LEIDS DIACONESSEN HUIS BESTAAT ZESTIG JAAR 11 VANAVOND LUISTERT U NAAR: Directeur Wouter A. Boot van De Dageraad overleden Filmjournaal; spiegel van wereldgebeuren Prof. Anton Klien liet iets van Oostenrijk zien Echtpaar Jong zestig jaar getrouwd 3 WOENSDAG 27 FEBRUARI 1957 Huiselijke viering Zusters Anspach en Bootsman tot diacones bevestigd ["ET ZESTIGJARIG BESTAAN van het Leidse diaconessenhuis is gister- i heef dacht. De huiselijkheid ontdeed de bijeenkomst echter niet van een zekere t plechtigheid, temeer niet omdat deze avond ook de zusters A. P. Anspach, de opvolgster van zuster Elema als besturend zuster, en A. Bootsman door de voorzitter van het bestuur, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, tot diacones werden bevestigd. Mr. J. Bool was er als vertegenwoordiger van dj het Leidse gemeentebestuur. Voordat prof. Bakhuizen van den Brink zijn uitvoerige herdenking6\voord sprak, werden de aanwezigen tweemaal bijzon der verrast. De eerste keer door mr Samsom uit Alphen aan den Rijn, dip namens de N.V. Samsom aldaar een in terne uitzendingsinstallatie aanbood. „Wij voelen allen veel voor het diaconessen- huis en voor de gemeenschapsgedachte, die in dit huis leeft." zei mr. Samsom. Zieken en gezonden kunnen door deze installatie op velerlei manier contact met elkaar hebben. Mevrouw De Jong bood namens de handwerkclub een orgel aan. De heer Leo Mens, oud-organist van de Pieters kerk, liet de mogelijkheden van dit orgel horen. Het insrtument heeft een groot aantal registers. Prof. Bakhuizen dankte ontroerd voor de beide geschenken. AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Het gulden Vlies. 8 uur: algemene jaar vergadering van de Leidse Atletiek- Commissie. Snouck-Hurgrorïjehuis, 8 uur: afdeling Leiden Ned. Prot. Bond, lezing van mej. dr. D. J. Kohlbrugge over „De zending /an het westen in Perzië". Marekerk, 8 uur: bijzondere samen komst Herv. wijkgemeente „Molenwijk", onderwerp: „Vanwaar en waarheen?", door ds. Van der Wiel, medew. van me vrouw Grims Leiderdorp (met getuigenis ii lied), ouderling Nieuwenhuis declama- e, organist en bazuinblazers. Lagere school Hooglandse Kerkgracht, .30 uur: ouderavond. Turk, 8 uur: jaarvergadering afdeling Leiden Kon. Ned. Middenstandsbond. Het gulden Vlies, 8 uur: afdeling Leiden Vereniging vcor Pedagogiek, pedagogisch- didactisch forum: mej. H. J. Glasz, P. F. Overbeeke, drs. J. A. Schreuder en dr. H. Faber. Schouwburg, 8 uur: Georgette Hage- oorn met aan de vleugel Pierre Verdonck. Gebouw Rapenburg 8, 8 uur: afdeling Leiden-Oegstgeest Vereniging voor Intern. Rechtsorde, drs. L. A. V. M. Metzemaekers „Kashmir als politiek probleem", kleine Burcht. 8 uur: Leidse ver eniging van postzegelverzamelaars, lezing ver Zwitserland met dia's. Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniging „Rijnland", L. Berghuis over „De fabri- van hondenvoedingsmiddelen", met kleurenfilms. Rapenburg 22, 7.45 uur: jaarvergadering Toonkunst. Stadsgehoorzaal, 8 uur: invitatiecon- »rt Werkimans Wilskracht t.g.v. 55-jarig bestaan. Donderdag n D., 230 tot 3.30 en 4 tot 5 uur: Modeshow. Turk, 8 uur: Contactavond Sportstichting Leiden, dr. W. van Zijll, directeur Ned. Olympisch Comité, over „Problemen rond- n de Olympische Spelen", met sportfilms. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Vijfde concert Leidsche Kunstkring Voor Allen, Johanna Martzy, viool, en Jean Antonietti aan de vleugel. Burcht, 8 uur: feestavond „Rondom de Haven" en „Tuinstadwijk". Vrijdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: cabaret- en variété-avond van K. en O., revue „Puur Plezier". Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: Chr. lyceïstenver- eniging „Amicitia et animo juncti", schoolavond met opvoering van „Reinaert de Vos". Herengracht 34. 8 uur: Leidse Smal filmliga. Plantsoen 71, 8 uur: algemene vergade ring voogdijvereniging „Tot JBteun" afde ling Leiden. Recreatiezaal „Vooruit", Korevaarstraat 30, 8 uur: afdeling Leiden coöperati vrouwenbond, mevrouw mr. M. A. Kaa- kebeeke-van der Put over „De hande lingsbekwaamheid van de vrouw". Kleine zaal stadsgehoorzaal, 8.45 v.m. begin bevolkingsonderzoek op tuberculo se (schoolkinderen). Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: ontspan ningsprogramma C.J.M.V. „Jan Ligthart", Freek Sachs treedt op, na de pauze het verhaal „Achmed en Sittaria". Leiderdorp: gemeentehuis, 7.45 raadsvergadering. Vo orschoten: gemeentehuis, 8 v raadsvergadering. Ten toonstellingen Lakenhal, 105 uur: schilderijen v Kees Bol (tot 4 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie. (Garenmarkt lb), 10-12 en 2-4 uur: Geo logie in Nederland. Dienst der apotheken De avond- en naohtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door apotheek Boekwijt, Breestraat 74, telefoon 20552, de Haven- apotheek, Haven 18, telefoon 20085, en de Oegetgeester apotheek, Wilhelminapark K telefoon 26274. «Herr, was tragt der Boden hier" van Hugo Wolf (VARA, 22.35 u.) Tussen 28 oktober 1880 en 27 april 1800 schreef Hugo Wolf 43 liederen naar ver schillende Spaanse dichters. Deze verza meling is bekend geworden als Spani- sches Liederbuch", waarvan alle liederen ie liefde tot onderwerp hebben. Uit deze bundel zingt Elizabeth Schwarzkopf van avond o.m. het op 24 november 1880 ge componeerde lied „Herr. was tragt der Boden hier", waarvan de tekst als volgt is- „Herr was tr&gt der Boden hier. den du tr'inkst so bitterlich? „Domen, liebes Herz, fiir mich. und für dich der Blumen Zier". Ach, wo solche Bache rinnen. wird ein Garten da gedeih'n? „Ja, und wisse! Krdnzelein, gar verschiedne, flicht man drinnen". O mein Herr. zu wessen Zier. windet man die Kr&nzel Sprichl Die von Domen sind für mich. die von Blumen reich' ich dir". Herdenking De voorzitter deelde mee. dat de dag was begonnen met een woord van de pre dikant van het huis. ds. Petri. Zowel aan verpleegden als aan huisgenoten was een geschenk uitgereikt Prof. Bakhuizen van den Brink bepaal de zich in zijn overzicht slechts tot de laatste tien jaren. Bij de herdenking van het vijftigjarig bestaan is immers uit voerig bij de geschiedenis stilgestaan. Hij herinnerde eraan, dat Hare Maje steit de Koningin beschermvrouwe van het huis werd. Tien jaar geleden waren er 130 bedden en 60 zusters. In 1950 werd het zusterpaviljoen gebouwd en het aan tal bedden met 40 veriheerderd. De zus ters hebben de overgang goed we ten op te vangen. In 1956 waren er 99 zusters. Het aantal patiënten bedroeg in dat jaar 3800 en het aantal verpleegdagen 53.000. Er werden in '56 1776 grote operaties verricht en 1600 klei' De materiële verzorging van de zusters in in tal van bestuursvergaderingen tei sprake gekomen. De voorzitter dacht ook aan de oprichting van de zusterraad. Over het te bouwen ziekenhuis zei 1 dat dit ongeveer twaalfmiljoen zal gaan kosten. Inzegening In zijn inzegeningswoord zei prof. Bak- an den Brink tot de zusters An- Bootsman, dat de naam diacones huiz D. J. Ciggaar ter ruste Op de begraafplaats bij het Groene kerkje te Oegstgeest is gistermiddag het stoffelijk overschot van de heer D. J. Ciggaar ter ruste gelegd. De heer Ciggaar, die 53 jaaT is geworden, was technisch hoofdambtenaar bij de rijkswaters^ De rouwdienst werd begonnen met or gelspel, waarna men enkele lievelings liederen van de overledene zong. Ds. D. J. Vossers sprak naar aanleiding van een gedeelte van Psalm 31. Zeer velen betoonden hun deelneming, onder wie afgevaardigden van de rijks waterstaat. De lieer C. Schout, 63 jaar, overleden Drie-en-zestig jaar oud is in Leiden overleden de heer C. Schout, oud-direc teur van de nachtveiligheidsdienst in Lel den. De heer Schout was ook de oprichter van deze dienst. Hij is voorzitter geweest van de Chr. middenstandsbond afdeling Leiden en heeft ook deel uitgemaakt va de Leidse middenstandscentrale en h< bestuur van de Chr. Oranjevereniging. een erenaam is. Spr. wees op het woord van Jezus: Wie de eerste wil zijn, zij uw dienaar. In de wereld rekent men met rangen en standen. Met heilige ironie zegt Jezus tot zijn discipelen, dat Hij in het ihidden van hen is als een die dient. Hij spot de maatschappelijke indeling. God heeft leven en positie gegeven en daarom zullen wij Hem dienen, in Wie wij de ware vrij heid en kracht hebben gevonden. Hoe houden wU de vrijheid, die de Heer heeft geschonken, in stand. Spr. verzekerde de beide zusters, dat deze inzegening van de diacones een steun kan ztfn. Haar inzegening wil zeggen, dat zü niet alleen staat. Zij heeft re gelmatig met de Heer te doen. Wie een ambt draagt, is geen knecht van mensen, maar staat alleen in de kracht van die eigen roeping, van de roeping van de Heer. Bekleed te zijn met een ambt betekent altijd, vrij te zijn van mensendienst in lagere zin. Er is al leen binding aan de Heer. Prof. Bakhuizen van den Brink stelde de zusters enige vragen, waarop zij be vestigend aantwoordden. Het zü6terkooi zong na dit plechtige ogenblik twee ver zen van gezang 182: d'Almachtig' is mijn Hereder en Geleide. Na het gebed werd vers 2 van gezang 83 gezongen: O sterke liefdegeest, laat uwe gloed ons vinden en aller hart en ziel tot eenheid samen binden. De bijeenkomst, waarin mevrouw P. A. HoogervorstMoulijn en de heer A. van Kapel, resp. met viool en aan de piano, medewerking verleenden, werd gesloten met een dagsluiting, die werd geleid dooi ds. Petri. Daarbij sprak de predikant over psalm 133. WIN ZO'N PRACHTIGE fflESCAFE kaft N^val# oppit II WPPT PPT. tanc An ,n'n ciarliita hanrlioa scafé geeft U weer een kans op zo'n sierlijke, handig» Nescafé kanl* De prijswinnaars op onze eerste limericli advertentie hebben inmiddels bericht ontvangen Was L niet bij de gelukkigen Ziehier dan Uw tweede kans Doe als volgt. Maak deze limerick afl Baronesse van Sleen uit Slenaken, kampioene in roerkoffie maken, zegt: „Ze wordt altijd goed als je 't met Nescafé doet, •eUw ^an de li Nescafe. Postb. linkerbovenhoek PRIJSVRAAG Laatste datur inding 7 maan 1957 Alléén prijs s krijgen vóór 21 maart a.s. bench 1300. Twee dagen extra vakantie Naar wij vernemen, is de leerlingen het Christelijk lyceum aan de Kagerstraat meegedeeld, dat zij aanstaande vrijdag zaterdag niet op school behoeven komen. Dit naar aanleiding van het be sluit van de onderwijsinspectie in Leiden tot het verlenen van een paar dagen ext: vakantie. Het late paasfeest van dit ja; maakt de tijd tussen de kerst- en de paa vakantie bijzonder lang. De gemeentelijke H.B.S., het gymnasium Fruinlaan en de meisjes-H.B.S. Garen- markt zijn zaterdag en maandag gesloten. Het besluit geldt ook voor het Rijnlands lyceum te Oegstgeest en Wassenaar. De vrije dagen voor de leerlingen van R.K. lyceum zijn vastgesteld op maandag en dinsdag. Filiaal „Vooruit" aan Roomburgerlaan Morgenochtend wordt op de hoek vai de Roomburgerlaan en de Kanaalstraat het tiende filiaal van de coöperatie „Vooruit" geopend. Er bestaan ook plan nen voor het stichten van een zelfbedi ningswinkel aan de 5-Meilaan en het gebruik nemen van een rijdende winkel die leden en verbruikers, die nog geen winkel in hun directe omgeving Succes voor Haagse Operette-zangers Sfeer der operette hing; in de koksschoolkantine OP TWEE PLAATSEN in Leiden vertoefde men gisteravond in de geest in Oostenrijk. In de Stadsgehoorzaal per film van de Ned. Reisvereni- ging. In de Doelenkazerne per operette. En met die operette dan natuur lijk ook in Salzkammergut. In Salzkammergut, da kann man gut lustig sein. So gut wie irgendwo. Holdrio! Reisgidsen waren de Haagse Operette- zangers, hun leider was Cor Wijgers. Juichend kwamen de toehoorders aan het eind van de „reis" terug. En zo goed hadden de Operette-zangers niet gezongen of ze moesten de geestdriftigen tweemaal Tiroler Rosen schenken. Men kwam niet alleen in Oostenrijk. Rusland stond ook op dit reisprogramma, dat luchtig het ijzeren gordijn negeerde. Es stand ein Soldat am Wolga-strand. En aan de Mississippi kwam het reisgezel schap. Aan „Old man river". „Alle Him- mel" van de operette „öffneten sich" daar gisteravond in de kazernekantine. Men reisde onder die hemelen verder en ver der, in Liebe und Glück, die doch nur ein Men hoorde onderweg „Hoffmans Erzah- lungen". „Die Fledermaus" fladderde ergens rond. Cor Wijgers en de zijnen zongen plechtig het „Nonnenchor". Men verpoosde zich „lm weissen Rössl". De Haagse Operette-zangers zijn popu lair in de koksschoolkring. Vele malen zijn ze al in Leiden geweest. Vrijwel altijd boeien^ ze ook de rumoerigsten onder de soldaten. „Het is rustig geweest vanavond in de zaal", zei het hoofd Dienst Wel zijnszorg, adjudant J. Nieuwenstein, di« de hele groep dankte en de zangeressen, die zelf net in Tirol Rosen hadden uit gedeeld, met een buiging bloemen offreer de. De adjudant zei erbij: „Dat het rustig was tijdens uw optreden, is het grootste compliment, dat u vanavond deel kon vallen". Het was een gaaf programma, ei wichtig en toch afwisselend. Er was de rijke operetteliteratuur een welover wogen keuze gedaan. Alle populaire, süsze Melodeien. Er waren zwakke ogenblikken, doch slechts zelden. Een nieuweling onder de Operette-zangers, de tenor Rinze Gorter, had te weinig volume. Soms overstemde Jos Carpay zijn stem met het Hammond orgel. Suzanne Beumers alt leek in de lage registers bijwijlen een kritiek ogenblik door te maken. Beter tot oordelen bevoeg- Na een korte ziekte is de heer Wouter Adrianus Boot, directeur van scheeps werf De Dageraad te Woubrugge, in het diaconessenhuis te Leiden overleden. De overledene was in Woubrugge jarenlang raadslid, wethouder, diaken en kerk voogd. HiJ is 78 jaar geworden. Reeds op twaalfjarige leeftijd kwam Wouter Boot in het bedrijf van zijn vader te werken. Hij bezocht de Polytechnische school te Delft, waarna hij in 1897 zijn vader als directeur van De Dageraad op volgde. De laatste dertien jaar had hij zijn broer, de heer H. J. Boot, als mede-direc- Van een werf, waarop enkel houten binnenvaartschepen werden gemaakt, groeide het bedrijf, na eerst nog naar Alphen aan den Rijn te zijn verplaatst. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Hans Peter, zn van H van der Vlies en P H van 't Hooft; Elisabeth Maria Cornelia, dr van L J Turk en A M SchoorlMaria Joanna, dr van C G van Berge-Henegouwen en A van Leeuwen; Jacoba Margaretha, dr van J Siebert en M A Couzijn; Johannes, m van J Har- land en G Vermeer; Robertus Frederick Antoon, zn van L F J Coomans en N M E van de Graaf; Arie, zn van H Krijgsman en L Haasnoot; Elizabeth Hendrika, dr van T van den Akker en A Griffioen; Alada Jacoba Maartje, dr van H G de Wilde en M Hogenes. GEHUWD: M C J Nievaart en M W C van Dam. OVERLEDEN: F Ruiter, 53 Jr, man; G. de la Rie, 45 jr., man; C Schout, 63 jr. man; A van den Berg, 43 jr, man. den dan wij zouden misschien nog we] zwakheid kunnen aanwijzen. Zeer vast staat, dat Dany Zonewa een heerlijke sopraan heeft en dat Lex Goudsmit buigzame rijke bariton bezit en dat deze beiden vooral ook door hun acteertalent in dit gezelschap der Haagse Operette zangers schitterden. Het was een boeiende reis door het altijd weer nieuwe vrolijkt muzikale landschap van de operette. Het publiek beloonde Cor Wijgers en de zijl rijkelijk met applaus, bij gebrek Rosen", maar men hervond zich dan ook niet in Tirol. Men hervond zich de roes in Holland, in kil Holland. Mr. Landré voor K. en O. Vergelijking met het buitenland kunnen wij glansrijk doorstaan IN HET CASINO was mr. J. M. Landré, directeur van de N.V. Polygoon, gisteravond de gast van de K. en O.-filinstudiekring. En wie kan men beter uitnodigen om iets te vertellen over het filmjournaal. Mr. Landré is een vlot spreker en tevens een gezellig en onderhoudend causeur, met gevoel voor humor. Eigenschappen, die een goed journaal ook moet be zitten. Gezellig, onderhoudend, amusant; ja, maar het moet todh ook meer zijn. Het pretendeert ook meer te zijn, namelijk documentaire. Het journaal is het venster waardoor ongeveer anderhalf miljoen mensen de belangrijke dingen van de dag, ziah zien afspelen. Geen wonder, dat een bedrijf, dat zidh bewust is van de verant woordelijkheid, die het heeft, dan ook allies doet om die taak naar beste kunnen te volbrengen. Keuring Zo heeft men na de oorlog een commis sie ingesteld, die wekelijks het journaal keurt en daarbij som6 lang geen malse opmerkingen maakt. Polygoon heeft enige grondregels waar- lan het journaal moet voldoen: geen 6en- atie; geen politiek; geen commerciële eclame; men mag niemand persoonlijk kwetsen. 'n filmjournaal zag er vroeger, twin tig tot dertig jaar geleden heel anders uit als tegenwoordig. Ook hier is de grote vooruitgang eigenlijk pas na de oor log gekomen. Zo omstreeks 1929 komt er wel het (dure) geluid bij, maar mi66chien wel vanwege de duurte, wordt er dan te veel accent opgelegd. Het evenwicht is nog niet gevonden. Omstreeks 1938 gaat het commentaar aan betekenis winnen. In de oorlog leerde men het fototoestel op allerlei manieren gebruiken; hetgeen voor de film van grote betekenis is geweest. De camera gaat op zoek naar objec ten. De montage, die het ritme van de film bepaalt, wint geweldig aan belangrUkheid. Zo ontwikkelt het journaal zich en komt op 4e hoogte waarop het nu staat. Nationaal De vergelijking met het buitenland kan het glansrijk doorstaan. Nederland is het enige land in de wereld, dat een nationaal filmjournaal heeft. Och, zoveel belang rijks gebeurt er In ons land niet. dat uit het buitenland mensen worden ge stuurd om een filmjournaal te maken. Wij kunnen daarvan dus niet profiteren. maar dat behoeft gelukkig ook niet. Zelfs Walt Disney maakt in zijn televisie-uit zendingen gebruik van Polygoons film journaal. Door de film „35 jaar fiknjournalistiek" kreeg men een indruk van de ontwikke ling. Van het fotograferen van mensen, die allemaal in de lens proberen te kijken al het kan nog gek doen ook, komt 1 tot het maken van opnamen, meer het typisch menselijke laten Het journaal krijgt een meer psy chologische inslag; wint aan diepte en daardoor aan waarde. Griezelen Is dat nu overal zo? Het mocht wat. Tot ot werd een filmpje gedraaid, dat de heer Landré voor deze gelegenheid had laten maken, met behulp van diverse ge- deelten, die niet voor vertoning in het gewone journaal in aanmerking komen in de griezelkamer worden bewaard, naam griezelkamer zegt al genoeg. Die kant moet men niet op, en die kant gaat bij Polygoon ook niet op, want men zo graaft men zijn eigen graf. Én het devies i6 nog steeds: Polygoon spant de kroon. N.R.V.-avond in stadsgehoorzaal Men is Nederland nog altijd dankbaar voor hulp aan ondervoede jeugd TERWIJL IN DE BENEDENZAAL van de stadsgehoorzaal een nogal ru moerig buurtfeest werd gevierd, voerde prof. dr. Anton Klien in de foyer een groot aantal leden van de Nederlandse reisvereniging naar de bergen van Oostenrijk, waar geschiedenis en romantiek een langdurig ver- nond schijnen te hebben gesloten. Prof. Klien ontving de uitnodiging om in Nederland te spreken, toen hij vorig jaar in Griekenland op een studie reis enkele Nederlanders ontmoette. Samen met zijn vrouw, die eveneens hoogleraar is en tevens een scherp fobografisdh oog heeft, bracht hij de leden van de N.R.V., afdeling Leiden, gisteravond een vroegtijdige va kantie in de bergen. langzamerhand uit. Het werd een mo derne scheepswerf, die talloze binnen vaartschepen, vissersvaartuigen en ook enkele coasters bouwde. De geschiedenis van Oostenrijk, waar mee prof. Klien zijn lezing begon, is in de laatste veertig jaren niet direct met rozen getooid geweest. In de eerste we reldoorlog stortte de eeuwenoude Habs- burgse monarchie ineen en het Oostenrijk, dat deze krijg begon, was tien maal zo groot als het land, dat in 1918 de oorlog verloor. Van zijn levensaders afgesneden, ging men een economische chaos tegemoet en praktisch niemand bleek bereid de hel pende hand te bieden. Met dankbaarheid releveerde de Oostenrijkse hoogleraar in dit verband de liefde, waarmee Nederland na de eerste en de tweede wereldoorlog de ondervoede Oostenrijkse kinderen heeft ontvangen. Hoe dit door de j'eugd daar nog steeds wordt gewaardeerd, bleek bij de februari-ramp van 1953, toen op de Oostenrijkse scholen spontane hulpacties werden begonnen. Als schets van het Oostenrijk na de tweede wereldoorlog, toen het land door vier mogendheden werd bezet, gebruikte prof. Klien de beeldspraak van de Bun- despresident: Een klein bootje, bemand met vier olifanten. Ook visueel Na deze uitvoerige inleiding kwam het projectie-apparaat de causerie steunen. Met enkele geslaagde Hol landse opnamen arriveerde het gezel schap in het Oostenrykse Voralgc- bergte, waar Brcgenz am Bodensec de dominerende plaats is. Deze vestiging is na Salzburg het meest aanzieniykc culturele centrum van Oostenryk Jaarlijks vinden daar de Festspielc plaats, die door honderdduizenden worden bezocht. Hier leeft de ope rette, die Oostenryk in de vorige eeuw onsterfeiyke roem heeft be zorgd. Als achtergrond heeft men het sereen-blauwe water, dat op zonnige dagen naar groen neigt. Van deze plaats uit trok men de ber gen in, waar de aloude folklore nog bloeit, waar de meisjes en jongens nog dansen, zoals hun voorouders dit deden en wa de huisjes de eeuwen hebben overleefd. Na de pauze werd nog even in het Voralgebergte vertoefd. Men kreeg een indruk van de technische mogelijkheden, die zijn gebracht door de „witte steen kool" de kracht van de sterk stromen de bergriviertjes. Na een kijkje in Tirol kwam een einde aan de in duidelijk Duits uitgesproken lening, die door lichtbeelden en stemmige muziek uitmuntend werd omlijst De heren M. Blitz, secretaris va: afdeling Leiden en H. van Oort beklom men daarna het spreekgestoelte on professor en zijn vrouw te danken de geslaagde avond, hetgeen met een telijk applaus van de aanwezigen werd VERKOUDEN VLUG... de lekkere ANTISEPTISCHE KEEl-PASTILLE Nationaal Bezit De Schelde. Via hét ad min isbra t iekan too r der Centrale Trust- compagnie worden royeerbare certifica ten van 100 uitgegeven. Viswedstrijd Wernink De visclub van Wernink's betonmlj. hield een wedstrijd te Nieuwe Wetering. Het ongunstige weer was er de oorzaak van, dat de vangst matig was. De uitslag luidde: 1 N.N. met 6 stuks en de grootste voorn. 2 H. v. d. Leek 6 stuks. 3 I. Bekooy, 4 W. v. d. Berg, 5 M. Schuchhard, 6 W. Teske jr., 7 H. v. d. Linden. De overige prijzen werden onder de on fortuinlijke vissers verdeeld. m enkele wekmJ Zo fris en gaaf als de kinderhuid kan ook uw huid weer zijn. Endocil hor- mooncréme geeft uw huid nieuwe jeugd en schoonheid; rimpels en on gaafheden verdwijnen De hormoonwerking van Endocil gaat dag en nacht door. Gebruik dus ook overdag Endocil als basis voor poeder en make-up. Ontsluier uw' schomAeid met Endocil rfKC# bormooncrême van Organon-Oss per tube f2.90 Lage Rijndijk 71 /~\P 17 MAART zal het zestig jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw Jong aan de Lage Rijndijk 71 in het huwelijk traden. Temidden van hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen hoopt het gelukkige bruidspaar op feestelijke wijze de bruidsdagen, die op 5 maart ingaan, door te brengen. De heer Jong, die een echte Leidenaar is, heeft met zijn 81 jaren de leeftijd der zeer sterken bereikt, iets wat hem niet is aan te zien. Dagelijks maakt hij nog zijn wandelingen en vooral In De Kooi, waar hij al lange tijd woont, is hij een be kende figuur. Op twaalfjarige leeftijd, toen hij de lagere school had doorlopen, ging hij bij de Leidse katoenfabriek werken. Dat de toestanden toen allerminst rooskleu rig waren, bleek wel uit de verhalen, die de heer Jong ons vertelde. Zo moest hij voor een loon van f2.25 naast de 72 uren die hij in een week maakte, nog drie nachten doorwerken. Na eerst nog enige tijd in de zandschipperij te hebben ge werkt, ging hij over naar de bouwvakken, waar hij als opperman werkzaam was tot aan het uitbreken van de tweede wereld oorlog. Na die tijd heeft de heer Jong niet meer gewerkt. Rijnsburg Bepaald humoristisch worden de beide ouden, die in het gelukkige bezit zijn van 5 kinderen, 10 kleinkinderen en 6 achter kleinkinderen, als zij de naam Rijnsburg Rondom bloemen en planten In café Aniba heeft de Leidse tuiniers- en bloemistenvereniging Door eendracht verbonden gisteren haar jaarvergadering gehouden. Voorzitter J. H. Smit merkte op, dat uit de grote opkomst biykt, dat de vereniging kerngezond is. Hierna richtte de voorzitter zich tot de heer J. van der Berg, die dit jaar 45 jaar secretaris van Door eendracht verbonden is. Vijf jaar geleden is hem het erelid maatschap reeds verleend. De heer N Breedijk volgt de trouwe secretaris nu op. Na de vragenbus hield de heer De Pree ^en causerie over zomerbloeiende bol- en knolgewassen. Gladiolen, lelies en dah lia's vragen voortdurende aandacht wat temperatuur en vochtigheidsgraad beteft. noemen. In dit dorp is mevrouw Jong, nu 80 jaar, geboren. Als echte Leidenaar kamt de heer Jong alles wat Rijnsburgs is met rake opmerkingen, maar toch ge moedelijk af. Maar mevrouw Jong, hele maal niet op haar mondje gevallen, geeft Leiden van katoen! Zo erg zal zij het wel niet meer menen, want beiden wonen nu al meer dan zestig jaren in Leiden. Sinds 1935 wonen zij op hun tegenwoordig adres, Lage Rijndijk 71. Vervelen doet het echtpaar zich zeker niet. De heer Jong is 's morgens vroeg al in zijn schuur bezig en de rest van de dag brengt hij door met lezen; lezen is voor hem een behoefte geworden. Vissen doet hij ook graag, maar daar zyn zon Wij hopen, dat het echtpaar Jong nog enige zomers mag beleven en dat de zeven tiende maart een dag van zonneschijn zal worden. E.H.B.O.-raad Het bestuur van de E.H.B.O.-raad, die, zoals bekend is, wordt gevormd door de E.H.B.O.-verenigingen uit Leiden en Oegstgeest heeft een nieuw bestuur ge kregen. Hij bestaat nu uit de heren L. H. Piek, voorzitter; B. A. Alberts, secretaris; H. v. d. Vos, penningmeester en mevrouw M. C. Brussee-Sdhaart, tweede penning- meerstere66e. Lid zijn de heren H. van Nierop, J. Slegtenhoret, A. Dirksen, E. Zecha, R, G. van Dam. Th. Vogelenzang, J. W. Jansen, P. G. H. Bink, E. Nagte- gaal, J. de Koning en B. M. van Brum- Middelbare pedagogiek Mej. M. H. Goedman, die verbonden is aan de Dr. Van Voorthuijzenschool voor buitengewoon lager onderwijs te Leiden, is in Amsterdam geslaagd voor de akte middelbare pedagogiek A. N.V. Gebr. Broers, olie-impont en tank- vaart, Dordrecht, verplaatst bedrijf naar 8 ha aan nieuwe industriehavens.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3