Jlieuiue fcihsrlje (üimranl jSjepilof onverwacht door Gromyko vervangen Stugge dienaar in plaats van man met eigen wil Israël geeft V.S. geen bevredigend antwoord Franse kabinet door Algerijnse wankelt kwestie Drogisten protesteren fel tegen ontwerp-wet Nederlandse, Franse en Duitse kritiek op Britse plan ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Chef-red.: H. W. 3. ENSERINK CRRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ftaatVMtlcfi Is gfjtbUoen myn hert ia Ugljenspott Zevenendertigste jaargang No 10884 1 „We hebben ze wat vergeten ZIE PAGINA 5 Overwinning van het Stalinisme? )IMITRI SJEPILOF is gisteren, volkomen onverwacht, als minister van buitenlandse zaken van de Sowjetunie vervangen door Andrei Jromyko, tot dusver eerste vice-minister van buitenlandse zaken. Sjepilof is teruggekeerd tot zijn oude functie, die hij pas op 26 dec. 956 neerlegde (omdat hij door zijn ministerschap overbelast was) nl. ecretaris van het Sowjet-partijcomité. De plaats van Gromyko als vice-minister is ingenomen door Patoli- hef, thans afgevaardigde van de Sowjetunie bij de Verenigde Naties. Onmiddellijk na de bekendwording van mutaties vertoonden zowel Sjepilof i Gromyko zich in hun nieuwe functies, romyko ontving de minister van buiten zaken van Bulgarije en Sjepilof oonde met partijsecretaris Kroesjtsjef i arbeidersbijeenkomst bij. 'In alle hoofdsteden heeft de wisseling i de Sow jet regering commentaren opge- Terug naar Stalin Sjepilof, die als beschermeling en ïwonderaar van Kroesjtsjef en als jorstander van de coëxistentie-poli- iek bekend stond, moest Molotof ervangen aan de vooravond van het ezoek van president Tito van Zuid- lavië aan Moskou, nu acht maanden eleden. Belgrado ziet dan ook in de werwachte val van Sjepilof een uidelijk teken, dat de stalinisten in et Kremlin weer de overheid krij- In Washington heeft men vooral gerea- leerd, denkende aan het brandende vraag- van het Midden-Oosten. Sjepilof egde de nauwste contacten tussen Egypte >n de Sowjetunie tijdens een bezoek aan lasser, nog voordat hij minister van bui- enlandse zaken was. ai Op doorreis naar Canada Hongaren uit Budel naar Zeeland Iln Zeeland is gisteren een contingent longaren aangekomen uit het kamp Bu del in Noordbrabant. Deze 256 vluchtelin- •n vormen de eerste groep, die in ons ind verblijft in afwachting van emigra- e naar Canada. Op Schouwen-Duiveland werden kleine [gezinnen en alleenstaande v dergebracht in de kampen Stoofpolder 'en Oosterland. Op Walcheren vonden de mannelijke vrijgezellen onderdak in de kampen Biggekerke en Aagtekerke. In deze vier kampen waren de betrokken burgemeesters ter begroeting aanwezig. Naar wjj" vernemen zal het eerste schip met Hongaarse vluchtelingen begin maarf nit Nederland naar Canada vertrekken Canadese onderwijskrachten zullen de Hongaarse vluchtelingen in Nederland Engels en Frans leren. Nieuwe studie van Duitse hereniging De westelijke grote drie en West-Duits- land hebben een werkcommissie samen gesteld, die de Europese veiligheid en de Duitse hereniging moet bestuderen. De werkgroep zal in maart te Washington bijeen komen en haar conclusie voorleg gen aan de NAVO-raad en de raad van de Westeuropese Unie. De Britse minister van buitenlandsc- zaken, Selwyn Lloyd deelde gisteren mee dat de bestudering van het Duitse vraag stuk zal plaatshebben „op b; voorstellen, gedaan op de conferentie van ministers van buitenlandse zaken van de grote vier in Genève, en in he licht van de ontwikkeling, die daam: hebben plaats gehad". De westelijke mogendheden hebben in Genève (november 1955) aangedrongen op de hereniging van Duitsland op grond slag van vrije democratische verkiezin gen, doch de Russen wilden hiermee niei instemmen. Sukarno's plan komt donderdag President Sukamo zal donderdag ziji veelbesproken plan om de moeilijkheden in Indonesië te boven te komen op taf leggen. De president is van mening, d; de reorganisatie van het kabinet geen op lossing biedt voor de vraagstukki voor Indonesië zich gesteld ziet. De godsdienstige partijen, die een kleine meerderheid vormen, zullen zich naar alle waarschijnlijkheid verzet ten tegen opneming van communisten in de regering. Het verluidt, dat Sukarno zowel in het kabinet als in de adviesraad alle partijen wil opnemen. Deze raad tevens vijf ministers, de chefs der staven en vertegenwoordigers van organisaties omvatten. Sukarno zou mi naar de communisten overhellen en steeds tneer communisten zouden volgens de Keng Po het paleis bezoeken. Indonesia Raya ducht een burgeroorlog als de c< inunisten in de regering komen. President Coty van Frankrijk heeft uitnodiging van president Eisenhower een bezoek te brengen aan de V.S., a vaard. Het bezoek zal waarschijnlijk in juni plaats vinden. Ook bevorderde h\j de wapenleveran- es aan Syrië en Egypte. Amerikaanse diplomaten vermoeden daarom, dat het Kremlin toch zjjn politiek niet sterk ge noeg vond en daarom Gromyko moet ko- die stug en hard als een bikkel is. Dit heeft men in de Ver. Naties kunnen •en, waar Gromyko berucht werd Initiatief DIMITRI SJEPILOF (52), heeft als hoofdredacteur van de Prawda niet geaarzeld zjjn eigen inzichten ten beste te geven en zelf het initiatief te nemenDit bezorgde hem in 1947 een openbare berisping toen hij de in ongenade gevallen Woznessenski, hoofd van het planbureau, die op last van Stalin zon zijn doodgeschoten, verdedigde. Eveneens in de Prawda steunde hij krachtig Kroesjtsjef, die hem dan ook op de ministerszetel bracht, toen Molotof om zijn anti- Titopolitiek moest verdwijnen. Bij Sjepilofs eerste bezoek aan het westen Londenliet hij zich kennen als een charmant mens. Hij onderhield zich bij voorkeur in het Engels en wist zich vele vrienden te maken. Tweeduizend negers in arrest Bij een grootscheepse razzia zijn giste- en in Johannesburg (Zuid Afrika) meer dan tweeduizend negers gearresteerd. Zij hadden de reglementen van de rassen scheiding overtreden, door in voor blan ken bestemde wijken te gaan wonen. Zij n daartoe gekomen, door de boycot de autobusdiensten. De zwarte ar beiders wonen in nederzettingen, die vijf tot vijftien kilometer van de stad zijn verwijderd en konden hun woning dus niet bereiken. Politiepatrouilles voerden hen naar door hekken omsloten ruimten, waèr met stenguns gewapende politiemannen de acht hielden. De politierechters, die ge middeld honderd van deze gevallen per behandelden, legden iedere bcklaag- en boete van twintig gulden op. Ook Londen verwacht lijke toon uit Moskou en ziet Gromyko als de ervaren uitvoerder van Sbalins po litiek. In Weet-Duitsland .reageerden ve len met ontsteltenis op de wisseling. Voor de Duitse he^enlgiing verwacht men wei nig goeds van Gromyko. Andere kringen echter gaven niet veel commentaar dan de opmerking, dat het er weinig toe doet of men door de kat of de hond gebeten wordt. In Parijs vraagt men zich af, wie Gro myko naar voren schuift. Niemand gelooft dat Gromyko door eigen verdiensten of nitiatief op deze post gebracht is. Ook hier werd een terugkeer van de Stalinistische methode in do regeringswisseling gezien. Dulles spoedt zich naar Eisenhower FOSTER DULLES, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, en Henry Cabbot Lodge, de vertegenwoordiger van de V.S. bjj de Verenigde Naties, zijn gisteravond plotseling uit Washington naar het vakantieverblijf van president Eisen hower, Thomasville, vertrokken, omdat, ondanks intensief diplomatiek overleg met Israël, er nog steeds geen overeenstemming is bereikt over de terugtrekking van de Israëlische troepen van Egyptisch grondgebied. Maandagmiddag zal de algemene ver gadering van de V.N. de behandeling van de kwestie van het Midden-Oosten voort- Voordat Foster Dulles zich naar Eisen hower spoedde, had hij gistèren een 'ge sprek van 75 minuten met de Israëlische ambassadeur Abba Eban. Deze verklaar de na afloop van het onderhoud, dat Is raël eerst nieuwe onderhandelingen wil ANDREI GROMYKO (47), sinds 1939 Sowjetdiplomaat, van 19431946 am bassadeur in Washingtont van 1946 1948 afgevaardigde van de Sowjet unie bij de V.N., waar hij berucht werd om zijn „njet" bij ieder Sow- jetveto. Wanneer de beraadslagingen in de algemene vergadering hem niet bevielen, liep hij demonstratief uit de zaal. Stug en hard, gehoorzamend aan elke opdracht van Moskou. Van 1952 J953 u>as hij ambassadeur te Londen. Hij verstaat en spreekt het Engels uit stekenddoch beperkt zich bij voor keur tot het Russisch. Zijn droge humor bracht hem vaak de lachers op zijn hand, maar het publiek in de Verenigde Staten vooral liet hem dui delijk steeds zijn afkeer blijken. Terwijl de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zich gisteren met algemene stemmen schaarde achter een gematigde resolutie inzake de Alge- e kwestie, begonnen in Parijs hard nekkige geruchten de ronde te doen. Het Frankrijk gunstige resultaat zou namelijk te danken zijn geweest aan een persoonlijke belofte van minister Pineau aan zijn Amerikaanse collega Dulles. Frankrijk zou zich gebonden hebben, spoedig onderhandelingen in Algerije te beginnen. Amerika zou daarop besloten hebben, het Franse standpunt te helpen verdedigen. De geruchten hebben ongerustheid ge zaaid in de gelederen van de gematigde rechtervleugel van de Nationale Verga dering, die de regering-Mollet slechts wil steunen bij handhaving van de Franse soevereiniteit over Algerije. De radicalen De Franse radicaal-socialisten zijn ook in beweging gekomen. Hun dagelijks be stuur wil een buitengewoon patijcongres bijeen roepen om dë geschillen bij te leggen tussen de partij en haar leden, die deel uitmaken van de Franse regering Deze leden, het zijn èr elf, zouden in ge breke zijn gebleven om in 't coalitiekabinet van premier Mollet krachtig aan te sturen op verkiezingen, speciaal in Al gerije. Zoals bekend, is de leider van deze partij, Pierre Mendès-France, enkele maanden geleden uit de regering getre den, omdat hij het .niet eens was met de politiek inzake Algerije. Hét is niet uit gesloten, dat de achtergebleven elf radi caal-socialisten nu gedwongen zullen wor den, het voorbeeld van hun partijleider te volgen, waarmee een nieuwe regerings crisis in Frankrijk een feit zou zijn. Communisten in West-Duitsland vragen vrijheid De Westduitse communistische partii heeft middels een petronement bU de Europese commissie voor de Rechten var de Mens te Straatsburg protest aange tekend tegen het verbod van deze partij in West-Duitsland. door het vonnis van het hooggerechtshof te Karsruhe. West-Duitsland is deelgenoot van het Europèse verdrag voor de Rechten Van de Mensen en heeft ook dé clausyle van het individuele klachtrecht ondertekend Door dit laatste krijgen personen het recht een klacht in te dienen, indien alle nationale rechtsmiddelen zijn uitgeput en zij zich tekort gedaan achten in hun rechten van de mens (o.a. vrijheid godsdienst èn politiek). voeren, alvorens het zijn troepen uit Egypte zal terugtrekken. Overigens vond hij de voorstellen (tot op zekere hoogte garanties aan Israël) opbouwend van geest en inhoud. Dit is echter voor Amerika niet vol doende. Voor maandag hoopt Foster Dul les nog nader overleg met Israël te plegen. Het is duidelijk, dat de Amerikaanse regering tussen twee vuren in zit. Aan de ene kant zal het voor de Ver. Staten moéilijk zijn de voorgestelde sancties te gen Israël te steunen gezien de oppositie in eigen land zowel van democratische als van republikeinse zijde; aan de an dere kant is het voor Washington be langrijk de Arabische landen niet in het harnas te jagen. Saoed protesteert Donderdag nog heeft president Eisen- »wer een pringend protest ontvangen in konjng Saoed, waarin de vorst naar aren brengt, dat dc toezeggingen, die Amerika aan Israël heeft gedaan de vriendschappelijke betrekkingen niet Sa- ledi-Arabië bedreigen. Dit protest neemt Eisenhower ernstig ip. omdat koning Saoed op een Arabische conferentie, die 23 februari wordt gehou den tegenover president Nasser van Egypte, koning Hoessein van Jordanië en president Sjoekri Alkoeatly van Syrië de plannen van Eisenhower voor het Mid den-Oosten moet verdedigen. Overleg met Egypte Ook met Egypte onderhoudt Amerika intensief diplomatiek contact. Raymond de Amerikaanse ambassadeur in Kairo, heeft gedurende drie-en-een-half met president Nasser gesproken en hem uitvoerig op de hoogte gesteld van het Amerikaanse standpunt. is kort samengevat: 1. Amerika betreurt, dat Israël zijn troe pen niet onvoorwaardelijk uit de Sinai en de -strook van Gaza heeft terug getrokken. Dg Verenigde Staten hopen, dat de Arabische leiders in Kairo de uitleg die president Eisenhower aan konine Saoed bij zijn bezoek aan Washington heeft gegeven, zal aanvaarden. 3. De verklaringen van sommige leden van het Amerikaanse congres ten gun ste van Israël hebben geen weerklank gevonden in het Witte Huis. I. De zes punten, die 13 oktober door de Veiligheidsraad werden aanbevolen zijn de basis voor een vreedzame rege ling van de kwestie van het Suez- kanaal. Minister Luns naar von Brentano Dé Westduitse minister van buitenlandse zaken, von Brentano heeft zijn Nederland se collega, mr. J. M. A. H. Luns voor een bezoek naar Bonn uitgenodigd. De bespre kingen gaan onder meer over de regeling de Duits-Nederlandse grenskwesties in verband met de Duits-Belgische rege ling, die verleden jaar is bereikt. Gisteravond werd voor de Edam mers een show gehouden van middeleeuwse kleding als model len die kunnen worden gedragen hij de feesten t.g.v. de zeshon- derdjarige stadsrechten van Edam. Deze feesten zullen in juli worden gehouden. Op de foto: gemeentesecretaris D. Beets met de twee jongste deelnemers Vliegverbod voor Firefly's Naar aanleiding van de twee ongeluk ken, die kort geleden hebben plaats ge had met een Firefly-lesvliegtulg van de Marineluchtvaartdienst, is een voorlopig vliegverbod uitgevaardigd. Bij het ongeluk op 21 december, toen een dergelijk lestoestel in zee stortte, kwamen twee personen om het leven en bij het ongeluk, dat eergisteren gebeurde werd de enig inzittende gedood. „Een slag in ons gezicht" (Van een onzer verslaggevers) Met zeventienhonderd man zijn de Nederlandse drogisten gis teren opgetrokken naar Den Haag om daar in de met spandoeken be hangen zaal van de Dierentuin een krachtig protest te laten horen tegen het ontwerp van wet op de genees middelenvoorziening. Wat daar te zeggen viel tegen het ont werp, dat de drogisten „een slag in hun gezicht" noemen omdat hun status er vol komen in wordt gemist, hoorden ook een vertegenwoordiger van de minister van sociale zaken en een twaalftal Tweede Kamerleden, die mede aanwezig waren. nieuwe geneesmiddelenwet zou, vol gens het ontwerp, voorschrijven dat me dicijnen volgens recept én in fabrieksver- pakking, voortaan alleen door apothekers mogen worden verkocht en voorts, dat on schuldige medicijnen (huismiddeltjes) ver kocht mogen worden door iedere winke lier die daar behagen in schept. De drogisten 65.000 in getal worden in het ontwerp in het geheel niet genoemd. duidelijk is, dat zij, indien dit ont- i wet wordt, zich de verkoop van hon en soorten verpakte geneesmiddelen ontgaan. Daardoor krijgen hun zaken alleen een geheel andere betekenis tegenover het publiek, maar (al werd dit ter vergadering niet uitgesproken) er gaat meteen een mooi stuk verdiensten mee Historie De heer P. F. M. Nettesheim, voorzitter in de Pharmaceutische Kleinhandels conventie, keek even achterom in de his torie en vertelde hoe in 1600 er al dro gisten waren, leerlingen van de apothe kers, en hoe later de apothekers verplicht werden, hun kruiden uitsluitend va drogisten te betrekken. In 1818 kwam de eerste wettelijke rege ling op het verkopen van geneesmiddelen tot stand en na jarenlange vergeefse po gingen kreeg men in 1865 een vernieuwde »r door, waarin werd bepaald dat de drogisten alleen nog maar grossieren mochten in medicijnen, met dien ver: de dat de toenmaals gevestigde zaken tot PLAN VOOR EUROMARKT WEKT GROTE ONGERUSTHEID Het landbouwschap schrijft aan minis ter mr. J. M. A. H. Luns de indruk te hebben, dat het Brusselse verdrag inzake de gemeenschappelijke Europese markt zioh voor land- en tuinbouw ontwikkelt tot een zeer protectionistisch stelsel. Met klem kringt het er op aan, dat de over gangstijd voor een autonome minimum- prijsregeling bij invoer niet langer wordt dan vier jaar, in vérband met berichten, dat deze acht jaren zou worden. Invoer- landen zouden gerechtigd zijn in die acht jaren de invoer abrupt te verbieden, het welk rampspoedige gevolgen zou hebben niet alleen voor de tuinbouw, doch ook voor de overige landbouw. In ruil daar voor zou een laag buitentarief zijn be dongen. Dit laatsteis op zich zelf wen selijk voor de dierlijke veredelings industrie, doch geeft geen baat voor een groot aantal agrarische produkten, die door de minimum-importprijzen worden getroffen. De landbouw wil vertraging van de sociale harmonisatie, waarborgen dat er werkelijk begonnen wordt met een gemeenschappelijk beleid zodat de overgangsperiode niet duurzaam wordt, verwerping van de door Frankrijk ver langde preferentie van aan- en vérkoop, en zo laag mogelijk buitentarief. Vertaalfout Pianeta terug naar Port Said Zonder opgaaf van verdere redenen heeft het Italiaanse tankschip Pianeta van dc Egyptische kanaalmaatschappij op dracht gekregen terug te keren naar Port Said met de verklaring, dat het kanaal nog niet als bevaarbaar kan worden be schouwd. Aanvankelijk had het Italiaanse schip toestemming gekregen om wel door het kanaal te varen, nadat het wrak van de Akka was verwijderd. Een woordvoerder van de bergingsvloot van de Verenigde "Naties heeft gistèren verklaard, dat géneraal Wheeler niet hééft gezegd, dat het kanaal weer geschikt was om vaartyigen tot 3000 ton door te laten. Er moet een vertaalfout geslopen zijn in de verklaring, die de generaal heeft af gegeven. Engeland moet belofte van vier divisies op het vasteland gestand doe li De regeringen van Frankrijk, West- Duitsland en Nederland staan afwijzend tegenóver de Engelse plannen de sterkte van dé Britse strijdkrachten In West- Duitsland van 77.000 man te verminderen tot 47.000. Men heeft zich op het standpunt gesteld, dat Engeland de verplichtingen, die de toenmalige Britse premier Eden in sep- lember 1954 op zich heeft genomen. nakomen. Engeland had toen beloofd tot hebben. aan het einde van deze eeuw vier Britse divisies op het vasteland van Europa te handhaven. Deze belofte mag niet ver broken worden, vooral nu West-Duitsland bereid is een gedeelte van de legërings- kostn voor zijn rekening te nemen. Verwacht wordt dan ook. dat de bijéén komst, die de ministers van de Westeuro pese Unie 26 en 27 februari in Londen zullen houden, een moeilijk verloop zal De Nederlandse vereniging van fabri kanten van gecondenseerde melk, v bij alle condensfabrieken zijn aangesloten heeft zich in een brief aan de minister van landbouw tegen de totstandkoming van een Europese markt verklaard. Zij vreest duurdere grondstoffen en hogere sociale lasten en meent, dat de Deense concurrent van de gemeenschappelijke markt zal profiteren. Men herinnert de slechte ervaringen in de Benelux, waar België door beschermende maat regelen een eigen condensindustrie op- Hoe zwaar de boeg van het Duitse vrachtschip Tilly Böge gisteren beschadigd werd na de aanvaring met een Liberiaanse tanker, toont deze foto, genomen aan de kade in Rotterdam Adenauers antwoord Vriendschap is te veel gevraagd Onbestendig Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland heeft gisteren verklaard, dat hij geen mogelijkheid ziet om een recht streeks handelsverdrag met de Sowjet unie te sluiten. Zulk een verdrag is auto matisch verbonden met een vriendschaps verdrag en dat is op het ogenblik te veel Dit zal ongeveer in het antwoord staan, dat Adenauer volgende week stuurt aan premier Boelganin van Rusland. Het denk beeld van een neutralisering van Duits land wees dr. Adenauer van de hand met het oog op de daarmee verbonden ver schuiving van het machtsevenwicht in Europa. Volgens de kanselier zou ook daarmee de spanning niet zijn opgeheven, gelijk dat evenmin het geval zou zijn et een gedemilitariseerde Europese zonejs.aa uur. een regionaal beveiligingsstelsel. Maandag: zon 7.521 Adenauer achtte het grootste gevaar 9 05 uur. >or de mensheid de kernwapens. I Op 21 februari L.K. aan de dood van de drogist mochten blij ven bestaan. Er werd toen ook een lijst samengesteld waarop geneesmiddelen, welke niet anders dan door apothekers mochten worden verkocht, werden ver meld. Deze zgn. U.A.-lijst (Uitsluitend Apothe kers) bestaat nog altijd en wordt regel matig bijgehouden. Niemand heeft daar iets op tegen. Maar intussen geldt ook nog altijd de inmiddels niet meer te hanteren wet van 1865, welke bijv. vermeldt, dat drogisten niet minder dan 1000 kinine- of laxeerpil len tegelijk aan hun klanten mogen ver- Dat er dus een nieuwe wet komt is goed, zeggen de drogisten, maar heftig protesteren zij tegen wat zij noemen het negéren van hun status en het afbreken van hun populaire positie bij het publiek. Resolutie Aan het eind van zijn rede deed de heer Nettesheim een krachtig beroep op de vertegénwoordigers van de overheid, mee te helpen opdat de drogist zijn po pulaire en waardige plaats mag behouden. Daarna werd besloten een resolu tie te doen uitgaan naar de over heid, waarin gezegd wordt dat de drogisten nog sterker dan vroeger overtuigd zijn van het onrecht dat voor hen in het wetsontwerp ligt be sloten en dat zij vertrouwen dat het grote verantwoordelijkheidsbesef waarmede de drogistenstand zo lang de volksgezondheid heeft gediend, in een gewijzigd ontwerp zal worden gehonoreerd. Moordzaak ISieuwland Horlogemaker weer vrijgelaten (Van onze correspondent) De justitie te Middelburg heeft giste ren de horlogemaker G. de N. uit de Zeeuwse hoofdstad op vrije voeten ge steld. Hij was enkele dagen geleden aangehouden in verband met de moord zaak te Nieuwland. De justitie achtte geen aanleiding aan wezig. de horlogemaker langer vast te houden. In verzekerde bewaring zijn nu nog de Nieuwlandse taxichauffeur L, H. (vanaf 17 januari) en diens echtgenote, die gelijk met de horlogemaker werd aan gehouden. Omink staakt processen Het bestuur van de stichting OMINK heeft besloten de bij de Hoge Raad aan hangige proefgedingen betreffende de aan sprakelijkheid van de staat voor de ach terstallige KNIL-salarissen te staken, daar cassatie-advocaten dit zonder enig nut achten, in het bijzonder na het af wijzend arrest inzake de vroegere bur gerambtenaren. Gezien de belangrijk ge- w-zigde rechtverhoudingen tussen Neder land en Indonesië overweegt het bestuur een nieuw proces, waarin volgens de •adviseur mr. K. T. M. van Rijckevorsel ongetwijfeld nieuwe rechtsgronden zijn aan te voeren, doch met het oog op het zogenaamde proces Frolllng, dat voor het Haagse Hof in beroep zal dienen, wil men zich nog enige tijd beraden. Gemeentesecretaris ontslagen. De raad van Heeze heeft de gemeentesecretaris G. C. N. van der H. op zijn verzoek ont slagen. De secretaris wordt vervolgd voor gepleegde malversaties. HET WEER IN EUROPA in li -l; WEERBERICHT Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselende bewolking met enkele buien, plaatselijk met hagel of natte sneeuw. Zwak ke tot matige wind in hoofd zaak westelijk. Vannacht plaatselijk temperaturen om het vriespunt, morgen onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. (Opgemaakt te 11.15 uur). Zondag:

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1