Avonturen van Spekkie en Blekkie Harmonie concerteerde voor de vijftigste maal Comité gaat oprichting van V.V.V.-afcleling voorbereiden Gezagvoerders onderscheiden ODD RHELMIN Jlarta SPOED! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 27 FEBRUARI 19»/ Fijne uitvoering in Valkenburg Bij elfde lustrum hoopt men muzikanten in uniform te kunnen steken |"N ZAAL DE VRIES heeft Valkenburgs Harmoniegezelschap, onder lei- ■- ding van de heer w. F. de Zwart, gisteravond zijn vijftigste uitvoering jegeven. Nadat de tonen van de inleidende mars („B.B. en C.F." van Ord lumewaren verklonken, besteeg de ere-voorzitter, burgemeester M. A. )an der Have, het toneel, om het openingswoord te spreken. In alle een voud en overzichtelijke bondigheid werd het een keurige speech. Men loorde dan, dat de oranje kleur van het programma een symbolische bete- zenis had. Deze avond was immers een bijzondere; de vereniging gaf haar njftigste uitvoering, tevens de laatste vóór de viering van het elfde lus- rum, op negenentwintig juni, samenvallend dus met de verjaardag van 3rins Bernhard. En omdat de kleurige verscheidenheid van gewone colbertjes een korps als Val- cenburgs Harmonie langzamerhand on waardig is geworden, is men van plan, oij die feestelijke gelegenheid het gezel schap in uniform te steken. Daarbij word! natuurlijk op de medewerking van de gehele dorpsgemeenschap gerekend. Het afgelopen jaar kenmerkte zich door twee belangrijke gebeurtenissen. Op het nationaal concours in Zeist op tweede Pinksterdag legde het korps beslag op de eerste prijs in de ere-afdeling (met lof van de jury). Bovendien behaalde men het hoogste aantal punten van het gehele concours. Het was moeilijk, tot deze nog niet bereikte hoogte op te klimmen, maar het is niet minder moeilijk, er te blijven. Opwekking Daarom wekte de burgemeester de - jeugd op, zich bij de vereniging aan te sluiten. Dit is temeer nodig, daar er in deze tijd niet minder dan drie klarinet tisten in militaire dienst zijn en de zeer bekwame klarinettist Oosterlee door ziek te tijdelijk is uitgevallen. Een verheugend feit is, dat het gemeen tebestuur heeft besloten, een naar ver houding zeer hoge subsidie aan de ver eniging te verlenen. Iedere Valkenburger kan daarvan de volle rente ontvangen, als hij tenminste de moeite neemt, alle zomerconcerten van de eigen Harmonie te gaan beluisteren. De kleine zaal De Vries is voor een blaasconcert in feite niet geschikt. Het geluid kan niet voldoende tot rijpheid komen; het mist gewenste mildheid en souplesse. Dit gebrek is de. muzikanten niet aan te rekenen. Zij hebben in menig opzicht hun stand opgehouden. De heer De Zwart leidde zijn mensen met nauwgezette degelijkheid door alle moeilijkheden heenzij het niet al tijd ongerept. We kregen de indruk, dat een paar werken technisch wat te hoog waren grepen. Het Ballet Egyptien, een suite met quasi-exotische effecten, waai reeds enkele generaties van harmonie- (iefhebbers zich hebben vermaakt, behoort toch. wat de moeilijkheid betreft, wel de superieure afdeling thuis. Toch was 1 Directie De directie van de heer De Zwart ken merkt zich niet door het streven naar verfijning, maar wel door wat hoekige ex pressie en sprekende contrastwerking. Zo klonken de walsen Les Partineurs (Wald- teufel) en Wiener Bürgerwalzer open en eerlijk, maar niet zwevend. De benen kwamen er niet door van de vloer Een werkelijk voortreffelijke uit voering kreeg de bijzonder fraai ge bouwde Suite Heroique van Hendrik Altink (één van de concoursnummers) in Zeist). De verklanking van de po lonaise bijvoorbeeld is een gelukwens waard. Temeer lofwaardig mocht deze vertolking worden genoemd, waar, zo als gemeld, vier klarinettisten ont braken. Zo'n aderlating moet zich toch wel doen gevoelen. Het kleine groep je boutblazers heeft zich ecbter dap per en met bekwaamheid geweerd. Ook de pistons, de saxofoons en het slagwerk verdienen een speciale ver melding. Fantasie Het concert was begonnen met een fantasie over De Parelvissers. Dergelijke fantasieën zijn zelden werkelijk geslaagd; alleen de zeer groten is het samensteller, van zulke heterogene constructies toe vertrouwd. En die hielden er zich ge woonlijk niet mee op. De mindere goden maakten er lappen dekens van. zoals ook deze Parelvissers- potpourri getuigt. Denkelijk moet het de ondeugdelijke bouw worden toege schreven, dat het korps zich in de uitvoe ring nogal aarzelend en niet bepaald t gezind toonde. Het concert werd besloten met een vlot te verklanking van twee marsen, v van de laatste (Trafalgar) op veler De voorzitter P. van der Walle richtte zich nog in waarderende bewoordingen tot de dirigent en de dames De Zwart Oosterlee. Een kistje sigaren en bloeiende azaleaplanten waren de tolk van de dank bare gevoelens. Joh. van Wolfswinkel LISSE Filmavond metaalbewerkers De afdelingen Lisse en Sassenheim van de Chr. metaalbewerkersbond hielden in De witte Zwaan een filmavond. Vertoond werden een film in kleuren over de sprookjestuinen in Engeland en een teken filmpje. Hoofdbestuurder Nederveen wees op het belang van de vakorganisatie. De Christelijke vakbeweging heeft nog altijd betekenis, zei hij. De strijd voor onze rechtszekerheid is nog niet afgelopen. Na de pauze volgde nog een film over het bezoek van de Prins aan de West Bloembollencultuur neemt deel aan corso De afdeling van Bloembollencultuur hield in de veilingzaal van H.B.G. een ledenver gadering. Onder meer werd de deelneming aan het grote corso van dit jaar bespro ken. Het bestuur stelde voor, de contri butie te verhogen om op deze wijze de financiering van een praalwagen mogelijk te maken. Een verhoging met 25 procent is voldoende. Gebedel bij de leden afzon derlijk acht het bestuur ongewenst. Het voorstel is aangenomen. De deelneming m het corso is nu definitief geworden. Na de rondvraag werd de film „De mens zaait" vertoond. Dierenbescherming hield ledenvergadering De afdeling Lisse van de Ned. Vereni ging tot Bescherming van Dieren kwa: bijeen onder voorzitterschap van de he< J. C. van Woerden. Meegedeeld werd, dat alleen zieke dieren worden afgemaakt. Wil men van een dier af, dan kan het naar het asiel in Haarlem worden gebracht. Het ledental is nu 175. Mevrouw Grimme deel- lee, dat in het afgelopen jaar aan haar adres niet minder dan 37 zwervende hon den en 50 katten werden bezorgd, w voor toch maar weer een adres moest den gevonden. De heer De Wit deelde mee, dat er f 547 in kas is. Tot lid van de kascommis werden benoemd de heren Van Aalst Smit. Statuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld. De heer Tieleman hield in deze vergadering een interess lezing met lichtbeelden. Het bestuur n aan dit werd op een vraag meegedeeld dat in de gemeente Lisse geen ket tinghonden meer worden gehouden. Botsing Gisteravond kwam een bestelauto de Laan van Rijckevorsel uitrijden zonder op het verkeer van de Hereweg te letten. De auto werd gegrepen door een bus van de N.Z.H. Auto en bus werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. SASSENHEIM Bouw 78 woningen Het verslag van de gemeenteraadsver gadering heeft gisteren in onze buiten editie gestaan in plaats van in de edit» die ook in Sassenheim verschijnt. Wij de len de Sassenheimse lezers mee, dat in deze vergadering is besloten tot de bouw van 78 woningen. Er is overeenstemming bereikt met de provinciale directie Vrouwenbond De afdeling van de Christen-vrou bond houdt morgenavond 8 uur in het jeugdhuis een ledenvergadering. De heei O. de Moor spreekt over het werk var het Prot. Interkerkelijk Thuisfront. VOORHOUT Gisteravond werd in het gemeentehuis een door burgemeester Smolders uitgeschreven bijeenkomst gehouden, waarvoor waren uitgenodigd afge vaardigden van de afdeling Voorhout van de Kon. Alg. Vereniging voor bloembollencultuur, van de R.K. middenstand en van de Jeugdnatuurwacht. De burgemeester verklaarde te willen spreken over de vraag of het niet wenselijk is, een plaatselijke afdeling van V.V.V. op te richten. Hij noemde het van groot belang, dat Voorhout gaat meespelen in de grote V.V.V.-acties in de Bollenstreek. Vooral nadat de laatste twee jaar de wegen in de gemeente aanzienlijk verbeterd zijn. Bovendien zal de hoofdverkeersader van de gemeente, de Jacoba van Beierenweg, binnenkort aanzienlijk worden verbreed. De afgevaardigden van de R.K. midden stand zegden de burgemeester hun volle medewerking toe. evenals de afgevaar digden van Bloembollencultuur. Er werd een comité gevormd, dat <Je oorichting van een V.V.V.-afdeling zal voorbereiden. Voorzitter is de burgemeester, secretaris de heer Zeiler, leden zijn de heren P van Reisen en E. F. Knoppert van Bloem bollencultuur, P. Noordermeer van de R.K. middenstand en J. v. d. Blom, ver tegenwoordiger van de Protestantse groe pering in de gemeente. Er zullen ook nog afgevaardigden worden uitgenodigd van de L.T.B. en de Jeugdnatuurwacht, van welke laatste organisatie niemand op de vergadering aanwezig was. Uit de besprekingen, die werden ge voerd, viel op te maken, dat allereerst het mozaïek leggen zal worden aangemoe digd. Er zullen prijzen voor worden be schikbaar gesteld. OEGSTGEEST Van ruwe klei tot teer serviesgoed Voor de commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting werd gisteravond in de Willem de Zwijgerkerk een lezing met lichtbeelden gehouden over Het goede servies in het dagelijkse leven. Mevrouw P. H. Smits-Witvliet verwelkomde in het bijzonder de spreker, de heer Z. H. Lands- In zijn inleiding merkte de heer Lands heer op, dat de rol van het servies vrij belangrijk is; helaas besteden velen er niet voldoende aandacht aan. De eerste serie lichtbeelden gaf de ge schiedenis weer van het pottenbakkers vak van de oudheid tot heden. Duidelijk bleek, dat men tegenwoordig, net als in vroegere tijden, weer streeft naar een eenvoudige stijl. De produkten zijn recht op hun doel afgestemd. Na de pauze gaf de heer Landsheer aan de hand van een tweede reeks lichtbeel den een overzicht van de weg, die ligt tussen de onbewerkte klei en het servies. Mevrouw Eli Kokke van studio 13 ver zorgde een smaakvolle expositie van mo derne aardewerkprodukten. De volgende maand wordt een lezing gehouden over de verzorging van kamer planten. Op 26 april begint een cursus lichaamshygiëne. uitgeschreven openbare aanbesteding plaats van het treffen van voorzieninger aan de plantsoenen rond de gemeen telijke sportvelden en het onderhoud daar van in 1957. De inschrijvingen waren var P. Hoek, Voorhout, 19.723, en van J. L. van Wieringen, Voorhout, 10.400. De gunning werd aangehouden. Propaganda voor K.W.F.-fonds Zaterdagavond zal de afdeling Voor hout van het Koningin Wilhelminafonds een propagandabijeenkomst houden in De Bonte Koe. Medewerking wordt verleend door de Chr. gemengde zangvereniging Melodia en de toneelvereniging Cultuui verheft, welke laatste het blijspel „De gelukkige dwazen" zal opvoeren. Er zal ook een verloting worden gehouden. VOORSCHOTEN Kon. Ned. Edelmetaal- bedrij ven In de gisteren gehouden vergadering van houders van prioriteitsaandelen de daarop volgende vergadering van hou ders van preferente aandelen in de N.V. Koninklijke Nederlandsche Edelmetaalbe- drijven is met algemene stemmen de voor gestelde statutenwijziging aangenomen. In de buitengewone vergadering van aan deelhouders werd overeenkomstig het voorstel van het bestuur en van houder: van prioriteitsaandelen de heer I. Vos mei algemene stemmen wederom benoemd als directeur der vennootschap. Terzake van de statutenwijziging kon geen besluit worden genomen, daar het vereiste quorum niet aanwezig bleek. De definitieve beslissing zal worden geno men in de tweede vergadering, die is be paald op dinsdag 19 maart. Burgerlijke stand Geboren Monique dr v A de Greef er C W de Jong; Bodina Margaretha Wil- helmina dr v D van der Peijl en M A I Kramer; Margaretha Janna Cornelia dr n A Verseput en J C J Schep; Hermanus Leendert zn v L den Outer en A Nagte- gaal;Jacob zn v M Wisse en M Gilde. Ondertrouwd: J H Kraal, Rijswijk ZH en E W Huijzer. Gehuwd: N Adema en M van Egmond. Overleden; H J Jansen 78 jr; A L Ver laan 77 jr. Mannenvereniging De heer C. Verdoorn spreekt morgen 8 uur voor de Geref. mannenvereniging over Albert Schweitzer. N.V. De Landbouw NoordwUkerhout, fabriek van melkprodukten. opgericht, kapitaal 375 gewone en 125 c.p. aandelen van 1000, geplaatst 25 c.p. en 75 gew. aand. bij T. L. Sr. en Jr. en C. J. en C. Heemskerk, volgestort door inbreng contanten. WARMOND Jubileumtoernooi met 150 spelers Het tweede lustrum van de Warmondse tafeltennisvereniging Steeds Vooruit is een groot jubileumtoernooi gevierd, aren 150 deelnemers en het pleit voor het spelpeil van de feestvierende vereni ging, dat zij zelf drie prijzen in de wacht sleepte. ie voorzitter van Steeds Vooruit reikte afloop van de wedstrijden de prijzen uit. De gelukkigen zijn: eerste klas heren: 1 E. Althuis (Scylla); 2 J. Karamoy (Scyl- la); 2e klas heren: 1 W. Kuyken (Steeds Vooruit); 2 W. Nederpelt (G.E.B.); 3e klas heren: 1 P. Bouwmeester (Sparkler); 2 E. Bouwmeester (R.T.C.); 4e klas heren: 1 T. Praalder (Wibo); 2 T. Boot (Sparkler); 2e klas dames: 1 E. van Etten (Wil helmus); 2 T. van Hasteren (B.A.T.); 3e klas dames: 1 A. v. Haasteren (B.A.T.); 2 L. Bakker (Steeds Vooruit); 4e klas dames: 1 W. Bopinet (Wilhelmus); 2 C. Heemskerk (Steeds Vooruit). ZOET ERW OUDE Raadsagcnda Maandagavond kwart voor 8 vergadert de raad. Agenda: pre-advies en voorstel tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Leiden inzake de oprichting van een industrie schap; pre-advies en voorstel tot verho ging van het maximum bedrag, dat in rekening-courant en aan kasgeld in 1957 mag worden opgenomen; tot vaststelling van de afschrijvingspercentages op de be zittingen van het waterleidingbedrijf over 1956; voorstel tot vaststelling van de ge meentelijke vergoeding over 1956 voor de St. Aloysiusschool aan de Schenkelweg; tot het verlenen van voorschotten op de vergoedingen over 1957 voor de R.K. meis jesschool in de Zuidbuurt; tot het verle nen van een subsidie voor de Cornelis Musiusstichting te Leiden; tot het verhu ren van een perceeltje tuinland aan M. W. Brekelmans alhier; tot verhuur van de woning Zuidbuurtseweg 55 aan J. A. van Veen alhier; om van de Citosa in eigen dom en onderhoud over te nemen een wachthuisje aan de Hoge Rijndijk; tot vaststelling van het uitbreidingsplan voor de rioolwaterzuiveringsinstallatie; tot het verlenen van een krediet voor vernieu wing van een schoorsteen in de woning van het hoofd van de landbouwschool aan de Hoge Rijndijk. Wekelijkse keuring Het was geen wonder, dat het ditmaal in de keuringszaal van het Krelagehuis te Haarlem kaal was, nu men pas twee grote tentoonstellingen van formaat op slot had gedaan. Narcissen waren er heel weinig, hyacinten slechts een paar en ook bij de tulpen was men gauw uitgekeken. Van gebr. Slijkerman Venhuizen zagen wij een opmerkelijke tulp: White Barti- gon. Van de tulpen die Konijnenburg en Mark Noordwijk naar voren bracht, von den we Triumph toch wel een van de beste, met de lichtrode parkiet Erna Lind- gren. De felrode Stalingrad sloeg even eens een prima figuur. C. P. Alkemade Noordwijk toonde een nieuwe dubbele gele tulp: Yellow Treasure."Een tulp 1 veel belangstelling voor bestond. Van gebr. Segers Lisse zagen we een nieuw tulpje onder de naam. Constance. De hyacinten waren vertegenwoordigd door een blauwe nieuweling van K. e Noordwijk en door de rose Pink Delight van 'Langelaan en Hulsebosch Hillegom. H 47ERSWOUDE Oud-burgemeester Van der Meulen overleden In Zeist is. 88 jaar oud. overleden de heer J. van der Meulen. die van mei 1917 tot mei 1934 burgemeester van Hazers- woude is geweest. Voordien was de heer Van der Meulen burgemeester van Nieu- werkerk aan de IJssel. In de ambtsperiode van de heer Van der Meulen werd het nieuwe gemeente huis. 1927, geopend. In 1929 werd een i tract afgesloten met de stedelijke lichtfa brieken te Leiden, waardoor een begin kon worden gemaakt met de elektrificatie in de gemeente. In datzelfde jaar werd de Koudekerkse brug geopend. Ook zijn als belangrijke feiten in de periode van de heer Van der Meulen t vermelden de overneming door de pro vincie van de Gemeneweg en de opheffing van de tol. In 1930 heeft de heer Van der Meulen zich met hand en tand verzet tegen de annexatieplannen van de ge meente Boskoop. De teraardebestelling zal morgen kwart over 1 plaats hebben op de nieu algemene begraafplaats te Zeist. Als erkenning voor langdurige en bij zondere verdiensten op het gebied de maritieme meteorologie zijn aan gezagvoerders ter koopvaardij onderschei dingen toegekend. In het gebouw van het Koninklijk Ne derlands Meteorologisch Instituut heeft de hoofddirecteur van dit instituut, ir. C. J. Warners, gistermorgen de gouden medal je uitgereikt aan de oud-gezagvoer der van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, de heer C. C. Goedewaagen en de zilveren medalje aan de gezagvoerders C. J. Cos (Stoomvaartmaatschappij Ne derland), J. Dieperink (Stoomvaartmaat schappij Nederland) en P. H. de Jong (Hol- land-Amerika Lijn). De andere koopvaar- dijofficieren konden de plechtigheid niet bijwonen wegens verblijf buitengaats. Voorts is voor hun aandeel in de be werking van ingezonden verdienstelijk bijgehouden journalen en de radiografi sche verzending hiervan, aan zes stuur lieden en twee radiotelegrafisten een blijk van waardering toegekend in de v van een aneroide-barometer. Ir. Warners deed bij deze gelegenheid voorts de officiële aankondiging van het verschijnen van de atlas van de Middel landse Zee, een produkt van het K.N.M.I., waaraan drie jaren werd gewerkt. Behalve Nederlandse waarnemingen zijn hierin ook Britse. Duitse. Zweedse e Israëlische waarnemingen verwerkt. Sfeer in 't gezin? De Nieuwe Leidscbe" er in I Als U de wanhoop nabij is door tergende JEUK n infectie. Verrassend snel e desinfecterende J>DD ZEEP. Welnee! 3 zorgvuldig ge kozen geneesmiddelen de den mijn hoofdpijn snel en zeker verdwijnen. Dal is geen mysterie, doch de werking van een betrouw bare pijnstiller. Vraag dus net als ik steeds Rbeumin van Brocades helpt bi/' PH»-' Personeel gevraagd Kapsters. 2e kapster of vergevorderde leerling gevr. bij Jac. Ramak, Dames- en Herenkapper. Haven 10. Tel. 26353. Leiden. Aankomende jongen voor de kwekerij. Gebrs. Hendrik- sen N.V., Hoge Rijmdijk 243, Zoeterwoude. Telefoon 22712 (01710). Mevr. Demennnt, Rhijn- geesterstraatw. 2, Oegstgeest (t.o. Het Witte Huis), vraagt 'stente in de huishouding de dag. Gevraagd een net meisje voor hulp in winkel en huis houding. D. Schoneveld, Lan- gevaart 2, Rijnsburg. Gevraagd meisje voor hele dagen (of van 8.30—3 uur). Aanm. tot half 9. Nwe Rijn 43A. Gevraagd een meisje voor halve dagen. Boulevard 30, Katwijk a. Zee. Gevr. net werkmeisje, zondags vrij. Loon 35.— p. week. Met volle kost. Rest. Bernsen. Breestraat 157. Gevraagd flinke werkster voor 3 ochtenden per week. Mevr. v. d. Bosch. Rijnzicht- weg 9. Oegstgeest. Tel 22135. Goede schoenreparatie vereist vakmanschap repareren bij schoenen daarom Haarlemmerstr. 100 winkelinventaris w.o. opstand en schappen, toonbank, ijskast, clektr. koffiemolen, elektr. vleessnijmachine, weegschaal en 2 etalagekasten. Brieven onder No 8902 aan het bureau van dit blad. DAMESKAPSALON TER OVERNAME GEVR bedrijfspand met Brieven onder No Te huur gevraagd Ouderejaarsstudent zoekt zit-, slaapkamer. Br. no. bur. v. d. blad. 0 Arts zoekt ruime, zonnige ongem. kamer. Br. no. 8f" bur. v. d. blad. Te huur aangeb. 0 Grote zitkamer met klei nere kamer incl. gas, elektr. J 165 p. mnd. Tevens gemeub. zitkamer, slaapkamer, keu kentje met douche, balkon, 200 p. mnd., aan de Rijns- burgerweg. Br. no. 8900 bur. v. d. blad. Woningruil Te huur aangeb. in ruil v. vr. klein huis, een gr. boven huis (8 k.) centr. stad en ge schikt voor verh. aan stud. Br. no. 8903 bur. v. d. blad. 0 Aangeb. benedenhuis, bev. huisk., gang, slaapk., over- loopje, keuken en plaats met achteruitgang. Omg. Haag- weg. Gevr. groter huis. Br. 8901 bur. v. d. blad. Echtpaar m. kind zoekt nruimte in Warmond of omgeving in ruil voor nieu- flat te IJmuiden. Adres: Laan, Lange Nieuwstraat 232. IJmuiden. 0 Gevr. woonruimte voor echtpaar m. kind, in War mond of omgeving. Aangeb. woning in Zaandam. Lrnl.: van 817 u. Jachtwerf Piet Hein, Warmond. Tel. 423. Te koop gevraagd Groot orgel gevr. Omschr. merk, reg., prijs. Postbus 9, Maassluis. Tel. 609. 0 Bremmer vraagt te koop antieke meubelen. ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendulestellen, kris tallen kronen, goud, zilver, dekenkisten, koperen voor werpen, Perzen, enz. enz. Bremmer. Morsstraat 41. tel. 26918, Goegerritsteeg 1, telef. 22791. Te koop aangeb. 0 Wegens emigratie grote Phillips radio type 915 X met bandspreiding en visserijgolf 135. Fridor platenspeler m. 3 snelheden nieuw 55. Sleestofzuiger 220 V geheel compleet 27.50. Paviljoens hof 21 (bij Stationsweg). Een in goede staat zijnde kinderwagen, 30. Till-op. - Te bevragen onder letter B, Jac. v. Beelen, Amnasbraat 25, Katwijk aan Zee. Spoed. Motorfiets merk Adller 100 cc m. swingram en achterbelescoop als nieuw 350. Ook genegen te ruilen voor snelbrommer met voor- en achtertelescoop. Te bevra gen na 7 uur Aloëlaan 18. Diversen Solex Standaard 349.50, p. m. 17.30, Solex de Luxe 395.—, p.m. 20.24, inclu sief All Risk verzekering. Service Station Gebr. Huis mans Hogewoerd 6668. Tel. No. 31292. Delftsche Zaadhandel. Ge- versstr. 65, Oegstgeest. Telef. 25494. Groenten- en Bloemen- zaden, Vogelzaden, Honden- brood, Bestrijdingsmiddelen. Gereedschappen. Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers. van af 19.50, 2-pers. 26,50. Smits Bedden-tapijtenmaga zijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Telefoon 23913. 0 Voor een schuimrubber- matras moet u in 't Schuim rubber- en plastic-huis zijn. Mare 70. Wij confectioneren voor u in elke vorm schuim rubber en schuimplastic en leveren u dit in elke afme ting. Vc Rekord, Vauxhall vanaf per dag, 8 ct per km. Lan gere termijn speciaal tarief. Werkhoven, Van 't Hoffstr. 11. Telefoon 22300. Uw rijwiel als nieuw, le kl. gemoffeld, nieuwe kogel lagers, nieuwe handvaten, keurig afgebiesd, vakkundig gemonteerd 30,Joop Nieuwenhuis, K. Mare 6. Wasmachines. Koopt geen kat in de zak. Koopt een merkwasmachine bijv. Er res, Edy. A.E.G., vanaf 2.50 p. week. Joop Nieuwenhuis. K. Mare 6. Orgelles. Welke muziek leraar is er in de gelegen heid om orgelles te geven aan beginnelingen Br. onder no 8890 bureau van dit blad, Divan, open haard, oiliin- derbureau, fraai massief eik. dressoir met leeuwenkopen, haardbankje, kloostertafel, mahonie .mooie chiffonnière, fraaie eiken ladenkastjes met beslag, pracht Mechelse uit- schuiftafel met koppen, W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9. t.o. V en D. Let op Tel. No. 23261. Kinderrijwielen. Ontvan gen een pracht collectie vo leeft. 6—9 jr. en 9—12 ja; Reeds vanaf 2,- per week. Joop Nieuwenhuis K. Mare 6 Naaimachines, zowel in hand als elektr.. ook Zig-Zag in elke uitvoering. De Naai machine Specialist Dernee, Haven 7. Telefoon* 25365 Waaigat 17, Katwijk a. Zee. 0 Een zonnig humeur door een goed bedl 1-pers. f 52,50, 2-pers. 78,—, Auping Pull man, Epeda, schuimrubber, kapok. U vindt ze bij Dé Kleine Winst, Haarlemmer straat 51. 0 Wilt u een fototoestel ko pen? Kom bij Pijl eens bin nenlopen. Speciaal adres jroor rolfilms ontwikkelen, af drukken en vergroten. Let op 't juiste adres, Haarlemmer straat 108. 0 Naaim., gasf.. tafels, vloerkl., z.g.a.n., koffernaai machine, gasfornuizen, gas stellen, gasradiatoren, groot gesp. kl., vloerkeed. 2-pers. ledikanten, Solexrijw., Pull man matras, boekenkasten, schrijfmachines, radio's, enz, Nieuwe Rijn 60. Let op 60. Telefoon 22150. 0 Wasmachincfabriek heeft snelwasmachines met lichte emaillebeschadiging, gloed nieuw, met garantie 125 en 145. langzaamwassers 259 Centrifuges f 150. Ook op af betaling. Dépot: Sluisstraat No. 11. Leiden Tel. 25466. AFDELING RIJNLAND van het NEDERLANDSE ROODE KRUIS Algemene Ledenvergadering op dinsdag 12 maart 1957 des avonds om 21 uur in Hotel „Het Witte Huis" te Oegst geest. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken 4. Jaarverslag seoretaris. 5. Jaarverslag penningmeester 6. Verslag Kascommissie. 7. Aanwijzing Kascommisie. 8. Verkiezing miieuwe be stuursleden wegens 't be danken van mevr. Howe- ler en Drs. De Graaf. 9. Aanwijzing afgevaardig den naar de algemene, vergadering van het Ne derlandse Roode Kruis. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Zo nodiig, zal om 21.15 uur een tweede vergadering wor den gehouden. BAKFIETSEN Wegens dreiging faillissement 23 TAPIJTEN w.o. lc klas merktapjjten. vanaf 90.—. Brieven onder No 8887 aan het bureau van dit blad. 103. „Als er geen goud ligt op de plek, die de kaart aangeeft, zouden wij het er ook niet gevonden hebben, als we zelf waren gaan graven, en hadden we ook met lege handen huiswaarts moeten keren, Spek", antwoordde Blekkie verstandig. „O, kijk daar eens, daar gaan zeker mannen met een Knijpson-teller'.' Hij wees op een drietal mannen, die uit een van de vliegtuigen kwamen gestapt, met een vreemdsoortig toestelletje in hun hand. Ze stelden zich een meter of vijf van elkaar op en begonnen dan langzaam het dal door te „Dat kan nog wel even duren voor ze de resten van de Akelige Eiken gevonden heb ben", zei Spekkie somber. „En dan moeten ze nog gaan graven En al die tijd mag jij hier niet weg, Blek. Misschien zit je hier over morgen nog wel!" „Als ik maar goed te eten krijg, is het niet zo erg", lachte zijn vrind. „Wat u, oom „Zo is het, jongen. We hebben in het ge heel geen haast. We wachten rustig tot de mannetjes van mister Hevvittol de plek, waar het goud moet zitten, gevonden nebben en als Blekkie weer weg kan, rijden we kalmpjes naar huis terug". Het duurde inderdaad enige uren eer de mannen met de Knijpson-tellers succes had den Maar Blekkie. die lui m het gras lag uit te rusten van de emoties van de afgelopen dagen, hoorde plotseling een geroep en ge schreeuw, en toen hij opkeek zag hij een van de mannen verheugd en opgewonden wen ken. Hij sprong overeind en maakte Spekkie, die een eindje verder in het gras lag te sla pen, wakker. „Kom, Spek, we gaan eens kij ken. Ze hebben de resten van de Akelige Eiken gevonden, geloof ik." Toen ze de plek bereikten, waar de maii was blijven staan, was er al een kleine graaf machine bezig de grond om te woelen. En ja, hoor, weldra kwamen enorme, verdorde boomwortels boven. „Dit moet de plek geweest zijn", sprak mister Hevvittol gedecideerd. „Nu honderd vijftig meter naar het westen, mannen. En dan zullen we eens zien of de kaart van dat kereltje daar deugt!" Een van zijn helpers nam met een kompas de juiste riohting op, terwijl een ander met een afstandsmeter aan kwam dragen. „Lopen", beval mister Hevvittol tegen de man met het kompas. „Bill zal wel zeggen je stoppen moet-" (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6