Zuster Elema nam afscheid van het diaconessenhuis Wat voel je je toch rijk met zo'n smetteloos witte Omo-was DDD Dr. W. C. Braat vertelde over opgravingen te Caen In het lichtstralend wit Tegen het licht.vlekkeloos NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 30 JANUARI 1957 Veel lof voor een goede vriendin LEIDERDORP Sparta hield zijn jaarvergadering Gisteravond heeft de gymnastiekvereni ging Sparta in het Patronaatsgebouw aan de Hoge Rjjndjjk haar jaarvergadering gehouden. In de kascommissie werden de dames De Graaf-Vromans en Kerver benoemd. De dames De Jongh en Burgerjon stelden zich niet meer als bestuurslid herkiesbaar. In hun plaats werden mevrouw Boutekan mejuffrouw M. Peereboom gekozen. Mejuffrouw Peereboom verklaarde zich bereid het secretariaat van mejuffrouw Vermeulen over te nemen. Over de te organiseren sportdag kon geen overeenstemming worden bereikt. jten werd nader overleg te plegen met sportleraar Vuyck. Ook de onder linge wedstrijden werden besproken. Na afhandeling van deze huishoudelijke :aken volgde het gezellige gedeelte van Ie avond. Er werden twee sportfilms en ten komische film vertoond, afgewisseld met pianospel van mevrouw Vermeulen- de Graaf. Het was jammer, dat de op komst niet zo groot was. Verhuur woningen en W. hebben de raad een voorstel gedaan voor de verhuur van de 104 wo ningen in het Zijlkwartier en de 36 huizer an de M. P. Splinterlaan. Feestavond Excelsior Ter gelegenheid van haar zestigjarir jubileum heeft de Christelijk gemengde zangvereniging Excelsior in Irene een feestavond gehouden. Na het huishoudelijke gedeelte van de bijeenkomst te hebben afgehandeld, wer- Zuster Anspach werd als haar opvolgster geïnstalleerd TN DE DOOPSGEZINDE KERK aan de Pieterskerkstraat nam zuster -1- J. Elema gistermiddag in tegenwoordigheid van de burgemeester, andere vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en afgevaardigden van verschillende Kerken, diaconessenhuizen en van de bond van diaco- nessenhuizen als besturend zuster van het Leidse diaconessenhuis officieel afscheid van het bestuur, de geneesheren, het verplegend personeel en zeer vele oud-patiënten die bij deze gelegenheid van hun belangstelling hebben blijk gegeven, waarbij zuster A. P. Anspach in deze functie werd geïnstal leerd. Onder leiding van de heer Ab van Capel zong het zusterkoor enkele gezangen. Als eerste richtte de voorzitter, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, zich tot de afscheid nemende zuster. Dit is een dag waarop u verheugd kunt zijn over de blijken van belangstelling en waardering die men u toedraagt, zei prof. Bakhuizen van den Brink, en waarop de mogelijk heid voor rust en vrijheid zich voor u opent. Spreker wees erop, dat, toen zus ter Elema twaalf jaar geleden na een tweedaagse fietstocht in kou en sneeuw in Leiden aankwam, zij wel alles gere geld vond, maar „achteraf hebben wij ons gerealiseerd, dat het toch wel een aanpak voor u betekend moet hebben. U was evenwel voortreffelijk geschoold." De zuster maakte de uitbreiding van het huls mee. Zij werd niet moede om aan te dringen op de bouw van een nieuw diaconessenhuis, „al zult u wel eens moe geworden zijn van de moeilijk heden die men op onze weg heeft weten te leggen. Wij nemen afscheid van u alc van een goede vriendin met wie het pret tig was samen te werken. Wij verlenen u ontslag met grote dank voor wat u voor het huis en zijn bewoners hebt gedaan. We hopen, dat u de route van Leiden naar Groningen, die u zo dikwijls hebt afgelegd en straks weer zult afleggen, nog dikwijls in omgekeerde richting zult maken." De voorzitter wenste haar Gods zegen toe, en bood een geschenk aan. Opbouwend Dr. P M. de Planque sprak uit naam van de geneesheren die aan het huis zijn verbonden. „Men zegt van de Groninger, dat hij la coniek is en resoluut, dat hij weet wat hij wil. Het zijn deze eigenschappen die het mogelijk hebben gemaakt dat u het hier twaalf jaar hebt uitgehouden. U zag zich voor moeilijkheden geplaatst door de toe loop van patiënten, die ons huis heeft. Wie een moeilijke functie bekleedt heeft kritiek te wachten. Hadden wij die, dan was die ten opzichte van u nooit afkeu rend, maar opbouwend." Spreker zei, veel waardering te hebben voor zuster Elema's prettige tegemoetko mende houding tegenover de geneesheren. Het feit dat de intrede in het zendings huis plaats had en het afscheid in een kerk, vond hij symbolisch voor de diaco- nessenarbeid in de tijd die tussen deze ge beurtenissen ligt en waarin zuster Elema het Evangelie in praktijk heeft gebracht. „Wij vinden uw heengaan jammer, maar het verlangen naar rust begrijpelijk." Dr. De Planque overhandigde haar een enveloppe met de afbeelding van de grammofoon die zij binnenkort krijgt. Bij afwezigheid van de voorzitter van de Leidse afdeling van de Maatschappij voor Geneeskunde richtte dr. C. Hovens Greve enige woorden tot zuster Elema, waarin zij het gevoel van veiligheid, dat zij de patiënten steeds gaf, prees. „Ik dank u en uw staf voor de liefde die u aan onze patiënten heeft gegeven," zei dr Hovens Greve. „Bij een grammofoon hoort muziek en daarvoor meenden wij te moe ten zorgen"; zij bood de zuster een en veloppe met inhoud aan voor de aanschaf Namens de bond van diaconessenhuizen dankte dr. J. van 't Hooff de zuster voor het contact tussen het bestuur en het Leidse huis. „Ik ben er zeker van, dat de liefde en de waardering die men u toe draagt, niet zullen verdwijnen," zei hij. „U behoort tot die diaconessen die bij het zoeken naar nieuwe vormen blijven tellen in de geschiedenis van het diaco- Opvolgster Vervolgens sprak prof. dr. Bakhuizen van den Brink de nieuwe zuster „Zuster Anspach. uw komst verheugt zeer. U hebt uw tijd van bijzondere v bereiding wel gehad. Verschillende dia conessenhuizen verleenden u gastvrijheid en u hebt zelfs in de „historische baker- mal" yan feet diacofte^_eftjy_ezea yertqefd." In Londen en in Zwitserland heeft zuster Anspach zich op de hoogte kunnen stellen het diaconessenwerk. „Wij hopen," zei prof. Bakhuizen van den Brink, „dat et uw jeugd, kracht en zusterlijke liefde een waardig opvolgster zult zijn zuster Elema en een goed voorgang voor uw medezusters en dat u zich eenmaal in een nieuw en groter huis ten- volle zult kunnen ontplooien." De directeur-£jeneesffeer,~~clr Jac. J. de Jong, wierp een terugblik op het werk zame leven van zuster Elema, die via een leertijd in Groningen en Den Haag hoofd verpleegster werd in Middelburg en later directrice van het gemeentelijke zieken huis te Zaandam, waar.zij door haar goe de vaderlandse opvattingen haar werk moest staken. In Utrecht zette zij haar werkzaamheden voort als hoofdverpleeg ster en met ingang van 1 februari 1945 werd zij benoemd tot besturend zuster van het diaconessenhuis te Leiden „U had materieel zeker een betere baan kunnen kiezen, één die minder offers vraagt, maar u heeft gemeend deze weg te moeten gaan, en ik geloof, dat uw keus u veel voldoening moet hebben gegeven," zei dr. De Jong. Mocht er al eens een conflict zijn ge weest, dan was het te wijten aan de „Hollandse nauwheid" en de „Gro ningse doortastendheid". Dr. De Jong dankte de zuster voor de persoonlijke vriendschap met zijn gezin. „Als u straks naar Groningen gaat en u zit in uw kamer in de schemering, dan heeft u altijd nog aan dit huis her- dichters zegt, dat zij het paradijs vor men „waaruit w(j niet meer kunnen worden verdreven." Tot zuster Anspach zei hij. dat de toe komst niet vaststaat, maar dat wij zelf er aan kunnen werken om deze tot een schoon geheel te maken. „U zult met men sen te maken krijgen die elk een eigen karakter hebben. Dat vraagt tact. Ik hoop. De nieuwe directrice van het Diaconessenhuis te Leiden, zuster A. P. Anspach, kijkt toe als enkele leden van het dage lijks bestuur afscheid nemen van haar voorgangster, zuster J. Elema. De leden van het da gelijks bestuur van het Diaco nessenhuis zijn v.l.n.r. mr. Samsom, penningmeester, prof. dr. Bakhuizen van den Brink, voorzitter en mr. Spreij, secre taris. Foto N. van der Horst dat u begrip ontmoet." Van zijn kant be loofde dr. De Jong alle 3teun. Als predikant van het diaconessenhuis sprak ds. C. Petri tot de beide zusters, waarbij hij wees op de speciale opdracht die de diacones in de grote christelijke gemeenschap vervult. Bidt voor haar Hierna dankte zuster Elema ontroerd de sprekers voor hun vriendelijke woorden en voor hetgeen zij voor haar persoonlijk hebben betekend, waarna zij zich tot zuster Anspach richtte, die nu haar functie gaat bekleden. Op dit voor haar zo moeilijke moment van het laatste vaar wel aan het werk dat zij met zoveel lief de en toewijding verichtte, zei zuster Ele ma tot de andere verpleegsters: „Beste zusters, bidt voor haar: zij heeft uw ge bed nodig. Wij zijn allen dienaar in de wijngaard des Heren en alleen door Gods hulp heb ook dk mijn taak kunnen Later op de middag was er een receptie in het diaconessenhuis, waar zeer velen van de gelegenheid gebruik maakten per soonlijk van zuster Elema afscheid te nemen en kennis te maken met de nieuwe besturende zuster. Wij zagen belangstellenden uit de medische wereld, onder wie de directeur en de directrice van het academisch zie kenhuis, en verder afgevaardigden Kerken en kerkelijke instanties, de bur gemeester en zijn echtgenote, wethoudi raadsleden, de besturende zusters a alle diaconessenhuizen in ons land, R.K. geestelijken en oud-patiënten. De re ceptie werd ook bijgewoond door de vader, een zuster en twee zwagers van zuster Anspach. n peuteren maakt uitslag dringt diep in de poriën door. VLOEISTOF 1.20 - BALSEM 1.50 - ZEEP 0.90 „Naebie te diere" Gezellig stuk goecl gespeeld voor Leidse Zeeuwen NU MAG HET Zeeuwse volkslied wel eindigen met de trotse karakteri sering: „goed Zeeuws, goed rond", als men naar het blijspel in drie bedrijven Naebie te diere" (Bijna te duur), dat gisteravond in de Burcht werd opgevoerd, luistert, komt men tot de ontdekking dat er ook wel ovale of, zo ge wilt, vierkante Zeeuwen zijn, die langs allerlei kronkelwegen hun doel trachten te bereiken. De vereniging van Zeeuwen te Leiden. „Luctor et Emergo". had nl. haar jaar lijkse toneeluitvoering, en voor deze ge legenheid een stuk van Hans Nesna ge kozen, in Zeeuwse bewerking. De heer G. J. Rietmulder wa6 een kostelijke grootvader, eerlijk en moeilijk te hanteren vaak. als de grond, waarop hij als boer zijn hele leven lang zwoegde. Zijn zoon. eveneens boer. werd gespeeld door de heer N. L. van Dalsen. die even als in de meeste vorige 6tukken, een won derlijke figuur moet uitbeelden, en dit ook met de nodige verve deed. Zijn doch ter, mej. J. C. van Dalsen. was een lief tallige boerendochter, met een eigen wil letje en. op het gebied van de liefde, met één devies: „Alles of niets". Mevr. M. van Galen vertolkte met vrijmoedigheid de rol van rijke boerenweduwe. en de heer G. v. d. Graaf 6telde een jonge boer voor. die Wein. Weib und Gesaog bemint, benevens voormelde frisse boërendoch- ter. Voorts waren er de heer A. van Galen als dokter Stark, mej. N. P. Riet mulder als zijn verloofde, mej. E. v. d. Graaf met de grootvader de beste uit de troep als dienstbode Naotje, de heer A. Boogerd als postbode, de heer W den Haan al6 landarbeider en. in het souf fleurshokje. mej. S. van Makkelenburg. Een gezellig 6tuk, en over het alge meen werd er goed gespeeld. De grote zaal was tot de laatste plaats bezet. En hierdoor konden in de pauze 800 loot jes van een kwartje verkocht wo (prijzen: bolussen, metworsten, vruch ten op 6ap en andere lekkernijen), zodat de kas van de vereniging weer r tweehonderd gulden versterkt werd. Het Leids Kamerorkest o.l.v. de b J. Trouwee zorgde, als gebruikelijk vi de haar eigen beschaafde muzikale o lijsting. Vermelden wij tenslotte nog dat de leiding van de avond bij de heer J. H. Bromelow berustte, aangezien de voor zitter, de heer H. J. Barentsen pas van een ziekte hersteld is en zich nog moet ontzien. VOORSCHOTEN Cia van Boort trad met haar poppentheater op ER WAS GISTERAVOND veel be langstelling voor het optreden van Cia van Boort met haar poppen theater, hetgeen niet zo vreemd is omdat het nog niet zó lang geleden is dat zij hier woonde en een geves tigde reputatie had. den het toneelstuk Zuster Poppey en een aantal, schetsjes opgevoerd. Als gasten waren aanwezig het college van B. en W. en de beide plaatselijke predikanten. In maart hoopt men een zangersavond te houden, koren zullen deelnemen. Rondom woningvordering De heer C. J. Hoogendijk, Kerklaan 6, eiderdorp, heeft een dagvaarding uitge dacht tegen de staat der Nederlanden ?n tegen de gemeente Leiderdorp, waarbij hij de president in kort geding onder meer verzoekt het gemeentebestuur te verbieden effect te verlenen aan het be- sluit van B. en W. tot vordering van de hem toebehorende woning Dr. de Bruij- nestraat 24. Het college stelt de raad v te voeren In deze zaak. Eerste winterlezing in Oudheden l~^E EERSTE LEZING „van het winterprogramma van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, werd gisteravond gehouden door dr. W. C. Braat, die een overzicht gaf van de voorlopige resultaten van de opgravin gen, waarmee hij, in samenwerking met prof. M. de Bouard en de heer J. G. N. Renaud, verleden zomer te Caen, in Normandië een begin heeft ge maakt. Het betrof een onderzoek naar de fun damenten van de grote donjon, de zware vierkante toren van omstreeks 25X27 m. die in het eerste kwart van de 12e eeuw door Henri Beauclerc, zoon en opvolger Willem de Veroveraar, gebouwd is tijdens de Franse Revolutie ls afge broken. Het onderzoek der zware funda menten (de buitenmuren waren ongeveer 4.50 m dik) leverde interessante gegevens .op omtrent de bouwgeschiedenis, latere verbouwingen enz., die voor onze kennis van de vroeg-middeleeuwse kasteelbouw van belang zijn. Tegen het einde van de leuw, toen onder Invloed van Byzan- n en Saracenen zware belegerings werktuigen in gebruik kwamen, ls er ook een radicale verandering gekomen in de vestingbouw. Nog in de tijd van Willem de Verove raar waren vele kastelen niet meer dan stevige houten torens, op een ronde, kunstmatige heuvel; maar reeds Willem richtte, tegen het eind van zijn regering, met name in Engeland, veel zwaardere vestingen op, zo o.a. de Tower van Lon den. Nu had Willem de Veroveraar reeds te Caen een groot paleis op het terrein van het thans nog bestaande kasteel. Het is bekend, dat zijn opvolger niet alleen midden op het kasteelterrein de zware donjon liet bouwen, maar ook de gewel dige muren met vierkante torens van afstand tot afstand, die nog thans het ge hele burchtterrein omgeven, liet oprich ten. Van de vele gebouwen, waaruit het oor spronkelijke paleis van Willem de Ver overaar volgens een oude beschrijving bestond, is echter niets meer bewaard, behalve een grote vergaderzaal van de raad van Normandië (l'échiquier genaamd, vgl. het Engelse exchequer), die zeer waarschijnlijk nog onder Willems regering gebouwd is. Des te interessanter is het. dat bij de zuidoosthoek van de donjon nog fundamentresten voor de dag zijn geko men van twee muren, die behoord moe ten hebben tot een veelhoekig gebouw, waarvan de voet versterkt was door een zwaar glacis. Spr. vermoedt, dat dit over blijfselen zijn van een veel primitievere donjon uit de tijd van Willem de Ver- Er zijn ook nog muren aangetroffen van »n ondergronds vertrek en zo bestaat de kans, om bij voortgezet onderzoek ook nog iets van het oorspronkelijke paleis terug te vinden. Tot dusver is ons om trent bouw en indeling van zo'n vorste lijk paleis van tussen de Karolingische >n de 12e eeuw nog vrijwel niets be kend. Daar, op het kasteelterrein van Caen, bestaat de mogelijkheid om einde een voorstelling te krijgen van een dier paleizen in de oude Karolingische traditie, die sedert de 12e eeuw overal plaats hebben moeten maken voor 6terke burchten, die tegen serieuze belegeringen bestand waren. RIJNSBVRC Wachtmeester blijft ontslagen De centrale raad van beroep te Utrecht heeft gisteren de uitspraak bevestigd van het Ambtenarengerecht te "s Gravenhage, waarbjj aan een wachtmeester le klasse bij de rijkspolitie te Rijnsburg ontslag uit de politionele dienst werd verleend we gens insubordinatie. In de zomer van het vorige jaar had de betrokken politieman een geschil gehad met zijn superieur, de districtscomman dant van de rijkspolitie te Leiden, over de kwestie of hij al dan niet in diensttijd, ge kleed in uniform, twee zijner kinderen te fiets zou vervoerd hebben. Tijdens de gedachtenwisseling hierover maakte de wachtmeester zich zo kwaad, dat hij een dreigende houding tegenover de commandant aannam, hetgeen aanlei ding werd tot het ontslag. Causerie over Israël Morgenavond om acht uur houden de Gereformeerde mannen- en vrouwenver eniging in Concordia een gecombineerde vergadering. De heer D. Schuit uit Haar lem zal spreken over Israël, het uitver koren volk. Bestedingsbeperking De afdeling Rijnsburg van de C.B.T.B vergadert morgenavond om kwart voor acht in de nieuwe zaal achter Concordia. Drs. G. Hogewoning zal spreken over Bestedingsbeperking. Propaganda-avond O.V. Morgenavond om half acht houdt de oranjevereniging in Flora een propagan- dabijeenkomst. Ds. H. S. J. Kalf zal spre ken over: De vlag boven de wimpel en verder wordt het historische spel In de schaduw van de guillotine opgevoerd. turele Commissie van de Hervormde Jeugdraad. Het is wellicht hier nie plaats om een antwoord te geven op de vraag in hoeverre het karakter van eer dergelijke avond klopt met de doelstel ling van de Culturele Commissie. Op geen enkele manier hebben wij tenminste iets kunnen ontdekken van een Bijbelse boodschap. Een storing in de geluidsinstallatie was er de oorzaak van, dat vóór de pauze de tekst heel moeilijk te verstaan was Na een korte introductie van ds. Sa- raber gaf Cia van Boort een toelichting op het eerste stuk dat opgevoerd werd: „De zeer schone ure van Symforosa. het Begijntje" van Felix Timmermans, uiter aard een puur Rooms verhaal van Begijntje wie het niet verboden is te trouwen dat haar hart verliest aan d( wijngaardenier Martius. Ongelukkig voo: haar gaat deze in een klooster, maar mei behulp van St. Antonius weet zi; deze ongelukkige liefde te verwerken. Meesterlijk weet Cia van Boort de ge moedelijke en naïeve sfeer te scheppen die bij onze zuiderburen heerst Na lange pauze, voor verzorging van geluidsinstallatie, werd opgevoerd de Faust-sage van Waardenburg, waarir Faust. een zeer befaamd geleerde, zijn ziel verkoopt aan de duivel. Na het drinken van een toverdrank wordt hij weer opnieuw jong en 'misbruikt zijn magische gaven om zijn wellusten te be vredigen. Het slottafereel laat zien hoe de weer oud geworden dr. Faust sterft en door de duivel uit het raam van he' kasteel Waardenburg, ter helle wordt ge voerd. Ook hier wist Cia van Boort sfeer te scheppen, maar dan een inderdaad bij na huiveringwekkende. Kunstzinnig wa ren de koppen, niet minder dan de décors. Geref mannenvereniging Morgenavond om 8 uur vergadert de Geref. mannenvereniging. De heer P. H. Broekema zal een inleiding houden over Burgerlijke stand Geboren: Fredericus Anthonius, zn van A. Wempe en J. Knijf, Fred. Hendriklaan 37; Roelof Jan, zn van J. A. Beer en F. E. Hogewoning, Vlietzicht 69; Genia The- resia. dr van F. A. Sonneville en Y. Th. de Wit, Vondelstraat 8; Robert, zn van J. Zonneveld en M. Hakker. Langenhorst- straat 46. Ondertrouwd: Th. W. J. de Bruyn, Tulp straat 6 en J. Bartels, Tulpstraat 6; H. J Hoogduin, Kanaalweg 200 en P. J. M Pieterse, Rijndijk 126. Getrouwd: Tj. Westra, Veurseweg 138 en J. E. Tiddens. Papelaan 168. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Donderdag: hoog water 3.53 en 16.01 uur; laag water 11.58 uqr. ISSER1JGOLFJES Verkoop Sch. 107 door reder opgehouden De verkoop van de Scheveningse log ger Sch. 107 „Scheveningen", van de rede rij W. v. d. Toorn en Pronk, die gister morgen in Casa Cara te Katwijk zou plaatshebben, is niet succesvol verlopen. Het schip werd in bod gebracht op f 60.000, maar werd bij f 70.000 opgehouden door de reder. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat het schip nu naar de sloper gaat. Gisteren ter markt De afslag van gisteren had niet veel aanvoer te verwerken: alleen de Nestor was er met de KW 99 terwijl voorts vier •loggers en kotters van de kust voor een aanvullende hoeveelheid schol en tong zorgden. In de loop van de morgen kwam daar nog een spannetje sardienvissers bij, die ter hoogte van Katwijk temidden van een school jonge haring terecht kwamen en daar aardig onder huis hielden. Met 350 kisten, voornamelijk toters, kwamen zij binnen. De KW 99 zorgde voor 25 kisten schel vis, 75 -wijting, 50 kabeljauw en kool, 50 haring en 110 makreel, plus 30 kleine ma krelen en de Nestor voerde aan: 45 kisten haring. 90 kabeljauw en gul. 85 makreel en 50 gestripte plus 25 dichte wijting. De loggers en kotters zetten 100 kisten schol, 2000 kilo schol en 35 stuks stijve kabel jauwen in de hal. Jauwen met graagte af en betaalde per stuk van 113 tot 150 terwijl de kleine 78 opbrachten en voor de kisten 140 tot 168 kwam. De Belgische handel was deze ochtend erg gretig. Engeland kocht de grote schollen voor 30 tot 31, de middelschol voor 30 tot f 33 en de zet- schollen tegen 50 tot 52 per kist. De enen gingen voor 49 tot 50 en de grote tong haalde 3.30 tot 3.40. Voor grootmiddeltong is van 3.tot ƒ2.90 betaald en de kleinmiddel deed 3,15 tot 3,30, voor de enen kwam 3,30 tot 3,40 en voor de slips 2,90 tot 3,—. Binnenlandse handel De binnenlandse handel nam de grote gullen af tegen 46 tot 49 en de middel gul deed 35 tot 38 terwijl voor de torren 30 k 32 kwam. Zwarte kolen deden 66 tot 58 en grote gullemaat- kool deed 24 tot 22, terwijl de braad- jes van 38 tot 44 opbrachten. Pennen deden 44 tot 47 en wijting 32 tot 36. Voor de schol II, die hier bleef is van f.40 tot 35 betaald en voor de drieën van ƒ35 tot 27. Haring en makreel De haring haalde gisteren van 26 tot 22 en de makreel van 17 tot 21 de kist. De woensdagmark-t werd bezocht door de Deining, die van de Ierse zee niet meer dan 350 kisten meebracht; de vis serij is daar weer veel slechter geworden. De Vios komt morgen, eveneens met een schrale vangst uit de Ierse zee, en diezelf de dag wordt de Elie van de Noordze» terug verwacht met een 500 kisten. i T^QE DAT ook EENS: houd Uw in Omo gewassen goed in sterk daglicht... ziet U wel: stralend wit! Houd het vervolgens op tégen het licht... geen vlekje meer te zien. FantastischZo plezierig helpt Omo U - Omo, dat smetteloos wit wast in ketel of wasma chine. Vraag erom... sta erop, dat U Omo krijgt. Omo... dat wast pas smetteloos wit mmQ2ZiiQw&i

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4