Inwoners van Nieuwe Wetering voelen zich achteruitgezet Per 1 januari 1957 waren er nog 229 woningzoekenden Ontwikkelingsavond FAMILIE MESTER OFFICIEEL ONDER DAK GEBRACHT Jongeren van Noord-Westwijk - kregen instructies REMINGTON FOUR-MOST SHAVER een fijn stukje kaas? DE LANDBOUWER DS. C. GILHUIS SPRAK OVER OUD WORDEN EN OUD ZIJN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 26 JANUARI 1957 [N RAAD VAN ALKEMADE TNAAR BURGEMEESTER VAN KOLFSCHOTEN, die een kleine operatie heeft ondergaan, zich nog niet fit genoeg voelde om de raad voor te zitten, werd de vergadering van gisteravond geleid door loco-burgemeester C. v. d. Meer. Hij wenste de burgemeester en de zieke gemeente-secretaris, de heer W. A. van Harteveld, een spoedig herstel toe. De heer Van der Meer las de nieuw jaarsrede voor, die de heer Van Kolf schoten had opgesiteld. Het aantal inwo ners breidde zich uit tot 8533. Niettegen staande het feit, dat er in 1956 56 wonin gen werden gebouwd waren er per 1 jan. 1957 nog 229 woningzoekenden. Men ver wacht. dat medio 1957 de plannen voor de bouw van 78 woningen in de Gooyerpol- der verwezenlijkt kunnen worden. De sa neringsplannen inzake de ruilverkaveling Roelofarendsveen zijn gereedgekomen. Na een overzicht te hebben gegeven van de grote financiële lasten voor het onderwijs, vertelde de heer Van der Meer. dat de politie in 1956 niet minder dan 1044 bekeuringen moest uitdelen Voor de pas opgerichte vereniging voor veilig verkeer neemt de belangstelling toe Br Is nu een plan in voorbereiding betreffende een les- en instructielokaal Onveranderd bleef de arbeidsvoorzie ning In de gemeente. Tussen kerkelijke en burgerlijke instellingen bestaat een HAZERSWOUDE Jaarvergadering Chr. landarbeiders In het lokaal achter de Geref. kerk hield de afdeling Hazerswoude van de Ned. Chr. landarbeidersbond haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer H. Steenpoorte, heette in het bijzonder de afgevaardigden van andere afdelingen welkom. H(j herinnerde aan de slechte opkomst op de gewone ledenvergade ringen en zei, dat deze klacht alom wordt gehoord. En dat terwijl juist in deze tijd zoveel principieel beleid van het CNV wordt gevraagd. Hij wekte op tot meer getrouwheid. De secretarie, de heer C. van Staveren, deelde mee. dat het ledental 73 bedraagt en iets is teruggelopen. De heer Demoed, penningmeester, gaf een financieel over zicht, waaruit bleek, dat de afdeling over een gunstig batig 6aldo beschikt. De heer Jongejan uit Boskoop hield een geestige toespraak namens alle afgevaardigden. Als spreker trad op de afgevaardigde van het hoofdbestuur de heer Vermeulen. Hij 6prak over het streven naar een heid, over de sociale verzekeringswetten, die worden bekroond door de Algemene Ouderdomswet, waarvan wij de uitkerin gen niet moeten zien als staatspensioen, omdat, zo zei de heer Vermeulen, wij de plicht hebben te zorgen voor onze mede arbeiders. Laten we God dankbaar zijn, zei hij, voor wat we hebben bereikt. Wij als landarbeiders hebben on6 een drage lijke positie weten te verwerven. Ten slotte riep spreker op tot trouw aan het CNV. Na de pauze werd door een toneelgroep uit Boskoop opgevoerd „Al6 de poorten open gaan". Later werd nog een verlo- ting gehouden. (Advertentie) Jeugdorganisatie Holl. Mtf van Landbouw, Hazerswoude (dorp) en Omstreken, te ge ven In het verenigingsgebouw te Koude kerk aan dein Rijm. Opgvoerd wordt het blijspel „BALLET OP DE BOERDERIJ" Muzikale medewerking: Jaap en Daan Toegangsprijs 1.—. Aanvang 7.30 uur. Er zal een speciale bus rijden vanaf Weze- lenburg, 6.30 uur. Voorweg. Gemeneweg 6.45, Hogeveen 6.40 uur, de Lugt 6.50 uur. Benthuizen (zijde) 7 uur, Griethuizen 7.05 uur. Gemeneweg 7.10. goede samenwerking inzake de maat schappelijke zorg. De voorziening in de vacature van een maatschappelijk werk ster is urgent. De omzet van de veiling was met 486.548 gestegen. Tenslotte be sprak de burgemeester de werkwijze van het Waarborg Instituut, de financiële po sitie van de gemeente en de ruilverkave- '1ng te Roelofarendsveen. Namens de raad wenste de heer P. v. <1. Velden B en W. alle goeds toe. Vol gens hem zal de gemeente het niet ge makkelijk hebben in 1957. Rekest Afwezig met kennisgeving was de hee-r A. v. d. Bijl. Bij de Ingekomen stukken was een door inwoners van Nieuwe We tering ondertekend rekest, dat handelt over de stiefmoederlijke bedeling van dit deel van de gemeente. Als de grieven niet luist blijken te zijn, zo zei de heer Ver- stege, dan moeten B. en W. ze weerleggen Hij wenste, dat B. en W. dit rekest, voor zien van een pre-advies, in de eerstvol gende raadsvergadering aan de orde zul len stellen. In een schrijven van de afdeling Roelof arendsveen van de k.v.p. werd geprotes teerd tegen de afsluiting van de weg West-Einde-viaduct Nieuwe Wetering. daar hierdoor de schoolkinderen uit Nieu we Wetering via de gevaarlijke provin ciale weg naar school moeten gaan. De voorzitter deelde mee, dat zowel het rekest als de klacht van de k.v.p. na af loop in geheime zitting behandeld zullen worden. Huurverhoging In vlot tempo werkt? men zich vervol gens door de overige agendapunten heen. De heren C. J. J. van t Hart en P. Bos man te Roelofarendsveen kunnen een stuk grond van ongeveer 570 vierkante meter, ter hoogte van de Spoorstraat ko pen voor 8 per vierkante meter. Ook de'verhoging van de huishuur van diverse woningen vond instemming In de ver ordening vervoerkosten schoolbezoek wer den enkele wijzigingen aangebracht. Het bestuur van de kleuterschool St Anna kreeg een subsidie vooi aankoop van meubilair. ïn beroep Op voorstel van B. en W ging de raad in beroep bij de Kroon inzake een be schikking van de minister van O., K. en W., waarbij voor de bijzondere chr. la gere school te Oude Wetering de vergoe ding over 1956 werd vastgesteld op 44 per leerling voor het gewoon lager onder wijs en op 60 per leerling voor voort gezet l.o. Men besloot tot de gebrui kelijke voorschotverlening op de ver goeding over 1957 ingevolge de l.o. wet aan de besturen der bijzondere lagere scholen. Een krediet, groot 1500 werd beschikbaar gesteld ter bestrijding van onkosten van plannen, rapport, bestek en tekening van een aan te brengen rioolwa terzuivering in de Gooyerpolder. Tegen de geldende voorwaarden ging men over tot verkoop van een perceel grond aan de Spoorstraat aan H. B. en C. van Am sterdam. Alphen aan den Rijn Rijnlandse Orkestvereniging geeft donderdag concert Het kunstminnend publiek in Alphen en omgeving, staat volgende week weer een uitstekende avond te wachten. t Op donderdag 31 januari geeft de Rijnlandse Orkestvereniging nl. een concert in de Nutszaal. Voor het eerst zal men kennis kunnen maken met de nieuwe dirigent, die Bouw Lemkes opgevolgd is, nl. Otto Hamburg uit Hilversum. Hij is beroeps dirigent, die men een goede toekomst voorspelt. Hij heeft aan dit orkest hogere eisten gesteld, dan tot nu toe het geval Het programma vermeldt vier werken, nl. van Gluck, Boccharini, Mozart en Röntgen. In het tweede nummer treedt als solist op de cellist Bruno Schrecker die men in Alphen reeds heeft leren ken nen als medewerker in het Lemkes- kwartet. Deze Engelsman (die na dit con- OTTO HAMBURG Alphen aan den Rijn TTOEWEL het zijn woning vorige week reeds betrok heeft het Hongaarse J-J- echtpaar Mester met zijn 9-jarig zoontje gisteravond de bovenwoning aan de Hooftstraat pas officieel aangeboden gekregen. Karaly Mester is 17 nov. 1956 met vrouw en kind (resp. zijn ze 33, 26 en 9 jaar), uit Boedapest gevlucht. Via Oostenrijk naar Holland gekomen, waren ze enige tijd in Medemblik, om nu in onze gemeente hun, laat ons hopen tijdelijke, be stemming te vinden. Mester, die loodgieters is, vond hier reeds een werk kring. Bij de overdracht van het huis was aanwezig het dagelijks bestuur van het comité Vluchtelingenhulp Rijnstreek, be staande uit de heren L. de Graaf, Alphen aan den Rijn, dr. v. d. Bijl. Oude-Wete- ring en J. A. Braakman, Leiderdorp; de heer A. Hofland, administrateur van het comité; mej. IJ. H. J. v. d. Bosch, maat schappelijk werkster te Alphen; mevrouw KromhoutNagtegaal, namens de federa tie van Vrouwenverenigingen; kapelaan C. J .Heynen (het gezin Mester is R.K.) en mevrouw CortsToth uit Leiderdorp, die als tolk fungeerde, in welke functie ook aanwezig was de heer G. Kaltenecker. De eigenlijke eer van de aanbieding der woning viel te beurt aan burgemeester Z. Bruins Slot. De heer De Graaf sprak eerst enkele welkomstwoorden. Hij ver tolkte de blijdschap van het comité, dat men dit kon doen voor het vluchtelingen gezin. ons land biedt hen niet alleen maatschappelijke mogelijkheden, maar bovenal ook vrijheid. Spr. wenste hen hier veel zegen. Hij dankte ook het ge meentebestuur voor de ontvangen steun, waardoor men getoond heeft voldoende besef te hebben voor de taak die men heeft. Vriendschap Burgemeester Bruins Slot heette het gezin Mester namens de burgerij wel kom in onze gemeenschap. Hij wees er op, dat het voor hen aangenamer zal zijn vooruit t© zien dan terug te blikken. Dat is ook noodzakelijk, wil men zich aan de nieuwe omstandigheden kunnen aanpas sen en een deel van de gemeenschap gaan uitmaken. Spr. wees ook op het be lang van het overwinnen der taalmoei lijkheden; leer zo goed mogelijk Hol lands spreken. Als een nog in de woning ontbrekend meubelstuk bood spr. hi era namens het gemeentebestuur een kap stok aan, die door het noodzakelijk g< bruik de herinnering aan de schenkster levendig zal houden. Dank De heer Mester sprak woorden i dank voor de ontvangen vriendschap het medeleven niet alleen hier, maar geheel ons volk ontvangen. Men dronk hierna koffie, om vervolgens de woning te bezichtigen, die naar eigen goeddun ken en daarom wel eens afwijkend de Hollandse Ideeën, maar toch netjes is Ingericht. Dat de taalbarrière het gemakkelijkst door de jeugd genomen wordt, blijkt wel uit het feit dat de Jongen, die reeds op school gaat, het „roerende lied" stijfselkistje, reeds in goed Hollands kon zingen. tournee door Engeland zal ma ken) is momenteel verbonden aan het Ned. Kamerorkest. Hij is een neef van de componist Franz Schreker (wiens naam geboorteland Monaco de c heeft verloren) en is een leerling van niemand minder dan Pablo Casalo. Kenners weten, dat alleen zijn optreden reeds een gang aar het Nutsgebouw waard is. Het orkest, dat aanvankelijk alleen leden uit Alphen telde, later ook uit Gouda, heeft nu ook musici uit Leiden en daardoor nog meer een streekorkest geworden. We hopen dat het Nutsgebouw vol zal worden. nog, dat ook burgemees- Bruins Slot aanwezig zul len zijn, alsmede verdere leden van het dagelijks bestuur onzer gemeente. De muziek van „De Klompenfluters", geen kwaad zeggen, ligt de beter, maar van een bezoek aan het concert van de Rijnlandse Orkestver eniging zal men zeer zeker meer voldoe ning hebben. Verlies voor v.gJ.o. Daartoe aangezocht, heeft de heer H. Groanendijk. hoofd van de Chr. school v.g.l.o. in on^e gemeente, de func- anvaard van leider didactiek aan iparte meisjesschool van de Martha- stichtmg alhier In deze inrichting zoekt en nog steeds naar nieuwe vormen van aatschappelijke voorbereiding. Zo betreft het ook hier een instelling, aar de juiste methodiek nog voor ge zocht wordt. Dat men daarbij juist het oog geslagen heeft op de heer Gi dijk zullen allen, die bekend zijn met het pionierswerk dat hij gedaan heeft op het gebied van het voortgezet lager derwijs direct begrijpen De Alphense ;chooi staat op he» departement en in geheel Nederland bekend als modelschool dit onderwijs en de heer Groenen dijk heeft een reputatie verworven. Zijn vertrek bij dit onderwijs zal sterk be- treu-d worden hoewel men hem ander- zijde deze kans om verder te pionieren. barte zal gunnen De heer Groenen dijk zal per 1 me' zijn nieuwe functie aanvaarden. Ook de heer M. de Ridder, tijdelijk lerkracht aan genoemde school, gaat vertrekken, nl naar Hattem, waar hij 1 februari in dienst treedt als onder wijzer aan een Chr lagere school. Nieuw schip van Boot Op de Nieuwe Waterweg heeft het mo torschip Henriëtte B. dat op scheepswerf De Vooruitgang van D. en Joh. Boot N V. Alphen is gebouwd, met goed gevolg proefgevaren. Het vaartuig is gebouwd voor rekening an de heer G. Brijder te Heemstede en meet 499,87 reg. ton. De voortstuwing ge schiedt door een 450 pk. Industrie direct omkeerbare dieselmotor. De uitrusting bestaat uit twee masten et twee laadbomen met een hijsver mogen van twee ton, Liesen lieren, olie- gestookte centrale verwarming, elektri sche installatie van 110 volt. radiotelefo nie, echoloodinstallatie, richtingzoeker er radar. De doktersdienst De dienst voor de hulsartsen wordt waa-genomen door dokter J. Veenendaal, Oudshoornseweg 86. tel 2072. Hervormde gemeente Ter verkiezing van ouderlingen in de Hervormde wijkgemeente Hoorn (wijk ds. P. A. Lefeber) zijn kandidaat gesteld de heren G. M. Monsjou en W. P. Pont, S Bruinsma en D. Kloosterman, H. van Campen en C. J. Nielen. Burgerlijke stand GEBOREN: Barend Pieter, z. v. P. Scel en M. M. Spelt; Willem Cornells, H. de Pater en D. var Leeuwen; Johan na Wilhelmina, d. v. H. Wieman en M W. van Ewijk; Anna Maria, d. v. N. Ruijs- eenaare en M. C. Verkleij; Comelis Ge- rardus, z. v. B. E. Haverkamp en J. J. Voorn; Theodorus Bernardus Petrus Jo- zeph, z. v. C. J. van Hienen en A. M. L. Witteman; Maria Cornelia, d. v. A. M. L. P. Ravelli en C. Bloem; Frans, z. v. G. C. van Dolder en J. Verweij; Willem Jacob, z. v. J. Groot en J. van der Helm; NIEUWVEEN Over het toneelspel Op uitnodiging van de toneelvereniging van Jong Volksonderwijs heeft de heer J. J. Roovers, gemeentesecretaris van Nieuwveen. een causerie gehouden over toneelspel en declamatie. Hij ging uit voerig in op de wijze, waarop de toneel stukken naar inhoud en karakter moeten worden gespeeld. Ook werd stilgestaan bij het declameren. Leden van Jong Volksonderwijs speel den daarna stukjes toneel en declameer den gedichten. De heer Roovers vestigde de aandacht op de gemaakte fouten, voor al wat houding en dictie betrof. De heer S. Vogelaar sprak een dank- ROELOFARENDSVEEN Een strop en een bóf Gisteravond deed de heer Th. van Ha meren aangifte bij de politie dat zijn zogoed als nieuwe bromfiets-bij de Pran- catiuszaal was ontvreemd. De politie, die onmiddellijk met een paar man een on derzoek instelde, mocht het genoegen smaken, de brommer in de late avond on beheerd langs de openbare weg te vinden. Naar de dader(s) wordt gezocht. HAARLEMMERMEER GEBOREN: Neeltje, dr van C M Breure i A W van Leeuwen; Mia Brigitte, dr an K A Piet en H Mehagnoul; Gerrit, i van J Koelman en A Oudekerk: Gerhard Wouter, zn van W van Ture> hout en J C W Dekker; Maria Geetruic an J J Fontaine en J K Doeswijk, Joanna Christina, dr van G J Schuurman A Ohr. Stam; Roland Gerhard, zn A S Lageveen en S F Uuman; Olga, dr G. J. Hoffman en M B A Meegd«6; Willem, zn van W Kamerman en G Lam- Gerarda Elisabeth Maria, dr van J Zeldenthuis en E W van Wouw; Ronny, an A Kaslander en H J Spitse; Catha- Gerarda Maria, dr van J Th Ruijgrok 1 J van Tongeren; Johanna Jacoba. dr T van den Boogaard en B A Wilhel- Dirk Berend, zn van J H Sparnaaij van der Galiën; Petronella Marga- retha Maria, dr van J J Brands en P H Bosman. ONDERTROUWD: Robertus Petrus Hmz, 20 jr en Leonie Klaver. 19 jr; Jan de Groot, 25 jr en Dina Steenbergen, 24 jr; Jan van Verseveld, 27 jr en Pleuntje Lu ting, 23 jr; Cornells Moolhuijsen, 23 jr en Willy van Tieoderen, 20 jr; Johannes Hendricu6 Loogman, 26 jr en Johanna Geertruida Blesgraaf, 20 jr. GEHUWD: Joseph Adolf Mulder en Jo hanna Clasina Duwel; Lammert Jan van Guli'k x Adriana Maria de Lely; Gerrit Zekveld en Grietje van der Marei. OVERLEDEN: Maria van Rijssel, 20 jr. ongeh.; Gerrit Cornelte Blom. 82 jr, wedn A. v. d. Moren; Gerharda Alberta Nout, 88 jr, wed. van P. de Koekkoek. LEIMLIDEN Bezwaarschrift b\j G.S. Maandagmiddag zullen G.S. het be zwaarschrift vgn de heer A. Leeflang te Leimuiden behandelen, dat zich richt tegen het bij besluit van de gemeenteraad vastgestelde uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderdelen voor gron den, gelegen ten noorden van de Drecht. Katwijk aan Zee De wijkavond in de Noord-Westwijk, die in de Oranjezaal werd gehouden, was speciaal bedoeld voor de jongeren. De leiding berustte bij ds. P. Moe renhout, die een hartelijk woord v?n welkom richtte tot de aanwezigen. Ds. J. de Groot uit Apeldoorn had als onderwerp gekozen: Mededeling vóór zweefvliegers. Spr. gebruikte als uit gangspunt het Bijbelse verhaal van Jotham uit Richteren 9 en begon zijn betoog met te wijzen op het gevaar van zweefvliegen. Het is een prachtige sport, maar de vlieger heeft te letten op de mededelingen omtrent termiek. Ook naar het Evangelie moeten wij jongeren met interesse luisteren. Abime- lech werd koning, maar deze vorst ging als het ware over lijken. Hij bereikte zijn gestelde doel. maar aan het einde van zijn leven trof hem een steen. iEr is een God, die eeuwig leeft en die ook vonnis wijst. Wij kunnen als jongeren gaan zweefvliegen en ons een doel stellen, dal met allerlei vuile en gemene middelen zien te bereiken, rr vergeten, dat we 1 staan tegenover eei De Bijbel spreekt i mogen nooil n slotte komen te rechtvaardige God hoe de Satan •era! is om ons ten val te brengen. Ii -is praktische leven dienen we ons in •etten voor de dienst van God en van naaste. Dat wil zeggen, dat, als er beroep op ons wordt gedaan, we nie' als toeschouwer mogen blijven staan want we zijn niet geschapen voor ons gemak. We moeten waken en bidden, zo besloot spr. zijn betoog. Ds. Moerenhout sprak een slotwoord Medewerking aan deze avond verleende het Hervormd kerkkoor onder leiding van de heer L. Haasnoot. Filmavond J.W.C. De Geref. Jeugdwerkcommissie bood gisteravond de kerkeraad der Geref. kerk, de commissie van beheer en andere ker kelijke commissies en hen, die de JWC behulpzaam zijn, een filmavond aan. De voorzitter, de heer L. Dompeling. zei in zijn openingswoord, verheugd te zijn, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor had den gegeven. In het bijzonder heette spr. welkom ds E. J. F. Nawijn, die voor de eerste maal als gast van de JWC aanwe zig was. Automatisch, aldus spr., zijt gij. door uw komst naar Katwijk, adviseur van onze commissie geworden. Vertoond werd de film Mandi, die zeer boeide en daarom ook zeer gewaardeerd werd. De heer Dompeling sprak hierna over het al of niet wenselijke van oprichting van een afdeling van de Cefa. Dit is niet de taak van de JWC, maar deze is wel be reid, de stoot daaraan te geven. Ds Na- wijn sprak een slotwoord. Christen-vrouwenbond In de Oranjezaal van het jeugdhuis vergaderde de Christen-vrouwenbond. De presidente, mevrouw Bergman-Van Tan- geren opende en heette de vele aanwezige dames welkom. De huisvrouwenvoorlich tingsdienst gaf een aantal demonstraties, onder meer van soepen en enkele andere produkten. Tevens werden enkele filmp- Nieuws van en voor Ter Aar Echtpaar Van der Pijl viert gouden feest Woensdag viert het echtpaar Van der Pijl-Egberts zijn gouden feest. Bruid en bruidegom zijn even oud: 75 jaar. Uit het huwelijk zijn tien kinderen geboren. Vijf zoons en vier dochters zijn nog in leven. De bruidegom is erg kras en de handels geest, die hem van jongsaf eigen is, heeft hem nog niet verlaten. Hij heeft een exportslachterij gesticht, die door zijn zoons wordt voortgezet. De bruid is goed gezond; alleen is zij een beetje slecht ter been. Het gouden paar heeft één-en-vijftig kleinkinderen. E.H.B.O. wil graag een oefenlokaal Gisteravond heeft de afdeling van de E.H.B.O. onder leiding van mevrouw Vuijk-Meijering haar jaarvergadering ge houden. Uit de verslagen bleek, dat er een financieel tekort van f 40.35 is. De ver eniging telt 32 leden, van wie er 17 zijn gediplomeerd. Het aantal donateurs be draagt 83. Het bestuursvoorstel om de jaarlijkse contributie van f2.50 tot f3.50 te verho gen, werd met vrijwel algemene stemmen aanvaard. Men uitte zijn misnoegen over het feit, dat een vereniging, die zich be langeloos voor de gemeenschap inzet, door deze gemeenschap niet aan een oefen lokaal wordt geholpen. In de door het verplichte aftreden van de dames M. Vuijk en G. Kerkhoven ont stane vacatures werden de dames Corrie Dobbe en Annie Goedhart gekozen. Woorden van bijzondere dank werden gericht tot mejuffrouw Vuijk, die achttien jaar lang de financiën van de vereniging heeft beheerd. Na de opvoering van enkele schetsjes bleef men een poosje nog gezellig bijeen. V eilingo verzicht Het is deze week met de witlofhandel een flauwe boel geweest. Er werden slechte prijzen bedongen, zelfs de aller beste partijen brachten nog een onbevre digende prijs op. Het is voor de kwekers te wensen, dat deze toestand niet te lang voortduurt want nu wordt zelfs de kost prijs nog niet gehaald. Vrijdag was de prijs iets beter dan de voorgaande dagen. Aanvoer was iets min der. Spruiten werden nog behoorlijk be taald. De hoogste notering was woensdag De andere dagen was het minder. Goede Margareta Anthonia Maria,, d. v. C. T. Commandeur en M. A. van den Berg; Marinus Hubertus, z. v. M. H. Kok en J. M. M. Verschuur; Jan. z. v. P. H. de Boer en G. B. van der Kraan. ONDERTROUWD: Dirk Boot, 58 jaar en Adriana W. van der Velden, 38 j. Christiaan Penning, 21 jaar en Hendrika den Hollander. 19 jaar; Otto de Hollan der, 22 jaar en Elisabeth de Roode, 21 jaar; Nlcolaa6 SchuUer, 34 jaar en Maria Kramer 25 jaar. GEHUWD: Hendrik Verbeek, 28 jaar en Johanna M. de Ridder. 26 jaar; Francis- cus H. J Deutekom. 26 jaar en AHda E Fase. 19 jaar; Joseph W. L. van der Vel den, 37 jaar en Clasina M. Groen In 't Wout, 40 jaar; Albertus L. Wolswijk, 27 jaar en Hendrika Blaauw, 27 jaar. OVERLEDEN: Hendrika Voorsluis. 80 jaar. wed. van J. van Elk; Clara de Jong, 63 jaar, echtgenote van N. de Vos. prei bracht het tot een goede prijs. De kwaliteit varieert echter vrij sterk en daardoor is er een tamelijk prijsverschil. Uien werden naar kwaliteit goed betaald. Boerenkool was deze week weer duur Rode, groene en savoye kool werden tegen zeer goede prijs verhandeld. Soepgroen ten als knolselderij, bosselderij en peter selie waren best aan de prijs. Klcuterbureau De afdeling Ter Aar van Het Groene Kruis heeft besloten een kleuterbureau op te richten voor kleuters van 1 tot 2 jaar, dat door dokter G. D. de Jong uit Leiden zal worden verzorgd. De jaarver gadering van de afdeling wordt gehouden 8 februari a.s. Burgerlijke stand GEBOREN: Sophia H C, dr van H F Bocxe en J C M Hoogervorst, Sludspad 8; PietemeWa, dr van D van Vliet en E W Wingelaar. Ooostkanaalweg 31. ONDERTROUWD: W F van 't Klooster. 38 jr en G M van der Pijl, 34 jr. GEHUWD: J Kentrop, 24 jr en J C Pieterse, 25 jr. VISSERljGÖLFJES Groter vangst van Willem Barendsz De vangst van de eerste veertien da gen >n dit seizoen van de Willem Ba rendsz is 2520 ton traan tegen 1833 ton een jaar tevoren aldus werd medege deeld op de aandeelhoudersvergadering der Mij voor de Walvisvaart. Mr. H. F van Leeuwen we'd benoemd tot presi dent -commissaris, dt heer A. J. Steendijk tot commissaris Men verwacht lag< onk sten door beperking van het aantal jage'S. Een aandeelhouder schatte de waa-de der /loot 3, 200V# terwijl de deler. 70"/o noteren De directie achtte de vooruitzichten na de garantieperiode di regering. 4 a 5 jaar, zeer gunstig. In de vloot is nl. .60 70 min geïnvesteerd, terwijl na afschrijv'ng in 4 a 5 jaar de vloot geboekt zal zijn voor 9 min en de kasursitie 7 min zal zijn Gevaar vooi dooövi&sen acht mm niet aanwezig. Men gaa' niet geheel over tol tankvaart wil geen andere N V. oprichten voor tank "aart. daar dan de regering voor i kosten zou »pdraa'en De walvisvaart is per se geen verliespost De kwaliteit van de spermolie is iets minder. Er waren geen voorverkopen, daar er geen overeenstemming is over de prijs De Bloemendaal kan nog behoor lijke tijd mee Grote trawler Emma vaart uit Volgende week vaart de nieuwe trawler „Emma" van rederij Marezaten te IJmui- den uit. Afgelopen woensdag heeft dit bij de scheepsbouwwerf „De Dollard' Landsmeer gebouwde schip zijn proef vaart gemaakt. De „Emma", IJM 15, 50.40 m. lang over alles. 8.55 m. breed en 3.75 m. diep, heeft alle verblijven achterin. Het schip heeft een 880 pk. Werkspoor dieselmotor en een omkeerbare schroef en liep daarmee woensdag 13.2 mijl per uur tegen ebtij in. Voor de wind is er 200 pk. MAN-liesel. Het visruim kan geveer 4000 kisten bergen. De bak is Damclub K.W.Z. De uitslagen van de bordenwedstrijden van de damclub KWZ zijn: Eerste klasse: A. van Duyvenvoorden— L Dubbelaar 11; tweede klasse: D. Barn- hoorn—G. Berkheij 2—0; St. Barnhoorn— A. Kuijt 0—2; W. van der Holst—A. Herbert 2—0. De stand in de eerste klasse is nu als volgt: 1. A. van Duyvenvoorden 7 ge speeld, 11 punten; 2. P. van Duyvenvoor den 69; 3. L. Dubbelaar 68; 4. B. van Rijn 7—8; 5. Jac. van der Plas 6—7; 6. Jac. de Best 6—5; 7. Chr. Heemskerk 5—4; 8. T van Beelen 7—4; 9. P. Meijvogel 4—3; 10. N. de Jong 6—1. In de tweede klasse is de stand: 1. A. de Koning 8 gespeeld, 14 punten; 2. T. van der Plas 10—13; 3. A. Kuijt 7—11; 4. A. van Duijvenbode 911; 5. W. van Duijn 810; 6 A. Herbert 7—9; 7. J. Passchier 10—9; 8. W. Heemskerk 11—8; 9. H. van Schie 5—7; 10. St. Barnhoorn 8—7; 11. E. de Jong 87; 12. D. Barnhoorn 97; 13. W. van der Holst 7—6; 14. G Berkheij 9—1; 15. C. Pronk 40. Uitslagen wedstrijden om het jeugd kampioenschap van de LDDB 1957: J. Pas schier—W. van Duyn 1—1; P. van Duy venvoordenA. de Koning 20; W. Star —St. Barnhoorn 2—0; Wortman—W. Heemskerk 2—0; W. van Duyn—P. van Duyvenvoorden 02; A. van Duijvenbode J. Passchier 02; A. dp KoningJ. Slootweg 2—0. Zendingsavond Dinsdagavond om 8 uur wordt in het jeugdhuis Irene een zendingsavond ge houden. De heer Coumou zal spreken ovei Indonesië. Zondagsdienst Voorzover het patiënten betreft var de huisartsen Visser, Slagmolen, Cleve- ringa. Borleffs en Hagen wordt de zon dags-dienst waargenomen door dokter Lodder. Andreasplein 2. Hoog en laag water Zondag: hoog water 0.58 en 13.20; laag water 8.55 en 21.24. Maandag: hoog water 1.51 en 14.08; laa; water 9.54 en 22.16 uur. KATWIJK Bevolking is ernstig ongerust In de raadszitting van donderdagavond kwam bij de rond-'raag de havenkwestie ter sprake. Dr G. W Overdijkink vestigde de aandacht op wat in de pers was ver schenen over de olannen tot uitbrei ding van het staatsvissersbedrijf in IJmuiden. Hij informeerde, of er ook in officiële kringen 'ets van bekend De bedoelde plannen wekken grote onge rustheid op bij de Katwijkse bevolking, daar ze gezien wo-den als een ernstige bedreiging van de Katwijkse plannen voor een vissershaven. Ontslag genomen De leden van de commissie van plaat selijk toezicht op het lager onderwijs heb ben, wegens verschil van inzicht met het college van B. en W., in een schrijven aan de raad der gemeente bekend ge maakt, als zodanig ontslag te hebben ge- Kwarteeuw geleden Deze maand was het 25 jaar geleden, dat de tol aan de Zeeweg werd opgeheven. De vermoedelijk reeds uit het eind van de dertiende eeuw daterende, maar eerst in 1822 bestrate Zeeweg, die Katwijk aan Zee met Katwijk aan den Rijn verbindt, DE HELE MAAND FEBRUARI staat de Raiffeisen-bank in het teken van de jaarlijkse rentebijschrijving Ook u, als houder van spaar boekje sverwachten wij op een van de data welke in het onderstaande schema achter de beginletter van uw familie- naam vermeld is! A. B, C op 4 en 5 febr. D. E. F op 6 7 en 8 G, H, 1 op 11 en 12 J. K. L op 13 14 15 M. N. O op 18 en 19 P. R op 20 21 22 S, T. U op 25 en 26 V, W, Z op 27 en 28 coj k°P |pH RAIFFEISEN-BANK Voorstr. 50 - Katwijk a. Zee Rente voor spaargelden vanaf 1 jan. 1957: dagelijks opvraagbaar 3 */i voor 1 jaar v.,t Sli'/. (Advertentie) U kunt i H. BEDEKER, D. en H. Kapper Voorstraat 73 Telefoon 2584 KATWIJK AAN ZEE Onze apparaten zijn all risk verzekerd. Advertentie Probeert het dan eens bij Haarden en Kachels Jan Jaarsma Beckers Invcnfa El-na J. W. DUBBELAAR Kachelsmederij sinds 1900 PRINCESTRAAT 21 TEL. 2075 Ook voor Olïestook. ging toen over in het bezit der gemeente Katwijk. De gemeente hief de aan de weg gelegen tol, welke totdantoe gemid deld een kwartje per rijtuig had opge leverd, op en liet de weg vervolgens aan merkelijk verbreden. Maar het duurde nog ongeveer negen jaar, voordat het in staat van verval geraakte tolhuis werd afgebroken. Zondagsdienst tandartsen De zondagsdienst van de tandartsen wordt morgen waargenomen door dokter Mast, Boulevard 100, tel. 2537. Sprekuur half 12—half 1. Katwijk aan den Rijn Gisteravond vergaderde in de zaal Rijnstraat de plaatselijke afdeling van de Christen-vrouwenbond onder leiding van mevrouw Gerretsen-Ver hagen. Ds. C. Gilhuis uit Den Haag sprak over het onderwerp: Oud worden en oud zijn. Het heeft er bij het ouder worden veel van weg, dat de tijd vlugger gaat. Dit is te vergelijken met een weekloon. In het begin let men er niet zo op. maar aan het einde van de week, gaan de resten van ons loon te snel weg. Wan neer we ouder worden, reageren we minder snel, waardoor de dingen, die om ons heen zijn, vlugger gaan. Waarom wil men graag jong blijven? Omdat we in tegenstelling met jongeren niet meer heel dichtgebouwd en heeft bovenop elektrische onkerlier. Schipper van IJM 15 zal zijn Jan Blok. Hij zal vissen op de Noordzee. Vandaag aan de afslag Vandaag was de Allanwater aan de markt met 700 kisten vis. waarbij 150 met schelvis, maandag komt daarna de Vikingbank ter markt met 875 kisten tn totaal, waarbij 390 kisten met schelvis. 205 wijting, 80 gul en kabeljauw, 70 kool. 35 makreel. 75 haring en 10 stokkebit. Gisteren mager De aanvoeren voor de vrijdagmarkt waren bijzonder mager: twee loggers los ten met een paar kotters 3000 kilo tongen, 150 kisten schol en 50 kistjes sardien. Opbrengst De export haalde grote schollen uit de markt voor 31 tot 33 en de middel voor 32 tot 36 per kist. De zetschollen deden 39 tot 49 en de schol I bracht het tot 39 a 50 per kist. Grote tongen leverden per kilo van 3,25 tot 3,40 op en grootmiddeltong haalde 2,95 tot 3,10. Kleinmiddeltong deed 2,95 tot tot ƒ3,10 en de enen zijn gegaan tegen 3.45 tot 3.60. Twcctong haalde 2,90 tot 2,95. Een enkele regel kabeljauw verliet de hal voor België tegen 68 tot 64 en de kleine kabeljauwen deden 43 per stuk per regel. Binnenlandse handelaren kochten de schol II tegen 37 tot 46 de drietjes voor 31 tot 44. i dit alles is ech- i meer zijn kwijt- i het heden vast- De diepste grond ter, dat we God meei geraakt. We willen houden. Voor gelovige mensen is het echter heel anders. Dan is de vraag, wanneer iemand oud wordt. Het antwoord hierop is, wanneer de opbouwende krachten niet meer de overhand hebben over de afbrekende krachten, en de aftakeling zichtbaar wordt. De schaduw in de ouder dom is de eenzaamheid. De kring, waar- In men leeft wordt steeds kleiner; de gezondheid wordt minder, het gehoor slechter enz. Men wordt voorts minder zelfstandig. Er is echter ook een lichtzijde, name lijk deze, dat men meer en meer ln het verleden tracht te zien en de achter gronden weet te ontdekken. Voor de Christen is er echter ook de toekomst, die helder licht voor hem staat. Een ge lovige blijft in zijn ouderdom toch jeug dig. want hij heeft een grootse toekomst verwachting, de eeuwige toekomst. School bestaat 1 aug. 75 jaar Naar wij vernemen zal de Otto Baron van Wassenaer van Catwijckschool op 1 augustus 75 jaar bestaan. Een aantal oud leerlingen heeft zich in een comité ver enigd en het plan opgevat, dit bijzondere jubileum niet maar zo te laten voorbij gaan. Als eerste taak heeft dit comité zich gesteld, zoveel mogelijk oud-leerlin gen op te sporen. In de eerstvolgende we ken zullen dus diverse mensen wel bezoek krijgen van één der dames of heren, die ln dit comité zitting hebben. Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft van de artsen J. Bergman en H. M. Hueting, wordt morgen de zondagsdienst waarge nomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, tel. 2310.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6