Model-groenaanleg bij Leidens eerste torenflat u V f|p' iüii i 1 KWATTA Modeshowseizoen in Leiden gisteren begonnen Instructieve contactavond Vebo stelde programma voor dit jaar vast MhUWjc, LE1DSCHE COURAINT 3 lil november wonen in de lucht Terras-aan-vijver met banken en pergola met slingerplanten (Van een onzer verslaggevers) DE VERWACHTING dat het Leidse torenflatgebouw aan de Kanaalweg zónder de afwerking over drie maanden en compleet in november van dit jaar klaar is, heeft de plantsoendienst er niet van kunnen weer houden, nu reeds de omgeving van het gebouw op te vrolijken met een voor Leiden werkelijk frappante groenaanleg. Voor deze aanleg heeft de dienst de handen vrij gehad, want de omgeving van de torenflat wordt niet ontsierd door stapels bouwstoffen, nu de uitvoerende firma er blijkbaar naar gestreefd heeft haar materialen op een zo klein mogelijk terrein op te slaan. Wie op dit punt van Leiden een niet is geweest, staat wel een beetje wonderd te kijken naar al die verande ringen in het stadsbeeld, veranderingen die al een definitief karakter dragen, ge zien ook het aanleggen van de water partij en de groen- en tuinstroken. De Roomburgerlaan is doorgetrokken, zodat men van van de Fruinlaan recht streeks op de Kanaalweg kan komen. Staat men op de Kanaalweg, met het ge zicht dus naar de Fruinlaan, dan komt aan de rechterkant de De Goejestraat op de Roomburgerlaan uit, terwijl deze straat zich links van de laan voortzet in de Duyvendakstraat (genoemd naar prof. J. J. L. Duyvendak, die leefde van 1887 tot 1954 en in Leiden hoogleraar in de Chinese taal was), die aan het eind met een bocht naar het flatgebouw loopt. De Duyvendakstraat ligt vlakbij en even wijdig aan de Kanaalweg. Aan weers zijden ligt een terrein voor woningbouw. Tivee nieuwe kaden Op de Duyvendakstraat volgen in de richting van de Burggravenlaan achter eenvolgens de Colenbranderstraat, de Hui- zingastraat en de Snouck Hurgronjestraat. Al deze straten komen aan de kant van het flatgebouw uit op de Uhlenbeckkade, die genoemd is naar prof.'Ch. C. Uhlen- beck, die leefde van 1886 tot 1951 en hier hoogleraar in de Germaanse talen is ge weest. De Uhlenbeckkade en de Duyven dakstraat ontmoeten elkaar in de bocht naar het flatgebouw. Aan de overkant van deze kade is de Meyerskade, die de verbinding is tussen „Te Deum" van Bruckner. (Hilversum I, 20.20 uur) Toen een van zijn vrienden Bruckner het voorstel deed zijn „The Deum" op te dragen aan de Keizer van Oostenrijk trst i uc km een grote bewondering had weigerde hij dit pertinent. Het titelblad van zijn par tituur droeg reeds de letters: O.A.M.D.G. (Omnia ad majoren Dei Glorlam al- Zes tot meerdere glorie van God). En dit wilde Bruckner niet wijzigen. Deze woor den typeren het gehele werk. Van de eerste woorden: „Te Deum Laudamus" (Wij loven U, o God) tot de laatste woor den: „In te Domine speravi, non con- fundar in aeternum" (Op U Heerheb ik vertrouwd, in eeuwigheid zal ik niet be schaamd worden) geeft de componist één jubel, onderbroken slechts door de bede om hulp voor de zwakke mensheid. Het is wellicht interessant hier een deel uit een brief van Gustav Mahler aan Bruck ner te citeren: „Gisteren dirigeerde ik uw heerlijk en geweldig Te Deum. Zowel de medewerkenden als het gehele publiek waren ten diepste getroffen door de machtige bouw en de waarlijk verheven gedachte en ik beleefde aan het einde van de uitvoering iets. wat ik als de grootste triomf van een werk beschouw: het publiek bleef zwijgend zitten, zonder zich te bewegen. Eerst nadat de dirigent en de uitvoerenden hun plaatsen ver lieten, verbrak men de stilte". De uit voering vanavond heeft plaats in het ka der van de jubileumviering van de Ned. Radio Unie en geschiedt door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroep koor, het NCRV-Vocaal Ensemble en so listen o.l.v. Bernard Haitink. de Burggravenlaan en de Van Vollen- hovenkade; de Van Vollenhovenkade fe ook al geheel doorgetrokken. De Meyers kade houdt de gedachte levend aan de bekende prof. E. M. Meyers, die leefde van 1880 tot 1954 en een van Nederlands grootste rechtsgeleerden is geweest. Groenpaden en water En tussen de Uhlenbeckkade en "de Meyerskade is nu een groenpartij aange legd, die men verder in Leiden nergens vindt. Bij het flatgebouw is een trapje gelegd, dat voert naar een terras van ver schillend gekleurde tegels, die figuren vormen. Op dit terras zijn vier banken geplaatst. Het terras wordt achter de banken van een brede heesterbeplanting gescheiden door een soort pergola, waar langs zich straks allerlei prachtige klim planten gaan slingeren. De beplanting wordt omrand door de bekende „kinder hoofdjes" die eens het wegdek van een Leidse straat hebben gevormd. Het terras, dat deer de jeugd reeds als relschaatsenhaan in gebruik is genomen, ziet uit op een vijver, die aan de kant van het terras breed is en naar de Burggravenlaan smal toe loopt. Aan weerskanten van dit water zjjn gras- en beplantingsstroken aan gelegd. Tassen het gras en de heesters loopt aan beide kanten een wandel pad van tegels, dat, kennelijk tegen het gebruik door fietsers, met een dubbel hek is afgesloten. De oevers zijn verbonden door een zwak gebogen bruggetje. Voor dit onderwerp komt de plantsoen dienst alle lof toe. Door het feit dat straks op een kleine oppervlakte een honderd gezinnen zijn gehuisvest, wordt uiteraard veel grond bespaard, iets waaraan Leiden wel dringend behoefte heeft. Maar hoog bouw stelt ook aan een plantsoendienst bijzondere eisen, omdat de woonomge ving niet mag vervallen tot een opeenho ping van blokken, waar Hcht en ruimte hebben afgedaan. De stelling dat hoe meer wij met onze woningen de lucht ingaan, voor de en tourage der woningcomplexen grotere zorg geboden is, is zeer positief verdedig baar. Daarom is de verborgde, vrolijke en rustgevende aanleg van dit groen bij Leidens eerste torenflat een model voor alle torenwoningen die wij eventueel nog krijgen. Bij de torenflat aan de Kanaal weg is in een groen- en water partij een tegelterras aange legd waarop banken, met het zicht op een vijver, zijn ge plaatst. Het terras wordt aan de achterzijde afgesloten door een pergola, waarlangs zich straks allerlei klimplanten zul len slingeren. De straat op de achtergrond waaraan geen bebouwing staat, is de Duyven dakstraat die het verlengde is van de De Goejestraat. In de breedte van de foto, langs de pergola, loopt de Uhlenbeck- laan. De huizen links op de foto zijn die van de Colenbran derstraat. AGENDA VOOR LEIDEN Vrijdag Levendaal 1, 8 uur: Stichting „Commis sie voor huishoudelijke en gezinsvoor- lichting", cursus bloemschikken (voor jaarsbloemen). Stadsgehoorzaal, 8 uur: cabaret- en variété-avond van K. en O., revue „Puur Plezier". Pieterskerk, T.IS uur: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: Chr. lyceïstenver- eniging „Amicitia "et animo juncti" schoolavond met opvoering van „Reinaert de Vos". Herengracht 34. 8 uur: Leidse Smal filmliga. Plantsoen 71, 8 uur: algemene vergade ring voogdijvereniging „Tot Steun" afde ling Leiden. Recreatiezaal „Vooruit". Korevaarstraat 30, 8 uur: afdeling Leiden coöperatieve vrouwenbond, mevrouw mr. M A. Kaa- kebeeke-van der Put over „De hande lingsbekwaamheid van de vrouw". Kleine zaal stadsgehoorzaal. 8.45 v.m.: begin bevolkingsonderzoek op tuberculo se (schoolkinderen). Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: ontspan ningsprogramma C.J.M.V. „Jan Ligthart". Freek Sachs treedt op. na de pauze het verhaal „Achmed en Sittaria". Leiderdorp: gemeentehuis, 7.45 u raadsvergadering. Vo orschotenrgemeentehuis, 8 uur raadsvergadering Zaterdag Antoniusclubhuis. 8 uur: feestavond personeelsvereniging S.R.O. Gebouw Prediker, 5.30 uur: „Vreugd voor de jeugd", onder leiding van „De Maaiers" v.h. Wonderhuis Rijnsaterwou- de; zang. getuigenis, bijbelse vertelling en wedstrijd (speciaal voor jongelui van 14 tot 30 jaar). Turk, 3 tot 5 uur: receptie P S. Stok man ter gelegenheid van 25-jarig ,ubi- leum als „adjunct-directeur bij de N.E.M. Doelenkazerne, 3 uur: jaarvergadering afdeling Zuid-Holland-Noord Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers, 8 uur feest- Ten loon stellingen Lakenhal, 10—6 uur: schilderijen van Kees Bol (tot 4 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt lb), 10-12 en 2-4 uur: Geo logie in Nederland. Dienst der apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgee6t wordt waargenomen door apotheek Boekwijt, Breestraat 74. telefoon 20552, de Haven apotheek, Haven 18. telefoon 20085, en de Oegetgeeeter apotheek, Wilhelminapark 8, telefoon 26274. Amerika's schroot mag weer naar buiten Het Amerikaanse ministerie van han del heeft het verbod op uitvoer van ijzer- en staalschroot weer ingetrokken. Vergunningen worden met uitzonderingen verleend voor uitvoer naaT het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. 'I is weer Jersey bij V. en D. HET MODESHOWSEIZOEN is weer aangebroken; we wachten met span ning op wat de confectie ons zal voorzetten. V. D. heeft heel wat in petto, want er zullen dit voorjaar vijf shows worden gehouden; iedere show wordt driemaal gepresënteerd, namelijk één keer in de morgenuren en tweemaal 's middags. Gisteren was het alles jersey wat werd getoond. Blouses voor op vakantie, gedragen over een lange pantalon. Japonnen en pakjes voor de middag. Dat is niets nieuws, zult u zeggen. We dragen al vijf jaar jersey. Maar het feit, dat we dit teriaal nog altijd graag in japonnei pakjes verwerkt zien, bewijst, hoe goed het voldoet. We kunnen geèn sensationele bij: derheden vertellen over de deux-pieces of japonnen. Een nauwsluitend model nog steeds mode; daarnaast ziet m wijde jasjes met twee of één rij knopen voor pakjes, rokken met ingebreide plis- sè's, maar ook het klassieke pakje met het getailleerde jasje en de gladde rok met en dit is een variatie twee platte loopplooien. De hoofdkleuren waren marineblauw, havanna-bruin en lichtbeige; daarnaast ook grijs, vaak met een grijs-witte streep- verwerking aan hals en zakken gegar neerd. Fluwelen kragen zijn zeer modieus. Ook het lichtrood kwam vrij veel in de collectie voor. Con tactavond buurtverenigingen Leuke reis met muziekzanu i j en vrolijke schetsjes Haven en De Tuinstadwijk heb ben gisteren in de grote zaal van Den Burcht gezamenlijk een contact avond voor de leden gehouden Dit was niet de eerste maal dat buurt verenigingen een dergelijke gecom bineerde avond organiseerden. Reeds enkele jaren geleden heeft men po gingen in die richting gedaan, maar het resultaat was niet van dien aard, dat men het blijvend kon noemen. Men wil nu echter opnieuw proberen de diverse verenigingen op deze wij ze met elkaar in contact te brengen. De heren M. I. Smit en J. Sylvester spraken, beiden in hun functie van voorzitter, de aanwezigen toe. bestaande uit mensen die geregeld op amusementsavonden optreden, een re vue, onder de titel: Ga je met ons mee Met Jan Tielenburg, Nard Boer, Joke Querido en Lies Dokter gingen we van Holland naar Parijs en omgekeerd, met een klein zijdelings uitstapje naar We nen, na eerst met een liedje in de reis- sfeer te zijn gebracht. Helaas ging Ini Dreef wegens 'ziekte niet mee. Haar lege plaats werd ingeno men door een duo, dat werd aangekon digd onder de naam Jansen en Tilanua. Nard Boer had Annie Smidt meegenomen, die niet onverdienstelijk declameerde. Het bleef niet bij Europa; onder leiding van de Aloha Hawaiians was een kort bezoek aan de eilanden in de Stille Zuid zee zelfs niet te ver. Met de Double Ran chers ging het naar de Far-West. En tus sen dit programma van zang. schetsjes en accordeonspel door. speelde pianist Chris Plu melodietjes uit vroeger dagen De blouses vertoonden alle de heup lijn, die slank afkleedt; de schootjes van de deux-pièces Waren kort. De modellen die iets meer gelijkenis met het mantel kostuum vertoonden en ook als zodanig gedragen kunnen worden waren langer, maar toch zeker niet over de heupen heen. De voorsluiting is hoog dit seizoen. Een grote verscheidenheid in jersey kan men op het ogenblik bijeen zien. Er zijn de heel lichte materialen uit Italië, de jersey zoals we die uit de beginperiode kennen, en het zwaardere wevenit. Van het eerste worden zelfs avondblouses vervaardigd. Nieuwtje Wat wij tot nu toe nog niet gezien had den en wat een nieuwtje op modegebied is, is de jersey-zomermantel, uitgebracht in streep- en sterdessin. Deze mantels zullen vermoedelijk goed voldoen, want het materiaal is licht en dus gemakkelijk in het dragen. Ze vallen soepel en staan daardoor zeer elegant. We zagen een model in grijs-wit, één in bruin-wit, met bruine kraag, en één in blauw-wit. Vermelding verdient nog de linde groene strakke japon met violetkleurige brede, gedrapeerde ceintuur als enige garnering. Het hemdmodel van Dior kreeg een extra applaus toen de manne quin een brede ceintuur te voorschijn haalde en omdeed. Kennelijk apprecieert de Nederlandse vrouw de floulijn niet zonder ceintuurtje in de taille. Leidse kunstkring „Voor Allen Johanna Martzy toonde zich violiste van groot formaat VOOR DE LEDEN van de Leidse kunstkring Voor Allen trad gisteravond in de Stadsgehoorzaal de bekende violiste Johanna Martzy op, die aan de vleugel werd begeleid door Jean Antonietti. Het enigszins behoudende programma bestond uit werken van Handel, Bach, Beethoven en Schubert. Reeds bij het eerste deel van Handels sonate in F was het duidelijk, dat hier een violiste van groot formaat stond. Haar spel werd al dadelijk ge kenmerkt door een zeer warme, rustige en vooral lyrische voordracht, die overeenkomstig de expressieve intenties van de soliste over een zeer om vangrijk gebied van dynamische en coloristische schakeringen kon Het timbre van haar instrument kwam hiermee zeer goed overeen; de warme, enigszins nasale klank leende zich voor- >or het cantabile, dooh was naar onze smaak soms iets te weinig briljant, met ime in het domein van de e-snaar. Handete 6onate werd zeer boeiend voor gedragen. als moest de voordracht66tijl ynamisdh en agogisch opzicht aan vechtbaar worden genoemd. Antonietti volgde de soliste trouw, doch zonder veel geestdrift en met te zw Hoogtepunt Het hoogtepunt van de avond vormde onzes inziens de solosonate in d van J. S. Bach; het meest monumentale en ma gistrale werk dat ooit voor viool alleen werd geschreven. Hier kon Johanna Mart zy zich ongehinderd en geheel overeen komstig haar zeer individuele tempera ment ontplooien. Haar instrument kwam (Advertentie) NIEUWE RIJN 49 VOOR UW AUTO, BOOT ENZ. Sportstichting Leiden Het is zo langzamerhand wel dui delijk, dat de gemeentelijke sport stichting in Leiden bezig is een be langrijke plaats in het sportieve le ven van de Sleutelstad in te nemen. Dit bleek wel uit de grote opkomst gisteravond in het Gulden Vlies, waar op een contactbijeenkomst van de stichting allerlei problemen op sportgebied werden besproken. Te vens werd een aantal goede films vertoond. Na een welkomstwoord van voorzifter Coers zette de heer J. van Egimond, voor zitter van de pers- en propagandacom- missie, uiteen, dat het in de bedoeling van de sportstichting ligt regelmatig bij eenkomsten als deze te beleggen. Dr. W. van Zijill, directeur van het Ne derlands Olympisch Comité, vertelde ovei de Olympische spelen. Talrijke vraagstuk ken kwamen hierbij aan de orde waar onder ook professionalisme in school- en staatsverband. Er werden uit de zaal heel wat vragen gesteld. De vertoonde films gaven opbouw en uitvoering van verscheidene 6porten Jeugdige Leidenaars veroordeeld De Haagse rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen vijf verdachten uit Lei den. die zich hadden schuldig gemaakt aan tal van diefstallen en inbraken. O.m. had den zij in de nacht van 7 op 8 juli inge broken in een consumptieteni te War mond, op 10 augustus hadden zij een si garettenautomaat aan de Haarlemmer weg te Leiden geplunderd en later waren zij hier nog eens teruggekomen. Er wer den straffen opgelegd variërend van acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk, tot vier maanden waarvan de helft voor waardelijk. Het betrof hier een kantoor bediende. een jongen uit Oegslgeest, een jongen die nog studeert, een fabrieksar beider en een leerling-monteur uit Lei- Puzzel-Prominenten 1. R. van Harskamp, rBrugge- straat 5, Hazerswoude; 2. Mevr. Koordes. Ie Havendwarsstraat 8, Lisse; 3 J. van der Linden. Burg gravenlaan 123, Leiden. De suède jasjes zullen ook dit voorjaar nog worden gedragen. Ze zijn er nu ook in het wit, wat ons wel een besmettelijke kleur lijkt. Op een marineblauw japonne tje staan ze weliswaar flatteus. De leest van de schoen is Italiaans: spitse neus, hoge dunne hak. De hoeden blijven groot en diep in het gezicht gezet. hier het beste tot zijn recht, terwijl de grote muzikaliteit en de schitterende techniek van de violiste zich tot een su blieme synthese lieten verenigen. De be roemde Chaconne bekroonde deze groot ste interpretatie. Na de pauze viel de vertolking van Beethovens 8ste vioolsonate op. 30 3 in G ons wat tegen. Er bestond hier te wei nig homogeniteit van samenspel, de viool was te lyrisch en te nadrukkelijk in hoek- delen en de vleugel te zwaar en te wei nig duidelijk gefraseerd. Slechts in het lyrische middendeel in Es kwam de op zichzelf altijd al moeilijk te lijken harmonie tussen de viooltoon pianotoon wel tot stand. Schubert Schuberts rondo briljant in b behoort tot de virtuose schitterfiteratuur van d< romantiek; de inhoud is vrij minimaal er alles hangt af van het brio van de uitvoe. ring. Dit brio kwam wellicht niet 6teed6 tot uiting, doch de vertolking was stilis tisch zeer goed en technisch bewonderens waardig. Grote geestdrift der toehoorders uitte zich in langdurig applaus (reeds vóór de pauze had de violiste bloe men in ontvangst mogen nemen), et LJohanna Martzy besloot daarop nog twee toegiften te spelen: Fiocco's be kende allegro in G en een rondo van Beethoven-Kreisler. Hoewel wij deze keuze niet op vallend gelukkig vonden, moet wor den gezegd, dat aan het vioolspel hier niets ontbrak. Dit laatste cert van deze serie mocht in menig opzicht een succes heten. Dr. J. van der Veen. (Advertentie) KORS VAKKLEDINC LEIDEN S GROOTSTE SPECIAALZAAK (sands 1901) HAARLEMMERSTRAAT 241-243 Filiaal Haarlemmerstraat 3 Begrafenis van de heer C. Schout Gistermiddag had onder grote belang stelling op de algemene begraafplaats te Leiderdorp de teraardebestelling plaats van de heer C. Schout, in leven oud- directeur van de Leidse nachtveiligheids dienst. Voordat de begrafenisstoet naar Leiderdorp reed, leidde ds. J. Maaskant, Geref. predikant, een rouwdienst, waarin hij spTak over een woord uit Genesis. Toen de kist in de aula was opgebaard, sprak ook ds. Maaskant. Hij gaf een korte schets van de werkzaamheden van de heer Schout, van wie gezegd kan worden, dat hij de gerechtigheid lief had. Aan het graf sprak de predikant de geloofsbelijdenis uit. Een zoon van de overledene, de heer J. Schout. Amstel- dankte voor het medeleven en de belangstelling. Onder de aanwezigen waren ook de heer R. J. Meijer, oud-commissaris van politie te Leiden, een afvaardiging van de afdeling Leiden van de bond van oud- strijders, de heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de Leidse middenstands- centrale, de heer G. J. van Kamp, secre taris van de afdeling Leiden van de Chr. ddenstandsbond, de heer J. Th. Balke- m h igfMyy.', WINTERMANS Een sigaar van klasse Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Bauke zn v P Kuiper en J J Nieboer; Henriette Johanna Rachel dr v J Heruer en H D Blommaert; Thea IJnskje Magdalena dr Th de Vries en M M van Tongeren; Floris zn v H J Kra mer en D C van Diggele; Johanna Eliza beth dr J de Raad en J van Rossum; Pieter zn v H van der Heyden en P Koet; Luciënoe dr v A W F Geerlings en J Klinkhamer; Jan zn v J van Soest en C de Haas. OVERLEDEN: C W Visser 74 jr weduwe v C Hogendoorn; H M Keij 80 jr vrouw; C J Verbiest 70 jaar man; C Smittenaar 77 jaar huisvr v D Bavelaar; W F Colpa 51 jaar man; G Dubbeldeman 77 jaar man. GEHUWD: A van de Wijngaard en C van de Poll; G J de Goede en L Ter- vooren; J Ch Hillebrand en P van den Hoek; J N van Kins en J C van Teylin- gen; J Stokkel en C C M van Luijt; C de Wolf en M IJzerman; L P H van Es en M E Verhoog; H Regeer en C Beekman; D J Kamp en L W Schrijer; I Cornet en W A de Joode; W van Weerlee en C Fal- laux; A F Roobol en A van der Staaij; I Baart E A van Dijk; W J Jorissen en H M van Oosten. Matrassem Stoffeei STRAAT I Telef. stein, ondervoorzitter van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Middenstands bond, en een afvaardiging van het be stuur der Leidse Chr. Oranjevereniging. Jaarvergadering in Leiden T~\E VEBO-JAARVERGADERING is gisteren gehouden, in Het Gulden Vlies te Leiden. Daar de voorzitter, de heer J. W. Bonda, was verhin derd, en de tweede voorzitter, de heer G. J. v. d. Stoel, evenmin aanwezig was, werd de bijeenkomst geopend door de secretaris, de heer F. Verstegen, die de in niet groten getale opgekomen leden verwelkomde. De heer Verstegen memoreerde het overlijden in het afgelopen verenigings jaar van het algemeen bestuurslid, dr IJ. M. Kramer. Hij schetste de overledene als een man. die zich sinds de oprichting der Vebo als een warm verdediger daar van deed kennen. Inmiddels heeft het melkcontrolestation. waardoor de heer Kramer gedelegeerd was, in zijn plaats aangewezen de heer Hanken. Spreker deelde verder mee. dat Ir. Buck, directeur van de R.K. landbouw- wlnterschool te Voorhout, bereid was ge vonden zitting te nemen in het algemeen bestuur Hij is inmiddels de heer Ber gers. die in verband met zijn leeftijd ontslag had genomen als lid. opgevolgd, zijn uitvoerig Jaarverslag gaf de alles wat in 1956 in de Vebo-kring voor viel. Er heerste een goed verenigings leven^ dat culmineerde in de Paas-.na- jaars- en kersttentoonstelling en een grote opgezette aparte jeugddag. De dank voor dit verslag werd namens de vergadering aan de heer Verstegen ge bracht door de heer Mennes, die erde „technische kwaliteiten" van roemde. Klein overschot Her financiële Jaarverslag werd uitge bracht door de heer M Weima. wiens werk bijna een klein boekdeeltje besloeg, dat vóór de vergadering reeds aan de leden was toegezonden. De toelichting was blijkbaar èf. Niemand wenste nog iets te weten. De resultaten waren niet slecht. Er was zelfs nog een klein over schot op de rekening 1956. Uit de toelichting bleek, dat de kerst tentoonstelling niet direct een financieel succes was, maar men hoopt, dat dit aspect door de goede technische start in de toekomst gunstiger zal worden. In de financiële commissie, die de penning meester dechargeerde, werd in de plaats van de heer A. H. Rotteveel te Oude Wetering gekozen de heer v. d. Meer uit De vergadering keurde de aanwijzing goed van de heren C. A. van Dam, H. F. J. Mooren. H. Roest. W. van Santen en L. J. Splinter als bestuurslid door het algemeen bestuur. De heren G. J. v. d. Stoel, F. Verstegen, L. A. Mennes en J. H. v. d. Kloot werden opnieuw gekozen. Programma Het tentoonstellingsprogramma 1957 werd als volgt vastgesteld: 5 april Paas- veetentoonsteflling, 19 september de eigenlijke Vebo-tentoonstelling, medio december de Kerstveetentoonstelling. Er zal weer een aparte jeugddag worden ge houden op een in overleg met de jeugd commissie vast te stellen datum. Dit programma werd goedgekeurd. Slechts over de Kerstveetentoonstelling werd ge discussieerd. Bij de rondvraag werd uitvoerig ge sproken over de financiële positie der vereniging. Men was van mening, dat de propaganda allereerst gericht moet wor den op de boeren zelf uit de Rijn- en Duinstreek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3