Idicuurc £ciltsri)c GTmtrant achtig procent voor Navo, rest voor nationale taak Nederland zal vooral konvooien moeten beschermen Voorraad koelhuisboter bijna geheel verkocht Vrij handelsgebied voor Europa in de maak Mr. G. Ph. Helders (c.li.) wordt minister van zaken overzee Er is maar één Duitse staat, zegt Adenauer s OVDERDAG 14 FEBRUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; f 0,55 per week. ADVERTENTIES: 1 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangfijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10882 Directie: F D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE AT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken $tftntva«Uct| Is ghebUoen "myn bert in Ugfjeaspoet^ Cadeaustelsel tiert nog weli ZIE PAGINA 5 De toekomst van onze vloot enni toch leider inks-socialisten !NNI blüft secretaris-generaal van de links-socialistische party in Italië, na zijn herverkiezing legde hij de af te zullen blijven strijden voor tniging met de sociaal-democraten, /el de groep Nenni maar 27 zetels centrale comité wist te veroveren, zij door een compromis toch elf de eenentwintig zetels, een meerder- Nenni, in het hoofdbestuur iSowjet-vriend" vluchtte perechef van de Oostduitse vereni- van „Vrienden van de Sowjetunie", Schreiber, is om politieke redenen r West-Berlijn gevlucht. Hij vertelde, de opstand der Hongaren een wezen- e revolutie van het volk is geweest. adioactie NCRV staartje (Van onze sociale redacteur) n Bodegravens radioactie „Goed-Zo", krijgt een staartje. De N.C.R.V.-cam- van 24 weken voor het lichamelijk getroffen kind zal worden gevolgd en bijzondere winkeliersactie. Wat na die 24 weken is overgebleven in het d-Zo-boekje zal men kunnen inleveren zijn winkelier. Daarbij wordt dan nog- als de kans geboden op het verkrijgen een grote verrassing twintig fabrikanten van merkartike- die de N.C.R.V. aan een kwart mil- gulden aan prijzen hielpen en het kken en verspreiden van de boekjes meierden, bereiden het publiek deze rassing via de winkeliers, die hun kartikelen afnemen. Voor die winke- lf organiseren zij een etalagewed- jd. De vijf beste etalages worden be ad met een waardebon voor een reis 5000 kilometer en voorts zijn er nog :rste prijzen voor 1500 kilometer en honderd eervolle vermeldingen met een is voor 100 kilometer, lke winkelier heeft bij deelname al ht op een 25 kilometer-bon. De uitslag rdt"op 23 mei in het programma van- •teravond bekend gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) TAE staatssecretaris van marine, vice-admiraal H. W. C. Moorman heeft een bezoek aan zijn Amerikaanse collega's gebracht om zich te oriën teren over de toekomst van de Nederlandse oorlogsvloot. Hem is gebleken, dat Amerika grote waardering heeft voor hetgeen ons land aan zijn Navo- verplichtingen heeft gedaan. „Jullie zijn de enige bondgenoot, die klaar is. Nederland is een voorbeeld voor de anderen," zeiden de Amerikanen hem. worden, dat er nog geen aanleiding is onze schepen van installaties vooi afvuren van geleide projectielen te voorzien. De eerste jaren zal vloot niet verouderd zijn. Dan zullen in 1960 of 1961 eerst zes fregatten onder de loep genomen moeten worden, Onze onderzeeboten zullen goed blij ven tot 1965. Men zal voorzichtig moeten zijn, aldus staatssecretaris Moorman, met het ge bruiken van atoomkrachtvoortstuwing. De Vice-admiraal Moorman I terug uit Amerika I Het -was de staatssecretaris ook geble ken, dat dc Koninklijke marine modern is uitgerust. Op veel punten radar, gaat het Nederlandse produkt het Amerikaanse ver te boven. Tachtig pro cent van de Nederlandse vloot (40.000 man) is aan de Navo toegewezen, terwijl de resterende twintig procent (10.000 man) voor dc nationale taak overblijft. Dc taak van de Koninklijke marine in logstijd zal vooral zijn het beschermen van konvooien, wat betekent het bescher men van Amerikaanse lévens. Dit spreekt zeer tot de Amerikancrf. De Amerikanen geloven, aldus staatssecretaris, dat zij in 1965 zo ver len zijn met de geleide projectielen, dat zij elk vliegtuig dat een schip nadért, kunnen neerhalen. Zij zullen zeker be reid zijn ons op het juiste ogenblik te steunen met die zaken, die wij als kleine natie zelf niet kunnen doen. De toetssteen van Amerika voor verstrekken van geleide projectielen of het land dat ze wil gebruiken ze i kan bedienen en of het een vertrouwd land is. Het is waarschijnlijk, dat het be treffende land in de Ver. Staten ervaring met de geleide projectielen moet opdoen. Over de verstrekking van geleide pro jectielen zal onze minister van defensie in april met zijn Amerikaanse collega besprekingen voeren. Vlootplan voltooid Eind dit jaar zal het eerste Neder landse vlootplan zijn voltooid. Wij zul len dan 145 vaartuigen hebben te onderhouden. De besprekingen van vice-admiraal Moorman in de Ver. Staten dienden er ook toe een inzicht té krijgen id de toekomstige structuur van onze vloot. Hem was duidelijk (Van onze sociale redacteur) ■jEZER dagen is de derde partij koelhuisboter, 1500 ton* groot, irkocht tegen de gemiddelde prijs in f 2.90 V2 per kg. De twee vorige irtijen resp. 1500 en 2000 ton groot, ngen van de hand voor f 2.50 en 2.69 per kg. Ook de derde partij voornamelijk voor exporldoelein- 11 opgekocht In het binnenland bestaat grote belang- ellmg voor de koelhuisboter, die het In- Verkoopbureau Zuivel voor 2.65 voor Nederlandse consumptie aanbiedt, ze prijs, die lager ligt dan het bedrag arvoor op het ogenblik geëxporteerd ordt, zal door het I.V.Z. tot nader order orden gehandhaafd. Deze mededeling deed gisteren de voor in het produktschap zuivel in een snbare vergadering van dit orgaan. Van dc party koelhuisboter. groot 1500 ton- die geruimd moest worden, steert thans nog slechts 3000 ton. Ongc- r 5500 ton ging naar het buitenland 6000 ton werd voor dc binnenlandse misumptic afgezet. Dc voorzitter sprak in verheuging uit over deze snelle rui- n de voorraad. Subsidie Aan het verzoek van de Beweging van 'opese Federalisten, om toekenning 1 een jaarlijkse subsidie, werd voldaan. 1 bedrag van 2000 werd toegekend, ij dit agendapunt deed zich nog een bfj- widerheid voor. Mr. K. Groen, die de •etaris voor de P B O. bij het roduktschap vertegenwoordigd, deelde lede. dat er bij de staatssecretaris be- bestaan tegen het verlenen van ubsidie door'P B -organen. Mocht de nderhavige subsidie toegekend worden. r. Groen, dan behoudt de staats ecretaris zich het recht voor- nader te eerwegen welke maatregelen in deze reel dienen te worden genomen. De itter repliceerde hierop, dat de goed- - Irimpende wegenbouw leicll tot ontslagen De directie van Schokbeton te Kampen eeft besloten tot een krasse beperking de produktie van Ipro-keien en or van 120 tot 130 overtollige arbeidei kern blijft om de afdeling Ipro-kei- liende te houden en een klein deel het personeel gaat naar andere afde- Ingen. De voorraad keien is zeven tot 8 iiljoen stuks, en slinkt nauwelijks omdat leenten beperkt zijn in de uitvoe- m werken, zodat verschillende we- cnbouwbedrijven nog maar op halve racht draaien. Bovendien verhindert di apltaalschaarste de gemeenten de keien ontvangen of te betalen. Een lawine, die met donderend geweld aar beneden kwam van de beruchte „Sil- frfallet" in de Zweedse bergen heeft listeren het leven gekost aan zes mai 11. bergtocht maakten. keuring van de begroting van het pro duktschap niet geschiedt door de 1 ring maar door de S.E.R. Ook mr. W. Bak (bestuurslid van de Ohr. beambtenbohd) sprak zijn verbazing u-it over dit stand punt van de staatssecretaris. H-et subsi- dievoorstel werd daarna met 10 tegen 9 stemmen aanvaard. Het dagelijks hestuur. tot nu toe slechts bestaande uit drie werknemers (A. de Vries NCLB: S. van der Ploeg ANAB A. P. C. Gulickx NKLB) werd uitgebreid met drie werkgevers: G. J. Blink (Ver. van Zuivelindustrie en Melkhygiëne), dr. E. van de Wiel (Kon. Ned. Zuivelbond) en P. J. Loonen (CBTB). Tot tweede voor zitters werden benoemd dr. E. van der Wiel en de heer A. de Vries (NCLB). In verband met de Brusselse besprekin gen over een douane-unie. zal met druk bij de regering gewezen worden op gevaren die hier dreigen voor de ex port van melkpoeder, gecondenseerde melk en kaas. Meer interesse voor televisie In de maand januari zijn door de dienst luister- en kijkgelden van de P.T.T. voor serst meer nieuwe televisietoestellen dan radio's geregistreerd. Er werden na melijk 12.610 televisietoestellen ingeschre ven tegen 11.830 radio-ontvangers. Het to taal aantal aangegeven radio's bedroeg op 1 februari 2.246.882, het aantal televisie toestellen 112.076. Het aantal draadom roep-aansluitingen kwam op die datum op 544 132. Eisenhower-doctrine goedgekeurd De Amerikaanse senaatscommissies voor buitenlandse betrekkingen en de strijd krachten hebben vanmorgen met twintig 1 acht stemmen de herziene eri ver beterde tekst van de Eisenhower-doctrine het Midden-Oosten goedgekeurd. De herziening betreft het toevoegen van de ichtiging voor president Eisenhower. 1 wanneer hij dat nodig acht, Ameri- anse troepen in te zetten ter verdedi- ïg van slachtoffers van communistische agressie in het Midden-Oosten. Rode burgemeester verdacht van koperdiefstal België's enige communistische burge- leester. Nestor Bosly. uit. Boncelles, is gisteren gearresteerd, omdat hij wordt verdacht van koperdiefstal in een fabriek te Luik. Burgemeester Bosly zou tezamen met vijf arbeiders bij de Cockerill fabrieken dc laatste twee jaar in het totaal voor on geveer zesduizend gulden aan koper heb ben ontvreemd. schepen, die daarmee worden uitgerust, zijn zeer duur en moeten hun nut nog be wijzen. De vraag is nog, of atoomkracht geschikt zal zijn voor het type vaartuigen, dat wij bezitten en voor de taak, die onze marine heeft. Landingsboten uit de tijd Over de Amerikaanse marine zei vice- admiraal Moorman nog het volgende: Men besteedt veel aandacht aan sonar, het apparaat, waarmee duikboten kunnen worden opgespoord. Gegevens zijn niet bekend, wel, dat o.a. helikopters inge schakeld zullen worden. Dit type vliegtuig wordt ook door de mariniers steeds meer gebruikt bij landingen. Geen landings boten meer, maar overbrenging van het vliegdekschip per helikopter naar het land. („Mariniers, die uit de hemel val len"). Hierdoor heeft Amerika veel vlieg dekschepen nodig, dié niet zo groot zijn (voor 25 helikopters). Het Nederlandse vliegdekschip Karei Doorman, dat mo menteel verbouwd wordt, zal in zijn nieuwe vorm nog acht jaar mee kunnen. De Amerikaanse marine-autoriteiten hebben staatssecretaris Moorman duide- iyk laten biyken, dal de Ver. Staten hun maritieme taak zoals het brengen van mensen en middelen over de oceaan niet meer alleen aan kunnen. Er zyn bondge noten nodig. Want na de eerste rugge- graat-brekery volgt er altyd nog een uit puttingsoorlog. Het westen kan dan alleen wat bereiken als er een grote stroom van manschappen en materiaal over de oceaan ONTWERPVERDRAG VOOR AUGUSTUS Onder moeders paraplu, liepen eens twee kindjes".... Neder land bemndt zich na een kwak kelwintertje alweer in een regen zone. Hanneke en Janneke doen boodschappen, gewapend met moeders regenscherm. BEELD VOOR S1TT.4RD VIT AUTO GEROOFD Op de Rijksweg Maastricht—Sittard hebben onbekenden gisteravond 'n c val gepleegd op een vrachtauto van Maastrichtse transportonderneming, auto. was met het door de Limburgse beeldhouwer Frans Courtens vervaardig de beeld van Fons Olterdissen op weg naar Sittard, waar het beeld in het stad huis een plaats zou krijgen. Volgens de chauffeur werd de wagen niet een rode lamp aangehouden. De chauffeur en een begeleider zouden gedwongen zijn een landweg in te slaan, waar zij gekneveld werden. De overvallers verdwenen daai na met het beeld meter) in het nach telijk duister. De politie vermoedt dat de daders van een carnavalsgroep in Zuid- Limburg afkomstig zijn. DE RAAD van ministers van de O.E.E.S. heeft te Parijs besloten de deskundigen opdracht te geven een verdrag voor een vrij handelsge bied voor de zeventien landen van Europa op te stellen en dit voor 31 juli aan de raad van ministers voor te leggen. Alle leden van de O.E.E.S. zouden door het verdrag op multi laterale basis verbonden zijn aan de gemeenschappelijke markt van E.G.K.S.-landen. De Britse minister van financiën als president van de raad van ministers fungeerde, heeft een werkprogramma drie punten opgesteld betreffende technische problemen voor een vrijhan- delsgebied zoals: de hoogte van de in voerrechten, de duur van de overgangs periode, het al dan niet opnemen van de landbouwprodukten en de hulp aan eco nomisch onderontwikkelde gebieden in het vrijhandelsgebied. Euromarkt Terzelfdertyd vergaderde het Fr kabinet en besloot aan de partners de Europese Markt te verzoeken per jaar 35 tot 50 miljard francs by te dragen v< investering in de Afrikaanse gebieden ruil voor openstelling van dit gebied vi de Europese markt. Frankryk zelf zal 185 miljard francs per jaar uittrekken. Volgens de Franse regering is het voor gestelde bedrag betrekkelijk laag en ii Parijs verwacht men dan ook dat de mi nisters van buitenlandse zaken van d zes landen maandag in Parijs het een zullen worden. De Belgische minister van buitenlands zaken. Spaak, heeft gisteren weer ver Naar van bevoegde zijde vernomen wordt, is binnenkort de benoeming te verwachten van mr. G. Ph. Helders tot minister. Hij zal worden belast met het beheer van het departement van zaken overzee, zoals het .departe ment van overzeese rijksdelen in de toekomst zal worden genoemd. Mr. Helders is de c.h. beginselen toegedaan. Wij konden hiervan gisteren in een doel onzer edities nog melding maken. S?dc-rt het optreden van het huidige kabinet heeft minister Staf ad interim de portefeuille van overzeese rijksdelen be heerd. Nadat minister Staf de wens te kennen had gegeven van deze taak ont heven te worden, is overleg gepleegd met de regering van Suriname en de Neder landse Antillen, onder andere over de vraag, hoe voortaan de koninkrijksaange legenheden. die Suriname en de Neder landse Antillen raken, zouden dienen te worden behandeld. De regering is van mening, dat het zeker in de eerste jaren van ontwikke ling van de koninkrijksstructuur beveling verdient, dat een minister be last blijft met de bevordering van eer juiste interpretatie en toepassing van he' statuut voor het koninkrijk der Neder landen. De nieuwe minister van zaken overzee zal ook een coördinerende taak te vervul len krijgen met betrekking tot de beleids bepaling en uitvoering van de Nederlandse hulp- en bijstandsverlening aan Suriname en de Nederlandse Antillen. Voor zover niet in verband me ternatiooale aspecten het beleid ten aanzien van Nederlands Nieuw-Guinea in eerste instantie bij de minister buitenlandse zaken berust, zal minister Helders tevens de verantwoordelijk heid dragen voor het bestuur van de ontwikkeling van dat gebiedsdeel. Nagegaan zal worden in hoeverre het oorspronkelijke departement van overzee se rijksdelen dient te worden gereorgani- Indische jaren Nikkel en kobalt bij N.-Guinea (Van parlementsredactie) Deze bijzondere foto toont pre cies het moment waarop een 79 jaar oud kerkgebouw instort, omdat het plaats moet maken voor een kantoorgebouw van 28 verdiepingen. De kerk staat aan de rand van Oakland in de Ame rikaanse staat Californië. Het kantoorgebouw wordt het hoofd kwartier van de Henry J. Kaiser-fabrieken. Adenauer in mei weer naar V.S. Eindelijk zijn thans de reeds sinds lange tijd lopende geruchten bevestigd, dat bondskanselier dr. Adenauer vóór de al gemene verkiezingen, nl. in mei. nogmaals een bezoek aan de Verenigde Staten zal brengen. Dertien doden bij brand in rusthuis By con hevige brand in ccn tehuis voor herstellenden te Council Bluffs In dc Amerikaanse slaat Iowa zijn dertien per sonen om het leven gekomen cn moesten veertien gewonden naar een ziekenhuis worden overgebracht. Een onderzoek naar de aanwezigheid in nikkel- cn kobaltcrtsen op het eiland Walgeo en enkele andere kleine eilandt by Nieuw-Guinca heeft uitgewezen, dat dc bodem naar schatting een vooi ruim 75 miljoen ton van deze ertsen bevat. Het rapport over dit onderzoek zal binnenkort gereed komen en aa Tweede Kamer worden overlegd, zo deelt minister Staf als waarnemend minister overzeese ryksdelen mee in dc e van antwoord betreffende de be groting van Nieuw-Guinea. Zowel van Nederlandse als buitenland- zijde is belangstelling getoond voo opsporing en winning van de ertsen. Antwoord aan Boelganin Bondskanselier Adenauer heeft zich gisteren rechtstreeks via de radio tot het Westduitse volk ge wend en met nadruk de brief, die hij van Boelganin ontving, van de hand gewezen. Er waren slechts enige punten in deze brief, waarover wellicht een discussie mogelijk zou zijn. „Er zyn geen twee Duitse staten. Er is maar één Duitse staat. De zoge naamde democratische republiek is geen staat. Volgens alle opvattingen van het nationale en het internatio nale recht is Oost-Duitsland een on der Russische heerschappij staand be- zettingsgebied. Aan de bevolking van dit gebied moet de volledige vrijheid worden teruggegeven." Met de iadruk Adenauer „Wij zijn geen aanvallers. Wij heb ben geen agressieve bedoelingen. En geen mens ter wereld, speciaal geen van onze bondgenoten heeft ons ooit op enigerlei wijze gedwongen tot aqressic of zelfs maar tot het maken van agressieve plannen." Een hij voegde eraan toe: „Het Duitse volk zal zich oprecht verheugen als Rusland dit eens en voor altijd zal begrijpen. Ik geloof, dat dan vele moeilijkheden in de wereld gemakkelijker uit de weg geruimd kun nen worden." De Bondskanselier liet nogmaals duide lijk vjitkomen. dat het veiligheidsverdrag voor Europa, zoals de sociaal-democra tische oppositie dat wil. geen echte veiligheid kan waarborgen zonder een gecontroleerde uitschakeling van de atoomwapens. Adenauer zei niet over welke punten uit dc brief van Boelganin wellicht ge sproken kan worden. Men vermoedt, dat dc Bondskanselier doelde op het aange boden handelsverdrag eventueel in ruil voor de repatriëring van de gevangen Duitsers in Rusland. Mr. Gerard Philippus Helders is ge boren te Rotterdam op 19 maart 1905. Hij is meester in de rechten (privaatrechte lijke richting). Hij was inspecteur van fi nanciën in het voormalige Nederlandsch- Indlë en was daar een vooraanstaande fi guur in de Christelijk Staatkundige Partij. Voorts was hij gemeenteraadslid van Ba tavia en Bandoeng. De oorlogsjaren bracht hij door in Japanse krijgsgevan genschap. Na de oorlog was hij tweei jaar werkzaam op het ministerie vac| financiën in Den Haag. Zijn huidige functie ie directeur van de Nederlandse Trust Maatschappij in Amsterdam. Mr. Helders woont in Hilversum. Een aardige bijzonderheid is, dat de zoon van de minister die in Canada toeft en, gisteravond telegrafisch va gebeurtenis op de hoogte gesteld, heden ochtend om zeven uur opbelde. Dit het holst Canada. G. TH. HELDERS Terug van zieke man Moeder van 7 kinderen overreden in Liessel In de nabijheid van haar woning te Liessel (gem. Deurne) is gistermiddag mevrouw Van Bommel-Heesmans door een auto gegrepen en kort daarna aan de opgelopen verwondingen overleden. Zij laat zeven jonge kinderen achter. De vrouw kwam juist terug van een bezoek aan het ziekenhuis te Deurne, waar haar! echtgenoot wordt verpleegd na een on geluk, dat hem de vorige week over kwam. klaard nog steeds van mening te zijn. dat de overeenkomst 10 maart ondertekend zal kunnen worden. In de vergadering van het parlement van de E.G.K.S. heeft de Franse afge vaardigde Teitgen betoogd, dat de Afri kaanse gebieden, zelfs als ze autonoom zouden worden, hun belangrijkheid voor Europa behouden, als leveranciers van grondstoffen. Frankrijk kan alleen de taak tot modernisering en ontwikkeling dezer gebieden niet vervullen. Bezuiniging goedgekeurd Engelse H-bom bijna gereed TAE EERSTE Eugelse waterstofbom met een ontploffingskracht van een mil joen t.n.t. is byna voltooid, heeft de Brit se minister van defensie, Sandys, gisteren in het Lagerhuis meegedeeld. De Britse produktie van atoomwapens gaat gestadig door en de R.A.F. beschikt over een hele Het plan voor de bezuiniging en de re organisatie van de strijdkrachten werd met 302 tegen 273 stemmen door het La gerhuis goedgekeurd. Een voorstel van de socialisten de dienstplicht op te heffen, werd verworpen. Engeland overweegt verder de strijd krachten op de bases overzee te vermin deren. Het ligt in de bedoeling, dat de marine gevechtsgroepen zal vormen, die niet afhankelijk zijn van bepaalde steun punten. Egypte voelt meer voor Moskou Nasser in de greep van pro-communisten Het voorstel van de Russische minister van buitenlandse zaken, Sjepilof, een ge zamenlijke hulpactie voor het Midden- Oosten te organiseren, heefï zijn 'uitwer king niet gemi6t. Gisteren reeds beweer de radio-Kairo, dat het plan van Eisen hower alleen een inmenging van de Ver enigde Staten in de binnenlandse aange legenheden beoogt. Daaróntegen a'.ö'is deze radio, steunt het Russische plan op grondslagen' die de nationale onaf hankelijkheid van de Arabische landen eerbiedigen. Het Amerikaanse weekblad „Newsweek" weet te berichten datpresident Nasser Egypte vrijwel de gevangene is van kliek van 30 tot 40 pro-communisten, die .de controle hebben over het leger, de radio en over een groot deel van de Egyp tische economie. Diï zouden koning Sa- Saoedi-Arabië, prins Abdoel II- Irak en de Libanese minister van buitenlandse zaken, Malik, aan president Eisenhower hebben verteld. De drie Arabische leiders zouden heb ben gewaarschuwd, dat bij een val van Nasser een regering verwacht kan wor den die nog meer anti-westeïïjk is. Men raadde dan ook aan Na66er „vriendelijk" behandelen. Milde resoluties over Algerije Het debat over de Algerijnse kwestie in de politieke commissie van de Ver enigde Naties is geëindigd met aanvaar ding van de milde resolutie van Japan, de Filippijnen en Thailand, waarin op Frankrijk en Algerije een beroep wordt gedaan door onderhandelingen een vreed zame oplossing te vinden voor het ge schil. Ook de resolutie vragende aan knoping der onderhandelingen werd aan vaard. De resolutie der Afro-Aziatische landen kwam als geheel zelfs niet in stem ming, daar de artikelen reeds verworpen waren. De algemene vergadering zal over de aanvaarde resoluties vanavond het debat beginnen. HET WEER IN EUROPA e s i tl!* i r 5 8 8 Éfi I! -8r. *"3 Stockholm Kopenh A'dam Parijs Grenoble geil. bcv.' licht bew' regen gch. bew. licht bew. regenbui regenbui onbew. O 6 ZZW 6 WZW 4 W 8 ZW 6 ZW 6 WZW 8 W 11 W g -3 1 1 6 I 1 6 6 10 6 7 5 18 8 18 II 6 11 0 8erlijn Franklori £0 rich geh. bew ZZW 4 WZW 8 ZW 6 6 12 5 0 6 Cienève gch bew regen ZZW 10 windstil ZZW 4 5 12 1 9 6 0 Rome regen WZW 8 12 0 WEERBERICHT Buien De Bilt verwacht tot mor genavond: Nu en dan buien afgewis seld door opklaringen. Krach tige wind tussen noordwest en zuidwest. Iets lagere tem peraturen. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN 15 februari: zon 7.58—17.55 uur; maan 9.37—7.47 uur. Op 21 februari L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1