voor de onbewoon baar verklaarde woningen Kanaalstraat 95—128 met 1 jaar te verlengen, even eens voor de onbewoonbaar verklaarde woningen Hereweg 420426 en Ringdijk 13. Het college blijft echter diligent voor zo spoedig mogelijke ontruiming van deze panden. De raad wordt verzocht, gunstig te ad- KATWIJK F ZAAL HAASNOOT werd gisteravond de slotbijeenkomst gehouden van de snelloterij ten bate van de actie „Goed zo". Nadat zaterdag voor een week in een tijdsverloop van nog geen twee uur 5000 loten waren omgezet, volgde zoals we reeds eerder berichtten, vorige week dinsdag de trekking. De hoofdprijs was een bromfiets. De opbrengst was toen rond f 700. Verleden zaterdag werd opnieuw een snelloterij georganiseerd, nu met 10.000 loten. Een groot aantal dames en heren ga ven zich tijd en moeite, om ook deze loten aan de man te brengen. Maandag werden de laatste verkocht. Bovendien verleende welwillende medewerking de heer Joh. Schaart met zijn geluidswagen. Er waren 200 prijzen. De gelukkigen met een lot „U hebt een prijs" trokken gis teravond naar zaal Haasnoot, die om streeks 8 uur zo eivol was. dat de laatst aangekomenen op de stoep en buiten een plaatsje moesten zoeken. Onder leiding van burgemeester H. Duiker werd toen Kees Kuyt voor de radio Donderdagavond komt de be kende Katwijkse omroeper Kees Kuyt voor de radio! Niet dat hij daar een causerie gaat houden over zijn ongetwijfeld interessante beroep, maar in 't programma van de ster avond zal Johan Bodegraven om streeks negen uur de Flevo aanroepen en aan Kuyt vragen, wat deze bijeen gezameld heeft voor de Goed Zo-actie. Dat zal geen klein bedrag zijn, want reders en bemanning van de W.R. 49, 50, 51 en 25 hebben afgesproken voor iedere trek te betalen. Deze actie kwam tot stand in overleg met de factory Goos in LJmuiden en direct was ieder bereid mee te helpen om een flinke som bij elkaar te krijgen voor het gebrekkige kind. De bemanning denkt er nu over, Johan Bodegraven eens te vra gen, in de mast van de Flevo te klimmen, die beslist wat hoger is dan de mast die bij zijn mastklimmen wordt gebruikt. de trekking begonnen. Ze werd ver richt door de heer P. J. M. van der Giesen. De burgemeester, voorzitter van het comité „Goed Zo" sprak woorden van dank tot allen die aan deze loterij-actie hadden meegeholpen^ ook tot hen, die prijzen beschikbaar hadden gesteld. Onze medemensen, vooral kinderen, kunnen geholpen worden in hun leed, aldus de burgemeester. Alvorens overgegaan werd tot de trekking, sprak nog de heer J. van Rijn een kort woord als leider van de loterij-actie. Spr. reikte aan de voorzitter in het „Goed Zo"-comité een envelop- over een bedrag van 2000. Onder grote spanning bij de aanwe zigen verliep daarna de trekking. De hoofdprijs, de bromfiets, werd getrokken door de heer J. de Ridder, Dahliastraat, Katwijk aan den Rijn. P. V. gemeentewerken hield contactavond Gisteren werd in de trouwzaal van h raadhuis een contactavond gehouden vi de personeelsvereniging van de dienst van gemeentewerken. De bijeenkomst, die zeer goed bezocht werd, werd geopend door de voorzitter, de directeur va dienst van gemeentewerken, de heer P. C. Priester, die in zijn openingswoord het bijzonder welkom heette de wethou der van openbare werken, de heer H. P. Bloot. Hierna begon de afwerking van het programma. Allereerst liet de heer J. A. Dekker een aantal kleurendia's zien van Keukenhof en vervolgens nam hij de aan wezigen mee op een reis door Denemar ken, Zweden en Noorwegen naar het land van de Middernachtzon. De toneelgroep van de vereniging voerde voor de pauze de schets „De kip en het ei", op en r pauze een tweede schets „Een kwartiertje krijgskunde". Beide goed gespeelde schetsjes werkten bijzonder op de lach- Er volgde nog een wedstrijd mastklim men. De hamvraag, met beloning worst, werd goed beantwoord door het duo mej. C. van Neerbos en de heer W Schonenberg, dat bovendien bij de lik-op- stuk vraag een tweede worst in de wacht sleepte. De voorzit ter, de heer Priester danktè de verschillende medewerkenden viseren op een verzoek van het school bestuur van de Hervormde Gemeente om medewerking te verlenen bij de vernieu wing van verouderde schoolmeubelen. Een uitgewerkte kostenraming zal nader worden aangeboden. Teneinde te voorkomen, dat de besturen van de bijzondere kleuterscholen in finan ciële moeilijkheden komen, stellen B. en W. de raad voor enkele voorschotten te verstrekken, nl. 675,— per lokaal, 8,50 per kleuter en een gebouwenvergoeding van 200—, 800.— en 1000,— voor resp. lokalen van vóór 1940, tussen 1946 en 1953 gebouwd en na 1953. Op grond van de slechte toestand van woningen aan de Stationsweg stelt het dagelijks be9tuur voor, aan de Stations weg de volgende nummers niet meer voor bewoning geschikt te achten: 38, 40. 42. 44, 46, 48, 50, 52. 54, 56, 58, 60. 62, 64, 76, 116'118, 120, 122. 124, 138, 140, 142, 144 en 146. De ontruimingstermijn achten B. en W. op maximaal zes maanden. Zeeheldenwijk In het „Meer- en Duinplan" is men begonnen met de opening. Er komen daar 600 huizen met verschillende atraten en pleinen. Om praktische redenen achten i W. het noodzakelijk, thans reeds aan dit stratencomplex namen te geven. Aan gezien er in de gemeente al een Oranje- wijk en een Bloemenwijk zijn, stelt het gemeentebestuur voor aan de nieuwe wijk namen te verbinden van zeehelden ontdekkingsreizigers. Gedacht wordt een De Ruyteratraat, Trompstraat. Van Speykstraat. Doormanplein, Piet Heinplein en Heemskerkplein In de Bloemenwijk moeten nog enkele raten een naam hebben en hierbij den ken B. en W. aan de Dahliastraat, Gera niumstraat en Violenstraat. Geref. jeugdverenigingen Vanavond wordt door de Gereformeerde J.V. en M.V. in de zaal van „Dc Taveerne" een toneelspel opgevoerd. Kunst en Volharding De Christelijke mondaccordeonverenl- ging „Kunst en Volharding" zal donder dagavond onder leiding van de heer G. van Strien de jaarlijkse uitvoering geven in de zaal van Rehoboth. De leden v lemmermeer" komen vanavond bijeen c hun plannen te bespreken. LEIDERDORP Jubileumtoernooi „Leiderdorp" In de eerste ronde van het door de Leiderdorpse schaakclub georganiseerde jubileumtoernooi. waaraan in de eerste klasse hot kampioenschap i3 verbonden, waren de uitslagen als volgt: eerste klas se: C. Meinema—Joh. de Jong 01; M. Splinter—W. Goedhart x—x; A. Karstens Ch. Sterk xx; A. P. HelmusR. Mar- bus 01; H A. Korswagen—P. van Wij nen xx; H. v. d. VechtC. van Tol 10; H. S. Ginjaar— P. C. v. d. Leek 1—0; G Nagtegaal—S. E. Willems of Brilman 1—0; tweede klasse: J. P. Verwijs—T. Rasser Va; C._ Boon—J. Koopman Va—\s; W. v. d. Leek—A. de Kleis 01. SASSENHEIM C"* ISTERAVOND MAAKTE de Sassenheimse A.-R. kies- ereniging in het F Jeugdhuis kennis met de heer Biesheuvel, landbouw deskundige in de Tweede Kamer voor de A.-R. partij. De heer Biesheuvel gaf een toelichting op de huidige anti-revolutionaire politiek, waarbij hij niet schroomde te wijzen op fouten in eigen kring. Het beleid van minister Zijlstra ten aan zien van de landbouw kon hem bijvoorbeeld niet bekoren, maar hij gaf toe, dat deze bewindsman wel voor een uitermate moeilijke taak staat, omdat zijn visie overeenkomt met die van de socialisten, echter gebaseerd op een andere grondslag. Dit Is volgens mr. Biesheuvel het moei lijke punt in de huidige politiek, dat er geen verschil ds tussen de beslissingen de politieke partijen, terwijl dit ver schil in wezen toch zeer zeker bestaat. Het streven van de PvdA met haar landbouw- politiek Is doorweven met een rode draad en drijft naar nationalisatie,, die A.R. zienswijze pertinent afgi wordt, Spreker zag hierin een aantasting an de persoonlijke soevereiniteit. Uitvoerig ging de heer Biesheuvel p de bestedingsbeperking. Allereerst achtte hij het tijdstip ongelukkig gekozen thans de subsidie op voedingsmiddelen laten vervallen. Dit had moeten gebeu- n bij de vorige welvaartsronde. Voorts noemde mr. Biesheuvel de voorgestelde overheidsbezuinigingen, die in veel ge vallen geen wezenlijke bezuinigingen zijn een verschuiving van de overheid de consument, uitermate pover. Al leen bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn belangrijke verminderin gen voorgesteld, maar mr. Biesheuvel vroeg zich af, of ook bij Oorlog niet iets zuiniger geleefd kan worden. Het grote bezwaar van de beperkingen noemde spreker de bemoeilijking van de inves teringen in het bedrijfsleven. Met nadruk verklaarde de heer Biesheuvel, dat het de taak van het parlement behoort hiertegen verzet aan te tekenen. Ook ging de heer Biesheuvel nog in op de internationale verhoudingen en wel het bijzonder op de plannen voor de gemeenschappelijke markt De eenheid Europa is van het grootste belang in de strijd tussen de twee machten Amerika Rusland. Terugkomend op het verband tussen het dagelijks levep en de politiek, zei spreker, dat men dit verband vaak pas aanvoelt wanneer men nadelig getroffen wordt. Men mag echter niet vergeten, dat de achtergrond van het socialisme de nationalisatie blijft, waarbij alles onder geschikt gemaakt wordt aan de machtige centrale overheid Den Haag. Ter Leede recipleert Ter gelegenheid van het behalen het kampioenschap van de 2de klasse K.N.V.B. houdt het bestuur van Ter Leede morgenavond van half acht tot negen een receptie in het jeugdhuis. Ouderavond Vanavond om half acht wordt in Rondom 35-jarig jubileum an van de af- Ncderlandse i plantengros- eroot aantal leden In het Casino werd fcestvergadering geho held van het 35-jarig b deling Rjjnshurg van bond van snijbloemen siers. In de feestelijk i sierde zaal van de afdcli de voorzitter, de heer N. den Heyer, de feestavond opende. De heer Den Heyer herinnerde aan de oprichting van de afdeling, die eigenlijk ls ontstaan door de moeilijkheden die de grossiers ondervonden bij het verzenden an hun produkten met de trein. De voorzitter herdacht de drie man nen. die de stoot tot de oprichting heb ben gegeven. de inmiddels overleden heren P. Heemskerk. C. Vianen en G Delft Sr. De afdeling is uitgegroeid >en grote vereniging met bijna twee honderd leden en er was dan ook alle reden dit jubileum te vieren. Namens het gemeentebestuur felici teerde burgemeester Koomans de afde- en namens Flora deed dit de heer T. Kralt. Ook sprak de heer L. Noorman uit Aalsmeer namens het hoofdbestuur en de heer J. Schild sloot de rij namens de bond van kleinhandelaren in snijbloe- ïtving een bloe- n deel viel aan het ziekenhui' Mevrouw Koomans men-hulde, die ook mevr. Van Delft, die ligt. Een gezelschap onder leiding van Henk Beekman heeft de aanwezigen vervolgens aangenaam bezig gehouden. Rest nog te vermelden, dat de versie ring van de zaal was uitgevoerd door de Op donderdagmiddag 7 maart heropenen wij onze veirbouwde en vergrote zaak, tevens her denken wij dan het 40-jarig bestaan van onze zaak. Gelegenheid tot feil ai teren ,'s avonds van 7—9 uur NOORDEINDE 10, KATWIJK AAN ZEE FIRMA G. POOT NOORDWIJKERHOUT Ernstige aanrijding Gistermorgen is de heer H. Parera aan gereden door een bestelwagen van de heer Van der Klugt. De dokter vermoedde een schedelbasisfractuur en achtte overbren ging naar een ziekenhuis noodzakelijk. De fiets van het slachtoffer werd zwaar beschadigd. KATWIJK AAN ZEE Vijfenvijftig jaar getrouwd Het echtpaar Van der Plas, Varkevisser- straat 214, hoopt dezer dagen zijn vijf envijftigjarig huwelijksfeest t« vieren. Hoog en laag water Donderdag 7 maart: hoog water 6.36 en 18.53, laag water 2.16 en 14.41. VOORSCHOTEN Benvenuto houdt een fancy fair De Voorschotense harmanievereniging „Benvenuto" houdt op 7, 8 en 9 maart een grote fancyfair in het gebouw voor Chr. belangen aan de Wijngaardenlaan. waarbij het niet ontbreekt aan fraaie prijzen. De opbrengst is bestemd voor een nieuw insturmentarium. Zaterdag middag is er een speciale kindermiddag en er is die dag ook een grote drumband show, van 6 tot 7 uur 's avonds. Burgerlijke stand Geboren: Peter z v B Mechelse en L Bakelaar; Margretha Johanna dr v C H Karremans en J H C de Groot; Matthijs z v A G Vette en H W van Stekelenburg; Christiaan Jan Leonardus zn v C J de heren Van Riel en Van Iterson en de bloemen waren geschonken door de veilingvereniging Flora. Acht miljoen graven in de catacomben Gisteravond heeft de mannenvereniging In dienst der Kerk in de zaal achtei Avondrust haar jaarvergadering gehou den. Na een welkomstwoord van zitter C. v. d. Wolf hield de heer H. Glas bergen een inleiding over de gelijkt van het bruiloftsmaal. Uit de verslagen bleek, dat er achttien keer is vergadi Het bezoek kan nog wel wat beter, samenwerking met de plaatselijke zus-' verenigingen is heel goed. Het bestuur werd als volgt samer steld: C. v. d. Wolf. voorzitter, H. Wolt- haus, tweede voorzitter, J. de Mooy, pennningmeester, C. Verhart, secretaris en H. Kuyvenhoven algemeen adjunct. De penningmeester deelde mee. dat er een batig saldo is van ongeveer 36. Na een declamatie van de heer Brussee en de pauze hield ds. Groenewoud lezing over de Romeinse catacomben, de onderaardse begraafplaatsen van de eerste Christenen in Rome. De predikant v< telde over de wandgraven, de grafkam< en de prachtige fresco's. De gangen zijn tezamen ruim duizend kilometer lang er zijn ongeveer acht miljoen mensen graven. Toen de Christenen werden v volgd, hielden zij hier hun samenkomsten en maaltijden. Ds. Groenewoud verduidelijkte zijr toog met lichtbeelden. Bidstond voor 't gewas Vrijdagavond 8 uur zal in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afdeling de Gereformeerde Bond in een bidstond spreken ds. M. Ottevanger te Leiden. Jcugdvergaderiüg Morgen om half 8 wordt door de Chris telijke jongelledenclub, een onderafde ling van de C.J.M.V., in de zaal achter Avondrust een ouderavond-jaarvergade ring gehouden. (Advertentie) FLINK WINKELMEISJE Banketbakkerij VAN VREEDENDAAL Vliet N.Z. 45 RUnsbur, Vos en S A M de Bruyn; Hendrica Cor nelia dr v J Boer en H C van Duivenbode. Gehuwd. Petrus Cornelis Grundeken en Margaretha Alida Maria van Velsen; Jacobus Joannes Agnes Stauthamer en Anna Catharina van der Wal. Overleden: Hendrik Labordus, 86 jaar weduwnaar van Johanna den Os. WARMOND Raadsvergadering Dinsdag 19 maart komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. OEGSTGEEST Gemeenteavond Donderdag 14 maart wordt de jaarlijkse Gemeente-avond van de leden der Gere formeerde Kerk gehouden. schoolgebouw aan de Jac. van Beieren- laan de ouderavond van de Herv. school gehouden. VALKENBURG Grote plannen bij Oranjevereniging In de loop van deze zomer zal het vijf entwintig jaar geleden zijn. dat de Oran jevereniging „Wilhelmina" werd opge richt. Vanzelfsprekend zal dit feit niet onopgemerkt voorbijgaan. Het bestuur wilde liever niet, dat het jubileum ge vierd zou worden rondom de tweede woensdag in september, omdat men dsfa toch al de handen vol heeft met het dorpsfeest. Helaas heeft Valkenburg nog geen zaal, waar een behoorlijk aantal personen in kan worden ontvangen; im mers, de Oranjevereniging telt enige hon derden leden. Het feestcomité heeft nu in Katwijk een geschikte zaal gevonden en heeft plannen gemaakt om op de bewuste feest avond voor het vervoer naar en uit Kat wijk zorg te dragen. Men meende geen betere avond daarvoor te kunnen vinden dan die van de 30ste april. Dan staat alles in het teken van „Oranje" Feestvieren kost echter geld. Reeds enige tijd is het bestuur aan het sparen geweest en een aardig bedrag is bij el kaar gebracht. Maar de plannen rei ken veel verder. Onder leiding van de heer C. de Bruin heeft men nu een ver loting georganiseerd met een behoorlijke hoeveelheid prijzen. In tegenwoordigheid van het college van B. en W. heeft men gisteravond de etalage van de heer Rhijnsburger aan de Hoofdstraat daar mee ingericht. Burgemeester Van der Have heeft met het omdraaien van een knop de feestelijke verlichting van de etalage ontstoken. Als we dit alles nu overzien, moeten we eerlijk zeggen, dat het bestuur van de Oranjevereniging heel wat durft. Drie fietsen vormen de hoofdprijzen, terwijl vele .andere praktische gebruiksvoorwer pen en levensmiddelen alles zeer aan trekkelijk maken. De heer De Bruin zei. dat er nog'veel moeilijkheden overwon nen moeten worden. Hij beloofde, dat het een feestavond zal worden, waarop de Oranjevereniging met trots kan terug zien. Schaaknieuws Om de beker werden de volgende wed strijden gespeeld: M. van. der MeijL. Noort 1—0; D. OuwerslootJ van F.g- mond 1—0; R. van der MeijH. Ouwer sloot Hzn. 10; H. RussohenbergH. Ouwersloot afgebr.; H. Ouwersloot—R. van der Meij 01. De volgende wedstrijden werden vriend schappelijk gespeeld: Anth. v. d. Berg— A. Imthorn 0—1; J. van Egmond—T. v. d. Berg 01; T. v. d. BergHerm. Rus- schenberg 01. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Nog enkele keren komt men bij elkaar in de gang van de Chr. school. Om wereldtitel schaken Smyslov won de eerste partij De eerste wedstrijd om het wereldkam pioenschap schaken tussen titelhouder Botwinnik en uitdager Smyslov is gister avond afgebroken. Botwinnik, die met wit i speelde, stond bij hel afbreken in een slechtere positie dan Smyslov. De partij wordt vandaag voortgezet De tweekamp zal ongeveer zes weken duren. Er zullen 24 partijen worden ge speeld. De laatste krachtmeting tussen de zelfde spelers om het wereldkampioen- j schap, die in 1954 werd gehouden, ein digde onbeslist. Vanmorgen deelde de wereldkampioen Smyslov mee, dat hij de partij gewonnen gaf. Arsenal uitgeschakeld De wedstrijd uit de halve finale om de Engelse voetbalbeker tussen West Brom- wich Albion en Arsenal, die gisteren werd gespeeld, is door Arsenal met 2—1 verlo ren .waardoor dit team ls uitgeschakeld. West Bromwich Albion komt nu in het veld tegen de winnaar van Burnley— Aston Villa, die vandaag wordt gespeeld. Kampioenschappen L.D.D.B. '57 Voor het persoonlijk damkampioenschap 1 van de Leidse districts dambond is de hoofdklasse ingedeeld in drie groepen. Van elke groep kunnen twee spelers in de finale geplaatst worden. De voorwedstrij den zijn inmiddels gespeeld in verschil lende plaatsen en hebben tot resultaat ge had dat de volgende spelers de finale hebben bereikt: Groep 1: 1. Vink, Noordwijk, 2. Van der Wiel, Noordwijk; Groep 2: 1. W. Leeuwen burg, Rijnsburg, 2. Van der Starre, Ter Aar; Groep 3: W. Heemskerk, Leiden. Over de tweede plaats moet nog worden beslist tussen de heren Nijenhuis en J. v. d. Zwan. De heer Zwetsloot te Noordwijk is gerechtigd zonder voorwedstrijden «n de finale te spelen. In de eerste klasse zullen deelnemen de heren I. Paauw en J. de Vink, Leiden, Heuvelman, Woerden en Pesschier, Zuidhoek en C. v. d. Zwan, Noordwijk. In de tweede klasse komen uit de heren C. Maas, Bolk en Voorbergen, Woerden, G. Wortman, Zwammerdam en Van der Niet, Noordwijk. Voor het jeugdkampioenschap heeft zich een grote groep jongelui op de finalelijst geplaatst, n.l. Van Duyvenvoorde, A. de Koning, R. Wortman, Van Zuylen, Vletter en W. Star. C. K. B. Zuid-Holland N. gaat jaarvergaderen Vrijdagavond wordt in de Turk te Lei- i den de jaarvergadering gehouden van de afdeling Zuid-Holland-Noord van de Chr. korfbalbond. Wat de bestuursverkiezing j aangaat de heren E. H. Broekstra en W. van Zwieten zijn aftredend, maar her- I kiesbaar. De penningmeesteresse heeft op I de balans een voordelig saldo van 263. Het bestuur zal voorstellen doen tot de instelling van klassen naar leeftijd, tot j het houden van een aantal wedstrijden buiten competitieverband en tot hét om slaan van de helft van de totale kosten over de verenigingen. Doordat de ijshookeywedabrijd om het wereld- en Europees kampioenschap tus- sen Zweden en Rusland, die gisteren in Moskou werd gespeeld, in een 44 gelijk is geëindigd, is Zweden met 13 punten uit 7 wedstrijden wereld- en Europees kampioen ijshockey geworden. De Rus sen bezetten met 12 punten uit 7 wedstrij den de tweede plaats. HILI.EGOM Cefa gaf weer een filmvoorstelling De Cefa heeft gisteravond in de grote zaal van Treslong de film Kaspar zoekt een Vader vertoond. Kaspar heeft zijn vader in de oorlog verloren en op een vakantietocht met zijn moeder raakt de jongen zoek. Door een mijnheer met wie hij later op goede voet komt te staan, wordt hij naar het hotel teruggebracht. Zijn moeder mag deze man ook wel en zo krijgt de rolprent een happy-ending. Voor de pauze werd er een film van het Bostonse conservatorium en een kleuren film over dierenreservaten in Zuid- Afrika vertoond. Agenda raadsvergadering Donderdagavond 8 uur komt de raad bijeen. Agenda: verzoeken om vergoeding reiskosten l.v.m. schoolbezoek; ver zoek om medewerking ten behoeve van de St. Josephkleuterschool; verzoek om medewerking ten behoeve van de Prinses Marijke-kleuterschool; vaststelling ver goedingen ingevolge kleuteronderwijs wet; vaststelling voorschotten ingevolge L.O.-wet voor 1957; vaststelling voor schotten ingevolge L.O.-wet en vaststel ling getal wekelijkse lesuren vakonder wijs voor 1957; subsidiëring van het bij zonder avond-mulo te Haarlem; aanleg speelterreinen in „Meer en Dorp" en na bij de Sportlaan; vaststelling verordening wachtgeld en pensioenen voor de wet houders; wijziging preventie-verordening brandweer; wijziging verordening hon denbelasting; subsidiëring plaatselijke af deling „Veilig verkeer"; verhoging ma ximum-bedrag kasgeldleningen voor 1957; aangaan rekeningcourant-overeenkomst met „Goed Wonen"; aankoop vrachtauto voor het bedrijf openbare werken; ver bouwing kantoren van het bedrijf open bare werken; verbetering straatverlich ting van de Haven; plantsoenaanleg in het plan „Bakkum"; verkoop cultuur grond Haarlemmermeer: verpachting cultuurgrond Haarlemmermeer; verkoop bouwterrein in „Meer en Dorp II"; aan- en verkoop grond in plan „Weerestein" van en aan de Gereformeerde Kerk; grondverkopen in het plan „Weerestein"; a) oprichting van een gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke zorg, b) benoeming leden Instelling voor maat schappelijke zorg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4