Hervormde kleuterschool aan Asserstraat in maart klaar WYBERT Werkplaatsen L.D.M. dit jaar naar tijdelijk onderdak LUISTERT de echte zware shag VAN NELLE V aarwel-samenkomst van Leidse Leger des Heils reumatiek WffiUWE LEIDSCHE COURANT Inleiding „op de zon99 Ligging, bouw en inrichting stempelen haar tot model DE PROFESSORENWIJKBurgemeesterswijk wordt binnenkort ver rijkt met een kleuterschool. Het is een Hervormde school, op de hoek van de Asserstraat en de Van Vollenhovenkade Het gebouw zelf is klaar, maar de afwerking binnen en de inrichting vorderen nog wel enige weken. Verwacht wordt, dat de opening omstreeks half maart zal kunnen plaats hebben. Met de bouw van deze kleuterschool ls de cirkel van de schooltypen in dit deel van de stad wel gesloten. In de Burgemeesterswijk (waaronder wel wordt verstaan het gebied tussen de Stad6- molensloot en de Hoge Rijndijk) immers vinden we vlak bij elkaar of op korte afstand van elkaar een gymnasium (Fruinlaan). een HBS (Burggravenlaan), een ulo-sohool (Asserstraat), drie lagere 6oholen (Du Rieustraat, Asserstraat en Van Vollenhovenkade) en nu ook een kleuterschool. Bovendien is hier een van de centrale gymnastiekzalen gebouwd. De Herv. ulo-sohool, de Herv. lagere school, de Herv. kleuterschool en de Geref lage re 6ohool (Zuiderparksohool) vormen met het gymnastieklokaal een dicht onder wijscentrum. Hele schooltijd Uiteraard zijn deze 6cholen voor de Tuinstad-wijk, de Professorenwijk en de Burgemeesterswijk van bijzondere bete kenis. Wat hebben vroeger, toen de nieu we plannen nog niet waren uitgevoerd, vele kinderen een afstand moeten af leggen, ook doordat de toen bezochte eoholen over het algemeen nogal excen- fcrisdh-gelegen zijn. Voor de Hervormde schoolvereniging ls de totstandkoming van de kleuter school ongetwijfeld een bijzonderheid, omdat het nu mogelijk is, dat kinderen hun hele schooltijd, zo bij kleutereohoól, lagere sdhool en ulo-school doorlopen, tussen de Asserstraat en de Van Vollen hovenkade doorbrengen. En wie de na de tweede wereldoorlog in Leiden gebouwde scholen bekijkt, zal moeten erkennen, dat wat de omgeving betreft de school tijd van die kinderen dan bij voorbaat geslaagd is. Studie en overleg Voor 6teeds meer kinderen begint de schooltijd bij de kleuterschool. In de eerste plaats met het oog op de gezond heid van de kinderen, maar onmiddellijk daarop volgend de besliste wenselijkheid om de inleiding van het kind in 6ohoolleven in alle opzichten zo plezierig mogelijk te doen zijn, zijn de ligging, de bouw en de inrichting van een kleuter school voor het grootste belang. Naarmate de Inzichten op psycho- logïsch, pedagogisch, didactisch en methodisch vlak zich verdiepten won het streven naar verantwoorde vor men aan kracht. Ook al door allerlei belemmerende factoren, die met het onderwijs niets te maken hebben. Op de inrichting van deze kleuter school, die, zoal6 wedlioht bekend, de school aan het Plantsoen zal vervangen, hopen wij in het verslag van de opening terug te komen. Een paar gegevens gen hier echter niet ontbreken. Zoal6 de foto toont, bestaat het ge bouw uit twee vleugels. De lange %grenst de Asseretraat en de korte (Ifhks op foto) 6taat evenwijdig aan de Van Vol lenhovenkade. Aan het eind van de vleugels (geheel link6 en geheel rechts dus) is een speellokaal. Ze worden allerlei voor het onderwijs aan kleuters onmisbare dingen uitgerust. In een lokalen komt zelfs een vijvertje. We hebben ook een aanrecht met gootsteen Strijkkwartet in D. gr. t. van Mozart. (NCRV 21.10 uur) Toen Mozart in het voorjaar van l'i een reis maakte naar Berlijn en daar door zijn leerling Carl Lichnowsky geïntrodu ceerd werd by de Pruisische koning Friedrich Wilhelm een groot muziek liefhebber en niet onverdienstelijk i teur-cellist hoopte hij waarschijnlijk hier een aanstelling als hofcomponist te krijgen. De koning musiceerde veel sa men met de cellist Jean Pierre Duport, die zich tegenover Mozart wat gereser veerd gedroeg. Zelfs de variaties, die Mozart te Berlijn voor piano componeerde op een Menuet van Duport veranderde daaraan niets. De koning verleende toch Mozart enige compositie-opdrachten, o.m. zes strijkkwartetten en zes pianosonates, de laatste bestemd voor de dochter van de koning. Van de pianosonates is er slechts één gereed gekomen, van de strijkkwartetten drie, die bekend werden als de zgn. Pruisische kwartetten. Terug gekomen uit Berlijn zette Mozart zich spoedig aan het werk en het eerste kwar tet kwam in juni 1789 gereed: het Strijk kwartet in D, K.V. 575. De klassieke, bijna symfonische schrijfwijze voor het strijk kwartet reeds bekend uit de aan Haydn opgedragen kwartetten uit de jaren 171 1785 wordt in de „Pruisische" kwa. tetten consequent doorgevoerd. Aan deze kwartetten heeft Mozart een min of meer solistische partij aan de cellist, gegeven dit waarschijnlijk als attentie jegens zijn koninklijke opdrachtgever. In het Kwar tet in D is er een grote thematische ver wantschap, die aan het werk een inner lijke samenhang van gedachten verleent. komt men tegenwoordig niet zo ge makkelijk tot schoolbouw. Ondanks de vele nieuwe scholen is er altijd nog een tekort en zitten gemeente- en schoolbesturen met chronisch onge duld op urgentieverklarïngen te wach ten. Maar wat de vaak lange weg van idee tot werkelijkheid heeft afgelegd, is voortgekomen uit studie en overleg van velen. En het kan zelfs gebeuren, dat de indruk wel heel sterk ls, dat er over de kosten niet het éérst is ge- Vluchtige blik Tussen het speellokaal links en de lange vleugel i6 een brede gang. De drie lokalen in het midden zijn leslokalen, waarlangs een gang loopt. De school is 'erder met alle mogelijke voorzieningen toegerust. Het dak vertoont een knik en loopt aar de ramen toe op. Dat houdt verband et een zoveel mogelijk profiteren van 2 zonnewarmte, hetgeen i6 dit land wel >er gewenst is. De hele school ligt trouwens ,,op de zon". Tussen de beide vleugels en de kade 'ordt een speelveld aangelegd. Daar ko- ïen de kinderen via de deur in de gang ossen de vleugels. Het hek op de foto de toegang tot het centrale gymnas tieklokaal. De ingang van de kleuter school is aan de Asserstraat. Voor de schoolvereniging en voor de ouders is er alle reden om van de ope ning van dit „kleuterdagverblijf" iets feestelijks te maken! Voor oud-strijders Woensdagavond om acht uur houdt de afdeling Leiden en omstreken van de Bond van oud-strijders en dragers van Het mobilisatiekruis een vergadering in De Harmonie. Luitenant ter zee 2 o.c. W. C. Lemaire il een causerie houden over: Met smal deel 5 naar Leningrad. Tevens zal een film over dit marinebezoek aan Rusland worden vertoond. Jaarvergadering van A.V. Holland De atletiekvereniging „Holland" hield gisteravond In Oud-Hortuszicht haar jaar vergadering. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dal Holland een gezonde vereniging is. De voorzitter van de technische com missie, de heer W. Rietbergen, constateer de dn zijn verslag, dat 1956 voor „Hol land'' een gouden jaar kan worden ge noemd. Dit duidt op de vele goede resul taten die zijn behaald. Er is een begin ge maakt met een intensieve winterbraining. Het voorstel om het bestuur van 7 op 5 leden te brengen werd aangenomen, dat de heren J. van Nood en J. Labordus aftraden. Voorzatter C. W. Tieleman was niet herkiesbaar. De enige kandidaat voor deze functie, de heer H. C. Rietber gen, werd tot voorzitter gekozen. In de technische commissie werden gekozen de heren C. van Rooyen en T. van Opijnen. De „In memoriam Herman Vorster- mans-wisselbeker", die wordt uitgereikt aan het lid dat zich in het afgelopen jaar het meest verdienstelijk heeft gemaakt, werd uitgereikt aan de heer W. Rietber gen. Prijzen voor de beste prestaties op wedstrijdgetóed ontvingen: C-junioren: Ianschoten en Kimmel; B- junioren: Smdt en Beker; A-junioren: Meyer en Pommee; heren: Van der Lin den en Van Vencticn. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Lena Leuntje dr v C van Duijvenvoorde en L J van der Wiel; Wil- zn v L van Kampenhout en C M der Does; Arié zn v A van Rooijen i D Saemann; Anna Maria dr v J A Devilee C A Geene; Robbert Ernst zn v J Claproth en H I Kuin; Marion drvNv Spronsen en B den Hooglander; Frank v N van Spronsen en B den Hooglander; Francisca drvJ A van den Berg en T H Christiaanse; Marianne Cornelia Alle- gonda dr v L J Staats en C M Vinken Pierre Arjen zn v Ph A Emanuel en S C van Santen; Michaël zn v W A de Voogd der Straaten en U Schattmann; Adri- Plonia dr v P A Rullmann en P A den Ouden. GEHUWD: J F Wohrmann en J M J d< Bruyn. OVERLEDEN: A de Vos, man, 46 j.; J an den Berghe, man, 76 j.; J Bokma, an, 66 j.; C Zaalberg, weduwe v Olivier, j.; C P Verhoeven, weduwe v Laken, 78 j.; K P J de Groot, man, 84 j. Voorkom heesheid door regelmatig gebruik van WOENSDAG 30 JANUARI 1957 1 'n verse zware VAN NELLE m'n jongen, in dat blauwe pakje van de Weduwe zit voor mij de allerbeste zware shag $ild£0[tisk Slachtoffer flatbrand overleden De 41-jarige G. F. de Franck, die op dinsdag 22 januari bij de brand in de V.V.D.-flat aan de Bruggravenlaan ern stige brandwonden opliep, is in het aca demisch ziekenhuis overleden. Het twaalfjarige meisje en de zeventien jarige jongen Van Gurp bevinden zich in het ziekenhuis. Het negenjarige meisje is al weer thuis. Leen 't Hart naar Heidelberg Vanavond vertrekt de stadsbeiaardier van Leiden, de heer Leen 't Hart uit Delft, voor een week naar Heidelberg, waar hij bij de klokkengieter F. W. Schil ling de klokken zal inspelen, die zijn be stemd voor een beiaard in Kassei. ize stadsbeiaardier ls ook uitgeno digd om in maart de beiaard te Kassei een bespeling in te wijden. Het gebouw dat hier wordt af gebroken, moet nog niet zo lang geleden een Geref. kerk zijn geweest. Het staat aan de Hooigracht en maakte deel uit i T. en D. Met de sloping i een deel van het oude fa briekscomplex is men onlangs begonnen. Tussen Hooigracht en Middelstegracht komt doorbraak, waaraan onder meer de Leidse Duinwater- Maatschappij haar zetel krijgt. Afscheid van brigadier Semeijn en senior-kapiteine Knoester HET LEGER DES HEILS in Leiden heeft gisteravond in de Doopsgezin de Kerk aan de Pieterskerkstraat afscheid genomen van brigadier Maria Semeijn, die de actieve dienst gaat verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd (voor vrouwelijke officieren is dit zes tig jaar), en van senior-kapiteine Martina Knoester, die naar Den Haag is overgeplaatst. De bijzondere samenkomst stond onder leiding van de luite nant-kolonel van het Leger des Heils W. Hoenderken, die werd bijgestaan door de divisie-officier brigadier Gladpootjes en enkele andere officieren. Luitenant-kolonel Hoenderken opende de avond met het lezen van 1 Corinthe 4 vers 1 e.v.: „Zo moet men ons beschou wen als dienaren van ChristusHij legde de nadruk op het zevende vers: „En wat hebt gij, dat gij niet ontvangen hebt?" Het is, aldus de kolonel, een heerlijk voorrecht, als bekering plaats heeft in ons leven en wij vanuit de duisternis in het licht worden gebracht. Brigadier Se meijn heeft zich uit dankbaarheid aan de dienst van God in het Leger des Heils gegeven. Al haar tijd heeft zij beschik baar willen stellen in de dienst van Hem. In 1920 verliet zij op 23-jarige leeftijd de kweekschool van het Leger des Heils. Nü, na ruim 36 jaar in actieve dienst, is het ons een behoefte haar te danken voor Doorbraak Middelstegracht-Hooigracht Voor kantoorbouw kreeg architect reeds voorlopige opdracht A LS WIJ EEN JAAR OF TIEN verder zijn en de bestuurders van Leiden ■V*- wordt in die tien jaar de gelegenheid geboden plannen te maken en te doen uitvoeren, dan zal in het grachtengedeelte van Leiden behoorlijk schoon schip zijn gemaakt. Heel dat stuk, begrensd door Hooigracht, Oude Rijn, Herengracht en Nieuwe Rijn, komt op de operatietafel van de chirurg „Sanering" te liggen en wij geloven, dat niemand die het wèl meent met Leiden, zijn bevolking en zijn verkeer een rigoureuze ingreep zou-bewenen. De operatie is nu begonnen achter hou ten schuttingen aan de Hooigracht en de Middelstegracht, in het complex dat wordt begrensd door Hooigracht, Oude Rijn, Middelstegracht en Eerste Groenesteeg. Men krijgt daar met een boeiend schouwspel opnieuw het bewijs geleverd, dat afbraak in de regel zich heel wat vlugger voltrekt dan opbouw. De onder gang van een grote fabriek wordt er als het ware bekrachtigd door de dreunende mokerslagen der slopers, die een stel oude gebouwen met kennelijke opgeruimdheid in minder dan geen tijd in puin veran deren. Leiden krijgt op die plaats zijn tweede „Doorbraak". Het open terrein aan de Herengracht heet al jaren zo en het zal zo blijven tot voor deze grond een pas sende bestemming is gevonden. De door braak van Middelstegracht naar Hooi gracht zal echter niet jaren braak komen te liggen. Voor de noordelijke kant is nog wel geen bestemming gevonden, r nu de bestemming van de zuidzijde die doorbraak al bekend is, zal die de andere kant wellicht spoedig volgen. Eerst Aan de zuidkant komen de nieuwi bouwen van de Leidse Duinwater-Maat schappij, die voor de uitvoering var plan voor het terrein tussen Stations plein en Morssingel moeten verdwijnen. Wij vernamen, dat de werkplaatsen van de L.D.M.. waarvan de toren met brutale onverzettelijkheid een normale verkeers- gang op dat deel van het stationsplein ir de weg staat, het eerst moeten verdwij nen. Ze zullen tijdelijk worden onderge bracht in een gebouw van T. en D. in deze omgeving, dat nog niet wordt ge sloopt. Men begrijpt, dat de L.D.M. een lang durige scheiding tussen werkplaatsen en kantoor niet wenselijk acht. Vandaar dat op de nieuwe plaats nè het onderbrengen de werkplaatsen eerst met de bouw een kantoor zal worden begonnen. Daarna moet een nieuwe werkplaats wor den gebouwd. Voor de kantoorgebouwen n een architect reeds een voorlopige opdracht gegeven. De werkplaats gaat in ieder geval dit lar over. Of dit jaar met de bouw van het kantoor zal worden begonnen, kon ons nog niet zeggen, ziet men, dat sloping ook kan leiden tot oplossing van situaties èlders in de stad. A. Pardon gehuldigd Veertig jaar bij Clos en Leembruggen Gisteren heeft de heer A. Pardon, Oranjegracht 97, z(jn veertigjarig arbeids- jubileum In dienst van de N.V. Clos en Leembruggen gevierd. De jubilaris, die vergezeld was van zijn dochter, werd 's morgens in de directie kamer hartelijk toegesproken. De direc teur, mr. C. J. Leembruggen, memoreerde allerlei feiten uit de langdurige loopbaan van de heer Pardon en hij bood hem een geschenk onder couvert aan. Namens het jubileumfonds voerde de heer I. Harte- velt Sr. het woord. De jubilaris dankte voor de waarderen de woorden en de geschenken. haar trouwe arbeid, aldus spreker. Het is een voorrecht, de geheimenissen te mo gen uitdragen, die God in Jezus Christus ons heeft geopenbaard. Zij, die zo buiten en in het Leger arbeiden, zijn rijkbe- voorrechte mensen. Getrouw Voor zulke beheerders is het vereist, betrouwbaaT te blijven. Namens het hoofdkwartier was het de kolonel eer voorrecht, over brigadier Semeijn te mo gen getuigen, dat zij een getrouwe dienst maagd des Heren is geweest. „Wij dan ken u voor uw jaren van trouwe di onder onze Legervlag. U bent voor 1 derd procent Legersoldate geweest, officier die voor iedereen tot voorbeeld mag worden gesteld". Spreker wilde ech ter alles terugwijzen naar de genade van God. God heeft beroepen en bewaard en tot zegen gesteld. Vervolgens sprak kapiteine Monster uit Schiedam, die enkele persoonlijke her inneringen ophaalde. Daarna korpsmajoor Stolte-Kolderman. die eraan herinnerde, dat brigadier Semeijn een drie jaar ge leden in het korps Leiden werd verwel komd. Zij beklemtoonde, dat de brigadier een heilssoldate is geweest van de oude De jeugd presenteerde zich op deze avond ook. Zij bracht de verschillende standplaatsen van de brigadier naar vo ren en haar en kapiteine Knoester werd een verrassing aangeboden Dienen De scheidende senior-kapiteine, Marti na Knoester, richtte zich speciaal tot brigadier Semeijn en wees erop, dat zij acht jaren samen hebben gestreden. Het viel haar moeilijk, vaarwel te zeggen. Eén ding zei zij met de brigadier gemeen te hebben: gewillig dienen voor Jezus en haar leven aan Jezus te geven. De spreekster zei, dat de brigadier veel heeft gesproken over de tekst „Zij zagen niemand dan Jezus al leen". Jezus alleen heeft zij voor ogen gehad. „Zij hechtte niet alleen veel waarde aan het maatschappe lijke, maar bovenal aan die ogenblik ken dat wij stil mochten zijn voor God. Al gaan onze wegen nu uiteen, wij blijven aan elkaar denken en voor elkaar bidden". uit naam van divisie en officieren. „Wij hebben in brigadier Semeijn een fijne collega gevonden. Altijd was zij even vriendelijk en loyaal. Zij was een stu wende kracht voor de tragen van geest. Er was bij haar liefde tot God en de naaste. Liefde tot God toen zij zich ge roepen wiet en zich voor het altaar 6telde. Zij heeft zich aan die roeping vastge houden. Ze wilde de weg gaan van de zelfverloochening". Tenslotte sprak de scheidende brigadier zelf. Het waren woorden van grote dank. „Wij danken de Heer voor al Zijn zege ningen, ook voor uw gebed en liefde. Niet wij zijn het geweest, maar God heeft het gedaan. Hij Die roept, is getrouw. Ons samenzijn was in zwakheid. Ik ga Lei den verlaten, maar Jezus blijft", eo besloot zij. Op verzoek van kolonel Hoenderken zong men brigadier Semeijn en senior- kapiteine Knoester de zegenbede „De Heer zegene'en behoede u" toe. Brigadier Semeijn gaat in Rotterdam AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Schouwburg, 8 uur: afdeling Leiden der Ned vereniging vin huisvrouwen (veer tig jaar), toneel door de Kon. Rederij- kersxamer „Jan van Beers" uit Utrecht. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Ned. Radio- Unie opnamen voor de nationale uitzen ding op 31 jinuaxi („Nog vele jaren"). Middelstegracht 3, 8 uur: Maranatha- samenkomst. Marekerk, 8 uur: Wijkgemeecte Mo lenwijk, bijzondere samenkomst, ds. J. van der Wiel over: Van wie is de toe komst? Burcht, 8 uur: Gewestelijk Arbeidsbu reau, voorlichting over emigratie naar Australië, met film. Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniging „Rijnland", prof. dr. A. J. M. Holmer over: Een en ander over dogachtigen. Oegstgeest, Irene, 8 uur: toneel vereniging Kunst en Genoegen met „Een zeeman ging passagieren" door Koos Beswino. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: zesde abonne mentsconcert Residentie-Orkest o. 1. v. Willem van Otterloo, solist: Christian Ferras, viool. Leger des Heils (Hooigracht), 8 uur: verwelkoming van senior-kapitein en mevrouw A. de Graaf. Burcht, 7.45 uur: Leidse Chr. Oranje vereniging, feestavond met gevarieerd programma door Sempre Avanti's „Jong en Jolig." Leiderdorp, Irene, 8 uur: zil veren jubileum Geref. mannenvereni- ging „Rondom het Woord", ds. D. Ring- nalda van Overveen over: „En nuer op of er onder". Oegstgeest, Irene, 8 uur: Her vormde wijkgemeente Poelgeest, prof. dr. G. Sevenster over: „Israël in de tijd van Jezus". Oegstgeest, kerk (zijzaal), 8 huishoudelijke e dokter A. B. J. v over: „De kleuter spit in Uw rug "AKKERTJES" helpen direct Lord Baden Powell werd honderd j; geleden geboren en daarom zal zaterdag 23 februari in de Utrechtse Domkerk met 1200 leidsters en leiders van de padvin derij een herdenkingssamenkomst worden gehouden. E.G.K.S. René Mayer is voor twee jaar herkozen tot president van de Hoge Auto riteit van de Europese Gemeenschap voor Willem de Zwijger uur: Commissie voor a gezinsvoorlichting, an der Vliet-de Vries en zijn problemen". Vrijdag Academisch historisch museum (Rapen burg 73), elf uur: opening tentoonstelling kunstzinnig werk door hoogleraren, staf leden en studenten. De Lakenhal, 8 uur: opening tentoon stelling schilderijen van Kees Bol, door burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot. Leiderdorp, gemeentehuis, 7.45 uur: raadsvergadering. Leiderdorp, Dorpshuis, half 8: Chr. Oranjevereniging, Ons Genoegen met „De rode Pimpernel". Oegstgeest, Irene, 8 uur: Ned. Bijbelgenootschap, voordracht door Wim Berkhemer. Warmond, 't Trefpunt, 8 uur: zen dingsavond, met film. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Het leven van Buddha in de kunst" (tot 14 fe- Rijksmuseum Geologie en Mineralogie, (Garer.markt lb), 10-12 en 2-4 uur: Geo logie in Nederland Nachtdienst apotheken Apotheek Herdingh en Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502. apotheek Reijet, Steenstraat 35. tel 20136 en de Oegst- gees'er Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274 Jubileum P. Jasperse Zoals wij reeds berichtten, heeft de heer P. Jasperse gisteren zijn veertigja rig arbeldsjubileum gevierd in dienst van de N.V. voorheen J. J. Groen en Zn. aan de L. Pieterskerkkoorsteeg. De jubilaris heeft dit heuglijk feit met een vrije dag herdacht, want het is in dit bedrijf ge woonte, alle jubilarissen tegen het einde van het jaar gezamenlijk te huldigen. Toch is de heer Jasperse de avond te voren nog even op het kantoor geweest om daar te worden toegesproken door directeur G. Groen, die hem een geschenk onder couvert aanbood. 50 Jaar getrouwd Het echtpaar N. Kooy en M. Kooy— Gerwig, Rijndijk 210, hoopt op 14 februari zijn 50-jarig huwelijksjubileum te vieren. Luister van het orgel voor de N.C.R.V. Onder de titel „De luister van het or gel" begint donderdag 14 februari een serie van vijf uitzendingen voor de NCRV, die zeker belangstelling zullen genieten van vele orgelliefhebbers in ons land. Het orgel, dat in deze rubriek aan de orde komt is het Marcussenorgel in de Nicolaï- kerk te Utrecht. In vijf uitzendingen zal Lambert Erné, de organist van de Nico- laïkerk, aan de hand van dit orgel de re gistratiemogelijkheden bespreken door de registers afzonderlijk en in combinaties te doen horen, terwijl hij tevens een en ander zal toepassen bij het vertolken van composities in verschillende stijlen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3