Jlicume £rihsdjc GTfluraitt tuil: 100.000 Duitsers vrii van handelsakkoord [oelganin houdt lokaas voor West-Duitsland jf Voor t eerst sinds Lenin weer een interpellatie Vele Europeanen gedood door Algerijnse bommen Nenni-socialisten wenden zich van communisten af Iedereen ongerust over de prijsverhogingen Hongaarse kerken „staan mishandelino: toe" Horthy, oud-regent van Hongarije, overleden -IANDAG 11 FEBRUARI 1957 LTREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2,35 per maand; f C,55 per week. ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10879 Directie: P. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. i. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvastlch h gh^bteoen "myn bert la tegbeospoet Eenzaamheid begint te verdwijnen ZIE PAGINA 5 Adenauer voor de beslissing (Van onze correspondent BONN, 11 februari 1WEL de brief, die Boelganin vorige week schreef aan Bonds- iselier Adenauer, voorzien van het rode stempel „geheim", ver in het archief van het ministerie van buitenlandse zaken, is Idels uitgelekt, dat de vrijheid van de ruim 100.000 Duitse burger6 worden gekocht met het sluiten van een handelsverdrag met Rus- Verder zou Boelganin Adenauer in deze brief uitgenodigd hebben erken aan de Russische voorstellen tot verbod van kernwapens, is bekend geworden, dat de Russische premier heeft aangedrongen iprekingen tussen de Oost- en Westduitse regering. et heeft er veel van, dat Boelga- met zijn brief Adenauer voor moeilijk probleem heeft ge- tst. Vermoedelijk wil Adenauer idig nadenken hoe hij uit het di- ma van een handelsakkoord en lating van zijn landgenoten wil len, alvorens hij de inhoud van irief voor publikatie vrij geeft, zijn broef stelt Boelganin voor rhandelingen over een handelsv de repatriëring van de duizenden onmiddellijk te beginnen, zodat eventueel akkoord nog dezè kunnen worden. r vandoor met politie-auto Terwijl de Groninger politie za- lagavond haar bemiddeling ver- ïde bij een vechtpartij in een Eafé aan de Herenstraat, hebben nbekenden kans gezien, er met de olitie-auto vandoor te gaan. De iuffeur van deze wagen was zijn ollega in het café te hulp gekomen mdat het publiek opdringerig va rerd. De auto is later aan de Coe- loornsingel teruggevonden. ader slaat zoon Dij ruzie dood triest is gisteravond in het Bra- he Oss een familietwist beslecht: de se winkelier A. S. sloeg er zijn 22- zoon W. S. in een vlaag van woede iet een eind hout. oon was aangeschoten thuis geko- i vroeg zijn moeder om geld. Hij terugkeren naar het café, waar de avond had doorgebracht. Toen de der weigerde sloeg de jongeman enig id in stukken. De vader, die bij vertoefde, werd erbij gehaald. In ontstoken ging de winkelier zijn iet een eind hout te lijf, toen deze lar rede wilde luisteren. Het werd vechtpartij op het erf, waarbij ds zulke harde klappen op hoofd toediende, dat de jöngemaan erleed. De winkelier is dezelfde ld nog ingesloten door de gemeente- lie. Vader en zoon leefden reeds ge- ie tijd op slechte voet met elkaar. fn - Liever een Stalinist leun van Gomulka ontslagen incent Staszweskl, een van Gomulka's «Ie medewerkers tijdens de oktober- olutic, is naar verluidt uit zijn functie de Poolse verénlgdé arbeiderspartij Vermoedelijk is hij het eerste thtoffer van de Stalinistische groep in Poolse communistische partij, die het tel niet eens is met de vrijheid van oingsuiting, die de Poolse partijleden, "n Warschau wordt toegestaan, taszweski was eerste secretaris van de eling Warschau van de partij en is nu, fens communistische woordvoerders, vangen door Wladyslaw Matwin, de ildredacteur van het partijorgaan Try- «1 Udu. Matwin gaat door voor een grootste onruststokers van de partij, ordat hij lid is van het partijsecreta- 'i. is hij een der naaste medewerkers Gomulka. 'UJ. Tegelijkertijd schijnt de conservatieve oep kritiek te hebben uitgeoefend op 'mulka zelf en op degenen, die tot zijn iep behoren. Reeds eerder hebben in Bonn geruch ten de ronde gedaan, dat de waarnemend premier Mikojan speciaal voor deze on derhandelingen naar Bonn zou komen. Tot dusverre heeft de Bondsregering het sluiten van een formeel handels akkoord met Rusland v^p de hand ge wezen, hoewel Bonn tegen een verdere uitbreiding van dè handel geen bezwgai heeft De regering in Borni zou op het ogen blik voor een geljjke situatie staan, ontstond toen Adenauer Moskou bezocht en hü de vryheid van rond 10.000 Duit sers kon bewerkstelligen door in te gaan op het Russische verzoek tot het aan knopen van diplomatieke betrekkingen. Nu zou Adenauer 100.000 Duitsers kunnen vrykopen met een handelsakkoord. Schrijvend ovef het probleem Van de Duitse hereniging, wijst Boelganin op de internationale vraagstukken en in het bij zonder op het ontwapeningsvraagstuk. Als een andere voorwaarde vóór het han delsverdrag wordt nog de vèrbetering van de Russische-Duitse betrekkingen ge noemd. Ten slotte heeft Boèlganin in zijn brief nogde kwestie van dé stationering, van de N.A.V.O.-troepen en de inrichting van bases voor atoomraketten in West-Duits- land aan de orde gestéld. Offensief Uit goedingelichte bron in Londen heëft A.F.P. inmiddels vernomen, dat het Kremlin van plan is een groot offensief te beginnen tegen de plannen voor een gemeenschappe lijke Europese markt. De diplomatieke diensten van Rusland in Europa zouden na eén diepgaande stu die tot de conclusie zijn gekomen, dat de gemeenschappelijke markt vooral bedoeld is als een economisch blok tegen de Sow- jet-wereld. Gemeld wordt dat het Russisch offen sief o.m. de aanbieding van voordelige handelsovereenkomstenzou omvatten, waarbij de Sowjet-unie voornamelijk vér- bruiksgoederen zou willen afnemen. Het Russische regeringsblad Izvestia heeft Oostenrijk gewaarschuwd, dat toe treding tot de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, een gevaarlijke stap zou zijn, die de Oostenrijkse neutraliteit bedreigt. Iedereen weet, aldus het blad, Ook de Britse premier MacMillan heeft een brief van Boelganin ont vangen. Naar aanleiding van de wei gering van MacMillan, in mei naar Moskou te komen, schrijft Boelganin: „Wij zouden gaarne uw mening ver nemen over. een ander aanvaardbaar tijd stip van uw bezoek. Wij twijfelen er niet aan, dat een ontmoeting in Moskou de ge legenheid biedt voor een vruchtbare ge- dachtenwisseling over de directe Brits- Russische betrekkingen en over andere kwesties, die voor béide landen van be lang zijn." Tijdens voetbalwedstrijden bezoekers gedood en vijfenveertig gewond. De tijdbommen waren geplaatst onder zitplaatsen en in een waskamer. Zaterdag was in een café een handgranaat ontploft, wat aan drie mensen het leven kostte, terwijl er elf gewond werden. Elders in Algerije, in het ijzercentrum Oenza, ontplofte I een bom tussen het publiek, dat uit een bioscoop kwam: drie doden en der tien gewonden. Te Montagna vielen zaterdag twee doden in een kruide nierswinkel waar een bom ontplofte: dertien mensen werden gewond. Bij Turenne liep een voertuig op een mijn: zeven doden en twee ernstig ge wonden. Te Ain Beide ontplofte een handgranaat in een café: acht licht gewonden. Een groot aantal slachtoffers is Europeaan. Deze lange reeks van aanslagen op aapgenomen. Frankrijk ondervindt veel In Tel Aviv zijn-zaterdag massa betogingen gehouden om de wil van Israël, stand te houden te gen de eis van de V.N. tot terug trekking van de Israëlische strijdkrachten uit Egypte, te to nen. De menigte, die werd toe gesproken door vooraanstaande politici, droeg spandoeken mee, waarop o.a. stond: Voor vrijheid van Israël, en Voor vrede in het Midden-Oosten. Europeanen is kennelijk bedoeld om kracht bij te zetten aan argumenten van de opstandelingenleiders, die zij via hun welgezinde V.N.-délega- ties te berde brengen in de poli tieke commissie, die nu al een week lang vergadert over de kwestie Al gerije, waar het debat zijn climax nadert. Bovendien sneuvelden zaterdag noorden van Boeira7Sahy in het zuiden van Algerije veertig rebellen; bij Turenné, in het westen, kwamen er r treffen met Franse troepen. In de afgelopen veertien dagen zijn zeker duizend Algerijnen gesneuveld. Men schat het aantal dodèn onder de rebellen sedert het begin van de opstand op 1 vember 1954 op 18.000. De Fransen lorën in die tijd ongeveer 2500 militairen. Nog 24 sprekers.... Nog 24 landen hebben het woord ge vraagd in de beraadslagingen van dé po- litièke commissie der V.N. over de Al gerijnse kwestie. Het gaat vooral om eer resolutie van achttien Aziatische en Afri kaanse staten, volgens welke de Alge mene Vergadering zich zou moeten uit spreken voor het verlenen van zelfbe schikkingsrecht aan de Algerijnen door Frankrijk met bemiddeling van de V.N. Deze resolutie ofschoon krachtig ver dedigd maakt weinig kans te worden Hartelijk hebben president Eisenhower en koning Saoed af scheid genomen bij het vertrek van de vorst, die thans in Madrid is aangekomen inde Russische schrijvers rs ondertekende kunste ordt aangedrongen op meer con- het westen. Deze motie was het •nltaat van een interpellatie van een ntal afgevaardigden, die lid zün van Et Sowjetcomité voor de verdediging de vrede. Het was de eerste interpel- lic, die sedert het tpdperk van Lenin in Russische parlement werd gehouden. De interpellant wees de regering op de igerustheid in binnen- en buitenland het slechter worden van de i-nter- k- ïtionale toestand en op bepaalde maat- «elen van het westen, om de ontwi-kke- de culturele betrekkingen tus- oost af te remmen. De regering werd gevraagd wat zij plan is te doen om o.m. de culturele be trekkingen met alle landen verder uit te breiden. Het indienen van de motie, die op de interpellatie volgde, was ingeleid door een opvallend artikel in een vooraan staand Russisch letterkundig tijdschrift van Ilja Ehrenburg. Deze stelde de vraag, waarom de kwestie van de culturele con taoten met het westen niet ,-los gezien kam worden van ideologische en diplo matieke kwesties". „De ideologische strijd is voor ons niét iets defensiefs" aldus het artikel. ..maar geestelijk offen sief" De Opperste Sowjet heeft zaterdag met algemene stemmen de begroting voor 1957 goedgekeurd Ook het staatsplan voor de ontwikkeling' van de nationale economie i6 aanvaard. Saoed in Madrid hartelijk begroet 1ZONING SAOED van Saoedi-Anabië is in Madrid op het vliegveld begroet dor generaal Franco, de bisschop van Madrid en vele hoge autoriteiten. De sultan van Marokko, die ook naar Madrid was geko men om met koning Saoed te spreken was niet aanwezig, maar bood des avonds de vorst een luisterrijk diner aan. Vijfduizend Spanjaarden juichten koning Saoed en zijn gastheer toe op het vlieg veld tot schrik van de kleine prins Masjoer, die bij al dat lawaai het vliegtuig niet uit durfde. Van het vliegveld rene Franco en rijm koninklijke gast in gesloten auto's naar de rand van Madrid. Daar stapten zij ovèr in een open wagen om door de stad te rijden De route was afgezet door troepen, op elke twee meter stond een soldaat. De wagen werd geëscorteerd door Franco's lijfwacht van bereden Moorse lanciere. Dé mensen stonden in dikke rijen langs dé weg en applaudiseerden bij het passeren van dé :oet. Saoed vertrekt donderdag n voor een bezoek van drie dagen aan dalusië en gaat vandaar naar Rabat lesprekingen t bib Bourguiba Sevjlla bij zijn argument, dat de kwestie- Algerije een louter Franse aangelegen heid is, dje slechts door Frankrijk kan worden opgelost, nadat het verzet is ge- Duizenden wapens aan communisten Het socialistische dagblad Pedoman Djakarta onthult, dat kolonel Wahab Makmur, de commandant van het tweede regiment in Noord-Sumatra, wapens hebben uitgereikt aan ongeveer tweedui zend leden van de communistische vak bond van ondernemingsarbeiders. Boven dien zou de door het kabinet benoemde commandant van Noord-Sumatra overste Ginting machinegeweren hebben gegeven aan oud-leden van leger. De toestand in Noord-Sumatra thans gevaarlijk zijn. Saragatpartij zal beslissen over nieuwe verbintenis TTALIë VERWACHT ieder ogenblik een hereniging van de socialisten. De grootste groep, onder leiding van de link- Pietro Nenni, heeft zich daartoe al bereid verklaard door alle contacten met communisten radicaal en met grote meerderheid te verbreken. Het woord is an de sociaal-democraten, die dins dag of woensdag zullen beslissen over het verlaten van de regering, waarin zU nu :en coalitie vormen met de christen democraten van premier Segnl. Nenni verklaarde zich tijdens de slot- ;itting' van zijn partijcongres in Venetië 'oorstander van de plannen van de Euro pese markt en Euratom. Zijn enige voor aarde is, dat deze projecten aan de ar beiders ten goede komen. Over de com- ïunisten zei hij: „Wij willen niet langer aan de com- jiunisten gebonden zijn door enig pact of alliantie, evenmin door overleg en zelfs in gesprekken. Wij willen niets meer hen te maken hebben, maar wij zul- ons altijd solidair voelen met de ar beiders. van welke party deze ook zijn". Met dit laatste probeerde Nenni dus aarzelende communisten tot de nieuw te ien socialistische partij over te halen. Dat deze er wel zal komen, valt op te maken uit het langdurige gesprek, dat de sociaaldemocratische vicc-premier van Italië, Giuseppe Saragat had met zijn par tijgenoten in de regering en met twee irtegenwoordigers van de Britse 60cia- sten. Zijn verklaring na afloop luidde- „Het is thans aan de leiding van de Italiaanse sociaal-democratische partij om het probleem van de socialistische l unificaties te onderzoeken stemming met de geest, die het inter nationale socialisme bezielt." Indien de sociaal-democraten werke lijk hun vier ministers uit de regering terugtrekken, zal het kabinet vallen. Niewe verkiezingen zullen de herenig de socialisten vermoedelijk veel a hang bezorgen. In de daarna te vora regering zou Nenni wellicht in aanm king komen voor het premierschap. Consumenten naar Econ. zaken (Van onze sociale redacteur) DE bijna overal welig uit de grond op schietende prysverhogingen hebben de laatste weken niet nagelaten bij het publiek een zeker gevoel van ongerust heid en onzekerheid te wekken. Nog voor dat de regering in een omlünd plan (aan gekondigde regeringsnota) het volk heeft bekend gemaakt op welke lastenverzwa ring men in de toekomst zal moeten reke nen, komen er büna dagelijks van rege ringszijde goedkeuringen af voor het ver hogen van prijzen. De regering heeft de door de S.E.R. ge adviseerde prijsstabilisatiepolitiek over genomen, maar het publiek krijgt steeds meer het gevoel te leven in een wereld van niet-gestabiliseerde prijzen, van prij zen die lijken niet in de hand gehouden te worden. Het eindvan de prijsstijgingen is niet te zien, men weet niet wat er nog komt, elke dag opnieuw kan er van alles uit de lucht vallen. De vertegenwoordigers in het Consu menten Contact Orgaan hebben zich daarom vorige week in verbinding ge steld met het departement van ec mische zaken en dringend om een derhoud verzocht. Dit onderhoud toegestaan, zodat vertegenwoordigers van het orgaan vanmiddag ten departe ment© zijn ontvangen. In het Consumenten Contact Orgaan, dat indertijd in het leven is geroepen ter behartiging van de belangen der cc menten, hebben o.m. zitting vertegen woordigers van de drie vakcentralen, de Nederlandse Huishoudraad, de Consumen tenbond en een aantal coöperaties. Over Koningin Elizabeth II van En geland bezocht zaterdag met de Koningin Moeder en prinses Margaret de paardenrennen in Hurst Park te Londen. Aanval van communistische pers: rije heeft gisteren een niéuwe aanval gelanceerd op de kerken. Deze zouden niet zijn opgetreden te gen mishandeling van kinderen, die geen godsdienstonderwijs willen vol gen. In sommige scholen zouden leerlingen geprobeerd hebben, hun medescholieren op te hangen. Onder de kop „het kruis is geen galg" schrijft het partyblad Nepszabadsag dat hoewel vryheid van godsdienst in Hon garije is gewaarborgd, agressieve, bar- Handlanger van fascisme - nimmer vervolgd - stierf in Portugal DMIRAAL Nicholas Horthy, oud regent van Hongarije, is zater dag op 88-jarige leeftijd in een voor stad van Lissabon overleden. Hoe wel hij tijdens de laatste wereldoor log deelnaam aan de zijde van Italië, Duitsland en Japan, werd hij in 1945 niet als oorlogsmisdadiger vervolgd: Horthy stierf als vrij man in Portu gal, waar hij ook begraven zal wor den. Horthy was een telg uit een adellijk geslacht. Hij maakte in de eerste wereld- g naam als marine-officier van de Oostenrijks-Hongaarse vloot, door in een zeeslag ernstig gewond aan dek te blij- om zijn zegevierende eenheid behou den thuis te brengen Bij die gelegenheid •den 29 Italiaanse oorlogsbodems en drie vrachtschepen tot zinken gebracht. Na de ineenstorting van het Oosten rijks-Hongaarse keizerrijk en tijdens het communistisch bewind van Bela Kun. be zette hij in november 1919 Boedapest en vestigde er een fascistisch getint bestuur, waarvan hij 25 jaar lang regent was. Horthy sloot vriendschap met Musso lini, maar had weinig sympathie voor Hitier. Deze dwong hem ten slotte toch een Hongaars leger naar de Sowjetunle te zenden. In 1944 werd Horthy door de Duitsers afgezet, om dat ze hem van ontrouw ver dachten. In 1945 troffen de Amerikanen Horthy en zijn gezin ongedeerd in Beie ren aan. Zü weigerden Horthy aan Zuid- slavië uit te leveren en lieten hem spoe dig vrij. Horthy was in Portugal popu- 'air maai leefde zeer teruggetrokken Over politiek sprak hij nooit. Veertien dagen geleden werd hij ziek. baarse geweldpleging moet worden uit. geroeid. Het blad voegt hieraan toe, dat de autoriteiten medogenloos moeten tegen de aanstokers. Tegenover deze onbewezen misdrij staat een leger van berichten over t nemende terreur van het regiem-Kadar. Hit alle delen van het land worden restaties gemeld en processen aangekon digd. In 6teden als Miskolc en Boedapest worden arbeiders gedwongen op de fa brieken de rode ster aan te brengen. Ver nietigde Sowjet-monumenten worden her steld. Vluchten is nu een uiterst riskante derneming geworden. Zaterdag bereikten slechts vijftien Hongaren het vrije Oos tenrijk en 's nachts volgden er Proces-Nagy In een interview, uitgezonden door radio Praag, heeft de Hongaarse pai ty-secretaris, Karoly Kiss, verklaar dat oud-premier Imre Nagy misschien zal moeten terechtstaan. De Hongaarse presidentiële raad heeft de ambassadeur in Washington, tevens permanent vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties, naar Hongarije terugge roepen. Een reden werd niet opgegeven Joh. Bodegraven hoorspelleider Nadat wij reeds enkele weken geleder in het Cultureel Venster van ons Zon dagsblad melding maakten van het ver trek van de heer Dirk Verèl als hoorspel regisseur bij de N.C.R.V. in verband mei het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, is thans Johan Bodegraven als zün opvolger benoemd. De heer Bodegra ven zal per 1 september de steravonden gaan verlaten om zich aan zijn nieuwe taak te wijden. Hij heeft een jaar lang een cursus in de toneelregie gevolgd aan fe toneelacademie Ontploffing. Bij een ontploffing in een ijzerfabriek in de Zweedse stad Oxelösund. zijn gistermiddag vijf mensen om het le zen gekomen. Zij werden gedood door brandend gas. de bespreking met economische zaken is nog niets naders bekehd. Het snelle tempo waarin op het ogen blik de prijsstijgingen (suiker, margarine, thee, jam, limonade, melk, tarieven bus, tram, trein, gas, elektriciteit, benzine, ge distilleerd etc.) afkomen is daarom zo be vreemdend, omdat in hel door de rege ring overgenomen S.E.R.-advies met na druk geleidelijkheid bij prijsverhogingen wordt aanbevolen. Van deze geleidelijk heid is thans wel elk spoor zoek. Weiis- waar zijn in het S.F..R.-advies over de bestedingsbeperking de eisen van de land bouw en de verhoging van de grondstof- fenprijzen (als gevolg, van de Suezcrisis) buiten beschouwing gelaten, zodat extra lasten tengevolge van deze factoren nog heel wel mogelijk waren. Dat deze extra lasten echter onaangekondigd geheel on verwacht worden opgelegd, is voor het publiek een moeilijk te verteren brok. Het indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud heeft zo in januari waar schijnlijk de 111 al bereikt en dat in februari de 112 gehaald zal worden, is, hoe pijnlijk de kwestie ook zij, bijna zeker. We zeggen pijnlijk, omdat 112 de limiet is die de vakcentrales hebben gesteld. Over schrijding van dit cijfer zou nieuwe loon eisen kunnen betekenen met nieuwe ge varen voor de prijsstabilisatie. Behalve de cqnsument is ook de handel ontstemd. In het overleg van de regering met het bedrijfsleven was overeengekomen dat voor prijsstijgingen steeds met de ge hele betrokken bedrijfskolom overleg ge pleegd zou worden, dus zowel met detail- en groothandel als met de fabrikant. Van dit overleg is tot nog toe niets gekomen, ondanks de vele prijsverhogingen. DRIE DODEN EN VELE GEWONDEN Zondagmorgen is te V e n 1 o het vijf jarige jongetje Willy Vaessen door een auto gegrepen, terwijl hij plotseling de weg opliep. Willy was onmiddellijk dood. Bij het overeteken van de Schoterweg in Haarlem werd zaterdagavond de 59-jarige mevrouw E. A. Greeuw-Don- kerhoven uit Haarlem-noord overreden. Zij bezweek kort daarop aan de verwon dingen. De 23-jarige fietser P. Luimes, die vrijdagmorgen te Haarlem bij het oversteken door een auto werd gegrepen, is gisteren aan zijn verwondingen over leden in het ziekenhuis. Het gevaarlijke knooppunt te Hoeve laken heeft gisteren maar liefst der tien gewonden geëist. Zes van hen zaten in een auto, dié vijf keer over de kop sloeg en in een weiland terecht kwam. De reven anderen waren betrokken bij een botsing tussen een personenauto en een busje. Enkele van hen werden zeer ern stig gewond. In Rotterdam botsten personenauto en een bestelwagen, de zes personen, die de geneeskun dige dienst uit de verwrongen massa haal de, waren vier ernstig gewond. GIERKAR KANTELDE EN TROF JONGETJE De zevenjarige Daniel van der Kooi te Achtterveld is zaterdagmiddag om het leven gekomen, toen een gierkar, warop hij was geklommen, kantelde. Het jongetje kwam onder de kar terecht en I was op slag dood. I De negenjarige Jan Yiennen is zater dagmiddag in een van de insteekhaven3 aan de Dollegoor te Almelo geraakt en verdronken. Zondag werd het lichaam van de jongen by het dreggen opgehaald. Jongetje viel dertien m. in trappengat Zondagmiddag is de zesjarige Josef J. K. uit de Amsterdamse Sarphatistraat 14 daar in het trappengat langs drie ver diepingen naar beneden gestort en voor de ogen van zijn moeder op de onderste etage terecht gekomen. Ernstig gewond is Josef opgenomen in een ziekenhuis. De jongen was met zijn vader naar de zol derverdieping gegaan. Hij stapte per on geluk op het lichtraam van hef dertien meter diepe trappengat. Het glas brak. HET WEER IN EUROPA l|| WEERBERICHT Enige regen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk enige reden, morgen enkele ver spreide opklaringen, maar ook hier en daar een bui. Vrij krachtige tot matige wind tussen zuid en zuid west. Aanhoudend zacht Opgemaakt te 11.15 uur). 6.09. Op 14 februari V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1